Militairen sloegen langharigen hal van Centraal Station uit Marechaussee en politie lieten wraakoefening toe extra M2 m Nieuwe actie „Zwarte Zes Voldoende af standhouden is het eerste thema Kind gewond door granaat Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig 25 HUNTER Jk kamerbreed Dr. Meinsma wil overheidsmaat regelen tegen roken T elegram Klacht ingediend tegen Boltini Prins Claus in ziekenhuis Roofovervallers gestraft Huis afgebrand in Wormerveer Vragen over het Veluwemeer Doden in het verkeer Spanning om een stembiljet Koud en veel wind WOENSDAG 5 APRIL 196- 2 EEN KEIJZERTAPIJT MMëHmI Gras- en Bloemzaden Grasmachines en alle T uingereedschappen Haarlem V elsen-H muiden Beverwijk i es ïi ïi zw (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De hal van het Centraal Station in Amsterdam is gister avond het toneel geweest van een woeste vechtpartij tussen een groep van onge veer honderdtwintig matrozen en mari niers uit Den Helder en een groep lang harigen, die in de hal de laatste maan den regelmatig treinreizigers lastig valt. De militairen kwamen met de trein van tien over acht uit Den Helder op het sta tion aan. Ongehinderd door spoorwegre cherche, koninklijke marechaussee en ge meentepolitie vielen zij onmiddellijk de langharigen aan. Binnen enkele minuten ranselden zij hen de stationshal uit. De nozems, die sterk in de minderheid wa ren, vluchtten hierop de binnenstad in. De gehele avond is het in de omgeving van het CS onrustig gebleven. Aanleiding tot de opzienbarende mili taire actie was het lastigvallen door de langharigen van verloofden van de voor een groot deel uit Amsterdam afkomstige matrozen en mariniers. Bij hun wraak oefening waren de meesten van de mili tairen bewapend met scharen. De bedoe ling was de langharigen kaal te knippen. Een van hun slachtoffers, de achttien jarige P.R., moest met ernstig hoofdlet sel in het Binnengasthuis worden opge nomen. Toen enkele militairen hem vast grepen en de schaar ter hand namen schoot deze uit. In de binnenstad vielen nozems later een marineman aan. Deze bleek echter in Amsterdam gestationeerd te zijn en niets met de „strafexpeditie" van zijn collega's uit Den Helder te ma ken te hebben. Er is gisteravond in Amsterdam maar één arrestatie verricht. Een zeventienjari ge nozem werd aangehouden nadat hij bij het Centraal Station met een fietsketting een marechaussee had aangevallen. Hij is overgegeven aan de kinderpolitie. Elders in de binnenstad deden zich ver der geen incidenten voor. Wel trokken groepen langharigen naar het station om een tegenactie te ondernemen tegen de marinemannen. Het bleef echter bij een poging. Dadelijk nadat de militairen in de hal van het C.S. schoon schip had den gemaakt werd het station door spoor wegrecherche, marechaussee en de mobie le eenheid van de Amsterdamse politie hermetisch afgegrendeld. De militairen konden zo ongehinderd naar Den Helder terugkeren. De politie was gisteravond volgens hoofdcommissaris P. A. Jong niet van te voren op de hoogte van de actie die de ADVERTENTIE vanaf POSTBUS 39 - HILVERSUM militairen wilden uitvoeren. De koninklij ke marechaussee was dit wel. De heer Jong deelde mee dat deze, voordat de trein uit Den Helder aankwam, bij het C.S. reeds een extra surveillance had in gesteld. Hoofdcommissaris Jong noemde het op treden van de militairen niet gebruike lijk, maar niet bijzonder verontrustend. .Het publiek krijgt genoeg van de pro vo's en de langharigen. Dan krijg je reac ties. Als er geen uniformen bij betrokken waren geweest, was er niets aan de hand geweest. Ik heb begrepen dat de militai ren verhaal wilden halen op de langha rigen. Daarbij zijn wat klappen gevallen. Zoiets kan gebeuren. De hal van het C.S. valt niet onder de politiesurveillance. Wat militairen in hun vrije tijd doen is in de eerste plaats een zaak van de M.P. Commissaris H. Molenkamp zei dat de politie wel van tevoren van de actie van de militairen op de hoogte was geweest. ,Ik weet niet waarom men niet heeft Dr. L. Meinsma, directeur van de Stich ting Landelijke Organisatie voor de Kan kerbestrijding en strijder tegen het ro ken, heeft tijdens een voorlichtingsbijeen komst in Meppel voor nieuwe maatrege len gepleit om het roken zoveel mogelijk tegen te gaan. Dr. Meinsma zei, dat de sterfte aan longkanker en andere long aandoeningen en vooral ook aan ziekten van de kransslagaderen bij mannen bij zonder hoog is in ons land. Hij acht het noodzakelijk dat de overheid de door haar reeds sedert 1964 gefinancierde actie „Niet roken", gericht op de jongeren, gaat steunen door op korte termijn een aantal maatregelen te nemen, zoals het verbie den van iedere vorm van reclame voor sigaretten en shagtabak in het openbaar, voorts een verplichte vermelding „deze sigaretten zijn nadelig voor uw gezond heid" op pakjes sigaretten (en een soort gelijke vermelding op pakjes shagtabak), alsmede van het nicotine- en teergehalte. Volgens dokter Meinsma moet de overheid het aantal verkooppunten vah sigaretten en shag geleidelijk inkrim pen door geen nieuwe vergunningen te verstrekken. Hij verlangt verder een ver bod tot verkoop van sigaretten en shag tabak aan jongeren beneden de 18 jaar; een drastische verhoging van de accijns op deze produkten; een verbod tot roken in televisieuitzendingen, in openbare ge bouwen, bioscopen en theaters en tijdens sportwedstrijden die niet in de open lucht plaatsvinden. Ook wil hij dat de sigaret tenautomaten worden verboden. „Prov Amsterdam" heeft een tele gram gezonden naar de minister van Defensie naar aanleiding van de ge beurtenissen in de hal van het Amster damse station. In het telegram wordt er ernstige verontrusting over uitgesproken, dat ongeveer honderdvijftig man, gestoken in het uniform van de Koninklijke Ma rine, gisteravond naar Amsterdam zijn gekomen en daar ernstig lichamelijk letsel hebben toegebracht aan leden van de stationsgroep van provo. Zij vragen de minister opheldering over deze aanval op leden van de provo- groep. geprobeerd het te verhinderen." Verder zei de heer Molenkamp: „Als politieman moet ik het optreden van de marine mensen afkeuren. Noch van een willekeu rige burger, noch van een militair kan getolereerd worden dat hij het recht in eigen handen neemt". Burgemeester mr. G. van Hall had nog geen commentaar. Hij wilde een rapport van de politie over de gang van zaken afwachten. V*'- WWW". SS...-» Deze zes lieftallige ambassadrices, die in drie groene sportwagens spoe dig een bekende verschijning op de snelwegen zullen worden, vormen een nieuw element in de voorlich tingsactie „Zwarte Zes 1967" van het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de politie. In het midden de heer Korthals Altes, voorzitter van het Verbond. Afstand houden, invoegen, slippen, inhalen, stoppen en te langzaam rij den zijn de zes thema's van de actie „Zwarte Zes" 1967. De actie is van daag officieel begonnen tijdens een bijeenkomst in het wegrestaurant aan de autosnelweg Amsterdam-Utrecht in de buurt van de domstad. Een geheel nieuw element in deze voor lichtingsactie zijn zes lieftallige meisjes, „Zwarte zpsjes" (of zusjes) geheten, die in drie groene sportauto's spoedig een be kende verschijning op de snelwegen zul len worden. Haar taak zal bestaan uit het uitdelen van brochures aan automobilis ten in motels en wegrestaurants. Deze actie, die een vervolg is op de in 1964 gehouden „Zwarte zes", is in nauw overleg tussen de centrale politie ver- keerscommissie, het openbaar ministerie en het Verbond voor Veilig Verkeer tot stand gekomen. Een werkgroep van ver- Vier leden van de „Socialistische jeugd van Nederland" hebben de officier van ustitie bij de rechtbank in Den Haag verzocht een vervolging in te stellen te gen circusdirecteur Boltini. De klagers maakten deel uit van de tijdens het paas weekeinde gehouden ABC-protestmars, waarop de heer Boltini een drietal oli fanten heeft laten inlopen. Klagers vra gen een vervolging wegens poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel. Prins Claus is maandagavond na terug keer van de Bilderbergconferentie in Ox ford opgenomen in de kliniek van prof. Nuboer in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht voor het ondergaan van een klei ne operatie in verband met een peesblad- vergroeiing aan de linkerhand. Al eerder was hij voor dit euvel aan de andere hand geopereerd. Prins Claus wordt vandaag op kasteel Drakensteyn terugverwacht. tegenwoordigers van rijkspolitie, gemeen tepolitie en het verbond heeft een om vangrijk voorlichtingsprogramma opge steld, waarmee in totaal 75.000 gemoeid is. Ruim de helft van dit bedrag komt ten koste van onder meer de stichting wetenschappelijk onderzoek verkeersvei ligheid, die tijdens de actieperiode een resultatenonderzoek zal houden. De voorlichting rond de Zwarte Zes actie valt uiteen in zes perioden van on geveer twee weken, namelijk 4-16 april afstand houden, 17-30 april invoegen, 1-14 mei slippen, 15-28 mei inhalen, 29 mei- 11 juni stoppen en 12-25 juni te langzaam rijden. Daarnaast zal onder meer voor lichting worden gegeven door middel van zes televisiespots, in radioverkeersrubrie- ken, door de uitgifte van 15.000 affiches en raambiljetten en ten behoeve van de duizenden Duitse automobilisten in Duitstalige vlugschriften waarin voor de Zwarte-Zes-fouten op alle Nederlandse autosnelwegen wordt gewaarschuwd. De eerste cijfers, die na een zorgvul dige rapportage door rijks- en gemeente politie bekend zijn geworden, tonen aan dat de onveiligheid op de autosnelwegen in 1966 groot is geweest. De heer F. Sj. van Paaschen, hoofd voorlichting van het De elfjarige Heinie Grochal uit Brui- nisse is gistermogen ernstig gewond bij het spelen met een deel van een granaat, die hij had gevonden. De jonge had daar mee een vuurtje gestookt en werd bij de ontploffing aan gezicht, armen en benen gewond. ADVERTENTIE .N ATU t? A l_ S T E rs* in een grote sortering. Ged. Oude Gracht 62 Telef. 1 12 69 HAARLEM Verbond voor Veilig Verkeer, zei dat vorig jaar 2862 ongevallen op autosnel wegen werden gemeld, waarbij 84 doden vielen en 434 mensen zwaar gewond raak ten. Onvoldoende afstand houden is vol gens de heer Van Paaschen ongevalsoor zaak nummer één. Berekend is, dat 40.8 percent van alle ongelukken is veroor zaakt door onvoldoende afstand houden. De tweede ongevalsoorzaak op onze autosnelwegen is slippen. In 545 gevallen, dus negentien percent van het totaal, was slippen de aanleiding voor een ongeluk. Het onjuist inhalen had 11.8 percent van de 2862 ongevallen tot gevolg. Onjuist invoegen gaf een percentage te zien van 6,2 percent. Aan deze vier hoofdfouten zijn er twee toegevoegd, namelijk die van te langzaam rijden en stoppen op de rijbaan of vluchtstrook. Beide fouten zijn als „grijze" fouten in de actie opgenomen. (Van onze correspondent) ARNHEM De rechtbank in Arnhem heeft drie Edenaren, die op 1 oktober vorig jaar in Dordrecht een roofoverval op een bejaard echtpaar hebben gepleegd tot gevangenisstraffen veroordeeld. Een 22-jarige monteur werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf Een twintig jarige monteur en een negen tienjarige losarbeider kregen twee jaar jeugdgevangenis. Bij een felle uitslaande brand aan de Noorddijk te Wormerveer is een woon huis afgebrand, terwijl een daarnaast ge legen huis gedeeltelijk uitbrandde' Het vuur is vermoedelijk ontstaan doordat kinderen met vuur speelden, terwijl de moeder in de keuken was. Van de in boedel kon slechts een klein gedeelte wor den gered. Het Tweede-Kamerlid Egas (P.v.d.A.) heeft de betrokken bewindslieden schrif telijk gevraagd te worden ingelicht over de afnemende diepte en toenemende ver vuiling van het Veluwemeer, dat daardoor aan recreatieve betekenis zou verliezen. De heer Egas informeert of het de bedoe ling is het zwemmen in het Veluwemeer te verbieden, in hoeverre de hengelsport na deel ondervindt van de plantengroei en verlanding en welke maatregelen men denkt te gaan nemen. In Ridderkerk is de 5-jarige Pieter te Raa, die meereed op een aanhangwagen met zijn hoofd op een trottoirband ge vallen toen de wagen plotseling moest stoppen. Het jongejte was op slag dood. Op een met knipperlichten beveiligde overweg tussen Breukelen en Nieuwer- sluis is vanmorgen een bromfietser onder de trein Rotterdam-Breukelen-Amster- dam gekomen. De jongeman, een inwoner van Nieuwer ter Aa, kwam om het leven. In het academisch ziekenhuis in Utrecht is de 50-jarige J. Huizer uit Rotterdam aan de ernstige verwondingen bezweken, die hij vorige week opliep bij een botsing tussen een personenauto en een lege tank auto op rijksweg 25 tussen Utrecht en De Bilt. De bestuurder van de personen auto, de veertigjarige M. Rooduijn pit Berkel en Rodenrijs, kwam daarbij om het leven. De elfjarige A. Hasperhoven uit En schede is gistermiddag in die plaats om het leven gekomen bij een botsing met een vrachtauto. In het Koningin Juliana ziekenhuis te Hengelo is dinsdagmiddag overleden de 53-jarige J. Leeftink, die op de eerste paasdag bij een verkeersongeluk ernsti ge verwondingen opliep. De vijfjarige Jan W. Breman uit Gene- muiden is op de Achterweg in zijn woon plaats plotseling de weg overgestoken. Het jongetje werd aangereden door een aanhanger, die getrokken werd door een landbouwtrekker. Het kind was op slag dood. De tienjarige Elisabeth Dikkes, die vrij dagmiddag op het Osdorpplein in Amster dam-west, door een personenauto was aangereden, is dinsdag aan de opgelopen verwondingen overleden. De zes-jarige Willy van Genk uit Axel is op de Kanaaldijk aldaar door een per sonenauto aangereden en vele meters meegesleurd. Het kind werd naar het Eli- sabethziekenhuis in Sluiskil gebracht, waar het kort na aankomst overleed. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Krimpen aan de Lek wacht met spanning op de uitspraak van de Kroon, die moet beslissen of een bij de vorig jaar gehouden gemeenteraads verkiezingen slechts gedeeltelijk ingevuld stembiljet geldig of ongeldig is. Is het biljet, waarop een hokje slechts voor de helft rood was gemaakt, geldig dan zal de partij Gemeentebelangen een zetel krijgen. Wordt het biljet ongeldig bevonden, dan maakt de protestants-chris telijke groep in Krimpen aan de Lek een zetel winst. Bij de verdeling van de restzetels bleek dit biljet namelijk van doorslaggevende betekenis te zijn. De gemeenteraad beschouwde het bil jet als ongeldig en volgde daarmee het voorbeeld van het betrokken stembureau. Het hoofdstembureau daarentegen meen de dat het biljet wel geldig was en heeft intussen steun gevonden bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Stadsschouwburg, vandaag, 20 uur: Nederlands Dans Theater met „Recital Nederland Dans Theater met „Recital voor cello en acht dansers". Cellist: Anne Bijlsma. Soliste: Mea Venema. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „On- dine" van Jean Giraudoux. Regie: Jan Retèl. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „The Professionals", 14 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: Een 1.000.000 jaar geleden", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Poker om vier vrouwen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De hete zon", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Goed geschoten met helm", 14 j. Minerva, 20 u.: „Ardennen Offensief 1944", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Lief desbekentenissen", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 22.15 u.: „Gedwongen verraad", 14 j. Van donder dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: Hercules in de macht van het kwade", 14 j. Studio, 14, 18.45 en 21.15 uur: „Wie is bang voor Virginia Woolf", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Artifica (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van grafische werken van o.a. Wim Worm. Dagelijks, behalve zondags en maandags, geopend van 9.30 tot 18 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 uur en 20 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur en 20 tot 22 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van collages, grafiek en tekeningen van Kees Okx. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot en met 16 april. Museum Van Looy (Kamperlaan) Ex positie van werken uit de Haagse School en van Boot en zijn leerlingen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feest dagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), van daag, 20 u.: Cabaret Adam en Eva: „Tussen tafel en bed". Raadhuis Hoofddorp, donderdag, 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlem mermeer. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen. WOENSDAG 5 APRIL City, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Brandkastkrakers. In Amsterdam zijn weer brandkastkrakers actief geweest. In een kantoor aan de De Ruyterkade werd uit een brandkast 13.000,— ge stolen. In het kantoor aan de Ouderker- kerdijk verdween 5950,uit de brand kast. Burgemeesters met pensioen. Op hun ver zoek is aan de heer F. A. J. Kempe naars eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Engelen, en aan de heer C. Mol als burgemeester der gemeente Schellinkhout en Wij- denes. Beiden gaan met pensioen. Vrouw van balkon gevallen. Ten gevolge van een val van een vier meter hoog balkon is in Zierikzee de 52-jarige me vrouw J. Feijen-van der Velde over leden. Mevrouw Feijen stond met een trapleer op het balkon de ramen te lappen, toen de trap omsloeg, waardoor ze op een vier meter lager gelegen be tonnen vloer viel. Kinderlijkje gevonden. In een afvalbak, die voor een te verbouwen pand aan de Riederlaan in Rotterdam-Zuid staat, is het stoffelijk overschot van een pa» geboren kind aangetroffen. Het lijkje, dat in een plastic zak zat, vertoonde geen sporen van geweld. DONDERDAG 6 APRIL City, 20 u.: „Erotiek", Stadsschouwburg, 20 u.: Velser Kunst kring, toneelopvoering door Toneelgroep Studio; opgevoerd wordt „Tango". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 5 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Scandali Nudi Stripteasedanseressen ge vraagd". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof". Galerie Boumans, Breestr^at 122: Ten toonstelling werken van Hubert van Lith, geopend van 13.30-18 uur. DONDERDAG 6 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Scandali Nudi Stripteasedanseressen ge vraagd". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling werken van Hubert van Lith, geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 u ADVERTENTIE WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWmiWVAAAA/tM/WI rflIWWMWMWWIIIRWIWMIWMIWWWWMIIMWWMWIIIIMWMWMWWIl Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die voor de westkust van Noorwegen lag, trekt in zuidoostelijke richting naar Zuid-Zweden. Ten westen van de Britse eilanden bevindt zich een hogedrukgebied, waarvan het zwaarte punt boven Ierland ligt. Tussen deze druksystemen staat een krachtige noord westelijke luchtstroming, waarmee koude en onstabiele lucht naar onze omgeving wordt gevoerd. Het koufront dat de voorste begrenzing vormt, zal vanavond ons land gepasseerd zijn. Achter dit front ruimt de wind naar noordwest tot noord en neemt toe tot krachtig en aan de kust tot stormachtig. Naast opklaringen zullen ook enkele regen- of hagelbuien vallen. Het zal morgen vrij koud zijn voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN Maximum »n mlnlmum- «1 C d c temperaturen a c c binnen- en bultenland ÏZ c V c Den Helder regen w 10 7 Ypenburg zw. bew. w 10 7 Vlissingen zw. bew. w 6 Eelde geh. bew. wzw 6 De Bilt motregen wzw 12 6 Twente motregen zw 11 5 Eindhoven geh. bew. wzw 12 6 Z.-Limburg geh. bew. 10 6 Helsinki half bew. zzw 3 -1 Stockholm geh. bew. zzw 4 _2 Oslo regen z 5 3 Kopenhagen regen zzw 9 5 Aberdeen sneeuwbui wnw 13 1 Londen zw. bew. w 15 3 Amsterdam zw. bew. w 11 6 Brussel geh. bew. wzw 10 6 Luxemburg geh. bew. wzw 8 6 Parijs zw. bew. wzw 14 5 Bordeaux mist windst. 17 3 Grenoble half bew. *11 15 8 Nice zw. bew. nnw 16 8 Berlijn geh. bew. zw 9 4 Frankfort regen z 10 6 München regen w 6 3 Zurich regen windst. 7 5 Genève zw. bew. windst. 12 1 Locarno onbewolkt windst. 8 0 Wenen zw. bew. nw 11 5 Innsbruck regen ozo 7 3 Belgrado onbewolkt w 10 2 Athene zw. bew. windst. 16 9 Rome onbewolkt no 17 3 Barcelona licht bew. nnw 18 8 Madrid onbewolkt windst. 22 2 Mallorca licht bew. windst. 18 5 Lissabon licht bew. no 25 13 Donderdag 6 april Zon op 6.05 uur; onder 19.21 uur. Maan op 5.34 uur; onder 15.34 uur Maanstanden Nieuwe maan9 april 23.20 uur Eerste kwartier 17 april 21.48 uur Volle maan 24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 april Hoog water 1.06 uur en 13.36 uur. Laag water 8.49 uur en 21.35 uur. Donderdag 6 april Hoog water 2.05 uur en 14.27 uur. Laag water 9.52 uur en 22.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2