Kamers van Koophandel in Noord-Holland akkoord met streekplan Noordzeekanaal In brief aan Ged. Staten wordt op spoed aangedrongen TUBS «RAIFFEISENBANK WEES m WOONWIJS WEGWIJS uiij maken u graag NEDERLAND m Medische verzorging tijdens het weekeinde IN DE IJMOND STALEN SLAAPKAMER MEUBELEN MODERN EN STIJLVOL Belgische kotter werd verrast door hoge golf Gebedsdienst rooms- en oud katholieken in Haarlem Diefstallen van vis uit haven opgelost spaarbank en alle bankzaken VRIJDAG 7 APRIL 1967 27 Bestuur Tempo met meer dan 1300 vestigingen Puzzelprijswinnaars Het voorontwerp van een streekplan voor het Noordzeekanaalgebied is in be spreking gebracht tijdens een onlangs gehouden vergadering van alle Kamers van Koophandel en Fabrieken in de provincie Noord-Holland. In deze vergadering is overeengekomen, dat de Kamers gezamenlijk opmerkingen van algemene aard met betrekking tot dit plan ter kennis van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land zullen brengen. Het gezamenlijke standpunt van de Kamers van Koophandel is vervat in een brief, waarvan de inhoud donderdagmiddag tijdens een openoare vergadering van de Amsterdamse Kamer van Koophandel bekend is gemaakt. Daaruit blijkt, dat de Kamers er geen behoefte aan hebben op dit moment wijzi gingen in het huidige ontwerp van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied voor te stellen. Met nadruk wordt aangedrongen op het betrachten van spoed bij het vaststellen en het uitvoeren van het streekplan en bij het ^oplossen van de bestuurlijke problemen in de stedelijke concentraties rond het Noordzeekanaal. rangeerterrein een begin te maken", zo wordt in de brief van de Kamers gesteld. Een ander aspect dat in de brief aan Gedeputeerde Staten wordt aangesneden heeft betrekking op de aanleg van tunnels en wegen in en rond het betreffende ge bied. De Kamers spreken zich niet uit over de prioriteiten die daarbij in acht moeten worden genomen. Zij dringen in het algemeen aan op spoed. Voorts plaatsen de Kamers als kantte kening bij het vöorontwerp van het streek Met het zenden van één brief aan Ge deputeerde Staten namens alle Kamers in de provincie wil men nog eens extra re liëf geven aan het belang van het onder havige streekplan voor de toekomstige structuur en de verdere economische ont wikkeling van de gehele provincie. Naar het de Kamers voorkomt moet het mogelijk zijn, ondanks de krachtige concurrentie van vergelijkbare gebieden in de E.E.G., het Noordzeekanaalgebied tot een groeipool van nationale betekenis te maken. In de brief wordt waardering uitgespro ken voor de wijze waarop in het vooront werp'de vele in het geding gebrachte be langen en wensen zijn afgewogen. Men heeft er geen behoefte aan nu wij zigingen voor te stellen. Daarbij is echter overwogen, dat het streekpan zal worden vastgesteld volgens de nieuwe wet op de Ruimtelijke Ordening, hetgeen inhoudt dat. bij de uitvoering voldoende flexibili teit bestaat om met zich wijzigende inzich ten en thans nog onbekende behoeften re kening te houden. In de brief worden slechts enkele kant- Zoals gisteren is bericht is tijdens stormweer de Belgische viskotter „Goldstar" ter hoogte van de Schouwen- bank omgeslagen en gezonken. De 20-ja- rige Belgische visser Ronnie Tange wordt vermist. De vier overige bemanningsle den konden worden gered. De „Goldstar" was juist klaar met vis sen (het laatste net moest nog worden binnengehaald) en alles werd al in ge reedheid gebracht voor de terugtocht naar de thuishaven Zeebrugge, toen een hoge golf het scheepje zoveel slagzij gaf, dat 't niet meer overeind kwam. Een vol gende golf spoelde tonnen water aan boord en 'n 3e golf wierp het bootje op z'n kant. De bemanning, die totaal werd ver rast, gleed van het gladde dek in het water. De „Goldstar" zonk niet direct en een der opvarenden zag nog kans op het schip te komen om het reddingvlot er af te halen. Hij slaagde daarin, maar het vlot viel ondersteboven in de ruwe zee. Terwijl het scheepje achter hen zonk, zijn de vier drenkelingen (de vijfde hebben ze niet meer gezien) een half uur in het koude water bezig geweest om het vlot recht te leggen. Toen dat gelukt was, heb ben ze tot gistermorgen omstreeks negen uur op het vlot rondgedobberd, toen de Engelse tanker „Eastwood" hen opmerk te en aan boord kon nemen. Gistermid dag om twee uur werden de drenkelingen in Vlissingen aan wal gebracht. tekeningen geplaatst. De Kamers hebben namelijk sterk de indruk gekregen, dat de opstellers van het streekplan het tem po waarin de ontwikkelingen de ontslui ting van dit gebied zullen kunnen plaats vinden hebben onderschat. De Kamers zijn met name van mening dat het uit ruimtelijke overwegingen ge wenst is, het bouwrijp maken van de vier kwadranten aan het Nordzeekanaal. waar waarde is. bedrijfsvestigingen zijn voorzien, zoveel mogelijk aansluitend te doen geschieden. Daarmee beogen de Kamers te bereiken, dat er tijdig terreinen beschikbaar komen voor de industrieën die niet direct aan diep vaarwater gebonden zijn, opdat de terreinen aan diep vaarwater gereser veerd kunnen blijven voor de industrieën voor welke het diepe vaarwater een voor- In de brief van de Kamers van Koop handel worden degenen die een wat tra ger tempo voorstaan op grond van de overweging dat in dit deel van het land de beschikbare ruimte aan voor zeesche pen bereikbaar vaarwater slechts beperkt is er op gewezen, dat „in een niet eens zo verre toekomst de alleszins reële mo gelijkheid bestaat, het industrie- en haven gebied in noordoostelijke richting door te trekken in de droog te leggen IJsselmeer- polders". Van een onderschatting van het tempo waarin de ontwikkeling zich zal kunnen voltrekken getuigt, volgens de Kamers, ook de veronderstelling in het streekplan, dat de aanleg van het groepsgoederen- hoofdstation niet voor het jaar 1980 te ver wachten valt. „Wil het vervoer aan de landzijde niet een flessenhals gaan vor men bij de economische uitbouw van dit gebied, dan voorzien wij dat al veel eer der dan het jaar 1980 zich de noodzaak zal voordoen om met de aanleg van dit Als gevolg van de verbetering van het klimaat tussen de Rooms-Katholieke Kerk en de Oud-Katholieke Kerken zijn er in verscheidene plaatsen gespreksgroepen opgericht. Zo'n groep, bestaande uit jon geren van de beide kerken, is er ook in Haarlem. Zij komt geregeld bijeen. Deze gespreksgroep houdt vrijdag 14 april des avonds om acht uur in de oud- katholieke kathedrale kerk aan de Kin derhuissingel een gebedsdienst. Deze dienst, die geleid wordt door pastoor M. J. Aarents en pater A. Frederiks MSC, is niet alleen bestemd voor hen die van de gespreksgroep deel uit maken, maar voor allen wie de eenheid der kerken ter harte gaat. ADVERTENTIE IN HOIIAND STUT EEN HUIS Meer dan 1300 vestigingen van de Raiffeisenbank een vertrouwde instelling Ook in uw omgeving is er één plan, dat de veelomvattende taken, ver bonden aan de uitwerking van het streek plan, alleen met de nodige voortvarend- de bestuurlijke problemen in de stedelijke concentraties rond het Noordzeekanaal tot een oplossing worden gebracht. Daar bij wordt het totstandkomen van grote re bestuurseenheden noodzakelijk geacht. In de brief wordt de urgentie van een bestuurlijke aanpassing beklemtoond. Vol gens de Kamers zal er in ieder geval een regeling moeten worden getroffen die de eenheid van beleid ten aanzien van de uitgifte van terreinen in het Noord zeekanaalgebied waarborgt. (City). Het septet sympathieke beroepsinbrekers, dat als de „zeven gouden mannen" door middel van een Italiaanse filmkomedie reeds een zekere populariteit verwierf, beleeft thans nieuwe avonturen in „De zeven gouden mannen slaan een tweede moordslag", welke film met zijn lange titel met uitzondering van maandag nu tot en met woensdag in City wordt vertoond. Volgens dit verhaal hebben hun vakkundige ma nipulaties de aandacht getrokken van de Amerikaanse FBI, die zich onmid dellijk haast zijn gelederen met deze brandkastkrakers te versterken. In clusief hun geniale leider, de „profes sor" en zijn onvermijdelijke vriendin, de schone Giorgia (Rossana Podesta). ZIJ KRIJGEN opdracht om van een tropisch eiland een dictator te ontvoeren, die mogelijk nadere inlichtingen kan ge ven over een nieuwe raketbases op zijn terrein. De fantasie van regisseur Marco Vicario is voldoende gebleken voor een even spannende als amusante avonturen film, zodat de wederwaardigheden van de zeven gouden mannen op het eiland dat misschien Cuba heet, zich beter la ten bekijken dan omschrijven. EEN ANDER avonturenverhaal, maar dan voor de zondagmiddag is „De schat der Matusi", waarvoor de gegevens zijn ontleend aan de destijds veelgelezen ro man van H Rider Haggard „De mijnen van koning Salomo". Deze film speelt zich dus af in de oerwouden van Afrika, te midden van oorlogszuchtige inboorlin gen, waar George Montgomery in ge zelschap van Taina Elg voldoende geva ren het hoofd moet bieden om de bios coopbezoekers een onderhoudende middag te bezorgen. (Stadscho u'w burg). MINDER beroemd is H. Rider Hagards roman „She" geweest, die kort na de eerste wereldoorlog werd geschreven. Het verhaal vertoont enige overeenkomst op het bestaan van een verloren land of stad uit de oudheid, ergens in de binnenlan den van Afrika, waar een vrouw regeert die het eeuwige leven moet bezitten. Een andere overeenkomst zou kunnen bestaan uit de omstandigheid, dat beide romans meer dan eens voor de camera zijn ge bracht. „SHE" IS DITMAAL door Robert Day behandeld als een soort „horror"-film waarin Ursula Andress de onsterfelijke en wrede koningin Ayesha speelt, die tweeduizend jaar over de oude stad Ku- ma heeft geregeerd. Daarna meent zij in Majoor Leo Vincey van het Engelse leger in Egypte een reïncarnatie van haar vroegere geliefde Killikrates te zien waarop zich tussen Ayesha en Leo een fatale verhouding ontwikkelt, welke de lezers van omstreeks 1918 in een adem loze spanning hield. Met Peter Cushing als majoor Holly en Christopher Lee als de trouwe dienstknecht Bilali, zal deze recente versie van „She" een halve eeuw later ongetwijfeld een nieuw publiek we derom in spanning weten te houden. De film wordt hier tot en met zondag ver toond. OOK ZONDAGMIDDAG wordt weer voor de nodige actie gezorgd, waarvoor ditmaal de bekende cowboy-vertolkers Glenn Ford en Henry Fonda verantwoor delijk zijn. Zij spelen namelijk de hoofd rollen in „De paardentemmers van Ne braska", een nieuwe western met de ro mantiek van de oude prairie. Beverwijk (KennemerTheater). ENIGE TIJD geleden is André Hunebelle begonnen met een film over het misdadige genie Fanto mas, die al in de prehistorie van de Fran se film de held van een sensatieserie is geweest. Dat op die eerste Fantomas-film een vervolg zou komen, lag in de aard van het onderwerp en zo krijgen we in „Fan tomas slaat weer toe" een nieuw misdaad avontuur te zien van de zich achter tal rijke vermommingen verschuilende schurk, die opnieuw Jean Marais als te genspeler krijgt. Met Marais zijn ook bij figuren als Louis de Funes en Mylène Demongeot meegegaan in wat ongetwij feld weer een lange bioscoopserie gaat worden. In Beverwijk draait deze film tot en met zaterdag. VERVOLGENS WORDT er in dit thea ter abrupt overgeschakeld op de erotiek in welk genre voor de voorspelling van zaterdagnacht eerst Brigitte Bardot wordt aangekondigd als „Madame Striptease" De film heette vroeger „Een ondeugend vrouwtje", maar deze titel achtte men la ter waarschijnlijk niet ondeugend genoeg Vandaar. Vervolgens van zondag tot en met woensdag „Sex-happening", waarbij de importeur niet verzuimde te vermei den, dat het hier een film betreft waar men „high" van wordt, waarschijnlijk omdat het gaat over „weelderige Iicha men in een trieste wereld", met in de hoofdrollen verschillende striptease-dan seressen uit Parijse nachtclubs. Voor de afwisseling draait dan zondagmiddag het Italiaanse spektakelstuk „De Vikingen ko men!", met de stoere kerels en verleide lijke vrouwen, die in dergelijke films de spanning zo gezellig op peil weten te hou den. (W.B.-t heater). FRANK SINAREA en Trevor Howard spelen in „Von Ryan's ex- prestrein" respectievelijk de rollen van een Amerikaanse en een Britse officier, die tijdens een op het eerste oog krank zinnig ontvluchtingsplan het grootste hu zarenstukje uit de tweede wereldoorlog voor hun rekening nemen. Met deze film wordt het weekprogramma van dit thea ter vrijdag en zaterdag begonnen, om daarna zondag en maandag te worden voortgezet met „Dorp der zonde", een verfilming van het mogal geruchtmaken de boek „Return to Peyton Place", waar in de voornaamste rollen door Carol Lyn- ley en Jeff Chandler worden vervuld. On derwijl wordt zondagmiddag weer eens een ouderwetse sensatiefilm vertoond, die als een epos van heldenmoed en hardheid wordt aangekondigd. Vandaar waarschijn lijk dat de hoofdrol voor Audie Murphy werd gereserveerd. (Lux or). DE TITEL VAN de Duitse film „Reeperbahn bij nacht" laat slechts weinig te raden over, zodat men zal be grijpen dat het weer eens een kijkje wordt achter de schermen van het ver maakscentrum van Hamburg: „Sank Pau- li". OVERIGENS KRIJGT de toeschouwer dit kijkje niet cadeau, want hij moet zich eerst door een damesbladenverhaal heen worstelen over een zekere Angelika Geiss- ler, die door haar vader uit diens eerba re boerenhoeve wordt verbannen, omdat zij een „onecht" kind verwacht. Wat doe je als fatsoenlijke boerendochter in zo'n geval? Juist, je gaat naar Hamburg om animeermeisje te worden en als daar niet voldoende brood meer inzit Iaat je je ge woon verleiden door een souteneur, die je na enige tijd weet duidelijk te maken dat er met „tippelen" wel een paar mar ken kunnen worden verdiend. Hebben we zo met alle narigheid, welke Angelika kwistig wordt toebedeeld ook nog een royale blik achter de schermen van Ham burgs berucht wijk kunnen werpen, dan treedt prompt de nobele Helmut Brett voor het voetlicht, die verliefd wordt op moeder en kind, om er dan met behulp van de politie in te slagen Angelika uit dit verderfelijke milieu los te maken Waarna de geplaagde boerendochter aan de arm van haar Brett nog een gelukki ge toekomst tegemoet mag gaan. Een en ander kan tot en met zaterdag worden be keken. IN DE LAATSTE wereldoorlog was To broek een veel omstreden strategisch punt in Noord-Afrika, om welks bezit door de geallieerden en voornamelijk de En gelsen hard en hardnekkig is gevochten Tegenover zich vonden zij Rommel, de Duitse woestijnvös, die aan de verovering en verdediging van de havenstad zijn eerste roem had te danken. Ook in deze strijd is er voldoende gebeurd om er een avontuurlijke film vol sensatie en voor beelden van moed, beleid en trouw uit te distilleren. Het werd „Tobroek" en de film wordt van zondag tot en met woens dag in Luxor vertoond. Zondagmiddag voorafgegaan door „De onoverwinnelijke gladiator", welk filmverhaal alleen maar betrekking kan hebben op tal van helden feiten uit de grijze oudheid. ADVERTENTIE woonwijs rnémi Staal klinkt zo koud. Maar tegenwoordig zijn er zoveel leuke, lichte en vooral ook praktische stalen meubelen dat 't beslist de moeite waard is er iets meer over te weten. We noemen bijvoorbeeldwentelbedden, divanbedden, op- klapbedden, stoelen, bedden boven elkaar en dan bedden voor logees en zitslaapkamer. Zelfs zijn er kompletegezellige slaapkamers in staalHoe komt u nu meer hierover aan de weet? Gewoon door eens met ons te komen praten. Wij hebben niet alleen een groot assortiment, maar kunnen u ook alles vertellen over prijzen, afmetingen, konstrukties e.d. Komt u eens langs Een eerlijk advies kost u niets l wegwijs Beddenspeciaalzaak Marktplein 21, IJmuiden, telefoon 02550- 7542 Plantage 152, Beverwijk, telefoon 02510-26105 EUROPA MEUBEU Artsen: van zaterdag 13 tot maandag morgen 8 uur: J. H. van Ginkel, Kenne- merlaan 141, tel. 4058; A. J. C. Wermen- bol, Marsstraat 15, tel. 6388: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954. Apotheek: Apotheek: Apotheek Pleyler, Planetenweg 52, tel. 5348. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verlos kundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. J. J. Diekman, Plantage 156, Beverwijk, tel. 02510-24604. Wijkverpleging, Groene Kruis: voor IJmuiden-Oost, zuster A. M. Enklaar, Bo nekampstraat 6, IJmuiden-0„ tel. 02550- 8163, voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord: zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJmuiden- Oost, tel. 02550-4183; voor Driehuis en Santpoort, zuster H. Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188. Wit-Gele Kruis: zuster M. Vriend, Zee weg 12, IJmuiden-Oost, boven het wijkge- bouw, tel. 02550-5645. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit weekeinde waargenomen door de dierenarts G. Ver hagen, Anth. Fokkerlaan 31, Haarlem, tel. 02500-63070. SANTPOORT. Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510 Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK. Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddingius, Roink, Verséewel de Witt Hamer, Vis ser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur; G. K. Fierstra, Wijker- straatweg Velsen-Noord, tel. 02510-24987; zondag, van 9 tot 24 uur, J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, M. ten Harmsen van der Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, van vrijdag 7 april 18 uur tot vrij dag 14 april 18 uur, Apotheek J. W. Huis man, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883: zaterdag van 8-12.30 uur is bovendien geopend Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-27955. Apotheek De Heemskerkse is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend, tel. 02510-30815. Voor tandarts en voor dierenarts, zie onder IJmuiden. HEEMSKERK. Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zon dagmorgen 9 uur J. H. Schutte, Gr. Wil lem Il-laan 26, tel. 02510-32266; zondag, van 9-24 uur, J. C. A. Bakker, Bachstr. 7, Heemskerk, tel. 02510-32484. Voor tandarts en .voor dierenarts, zie onder IJmuiden. ADVERTENTIE In samenwerking met de rijkspolitie te water en de recherche van de Haarlemse politie is door de politie te Velsen een onderzoek ingesteld naar diefstallen van vis vanuit in de IJmuidense haven ge meerde vissersschepen. Als verdachten werden gehoord een 25-jarige Velsenaar zonder vaste woon- of verblijfplaats en een twintigjarige jongen uit IJmuiden. Zij bekenden op 20 maart een mand kabeljauw en een mand tong te hebben gestolen. Tevens bekende de Vel senaar op 2 april, in samenwerking met een 22-jarige matroos, een mand kabel jauw en twee manden tong te hebben weggenomen. In verand hiermee is ook de matroos aangehouden. Ook deze be kende schuldig te zijn aan diefstallen van vis. Voorts werd aangehouden een 54-jari ge vishandelaar uit Santpoort die de vis van het drietal heeft gekocht. Van hem wordt nagegaan of hij zich aan heling heeft schuldig gemaakt. kenmmerlaanlüP, telefoon: ?H5'. ijmuiden ƒ7,50. Mevr. H NoortmanHandgraaf, Kastanjestraat 5. IJmuiden-Oost. 5,J. van Slooten, Warmenhovenstr. 76, IJmuiden. ƒ2,50: B. Voerman, M. K. Hofstedestraat 42. IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7