Winst op wasmiddelen kwam bij Unilever wederom op peil V redestein-bekleding ua^irHeveadorp Dividenden Beurs van Amsterdam Korter werken bij Menko voor 750 man West-Duitsland neemt geen vlees uit Italië Unilever voor 57% weer in handen van Nederland Hotelschepen zullen blijven varen SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws m ril m St. Eloy nog geen oordeel over het nieuwe kabinet Opdracht voor De Merwede Geen richtlijn voor vrijaf in grafisch bedrijf Ontslagen voor 50 man in Boxtel MAANDAG 10 APRIL 1967 15 s ft i* v; VfnMtVat d*e JeklecTingstêchmelterf de beschikking krijgt over een in alle op zichten aan de eisen van haar bedrijf aangepaste huisvesting, die volop ruimte biedt voor een verdere ontwikkeling. De autobandenfabriek kan een van haar be drijfsafdelingen in het door Bekledings technieken te ontruimen gebouw beter en efficiënter onderbrengen dan thans het geval is. "SF5 Pij® Stemming van heden no Uit het verslag over 1966 van Unilever (N.V. en Limited samen) blijkt, in aan sluiting, op hetgeen op 28 februari jl. werd gepubliceerd, dat de omzet met bij na 3 percent is gestegen tot 24.243 mil joen. De verkopen aan derden zijn met 725 miljoen, of ongeveer 4 percent toe genomen tot 19.189 miljoen. De verko pen in de groep „andere levensmiddelen" zijn wederom aanzienlijk gestegen. De groei van de totale omzet is grotendeels hieraan te danken. Ook de verkoop van toiletartikelen is sterk toegenomen, die van de overige artikelengroepen vertoon de een bescheiden groei of bleef op het zelfde peil als in 1965. De winst vóór belastingen bedroeg 200 (v.j. 186) miljoen. De winst in per centen van het geïnvesteerde kapitaal daalde van 8,2 in 1965 tot 8 in 1966 en in percenten van de omzet bleef de winst on veranderd op 2,9. Bij de „andere levens middelen" was de winst wederom hoger, vooral dank zij de diepvriesprodukten en consumptie-ijs. De winst op wasmiddelen kwam weer op het vroegere peil na het verhoudingsgewijze ongunstige resultaat over 1965; die op margarine en op toilet artikelen was iets hoger dan het jaar te voren. De winsten van de United Africa-groep, van Thames Board Mills en die op vee voeder waren lager. Bij Limited ontston den de voordelen van de regeling tot ver vanging van preferentie aandelen door obligaties voor het eerst in de tweede helft van 1966. Tegenover de toeneming van de interestlast met 22 miljoen staat een vermindering van de belastingdruk met 9 miljoen en een daling van het voor de uitkering van de preferente divi dend benodigde bedrag met ƒ20 miljoen, zodat over het tweede halfjaar een netto besparing is verkegen van 7 miljoen. In wasmiddelen is, zij zegt de directie, de concurrentie wel het scherpst. De krachtmeting met de voornaamste inter nationale concurrenten van Unilever is in 1966 nog in hevigheid toegenomen. Dit geldt speciaal voor wasmiddelen in poe- dervorm, die bij het concern ongeveer de helft van de wasmiddelenomzet en de winst daarop uitmaken. De hoofdgebie den van de aanval lagen in Noord-Ame- rika en in Europa, in het bijzonder in Duitsland. De introduktie van nieuwe merken door de concurrenten, die werd ondersteund door zeer krachtige reclame campagnes en bijzondere ver koopacties, heeft onvermijdelijk het marktaandeel van bestaande merken aangetast. Het is daarom niet te verwonderen dat in de Verenigde Staten, waar de strijd het felst was, Lever Brothers Company in haar omzet en in haar winst een ernstige ENSCHEDE De directie van N. J. Menke N.V. in Enschede ziet zich genood zaakt door een stagnatie in de aflevering een tijdelijke werktijdverkorting aan te vragen, aangezien verschillende afnemers een afwachtende houding aannemen. Sommigen hebben zelf werktijdverkor ting aangevraagd. N. J. Menko N.V., die zoals bekend, de laatste jaren zich met succes heeft gespe cialiseerd op hoogwaardige modische arti kelen acht het met het oog op de snelle veranderingen in het vraagpatroon niet mogelijk grote (en dure) voorraden aan te houden. Deze werktijdverkorting be treft 750 man. De directie zal het wacht geld tot 90 percent van het inkomen aan vullen. terugslag ondervond. Hiervan is een da ling in de verkoop van wasmiddelen voor de grote was wel de belangrijkste oorzaak geweest. In dit licht en mede in aanmerking ne mend dat Unilever zich in vele van haar belangrijkste afzetgebieden geplaatst ziet tegenóver een stringente prijsbeheersing, wordt het niet onbevredigend geacht dat de totale winst op wasmiddelen een lichte verbetering te zien gaf. Op het gebied van toiletzeep was 1966 een bijzonder goed jaar en Unilever heeft haar aandeel in de wereldmarkt, voor zover zij voor haar toegankelijk is, vergroot. De omzet van toiletartikelen is in 1966 toegenomen. De winst is eveneens geste gen. Voor tandpasta was de vooruitgang van bescheiden omvang. De omzet van shampoos is in sterkere mate gestegen. Dit geldt zowel voor de medicinale soor ten als voor die welke speciaal voor de verfraaiing van het haar zijn samenge steld. BONN (DPA) Krachtens een be schikking van de Westduitse regering is met ingang van gisteren elke invoer van vleeswaren uit Italië in de bondsrepubliek verboden teneinde de Afrikaanse varkens pest buiten West-Duitsland te houden. De invoer van levende varkens, var kensvlees en produkten daaruit is reeds in het midden van de afgelopen week vólledig stopgezet. DPA merkt op, dat de Afrikaanse var kenspest, die reeds jaren in Spanje en Portugal woedt, een groot gevaar is voor de veestapel, omdat er tot dusver geen probate entstof tegen de ziekte beschik baar is. Sinds begin 1967 hebben negen Amerikaanse spoorwegmaatschappijen in totaal 127.500 dollar boete moeten betalen wegens vertraging in de treinenloop waardoor de post niet tijdig be zorgd kon worden. Het grootste deel van de post wordt in de V.S. vervoerd met passa- gierstreinen. Spoorwegmaatschappijen kunnen een boete krijgen als de posttreinen meer dan een kwartier te laat zijn. In het afgelopen jaar is het gedeelte van het aandelenkapitaal van Unilever N.V. dat zich in Nederlandse handen be vindt, verder toegenomen en bedraagt vol gens de gegevens van maart jl. 57 per cent tegen vorig jaar 54 percent (stand van mei 1966), 51.7 pet per einde decem ber 1963 en 45,2 pet per einde 1964. In vergelijking met mei 1966 daalde het per centage voor de Verenigde Staten van 12,7 pet. tot 9,3 pet. voor maart j.I. Voor Engeland zijn deze percentages resp. 17,2 en 17,9, voor België resp. 3,2 en 3,1, voor Duitsland resp. 3,7 en 4,2 en voor de overige landen resp. 1.1 en 1. Directie en bewindvoerder van de N.V. maatschappij tot exploitatie van hotelsche pen delen mede dat een oplossing is gevon den waardoor gedurende het komende sei zoen de geplande reizen van Hotelschepen N.V. volgens het programma kunnen wor den uitgevoerd. Hotelschepen heeft met de in Rotterdam gevestigde maatschappijen N.V. Slaven burg en Huyser en de Ruhrscheepvaart en Expeditiebedrijf N.V. een overeenkomst ge troffen waarbij genoemde maatschappijen op zich hebben genomen de in dit seizoen geplande reizen van Hotelschepen geheel uit te voeren. De directie van Hotelschepen zal gedu rende dit seizoen worden gevoerd door bei de genoemde maatschappijen. Deze rege ling is getroffen in overleg met de Algeme ne Nederlandse Vereniging van Reisbu reaus. Achilles 9 v. Arica. 10 te Antofagasta. Acila 8 te Genua. Adrastus 8 v. Kaohsiung n. Yokohama. Aegis 9 te Houston. Alcor pass. 8 Freetown n. Kaapstad. Alhena 9 te Rotterdam. Alkes 8 v. Kuwait n. Shat el Arab. Alkmaar 9 v. Martinez n. Curagao. Ameland 8 v. Stanlow n. Rotterdam. Ammon 7 v. New York n. Oranjestad. Angolakust 9 te Rouaan. Area 8 v. Conakry n. Takoradi. Aristoteles 9 te Paramaribo. Attis 8 v. Antwerpen n. Hamburg. Avedrecht 8 in Suezkanaal in Antwerpen. Bali 9 te Marseille. Balong 8 v. Lissabon n. Tarragona. Banda 10 te Paita. Barendrecht 10 te St. Vincent. Batjan 8 te Chittagong. Batu 9 te Dar es Salaam. Bawean 11 te Penang verw. Bengalen 8 v. Maunganui n. Napier. Bengkalis 8 v. Tripoli n. Beyrouth. Beninkust 7 v. Bordeaux n. Dakar. Bintang 10 te Mobile. Blitar 10 te Aden. Borneo 9 te Ilo Ilo. Bovenkerk 7 v. Rotterdam n. Bremen. Caltex Amsterdam 12 te Singapore verw. Caltex Delfzijl 9 te Rotterdam. 10 v. Rotterdam n. Delfzijl. Camerounkust 8 v. Punt Arenas n. San Juan. Cinulia 8 te Stanlow. Cirrus 7 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Daphne 9 te Halul Eilanden. Deltadrecht 9 v. Norfolk n. Cristobal. Diadema 7 te Tripolis. Diemerdijk 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Diloma 7 te Rotterdam. Dinteldijk 10 te Los Angeles. Diogenes 8 te Porto Cortes. Eemland pass. 8 Beachyhead n. Santos. Esso Den Haag 8 te Ras Tanura. Eumaeus 8 ten anker rede Belawan. Forest Hill 9 te Grangemouth. Forest Lake pass. 8 Dungeness n. Priolo. Gaasterdijk 8 v. Antwerpen n. Hamburg. Gaasterland 8 v. Fortaleza n. Amsterdam. Gorredijk 8 v. Rotterdam n. Antwerpen, Graveland 8 v. Rio Grande do Sul n. Itajai. Gulf Italian 9 te Port Said. Hagno 9 te Rotterdam. Hector 9 te Patras. Hilversum 8 v. Hamburg n. Antwerpen. onze>H»ö#es ENSCHEDE. De directie van Vrede- stein-Bekledingstechnieken n.v. in Ensche de maakt bekend dat in de tweede helft van dit jaar het bedrijf zal worden over gebracht naar Heveadorp bij Arnhem. De onderneming zal aldaar worden ge huisvest in een gedeelte van het fabrieks complex van n.v. Rubberfabrieken Hevea, eveneens behorende tot het Vredestein- concern. De huidige huisvesting van het bedrijf op het terrein van de n.v. Neder lands-Amerikaanse autobandenfabriek Vredestein in Enschede ondervinden zo wel de Bekledingstechnieken als de auto bandenfabriek als bezwaarlijk. Beide be drijven worden door deze situatie in hun expansie belemmerd. De gemelde overplaatsing naar Hevea dorp heft deze problemen op. In Hevea dorp is thans een verbouwing gaande, die Bij Bekledingstechnieken in Enschede zijn circa zestig personen werkzaam. Een aantal hunner zal zijn huidige werkzaam heden in Heveadorp kunnen voortzetten en in die omgeving worden gehuisvest. Aan de overige werknemers zal een werk kring in de autobandenfabriek worden aangeboden. Over de in dit verband te treffen maatregelen en voorzieningen is volledige overeenstemming bereikt met de werknemersorganisaties. Het personeel en de plaatselijke autoriteiten zijn inmiddels van een en ander op de hoogte gesteld. Hollands Diep 9 te Singapore. Hollands Dreef 9 v. Port Said n. Beyrouth. Isis 10 te Willemstad. Ivoorkust 8 v. Antwerpen n. New York. Jagersfontein 10 te Antwerpen. Jason 8 te Port of Spain. Kaap Hoorn 8 v. Miri n. Singapore. Karimata 8 v. Rotterdam. Karimun 8 125 mijl West v. Colombo. Katendrecht 10 ten anker Muscat. Katsedijk 9 v. Rotterdam n. Hamburg Kelletia 9 te Sundsvall. Kenia 10 te Balboa. Kieldrecht 10 te Port Sudan. Kinderdijk 7 v. New Orleans n. Houston. Koningswaard 8 v. Rotterdam n. Bergen. Kossmatella 8 v. Invergordon n. Kopenhagen. Kylix 8 v. Curagao n. Quebec. Lelykerk 8 v. Hamburg n. Bremen. Liberiakust 7 v. Rotterdam n. Amsterdam. Loppersum 8 te Bremen. Maron 8 te St. George. Merwe Lloyd 10 te Suez. Neder Ebro 7 v. Kitimat n San Francisco. Nestor 8 v. Rhodos n. Beyrouth. Nieuw Amsterdam 7 te Rotterdam. Onoba 9 te Ummsaid. Osiris 8 v. Gonaives n. Fort Liberté. Ouwerkerk 8 rede Aleppy. Palamedes 8 te Rotterdam. Parthenon 8 v. La Guaira n. Point Fortin. Peperkust 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Pericles 9 te Guayaquil. Prins Casimir 8 te Glasgow. Prins der Nederlanden 7 v. Aruba n. Kingston. Prins Johan Willem Friso 10 te Leixoes. Prins Philips Willem 10 te Esbjerg. Prins Willem V 9 v. Rotterdam n. Liverpool. Provenierssingel 10 te Kandia. Rotte 9 te Nagoya. Rotterdam 9 v. Panamakanaal n. New York. Servaaskerk 8 v. Marseille n. Antwerpen. Sinoutskerk 9 te Hongkong. Sloterkerk 8 v. Bremen n. Amsterdam. Solon 8 v. Curagao n. La Guaira. Stad Den Haag 9 te Sibenik. Stad Gouda 7 v. Yokohama n. Norfolk. Stad Kampen 9 te Rotterdam. Steenkerk 10 te Rijeka. Straat Fiji 9 te Rio Grande. Straat Madura 9 te New Plymouth. Straat Torres 8 v. Port Gentil n. Kaapstad. Streefkerk 9 te Hamburg. Tero 8 v. Norfolk n. Europa. Theron 8 v. Bremen n. Antwerpen. Tjibodas 8 v. Mombasa n. Port Swettenham. Togokust 8 te Monrovia. Vasum 10 v. Mena al Ahmadi n. La Spezia. Vitrea 9 te La Spezia. Waardrecht 8 v. Ceuta n. Port Said. Wieldrecht 9 te Osaka. Witmarsum 8 200 mijl West van Flores n. Nassau. Woltersum 8 120 mijl Zuidwest Kaap Hatteras. Wonosari 9 te Rotterdam. Wonorato 8 te Rotterdam. Zafra 10 dw. Adelaide n. Sydney. SLEEPVAART Cyclcwp## 9 april werkzaam te Marsk^el Brega. Friesland, 11 april met „Waiame-droofdok" van Rpttepdam te Ambon verwacht. Gelderland, 9 april met ponton en sleepboot 100 mijl Zuidoost van Port Soedan naar Bor deaux. Groningen, 9 april gestationeerd in Arabische Golf. Hector, 10 april met zuiger verwacht te Oost- mahorn van Vlaardingen. Jacob van Heemskerck, 6 april aangekomen te Bahrein. Noord-Holand, 8 april vertrokken met „Gala- xias" van Singapore vertrokken naar Fushiki (Japan). Titan, 9 april met ms „Stentor(KNSM) 15 mijl Zuid van Beachy Head naar IJmuiden. Utrecht 9 april stationsdienst te Landsend. Willem Barendsz, 7 april met hefponton „Rio Parana" aangekomen te Buenos Aires. Emittenten delen mee. dat bij de inschrijving pari op de 5 miljoen 7V4 percent dertig jarige obligatielening r.k. stichting Vreugdehof te Amsterdam een zeer belangrijke overteke- ning heeft plaatsgevonden, zodat de toewijzing slechts gering zal zijn. Professor Heinricht Nordhoff zal als algemeen directeur van het Volkswagenconcern worden opgevolgd door dr. Kurt Lotz. KXVj IM 13» IJ» !3ök- "üi^rrfd' «837—7S C. I -."3 - iiam .w jr 3iy> p V' 17 48 K*is"L4Q 3*8 mvkf hf 32V!> W«ïwKoi) "4: 4 -XXi 2 nt 2S0 «N 4% 27* 38% INTERNATIONALS GEDRUKT De Amsterdamse beurs is de nieuwe week ongeanimeerd begonnen. In de meeste afdelingen van de aandelenmarkt had het aanbod de overhand. De ope ningskoersen kwamen daardoor overwe gend op een lager peil. Behalve het in de meerderheid blijven van de verkopers be ïnvloedde ook het uitblijven van buiten landse vraag de koérsvorming. Vrijdag kwam er vlak na het vaststellen van de openingskoersen enige buitenlandse be langstelling, waardoor de noteringen in het tweede tijdvak wat omhoog konden gaan. De ontwikkeling in Wall Street „Ons oordeel over het nieuwe kabinet zal in belangrijke mate worden bepaald door het antwoord op de vraag of zijn streven niet slechts of te eenzijdig gericht zal zijn op herstel van het evenwicht op de betalingsbalans hoe belangrijk ook dan wel bovenal op herstel van een meer evenwichtige spreiding van de werkgele genheid die naar onze mening een hoge re prioriteit verdient". Dit verklaarde de voorzitter van de Katholieke bond van Werknemers in het metaal- en Elektrotechnisch bedrijf „St Eloy", de heer P. Brussel, vanmorgen in Utrecht op de vergadering van het alge meen bestuur van deze bond. Hij voegde hieraan toe, dat het oordeel over het kanibet mede zal worden be paald door het al of niet daadwerkelijk ter hand nemen van een herziening van het ondernemingsrecht. De N.V. Industriëele Maatschappij wil het dividend over 1966 bepalen op tien percent (onv.) waarvan naar keuze vijf per eent in aandelen of contanten. Commissarissen en directie van Van der Giessen-De Noord N.V. te Krimpen aan den lJssel is besloten aan de jaarlijkse algeme ne vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1966 een dividend op de ge wone aandelen uit te keren van zes per cent (vorig jaar drie percent). Bij Beers' zonen n.v. wordt een dividend voorgesteld van twintig percent waarvan desgewenst 5 percent in aandelen (vorig jaar twintig percent in contanten). Commissarissen en directie van Holland Haag n.v. zullen aan de op 24 mei te hou den algemene vergadering van aandeel houders voorstellen een dividend van tien percent uit te kerén. Het bestuur der n.v. lijm- en gelatine- fabriek „Delft" wil de algemene vergade ring van aandeelhouders voorstellen over het boekjaar 1966 een dividend van acht percent op de aandelen en 8 per res- tantbewijs in contanten uit te keren (onv). Bij n.v. Rubatex wordt over 1966 een dividend voorgesteld van twaalf percent (tien percent). Wilton-Fijenoord-Bronswerk n.v. stelt een dividend voor van twaalf percent (onveranderd). Bij de Oost-Borneo maatschappij n.v., zal over 1966 op de preferente aandelen wederom een dividend van acht percent worden voorgesteld. In verband met de achterstand op deze cumulatief prefe rente aandelen zal over 1966 op de gewo ne aandelen wederom geen dividend kun nen worden uitgekeerd. stelde daarna echter sterk teleur zodat het opgenomen materiaal snel weer werd afgestoten. Tijdens de voorbeurs van morgen ging nog meer terrein verloren, welke ontwikkeling zich na de officiële opening verder voortzette. Groot aanbod kwam echter vrijwel nergens aan de markt, maar het ontbreken van belang stelling leidde tot een ongunstige stem ming. Bovendien boden de Europese beurzen geen steun. Royal Dutch was in Londen 5/32 teruggelopen tot 15V<. Het buitenlandse aanbod liet alle internatio nals kelderen. Koninklijke Olie zakte f 2 tot f 127,20 na een opening van f 127,30. Unilever ging f 2 omlaag tot f 88,20 na een opening van f 88,70. AKU liep 80 cent terug tot f 52,30. Hoogovens werd f 1 lager geadviseerd tot f 330. KLM ging onder invloed van het verlies van 27s in Wall Street f 12,50 terug tot f 380. De scheepvaartmarkt was verdeeld, met een herstel van IV4 voor NSU. HAL steeg een !/j tot 93'/,. Bij de cultures was Amster dam Rubber op 6674 goed prijshoudend. De staatsfondsenmarkt gaf fractionele af wijkingen te zien. Aan de scheepswerf en machinefabriek De Merwede n.v. in Hardinxveld is de bouw opgedragen van een dubbelschroefs zelfvarende sleephopperzuiger. Dit vaar tuig zal in augustus 1968 in dienst gesteld worden als nieuw vlaggeschip voor de vloot van Van Hattum en Blankevoort n.v. te Beverwijk. De lengte zal ongeveer 105 m bedra gen, de breedte 18 m. Het hopperruim krijgt een inhoud van 3.900 m3. De zui ger met een draagvermogen van 8.000 ton zal een geïnstalleerd vermogen heb ben van plm. 11.500 pk en zal worden voorzien van de modernste apparaten voor het zuigen met twee zuigpijpen, elk met een diameter van 900 mm. De vier werkgeversorganisaties in het grafisch bedrijf (boek- en diepdrukkers, offsetdrukkers, boekbinders en clichéma kers) hebben de aangesloten leden ge adviseerd met betrekking tot eventueel vrijaf op de geboortedag van het prinsen kind individueel te beslissen. Voor de vele grafische ondernemingen zal het onmogelijk zijn de produktie stop te zetten, zoals bijvoorbeeld in drukke rijen waar dagbladen en periodieken wor den \gedrukt. Bovendien zijn de werktij den verschillend en is een regeling voor bedrijven met ploegendiensten onmoge lijk. Daarom zijn de grafische werkge versorganisaties tot de conclusie gekomen de werkgevers te adviseren elk voor zich zelf te beslissen wat zij doen. Daarbij is er natuurlijk op gewezen dat voor de werk nemers geen enkel recht op vrijaf be staat. (Van onze correspondent) BOXTEL In verband met de dalen de omzet heeft de Boxtelse weverij Van Oerle en Van Dijk 50 werknemers uit haar afdeling damastweverij ontslag aan gezegd. Naar verwacht wordt zullen de vijftig in Boxtel en omgeving nog wel an der werk kunnen vinden. ACTIEVE AANDELEN A.K.U. Deli Mij Hoogovens Philips Unilever Dordtsche Petr. Dordtsch Petr. 7 Kon. Petr. Scheepvaart en luchtvaart H.A.L. Java-China P. K.L.M. K.N.S.M. St. Mij Ned. Nievelt Gcud. P. v. Ommeren Rotterd. Lloyd Sch. Unie OBLIGATIES: Ned. 1966-1 7 Ned. 1966-2 7 Ned. 1966 6'/* Ned. 1965-1 57, Ned. 1965-2 5'A Ned. 1964-1 5'/* Ned. 1964 5 Ned. 1958 4'/, Ned. 1959 4'A Ned. 1960-1 4'/, Ned. 1960-2 4'/« Ned. 1959 4'A Ned. 1960 4'A Ned. 1961 4'A Ned. 1963-1 4V« Ned. 1962 4 Ned. St. '47 3V« Ned. 1953 1-2 3'/a Ned. 1948 3'A Ned. 1950 1-2 3'A Ned. 1954 1-2 3'A Ned. 1955-1 3'A Ned. 1955-2 3'A Ned. 1937 3 Ned. g.b.ob. '46 3 N. dollar 1. '47 3 Ned. inv.cert. 3 Indië 1937- 3 B.N.G. w.b.l. '57 id. 30 j. 58-59 4'/, id. 25 j.60 3/5 4'A Cultures: Amsterdam Rubi H.V.A.-mij Ver. Vorige Heden 52.90 52.60 64.50 64 gb 332 3341/2 86.70 85.50 90.80 88.40 615 606 615'A 606 129.70 gl 127.50 92'/, 93% 187 87V, gl 86% 118 116i/2 100'A 176'A 175 151 151 147V. 1487. 1057, 105% 105% 105% 101'/, 101% 977, 98 97-/8 98 94% 94% 92% 92% 907s 91 8874 89% 907, 90% 89% 89'/. 89% 86'A 86% 86'/, 861/2 87 87 84V» 84% 737s 7311 86 86'/, 74'A 74% 7 5'A 75% 79 79'/, 787, 79 82'A 82% 84 gl 83% 83% 91'/, b 98 98 91V. 91% 99'/, 991/2 8 8'A 88 89V. 89% 66'/, 67 128'/, 126 Vorige Heden A. f 1.000 '47 3'/, A. f 1.000 '48 3'/, 87'/, 88% R'dam '52-1 4'A 90% 90 B.N.G. '65-1 6 99% 99% B.N.G. '65-2 6 99% 99% B.N.G. '65-1 57, 96 9674 B.N.G. '65-2 57, 96 9674 96 B.N.G. '65 5'/, 95% B.N.G. '58 5<A 95% 95% B.N.G. '64 5<A 93% 93 B.N.G. '58 5 91% 91% B.N.G. '64-1 91% B.N.G. '52 4'A 91'/, B.N.G. r.s.b. '52 165'/, 166 B.N.G. f 500 '57 1581/2 158'/, E.-fin. M. 58 5'/, 96 if 967, b E.-fin. M. '58 5'A 96 96 b Gr. Ind. C. B. '52 871/2 b 87'/, b M. C. '57 1-3 47, 95 95'/, N. B. '65 57, 957, 9574 Nt. Inv.b. *65 57, 96'/, b 961/2 b Nat. Inv.b. 474 901/2 90'/, b Alb. Heijn '55 4 Amstel. Br. 5 95% Bijenkorf 6 Co-op N. obi. B 105 105 Co-op Rentesp. N. Gasunie 574 96Ü 96% Philips 83 Philips '48 3'/, 93% 93% Philips '49 3'A PEGEM '57 6 98% 9 81/2 PEGEM '52 4'/, 94 94 PEGUS 2 '57 6 99% 99 PGEM '57 6 981/2 99% PGEM 4'/, 88'/, b 89 b KLM 15 j. 5 93% 93% KLM 20 j. 474 917, 91% Ned. Spoor 474 92 92% A.K.U. 4'/, 89'/, 8874 Amstel Br. 574 105% 10474 Borsumij 37, 87 87 Van Gelder 474 91 91 98% Hoogovens 574 99 Sch.-Honig 4'A 89'/, b 90 Bank-, kred. en verzekeringsw.: Alg. Bank Ned. 258 259 AMEV 653 651 Amro Bank 50.90 50.70 Ass. Stad R'dam 387 BOZ 330 Cultuurbank 81 82 Groninger Ind. 1491 H.B.U. c.v.a. 184'/, 183 Holl. Soc. cert. 482 488 Kas Associatie 111 Nat. Inv. B. 3'/, 85'A Nat.-Ned. Cert. 584"/, 582 Dikkers 116 116 Leeuw. Papier 268 1 2651 Ned. Cr.b. 188 188% Dorp Co 106'A Leidsche Wol 318 b 316 Ned. Middenst.b. 90.50 89.50 Dr.-Over ijs. 126 126 Lindeteves 132 132 Ned. Overzee B. 180 Drie Hoefijzers 82.20 82 Lijempf 185 181'A RVS cert. 480 480 D.R.U. 276 276 Lijm G. Delft 106 110 Slavenb. Bk. 168 168 Duyvis 240 243 Ngombezi 49'/, 49'/, Macintosh 4701 Beieggings- Elsevier 225.50 224.50 M. Ned. Bk. 351 354'/, Emba 148 150 Mees' Bouwm. b 1281 128 1 mijen: Enkes 203 Metaverpa 364 A.B.M. f 50 116.50 116 Erdal 423 421 Meteoor Beton 112 116 DIF 104 102.50 Excelsior 75'/, 74% Misset 305 b 305 b Interume f 50 164.50 164 Figee 98 980 Mosa 200 1 exd Nefo f 50 76.50 76.50 Fokker 383 99'/, Mulder-Vogem 268'/, 268 Robeco f 50 203.80 201.90 Ford 980 b 379 Muller Co N.B 305'% 308 Unitas f 50 407 401.50 Gazelle 162'/, 162% Mijnb. Werken 232 232'/, Ver. B. v. '94 f 50 95.50 94.50 Gelder (Van) 105'A 105 Naarden 430 433 Europafonds-1 405 407 Gelderland-T. 386 392 Naeff Gebr. 135 134'/, Unifonds 436 432 Gelderman 40 Nedap 149 151 Eurunion 102.20 102.80 Gerofabr. N.B. 236 Ned. Dagbl. U. 185'/, 185 Valeurop 550 550 Geveke en Co 520 520 Ned. Dok Mij 88% 90 Can. Gen. Fund 9'/, 9'/, Gist- Spir. 557 555 Ned. Exp. P 76% 78'/, Chemical Fund 18 18 Grasso 117'/, 117 Ned. Kabelfabr. 234'/, 237 Mass. Inv. Tr. 16% 16"/s Grinten v. d. 890 908 Ned. Melk-Unie 238 238 Tel. Elec. Fd. 97s 974 Grofsmederij 8774 88% N. Scheepsb. 87 88 Handel, ind. en Gruyter en Zn. 135'A 135% Nelle, Van 2641 2601 93 b Netam 156% 156 diversen: 8991/2 Hagemeijer 93 Nieaf 96 96 Albert Heijn 899 Halberg 41% 417, Norit 161.50 160 A.H.M. 165", 't Hart Instr. 88 90 Nyma 36'/, 35'A A.V.I.M. 1641 1641 Hatema 177 177'/, Nijverd.-t. Cate 79 82 Amstel Br. 342 Havenwerken 108 110 Amst. Ballast 419'/, Heinekens' B. 491 494'/, Oranjeboom 328 326 Amst. Droogd. 109 10974 Hensen 138 138 Overz. Gas N.B 96.30 96.80 Amsterd. Riituig 138 140 Hero t Palembang 90 b A.N.I.E.M. N.B. 32'A 32% Hoek Mach. 4441/4 Palthe 71 71 A.S.W. 288 288 Holec 210 213 Phil, f 100 6 pet. 35 34.50 Beeren Trie. 9% 10 Holl. Kattenb. 72'/, 75 Pietersen Auto's 80 80 Beers 300 1 294 Holl. Beton 336 342 Pont Hout 225 230 Begem ann 118 118 Holl. Constr. 84.50 83 Poorter 60 61 Bensdorp 4101 410 Holl. Melksuiker 250 245 Reesink en Co 162 160 Bergh en Jurg. 235 235 Homburg 241 241 Reineveld 134'A 134 Bergoss Tapijt 301 302 Hoogenbosch 213 213 Riva 198 b 200 Berkel 175"/, 176 Hoogenstr. Cons 132 131 Ruhaak en Co 137 140 Bernet 151 Hooimeyer Zn 105 107'/, Rijn-Schelde 201'/, 203'/, Blaauwhoed 427 430 Indoheem 31.60 31.70 Rijsdijk-Holland 140 Blijdensteijn 70 701 I.B.B. 146 148'A Expl. Mij Schev. 54.50 53.50 Boer (De) Dr. 286 291 Interlas 424 Bols 178 177 Intematio 282 2717, Sch. Expl. M. '66 27 27 Bors. Wehry 87 87 Intern. Gew. Bet 299 297 Schokbeton 187 186 Braat A'dam 38 38'/2 Inventum 142 Scholten Carton 247'/, 248 Breda Machine 269 270 Jongeneel Hout 318 Scholten Honig 79 77.50 Bredero Ver. 397'/, 397'/, Kemo Cors. 490 495 Schuppen Sajet Brocades 673 672 Kempen en B. 101 Schuttersveld 1101 108 Bührmann-T. 501 503 Key Hout 190 Simon de Wit 297'/, 298 Buttinger 230 233 Kleding Smits 141% 141 Simon's Emb. 95 b 96 b Bijenkorf 482 487 Kiene f 1.000 156 157 Smit Nijmegen 183 182 Calvé 674 K. Alex A'dam Spaarnestad 716 717 Carp's Garen 20174 206 K. N. Papier 170 172 Stokvis 100 997, Centr. Suiker 371 368 Kon. T. Unie 50 50 St.sp. Twenthe 40'/, 40 Crane 65 65% Kon. Zout Ketje 530 53474 Swaay, Van 272 Curag. H. Mij 163 164 Korenschoof Synres 197 198 Daalderop 164 164 Koudijs 126 Dagra 196'/, 190 K.V.T. 387 385 Tab, Philips 89 Desseaux 291 291 Kwatta 196 T.B. Mariinen 150 153 Technische Unie Texoprint Thorn. Dry ver Thorns. Ver. B. Tw. Kabel Tw. O. H. Ubbink-Davo Udenhout Uniekap Unil. 1000 Unil. 100 6 c.pr. Unil. 1000 afl. Utermöhlen Utr. Asphaltfabr Varossieau Veenend. St.sp. Veneta Ver. Glasfabr. V.M.F. Ver. Touwfabr. Vettewinkel Vezel verw. Vihamij Vorst. Cult. My Vredest. Rubber Vries (De) IJzer Vulcaansoord Walvischvaart Wereldhaven Wemink's Beton Wessanen Wilt.-F.-Bronsw. Wyers Wijk en Heringa Zaalberg Zeeuwsche Conf Zwanenberg-O. Mijnbouw en petroleum: Alg. Expl. My Billiton le rubr. Billiton 2e rubr. Kon. P. 1 a f 20 Kon. P. 5 a f 20 Maxw. Petr. H. Moeara Enim id. c. 1/10 opr. a. id. 1 winstbewijs id. 4 winstbew. Oost-Borneo Mij Furness Oostzee Geld. Tr. Mij Antilliaanse Br. Ant. Verff. Elec. Mij Aruba Participatiebew. Alg. F. 'A-I Converto H.B.B. bel. d. Holland Fund Interbonds Intergas (5 nart. 258 100'A 78.40 115'A 325 71'A 10 13 8'A 134'A 119 b 104 68 280 183 205 170" A 130 161'/, 217 278 102'/, 128'A 122V, 96 65 317 410 151 470V, 172'A 385 68 661 157 192 27.20 508 116 1548 2455 2650 85 b 4531 9614 983A 93 130V, 1030 1040 725 434 665 3RR 50 259 101 79.50 115 323 71"/, 11'/, 140 134"/, 119 104'/, 687, 280 180 204 1261 170'/, 128V, 159 216 278 100 1 exd, 128 101 120 99 65 305 152 470 175 380'A 64 160 b 190.80 27.40 581 509V4 114 1525 2450 2675 86 b 453 96 98'A 130'/, 1030 1045 727 433 666 9RR Wereldenergie Gevaert Mannesmann Union Minière Canada: Can. 1'ac. KaUw. Imperial Oil InL Natural Gas Int. Nickel Shell Oil Canada Ver. Staten: A.C.F. Industr. Am. ENKA Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Am. T&T Anaconda Atch. Top. Bethl. St. Chadb. Gotham Chesasp. Ohio Chrysler Cities Serv. Columbia Gas Curt. Wright Dougl. Aircraft Du Pont Nem. Ford Motor Gen. Electr. Gen. Mot. Greyhound Int. Busin M. Int. Flav. a. Fr. Jones Laughlin Kenn. Copp. Montgomery W. National Can Nat. Dairy Prod. National Steel Pennsylvania R. Phillips Petr. Prot. and G. Radio C. of Am. Republic Steel Shell Oil Southern Cy. Southern Pacific Standard Br. Stand. Oil N.J. Studebaker-P. Sunr Mid-C. O. Texas Instr. Tide Water Union Pac. Railr Un. States Steel Western Ban C. Westinghouse E. Wilson and Co. Wool worth An rrn f? o 263 107 128 410 67% 58% 11% 98% 25% 263 109 420 68% 58% 11% 95% 25% 48% 48% 29'/, 29% 911 9% 21% 20 IS 62 61% 61'/, 60% exd 84 82% 30 29 36'/, 35 4'/, 4% 397, 39% 477, 47% 27% 28% 23% 23 6074 58 152'/, 1527, 507, 86% 49% 86% 78'/, 7674 23% 23 450 455 49 48% 60 59 397, 39 28 27'/, 327, 32'/. 357, 34% 48% 48'/, 577, 54'/, 58 84'/, 83 47% 45% 47'A 47'/, 64'A 627, 2774 27'A 3011 2974 3374 657, 6574 52 li 51 33'A 33'A 126'A 127 7274 73 41% 41 457, 44'/, 32'A 32'/, 54 537, 6974 68'A 227, «t 22% dur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15