Verkeersmoeilijkheden op Velser Traverse opgelost UST Luisterrijk operettefeest van „De Jonge Stem" Verenigingsnieuws uit de IJmond VELO a RAIFFEISENBANK Beverwijkse jongeren hadden een onvergetelijk weekeinde Druk val bezocht Wijk aan Zee voor automobilisten Ér Na twee maanden hard werken Dienstverrichtingen bij geboorte van een prinselijke baby Autovernielers op heterdaad betrapt Controle op taxi's uit Katwijk Met Starfighters naar 25 km. hoogte DRIE DAGEN IN PARTNERSTAD Banden nauwer aangeknoopt 1 MAANDAG 10 APRIL 1967 5 Voor modern vakwerk Permabel en Cold-wave Pruiken en haarstukjes Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Examens Wijk aan Zee v VELO DE VRIND DIE DE ml WAS DOET Nil) het premiespaarplan biedt n vele mogelijkheden... spaarbank en alle bankzaken Beverwijk Wijk aan Zee: Heemskerk IJmuiden Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan57 Canopusplein 1 Speciale drukpakken van Nederlandse makelij HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN één begrip Door een voortvarende aanpak van d verbeteringen aan de Velser Traverse, de noordelijke tunnelingang- en uitgang en van de daarmede gepaardgaande verbinding met de Velserweg in Bever wijk en die van de Wijkerstraatweg af naar deze traverse zijn de werkzaam heden aldaar nagenoeg geheel gereed. Nog geen twee maanden geleden begon de firma P. Vermeer N.V. uit Hoofddorp met deze werkzaamheden aan het afgra ving van de begroeide taluds langs de weggedeelte en wel in hoofdzaak aan de westzijde, waardoor ook de abri voor bus reizigers tijdelijk moest verdwijnen. Dit karwei gaf geen enkele moeilijkheid, om dat het verkeer normaal doorgang kon vinden. Toen echter de zeven meter twee- baans-weg moest worden verdubbeld, waarbij grondaanvulling nodig was, kon slechts over één enkele verkeersbaan worden gereden, zoals dit ook het geval was tijdens de asfaltering later. Om beur ten kreeg elk weggedeelte zijn laag asfalt gestort om reeds de volgende dag bere den te kunnen worden. De verbreding van de uitmonding van de Velser Traverse naar de Wijkerstraat weg heeft de afgelopen tijd nog wel eens een enkele keer doorstroming verhinderd, maar nu is deze uitmonding ook gereed gekomen. De bocht van de Wijkerstraatweg naar de Velser Traverse is tweemaal zo ruim geworden en geeft een directer over zicht op de nieuwe brede weg, zodat het voorrangsverkeer duidelijk merkbaar is. De opstellingsplaats van het verkeer uit Velsen-Noord naar Beverwijk en tunnel is aanmerkelijk verbeterd met ruimer uit- wi j kmogeli j kheid. Overigens Is de veel nauwere spoorweg overgang een bijzonder groot opstakel Wordt deze niet verbreed, dan heeft de brede oprit van het Verkeersplein Noord naar de Velserweg geen enkel nut. Inmiddels is men thans bezig het nieuwe voetpad aan te leggen, dat de abri voor de bushalte bereikbaar maakt, ofschoon deze iets meer naar het zuidoosten is ge bracht. Aan de oostkant hiervan is even zeer de bushalte iets teruggebracht, om dat de vorige vrijwel vlak voor de spoor overweg een min of meer gevaarlijk ka- ADVERTENT1E DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471, Tel. 8166. rakter had wegens het langslopende ver keer. Ook is men doende met de aanleg van de vluchtheuvels, zodat dit voor het over steken voor voetgangers wellicht een ver betering gaat betekenen, ofschoon de oversteek juist op de spooroverweg kor ter van afmeting is. De begeleiding gebeurt nu door witte tonnen met rode banden. Een en ander is voor het snel- en lang zaam wielverkeer wellicht een betere op lossing geworden, maar voor de voet gangers blijven nu althans nog moeilijk heden bestaan. Zowel aan de oostzijde van de Velser Traverse als aan de kant van Scheij beek en meer speciaal aan deze kant blijft het oversteken gevaarlijk door het feit, dat de splitsing Velserweg Schulpweg-Rijk de Waalweg, door het ge heel ontbreken van een voetgangersover steekplaats, soms tot misleiding aanlei ding geeft. De voetpaden over de overweg blijven, als de huidige situatie niet verandert, evenmin van gevaar ont bloot, omdat zowel vele autobestuurders als bromfietsers en fietsers zich weinig storen aan de voor de afscheiding van het langzame wielverkeer en wandelaars aangebrachte witte strepen. In verband met de aanstaande blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin is door B. en W. van Velsen ten aanzien van het functioneren van de diensten en bedrijven het volgende besloten: a. indien de officiële bekendmaking tussen 0 en 12 uur 's middags ge schiedt, zullen de diensten en be drijven diezelfde middag voor de bibliotheek met filialen ook die avond gesloten zijn; het ophalen van huisvuil zal des middags dan NIET geschieden; b. indien de officiële bekendmaking na 12 uur 's middags geschiedt, zul len de diensten en bedrijven de rest van die dag gesloten zijn; het opha len van huisvuil heeft daarentegen dan normaal voortgang. De dienstverrichtingen op de be graafplaatsen zullen op de dag der ge boorte geen wijzigingen ondergaan. Voor de onderwijsinstellingen geldt een afzonderlijke regeling. Meldingen van storingen in de gas- of watervoor ziening kunnen telefonisch worden ge daan op nummer 7777, kengetal 02550. Het IJmuidense kinderkoor „De Jonge Stem" heeft zaterdag weer velen aan zich verplicht door een luisterrijke uitvoering van de operette „De fee van de bron", waarvan E. Koning de componist en Jac Wilson de tekstschrijver is. Wat de muzi kale inhoud betreft week de operette in niets af van de gangbare: allemaal sterk op elkaar lijkende liedjes met enkele moeilijke modulaties:. De meeste solisten wisten met deze problemen echter wél raad, en dat gold speciaal voor de prins en het meisje, dat later zijn vrouw werd. De grote aantrekkelijkheid van de ope rette zat voornamelijk in de vele actie, die te beleven viel in de drie laatste de len. Het eerste deel was de gangbare ex positie, waarbij alle medespelenden aan het publiek werden getoond. De gerouti neerde operettebezoeker weet wel dat zo iets in een paleis hoort te geschieden en dat kwam ook hier uit. De volgende delen speelden zich eenter af in een bos een zeer fraai decor waarbij een rots met ingebouwde trap het mogelijk maakte de fee van de bron met haar helpsters tel kens een indrukwekkende entree te laten maken. Decorwisselingen waren na het eerste bedrijf niet meer nodig hetgeen de snelheid sterk ten goede kwam. Dat het volgen van de gebeurtenissen een aangename bezigheid bleef was voor een groot deel te danken aan de fraaie kostuums. Maar ook aan het levendige spel, dat een toegewijde regie verried. MAANDAG 10 APRIL Het Braambos, Zeeweg 264, IJmuiden-O., 20 u.: Tellem-expeditie, voor leden Nut, NIVON en Volksuniversiteit, ook toeganke lijk voor niet-leden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft staat van 18 tot 20.15 uur opgesteld in de President Steynstraat bij de School straat, in Oud-IJmuiden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 39 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96, IJmuiden. 19 tot 21 uur; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u.; Uitleenpost parochiezaal onder Petrus- kerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 u. DINSDAG 11 APRIL Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft staat aan de Breesaapstraat bij de Ir. Justus Dirksstraat in Oud-IJmuiden, van 13.30 tot 16.30 uur en van 18 tot 20.15 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 14 u.: Voordracht door Wil lem van Capellen voor Alg. Bond van Be jaarden. Nijverheidsonderwijs, Briniostraat 12, IJmuiden, 19.30 u.: Algemene ledenverga dering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur: IJmuiden en omgeving van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, telef. 02550-5010; Velsen-Noord, 11-12 uur in gem. vergaderzaal, Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-12550; Santpoort, 15-16 u. in gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: tekenen o.l.v. de heer Barendse door K ennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 u. en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheken Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 uur, jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 19-21 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee: gesloten; Heemskerk, Kerk- weg 45, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 19-21 u. MAANDAG 10 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur naaien door de St. voor huish. en gezins voorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur Vrije dramatische expressie; docenten Sas- kia Verwaijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: schilde ren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, door De Gieteling. MAANDAG 10 APRIL Zaal Dam, 20 u.: R.-k. Ouderraad. DINSDAG 11 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor- lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Huize Westerhout, Westerhoutplein 5, 10 Bejaardengymnastiek, o.l.v. mevr. W. R. Flieringade Voogt, door St. Bejaarden recreatie. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20 u.: beeldhouwen en boetseren, o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gebouw Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein 20 u.: Gespreksavond door N.V.V.-Jonge- rencontact. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 10 uur Koffieochtend met inleiding door mevr, Gregouir over het I.V.H.A. door de Ned Ver. v. Huisvrouwen. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheken Bever wijk-Heemskerk. Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw 15-17.30 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u, en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosten wijk, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u., jeugd gesloten; Meerestein, Parmentierstraat volw.: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee: gesloten Heemskerk, Kerkweg 45: gesloten; Ruys- daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. De entree van de heksen, compleet met donderslagen, was een uitstekende vondst, sn dat men in deze operette de zo geliefde balletjes achterwege had gelaten, kwam alleen maar de vaart ten goede. Overigens waren alle elementen, die men bij zo'n operette van de Jonge Stem verwacht, aanwezig: de verloting, de vaardige muziek van de heer Spannen burg in de pauze, de goede uitgekiende lichteffecten, een kaboutertje met afzak kende broek en baard, de moraal aan het slot en natuurlijk de huldiging over en weer van regisseur en dirigent, geheel rerecht overigens. Een inwoner van IJmuiden-West gaf zaterdagavond bij de politie te Velsen aan, dat van zijn voor café „De Weyman'" in Santpoort geparkeerde auto vier wiel doppen en vier sierringen waren gestolen Zondagavond hield de politie een drietal jongens tussen achttien en drieëntwintig jaar aan in het café. Een van de drie werd door de politie op heterdaad betrapt toen hij bezig was de auto van een ander lid van het drietal open te breken. Onder hevig verzet werd hij naar het politiebu reau in Santpoort gebracht. Later is het drietal in het hoofdbureau van politie te Velsen in arrest gesteld. De jongens zijn afkomstig uit IJmuiden-Oost. Als verdacht van vernieling van een auto werd tevens verhoord een 21-jarige visknecht uit IJmuiden-Oost, die inmid dels heeft bekend. Door personeel van de verkeersdienst der Velsense politie is zaterdagmorgen een controle gehouden op het taxiver voer van vissers van IJmuiden naar Kat wijk. Veertien Katwijkers kregen een bekeu ring in het kader van de Wet Autover voer Personen of het Rijtijdenbesluit. Het taxivervoer geschiedt veelal door particulieren. Dit heeft klachten uitgelokt van de mensen die beroepshalve passa giers vervoeren. Kandidaats Nederlandse taal- en letter kunde: P. A. Stelder (Beverwijk). MAANDAG 10 APRIL „Sonnevanck", 21 u.: bijeenkomst Stads centrum Beverwijk. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 ADVERTENTIE als uw inkomen beneden f 15.000,ligt,kunt u 250, f>er jaar sparen en na vier kalenderjaren over het gespaarde be drag een premie van liefst 20 °!o incasseren, u kunt die premie ook verdienen over uw levensverzekeringspremie of hypo theekaflossing. juist omdat de Raiffeisenbank een spaarbank is die alle bankzaken doet, kunnen wij u volledig adviseren, kom eens met ons praten. LEEUWARDEN. Het op de vliegbasis Leeuwarden gestationeerde Starfighter- squadron van de Koninklijke Luchtmacht is het eerste ter wereld, dat in staat is in operationeel verband naar stratosferische hoogte te klimmen. Speciaal daartoe ont wikkelde drukpakken van Nederlandse herkomst blijken voor dit werk zeer goed te voldoen. Met deze pakken, beschermd tegen de gevolgen van de te ijle lucht, zien de vliegers kans met hun straaljager, die normaal niet hoger dan 20 tot 22 kilo meter komt, een hoogte van 25 kilometer te bereiken. In de Verenigde Staten is met een Starfighter al een hoogte van 33 kilometer bereikt. Dit gebeurde met een speciaal voor grote hoogten ingericht toe stel. In Leeuwarden worden de normale gevechtsvliegtuigen met bewapening ge bruikt. De drukpakken zijn ontwikkeld door de Sectie Luchtvaartgeneeskundige Aan gelegenheden van de Koninklijke Lucht macht in Soesterberg. Het doel van deze hoge vluchten is de prestaties van de Russische lange-afstandsverkennings- vliegtuigen van het type IL 28 met U-2- vleugels te evenaren, die gewoonlijk op 80.000 voet vliegen. Radar kon de Russi sche verkenningsvliegtuigen tot dusver wel waarnemen, maar voor een accurate identificatie is het zicht dat de Leeuwar der vliegers nu op de infiltranten kunnen krijgen beter. Lekke gasbuis in Horst. De gemeente Horst in Limburg heeft van zaterdag middag tot zondagochtend zonder gas gezeten, omdat een onvoorzichtige drag line-machinist de transportbuis van Venray naar Horst had lekgestoten. 0? Het afgelopen weekend heeft een groep van 46 jongeren uit Beverwijk een bezoek gebracht aan de Duitse partnerstad Neu- wied. Het is een zeer geslaagd bezoek geworden waardoor de vriendschapsban den tussen de twee plaatsen weer hechter zijn aangeknoopt. De groep werd nadat de reis volgens plan was verlopen vrijdagavond rond acht uur ontvangen in het botenhuis van het Neuwieder Ruder- gesellschaft. De voorzitter van de Stadt- jugendring, de heer Dieter Rollepatz, heette de Beverwijkers daar welkom. Na Opium. In een woning op Katendrecht in Rotterdam is 1900 gram opium gevon den. Ook werden opiumpijpen en dito lampen gevonden. De 61-jarige bewo ner van het huis, is in bewaring gesteld. Bij een onderzoek op het schip „Kwong Lee", dat in de Maashaven ligt, werd twee kilo opium gevonden, verstopt in de hut van een matroos. een broodje en een kop koffie werden de jongeren voorgesteld aan hun gastfami- lies. Uit de vele enthousiaste begroetingen kon worden opgemaakt dat vele jongeren hetzij in Neuwied, hetzij in Beverwijk reeds eerder vriendschap gesloten had den. Zaterdagmorgen rond negen uur verza melde het gezelschap zich bij het Kreis- Museum voor een korte rondleiding. De gids vertelde het een en ander over de plaats Neuwied, die rond 1653 is ontstaan en leidde de groep rond langs een prach tige verzameling van oudheidkundige vondsten en kunstschatten. Na een korte rondrit door de stad volg de de ontvangst door het gemeentebestuur Burgemeester Collet vergezeld door Stadtdirektor Mickan sprak de groep toe en zei verheugd te zijn, als grond legger van het contact tussen beide ste den, dit te mogen doen. Bij uitwisselin gen zoals deze is het erg belangrijk dat de jeugd daarin betrokken wordt, omdat deze onbevangener staat tegenover het verleden en makkelijk vriendschap sluit. Hij dankte vervolgens het bestuur van de Stadtjugendring voor de vele moeite, Het prachtige weer in het afgelopen weekeinde, dat in schrille tegenstelling staat tot de weersomstandigheden van vandaag, heeft vooral zondag vele dui zenden automobilisten aan het rijden ge bracht. Voor wat de IJmond betreft, be- ADVERTENTIE paalde de intensiviteit van het verkeer zich met name tot de badplaats Wijk aan Zee, waar vele duizenden auto's de par keerterreinen, straten en bermen vulden. Zij reden ongemerkt in een val, want werkzaamheden aan de Zeestraat in ver band met de uitbreiding van Hoogovens, maakten, dat telkens maar enkele auto's via het rijwielpad doorgeloodst konden worden. Ging dit in het begin voor het verkeer naar Wijk aan Zee geleidelijk, toen ieder een later op de middag aan naar huisgaan dacht en deze daad wilde volvoeren, had dit de meest nare gevolgen. Er ontston den enorme opstoppingen, welke uren achtereen aanhielden. Vorige week reeds voorspelden wij de eventuele gevolgen van dit obstakel in de Zeestraat. De badplaats heeft er nu kennis mee kunnen maken. Deze opstoppingen hadden hun weer klank bij de Velser traverse, welke wel iswaar aanzienlijk verbreed is, doch waar het verkeer, gaande naar Beverwijk toch telkens weer in de fuik van de veel nau were spoorwegovergang terecht kwam. Ook hier ontstonden lange files en lang oponthoud. In de Velser tunnel hebben zich zondag vier kettingbotsingen voorgedaan. Aller eerst om kwart over vijf, waarbij twaalf auto's betrokken waren en een kraanwa gen enkele auto's moest wegslepen. Om half acht ontstonden weer twee ketting botsingen, met ditmaal in totaal vijf auto's. Bij geen van deze botsingen ont stond lichamelijk letsel. De materiële schade was echter aanzienlijk. Beverwijkse en Neuwieder jongeren tijdens de ontvangst in het stadhuis van Neuwied. De vijf personen links vormen het bestuur van de ontvan gende partij. Geheel vooraan de voorzitter D. Rollepatz. Derde van rechts de heer J. Willemsen, daar naast burgemeester Collet en geheel rechts de heer J. Leeuw. die het genomen had dit bezoek voor te bereiden en te doen slagen. Vervolgens bracht hij een toast uit op de wederzijdse verbondenheid. De voorzitter van het Comité Jeugduit wisseling Neuwied, de heer J. Leeuw, dankte hierna voor de uitnodiging en de ontvangst. Hij was dankbaar dat zoveel jongeren de reis naar Neuwied meemaak ten. Door deze uitwisseling wordt het in zicht van de jongeren verbreed. Men leert hoe anderen hun moeilijkheden op lossen, hoe zij leren en denken. Het al lerbelangrijkste van deze contacten vond hij echter, dat datgene, wat de jongeren beroert door hen ernstig opgevat wordt. Dit vindt zijn uitwerking weliswaar nog niet in de vorm van een discussie zoals wethouder Hermes zich dit voorstelt, maar dit is in het kader van zo'n kort bezoek niet goed mogelijk. Getracht zal worden in de toekomst dit te verwezenlij ken. Hij bood burgemeester Collet als herinnering aan dit bezoek een sigaret ten- annex sigarendoos, versierd met het stadswapen aan. 's Middags toog het gezelschap in twee autobussen naar Braubach voor de bezich tiging van de Marksburg. De klim naar deze burcht bezorgde vele jongeren stij ve kuiten, welke stijfheid er 's avonds op de gezellige avond in het botenhuis vlug afgedanst werd. Zondagmiddag ging het gezelschap naar het Westerwald voor een rondrit en een rondwandeling. 's Zaterdagmiddag heeft de heer J. B. Schuchart nog even de jaarvergadering van de Kreisjugendring Neuwied bezocht en bracht hij een groet over van de Bever wijkers, terwijl vlak voor het vertrek de heer J. Willemsen namens het comité een kort woord sprak tot de 350 jongeren van de stenografenvereniging (één van de 22 verenigingen aangesloten bij de Stadtju gendring), welke een beatmiddag en -avond hadden. Omstreeks zes uur zondagmiddag werd de thuisreis aanvaard. Zeven uur later arriveerde het gezelschap weer in Bever wijk, moe, maar bijzonder enthousiast en vol indrukken aan dit zeer geslaagde be zoek.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5