Sandie Shaw zegevierde in het Eurovisie Songfestival Het verschijnsel James Bond en t.v.- ramma s Volgende maand Sovjet-festival Bod op memoires Svetlana Stalin Songs in Esperanto Tsjechische film in Oberhausen bekroond BOEKENKEUR Romantiek van het geweld maakte school Toch Nederlandse film naar Cannes Blazersensemble vernieuwd Expositie in de Waag geopend MAANDAG 10 APRIL 1967 NEDERLAND ONTKWAM MAAR NET AAN LAATSTE PLAATS (Van een medewerker) WENEN. Op een enkele techni sche strubbeling na tijdens de eigen lijke uitzending, is het Eurovisie songfestival 1967 in Wenen zaterdag nagenoeg zonder wanklank verlopen. Dramatische verwikkelingen deden zich dit jaar niet voor. Zelfs licht ru moer uit de Italiaanse hoek over de Engelse bijdrage, die te vroeg op de plaat zou zijn uitgebracht, wisten de organisatoren in de kiem te smoren. Ook de uitslag is in het slot van kei zer Franz Joseph, de Weense Hof- burg, in alle rust ontvangen. Zowel ingewijden als buitenstaan ders hebben geen moment getwijfeld aan een glorieuze zege voor de Brit ten. Een gelukkige Sandie Shaw in casseerde met „Puppet on a string" maar liefst 47 punten: Het was de eerste maal in de historie van dit internationale liedjesfestijn, dat En geland de Eurovisieprijs behaalde. Al leen op Spanje, Monaco en Joegosla vië heeft „Puppet on a string" geen indruk kunnen maken: de respec tieve jury's honoreerden de pres taties van Sandie met 0,0. Alle andere landen gaven het liedje, dat de onge schoeide Britse zong, cijfers die va rieerden van 1 tot 7. Twee Leuk Interview Nonsens Overtuigend De radio geeft dinsdag T elevisieprogr animas Bert Japin Collectie-F erf vermaakt aan het Postmuseum De creatie van Johnny Holshuysen en Gerrit den Braber, „Ring dinge ding", heeft in Wenen slechts 2 punten opge bracht. Ook dat viel te verwachten. Al leen Engeland en Ierland zijn zo vriende lijk geweest „Ring dinge ding" elk een punt te verstrekken. Een geste, die Ne derland heeft behoed voor een volledige debacle. Direct na het bekendmaken van de uit slag stoof Sandie Shaw naar de cel van de BBC-radiocommentator. „Ik ben het geworden", schreeuwde ze. De Brit in de cel vertrok geen spier, vervolgde lako- niek zijn verhaal en deelde tenslotte mee, dat zich thans in zijn nabijheid de win nares bevond, die er kennelijk behoefde toe gevoelde enige woorden tot het En gelse volk te richten. Thérèse maakte een teleurgestelde in druk, hoewel ze zei: „Ik had erop gere kend. Het is me hög meegevallen. Het "had erger kunnen zijn. Ik heb steeds gezegd, dat ik niets van Wenen verwachtte. Dat Engelse liedje? Ja, een leuk liedje, heb ik Sinds de dood van Ian Fleming, drie jaar geleden, lijkt de James- Bondrage geleidelijk wat te zijn uit gewoed. Flemings schepping is op de lange duur min of meer ver drongen door reeksen navolgers in het agent-nummer-zoveelgenre, het geen intussen een bewijs is, dat de vondst van Fleming toch school heeft gemaakt. Er schijnt bij het publiek van vandaag meer dan aan het klas sieke detectiveverhaal behoefte te be staan aan dit soort superfantastische harde sellers, die voornamelijk het I Er zijn veel interessante uitingen bij van leven krijgen en houden bij de gratie de indrukken, die het fenomeen Bond in van handige verkoopstunts en het bij j van heel wat e/erP 'ee d° er sommige lezers kennelijk sluimeren- De Sovjetregering is van plan volgende maand een lentefestival te houden met zo wel de violist David Oistrach, als honder den soldaten van het Rode Leger, die een opvoering zullen geven van historische veldslagen. Jekaterina Foertseva, de minister van cultuur, heeft tijdens een persconferentie meegedeeld, dat op het festival „De Mos- kouse sterren" dat van 5 tot 13 mei ge houden zal worden, ook de pianist Svya- toslav Richter en de ballerina Maya Pli- setskaya zullen optreden. Op 8 en 9 mei zal het Dynamo-stadion in Moskou, dat plaats biedt aan 60.000 per sonen, het toneel zijn van de opvoering van historische veldslagen, waaraan deel genomen zal worden door 10.000 personen NEW YORK (AFP). Het Amerikaan se weekblad Newsweek beweert dat het tijdschrift Life Stalins dochter Svetlana heeft aangeboden elk bod op haar memoi res te overtreffen. Het Duitse blad Der Stern zou de in Zwitserland verblijvende Svetlana reeds 250.000 dollar voor haar memoires hebben geboden. Svetlana heeft verklaard dat ze haar memoires het liefst in een Amerikaans blad gedrukt wil zien, maar een beslis sing hierover uit te stellen tot na de rege ling van haar verblijfsstatus. Volgens di plomatieke zegslieden wil zij zich nog steeds in de Verenigde Staten vestigen, al dus Newsweek. In Boedapest wordt een esperanto song festival gehouden. Aan de voorronden hebben tweehonderdtwee jonge zangers deelgenomen. Van deze kandidaten zijn er tweeënveertig deelnemers overgegaan naar de tweede en de derde ronde, die resp. op acht april en zes mei gehouden worden. De kandidaten mogen kiezen uit vijf hits in het esperanto. De finale komt in juni op een internationale gala-soirée De prijzen bestaan uit gratis all-in reizen naar een esperanto jeugdcongres, dat de ze zomer in Polen gehouden wordt. altijd al leuk gevonden. Waarom moet ik dat allemaal eigenlijk nog eens herhalen? Als ik werkelijk de titel van het beste lied zou moeten noemem dan zou ik er eens rustig voor moet'éh- gaan zitten. Ik kan onmogelijk zeggen wat ik nu echt heel goed vind." -wv Thérèse geloofde, dat de lage waarde ring van „Ring dinge ding" van geen na delige invloed zal zijn op haar carrière in Nederland. Haar manager Benny Vre- den reageerde wat bits: „Hebben wij met dit Eurovisie-songfestival Thérèse de rich ting van het pop-wezen ingestuurd? Hele maal niet. Zij blijft gewoon de musical ster van weleer. We hebben haar met dit festival mee laten doen louter omdat we er plezier in hadden. Het is prima voor het onderhouden van relaties. Jazeker, óf we contacten hebben gelegd. Binnenkort gaat Thérèse iets doen voor de Zweedse televisie. Wat precies weten we nog niet Als songfestivalwinnares viel Sandie Shaw, die eigenlijk Sandra Goodrich heet, twintig jaar geleden in Essex werd gebo ren, door Adam Faith werd ontdekt, haar debuut maakte in het t.v.-programma .Ready Steady Go", witte schoenen haat en gek is op yoghurt, de gebruikelijke belangstelling van pers, platenbonzen en nieuwsgierigen te beurt. Zij gedroeg zich opmerkelijk kranig en zorgde in het ge drang voor een aantal spitse uitvallen. Sandie Shaw De internationale jury van de 13e inter nationale Kurzfilmtage in Oberhausen heeft in haar rapport speciaal de Neder landse inzending vermeld. Zij constateer de, dat in ons land een nieuwe generatie filmers aan de slag is gekomen. Een hoofdprijs werd toegekend aan de Tsjech Jan Nemec voor zijn film „Moeder en zoon", door hem in Nederland geregis seerd en geproduceerd door Pim de la Parra en Wim Verstappen. De film duurt 11 minuten en geeft een beeld van de wrede gevolgen van over dreven moederliefde. In Nederland zelf is hij nog niet te zien geweest. Deze film verwierf een eervolle vermelding van de raad van kerken. Een speciale vermel ding kreeg ook de film „Gebedsgenezing van Jan Vrijman. De grote prijs van het festival ging naar de Zweedse film „Uppehal i myrlan det" van Jan Troell. O. F. Snelling James Bond onder het mes. Zwart Beertje. Kingsley Amis Het James Bond- dossier. Zwart Beertje. Ian Flemming Octopussy. Zwart Beertje. Jean Bruce OSS 117 contra X. Zwart Beertje. Len Deighton Chantage onder water. Uitg. van Ditmar. gelaten. Het laatste interview met Ian Fleming, door een redacteur van het blad Playboy, is afgedrukt aan het slot van een ander Zwart Beertje: Ostopussy, een bundeltje dat in vertaling van Joop van de Broek drie van Flemings kortere Bondverhalen bevat. Gespeend van de al te grillige fantasie van de langere stories, tonen ze dat Fleming een auteur is geweest, die als hij wilde en zich moest voegen in de grotere discipline,, die de shortstory nu eenmaal van de schrijver vraagt een werkelijk goed verhaal kon schrijven. Vooral het titelverhaal is naar vondst, stijl en uitwerking een voorbeeld van een „menselijk getint" misdaadverhaal volgens de beste tradities van dit genre. de verlangen naar identificatie met de meedogenloze he-man, die een fi guur als Bond nu eenmaal is. Het was vaak verbijsterend, te zien hoe in de laatste jaren de meest bom bastische nonsens, die ooit op het gebied van de sensatielectuur werd gepubliceerd, dank zij het vakmanschap van een team slimme „verborgen verleiders" een triomftocht over de wereld kon maken, vergezeld van een gelijktijdig gelanceer de regen van James-Bondgrammofoonpla ten, J.B.-manchetknopen, J.B.-kostuums- met-ingebouwde-pistoolzakken en meer oorverdovend en oogverblindend kinder lijk fanfarewerk. De triomftocht van James Bond en zijn opvolgers, super avonturiers, super-sexers, super-onrecht- bestrijders, vormde een schoolvoorbeeld van het goedkope en onintelligente peil, waartoe zucht naar sensatie de avontu- renthriller in heel veel gevallen heeft doen afzekken. Intussen is James Bond, in een tijdvak van harde verkooptechniek en adoratie van de romantiek van het geweld, als tijdsverschijnsel misschien geloofwaardi- kelijke „suspense'voortvloeiend uit ver ger dan zijn avonturen en als zodanig wikkelingen, die het niet louter van het wellicht reeds opgenomen in de sfeer der goedkope, sensationele effect moeten heb ben, al is uiteraard de sensatie niet ge spaard. In O.S.S. 117 contra X is Bruces agent met zijn mooie assistente Muriel weer eens verwikkeld in amoureuze en half-politieke intriges, die hen ditmaal het nodige avontuur garanderen in een zonnig Zuid-Spanje. Naast 007 pousseert Bruna in de Beer tjes O.S.S. 117, alias Hubert Bonisseur de la Bath, de al even onvermijdelijke schep ping van de Fransman Jean Bruce. Even pretentieloos van inhoud en rechtlijnig van intrige als de grote Bondstories, zijn Bruces verhalen toch overtuigender van sfeer en bezitten ze momenten van wer- Nederland I. Kenmerk, het kerkelijk nieuwsmagazine, opent de avond op het eerste net nadat Pipo en de nieuwslezer zijn uitgebabbeld. Daarna een aflevering van de Dick van Dyke show. Dick beleeft vreemde dingen op zijn kantoor, want de altijd vrolijke Sally is verliefd. Het blijkt een hopeloze liefde, want de vrijer is niet dat, wat Sally zelf en haar collega's er van verwacht hadden. Na het journaal van acht uur eerst een aflevering van Koen Verhoeffs Sportpanorama en ver volgens alweer een Amerikaanse serie, The Fugitive. Dokter Richard Kimble, nog altijd voortvluchtig, is deze keer werk zaam in een hondenkennel. Hij komt zoals overigens altijd in een lelijk par ket te zitten, als hij iets lelijks ontdekt van de zoon van de baas en diens vrouw. Die gaan op hun beurt hem chanteren. Hij wil eerlijk blijven en vertellen wat hij weet, maar het kan hem zijn vrijheid en dus zijn leven kosten Want de man met de ene arm is nog altijd even voort vluchtig als de dokter zelf. Dan het hoog tepunt van de avond: vijfentwintig minu ten met Martine Bijl. Het meisje van de middelbare school, dat zo dol was op de liedjes van Marie Laforet, dat ze haar liedjes na ging zingen, is in een minimum van tijd erg populair geworden. Ze ver zorgt het showtje helemaal alleen. Acht liedjes gaat ze zingen, van Jules de Corte, Jelle de Vries en Henk Molenaar, alle maal nieuwe en Nederlandse. AVRO's Televizier sluit de avond af. Nederland II. Op het tweede net eerst een documentaire van de KRO. Een nogal groots opgezet werkstuk van bijna een uur, waaraan Marius Koolstra, Piet Fran se en Frans Wijssen meewerkten. Ze kre gen een groot deel van hun gegevens van het Centraal Bureau van de Statistiek en van de Nederlandse Consumentenbond. Die inlichtingenbronnen wijzen meteen al de richting, waarin men het onderwerp moet zoeken: Welvaart of niet. Het wordt geen diepgaande economische beschou wing over de politiek van ons land, maar meer een onderzoekje van de huishoud boekjes. Is er werkelijk sprake van wel vaart? Hoe reilt en zeilt het gemiddelde gezin met zijn inkomsten en uitgaven; „klassieken". En zoals het een „klassiek betaamt verkeert hij reeds in het stadium, waarin goed gedocumenteerde auteurs bio- en bibliografieën beginnen te wij den, niet alleen aan zijn schepper, maar vooral aan de Bond-figuur zelf. Naast James Bond onder het mes, een intelli gente analyse van de Engelse journalist O. F. Snelling, waarin deze het verschijn- Set'ieUS to] RoVitfl ffdoKfti ft trorlifo-foo jg nU I sel Bond tfachfté fè verkfaferi, eveneens in Bruna's Zwarte Beertjes reeks opnieuw een Bondstudie versche nen: Het James Bond-dossier, van de hand van de Engelse auteur en science- fictionexpert Kingsley Amis. Het is een omvangrijk essay geworden, dat op de diverse aspecten van Flemings verhalen diep ingaat: Bonds uiterlijk en avontu ren, zijn fysieke en mentale capaciteiten, zijn vrouwen, wapens, voorbeelden en te genpolen passeren alle de revue volgens het beproefde procédé van de serieuze litterair-historische studie, inclusief voet tafel, die de lezer wegwijs maakt in de doolhof van plaatsen van handeling, vrou wen, schurken, opdrachtgevers van schur ken, vrienden van de held, kleine schur ken etc., die men in Flemings oeuvre kan aantreffen. Het moet intussen worden ge zegd, dat Amis' studie even aangenaam van stijl als gedegen van opzet is en ge interesseerden zeker belangwekkende in formatie biedt. Het boekje is verlucht met enkele tientallen pagina's reprodukties in kleur en zwart-wit, resultaten van een tekenwedstrijd over het onderwerp James Bond, die de uitgever heeft uitgeschreven HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek, f.20 Gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Aktualiteiten. 8.15 Gramm. muziek. 8.50 De Morgenwijding. 9.00 Gramm. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. 12.00 Licht instrumentaal ensemble. 12 25 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nws 13.10 Journaal. 13.30 Jiddische liederen en klassieke en moderne muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Klassieke en moderne muziek. 16.00 Nws. 16 02 Italiaanse liederen 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Gramm. muziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Ak tualiteiten. 18.25 Romantische muziek. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesprek over de Morele Herbewapening 19.40 Manoline- en accorde onorkest. 20.00 Nws. 20.05 Gevarieerd mu ziekprogramma. 21.15 De dame met de stro hoed (hoorspel). 22.00 Gonk: satirisch pro gramma. 22.30 Nws. 22.40 Aktualiteiten. 22.50 Klassieke en moderne muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II j 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Porder. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 10 00 Klassieke en moderne muziek. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Musette orkest. 12.28 Marktberichten voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Aktualiteiten. Draaien Gramm. muziek 14.40 Licht instrumentaal ensemble. 15.00 Pizzicato. 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Country and Western. 18 20 Uitzending van de VVD. 18.30 Harmo nieorkest 18.50 Ondernemend. 19.00 Nieuws. 19.10 Aktualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19 35 De zingende kerk. 20.00 Operafragmen ten. 20.50 Voordracht. 21.05 Moderne muziek. 21.35 Klassieke gewijde muziek. 22.00 Kunst: cultureel programma. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 De zwarte man (hoorspel). 23.35 Moderne muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9 00 Nws. 9.02 Reportages en commenta ren 9.07 Harmen Siezen. 10.00 Nws. 10.02 Kwink. 12.00 Nws. 12.02 Aktualiteiten. 12.05 Muzikaal VARA-varia. 13.00 Nws. 13.02 Ak tualiteiten. 13.05 Hour nou 's. 14.00 Nws. 14.02 Aktualiteiten. 14.05 Decor. 15.00 Nws. 15.02 Aktualiteiten. 15.05 Licht instrumen taal ensemble. 15.30 Lichte orkestmuziek. 1 600 Nws. 1.602 Aktualiteiten. 16.05 Zorro, voor de tieners 17.00 Nws. 17.02 Aktualitei ten. 17.05 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Eigen-aardig. 16.00 Nws. 16.09 Lichte muziek. 16.30 Programma voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Gramm.platenprogramma. 17.45 Klassieke muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Filmmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken 18.55 Lichte pianomuziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Ru briek voor de middenstand. 20.00 Volksmu ziek. 20.30 Hoorspel. 21.46 Amusement. 22.00 Nws VOOR MAANDAG NEDERLAND I 18 45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 Kenrfierk. 19.30 De Dick van Dyke-show. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.16 Reklame. 20.20 Sport panorama. 20.50 The Fugitive, <TV-film)_ 2140 Nederlands liedjesprogramma. 22.05 AVRO's Televisier. 22.30 Journaal. NEDERLAND II 20 00 Nws. 20.01 Reklame. 20.05 Welvaart, of niet? 20.56 Laurel& Hardy Cartoons. 21.02 Voyage to the bottom of the sea (TV-film). 21.56 Reklame. 22.00 Journaal. 22.30 Teleac: Automatisering. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 12.00 Teleac: De detaillist als ondernemer. 18.45 Pipo de clown 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 Fanclub 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Mrs, Thursday (t.v.-film). 21.35 Mies en scène. 22.40 Consumentenrubriek. 22.45 Journaal. 23.00 Kernfysica. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Première, nws. over films. 20.40 Het Huwelijk (korte Russische film). 21.00 De Onderdaan (speel film). 22.26 Reclame. 22.30 Journaal. - De realiteit van het „serieuze" contra spionagewerk vindt men beter vertegen woordigd in Len Deightons Chantage on der water, een Van Ditmar Paperback. Het is een contra-spionageverhaal, dat zich afspeelt in Portugal, Londen en Marrakesj, waar onder meer kikvorsman nen een in de laatste wereldoorlog ge zonken Duitse onderzeeër proberen op te duiken, die een rol speelt in een politieke chantage-affaire annex narcoticahandel door oud-nazi's. Een levendig verteld ver haal, met de nodige spanning, dat niet alleen boeit door zijn actie en quasi- authentieke achtergrond, maar vooral ook door zijn sfeertekening. De leiding van het filmfestival van Can nes heeft op voorstel van de Nederlandse minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, dr. M. A. M. Klompé, de korte film „Ciels de Hollande" van John Fernhout uitgenodigd aan dat festi val deel te nemen. Deze film is op 70 mm-formaat speciaal vervaardigd voor vertoning tijdens de wereldtentoon stelling in Montreal. Hij kon niet voor het filmfestival van Cannes worden aange meld, omdat hij op een later tijdstip ge reed kwam dan de voorwaarden van het festival eisen. Het regelement opent ech ter voor de festivalleiding de mogelijk heid om films, die niet aan de voorwaar den voldoen, speciaal uit te nodigen. In een nieuwe samenstelling, onder lei ding van Edo de Waart, zal het „Neder lands Blazersensemble" het spelen van voor blaasinstrumenten geschreven com posities voortzetten dat onder leiding van Ton de Klerk in 1960 is begonnen. Vrij dagavond 14 april zal dit nieuwe ensem ble zich in de kleine zaal van het Con certgebouw te Amsterdam voor de eerste maal presenteren. Het zal dan de weinig gespeelde serenade van Dvorak en een, in opdracht van de stichting „Het Ne derlands blazersensemble" geschreven werk van Peter Schat uitvoeren: „Clock wise and anti-clockwise". De titel, in het Engels „om aan de voortdurend dreigende spellingsvereenvoudiging van de bast aardcommissie te ontkomen" geeft vol gens de componist een aanwijzing in de richting van het bij uitstek muzikale on derwerp: De tijd. Martine Bijl welk deel van het geld wordt besteed aan de broodnodige zaken en welk aan wat randversiering en vermaak? Hoe gaat het met het autootje en de televisie, met de afbetaling en de onvervulde wensen? De TROS verzorgt het tweede uur van de avond. Dat is geheel gevuld met een afle vering van de spannende avonturenserie Voyage to the bottom of the sea. Stad on der de Zee is de titel van dit verhaal, waarin kapitein Grane en zijn mannen op zoek gaan naar twee schepen, die in de buurt van Griekenland spoorloos zijn verdwenen tijdens een wetenschappelijke expeditie. Tijdens het zoeken ontdekken de mannen van commandant Lee Grane niet alleen een heel mooi meisje, maar ook allerlei heel vreemde geheimzinnige zaken. Het wordt een spannende tocht, die precies een uur duurt. Daarna nog wat reclame, het laatste nieuws en de zevende Teleacles over Automatisering. De cursus is voor de helft afgelopen en Ir. van Dix- hoorn beantwoord als tussentijdse balans vragen van kijkers. Zaterdagavond heeft Leen Spierenburg de expositie geopend van leden van Kunst Zij Ons Doel in de Waag in Haarlem. De exposanten zijn Dirk Müller, Fred van der Wal, Simon Busé, Janneke Ducro en Hans Ducro. De tentoonstelling omvat schilde rijen, grafieken en bronsplastieken. Om van het geijkte openingswoord af te wijken, hield Leen Spierenburg een dia loog (ditmaal een twistgesprek) met een op de band opgenomen stem van een en gel (Tine van Nood). De tentoonstelling duurt tot 21 april. Het Nederlandse Postmuseum te 's-Gra- venhage (Zeestraat 82) is erfgenaam ge worden van de postzegelcollectie die wij len ir. A. G. Ferf heeft nagelaten. Deze verzameling omvat postzegels van Britse dominions en koloniën, waarvan Rhodesia en de gespecialiseerde Westindische eilan den (Leeward, Barbados en Turks) grote bekendheid bij verzamelaars genieten. Het Postmuseum heeft daarmee kostbaar en zeldzaam materiaal bij zijn bezit ver kregen. Overeenkomstig de wens van ir. Ferf zal jaarlijks een deel van deze col lectie worden tentoongesteld. maar::: Schoolradio. praatje. 13.30 Musiesta. ADVERTENTIE Nieuws van een oude bekende

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7