Elinkwijk rukte Van Oostroms beslissingen haalden ritme uit de Velser formatie Telstar kon één speel helft - voor de rust - aanspraak maken op gelijkspel weer verder op Jan Mulder schoot Anderlecht in laatste minuut naar zege Pijs en zijn er Schrijvers niet bij Ajax na rust tactisch sterker „Twee van die zotten door gelijkspel tegen PSV Akkoord over Laseroms Kessler selecteerde voor interland tegen België Venneker op dreef tegen GVAV DWS Willem II NAC ADO Twente Go Ahead I (Van onze sportredactie) „Ach twee van die zotten, die bezopen zijn", vatte, scheidsrechter Van Oostrom de situatie samen, die hem na een half uur spelen in de tweede helft uit de hand liep. Twee supporters, op weg naar de uitgang maar op het veld, combineerden samen naar Bals, toen de bal net uit was. Bals dook als betrof het een Telstar- aanval gedurfd op de schoen van een van hen en stoof vervolgens briesend naar de scheidsrechter. „Ik begrijp Bals niet, waarom zo'n drukte, die bal was uitge weest. Ik begrijp ook de politie niet. Ze zaten maar gewoon te kijken, pas toen ik wat zei deden ze wat". De heer Van Oostrom gaf te kennen de gebeurtenis niet aan de KNVB te rapporteren. „Ik heb toch geen last gehad. Waarom zou ik Telstar duperen". Wel wilde Van Oostrom rapporteren, dat de wedstrijd een kwartier te laat was begonnen. Hij had namelijk geweigerd te beginnen, toen het speelveld omzoomd was met een rand publiek, dat zich uiteindelijk traag achter de hekken begaf. Zo beslist als Van Oostrom was bij de omhaal van Vasovic en bij het toekennen van de penalty, zo beslist was Telstar-trainer De Visser over het tegendeel van zijn beslissingen. „Fred (André) blokkeerde de bal en Cruyff is tijdens het springen over Freds been gevallen, dat heeft Cruyff ook zelf gezegd". En over de omhaal van Vasovic, „er waren drie van onze spelers bij, die waren alle drie be slist in hun mening, de bal was over de lijn". De Visser merkte over de tweede helft op. „Ajax heeft tactisch heel goed ge speeld. Ze hebben het spel bevroren. Kijk naar een Vasovic, een tikje hier heen, een tikje daar en dan een Cruyff, die het spel helemaal open rukt. Dan kom je minder aan de bal en dan maak je geen goals". u-juuumAAniuwuwwwwiiwwiaiiiwinwf1"1"11* Jan Mulder heeft zijn grote vorm, te gen Oost-Duitsland zo onmiskenbaar aan wezig, ook in de competitiewedstrijd Da- ring-Anderiecht gehandhaafd. Dat Ander lecht tenslotte na een emotionele slotfase met 2-3 aan het langste eind trok, was voor een zeer groot deel de verdienste van onze landgenoot, die één minuut voor tijd voor het beslissende doelpunt zorgde. Trouwens, alle Anderlechtgoals waren van Nederlandse makelij, want Bergholtz had de Brusselse club al in de eerste mi nuut de leiding gegeven. Toen Mulder er een kwartier na rust 2-0 van maakte, leek Daring geslagen. Maar binnen 20 minuten werd het toch nog gelijk door doelpunten van Beien en oulon. Hierna deden zich dramatische tonelen op het veld voor, doordat grote groepen supporters zich daadwerkelijk net de wedstrijd gingen bemoeien en de scheidsrechter de situatie niet meer in de hand kon houden. In de uitermate ver warrende slotfase was het Mulder, die zijn emoties de baas bleef en na 'een eenmansactie Anderlecht alsnog aan de overwinning hielp. Concurrent FC Brugge had het even eens moeilijk, maar wist met 0-1 in Ant werpen te winnen, waardoor met nog vier wedstrijden voor de boeg, Anderlecht 40 punten heeft verzameld en Brugge 39. De strijd in de kwartfinales om de En gelse beker heeft twee verrassingen op geleverd. Nottingham Forest, de ontdek king van dit seizoen schakelde ondanks een 1-0 achterstand bij de rust met 3-2 bekerhouder Everton uit, terwijl Birming ham City, de enige tweede divisie ploeg in het gezelschap, favoriet Tottenham Hotspur op 0-0 hield en daarmee de spurs een „replay" afdwong. Naast Not tingham Forest plaatste zich verder voor de halve eindstrijd Chelsea, dat dankzij een treffer in de laatste minuut Sheffield Wednesday de baas bleef. Leeds United haalde de laatste vier dankzij een mage re 1-0 zege op Manchester City In de eerste divisie waar slechts vier wedstrijden werden gespeeld viel voor voor Blackpool het doek. Door de 1-0 ne derlaag op eigen terrein tegen Sheffield United kan Blackpool de degradatie niet meer ontgaan. De uitslagen van de eerste divisie zijn: Aston Villa Fulham 1-1, Blackpool Sheffield United 0-1, Liverpool New castle United 3-1, Southampton Burn ley 4-0. In Duitsland werd in verband met d interland tegen Albanië geen competitie voetbal gespeeld. In Italië zijn nog drie wedstrijden te spelen. Inter won ook deze week, met 2-1 van Bologna, en heeft nu 42 punten ver zameld. Juventus won met 2-0 van Roma en staat nu twee punten achter. Zowel Benfica als Academica bleven in Portugal winnen. Benfica versloeg Sanjoa- nense met 1-0 en Academica was met 0-3 Beiramar de baas. Stand: Benfica 37 punten. Academica 34 punten met nog vier wedstrijden te spelen. In Spanje werd Real Madrid landskam pioen. Naaste concurrent Barcelona ver- verloor met 2-0 van Las Palmas en zelf versloegen de Madrilenen Cordoba met 3-0. Sparta en de Amerikaanse profvoetbal club Pittsburgh Phantoms zijn het eens geworden over de kwestie Laseroms. Beide partijen hebben een overeenkomst getekend, waarbij Sparta een „alleszins bevredigende" afkoopsom voor Laseroms ontvangt en Laseroms daardoor wordt ontslagen van zijn verplichtingen tegen over Sparta. Voor de achtste maal in suécessie is Elinkwijk ongeslagen gebleven. Ditmaal speelden de Utrechters gelijk tegen PSV (0-0) en met dit resultaat mogen de Eind- hovenaren meer dan tevreden zijn. De Elinkwijk-spelers werkten hard voor de overwinning en zij kregen ook wel enke le kansen, maar zowel Van der Merkt als Van Latum zagen kans voor een leeg doel te missen. Aan de andere zijde over kwam dit Willy van der Kuylen. Voor de rust liepen de PSVaanvallen meestal vast in de buitenspelval, die lis tig door de Utrechtse achterhoede werd gehanteerd. Na de hervatting maakte ook de PSV-achterhoede gebruik van dit wei nig fraaie wapen en de wedstrijd werd toen een vlakke vertoning. DWS behaalde op eigen terrein een verdiende maar geflatteerde zege op MVV. Reeds na vier minuten schoot Thai tegen zijn ploeggenoot Herben op, waar door de bal bij Boogaard terechtkwam, die van dichtbij inschoot. Na twaalf minuten scoorde Krui- ver. Thai had weer pech toen in de derde minuut van de tweede helft de bal uit een voorzet van Van der Loop via zijn lichaam in het doel belandde. Even tevo ren had DWS-doelman Schrijvers MVV-er Willems een vrije schietkans ontnomen, zodat het derde DWS-doelpunt bepaald de veldverhouding niet weergaf. In de laatste minuut scoorde Kruiver nog eens. Overi gens verdiende DWS de zege door een ho ger tempo (5.500 toeschouwers). Hoe Willem II ook worstelde het slaag de er met zijn weinig betrouwbare en vaak in paniek geraakte verdedigers voor rust slechts zelden in uit de greep te ko men van een beter spel d Xerxes. Een hoekschop leverde na rust een doelpunt van Jacobs op. De „winst" werd even ia- ter te niet gedaan na een mislukte uittrap van Treytel. Senders behoefde slechts op het verlate doel te richten. In de niet fraaie strijd om de volle winst was Xer xes het fortuinlijkst. Het doelpunt van Joncic werd wederom na een corner gescoord (1500 toeschouwers). In de eerste helft brachten zowel NAC als Sittardia er niet veel van terecht en pas na de hervatting kwam er wat actie, toen Mares met een ver schot doelman Bastiaansen passeerde: 0-1. NAC probeer de met enige omwisselingen in de ploeg tot een beter resultaat te komen, maar Vogels stond de gelijkmaker in de weg. ADO zonder de geschorste Jochems was geen partij voor een uitermate teleur stellend DOS. De eerste aanval van de Hagenaars leverde al een doelpunt op. (Maassen). Voor rust scoorde Maassen nog twee maal, alsmede Heynen en Vos. Wery, de enige goede aanvaller van DOS, scoorde na rust tegen en Houwaart zorg de voor 6-1(13.000 toeschouwers). Na de blamage van vorige week toen in het toernooi om de KNVBbeker van RCH werd verloren, heeft FC Twente in de wedstrijd tegen Sparta een opmerke lijk herstel getoond. Kort nadat Ter Beek FC Twente met een fraaie kopbal de lei ding had gegeven, verkeek doelman Mi sic zich volkomen op een afstandsschot van Kemper. Het bleef 1-1 (4500 toe schouwers). Fortuna 54 heeft in Geleen Go Ahead goed partij gegeven. In de zestiende mi nuut snelde Coenen langs de Go Ahead- verdedigers en scoorde 1-0. Go Ahead kwam nog voor rust op gelijke hoogte, toen Wüstefeld uit een hoekschop van Ressel inkopte (6.000 toeschouwers). VOETBAL. West-Duitsland heeft zater dag in Dortmund de interlandvoetbalwed strijd tegen Albanië die meetelt voor het toernooi om het Europese kampioen schap voor landen, met 6-0 gewonnen. Van Duivenbode (geheel links foto boven) dreigt met een boogbal zijn eigen doelman Bals te passeren. Vasovic (tweede van rechts) ziet het gevaar en zal met een omhaal de bal uit de doelmond weghalen. Op de onderste foto scoort Nuninga het tweede doelpunt voor Ajax. Kort, Stuy, Bakker en Althoff zijn machteloos. Bondscoach Kessler heeft voor de selectiegroep van het Nederlands elftal, dat zondag in Antwerpen tegen België uitkomt, vijftien spelers aangewezen. In vergelijking met de selectiegroep voor de wedstrijd met Oost-Duitsland ontbreken de PSV-ers Miel Pijs en Daan Schrijvers. Rinus Israel (Feijenoord), die tijdens de voorbereiding van het Nederlands GVAV heeft een half uur lang de in druk kunnen wekken een volwaardige te genstander van Feijenoord te zijn. Daar na was het echter spoedig gebeurd met de Groningers, die al na 2 minuten door Beuvink een 1-0 voorsprong hadden ver overd. Het was de uitblinkende Venneker die na ruim een half uur spelen een wat nerveuze Van Leeuwen voor de eerste maal passeerde en een minuut voor de rust zorgde Bild voor een 2-1 voorsprong van Feijenoord. Na de hervatting probeerde GVAV nog even terug te komen, maar toen Ven neker opnieuw de goede richting vond, konden de Rotterdammers verder rustig aandoen. Tien minuten voor tijd bepaal de Venneker met zijn derde treffer de eindstand op 1-4. Er waren in Groningen 15.000 toeschouwers. Uitblinker Venneker in duel met Koeman (rechts). elftal op de ontmoeting met de Oost duitsers geschorst was, is terugge keerd. De selectiegroep komt vrijdag in Bre da samen, waarna Kessler na een laatste training de opstelling voor de wedstrijd tegen België bekend maakt. De selectiegroep ziet er als volgt uit: Tonny van Leeuwen (GVAV), Pim Does burg (Sparta), Frits Flinkevleugel (DWS) Wim Suurbier (Ajax), Hans Eijkenbroek (Sparta), Henk Groot (Ajax), Piet de Zoe te (ADO), Bennie Muller (Ajax), Klaas Nuninga (Ajax), Piet Keizer (Ajax), Jan Mulder (Anderlecht), Willy van der Kuy len (PSV), Sjaak Swart (Ajax), Peter Kemper (PSV) en Rinus Israel (Feije noord). Het Belgische elftal zal, hoewel coach Vandenstock nog geen opstelling bekend heeft gemaakt, waarschijnlijk als volgt worden samengesteld. Doel: Trappeniers (Anderlecht). Achter: Heijlens (Ander lecht), Hanon (Anderlecht), Sulon (FC Luik) en Boher (Antwerp). Midden: 'Van Moer (FC Brugge) en Jurion (Ander lecht). Voor: Thio (FC Brugge), Stock man (Standard), Van Himst (Anderlecht) en Puis (Anderlecht). Over de opstelling van Sulon en Boher bestaat nog enige onzekerheid. In verband met de schorsing door Anderlecht van Plaskie en een blessure van Ghellinck (Gantoise) neemt men echter aan dat Su lon zijn debuut tegen Nederland zal ma ken. De opstelling van Boher wordt ver wacht, omdat hij in de interland tegen Luxemburg goed heeft voldaan. Boven dien is hij dan de enige speler, die de stad Antwerpen, waar de wedstrijd zoals gewoonlijk zal worden gespeeld, zal ver tegenwoordigen. Ajax had toen al door enkele flitsende aanvallen het nodige gevaar voor Stuy veroorzaakt. Hij werd in die eerste helft echter slechts geklopt uit de penalty door Groot. Bals stompte de bal uit een vrije trap van Van Essen goed weg en Bond stond bij een hard schot van Clement in de weg. Dat waren voor rust nog de ac tiviteiten van Telstar, dat zich in de twee de helft verslagen voelde. Ajax werd steeds meer superieur en het aantrekkelijke karakter van de wed strijd verdween. Vasovic heerste steeds opmerkelijker in de achterhoede en aan de andere kant raakten André c.s. hun greep op het spel van de Ajax-voorhoede meer en meer kwijt. Na vier minuten had Nuninga bovendien al een foutje van Stuy afgestraft. De Velser doelman greep de bal uit een hoge voorzet niet klem- vast. Keizer tikte de bal naar Nuninga en die schoot in. Telstar kwam te langzaam uit de ver dediging om het Ajax echt gevaarlijk te maken. Te eenzijdig waren nu ook de pa tronen, die het aanvalsspel flitsend had den moeten maken. Telstar was kansloos en werd het ook in cijfers toen na ne genendertig minuten Bakker in eigen doel schoot. Een schot van Swart had naast gegaan, maar in zijn ijver om de bal voor de lijn te stoppen schoot Bakker in. Bij die situatie was Stuy weer machteloos, maar even daarvoor had hij nog een aan val Cruyff-Keizer gestopt door de bal uit stekend voor Keizers voeten weg te halen. (Van onze sportredactie) Maup Caransa nam maar plaats naast Tonny Pronk op het reservebankje, want Schoonenberg bood nog nauwelijks mogelijkheden om te zitten. Caransa voelde zelf, dat dit niet paste en ging onder in de 20.000 toe schouwers die opeengehoopt kennis namen van Telstars agressieve inzet om uit de wedstrijd tegen Ajax alles te halen, wat mogelijk was. Zevenendertig minuten heeft er een gelijkspel ingezeten en dat was de opzet. Toen was het belangrijkste verweer gebroken. Scheidsrechter Van Oostrom speelde daarbij een zeer belangrijke rol. De man. die voor de wedstrijd voor een gesloten hek aan de achterkant van Schoonenberg was komen te staan en er daar niet in mocht, kende in de zevenendertigste minuut een strafschop aan Ajax toe. Cruyff was inder daad zeer fraai tegen de grond gegaan, toen bewaker André hem in het strafschopgebied attaqueerde. Van Oostrom was beslist en Groot knabbelde vanaf de elf meter-stip aan het zelfvertrouwen van de Velsense ploeg (10). Daar was al aan getornd, toen Vasovic in de twintigste minuut met een geweldige omhaal de hal van(?) voor(?) achter(?) de doellijn weghaalde, nadat Van Duivenbode met een boogbal Bals had gepasseerd. Het zelfvertrouwen werd verder ondermijnd door het wegvallen van Van.Egmond, die een knie tegen zijn dij kreeg gedrukt en niet verder kon spelen. Van Kampen verving hem, maar hij is nu eenmaal een klasse minder. Na rust waren dat factoren, die gevoegd bij een tactisch snufje van AjaxTelstar geen gelegenheid meer bieden om veelvuldig aan de bal te zijn de uiteindelijke cijfers: 03 zeer duidelijk verklaarden. Telstar voetbalde goed voor de rust. De fensief werd de mandekking uitermate consequent doorgevoerd en daardoor wa ren de Ajax-aanvallen over het algemeen pas dan gevaarlijk, wanneer virtuositeit van Cruyff of Keizer alle goede bedoelin gen van Telstar tot kleinigheden degra deerde. Virtuoos was bij Telstar Dick Bond. Ook hij kon tegenstanders dol draaien, maar hij miste de lef om zo'n actie zelf af te ronden met een schot en vandaar dat Telstars kansen niet talrijk waren. Overigens wel goed. Want Van Straaten was na zeven minuten na een dieptepass van Clement al voor Bals ver schenen, maar hij richtte niet zuiver. Het was ook Van Straaten, die Van Duivenbo de zodanig in het nauw bracht, toen Van Egmond een aanval bekwaam had opge zet, Clement fel doorzette en het uitein delijke gevaar teweeg bracht door een pass op Van Straaten. Maar toen haalde Vasovic schitterend van, voor of achter de lijn om. In de 32ste minuut werd Van Eg- mond door Van Kampen vervangen en

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9