Paul de Groot drijft CPN in de armen van de Chinezen Vereniging Nederland-USSR staat nu op zijn lijstje Nederland gaf van harte 2.5 ton voor Wiesenthal Vrijmetselarij en bondig I Meubelen Vijf jaar geëist voor een dodelijk schot Gidsen voor Montreal bij de koningin Geslaagde radio-actie van de VARA Ds. B. Richters overleden Stichting „Neder- land-vredesland" opgericht Kinderverzorgster op Drakensteyn Ambonezen voor aanslag gestraft Gevangenisstraf bij verzet tegen de politie Nog onstabiel weer DINSDAG 11 APRIL 1967 2 Harde hand LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Kerkelijk nieuws Geen bemiddelaar wijn is niet duur! In Amsterdam wwm Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk JONGE JENEVER Haal Henhes in huis! WEERRAPPORTEN s s-5 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De zuiveringen, die de 67-jarige partyvoorzitter Paul de Groot binnen de C.P.N. heeft doorgevoerd ten koste van Vernu-direc- teur Hulst en Pegasus-directeur Van Seggelen, bevestigen dat de commu nistische partij in ons land, alle kreten over haar eigen autonomie ten spijt, een Peking-gezinde partij is geworden. Het is de persoonlijke afkeer van Paul de Groot voor het Russische revisionisme, die de C.P.N. in de armen van de Chinezen dryft. Tegen de nieuwe partijlijn valt echter een groeiende oppositie te constateren. De schrijver Theun de Vries, lid van het partijbestuur, heeft zijn ongenoegen over de zuiveringen niet onder stoelen of banken gestoken. Hij noemde de schor sing van Hulst en het ontslag van Van Seggelen publiekeiljk „een overmaat van ijver die de C.P.N. bij het handhaven van de autonomie betracht". Hulst is weggezuiverd als partijlid om dat hij weigerde een eind te maken aan de reizen naar de Sovjet-Unie en andere Oosteuropese landen, die hij als directeur van het reisbureau Vernu organiseert. Van Seggelen werd ontslagen als direc teur van de communistische uitgeverij Pegasus, omdat hij revisionistische, dus pro-Russische romans zou hebben uit gegeven. Het merkwaardige van de situatie in de C.P.N. is dat de man, die in het partij bestuur voor het beleid van reisbureau en uitgeverij verantwoordelijk is, Marcus Bakker, nog steeds in het zadel zit. Bak ker is leider van de vijfkoppige fractie in de Tweede Kamer en ingewijden zeg gen dat ook hij met enige anderen genoeg heeft van de dictatuur van Paul de Groot in de partij. Feit is dat Bakker een van de belangrijkste aanhangers van De Groot de journalist Joop Wolff, naast zich in de Kamer heeft gekregen. Wolff, hoofdre dacteur van De Waarheid, schijnt voor bestemd te zijn om Bakker op te volgen, maar Bakker zelf gelooft niet dat zijn positie in gevaar is. „Ik denk dat ik mijn functie nog lange tijd zal houden", heeft hij verklaard. Het is duidelijk dat Paul de Groot bin nen het partijbestuur nog altijd over vol doende aanhangers beschikt om de C.P.N. met ijzeren discipline zijn stalinistische ideeën te kunnen opleggen. Hij probeert de partij in al zijn geledingen van revi- lionisten te zuiveren. De verwachting be staat dat de vereniging Nederland-USSR het volgende slachtoffer zal zijn en ver boden terrein zal worden voor leden van de C.P.N. De Groot laat uit angst aan in vloed te verliezen binnen de partij geen enkele ruimte voor eigen opvattingen. Stalinist als hij van nature is, onderdrukt hij afwijkende meningen met harde hand. Waarom die afkeer van het revisionis- Voor het gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft opnieuw terecht gestaan een 25-jarige Eindhovenaar, die op 24 juli 1965 de 49-jarige Eindhovenaar S. Bosch met een geweer om het leven heeft ge bracht. De man, die door de rechtbank te 's Hertogenbosch tot acht jaar gevange nisstraf was veroordeeld, had steeds ge weigerd aan een psychiatrisch onderzoek mee te werken. Nu het psychiatrisch on derzoek uiteindelijk is geschied, verklaar de dr. Lely als getuige-deskundige, dat verdachte over een goede intelligentie be schikt, doch dat door een hersenschud ding, die hij in mei 1965 bij een auto-onge luk heeft opgelopen, zijn reaktievermo- gen is ingekrompen. Tijdens het plegen van de aanslag leed hij aan een ziekelij ke storing van de geestvermogens. De psychiater adviseerde een niet te langdurige straf op te leggen, gevolgd door terbeschikkingstelling. De advocaat-gene raal vestigde er de aandacht op dat de psychiater van mening bleek te zijn dat verdachte een gevaarlijk mens is, die in koelen bloede heeft gehandeld. Hij bleef daarom bij zijn mening dat verdachte ge ruime tijd uit de maatschappij verwij derd dient te blijven. Hij eiste thans vijf jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering. ADVERTENTIE Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klundert (toez.) P. M. van Galen te Hilversum te Oostzaan (toez.) G. G. C. v. Hoogstraten te Hoogezand. Aangenomen naar Wierden (3de pred. pl.) B. A. v. Donkersgoed te St. Philipsland. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Balk (Fr.) P. Landweer te Nigtevecht; te Boderagen L. Blok te Ridderkerk. Aangenomen naar Winters wijk (toez.) K. G. de Noord te Blijham. Beroepen te Dirksland L. J. Geluk te Hoornaar. Bedankt voor Leiden (vac. D. J. Vossers) dr. L. G. Wagenaar te Leeu warden. Paul de Groot me? Ingewijden leggen de oorzaak bij een aantal persoonlijke en politieke teleur stellingen, die de C.P.N.-leider van de Russen heeft ondervonden. Hij is nooit vergeten dat Russische art sen hem in het begin van de jaren '60 na een in Moskou behandelde lichamelij ke inzinking de raad gaven zich uit de partij terug te trekken. Toen hij dat advies in de wind sloeg en zijn lichame lijke conditie er desondanks niet slechter op werd, beschuldigde hij Moskou van een „artsencomplot". Critiek uit de Sov jet-hoofdstad op zijn beleid staafde zijn idee dat de Russen hem als leider van de Nederlandse communisten kwijt wil den. Een aantal jaren heeft Paul de Groot nog getracht zich in het geschil tussen Moskou en Peking op de vlakte te hou den en een neutrale middenkoers te va ren. Hij greep die houding mede aan om de gedaalde invloed van de C.P.N. in de communistische wereldbeweging weer wat op te vijzelen. Maar toen Kroesjtsjev hem in 1964 als bemiddelaar weigerde, begon elke affectie, die de C.P.N.'er toen misschien nog voor de Russen mocht heb ben, te smelten als sneeuw voor de zon. Het werd het sein voor de eerste aan vallen op de politiek van de Sovjet-Unie. Een tweede poging om een mondiale rol te spelen, welke met instemming van Peking via Djakarta werd ondernomen, strandde door de mislukte coup van de Indonesische communisten. Sindsdien koerst Paul de Groot geheel op Peking ADVERTENTIE De 44 gidsen voor het stukje Neder land op de wereldtentoonstelling in Mon treal hebben gisteren hun laatste cursus dag beleefd. Tot slot heeft de koningin hen in de grote zaal op het paleis Soest- dijk ontvangen. Van de gidsen gaan op 14 april negen jongens en twaalf meisjes als eersten naar Montreal, waar zij tot 2,2 juli de be zoekers zullen rondleiden en inlichten. De tweede groep is op de wereldtentoonstel ling van 21 juli tot en met 28 oktober. De commissaris-generaal van de stich ting Nederlands paviljoen in Montreal, oud-minister ir. S. H. Visser, deelde de gidsen mee dat reeds thans internationa le waardering voor het Nederlandse pa viljoen is geoogst. Voor een architectuur-expositie zijn drie van de zeventig landenpaviljoens uitge kozen om er aandacht voor te vragen. De jury oordeelde als de fraaiste hier voor de paviljoens van Amerika, West- Duitsland en Nederland. (Van onze correspondent) Om negen minuten voor half acht had Nederland „Van harte" een ton gegeven voor Simon Wiesenthal. Om tien minuten voor elf bleek, dat ir. Simon Wiesenthal, de man die het opsporen en voor de rech ter brengen van de nazi-massamoorde naars tot zijn levenswerk maakt, van Ne derland 250.000 gulden krijgt. Al voor de uitzending hadden de bezor gers van Het Parool in Amsterdam 250 gulden in het grote witte spaarvarken met een rood hart, dat voor de balie van het dagbladgebouw in de Amsterdamse Wi- bautstraat was neergezet, gestopt. Zeven minuten na de herkenningstune meldde Van Stripriaan „Onze eerste score be draagt 3307,17 gulden". Henk van Stipriaan liet in de eerste vijf minuten een paar knappe katalisators aan het woord: Ben Sijes, ambtenaar bij het rijksinstituut voor oorlogsdocumenta tie en vriend van ir. Wiesenthal, een ano- In Baarn is in de ouderdom van 56 jaar Overleden ds. B. Richters, directeur van het zendingscentrum der gerèïormèerdë kerken en een bekend figuur in de inter nationale zending. T^eTfï'VSrr»A usb v tirt (WW bciotijA In de zending heeft ds. Richters aller lei functies bekleed. Onder meer was hij lid van de Nederlandse Zendingsraad, secretaris van het „gereformeerd studie- verband voor oecumenisch zaken", depu- taat van de gereformeerde kerken voor de wereldomroep, curator van het zen dingsseminarie en voorzitter van deputa- ten voor de informatie van de gerefor meerde kerken. Ds. Richters was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis zal don derdagmiddag om half vier plaatsvinden op Dennenrust te Bilthoven. ADVERTENTIE Belangstellenden zijn welkom voor een gesprek op zaterdag morgen 15 april van 10.30-11.30 uur in het Logegebouw, Ripperdastraat 13 te Haarlem. Men kan zich ook telefonisch voor een afspraak melden (0 2500-85170). nieme, gesteriliseerde vrouw („als we er zo over praten heb ik het idee, dat het geen twintig jaar geleden, maar vijf mi nuten geleden gebeurd is"), een in Duits land geboren en getogen Nederlander („ik ben in Duitsland op het gymnasium geweest en ik heb gehoord en gezien, dat de Duitse leraren en opvoeders de Duit se jeugd hebben „ingespoten" en ik heb nooit gezien, dat de ouders zich er wer kelijk tegen verzet hebben") en Gideon Hausner, de openbaar aanklager in het proces tegen Eichmann. „De nog levende oorlogsmisdadigers hoopten te worden vergeten. Maar daarin zijn ze teleurgesteld. Wij joden kunnen nooit meer dezelfde worden die we wa ren, zomin als de Hitlerperiode ooit geheel geschiedenis zal worden. Een deel van de menselijkheid is meegestorven in Ausch witz en Treblinka en Ravensbrück". Bij Het Parool was het hoogste bedrag binnengekomen, ruim een halve ton. „Be dragen van oud-minister Den Uyl bijvoor beeld, maar ook van een klein meisje, dat vijf centen kwam brengen", vertelde reporter Kees Buurman. „En gelukkig helpt de Amsterdamse politie ook een handje mee. De mensen die in hun enthou siasme hier met de fiets het trottoir op ko men stormen worden onmiddellijk bekeurd. Dat geld kunnen ze dus niet afstaan voor het Wiesenthalfonds. Ik vind, dat die agen ten dat straks zelf maar even moeten doen". Dit was Van Harte, giro 609300 in 'Hilversum. Als gevolg van het optreden van de Haagse oud-journalist J. J. L. van Zuy len in Willem Duys' televisieprogramma „Voor de vuist weg" van 17 maart, in welk programma hij de idee lanceerde om van Nederland een vredesarsenaal te maken en tevens om adhesiebetuigingen vroeg, is nu opgericht de stichting „Ne derland vredesland". Een van de eerste activiteiten van de nieuwe stichting is het organiseren op Hemlevaartsdag in het Scheveningse cir custheater van vijf bijeenkomsten van symphatiserenden, van wie talrijken het plan zouden hebben in bussen naar de Haagse badplaats te komen. Voor de bijeenkomsten in het circus gebouw zullen alle Eerste- en Tweede-Ka merleden worden uitgenodigd. Ook wil de heer Van Zuylen koningin Juliana vra gen een der bijeenkomsten bij te wonen, evenals kardinaal Alfrink, terwijl hij bovendien contact heeft opgenomen met secretaris-generaal Oe Thant, met wie hij in mei in Brussel gaarne een ontmoeting wil hebben. Mej. E. L. Swellengrebel uit Ooster hout (Gelderland) is voor een jaar be noemd tot kinderverzorgster van het eer ste kind van het kroonprinselijk paar. Mejuffrouw Elisabeth Jacoba Swellengre bel is geboren op 30 november 1937 te Oosterhout. Zij bezocht de middelbare meisjesschool te Arnhem en genoot haar verpleegstersopleiding in het diakones- senhuis Bronovo te Den Haag. Mejuf frouw Swellengrebel behaalde haar kraamdiploma in het Luthersch diacones senhuis te Amsterdam. Na tweeëneenhalf jaar particulier kraamverpleegster te zijn geweest heeft zij gedurende een jaar ge werkt in een kliniek te Lausanne in Zwitserland. (Van onze correspondent) DEN HAAG De acht Ambonese jon gelui, die op 27 december vorig jaar tij dens een stormloop op de Indonesische ambassade slag hebben geleverd met de Haagse politie, zijn gistermiddag door de Haagse politierechter veroordeeld tot ge vangenisstraffen, variërend van een maand voorwaardelijk tot twee maanden onvoorwaardelijk. Tijdens de relletjes van 27 december op de Tobias Asserlaan sneuvelde een ruit van de Indonesische ambassade, terwijl de deur van het gebouw en de auto van de ambassadeur werden beschadigd. Een Haagse politieman liep een lichte hersenschudding op bij de schermutselin gen met de opgewonden Ambonese jon gens. Verscheidene andere wetsdienaren werden pijnlijk getroffen door vuisten en schoeisel der aanvallers, die na een pro testmars en een herdenkingsbijeenkomst ter gelegenheid van de onafhankelijkheid van de republiek der Zuid-Molukken in „Amicitia" hadden besloten tot een aan val op de Indonesische ambassade. Drie verdachten verklaarden krijgshaf tig ter zitting dat zij het Indonesische am bassadepersoneel zouden hebben ver moord indien zij daartoe de kans had den gekregen. „Het is de gewoonte vooral van jon gelui zich principieel tegen de politie te keren. Wij moeten ze dan principieel naar de gevangenis sturen. Dit is de enige manier om een dergelijk optreden de kop in te drukken". Dit verklaarde de of ficier van Justitie in Amsterdam bij de behandeling van een zaak over een orde verstoring. De politierechter, mr. R. de Waard, zei dat hij zich ernstig zorg maakt over de straatterreur. Hij kon begrijpen dat er een groep is die het niet meer neemt en dan het recht in eigen handen neemt. Jeugdigen, die zich tegen de poli tie keren, zullen steeds strenger worden gestraft en veroordeeld worden tot on voorwaardelijke gevangenisstraffen, al dus mr. De Waard. Stadsschouwburg, vandaag. 20 u.: To neelgroep Theater met „Hoe groen is Julia" van Paul Ableman. Regie: John van de Rest. Grote of Sint Bavokerk, vandaag, 20 u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 20 u.: Cyclus „Die schone Müllerin" van Franz Schubert door Jan Schaap (bas- bariton) en Helen Scott (piano). Minerva Theater, Heemstede, woensdag 20.15 u.: Mozartconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Dick de Reus, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „The professionals", 14 j. Frans Hals. vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 14 Lido, 14, 19 en 21.15 u.: Poker om vier vrouwen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed gescho ten Matt Helm", 14 j. Minerva, vandaag, 20 u.: „In de scha duw van de Himalaja", a.l.; woensdag, 14.30 u.: „Winnetou keert terug", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Furie der apachen", 14 j. Studio, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Wie is bang voor Virginia Woolf", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67), Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf', expositie van werken van 50 internationale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks geo pend van 11-17 uur, zondags van 13-17 uur. Cruqulus Museum, Cruquiusweg, Heem stede, Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Exposhie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22.30 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van collages, grafiek en tekeningen van Kees Okx. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Tot en met 16 april. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken uit de Haagse School en van Boot en zijn leerlingen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feest dagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. DIVERSEN Brinkmann (Grote Markt), woensdag, 20.15 u.: Lezing voor de Nederlandse Ge nealogische Vereniging door mevr. drs. P. Polakde Booy. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen. Raadhuis Zand voort, vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag, 14 u.: Gemeenteraadsvergadering. DINSDAG 11 APRIL City, 20 u.: „Zeven gouden mannen slaan een tweede moordslag". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. WOENSDAG 12 APRIL City, 20 u.: „Zeven gouden mannen slaan een tweede moordslag". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DINSDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex Happening". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Tobroek". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling werken van Hubert van Lith, geopend van 9-12.30 uur. WOENSDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sex Happening". Luxor Theater, 18 en 21.15 u.: „Tobroek". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling werken van Hubert van Lith, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Verkrachting. Twee Marokkanen, die twee meisjes uit Den Bosch in een auto heb ben verkracht, hebben voor de Utrechtse rechtbank respectievelijk drie en twee- eneenhalf jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen. Gala-soiree. Het genootschap Nederland- Italië heeft zaterdagavond tot ver na middernacht ettelijke honderden gasten in het Kurhaus in Scheveningen een gala-soiree geboden, waarvan de baten ten goede komen aan slachtoffers van de overstromingsramp in Florence. „Vredesmars" In de nacht van 15 op 16 emi zal een groot aantal Nederlandse jongeren een vredesmars houden van Rotterdam naar Den Haag. Het zijn allen deelnemers aan de vorige week gehouden Pax Christi-tochten naar Den Bosch die de veranderende mentaliteit van de christelijke jeugd ten opzichte van de vredesgedachte tot uiting wil len brengen. Recordbezoek. De 22ste internationale huishoudbeurs in het RAI-gebouw te Amsterdam, heeft ongeveer 200.000 be- zoek(st)ers getrokken. Daarmede is het aantal van 184.000 van 1966 overtroffen. Koperdieven. Bij een fabriek in Nieuw- Bergen, Limburg hebben dieven 37 rol len koperdraad van totaal 4500 kilo ter waarde van 18.000 gulden gestolen, wel ke op het opslagterrein naast het be drijf lagen. Koperdraad gestolen. In de Noordilm- burgse gemeente Bergen hebben dieven niet minder dan veertig bundels koper draad van elk honderd kilo zwaar ge stolen. Roekeloze rijder. Een 31-jarige inwoner van Gilze heeft maandag voor de Bre dase rechtbank wegens hoogst roeke loos autorijden, als gevolg waarvan vier personen werden gedood, drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich horen eisen. ADVERTENTIE MWWWWWIlWWWWIIIIWWWWWWIAIWWWWt/UWWWIItAAAfWWIlUWWtftf Het KNMI deelt mee: Een depressie in West-Frankrijk ver oorzaakte vanmorgen in Bretagne vrij veel regen. Een andere neerslagzone strekte zich uit van Denemarken naar Zuid-Enge- land. Dit hangt samen met een front, dat ons gisteren passeerde en dat nu ten noor den van ons land vrijwel tot stilstand is gekomen. Wij bevinden ons nu in vrij vochtige en enigszins onstabiele lucht, die met zuidelijke winden langs de oostflank van de depressie naar onze omgeving gevoerd wordt. Hierin kunnen enkele bui en voorkomen, terwijl ook onweer kan optreden. Het is echter niet uitgesloten, dat, onder invloed van een drukstijging boven de Britse eilanden, noordelijke winden het front weer in onze richting zullen verplaatsen. Voor het noorden van het land moet dan voor morgen met een temperatuurdaling rekening worden ge houden. Maximum- an minimum M e „'A temperaturen binnen- en buitenland "tl ft 6 ËS Den Helder regen z 7 6 Ypenburg zw. bew. z 10 7 Vlissingen geh. bew. zo 11 8 Eelde zw. bew. zzw 7 4 De Bilt zw. bew. zzo 12 5 Twente licht bew. zzw 10 6 Eindhoven licht bew. zzo 14 5 Z.-Limburg onbewolkt zzo 14 (5 Helsinki geh. bew. nno 6 3 Stockholm geh. bew. nno 6 1 Oslo geh. bew. no 9 4 Kopenhagen motregen zo 9 5 Aberdeen zw. bew. nw 11 3 Londen geh. bew. nno 7 5 Amsterdam half bew. z 10 6 Brussel half bew. z 15 7 Luxemburg licht bew. z 14 4 Parijs regen zzw 11 7 Bordeaux half bew. zzo 11 5 Grenoble regen wnw 14 6 Nice regen n 15 Berlijn mist zzo 12 7 Frankfort onbewolkt no 17 0 München half bew. z 14 2 Zürich licht bew. nno 13 3 Genève zw. bew. zw 12 1 Locarno mist windst. 14 1 Wenen zw. bew. wzw 23 18 Innsbruck onbewolkt w 17 -0 Belgrado geh. bew. zo 25 15 Rome mist windst. 17 6 Barcelona onbewolkt windst. 16 5 Madrid licht bew. windst. 11 0 Mallorca licht bew. windst. 17 5 Lissabon zw. bew. verand. 15 7 Woensdag 12 april Zon op 5.52 uur; onder 19.31 uur. Maan op 6.41 uur; onder 22.41 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan 17 april 21.48 uur 24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 11 april Hoog water 4.45 uur en 16.58 uur. Laag water 0.34 uur en 12.53 uur. Woensdag 12 april Hoog water 5.11 uur en 17.24 uur. Laag water 1.03 uur en 13.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2