VAN DAG TOT DAG Minister Britten Callaghans moeten nieuwe begroting de broekriem voorlopig nog strak aanhalen Vliegramp in Algerije eist 35 levens Spionage in Noorwegen Vrees voor heftige rellen in Uruguay Studenten in Madrid betogen NAVO blijft van essentieel belang" WITTE KRUIS Gouverneur staat gevecht Patterson- niet toe Franse oesters gaan „verhuizen" Punta del Este-conferentie begonnen IK HOUD HET BIJ POEDERS Clay I r 2 WOENSDAG 12 APRIL 1967 3 V__ y Kort nieuws Traangas Historisch' Kern mijnen a mm Een deel en naar we hopen een I zeer klein deel der Nederlandse tand artsen heeft zich een geheel nieuwe, j merkwaardige redenering eigen gemaakt, die moet dienen om hun weigering tot restauratie van „oudere" gebitten te ar- Over de rel in het Centraal Station, volgend op een publicatie in een krant die een levendige, maar niet geheel feite lijke beschrijving gaf van „toestanden" op die plek, is voldoende geschreven en gezegd, al valt te verwachten dat over gumenteren. Het tekort aan tandartsen het optreden van een aantal marineman- (of het teveel aan patiënten) dwingt tot I tegen „langharigen" tongen en pen selectie van de cliëntèle. Dat kan indei -1 j^ap nog wel enige tijd in beweging zullen daad als een aanvaardbare consequentie blijven. worden gezien. Maar dan komt de merk- Gezien echter het feit dat de plaats des waardige redenering, dat deze selectie onheüs nu door de officiële gezagshand- als een straf diegenen moet treffen, die bavers volkomen gezuiverd is en er ook kennelijk geen prijs op een goed gebit geen rechtzaken aanhangig zijn van men stellen. Zijn er zulke mensen? Men kan zich voorstellen dat iemand zijn gebit verwaarloost door te weinig bezoeken aan de tandarts te brengen, en pas te ko men als er weinig meer te redden valt. Maar dat is niet de categorie die be doeld wordt. Volgens verklaringen be treft het degenen, die „niet voldoende poetsen". Men behoeft geen tandheelkundige te sen die in het Centraal Station zouden zijn mishandeld of gemolesteerd, zal de kwestie wel wegebben en zij zal zeker onder het warme licht van de oranje zon versmelten, op het moment dat uit Drakensteyn het verheugende nieuws van de geboorte zal klinken. Nationale beroering is immers een kwestie van object. Zodra zich nieuws aandient dat het vorige overschaduwt, en zijn om te weten dat de moderne mens da^. jn staat; js de gemoederen massaal in door zijn levenswijze zekere degeneratie- beweging te brengen, richt de beroering verschijnselen vertoont, waarbij zijn ge- zjcb op bet nieuwe onderwerp. In dit bit wel het ernstigst getroffen lichaams- gevaj js bet een onderwerp dat omgeven deel is. Met poetsen is dat niet te redden, door bet ]jcbt van de lente en de al kan het wellicht de ondergang van opgewektheid van een romantisch evene- tanden en kiezen aanmerkelijk vertragen men^; de prins of prinses die in Draken Dit „van nature" verslechteren van het steyn ter wereld komt zal aldus meteen gebit demonstreert zich vaak al bij jonge egn verzoenende en kalmerende func- kinderen. Kan men dan stellen dat men- vervullen. Hij of zij zal zelfs mis sen met slechte gebitten zelf de schuld scbjen door zijn 0f haar komst alleen al daarvan dragen" Soms wel, soms niet. voorkomenj dat er een soort heksenjacht Het resultaat van de voorgestelde straf-1 on^s(-aat op een gr0ep die men gemaks maatregel zou echter zijn, dat de tand arts ook deze „getroffenen van nature" aan hun lot overlaat. En alsof dat nog niet voldoende was: een groep jonge tandartsen wil de selec-1 halve met „langharigen" aanduidt, doch die in feite is samengesteld uit totaal verschillende elementen, variërend van ,uit goed hout gesneden" tot „wrakhout". Heksenjagen is altijd een gevaarlijk, tie uitbreiden tot een bepaalde leeftijds- onmenselijk en dom bedrijf. Edele drijf- grens, met dien verstande dat gebitten van veertigjarigen en ouderen worden af geschreven, ook al zijn ze goed onderhou den. Want zo zeggen deze medici meestal is het toch maar uitstel van exe cutieVan extractie, bedoelen zij daarmee. Dat klinkt bijzonder onethisch. „Uitstel is een woord, dat in medische zin nooit laatdunkend zou mogen worden gebruikt. Het hele leven immers is een proces van uitstel en iedere doktershulp is gebaseerd op een poging tot uitstel van executie. Het betreft in dit geval gelukkig alleen maar tanden en kiezen. Maar toch klinkt het huiveringwekkend koud, ijzig ver standelijk, en uit de mond van een medi cus bijna harteloos. Het kan zijn dat er weinig anders op zit. Maar we hebben ook een nijpend ge brek aan huisartsen en die er nog zijn hebben het razend druk. Toch zou géén huisarts, hoe afgetobd ook, ooit willen gewagen van „het is alleen maar uitstel van executie". Omdat hij doordrongen is van het feit, dat het verschaffen van uitstel de enige, diepste betekenis van zijn inspanningen vormt. Tot iets méér dan uitstel is de hele geneeskunst niet in staat. Desalniettemin vecht hij tot na de laatste ademtocht van zijn patiënt. De medische ethiek zal toch alle tand artsen niet vreemd zijn geworden. Als zij niet meer bereid zijn te vechten tot de. laatste tand, waar blijft dan de medische inslag van hun beroep? Zijn zij dan niet op weg, technici te worden, die hun pa tiënten als verslijtende machines zien? Het is werkelijk te hopen dat er enige leniging kan worden bereikt in de tand- artsennood, zonder dat het zóver komt De beroepsethiek is een kostbaar gege ven, die de met hart en ziel werkende beoefenaars der tandheelkunde zich toch niet zullen willen laten ontnemen. WWWWWWWWUWWWWWWWWIWWWI/IIWMWWWUWWW I veren leiden daarbij tot onvergeeflijke vergissingen. Een algemene afkeer van de kenmerkende recalcitrantie der jeugd kan leiden tot grote, onherstelbare fouten tegenover die jeugd, ook tegenover de goede elementen onder haar. „Langharigen" is een generalisatie, een discriminatie. Dat zullen zelfs rechtge aarde, kortgeknipte marinemannen moe ten toegeven, als zij bedenken dat hun grote, historische voorbeeld van moed, plichtsbetrachting en trouw, de marine man bij uitstek, de vader van de krijgs vloot, Michiel Adriaenszoon de Ruyter pijpekrullen droeg Welaan dan, het zit 'm niet in de haren maar in de harten. In kasteel Draken steyn wordt de gemoederen der natie een nieuwe sensatie bereid. Ook daar zijn straks de weeën vergeten en telt nog slechts het nieuwe leven, de nieuwe jeugd. En ook daar wordt ervaren, dat een nieuwe jeugd niet zonder pijn ter wereld komt. Nieuwe rechters. Vier nieuwe rechters in het internationaal gerechtshof, Cesar Bengzon (Philippijnen), Sture Petren (Zweden), Manfred Lachs (Polen) en Charles d'Onyeama (Nigeria), hebben in Den Haag hun ambt aanvaard. LONDEN (Reuter). Bij de in diening van zijn nieuwe begroting heeft de Britse minister van Finan ciën, James Callaghan, gisteren m het Lagerhuis verklaard dat Groot-Brit- tannië nog 2920 miljoen gulden aan het Internationale Monetaire Fonds i IMF) verschuldigd is. In 1964 werd 3570 miljoen gulden opgenomen. De schuld zal, evenals de 280 miljoen gulden die van Zwitserland is ge leend, nog dit jaar worden terugbe taald, zo zei de minister. Minister Callaghan zei, dat het vrijwil lige programma tot vermindering van de afvloeiing van kapitaal bevredigend werkt en nog één jaar zal worden voortgezet. Het zal waarschijnlijk mogelijk zijn een deel van de beperkingen op de deviezen- handel ongedaan te maken en minder strak de hand aan de uitvoering van het programma te houden als duidelijk wordt dat de buitenlandse defensie-uitgaven da len en als overschotten ontstaan waaruit de afbetalingen aan het IMF kunnen wor den verricht. Hij deelde voorts mee, dat het bedrijfs leven zal worden gevraagd zich zoveel mogelijk te beperken bij het uitkeren van dividenden in de periode dat ook de loonsverhogingen aan beperkingen on derworpen zijn, en zei te geloven dat de industrie „provocerende verhogingen" zal vermijden, maar als dat niet gebeurt, zul len fiscale of andere maatregelen geno men moeten worden. SAINT BRIEUC (Reuter/AFP). In Frankrijk is de strijd tegen het „zwarte getij", de uit de Torrey Canyon gevloei de olie, in volle hevigheid ontbrand. Men is begonnen met vrachtwagens miljoenen oesters van de deels reeds aangetaste bedden aan de Bretonse noordkust naar de zuidkust te evacueren. In de monding van de Jaudy is reeds duizend hectare oesterbedden verwoest. Een vloot oorlogsschepen en vissers vaartuigen strooit zaagsel en vulkanische as over de olie waardoor het ontstane mengsel gemakkelijk is op te scheppen of te verbranden. De gevarenzone is on geveer 140 kilometer lang, van Tregastel tot Erguy. Een krachtige noordoostelijke wind en de getijden stuwen de olie die de Europese kusten bedreigt steeds verder door het kanaal. Het eilandje Rouzic voor de Bretonse kust is nagenoeg ingesloten door de olie, waardoor de 30.000 vogels die het eiland je bevolken worden bedreigd. De noodtoestand die gisteren voor de noordkust van Bretagne is afgekondigd is uitgebreid tot het departement Finistère. ALGIERS (AP.) Een Algerijnse DC-4 is dinsdagavond bij Tamanrasset in Zuid-Algerije neergestort. 35 passagiers zijn om het leven gekomen. Vier inzit tenden overleefden het ongeluk. Twee hunner zijn ernstig gewond. Minister James Callaghan De minister zei, dat gpen belangrijke belastingwijzigirigen worden voorgesteld Hij is evenmin van plan maatregelen van betekenis te nemen om de vraag te be- invloeden. De minister liet verder weten dat hij hoopt de Britse deviezenuitgaven in West- Duitsland in het begrotingsjaar 1967/68 met 200 miljoen tot ongeveer 820 miljoen gulden te kunnen verminderen en dat overeenstemming zal worden bereikt over de terugtrekking van Britse troepen uit West-Duitsland. De minister verwacht dekking te vinden voor de militaire uit gaven in West-Duitsland tot 720 miljoen gulden. Hij wilde hierover geen bijzon derheden meedelen omdat nog besprekin gen met de Verenigde Staten en West- Duitsland aan de gang zijn. IN LONDEN werd gisteren vernomen dat Groot-Brittannië waarschijnlijk vijf duizend man van het totaal van 59.000 man uit West-Duitsland zal terugroepen als onderdeel van de bezuinigingsmaat regelen. Als er enige verbetering in de econo mische situatie komt, betekent dit nog niet, aldus Callaghan, dat de lonen na 20 juli, wanneer de loon- en prijsstop van een jaar afloopt, weer geheel vrij zullen kunnen worden. De minister zei te verwachten, dat er in het komende jaar een overschot op de Britse betalingsbalans zal ontstaan van 6420 miljoen gulden, 960 miljoen gulden minder dan het overschot over het afge lopen jaar. OSLO (REUTER) De Noorse veilig heidsdienst is een spionagekomplot op het spoor, waarvan de leden sinds jaren mi litaire geheimen over het strategisch be langrijke NAVO-gebied van Noord-Noor- wegen zouden hebben verraden aan de Sovjet-Unie. Dat melden Noorse bladen. De spionnen zouden contacten hebben in Zweden en Noorwegen. Van officiële zijde in Oslo is geen com mentaar op deze berichten gegeven. Za terdag heeft het waarnemend hoofd van de Noorse veiligheidspolitie, Bryhn, de aanhouding bekendgemaakt van twee No ren die worden verdacht van spionage voor een niet met name genoemde vreem de mogendheid. Toen zei hij, dat er meer arrestaties worden verwacht. De aangehouden Noren zouden een vierendertigjarige zeeman en een veertig jarige boekhandelaar zijn, die in Trom- soe gevangen worden gehouden. Een van hen zou vanuit het verlaten dorpje Bak- fjord nabij de Noordkaap in code berich ten hebben uitgezonden. In de laatste maanden van vorig jaar zijn er herhaal delijk berichten geweest over lichtsigna len tussen het land en geheimzinnige voorwerpen op zee. MONTEVIDEO (Reuter en AFP). waren 120 functionarissen van de Ameri kaanse veiligheidsdienst op het vliegveld aangekomen om zich bij hun ambtgeno ten in Punta del Este te voegen. In het centrum van Montevideo, de President Johnson is gisteren m Uruguay aangekomen om de top conferentie van het westelijk half rond bij te wonen die vandaag in Punta del Este begint. Op het inter nationale vliegveld Carrasco bij Montevideo, waar het vliegtuig land de, waren strenge veiligheidsmaat regelen genomen. Na een korte plech tigheid vertrok de Amerikaanse president met zijn gevolg met een hefschroefvliegtuig naar het 120 kilo meter verder gelegen Punta del Este. Even voordat de president aankwam ADVERTENTIE Tegen griep, verkoudheid en pijnen zijn Witte Kruis poeders zéér aktief. Als het er op aankomt neem ik Witte Kruis. Dan kijk ik weer helder uit mijn ogen hoofdstad van Uruguay, braken heftige onlusten uit. Demonstranten protesteer den tegen de aanwezigheid van president Johnson in hun land. Voor de universiteit werd een barrica de opgericht, waardoor het verkeer stag neerde. Toen de politie arriveerde, had den de betogers zich in het universiteits gebouw teruggetrokken. Volgens de poli tie schoten de jeugdige demonstranten vanuit de ramen, maar een studentenlei der zei dat alleen rookbommen en krach tige voetzoekers naar de politie waren gegooid. De politie gelastte de studenten naar buiten te komen, maar de betogers gaven hieraan geen gehoor. Daarop drongen po litiemannen naar binnen, waarbij zij ge bruik maakten van traangasbommen. De rector-magnificus wist echter, voordat het tot een treffen op grote schaal was geko men, beide partijen te bewegen tot een bestand. Alle winkels in Montevideo sloten gis teren hun deuren. De anders drukke uni versiteitswij k was verlaten. De straten lagen vol met stenen en andere projec tielen die de betogers hadden gebruikt. Men vreest dat zich vandaag nog ernsti ger ongeregeldheden zullen voordoen, als de conferentie van staatshoofden van het Westelijke halfrond wordt geopend. Een aantal vakbonden heeft stakingen aange kondigd. Bij de rellen zijn twee agenten en een soldaat gewond. Een twintigtal mensen liep lichte verwondingen op. Er zijn geen arrestaties verricht. De villa waar Johnson verblijft wordt zwaar bewaakt. Zwermen politiemannen en soldaten hebben de veiligheidszone van vier kilometer om de villa hermetisch afgesloten. Alle toegangs- en uitgangswegen staan eveneens onder zware bewaking. Op stra tegische punten is luchtafweergeschut ge plaatst. Een escorte torpedoboot jagers en een verbindingsschip liggen vlak voor de kust van het schiereiland Punta del Este. miuinnminnnnnnnnnnnnnnnr Op aandringen van gouverneur Paul Laxalt is de vereniging voor een titelge vecht tussen Cassius Clay en Floyd Pat terson op 25 april in Las Vegas inge trokken. Clay heeft de vorige wedstrijd tegen Patterson op 22 november 1964 in Las Vegas door k.o. in de 12e ronde ge wonnen. De gouverneur wees er op dat Clay destijds te verstaan heeft gegeven dat hij Patterson acht ronden lang ge spaard had. „Een nieuw gevecht zou ach terdocht in de gehele wereld wekken", aldus Lazalt. MADRID (Reuter) Enige honder den studenten hebben dinsdag in Madrid een mars gehouden uit protest tegen de gerechtelijke vervolging van elf studenten van de universiteit van Barcelona. De studenten wilden betogen voor het Gerechtsgebouw in Madrid. Dit werd ech ter streng bewaakt door de politie, ze besloten toen een mars door het centrum van de stad te maken. Twee uur lang werd het verkeer ontwricht door de be togende studenten, die „vrijheid" en „de mocratie, ja", en „dictatuur, neen", rie pen. Op een gegeven ogenblik werd er geschoten door politiemannen in een pa trouillewagen, die door dreigende studen ten omringd was. (Van onze redactie buitenland) „Een land kan een buitenlandse politiek hebben omdat deze de werke lijkheid van zijn belangen weerspiegelt. Maar ook, omdat het gemakke lijker is, kan het blijven doen wat het doet, in plaats van iets anders te doen". Dit schreef eind vorig jaar de Amerikaan John Kenneth Gal- braith in de New York Herald Tribune. Hij vervolgt: „De zwart-wit politiek van na 1945, uitgaande van de veronderstelling van een commu nistische samenzwering tegen het Westen, is de Amerikaanse politiek in Europa geweest. Daarmee heeft de Amerikaanse regering een groot prestige opgebouwd. Marshallplan, NAVO, en initiatieven tot een Euro pese samenwerking, brachten de Verenigde Staten veel succes. Zij die pleitten voor het alternatief, samenwerking met de communisten, werden in diskrediet gebracht, zoals maar zelden in de geschiedenis is gebeurd". Galbraith vervolgt zijn artikel: „Het trotse centrum van de oude politiek is 3e NAVO, de Noordatlantische Verdrags organisatie. Dit militaire pact tussen Westeuropese landen, de Verenigde Sta ten en Canada zal zeker blijven voort bestaan, maar in hoeverre zal zij nog inhoud hebben en niet alleen maar een omhulsel zijn? Officieel heet het dat de NAVO niet geleden heeft van de af nemende vrees voor een aanval; dat zij nauwelijks geschaad is door de uittre ding van de Franse strijdkrachten" „Dit is belachelijke onzin", meent Galbraith, „het weerspiegelt het oudste en minst gerechtvaardigde van alle di plomatieke geloofsovertuigingen, name lijk dat een officiële mythe, wanneer deze maar voldoende wordt herhaald, een vervangingsmiddel voor de feiten vormt. Gezien zijn historie en zijn po litieke structuur was Frankrijk het land, waarvoor de NAVO het meest nodig werd geacht, als beschermer te moeten optreden. Het is onmogelijk te veronderstellen dat als Frankrijk zo weinig bezorgd is over het communis me, dat het een actieve deelneming ver werpt, de Amerikaanse vrees in dezelf de mate als voorheen zal blijven be staan. Naarmate in de V.S. mensen aan het bewind komen, die geen persoonlijke relatie met de NAVO meer hebben, zal deze Amerikaanse associatie een meer ceremonieel karakter krijgen. De rede voeringen zullen dezelfde blijven, maar naarmate het prestige van de NAVO inschrompelt zal ook de speciale onder handelingspositie van de Bondsrepu bliek in betekenis afnemen". De Ameri kaanse politiek, zo hoopt Galbraith, zal dan weer gericht zijn op een vriend schappelijke en niet-discriminerende as sociatie met alle Europese mogendhe den. Tijdens de NAVO-bijeenkomst in Washington van de afgelopen week, zal wellicht door de aanwezigen aan de woorden van Galbraith zijn gedacht. Onze correspondent meldde ons over deze tweedaagse conferentie: „de NAVO is een sterke macht ten bate van de vrede en blijft van essentieel belang voor Amerika'? veiligheid en de wereld- /rede". Zo sprak president Johnson te- ?en de ministers van Defensie van Jroot-Brittan.nië, Canada, West-Duits and, Italië, Turkije, Nederland en Ame- 'ika, die onder voorzitterschap van se- •retaris-generaal van de NAVO, Manlio 3rosio, de afgelopen week over strate gische problemen hebben gepraat. Johnson noemde de tweedaagse bij - ïenkomst een „historische samenkomst", lie gedemonstreerd heeft dat Amerika oereid is alle informaties, relevant voor nucleaire planning te delen met zijn bondgenoten. Tenslotte zei de presi dent met nadruk dat de NAVO, door te tonen dat agressie geen succes bescho ren is, het nu mogelijk maakt bruggen naar de communisten te slaan en het ijzeren gordijn in Europa te doen zak ken. De ministers van Defensie, onder wie de net beëdigde Nederlandse minister Willem den Toom, luisterden naar de presidentiële woorden, waaruit duide lijk bleek dat Washington onvermin derde belangstelling voor de NAVO heeft. Minister Robert MacNamara zette uiteen dat de nucleaire bewapening van het bondgenootschap meer dan ade quaat is, al houdt dit niet in dat niet steeds gewerkt moet worden aan de vernieuwing en verbetering van het NAVO-schild. Volgens het slotcommu niqué zullen door de nucleaire plan commissie en het militaire comité van het bondgenootschap speciale onderzoe kingen worden gedaan naar een moge lijke verbetering van het systeem van de twee sleutels, dat totnutoe de ge bruikmaking van kernwapens beheerst. Een ander punt van speciale studie Rjkt te zullen z(jn een Turks voorstel om sommige gevoelige sectoren van het bondgenootschap af te grendelen voor eventuele invasies. Een soortgelijk voor stel is jaren geleden ook eens door de Westduitsers naar voren gebracht. Men dacht toen aan een gordel van „kernlandmijnen" langs het ijzeren gor dijn in Duitsland. Wat voor het dicht bevolkte, officieel toch altijd nog naar hereniging strevende West-Duitsland moeilijk verwezenlijkbkaar leek, zal volgens de Turken in de bergen langs de Turks-Russische grens alleszins mo gelijk zijn. In de marge van de conferentie kwam volgens Amerikaanse ambtenaren, het op stapel staande verdrag tegen ver breiding van kernwapens nog ter spra ke. McNamara kondigde aan dat Wash ington hoopt tegen 19 april overeen stemming te hebben bereikt met de bondgenoten over de tekst van het ver drag. Daarna zullen de Amerikanen contact opnemen met de Russen, met wie enige maanden geleden een ontwerp verdragtekst werd uitgedokterd. Op 9 mei, als de ontwapeningsconfe rentie in Genève weer bijeenkomt, hoopt Washington samen met de Sov jet-Unie een verdragstekst aan de con ferentie te kunnen voorleggen, aldus zou McNamara hebben gezegd. Daarmee leek hij de grote mate van overeenstem ming, die er over deze kwestie met Amerika's bondgenoten, in het bijzonder Duitsland, volgens sommige geruchten al zou bestaan, te bevestigen. De Nederlandse delegatie onder lei ding van minister Den Toom nam actief deel aan de besprekingen, maar bracht geen eigen plan of wensen naar voren. In delegatiekringen was men blij over de voortdurende belangstelling der Amerikanen voor de NAVO en een be tere nucleaire strategische consultatie binnen het bondgenootschap. Bijdrage. De Westduitse regering heeft 200.000 mark toegezegd als bijdrage in de kosten voor de bouw van een inter nationaal monument in het voormalige nationaal-socialistische vernietigings kamp Auschwitz in Birkenau in Polen. Pretje. Honderden gevangenen hebben juichend en scheldend door de tralies toegekeken hoe de werkplaatsen van hun gevangenis, die een miljoen Austra lische dollars hebben gekost, afbrandde Het gebeurde in Hobart. Ambassades. De Iraakse ministerraad heeft besloten ambassades te openen in Roemenië, Bulgarije, Hongarije en Polen. Juwelen. Zestien juwelendieven, die bij juwelierszaken in Zuid-Italië 'n buit met een waarde van bijna 1,8 miljoen gul den hebben gemaakt, zijn in Napels aangehouden. Kernfysici. Natuurkundigen uit Neder land en West-Duitsland hebben in de Nedersaksische plaats Bad Pyrmont ge sproken over nauwere samenwerking tussen de kernfysici van beide landen. Opgelegd. Op 1 april waren 126 schepen met in totaal 745.359 bruto register ton in de wereld opgelegd. Dat heeft de Ka mer van Scheepvaart van het Verenigd Koninkrijk meegedeeld. Hieronder wa ren 29 tankschepen. In de V.S. zijn vijftien schepen opgelegd. In Italië twaalf, Griekenland drie. Panama vijf tien en Noorwegen twaalf. Verstikking. Vier mensen zijn dinsdag in de Oostenrijkse gemeente Sattledt in een gierput door verstikking om het le ven gekomen. Een 44-jarige boer wilde in de bijna lege kuiul een buis repare ren, maar raakte buiten bewustzijn. Hetzelfde lot onderging achtereenvol gens zijn vrouw, een buurman en diens knecht die te hulp kwamen. Malaria. De Amerikaanse gezondheids- autoriteiten zijn ongerust over het toe nemen van het aantal gevallen van ma laria. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er reeds meer gevallen van de ze ziekte geconstateerd dan zich in het gehele vorige jaar hebben voorgedaan. De ziekte schijnt door uit Vietnam te rug gekeerde militairen worden overge bracht.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3