Nijverheids onderwijs in Kennemerland vergaderde Verenigingsnieuws uit de IJmond NEDERLAND J. Bravenboer uit Santpoort bij Hoogovens IJmuiden gehuldigd IJmuider Courant Lagere schoolelftallen zijn aan de halve finales toe Suède- Nappa kleding VELDHUIS UIISKER WEES I WEGWIJS, REGENMANTELS CHEQUE 3 weken IJmuider Courant Nieuwbouw vordert goed Spoorrails gestolen Kamer uitgebrand in Beverwijk Provincie steunt voorlichting over geboortenregeling Adviescommissie voor provo's en CS-jeugd Schoolstaking in Arnhem Demonstraties van Cleanosol in Frankrijk GARAGE BOEMERANG NOX RUST WOONWIJS WOENSDAG 12 APRIL 1967 Velsen-IJ muiden Beverwijk VITRAGE IS DE MAKE-UP VAN UW WONING wij maken u graag Woninginrichting Heemskerk WASAUTOMATEN Gisteravond heeft het bestuur van de Lagere Technische School vereniging Voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer land in Velsen in het schoolgebouw aan de Briniostraat te IJmuiden haar alge mene ledenvergadering gehouden. Alvorens de agenda af te werken, her dacht de voorzitter van het bestuur, ir. G J. Kluck, de in het lopende schooljaar overleden heren W. Gorter, secretaris van werpen, die sterk de aandacht vroegen en nog steeds vragen. In de eerste plaats betreft dit de verwezenlijking van het bouwproject. Begin november van het afgelopen ka lenderjaar kreeg de Lagere Technische School de beschikking over een tweetal lokalen voor lichamelijke opvoeding. Bij de oplevering van deze gymnastieklokalen behoorden tevens 28 douchecellen en twee kleedruimten. Buiten schooltijd wordt door diverse sportverenigingen in de ge meente Velsen dankbaar gebruik gemaakt van deze lokalen; ook de Huishoudschool mag over de gymnastieklokalen beschik ken. Medio juni werden de aan de P. J. Troel- straweg gebouwde lokalen in gebruik ge- de vereniging en lid van het dagelijks be- nomen. Deze ruimte bestaat uit 8 praktijk- gtuur, en (conciërge) P.N.C. Hille. Bei- h0kalen, 1 eetlokaal en noodlokalen voor| de overledenen hadden in de loop der ja- praktijkvakken, ren een bepaalde plaats ingenomen en worden bijzonder gemist, aldus de voor- Tussen dit nieuwe complex en het oude jitter. I schoolgebouw verrijst op dit moment een Een aannemer uit Beverwijk heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van vier stukken spoorrails met elk een lengte van zes meter. Deze rails van een kraanbaan lagen op een braakliggend stuk land aan de Lijndenweg in Velsen- Noord. Een op 5 januari in Velsen gestolen bromfiets is thans teruggevonden in een rijwielstalling op het Hoogoventerrein en aan de rechtmatige eigenaar terugge geven. Naar aanleiding van persberichten heeft een 27-jarige chauffeur uit IJmuiden als nog aangifte gedaan van diefstal van een zwart leren vest en enig gereedschap uit zijn in IJmuiden geparkeerde vracht wagen. De chauffeur bemerkte de diefstal pas toen hij maandagmorgen aan de Ne derlands-Belgische grens stond en zijn autopapieren pakte. Dinsdag is in Linschotenstraat de woning Strick van IA brand ontstaan als Het bestuur heeft zich in het bijzonder bouwproject, dat een grote aula, 2 tekenlo- gevolg van het omvallen van een kleine bezig gehouden met een tweetal onder- ADVERTENTIE VOOR AL UW PLAATSCHADE de bodembescherming voor uw auto. Vraagt inlichtingen. Rainier Claeszenstraat 2 en 4 IJmuiden - Tel. 4650 WOENSDAG 12 APRIL Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Aquariumvereniging Vel sen, lezing over „Van schuimspoor tot re genwoud". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 uur polotraining of wedstrijden. Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft, is opgesteld in Velsen-Zuid, Meer- vlietstraat bij Noorderdorpstraat van 18.30 tot 19.30 uur. DONDERDAG 13 APRIL Moerbergschool, IJmuiden, 20 u.: Ouder avond, film „De kinderlokker", met toe lichting. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550-7715. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Flein 1945: 10-12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16-17.30 uur; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Bevolkingsonderzoek: De auto waarin het röntgenologisch borstonderzoek plaats heeft is opgesteld aan de Driehuizerkerk- weg in Driehuis, op de parkeerstrook te genover de Da Costalaan van 13.30 tot 14.30 uur; IJmuiden, Plein 1945 van 15.15 tot 16.30 uur; tussen Cultureel Centrum Ichthuskerk van 18.30 tot 20.15 uur. WOENSDAG 12 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: bloemschikken door de St. v. huish. en ge zinsvoorlichting. De Opgang, 20 u.: vergadering Sta ten- kring „Velsen" der C.H.U. Wijkerbaan, Kennedyplein 3, 20 u.: NVV- Vrouwen, lezing over „Istanboel-Rotterdam per postkoets" Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Bever wijk-Heemskerk. Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 uur, jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.; 15-17.30 u„ jeugd' 14-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Wijk aan Zee. De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21, jeugd: 14.30-17.30 u.; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. DONDERDAG 13 APRIL Stadskantoor, 19.30 u.: openbare raads-1 vergadering. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 20 u.: schilderen o.l.v. Tony Gerlach, door Kennemerstaten. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5,1 13.30 u.: naai- en kniples door St. Recreatie Bejaarden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge-1 opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheken Bever- wjjk-Heemskerk: alle leeszalen gesloten. oliekachel. De kamer blakerde volkomen zwart. Vloerbedekking, behang, dekens en kleding in een kist gingen verloren. De schade wordt geraamd op 2000. De brandweer welke direct ter plaatse aan wezig was bluste het vuur met de nevel spuit. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben besloten aan alle rechtsper soonlijkheid bezittende instellingen die spreekuren organiseren waar op individu ele personen gerichte adviezen en voor lichting omtrent geboortenregeling wor den gegeven, een subsidie te verlenen ter t groote van vijftig percent van de subsi - organisatie van het onderwijs binnen het dies dje deze instellingen van het rijk ont_ kalen en 8 leslokalen zal bevatten, alsme de een overblijflokaal en een garderobe. Dit geheel wordt gebouwd door 't bouw bedrijf n.v. „Twaalf Provinciën" uit Be verwijk. Men hoopt dit gedeelte, dat met bouwfase twee wordt aangeduid, begin de cember in gebruik te nemen. Na de op levering van fase twee begint men direct met fase nummer drie: het modernise ren en de verbouwing van 't oude school gebouw. Na de totstandkoming van dit bouwpro ject mag de Lagere Technische School I tot de modernste en best geoutilleerde technische school van Kennemerland wor-1 den beschouwd. Het tweede punt, dat de aandacht van het schoolbestuur vraagt, is de verander de onderwijsorganisatie. Het afgelopen jaar heeft het bestuur zich intensief bezig gehouden met de ontwikkeling van de kader van de Mammoetwet. In de wettelij ke regelingen is voor het beroepsonder wijs relatief slechts weinig omschreven; genoemd wordt het echter wel. Het be stuur is van mening, dat het technisch onderwijs in de totale scholenopbouw een bijzonder belangrijke plaats zal gaan in nemen, daar dit onderwijs als enige de maatschappij moet en kan voorzien van jongens, die een gerichte vaktechnische opleiding hebben genoten. Dit zal niet al leen een gespecialiseerde opleiding moeten zijn, maar tevens een opleiding met een zo breed mogelijke basis in de algemeen Door dit te stellen, vangen. Dit betekent dat voor een pro vinciale subsidie slechts die instellingen in aanmerking komen, die al een rijks subsidie ontvangen. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben hun besluit ter goedkeuring aan de Provinciale Staten voorgelegd. Ze zijn ertoe gekomen door een subsidiever zoek van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, die in de provincie Noord-Holland met een tekort van 140.648,50 over 1966 kampt. Dit tekort wordt veroozaakt door een stijging van het aantal spreekuren, maar een vermin dering van de afzet van voorbehoedmid- vormende vakken. past het technisch onderwijs als onderdeel Helen bii de N V S H van het beroepsonderwijs juist zo goed1 aelen DlJ ae in de totale opbouw. De inhoud van het leerprogramma zal zo spoedig mogelijk aan dit ideaal dienen te worden aange past, aldus het bestuur. Het moet worden betreurd, dat een aan gepast programma van Rijkswege nog op zich laat wachten. Bovendien is het be stuur van mening, dat het in Kennemer land stimulerend moet werken aan een goede harmonieuze samenwerking tussen I onderwijsinstellingen op haar eigen ter-1 rein en een kans moet zien te vinden om een soepele opname c.q. overdracht van leerlingen met aansluitende scholen, zoals L.O., L.A.V.O.. M.A.V.O. en het bedrijfs leven mogelijk te maken. ADVERTENTIE Uw woning is niet af zonder vitrage Juist die ragfijne accenten zorgen voor sfeer, filteren het licht en geven uw interieur iets beslotens Maar wélke vitrage kiest u voor uw vensters? Moeilijk? Inderdaad, want er is véél keuze Vitrage zonder en met lood band-zoom voor mooi afhangen. Vitrage in terlenka Vitrage inwit of ecru. En dan al die kwaliteiten, al die eigenschappen zoals wasecht, krimpvrij, lichtecht, snel droog en noem maar op. Eigenlijk kunt u maar t beste eens met de vakman komen praten. Wij geven u graag een eerlijk advies. Wij kunnen u wellicht veel (woon)wijzer maken. En voor een advies rekenen we niets! wegwijs Marktplein 29, IJmuiden, telefoon 02550- 7541 EUROPA MEUBEU Juridische studenten stichten: De recente gebeurtenissen in de hal en I rond het Centraal Station hebben Am sterdamse studenten ertoe gebracht een ..juridische adviescommissie" op te rich ten met als doel de zogenoemde C.S.- jeugd, provo's en anderen behulpzaam te zijn langs legale weg bescherming te ver- krijgen. Volgens de initiatiefnemers, de junai- I sche studenten Bob van der Goen (26 jaar) en Rogier Duk (20 jaar) zijn de ge noemde jongelui meestal onbekend met de rechtswegen, die voor hen openstaan wanneer zij met geweld worden bedreigd. Ook als zij de wegen wel kennen, weer houdt hen de angst voor de politie en alles wat daarmede te maken heeft om een gerechtelijke actie in te stellen. De beide studenten menen dat door een onjuiste berichtgeving in een deel van de pers een „heksenjacht" dreigt te ontstaan op een relatief zwakke groep. De commis sie heeft contact opgenomen met advoca ten en provoleiders en wil er het hare toe bijdragen dat de bevoegde instanties in noodzakelijke gevallen daadwerkelijk ingrijpen wie ook hiertoe aanleiding mag geven. (Het adres der commissie is: postbus 5325 Amsterdam). (Van onze correspondent) ARNHEM Bijna honderdvijftig van de honderdzestig leerlingen van de r-k. St. Jansschool I aan de Rozendaalsestraat zijn door hun ouders thuis gehouden. Reden hiervoor was de oproep tot „schoolsta king" zoals die gisteravond per stencil door het oudercomité van genoemde school was verspreid. Dit als protest tegen het feit dat het r.k. schoolbestuur „St. Willebrord" uit uit Arnhem voornemens is de St. Jans school I op te heffen en de momenteel daar nog de lessen volgende leerlingen over te hevelen naar de St. Jansschool II, die eveneens aan de Rozendaalsestraat staat. De Arnhemse schoolstrijd woedt al sinds een vorig jaar oktober gehouden verga dering toen bekend werd gemaakt dat men de St. Jansschool I wilde laten ver dwijnen. Als reden hiervoor werd toen opgegeven dat het totaal aantal leerlingen van de beide St. Jansscholen dermate snel terugliep „een vergrijzing van de binnenstad" dat slechts de exploitatie van één school verantwoord zou zijn. Reglementair waren aan de beurt om uit het bestuur te treden de penningmee ster, ir. J. C. Coops, en het bestuurslid de heer J. Bart. Beide heren werden met algemene stemmen herkozen voor een vol gende periode. Ten slotte kon de voorzitter nog meede len, dat er bij geen van de leraren en leerlingen verdachte verschijnselen waren opgetreden, nadat eind juni bij één der leraren een longaandoening werd gecon stateerd. ADVERTENTIE Ontvangen gloednieuwe kollektie modieuze MODEHUIS 9 ZEESTRAAT 9 (BUSHALTE» TEL2 56 83 BEVERWIJK Dinsdag was de heer J. Bravenboer uit Santpoort, een geboren IJmuidenaar, - veertig jaar bij Hoogovens in dienst. Een gerede aanleiding om bij stil te staan, maar de huldiging geschiedde op verzoek van de jubilaris in kleine intieme kring. De heer Bravenboer werd thuis afge haald en in een vergaderzaal van het dienstgebouw Centrale Technische Diensten, dat met enkele fraaie bloem stukken was opgefleurd, door ir. J. H. Brinkhorst, hoofd van de diensten, huldi gend toegesproken. De heer Brinkhorst bood het gouden hor loge en het gouden Hoogovenembleem, de zeester met briljant, aan als blijk van waardering van de raad van bestuur voor de bewezen diensten. De heer G. J. Strobbe, chef van de werktuigkundige buitendienst, herinner de er aan hoe hij meer dan veertig jaar geleden met de jeugdige Jan Bravenboer was opgetrokken. Beiden bezochten toen de ambachtsschool in IJmuiden. De heer Strobbe overhandigde de enveloppe met inhoud. Tenslotte sprak de heer G. Stolp na mens het jubileumfonds opzichter Braven boer toe. Hij overhandigde een indruk wekkende lijst met handtekeningen van collega's en hun geschenk: twee prach tige boekwerken.Namens het fonds bood hij een doos sigaren en een fraaie aan steker aan. De heer Bravenboer toonde zich ver heugd met de cadeaus en de hartelijke woorden. En toen was er nog tijd over om voet- balherinneringen op te halen uit de tijd toen de heer Bravenboer nog in het eers te elftal van Stormvogels speelde, herin neringen ook aan de voetbalwedstrijden van het bedrijf om de gietijzeren Hol land 1 beker, herinneringen tenslotte uit de oorlogsdagen van 1940 toen de mili tair Bravenboer bij Geldermalsen gewond raakte. In de middaguren volgde een receptie in hotel Royal in IJmuiden. Behalve door zijn collega's is hij daar ook gelukge wenst door zijn relaties buiten het bedrijf die hij uit hoofde van zijn werkzaamhe den heeft. De heer Hibma (links) geeft inlicn- tingen over een zaak aan een raads man. Th1'»"'' DONDERDAG 13 APRIL Raadhuis, 19.30 u.: openbare raadsver-1 gadering. Botenbeurs. Van 15 tot en met 24 april zal in de jachthaven bij Barendrecht een botenbeurs gehouden worden voor plezierjachten. Ook een aantal buiten landse inzendingen zal te zien zijn. Er zal ook een fotobotenbeurs zijn: foto's van de schepen die niet in de haven aanwezig zijn. veruit het meest gelezen dagblad IJmuiden en omgeving in voor de prijs van 1 WEEK90 cent Naam: Adres: Gemeente: Deze cheque is alleen geldig voor IJmuider Courant zijn geabonneerd. hen, die nog niet op de (Van een medewerker) Onder goede weersomstandigheden kon den dinsdag de wedstrijden in het Vel- sense schoolvoetbaltoernooi eindelijk her vat worden. De velden van het sport park Schoonenberg waren op sommige plekken wel iets drassig, maar over het algemeen toch redelijk bespeelbaar. In afdeling E van de lagere scholen zijn na Comité 1 nu ook de zeven andere poule winnaars bekend, t.w. Clara, Dr. Visser, St. Franciscus, Ossendorp, Theo Thijssen, T. Brandsma 2 en T. Brandsma 1. Zij gaan donderdag en vrijdag in twee nieuwe poules uitmaken wie er in de finale tegen elkaar mogen spelen. Het eerste van de Prins Bernhard HBS dwong in groep B reeds tot de eindstrijd door, waarin het de W. de Zwijger Ulo 1 als tegenstander krijgt, en het tweede van de Joannes Ulo plaatste zich in D als vierde ploeg voor de halve finales. De lagere schoolelftallen mochten zich dinsdag weer in een flinke belangstelling verheugen van supportertjes. Er werd bo vendien door de jonge voetballers met enthousiasme voor de laatste kans gestre den om tot de halve finale door te kunnen dringen. In poule A verloor Clara welis waar met 1-0 van Clara Stern, waardoor beide elftallen gelijk eindigden, maar het betere doelgemiddelde van Clara bleek van doorslaggevende betekenis. Prompt nadat de scheidsrechter afgefloten had, produceerde Clara Stern nog een tweede doelpunt, maar dat werd uiteraard niet toegekend. Als dit doelpunt even eerder gevallen was, dan had Clara Stern in de halve finale gekomen. In poule E werd Ossendorp door een beter saldo winnaar. Het was gelijk met P. Vermeulen en Alde- gonde geëindigd. Alle drie elftallen won nen tweemaal en moesten een keer met een nederlaag genoegen nemen. De strijd tussen het tweede van H. Hart en T. Brandsma 2 leverde weliswaar een 0-0 gelijkspel op, maar achteraf bleek dat H. Hart vijf spelers van het eerste elf tal had opgesteld en zodoende werd T. Brandsma reglementair tot winnaar uitge roepen. Voor de spelertjes van Juliana was dit een beetje sneu, want als het 0-0 gebleven was, zouden zij door een be ter doelgemiddelde poulewinnaar gewor den zijn. Het eerste van T. Brandsma won in poule H alle vier zijn wed strijden en in F bracht Theo Thijssen al le drie zijn wedstrijden tot de volle winst. Dr. Visser kwam in poule B zonder zelf te spelen in de halve finale en Comi té 1 had zich in A de vorige week reeds geklasseerd. De uitslagen waren: Franciscus Pr. Beatrix 1-1; Theo Thijssen Ligthart 3-0; Insinger - Moerberg Clara Stern - Clara 1-0; J. Campert Prof. Gunning 2-0; T. Brandsma Emma 1-0; J. Campert 2 - Juliana ADVERTENTIE voor dames en heren Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 1 - J. 1-0; 1 1 - 0-3; H. Hart 2 - T. Brandsma 2 0-5 (regl.); St. Aldegonde - Ad. van Nassau 2-0; P. Vermeulen - Ossendorp 1-0: Calvijn - Pleiaden 0-1; Bethlehem - Ir. Krijger 1-0; In afdeling B wed alleen de wedstrijd Vissering HBS 2 - Prins Bernhard HBS 1 gespeeld en die werd met 4-0 door laatst genoemde ploeg gewonnen. Van goed voetbal was in dit treffen vrijwel geen sprake. In de eerste helft trof de Visse ring HBS twee keer het houtwerk en na de rust (0-0) sloeg Prins Bernhard HBS met vier goals zijn slag 0-4. De Prins Bernhard HBS 1 komt daardoor in de fi nale tegen de W. de Zwijger Ulo 1. Deze eindstrijd zal niet zaterdagmorgen ge lijk met de andere finales plaatsvinden, maar op een later tijdstip. Merkwaardig was het scorenverloop in de strijd tussen de Prins Bernhard HBS 3 en Joannes Ulo 2 in afdeling D. De HBS- ers namen in de eerste helft driemaal de leiding en steeds weer konden de Ulo scholieren langszij komen. Rust 3-3. Na de doel wisseling voerde de Joannes Ulo 2 volledig de boventoon en liep toen uit tot een 8-3 overwinning. Het drong daarmee door tot de halve finale. Vandaag worden in C en D de halve fi nales gespeeld, terwijl die in E op donder dag en vrijdag worden gehouden. (Van onze correspondent) PARIJS. Gisteravond is vanuit Ne derland de heer De Vries, uitvinder van het cleanosol-preparaat, per auto naar Brest vertrokken om te pogen de Fransen te interesseren voor zijn uitvinding waar- lee hij het offensief van de Engelse Torrey Canyon"-olie nog definitief men- te kunnen verijdelen. De heer De Vries wil met zijn demon stratie aantonen dat de olie, die nu ook de Franse kusten heeft bevlekt, dank zij cleanosol heel snel verwijderd kan wor den. ADVERTENTIE AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER daqeliiks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN TEL. 4262 Prinses Margriet en mr. Van Vollen hoven hebben gisteravond de plaatsver vangend gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, de heer P. L. de Haseth, en mej. Karin Jonckheer, dochter van de minister-president van de Neder landse Antillen, in het paleis Het Loo in Apeldoorn ontvangen. Zij kwamen de prinses en haar echtgenoot het geschenk van de Nederlandse Antillen ter gele- "genheid van hun huwelijk aanbieden. Het bestaat uit een juwelenkist met gouden filigrainwerk, geschonken door Curasao, en een juwelenclip en een met gouden flamingo's ingelegd schild van een schild pad, respectievelijk geschonken door Aru ba en Bonaire.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5