Nick van den Boezem vraagt aandacht voor Amsterdam Nederland is nog geen duur kampeerland Voor uw buitenlandse vakanoe 6 ff VANAVOND Elke veertien dagen Plein en publiek Mini-Jayne in het Britse Lagerhuis Kort geding dient morgenochtend Poolse opening van zevende Stutofes Carrell-shows zonder Piet Bambergen Secretaris Kampeerraad: Veel bedrijfjes niet rendabel NEGEN MUZEN koop Chinees musicus vlucht naar VS DONDERDAG 13 APRIL 1967 15 Heijermans Toneelman Talent Arti Ritme Haags toneelconflict Shell-Station.Haa' 1967 pak straks onder achterzijde !he„ van Europa n,at op ""'tueÏÏaar 6e „„deren en een ïStfflfef?" 'trrTen aan.reKke.ijk en e«ra ",mbestelkaart voor ee ^ordel.9 vakantie-artikel. N*3 De radio geeft vrijdag Televisieprogramma's MODECOSTUUMS van DICK HOLTHAUS 225.— _i Claque! wwii?* ïSfMï': yy (Van een medewerkster) AMSTERDAM. Je hebt nu een maal van die mensen die, wat ze ook aanpakken, het ogenblikkelijk tot een succes maken. Een van die lieden is Nick van den Boezem, die voor de VARA het programma „Plein en pu bliek" maakt, een radioprogramma, dat eens in de veertien dagen op zaterdagavond wordt uitgezonden. Nick van den Boezem is een liefheb ber en kenner van Shakespeare, jazz en Amsterdam. Anderen zwaaien hem bovendien nog lof toe voor zijn ken nis van alles wat Herman Heijer- mans betreft. Jarenlang is hij assis tent-regisseur bij de Nederlandse Comedie geweest. Die functie om vatte het assisteren van de regisseur, het bijwonen van de repetities, het in scène zetten van een stuk, het corri geren van vertalingen, het samenstel len van programma's, het bijwonen van decorbesprekingen en het toe zicht op de ateliers. Maar dat was in die tijd nog niet alles. Behalve dat hij al free-lance medewerker was bij de VARA en de VPRO, voor wie hij o.a. poëzieprogramma's en documentaires samenstelde, organiseerde hij ook enige tentoonstellingen in de Amster damse Stadsschouwburg. Een daarvan was die over Herman Heijermans. Dat was in die tijd nog iets opzienbarends: er was nog maar weinig aan Heijermans gedaan, behalve door de Amerikaan Flexman, die ook op Heijer mans promoveerde. Van den Boezem boor de een grote bron aan: gegevens en brie ven in bezit van het toneelmuseum, het letterkundig museum en van de weduwe Heijermans. Daarna organiseerde Van den Boezem een tentoonstelling over Sha kespeare, die zo bijzonder in de smaak viel, dat hij van de British Council een beurs kreeg om zich in het Shakespeare- jaar in deze toneelschrijver te gaan ver diepen. „Hoewel ik lang en met groot plezier bij de Nederlandse Comedie heb gewerkt, ik heb trouwens nog steeds veel contact met de mensen daar, werd het werk op den duur zo veelomvattend, dat ik het gevoel kreeg in een tredmolen te zitten. Plotseling heb ik tegen Guus Oster ge zegd: ik ga weg. Ik heb toen gesollici teerd naar het directeurschap van een schouwburg ergens in Nederland, maar tegelijkertijd hoorde ik, dat er bij de VARA een functie vacant was. Toen dacht ik: waarom zal je je begraven in een administratieve functie, terwijl je bij de omroep kunt doen waar je zin in hebt. Zo ben ik in januari 1966 bij de Vara te recht gekomen. Mijn programma „Plein en publiek" gaat over de stad waar ik in woon en waar ik van houdt. Dat idee ont stond praktische tegelijk met het idee voor A'dam'66, ook al een Amsterdams pro gramma. Ik vind niet dat die twee pro gramma's elkaar overlappen of dat er daardoor te veel aandacht aan Amster dam besteed zou worden. Nog steeds vind ik, dat Amsterdam te weinig in de belangstelling staat op een plezierige manier. Tenslotte is het een stad, 'waar veel interessante en plezierige dingen ge beuren. „Plein en publiek" is een programma, waar alles in kan. Een vaste formule heeft het niet, daar heb ik enorm de ziek te aan. Het uur is het enige wat altijd weer vaststaat, maar daar heb ik niets tegen: het ligt bepaald gunstig. Ik heb nooit een vast combo, vaste items of vaste andere dingen. Steeds probeer ik weer iets nieuws van mijn programma te maken. ADVERTENTIE Haute Couture verkrijgbaar bij GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM E63 Toen de Amerikaanse actrice Jayne Mansfield gisteren het Britse Lagerhuis binnenwandelde, moest de voorzitter om stilte verzoeken. Jayne betrad in een diep uitgesneden mini-jurk de tribune die voor gasten van parlementsleden bestemd is en ging op de plaats van mevrouw Mary Wilson zitten. Zodra ze binnenkwam steeg er een gemompel uit het Huis op, eerst alleen aan de conservatieve kant van de zaal, die tegenover de tribune ligt. Is er wel voldoende talent in Amster- dan om iedere 14 dagen weer een nieuwe aflevering te maken? „Het lijkt me wel. Tot nu toe heb ik steeds andere mensen en andere onderwerpen bij de kop gehad, en die waren van de meest uiteenlopende aard. Om eens een paar mensen te noe men: ik heb hier Ramses Shaffy gehad, Liesbeth List, hoofdcommissaris Koppe- jan in een gevecht met Harry Mulisch over het boek „Bericht aan de rattenko ning", ik heb Sarah Churchill gehad, Paul van Vliet, Sieto Hoving, Wim Sonne- veld, ik heb alle mogelijke mensen uit de film- en balletwereld gehad, ik heb ge praat over de leefbaarheid van deze stad, heb een programma gewijd aan ban de bom en natuurlijk heb ik ook veel aan de jazz gedaan, want dat is nu een maal mijn hobby. Vrijwel iedereen die iets van plan was of die iets wist wat ook maar van enig belang wa,s heb ik in de Continental Bo dega in Amsterdam, waar het program ma wordt opgenomen, ontvangen. Soms ontstaan er tijdens de uitzending open bare en spontane discussies. Dat komt om dat ik hier een bepaald publiek heb, dat helemaal is ingesteld op het Leidsche Plein: zowel de mensen die er uit ver veling rondhangen, als de mensen die in deze omgeving hun brood verdienen. De leukste programma's vond ik de avond met Fiesta Gitana, het Jordaanprogram- ma in café Nol in de Westerstraat, het oudej aarsprogramma met Donald Jones en Ann Burton en de uitzending over por nografie die ik heb gemaakt tijdens de boekenweek. Ik heb in dat laatste een in terview gehad met een man van de N.V.S.H., die in die tijd daarover in een proces verwikkeld was, met een strip- tease-juffrouw, met mensen die pornogra- ische gedichten hebben voorgedragen en met een aantal „inne" figuren, die over dit onderwerp ook hun zegje hebben ge zegd." Een enkele keer is het wel eens ge beurd, dat er iets leuks voortvloeide uit Plein en publiek" :Ann Burton bijvoor beeld, die in het laatste programma is opgetreden, gaat samen met Ben Webster naar Engeland, en dit weekeinde is er in Amsterdam een jazz-societeit geopend, Jazz-art geheten. Jazz-art heeft onderdak gevonden in het oude gebouw van Arti et amicitiae. Jazz-art is ontstaan uit een gemeenschappelijk idee van Dolf Ver spoor, Michiel de Ruyter, Guus Dijkhui zen en Nick van den Boezem. „Een jazz-sociëteit, niet alleen bezocht door jonge mensen, bestond niet in Am sterdam en wij voelden dit duidelijk als een gemis. We genieten nu iedere don derdag tussen acht en twee gastvrijheid in Arti. Voor Jazz-art is bijzonder grote belangstelling: binnen een week heb ben we meer dan zeventig leden. Ik zelf ben jazz-fan, al moet-ik er bij zeggen dat ik ook gek ben op barok en op de ultra modernen." Is „Plein en publiek" een moeilijk pro gramma? „Ja en nee. Ik ben erg afhan kelijk van de actualiteit en daarom weet ik van tevoren niet hoe het programma er uit zal gaan zien. Een week voor de uitzending weet ik, aan welke actualiteit ik mijn programma ga ophangen en dan is het een kwestie van mensen bij elkaar zoeken en eindeloos schuiven met tijden, items en artiesten. Het moeilijkste is: soms denk je dat iets leuk is, maar dan is het het niet. Het is ook belangrijk om een goed ritme in het programma te krij gen, anders duurt „Plein en publiek" te lang. Het fijnste compliment dat men mij kan maken is: je programma is zo om Een voordeel vind ik zelf, dat alles er live uitgaat. Ik houd niet van die ingeblik te toestanden, waaruit achteraf ieder hoestje en iedere vergissing weggesneden kan worden. Het hindert niet of er hier en daar een kleinigheidje de mist in gaat maar juist de combinatie van het rumoe rige publiek met artiesten, die toch eigen lijk een echte voorstelling geven voor komt alle steriliteit van bandprogramma's Het vereist wel een grotere concentratie van mij zelf en van de artiesten, maar ik vind nog steeds, dat als je banden gaat zitten monteren, je de werkelijkheid ver valst. Ik denk dat dit komt omdat ik van het toneel kom: ik houd nu eenmaal van theater." Dat blijkt ook wel uit het volgende: Nick van den Boezem regisseert het stu dententoneel van de Vrije Universiteit, Is de radio voor hem een definitief eind punt? „Nee, dat denk ik niet. Ik blijf altijd tegen mijzelf zeggen: wat ga je hierna doen. Dat is de enige manier om jong te blijven. Ik houd niet van een omschreven toekomst, ik zit niet zo gre tig naar het eindstation te kijken." (Van onze correspondent) DEN HAAG Het kort geding, dat regisseur Bert Dijkstra heeft aangespan nen tegen de tichting Nieuw Jeugdto neel, dient morgen om half twaalf voor de president va de Haagse arrondisse mentsrechtbank. Bert Dijkstra wil alsnog de gelegenheid krijgen zich te presente ren als regisseur van „Een huwelijk on der Lodewijk XV", waarvan de première vorige week woensdag werd afgelast, om dat de artistieke leiding van het gezel schap de kwaliteit van deze produktie be neden het toelaatbare minimumpeil acht Maandagavond opent in Junushoff te Utrecht het Pools pantomimetheater Gest" uit Wroclaw (het vroegere Bres- lau) het zevende Stutofes (studentento neelfestival) met een voorstelling. In ge bouw K. en W. te Utrecht heeft gisteren een voornamelijk uit studenten bestaand Nederlands publiek kennis kunnen maken met deze Poolse groep, waarin studenten van de polytechnische school uit Wroclaw nieuwe vormen van „mime" tot uitdruk king brengen. De Polen geven voorstellingen in Utrecht, Amsterdam, Rotterdam en Gro ningen in het kader van een culturele uitwisseling met de „Astu" (Associatie Studenten-Toneel Utrecht), die volgende maand een tournee zal maken in Polen met „De verhuizing", een eenakter van Lodewijk de Boer en met diens nieuwste stuk „Darts". Ook in Oost-Berlijn en Tsjechoslowakije gaat de „Astu" voor stellingen geven. In Zagreb (in Zuid-Sla- vië) heeft de „Astu" tijdens een toneel festival de prijs voor het meest avant- gardistischestuk gekregen met „De ver huizing". (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM Piet Bambergen zal waarschijnlijk in het komende seizoen voor de Avro-televisie werken, tezamen met zijn partner René van Vooren. Bespre kingen over vorm en frequentie van het optreden zijn nog aan de gang. Bambergen heeft een aanbod van Rudy Carrell afgeslagen om met hem op te tre den voor de Vara-televisie. Carrell gaat acht shows maken voor de Vara-televisie en had Bambergen zijn makker van het eerste tv-uur, graag in deze shows laten optreden. Klacht journalist. De klacht, die de NTS- journalist Wiebo van der Linden bij de officier van justitie te Amsterdam heeft ingediend over het optreden van de marechaussee tegen hem, zal wor den doorgezonden naar de procureur- generaal en fungerend directeur van politie in Amsterdam, mr. M. H. Gelinck. NEDERLAND 1. In de vooravond aller lei bekende programma's, zoals Pipo de clown, het internationale jeugdjournaal De Verrekijker, van Gewest tot Gewest, Sport Midweeks en het Nieuws. Daarna een NCR V-avond, die begint met een af levering van Attentie. Het belangrijkste programma is een t.v.-spel. Een door onze Parijse correspondent Frank Onnen uit het Frans vertaald stuk, waarvoor regis seur Gerard Rekers veel werk heeft ver zet. Hij heeft er zelfs een hele dag voor met een compleet orkest in het Concert gebouw gefilmd. „Het derde pianocon cert" is een stuk uit de muziekwereld. Frangois Regis-Bastide voert een beroem de pianiste ten tonele, die op het toppunt van haar roem staat. Ze is echter niet ze- Dit jaar worden op de Nederlandse kampeerterreinen meer dan 25 miljoen overnachtingen verwacht. Ruim 3500 kampeerplaatsen zijn thans geregisteerd met ruim 500.000 slaapplaatsen. Toch is het bezettingspercentage, afgezien van de drie topweken in juli-augustus, voor vele bedrijven nog niet bevredigend. De in vloed van de weekendrecreatie doet zich op de kampeerplaatsen in gunstige zin voelen, maar in het algemeen moet wor den geconstateerd, dat vele bedrijven en bedrijfjes niet of nauwelijks rendabel zijn Dit zei de heer K. Fabius, voorzitter van de „Nederlandse Kampeerraad" op de woensdag in Amersfoort gehouden voorlichtingsbijeenkomst van de Kam peerraad. De vraag of Nederland een duur kam peerland is beantwoordde de secretaris van de raad, de heer H. Verdouw, ont kennend. Kampeerbedrijven zijn kapi taalintensief en ze staan doorgaans voor grote exploitatiekosten, terwijl zij econo misch uitermate gevoelig zijn. Op grond van een vergelijking van bedrijven in binnen- en buitenland zei de heer Ver douw, dat ons land voor het publiek nog geen duur kampeerland is, maar wel voor de ondernemer. De Nederlander moet le ren voor zijn recreatie te betalen. Nie mand is gebaat bij een kampeerbedrijfs tak, die ten onder dreigt te gaan aan een menslievend prijsbeleid. Hij voorzag een stijging van de kampeertarieven in Nederland tot een peil dat de onderne mingen behoedt voor de economische on dergang. De ondernemer kan slechts dan zijn diensten aan de recreatie blijven le veren, als hij een redelijke beloning ont vangt voor zijn prestaties. De prijzen moe ten betaaibaar blijven, maar de exploita tie haalbaar, aldus de heer Verdouw. De kampeerraad heeft voorts gesproken over het probleem van vaste standplaat sen voor tenten en caravans. De behoefte aan een vaste standplaats is op een kam peerterrein groot, vooral voor caravans waarvan er op het ogenblik 80.000 in ons land zijn. Het probleem ontstaat wanneer dezelfde kampeerruimte wordt begeerd door de toeristische kampeerder en door de „statische" kampeerder. De Kampeer raad zal een onderzoek naar dit verschijn sel doen instellen. Warenhuiskunst. Onder auspiciën van het Haags Gemeentemuseum en met medewerking van het schilderkundig genootschap Pulchri Studio maakt een warenhuis (V. en D.) in Den Haag het mogelijk, dat van 29 april tot en met 21 mei zestig werken van hedendaagse Italiaanse kunstenaars worden geëxpo seerd in de zalen van Pulchi Studio. Nietig. Een Romeins hof van beroep heeft een veroordeling van de Italiaanse filmster Gina Lollobrigida, twee maan den voorwaardelijk wegens onzedelijke scènes in de film „Le Bambole" nietig veiklaard. Het hof bracht de motivering terug tot „scènes in strijd met de open bare zedelijkheid, een geringe overtre ding, waarvoor zij wegens een recente amnestie niet kan worden veroordeeld" Opdracht. De toneelgroep Theater is door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk in staat ge steld de opdracht tot het schrijven van een toneelstuk te geven aan Louk Diercks. Van Louk Diercks is kort ge leden een bewerking van de „Gijsbrecht van Amstel" verschenen. ADVERTENTIE Hilversum 1. 7 00 Nws. 7.23 Gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Gramm. muziek. 9.00 Gramm. muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20. Gr. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.30 Klassieke opera fragmenten. 12.00 Amuse mentsmuziek. 12.25 Beurs. 12.27 Meded. voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beurs. 13.30 Fluit en piano. 14.00 Poëzie. 14.15 Bij de tijd en bij de thee. 15.30 Progamma voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Klassieke en moderne muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Muzikale aanwin sten. 17.45 Aktualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termijnen. 18.20 Uitzending v. d. P.S.P. 18.30 Jazz-combo. 18.50 Informatie over informatie. 19.00 Ronduit: progamma voor jonge mensen. 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nws. 20.05 Klankbeeld. 20.30 Licht instru mentaal kwartet. 20.45 Geloven met of zon der kerk. gesprek. 21.00 Moderne en klas sieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Aktualiteiten. 22.55 Platen. 23.55 Nws. Hilversum II. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Lichte gr. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Gramm. muziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Lichte gramm. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gramm. muziek. 10.00 Klassiek vioolconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramm. muziek 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant. 13.30 Lichte Spaanse muziek. 14.05 School radio. 14.25 Klassiek septet. 15.10 Voordracht. 15.30 Progamma voor oudere luisteraars. 16 30 Moderne liedern. 17.00 Gramm. muziek. 17.30 Nederlandse militaire orkesten. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.55 Lezing. 19.00 NQA. 19.10 Radiokrant. 19.30 R.V.U. 20.00 Gianni Schicchi (Komische opera). 20.55 Twee ge neraties. 21.15 Volksmuziek uit India. 21.35 Lichte gramm. muziek. 22.05 Parlementair weekoverzicht. 22.25 Humanistisch Verbond. 22.30 Nws. 22.40 Avondconcert. 23.20 Radio- rama. 23.55 Nws. Hilversum III. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Plaat maar raak. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitami nen. 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 Gevarieerd platenprogamma. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 X Top 10. 15.00 Nws. 15.02 Licht muziek- progamma. 16.00 Nws. 16.02 Oude gramm. platen. 16.30 Licht platenprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Pop-party. Brussel 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.05 Land- bouwrubrieK. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 14.30 Klassieke muziek. Klassieke muziek. 15.00 Nws. 15.03 School radio. 15.30 Eigen-aardig. 16.00 Nws. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws 17.15 Etnische mu ziek. 17.45 Lichte' muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Tips voor het weekend-verkeer. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Lichte mu ziek. 20.30 Amusement. 22.00 Nws. 22.15 Dans. 23.55 Nws. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 Pipo de Coown. 18.50 Journaal. 18.56 Reclame. 19.00 De Verrekijker. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Attentie. 20.45 Het derde pianoconcert. (TV-spel) 22.10 Documentaire over de in vloed van reclame. 22.55 Journaal. 23.00 Teleac: Atutomatisering. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Coronation Street (TV-film). 20.30 Zigeunermuziek. 20.55 Achter het nieuws. 21.20 Mogul, (TV- film). 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. 22.30 Gesprekken over het geloof. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 10.45 Schooltelevisie. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal 18.56 Reklame. 19.00 Popeye (tekenfilm). 19.05 The Thunderbirds (T.V.- tekenfilm). 19.56 Reklame. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.16 Reklame. 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 The Dean Martin Show. 21.30 Voor de vuist weg. 22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reklame. 20.05 Voor dracht. 20.30 Dokumentaire over de 80-jarige oorlog. 21.00 Bonanza. 21.50 Onze man in Washington. 22.10 Reklame. 22.15 Journaal. 22.30 Teleac: Kernfysica. ADVERTENTIE ADVISEUR VOOR HERENKLEDING BARTELJORISSTRAAT 5 - HAARLEM WASHINGTON (AFP) De directeur van het conservatorium in Peking, Ma Szoe-Tsoeng, heeft op zijn verzoek politiek asiel in de VS gekregen voor zichzelf, zijn vrouw en twee kinderen. Ma Szoe-Tsoeng is 54 jaar. Hij heeft in 1928 aan het conservatorium in Parijs ge studeerd en stichtte kort daarna het mu ziekinstituut van Kanton waar hij docent is geweest. In 1955 was hij lid van een Chinese delegatie naar de Sovjet-Unie. Ank van der Moer met minnaar in „Het derde pianoconcert". ker van zichzelf. Ze weet, dat er geen „ho gerop" meer voor haar is weggelegd en dat ze, naarmate ze ouder wordt, meer moeite zal hebben zich op het peil te handhaven, dat ze door bovenmenselijke inspanning heeft weten te bereiken. Roem is vergankelijk in haar dromen ziet de pianiste het noodlot naderbij komen. Ze moet een haar onbekend stuk spelen en ze weet er geen raad mee. Die angst wordt een obsessie, waarin ze ten gronde zou zijn gegaan, als niet een journalist haar minnaar was geworden en haar leven nieuwe inhoud had gegeven. De rol van de pianiste wordt gespeeld door Ank van der Moer, Eric Schneider is haar jonge minnaar, Ko van Dijk speelt de rol van de dirigent. Hij heeft les in het dirigeren genomen, voordat hij zich aan deze moei lijke opgave zette. Na dit stuk het tweede deel van de documentaire van Jan Scha per en Jan van Hillo over de verborgen verleiders in de reclame, waarvan zondag de eerste aflevering werd uitgezonden. Na het laatste journaal een herhaling van de zevende Teleacles over automatisering. NEDERLAND 2. De VARA maakt zich er op het tweede net aanzienlijk makke lijker vanaf dan de NCRV op het eerste. Twee buitenlandse produkties. Eerst een aflevering van Coronation Street. Klets praatjes bedreigen het geluk van twee jonge paartjes in de straat. Een halfuur tje Nederlands als tussenspel. Maar Ne derlands met een bijzonder klankje. Er wordt nl. onder regie van Rinus Spoor ge musiceerd door het Amsterdams „zigeu nerorkest" Kabani. De jongelui zijn net zomin zigeuners als u en ik, maar ze heb ben zich gespecialiseerd in het spelen van r Ko van Dijk dirigeert. Balkanmuziek met violen, cello's en cym- balen. Vijfentwintig minuten Achter het Nieuws en dan de tweede buitenlandse serie, Mogul. Ondertitel de Vuurdoop. Alex Stuart en Jane Webb zijn toevallig in de buurt van een nieuwe boorinstalla tie van Mogul ergens in de Arabische we reld, als daar brand uitbreekt. Het is een bijzonder hachelijke zaak en Alex laat geen minuut verloren gaan. Als hij in grijpt, haalt hij zich evenwel de boosheid .op de hals van Peter Thornton, die liever zelf handelend was opgetreden. Enfin, Mogul is een serie van menselijke con flicten, dus zal het allemaal wel weer in orde komen. Na het journaal nog een RKK-programma, de laatste aflevering van Verklaar U Nader, getiteld de Man tel van de Hemel, de aflevering, die vo rige week moest vervallen. Costerhuis. Het Willem Kloosfonds, een instelling tot het verlenen van steun aan letterkundigen die uitsluitend van hun pen leven, heeft tot het gemeente bestuur van Delft een verzoek gericht de woning Voorstraat 101 te Delft te mo gen verhuren aan een bekend Neder lands letterkundige. In deze woning heeft de Delftse letterkundige Dirk Coster gewoond. Kort voor zijn over lijden in 1956 bood Coster de woning met inboedel gratis aan het gemeente bestuur van Delft aan, dat het aanbod echter niet aanvaardde op grond van financiële consekwenties. Daarna is de woning aangeboden aan het Willem Kloosfonds, dat de schenking wel accep teerde.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15