Laatste asfalt op de gestort filmen ANTONIUM COR OLY NEDERLAND Tachtigjarige kunstschilder toont zijn werk bij Hoogovens ASSISTENTE Hoogovenpersoneel koos zijn nieuwe Ondernemingsraad C0R0LY 299,-\ WEGWIJS kom kijken en vragen bij Dynamische naam voor nieuw zusterhuis in IJmuiden Stranding „Anco State" had nationale ramp kunnen worden AUTO ACCESSOIRES WOONWIJS Verschuiving zeer gering P. A. van Oostveen reisde veel 17 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN DONDERDAG 13 APRIL 1967 e film foto 99 99 Reünie Scheepvaartraad: ?Éa 'A DENK AAN DE KINDEREN ALS U VLOER BEDEKKING KIEST! uiij maken u graag MODEHUIS OCCASIONS: Enige motoren en scooters Woensdag werd op de Noorderpier het laatste asfalt gestort, waarmee de grote keien na de verlenging moesten worden overdekt. Deze taaie substantie moest geregeld over de pieren worden aangevoerd met de enorme Letourneau-dumpers, waarvan de bediening van de be stuurder een niet geringe bekwaam heid eiste. Het asfalt werd vervol gens door tussenkomst van de beide kraaneilanden over de pieren uitge stort, waarvoor de bestuurder van de kraan via een walkie-talkie zijn aanwijzingen ontving. ADVERTENTIE Uw kinderen buitelend op het strand. Uw hond hollend in de tuin. Dat is leven, dat is film! U kunt het, nu meteen. De camera regelt de belichting. EnU hoeft het om de prijs nu niet meer te laten. 3, i Da Agfa Movex a re? Cl S regelt voor U BpSSf I de belichting. SHkLki H'J 's bovendien licht en com pact. Filmtrans port is elec- trisch. Grote duidelijke zoe ker. Filminleg- gen volgens J Super 8 sys- 9 teem. Dus cassette erin. deksel 0 dicht, klaarl ledereen kan er di- reet mee overweg. Compl. met filmlamp voor binnenshuis fil men en film (Met zoomlens f 299.-) Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 BEVALLEN: C. S. Scheffer—Albers. d„ Mr. Jan Gerritszlaan 21II, Haarlem; J. S. VerkruyssenBolt, z., Frans Netscherlaan 11, Santpoort; W. PlanjeKuipers, d.. Ko ningin Wilhelminakade 86 rd., IJmuiden; G. W. BlomVriend, z., Edisonplein 11, IJmuiden; K. BosmaKoonstra, z., Alex ander Bellstraat 53, IJmuiden; E. van SteinPaap, d., Le Mairestraat 13, IJmui den; H. J. Riechelmanvan den Berg, z, Eemstraat 9, IJmuiden; J. W. A. Admiraal de Winter, z., Eenhoornstraat 115, IJmui den; A. J. M. de HaasHeeremans, d., Dennenstraat 13, IJmuiden; S. S. Tevreden Plokker, z., Bik en Arnoldkade 45, IJmui den; M. van der DuinPronk, d., Kanaal straat 88, IJmuiden; C. M. P. WindEhl- hardt, d., Kon. Wilhelminakade 49, IJmui den; R. J. JaspersHartgers, d.. Eemstraat 23, IJmuiden; W. A. van den BergWal ker, z., Molenstraat 21, Santpoort; J. Nij damGankema, d., Havenstraat 22, Maas- bracht; A. de GrootHarms, z., Vinken' straat 48, Haarlem, A. A. C. de Vijlder- van der Wiel, z., Rijnstraat 34, IJmuiden E. M. Wiegmanvan Hellemond, d., Wijk aan Zeeërweg 188, IJmuiden; J. Huisman de Jonge, z., Vechtstraat 213, IJmuiden J. de RoodeSmit, d., Corantijnstraat 14, Santpoort; J. J. Zeeuwvan den Oever, d. Kromme Mijdrechtstraat 16, IJmuiden. OVERLEDEN: C. M. Schoorl, 9 j., Tuin dersstraat 59, IJmuiden; D. Gillissen, 67 j., weduwnaar van F. A. M. van der Kolk, Kennemerlaan 113, IJmuiden; J. Soers, 8 weduwe van J. de Koning, Kromme Mij drechtstraat 27, IJmuiden; C. P. Michielsen, 50 j., Brederodelaan 54, Bloemendaal; Venema, 68 j., echtgenoot van K. K. N Thio, De Noostraat 15, IJmuiden; M. G Vuijst, 62 j., weduwe van H. J. van der Vis, Berkenstraat 3, IJmuiden; C. Kramer, 74 j., echtgenoot van G. Wisse, De Gene' stetlaan 8, Driehuis. Woensdagmiddag werd mevrouw A. E. L. Koek-van der Kerkhof uit de Ladder beekstraat in Velsen-Noord bij de directie van het Antoniusziekenhuis ontboden, waar zij nog voor halve dagen als ver pleegster op de afdeling fysische therapie werkzaam is. Tot haar grote verrassing mocht mevrouw Koek hier vernemen dat haar suggestie over een naam voor de nieuwe verpleegstersschool annex zuster huis van het Antoniusziekenhuis door de jury was geaccepteerd, zodat haar inzen ding met een eerste prijs van 250 was bekroond. De jury, bestaande uit me vrouw M. A. A. Bührmann-Klopper, zus ter M. Hadewych en de heren I. C. A. van Kuijk en J. van Os van den Abeelen, had namelijk uit de driehonderdzeventien inzendingen de naam „Antonium" het meest geschikt geacht. In het juryrapport luidde de beoordeling dan ook als volgt: „Het is een krachtige, moderne en waarschijnlijk nog lang modern blijven de naam, geladen met dynamiek en op vernuftige wijze afgeleid van de naam van het moederziekenhuis. De tweede prijs was voor mevrouw K. J. Bersee-Bos uit IJmuiden, die „Velsens Antonium" had bedacht. Volgens de jury heeft de naam door het toevoegen van Velsen iets aan kracht verloren, zodat de ze niet voor de eerste prijs in aanmerking kwam. Mevrouw D. A. V. M. Lampe-Hintzen, echtgenote van de geneesheer-directeur, zou met „Vuurdoorn" voor de derde prijs in aanmerking zijn gekomen, wanneer haar inzending niet buiten mededinging was geschied. Voorts zijn nog zeven in zendingen met een troostprijs beloond. Dit zijn „Suithardeshage" (H. van Dee- len, Bakkum), „Antoinette" (J. Broek- hoff, IJmuiden), „De Sluis" (E. G. W. Baars, IJmuiden), „V 67" (J. Stet, IJmui den), „Honderdtien" (H. Schafstall, IJmuiden), „Lampekap" (mevrouw M. Zoetmulder-Hendrikx, Beverwijk) en „De Kakelhof" (mevrouw P. Plattel-Jansen, IJmuiden). Zaterdag 6 mei zal in het nieuwe ge bouwencomplex van het Antoniuszieken huis een reünie worden gehouden van alle verpleegsters, die hier gedurende de veertig jaar, dat het ziekenhuis bestaat, haar opleiding hebben gekregen. Voor zo ver dit thans kan worden vastgesteld, zullen zich hier ook de verpleegsters van het eerste uur" onder bevinden. Zoals bekend zijn de nieuwe gebouwen reeds enige tijd in gebruik, zonder dat een officiële opening heeft plaatsgehad. In verband met afspraken van personen die hierbij zijn betrokken, kan de juiste datum hiervan nog niet worden vastge steld. ,Het havengebied van de Nieuwe Wa terweg had, als gevolg van de stranding van het Noorse motortankschip „Anco State" op het Noorderhoofd van Hoek Van Holland op 15 september gemakkelijk het toneel van een nationale ramp kunnen worden". Dit is het oordeel van de Raad voor de Scheepvaart in zijn uitspraak over deze stranding. De „Anco State" was ge laden met 1500 ton acrylnitril, dat ge bruikt wordt voor de nylonindustrie in Nederland. Regelmatig worden grote hoe veelheden van deze stof in Rotterdam aangevoerd. Het vervoer per schip en langs de weg van dergelijke zeer gevaar lijke en giftige chemicaliën neemt, aldus de raad, voortdurend in omvang toe. Een overigens onbetekenend ongelukje kan hierdoor een ramp ontketenen, waarbij bevolkingscentra gevaar lopen. Het is bij deze stranding een geluk geweest dat de „Anco State" sterk ge bouwd is en een dubbele bodem heeft, hetgeen het breken of lekstoten van het schip heeft voorkomen. De raad is van oordeel dat het weinig voorzichtig van de kapitein was om zon der deugdelijk contact met de radarpost binnen vte lopen. Aangenomen mag wor den dat de stranding niet zou zijn ge schied indien de „Anco State" een loods zou hebben gehad. ADVERTENTIE ADVERTENTIE BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De jury voor de prijsvraag van het Antoniusziekenhuis, v.l.n.r.: zuster M. Hadewych, de heer J. van Os Van den Abeelen en mevrouw M. A. A. Bührmann-Klopper, staande de heer L. C. A. van Kuijk. L* Kinderen stellen eisen aan vloerbe dekking. Hebt u kleuters? Die willen spelen, stoeien - en ook wel eens een keertje iets morsen. In hun kamer dus vloerbedekking die tegen een stootje kan. die makkelijk schoon te maken is. Zoals bijvoorbeeld Bala- tred of Tapiflex of Linoleum. Of hebt u tieners? Die willen meer écht wonen! Op tapijt (dat evengoed tegen een stootje moet kunnen?) Bijvoor beeld Sisal of Dessonette of Tredford of Lana. Kinderkamer of tienerkamer - komt u er eens over praten. Woninginrichting EUROPA MEUBEL* Martiplem 29, IJmuiden, telefoon 025 50-'7541 De vorige expositie in de kantines van Hoogovens en aangesloten bedrijven was samengesteld uit een aantal werken van de vermaarde schilder en aquarellist Fri- so ten Holt. Deze collectie van een kun- ADVERTENTIE Voor onze administratie vragen wij voor spoedige indiensttreding een die, na een inwerkperiode, geheel zelfstandig een belangrijk deel van onze boekhouding zal gaan doen. Voor een pienter meisje, in het bezit van een typediploma, is dit een goede kans op een prettige werkkring. Plein 1945 nr. 1 IJmuiden Dinsdag 11 april en woensdag 12 april is bij Hoogovens de verkiezing van de nieu we ondernemingsraad, die uit 27 gekozen leden bestaat, gehouden. In totaal werden bfj de dertig stembureaus uitgebracht 10.652 geldige stemmen. De opkomst be droeg 68,3°/«. De voorlopige uitslag is als volgt: Lijst 1, St. Eloy (katholieke bond van werknemers in het metaalbedrijf), verkreeg 2326 stemmen; lijst 2, C.M.B. (christelijke bedrijfsbond voor de metaalnijverheid), 1420 stemmen; lijst 3, A.N.M.B. (algemene Nederlandse bedrijfsbond voor de metaalnijverheid), 3052 stemmen; lijst 4, K.F.B.I. en N.B.T. (katholieke fe deratie van beambtenbonden voor in dustriële bedrijven en Nederlandse bond van technici), 1097 stemmen; lijst 5, Eenheidslijst, 725 stemmen; lijst 6, De Schakel (personeelsvereniging De Schakel), 828 stemmen; lijst 7, A.V.H. (algemene vereniging van Hoogovenpersoneel), 1204 stemmen. De persoonlijke samenstelling van de on dernemingsraad is gezien het zeer grote aantal voorkeursstemmen nog niet op te geven. Het is voor de vierde keer, dat een on dernemingsraad werd gekozen, voor de eerste maal betrof het nu echter een vol ledig geïntegreerde raad. De onderverde ling arbeiders, beambten en hogere be ambten behoort tot het verleden. Ruim 68°/o van de ca. 16.000 stemgerech tigden hebben hun stem uitgebracht (bij de vorige verkiezing in 1963 ruim 69°/o van de meer dan 13.000 stemmen). Het volgende staatje geeft het overzicht van de zetelverdeling in 1963 en 1967 (de cijfers van 1967 zijn voorlopig): 1963 1967 confessionelen en N.B.T. 11 12* A.N.M.B 8 8 Eenheidslij st 3 2 De Schakel 2 2 A.V.H 3 3 27 27 ««li Deze groep bestaat uit: St. Eloy, 6 zetels, C.M.B. 3. K.F.B.I. en N.B.T. 3 zetels. Een momentopname van de verkie zingen bij Hoogovens voor de nieuwe ondernemingsraad. De heren R. van Aalst (rechts), lid van het stem bureau en P. J. Rijken, voorzitter verkiezingscommissie, zien toe. stenaar met eigentijdse stijl en een glim lach naar het abstracte, wordt deze keer vervangen door werken van een streng figuratief werkende beeldende kunste naar, namelijk P. A. van Oostveen. De veelzijdige kunstenaar Van Oostveen is, zoals hij gaarne doet weten, een ge lukkig mens. Niettegenstaande zijn tach tigjarige leeftijd, werkt hij nog zeer spontaan. Hij ziet en beleeft de schoon heid van vele onderwerpen die zijn oog treft. Van Oostveen heeft van jongs-af-aan getekend en geschilderd. Op twintigjari ge leeftijd maakte hij de oversteek naar Engeland. In Londen (om in zijn onder houd te voorzien en zijn studiekosten te betalen) werkte hij als schilder-decora teur. Drie jaar later hij was intus sen in Amsterdam teruggekeerd be haalde hij, na een studietijd van zeven maanden, tezamen met een vriend, het diploma M.O.-tekenen. Aan de Rijksaca demie voor Beeldende Kunsten in de hoofdstad kreeg hij een loge toegewezen om te werken onder de professoren August Allebé, Nicolaas van der Waay en Anton Derkinderen. Daarna verlegde hij zijn studieterrein naar Frankrijk. Na een werkzaam jaar in Frankrijk moest hij naar Nederland terugkeren, want de we reldoorlog (de eerste;1914) was uitgebro ken. Hij vestigde zich in Hoorn, waar hij tot leraar-tekenen werd benoemd. Deze baan gaf hem veel gelegenheid tot schil deren. De Rotterdamse Academie stelde hem in 1921 aan tot tekenleraar en ook gaf hij tekenlessen aan een hogere bur gerschool aldaar. Na zijn pensionering verliet hij Rotter dam en vestigde zich in Heemstede. Vele aquarellen van zijn hand laten beelden vooral bospartijen van plaatsen in de omgeving van Heemstede zien. In België, Frankrijk, Engeland, Italië, Span je en Joegoslavië heeft hij zich niet tot een verblijf in de steden beperkt, doch ook in het land geëxploreerd. Zondagmid dag is de expositie in het bedrijfsrestau rant voor een ieder te bezichtigen en wel van 14-17 uur. ADVERTENTIE BREESTRAAT 108 BEVERWIJK

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7