HAAR JOURNAAL Be wind kan Italiaanse tricotmode HHtHN maak 'n APARTE LAMPEN PANDA EN DE MEESTER-DRINKJER POLLE, PELLI EN PINGO RECHTER TIE KRAMMETJE FOK Supermarkt verkoopt melk 9 cent goedkoper tv - :--m Ons vervolgverhaal VRIJDAG 14 APRIL 1967 17 Een romantisch verhaal door Richard Mason WwÊÊÊÊ, BOOTS MA VERLICHTING r; m. m 30 ~f 17) Hij tuurde over het hou ten instrument heen om te zien, hoe veel ik hem gaf. Ik stopte de drie of vier biljetjes in zijn hand. Het monotone geluid scheen even van verrassing een toonaard hoger te klinken en verviel toen weer in het vroegere, toonloze ritme. De oude man boog licht het hoofd, en de ogen van de twee jongens puil den verder uit hun kassen dan te voren. Ik draaide me om en wor stelde me door de mensen heen. „U bent heel gul", zei ik tegen miss Wel. Ze zei niets. „Normaal zou hij zoveel nog niet in een maand ver dienen." Na een poosje zei ze: „Het is het verschrikkelijkste wat ik ooit heb ge zien." ",t Is verschrikkelijk", gaf ik toe. ,,'t Is bijna niet te geloven, maar soms verminken ze de kleine kinde ren met opzet, om met bedelen in hun onderhoud te kunnen voorzien." „O", zei ze, licht kreunend, „dat is zo slecht." „Ja", zei ik, de woorden van de brigadier herhalend: „Er zijn heel wat slechte dingen in de wereld." We liepen een poosje in stilte voort we deden alsof we naar de koopwaar in de bazaar keken, maar we konden niet langer spontaan genieten. Ik voelde me ontdaan, half om dat mon sterlijke dat we in de goot hadden ge zien, half omdat al de bekoorlijke vrolijkheid uit miss Wei was ver dwenen en ze nu bedroefd keek. Ik maakte een luchtige opmerking, maar ze keek me alleen even aan en dwong zichzelf tot een verdrietige glimlach. Toen we Hornby Road bereikten, nam ze afscheid en bedankte me, als of ik iets heel wonderbaarlijks voor haar had gedaan. Ze maakte een paar kleine buigingen eer ze in haar ghari stapte. „Het is grote ondervinding ge weest", zei ze. „Ja", zei ik, „het was een hele on dervinding." Ik riep een ghari voor mezelf aan en gaf de naam van mijn hotel op. HOOFDSTUK 6 Ik nam een koude douche, drapeer de een handdoek om mijn middel en stak een sigaret op. Een koude dou che is in India iets fijns beter dan alcohol of een kop thee of sjaap. Je gaat er moe en uitgeput en zwetend en met pijnlijke voeten onder en je komt tevoorschijn als een nieuw mens. Natuurlijk is de sigaret ook een belangrijke factor. Het is het beste wat je kunt genieten, behalve de si garet na het ontbijt. Ik drentelde op blote voeten rond en voelde me onzegbaar fit en leven dig. Ik rookte nog een tweede sigaret en las een paar bladzijden van een boek. Toen trok is khaki shorts en een los hemd aan en daarna nam ik een ghari naar de Yacht Club. Peter had een briefje achtergelaten, om te zeggen, dat ik hem daar kon vinden. Hij zat te drinken met Mervyn en Mario. Ik nam een whisky en toen gingen we naar boven om te eten in een grote koele kamer met verschei dene fans van behoorlijke omvang. De bedienden waren flink en in het wit gekleed, ze liepen blootsvoets op de geboende vloer rond. We bestelden een fles wijn bij het kostelijke eten. „Ik begin van Bombay te houden", zei Peter. „Dat is juist het beroerde", zei Mervyn. „Ik ben bang, dat ik er te veel van houd." „Wat bedoel je?" ,,'t Leven is een eenvoudige zaak, zolang alles om Kings Road in Chel sea draait, 't Is net een wiel: er is altijd een middelpunt." „Maar 't is heel plezierig als je ontdekt, dat je best op 't uiterste randje kunt leven." „Ik wil niet, dat mijn wiel uit z'n vorm gaat", zei Mervyn. „Nou, 't wiel van Quinn begint al scheef te staan", zei Mario gemoede lijk. 't Zal niet lang meer duren, of de naaf blijft vastzitten aan het eind van een spaak." Ik keek hem vragend aan. „Maak je dan geen plannen?" vroeg hij. Ik begrijp je niet." „Natuurlijk maakt hij plannen", zei Peter. „Michael organiseert altijd .alles in zijn leven. Op 't zelfde ogen blik dat hij in een stad aankomt, koopt hij een kaart. Hij tekent de bezienswaardigheden met blauw aan, de plaatselijke autoriteiten met groen en de residenties van mooie vrouwen met rood." „Wat heeft dit allemaal te beteke nen?" vroeg ik. „Onze spionnen hebben ons alles verteld en we voelen ons erg ge kwetst. Je poeiert ons handig af en doet net alsof je weggaat. En dan sluip je stilletjes terug naar de plaats van je rendez-vous." „Miss Wei?" zei ik. „Ja. Dat hebben ze ons verteld." „Ik kan je de verzekering geven, dat het toeval was." „Ook dat jullie in de ghari stap ten?" „Dat was instinctieve beleefd heid." „O ja, er is een geweldige gelegen heid om je beleefdheid te tonen als je samen met een mooie vrouw on der zo'n neergeslagen kap zit." „Vind je haar mooi?" „Natuurlijk is ze mooi", zei Peter. „Ze is gewoonweg een schoonheid. Ik heb nog nooit van mijn leven zulke ogen gezien. Het is net alsof je in een van die bodemloze poelen kijkt, die je tussen de rotsen langs de kust van Cornwalls aantreft." „Het klinkt een beetje alsof je ja loers bent", zei ik. „Ik ben wel degelijk jaloers. Ik kan niet begrijpen, waarom ik zelf niet op dat idee kwam." „Ik dacht er niet aan het ge beurde zomaar." „Pas maar op wat je doet", zei Mer vyn. „Vergeet niet dat ze een gele huid heeft. Je kon er wel eens in lopen." „Haar huid is niet geel en hele maal niet zoals die van Itsumi San, maar even roze als de jouwe." „Het principe is hetzelfde, 't Is maar een kwestie van smaak. Ik heb wel eens gehoord, dat je alle smaak voor sigaretten verliest als je een- maan pinangnoot hebt gekauwd." (Wordt vervolgd.) WWiWWWtAIWWMWWIIWIIWWWIIWIIWWVIIWIAAWAA/WIIWWMWWWIIWIIIIWWWIIWAIVWWWWtAIWWIA/WUWI/MWWWWWl (Van onze modeverslaggeefster) Florence Om een zuivere schei ding tussen de „haute couture" en de „prêt a porter" te trekken heeft de Camera Nationale Delia Mode te Rome en Florence besloten deze collecties in het vervolg geheel apart van el kaar te showen, met dien verstande dat er naast een „prêt a porter" ook een strand- en vrjjetijdscollectie geshowd wordt. Alle begin is moeilijk, zo ook hier, want het blijkt dat vele modehuizen zelf nog niet goed weten waaraan ze toe zijn en dat geeft aan het geheel vaak een rommelige indruk. Dinsdag was het de dag van het befaamde Ita liaanse tricot, waarbij vooral het ge bruik van het materiaal van belang is. CADETTE die overigens voor het eerst' zijn collectie aan pers en pu bliek toonde zorgde voor een verras send debuut. Zijn modellen, beïnvloed door het torero-pak, met Hongaars borduurwerk erin verwerkt, waren niet nieuw, maar getuigden van origi naliteit. Hij hield trouw vast aan twee kleuren: rood en zwart. Menig applaus ontlokten zijn broekpakken, laag op de heup met iets wijd-uitlopende pijpen en strakke hemdblouse, waarvan het voorpand met veelkleurige glinsteren de motieven geborduurd was en waar bij grote sombrero-hoeden gedragen werden. Voor de avond, thuis of bij vrienden, werd de broek door een rok vervangen. MISSONNI'S collectie was samenge steld uit een doorzichtige glinsterende nylon tricot. Om zijn collectie een ge heimzinnig sfeertje te geven, begon hij met twee „vleermuis"-ontwerpen; vanuit de arm werden vleugels aan het lichaam bevestigd. Bij de avond collectie keerde dit idee terug, maar nu waren deze wijd uitwaaierende vleugels aan pantalon of rok verbon den. Een steeds terugkerend gebruik bij diverse huizen: de streepeffecten van de stof waren op een bepaalde manier gesneden, zodat het vaak de pantalon in tweeën splitste of het voorpand van een jurk een ander aanzien gaf dan de achterkant. Bijzonder knap hierin was NARDINI. Hij 'liet zelfs het dessin van de jurk overlopen in de voering van de jas. De sportieve collectie van NONI SPORT oogstte menig verdiend applaus. ,De modellen waren eenvoudig, maar het materiaal zorgde voor allure. Een simpel wit jurkje met lange mouwen, gebiest met bruin langs hals, armen en zoom zou elke vrouw er wel graag bij willen hebben. Vooral het sobere gebruik van de kleuren wit, bruin, beige en lindegroen gaf het geheel een verzorgde indruk. Cocktailjurkje van Fontana, uit lopend in „bermuda" shorts onder een aangezet rokje. ALBERTINA munt uit door haar goede coupe. Het is werkelijk verba zingwekkend wat zij met haar weef- machines teweeg brengt. En al zijn haar modellen dan niet uitgesproken modieus. Haar naam zal menigmaal genoemd worden, doordat zij haar vak verstaat. Geel, fraise en bruin waren de kleu ren die steeds terug keerden in de col lectie van CELLI. In zijn eenvoudige hemdjurkjes kort voor overdag, lang voor de avond met lange mou wen, waarvan de motieven dan weer geruit, dan weer gestreept waren waren deze kleuren niet weg te den ken. LAURA APONTE weet ook haar jersey te verwerken. Haar collectie, geïnspireerd op Diors smokingpak, was vrij somber zwart en wit met zo nu en dan een donkerrood of -groen jurkje er tussendoor. Maar haar stunt „Zoo" getiteld, sloeg in. Geïnspireerd door zebra's, panters, koeien en gi raffen toonde zij een viertal cocktail japonnen, bestaande uit op jersey ge borduurde pailletten in de motieven genoemde dierhuiden. Met een eenvoudig wit cocktailjurk je, waarvan de mouwen en zoom met grote gouden ringen waren afgezet eindigde LANCETTI'S collectie, die echter weinig oog had voor het ont werp, maar veel aandacht aan het detail schonk. PUZZEL NO 15 Aan de hand van de omschrijvingen dient men met behulp van onderstaande lettergrepen deze puzzel op te lossen. aan - al - arg - bra - bui - burg - dag - deel - dens - der - di - die - ding - ding - dra - drin - e - een - gang - gant - ge - gel - ger - gerd - ging - go - gra - in - ken - la - la - le - lee - list - maan - mei - miet - mu - niet - no - nor - oor - oor - pa - pri - rei - ril - ro - rol - rijn - sar - snug - ten - ter - ti - tie - til - toe - toen - toon - tra - want - win. OMSCHRIJVING Horizontaal: 1. steensoort, 4. boertige na bootsing, 7. soort handvat, 8. bewoner van Amerika, 9. Aankondiging. 10. partij v. e. acteur, 11. stelkunde, 14. boze toeleg, 17. stemming, geneigdheid, 20. pl. in N.-Bra- bant, 23. gevangenis, 24. deel van de week, 25. klimplant, 26. telwoord, 27. formule op wissels, 28. mogelijkheid om een terrein te betreden. Verticaal: 1. zoogdier, 2. aantekening, 3. uitgestrekte vlakte in de poolstreken, 4. Zeer tot ongenoegen van de melkslijters uit Zwolle en omgeving verkoopt de su permarkt „Piek Pack" in Zwolle sinds gisteren, melk in éénmalige verpakking voor 49 cent per liter, dat is negen cent goedkoper dan de toegestane maximum prijs voor melk in flessen of plastic. Van vrijdag af wil de supermarkt ook yoghurt karnemelk, vla en slagroom gaan verko pen tegen zeer scherp gestelde prijzen. plant, 5. vonnis, 6. gracieus, 12. watering, 13. rivier in Europa, 15. danskoor, 16. trei ter, 17. witte mier, 18. vloeistof tot zich nemen, 19. schrander, 20. handlanger, 21. kromming, 22. het wel van-kracht-zijn. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zjjn. OPLOSSING PUZZEL NO 14 Horizontaal: 1. senator, 7. serpent, 13. genre, 14. reëel, 15. ene, 18. cel, 20. open, 22. mals, 25. uk, 27. Amerika, 29. m.t., 30. pop, 32. as, 33. om, 34. oei, 35. Inn, 37. t.g.t., 39. eis, 41. ne, 42. reaal, 43. e.a., 45. dom, 47. N.T.S., 48. ork, 50. vla, 52. ar, 54. or, 55. aar, 57. ei, 58. luiaard, 61. pi, 62. (Jame, 63. geel, 65. lor, 66. Let, 68. porie, 70. kijven, 72. belaagd, 73. kakelen. Verticaal: 2. eg, 3. nee, 4. anno, 5. trepaan, 6. oe, 8. er, 9. reclame, 10. pees, 11. eel, 12. nl, 16. one, 17. ami, 19. rups, 21. Ems, 23. ako, 24. stip, 26. Ko, 28. regatta, 29. me, 31. pinda, 34. Osaka, 36. neo, 37. ten, 38. tas, 40. Ier, 44. oven, 46. malaria, 48. ordelijk, 49. gril, 51. li, 53. rum, 54. ore, 56. a.p„ 59. iep, 60. aga, 62. Dora, 64. leve, 65. lol, 67. tel, 68. p.e., 69. eg, 70. ka, 71. ne. De namen der prijswinnaars elders in dit blad. vindt u ADVERTENTIE vla-flip ADVERTENTIE Kleine Houtstraat 26, Haarlem - Tel. 12984 COP. MARTEN TOONDER 22. Het feit, dat zijn ondergeschikte in botsing was gekomen met een onzichtbare burger, bracht generaal Dondersteen tot het uiterste. „Slap gedoe!" riep hij verbolgen. „Helemaal tegen de paraatheid in.' En bo vendien groet je met de verkeerde hand! Je bent een geval voor de krijgsraad, man! Wat is je legernum- mer?" Hij wachtte echter niet op een antwoord, doch wendde zich tot Jollipop. „Meneer!" brulde hij indruk wekkend. „U hebt me hierheen laten komen op valse voorwendsels! Ik dacht dat u een nieuw geheim wa pen voor me had.en ik zie niets anders dan een zwevend theekopje!! Eh.hm.dat is te zeggen!!" Hij staarde aarzelend naar professor Kal- ker, die langzamerhand weer zichtbaar werd omdat zijn drank was uitgewerkt. Ben jij het.ehPanda", vroeg de geleerde aan de militair. „Vreemd.je bent groter gewor den! Of vergis ik me? Deze verdwijn-vloeistof speelt me misschien parten!" „Verdwijn- vloeistof!!!" kreet de generaal. Top-geheimWe moeten parate veilig heids-maatregelen nemen! Blijf hier op wacht sol daat! Ik ga intussen onze strategie bepalen! We maken het hele leger onzichtbaar!" KIJK MAAR'. IK 8IND MUM VLINDER DASJE ZÓ OM, DAT HET HEEL SNEU ■v RONDDRAAIT... ...EN DAM KAN IK VHE6EN POttE, IK HES NET EEM PRACHTIGE UITVINDING 6EDAAN.. OO O 85. Rechter Tie keert zich vlug om naar Tsjiao Tai. Schuif de altaar tafel weg, Tsjiao Tai" beveelt hij. Voorzichtig van opzij!" Tsjiao Tai trekt zijn gordel aan en zet zich schrap tegen de muur. Langzaam duwt hij de zware tafel op zij. Alle aanwezigen slaan hem gespan nen gade. Tsjiao Tai schuift de tafel nog iets verder. Dan komt er plotseling be weging in de vloer. Een vierkant stuk komt langzaam naar boven wentelen. Het blijkt een dik luik te zijn dat omhoog wentelt om een as die onder de achter muur verborgen is. Alle aanwezigen dein zen achteruit. Maar de rechter gaat naar de rand en wijst in de halfdonkere diepte. „Ziedaar de crypt!" zegt hij. „U allen kunt naderbij komen en u overtuigen van de bewijzen van de gruwelijke misdaden die hier zijn begaan!" De gebroeders Lie komen schoorvoetend naar de crypt, ze schijnen hun vijandschap vergeten te zijn. Maar de oude Prefect duwt hen onge duldig opzij. Hij buigt zich voorover en stottert: „Wat. .wat.Ik kan niet goed zien! Wat ligt daar allemaal voor vie ze rommel? Ik ruik alleen maar een nare stank.De abdis is ook naar voren ge komen, met haar dienstbode Lentebloe sem vlak achter haar. Ze buigt zich over het gapende gat. Opeens richt de abdis zich op. Ze wijst naar beneden en schreeuwt: „Daar ligt het! Het goud!!!" Liliiir.'ini 'ga. B .j •ll?:.;, r; i'/.i •s"'" 805. Weer voer het goede schip Kokan- je over de zee, die nu kalm en vredig golfjes maakte. „Dat was een raar avontuur, jongens", zei Bram. „Een spookgaljoen en ik zelf ook als spook aan de riemen als jullie het niet hadden meegemaakt, zou ik geloofd hebben, dat ik het alleen maar droomde." „Nee, nee, het is allemaal werkelijk ge beurd", verzekerde Karo hem. „En jullie hebben me prachtig geholpen", zei Karo warm. „De kapitein is nu tevreden, de on gelukkige galeislaven zijn bevrijd en het enige, wat nu nog door de lucht vliegt, is die trommel. En die kan niet veel kwaad meer doen." Aan die woorden moet Bram nog den ken, toen hij al met zijn vrienden door de straten van de havenstad liep. Tutu zag het aankomen, maar kon niet meer voor komen, dat een trommel boven op Brams hoofd terechtkwam. „Bommmmmm"zei de trommel. „Au", zei Bram. En meteen verbaasd: „Maar maar hoe is dat nou mogelijk? Is dat soms de spooktrommel?"

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17