VAN DAG TOT DAG Unieke vondst in Noorwegen Economische markt voor Latijns-Amerika [Til liouse of lords leuke SPD schrijft brief aan SED Kruitvat Zuid Amerika GROEN Co Zuiniger bommen G. J. Jongejans naar Praag Plan Punta del Este-conferentie Basf keert DM 230 min aan dividend uit Rhodesische handel sterk verminderd Inkomen van prins Claus Uil ZAAK! Labour verliest in Groot Londen Dr. A. L. Constandse 3 1 BAKEN OP RUIT VOOR WIKKERS EN WEGERS ramm VRIJDAG 14 APRIL 1967 advertentie Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels moderne spionage-zender PUNTA DEL ESTE (Reuter en AFP). De conferentie van staats hoofden van het westelijk halfrond heeft, gisteravond een gemeenschap pelijke verklaring goedgekeurd. Al leen Ecuador heeft laten weten, dat het deze verklaring niet zal tekenen. In Punta del Este is verder besloten Londen wil nu niet over Gibraltar praten haarlemAmsterdam Gen. Cronjéstraat 86 - Haarlem N Geen applaus Geen VS-wapens meer voor India en Pakistan Proces tegen journalisten in Djakarta op komst HEUGA W' vW W.T'WWITV p,'!Jf r.nrnj if, ",?v.r 1 niim "*V De tamelijk plotselinge beperking van doelen voor zware bombardementen in Vietnam is, naar in de Verenigde Sta ten bekend is geworden, een direct van president Johnson afkomstig bevel, waar van de strekking voor verschillende uit leg vatbaar is. Het zou kunnen zijn dat de Amerikaan se president deze beperking ziet als een mogelijkheid om de bijzonder slechte in druk, die de manier van oorlogvoering in Vietnam bij de buitenwereld heeft ge wekt, te verzachten. In dat geval gaat president Johnson waarschijnlijk uit van de overweging dat die buitenwereld al zo zeer gewend is aan het feit dat in Viet nam wordt gebombardeerd, dat een ver mindering ervan als een vredesgebaar zou kunnen worden uitgelegd. De buitenwereld echter heeft minder eelt op haar gevoeligheid dan Johnson zou kunnen menen. Het is nauwelijks te verwachten dat de storm van critiek en afkeer, die ook vice-president Humphrey heeft waargenomen tijdens zijn recente reis langs Europese hoofdsteden, zou lu wen door beperkter bombarderen. Het bombarderen op zich waarbij ook nog het in-het-wilde-weg beschieten van de kusten door oorlogsbodems komt is volgens een groot deel der publieke opi nie, ook in Amerika zelf, in deze soort oorlogen tegen binnenlandse opstandelin gen van een klein land te enen male on aanvaardbaar als een te grof en te vernielend middel. Het is ook mogelijk dat de kosten van deze onophoudelijke, dagelijkse bombar dementen door de zwaarste machines en met de duurste bommen die Amerika heeft, te hoog oplopen en niet efficiënt genoeg blijken te zijn. In dat opzicht heeft Johnson weinig hulp van zijn militaire raadgevers te verwachten, omdat deze niet gewend zijn met budgets rekening te houden en de uitkomsten van een ope ratie afmeten naar de hoeveelheid ver nielde vierkante kilometers en het aantal gedode Vietcongstrijders, waarbij gemaks halve iedere niet-Amerikaanse dode tot de vijand wordt gerekend. Johnson heeft dus wellicht tegen de me ning van zijn militaire kopstukken in „de prijs wat willen drukken". Dat zou klop pen met een andere mededeling, name lijk dat foto's van weer-satellieten die toch al boven Azië passeren en dus geen extra geld kosten worden gebruikt om operatieve weersgesteldheden te bereke nen, waardoor de bommenwerpers wat zuiniger en veiliger kunnen worden ge bruikt. Voor de eerste maal in de geschiede nis der ruimtevaart is nu openlijk toe gegeven, dat de voortbrengselen van de „vredestechniek" der ruimtevaart voor oorlogsdoeleinden worden aangewend De trotse mededeling van Amerikaanse politici en militairen, dat „Noord-Vietnam deze oorlog niet kan winnen" wordt daar nog des te aannemelijker door. De arse nalen vergelijkend waarmee de V.S. kun nen toeslaan en Noord-Vietnam zich kan verdedigen vraagt men zich dan toch wel af, in welk opzicht sommigen in Ameri ka nog kunnen gewagen van een „held haftige strijd." Het is veeleer een mira kei, dat in Vietnam nog iemand gelooft aan een kans op vruchtbare weerstand. En toch blijken, volgens betrouwbare ooggetuigen, de Noordvietnamezen en de Zuidvietnamese opstandelingen nog een bezielde, moedige strijd te voeren Met welk ideaal zij ook vechten, is het niet een ideaal dat enig respect verdient? Wie zich afvraagt wat er in Spanje aan de hand is en daarbij alleen afgaat op uiterlijkheden, ziet ongeveer hetzelfde beeld als overal elders: opgewonden jon gelui, straatbetogingen, politie die demon straties uiteenslaat en arrestaties van op roerkraaiers. Merkwaardig voor Spanje vooral ech ter is in dat beeld een politie-charge te gen demonstrerende priesters, waaruit al blijkt dat er meer achter zit dan recal- citrantie van de jeugd tegen de openbare orde Achter de schermen van dit alles is een van de pijlers der Spaanse staatsorde be denkelijk aan het scheuren. Bedenkelijk voor de „nette, degelijke" orde die Fran- na zijn bloedige oorlog tegen de link stromingen heeft geschapen met bijna onvoorwaardelijke hulp van de r.k. kerk zijn land. Het scheuren is nu juist het gevolg van de scheiding, die zich bezig is voltrekken tussen regering en kerk. Het in dit jaar gehouden referendum een voorbeeld van leugenachtige, intri gante schijn-democratie leverde een grote meerderheid voor Franco op. Maar daarachter maakt zich een goed-georgani seerde weerstand tegen Franco's dicta tuur op en het merkwaardige is, dat deze ondergrondse kennelijk door vele reli gieuzen wordt gesteund, jonge priesters vooral, die het eens zijn met de eisen: persvrijheid, vrijheid van meningsuiting, vrijheid van vereniging en vergadering, kortom democratie De rol van partijen die een herstel van het Spaanse koningschap voorstaan, komt bij dit alles lelijk in de knel. Zij heb ben aangestuurd op een soort verbond met Franco, die bereid is het koningschap in enigerlei vorm te herstellen. De roep om democratie is niet afkomstig van de groeperingen, die om een koning roepen, Franco heeft al bij voorbaat die koning of dat koningschap, gediscrimineerd door zijn instemming. Een nieuwe burgeroorlog? De weifelach tige houding van vele oudere kerk-hierar chen wordt wellicht ingegeven door de vrees hiervoor. Maar de jongere Spaanse generatie trekt zo onstuimig van leer, dat het gevaar van een bloedige rebellie niet ondenkbeeldig is. Het Spaanse regime van dit ogenblik heeft de beslissing in handen omdat het in twee hoofdzaken tot een compromis in staat is: democratische be Stuursvorm, scheiding van kerk en staat Het is echter de vraag of Franco de wijste partij zal weten te kiezen. WWWtAAWWWWVVAA/WWVWWWWWWWWWWWWWir (Van onze correspondent) OSLO Een ongetwijfeld zeer zware slag heeft de wereldomvattende Russi sche spionnenorganisatie getroffen nu men in Noorwegen een sensationele ont dekking heeft gedaan. Men heeft namelijk op aanwijzingen van de spionnen die men heeft gearresteerd bij het oprollen van een organisatie, die heel Scandinavië schijnt te omvatten, be slag kunnen leggen op een unieke spiona ge-zender, die pas sinds korte tijd door Russische spionsen wordt gebruikt. Het is een zogenaamd „ehiffreer-appa raat", een codeermachine waarmee d( Russische geheime dienst zijn spionnen uitrust en waarmee het mogelijk schijnt te zijn rapporten die in code zijn geschre ven bliksemsnel te zenden. De Amerikaanse C.I.A. bood direct na het bekend worden van het nieuws aan om experts ter beschikking van de Noor se binnenlandse veiligheidsdienst te stel len, die het apparaat in detail zouden be studeren en copiëren. Een van de copie en, zo zei men bij de C.I.A., laten w- gaarne in massief goud uitvoeren als een geschenk aan onze Noorse collega's dank voor deze ontdekking. «WWMWWWMfVWVVWWflfWWVWUWWWWVtfW tHHmWWWUWWWMtlWWIIIIWWWWWWWWWWWWWWW Binnenkort is de benoeming te verwach ten van de heer G. J. Jongejans, laatste lijk zaakgelastigde in Peking, tot ambas sadeur in Praag. LUDWIGSHAFEN (AP) - De Badische Anilin und Sodafabrik (BASF) één van de drie grootste Duitse chemische concerns heeft meegedeeld dat de omzet het vorig jaar met 16,2 percent is gestegen tot DM 4.707 miljoen. Over 1966 zal DM 230 miljoen (20 percent van het aandelenka pitaal) aan dividend worden uitgekeerd, het hoogste bedrag dat ooit door een Duits bedrijf aan dividend is uitbetaald. In het eerste kwartaal van dit jaar be droeg de uitvoer 53 percent van de om zet. De uitvoer naar de landen van het Russisch blok steeg het vorig jaar met 40 percent. De belangrijkste exportmark ten in het Westen zijn voor BASF Frank rijk, Italië, Groot-Brittannië, Zweden, Nederland en de V.S. President prof. Bernhard Timm bevestigde dat BASF de mogelijkheid overweegt in zijn energie voorziening te voorzien door een eigen kernenergiecentrale te bouwen. LONDEN (AFP) Groot-Brittannië heeft de besprekingen met Spanje over Gibraltar, die dinsdag zouden beginnen naar aanleiding van de nieuwe Spaanse luchtblokkade" uitgesteld. Dat heeft de Britse minister voor het gemenebest, Bow den, donderdag bekendgemaakt. SALISBURY (Reuter). De waarde van de Rhodesische buitenlandse handel in 1966 het eerste jaar van zelf uitge roepen onafhankelijkheid is ten opzich te van 1965 met ruim 95 miljoen pond ge daald tot 188 miljoen pond. Hoofdstuk I van de rijksbegroting 1966 (Huis der Koningin) zal bijkens een in gediend wetsontwerp worden gewijzigd. In gevoegd zal worden bij de Gewone Dienst artikel 3a: inkomen van prins Claus groot ƒ243.350. Ten gevolge hiervan wordt de Gewone Dienst verhoogd met 243.350 tot ƒ3.843.350. dat de Zuidamerikaanse landen een gemeenschappelijke Latijns- Amerikaanse markt op zullen richten. President Johnson heeft op de inter- amerikaanse topconferentie in de Uru- guayse badplaats een dringend beroep gedaan op alle Latijns-Amerikaanse lan den, in samenwerking met de Verenigde Staten „de droom van een nieuw Ame rika" te verwezenlijken. Hij bepleitte een „rationeel ontwikkelingsprogramma" en beloofde dat hij het Amerikaanse Con gres om „een belangrijke bijdrage" zal vragen wanneer de Latijns-Amerikaanse landen besluiten samen te gaan in een gemeenschappelijke markt. Deze bijdrage zou de overgang naar economische inte gratie helpen vergemakkelijken. Hoewel sommige Zuidamerikaanse pre sidenten van mening waren, dat de belof ten van Johnson niet zover gingen als zij hadden gehoopt bleek president Eduar- do Frei van Chili zeer welwillend te zijn in zijn opmerkingen. Op een persconferentie zei hij openhar tigheid en na te komen beloften te pre fereren boven beloften, waaraan men zich niet zal kunnen houden. „Wij begrijpen de problemen van president en Congres van de Verenigde Staten", zei Freid. ADVERTENTIES Minder vriendelijke woorden zei presi dent Carlos Julio Arosemena van Ecua dor die vooral het verzet van de Verenig de Staten tegen de 321 kilometer grens voor territoriale wateren zoals die door Ecuador en Peru is vastgesteld, de ex ploitatie van de bodemschatten van van Zuidamerikaanse landen en vraag stukken op het gebied van de wereldhan del, alle drie netelige kwesties noemde. President Johnson die ter linkerzijde van president Arosemena gezeten was tijdens diens rede, luisterde aandachtig naar de vertaling via koptelefoons. Hij applaudisseerde echter niet met de ande ren toen de president van Ecuador zijn rede had beëindigd. In de Uruguese hoofdstad Montevideo was de toestand gespannen door het op treden van anti-Amerikaanse betogers. Er werden gisteren verscheidene bom aanslagen gepleegd. BONN DPA). De Westduitse soci aal-democraten hebben een open brief gestuurd aan het maandag in Oost-Berlijn beginnende congres van de communis tische SED waarin zij erop aandringen de toenaderingsvoorstellen van bondskanse lier Kiesinger grondig te onderzoeken. De Pravda heeft een brief gepubliceerd van de Duitse communist Max Reimann waarin deze er bij de regering in Bonn op aandringt besprekingen te beginnen over opheffing van het verbod van de KPD Kommunistische Partei Duitsch- land. Hij schrijft dat geen andere partij dan de KPD de Westduitse regering van gro tere hulp kan zijn bij het komen tot nor male betrekkingen met Oost-Duitsland en de Oosteuropese landen. Hij stelt een uit vier punten bestaand programma voor: Amnestie en seponering van alle rechtszaken voortvloeiende uit 't verbod van de communistische partij of in ver band daarmee; Het recht voor alle Westduitse com munisten vrij hun politieke mening te verkondigen; Alle communisten moeten verkies baar zijn voor openbare ambten; #Het verbod op de KPD opheffen. President Johnson en minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk danken met een glimlach voor het applaus van de afgevaardigden naar de conferentie in Punta del Este. Deze foto werd gemaakt kort nadat president Johnson de zeventien staatshoofden van de Zuidameri kaanse landen had beloofd steun te zullen verlenen aan de economische opbouw van Latijns-Amerika. (Telefoto). WASHINGTON (AFP) India en Pa kistan hebben in boodschappen aan Wash ington gereageerd op het Amerikaanse besluit om de levering van wapens aan deze landen, in de vorm van schenkingen, niet te hervatten. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde, dat Amerika deze boodschappen niet beschouwt als protesten, maar als een standpuntbepa ling van New Delhi en Rawalpindi in deze kwestie. Hij zei dat de VS tevoren de leden van de Zuidoost-Aziatische Verdragsorga nisatie en de Centrale-Verdragsorganisa tie (CENVO) en de Sovjet-Unie van hun beslissing in kennis hadden gesteld om zoveel mogelijk bij de uitvoering hun steun te krijgen. DJAKARTA - Volgende maand zal een groep journalistên die in Indonesië ge vangenzit, terechtstaan verdacht van me deplichtigheid aan de mislukte staatsgreep van 1965. Bij deze groep zijn de voorma lige hoofdredacteur van het verboden communistische blad Harian Rakjat, Nai- baho, en de hoofdredacteur van het linkse blad Warta Bakti, Karim. LONDEN (AFP. De eerste drie uit slagen van de gemeenteraadsverkiezin gen in het gebied Groot-Londen geven een aanwijzing voor een grote conservatieve overwinning. In de 3 districten Bar king, Tower Hamlets en Kingston-upon -Thames hebben de Conservatieven zeventig zetels behaald tegen de socialis ten veertig. Op het ogenblik hebben de Conservatieven 36 en de Socialisten 64 zetels. jmnnnnnnrinnnnnri als De Organisatie der Ameri kaanse Staten (OAS) omvat de Verenigde Staten en ge heel Latijns-Amerika, be halve Cuba. Maar het is geen geheim, dat de leidende mo gendheid ervan Noord-Ame- rika is. En zo fungeerde op de conferentie der OAS in Punta del Este (Uruguay) president Johnson als „de Leider". Het ging ditmaal vooral om meer financiële hulp der Verenigde Staten voor de ontwikkeling van Midden- en Zuid-Amerika. Daarvoor zou Washington van 1961 tot 1971 twee miljard dollar per jaar bijdragen, in de vorm van hulp, leningen en investeringen. Men is nu in het izesde jaar, maar de Verenigde Staten hebben nog slechts zes miljard verschaft, in plaats van twaalf. En hoe wel Johnson meer heeft be loofd wilde het Congres (het Noordamerikaanse parlement) dit niet garanderen. De oor log in Vietnam kost dit jaar 25 miljard, en daarop is toen tertijd niet gerekend. Maar ook indien Washing ton wat vrijgeviger over de brug komt, worden daarmee de noden van de arme bevol king in Latijns-Amerika niet gelenigd. Het gehele econo mische systeem in dit gebied is namelijk ziek. Sinds 1961, toen de „Alliantie voor de Vooruitgang" op papier werd gezet, is de produktie in ge ringer mate gestegen dan de bevolking toenam. Met name het verbruik van levensmid delen nam per hoofd der be volking af, en de werkloos heid vermeerderde. Het hele gebied is doodarm aan kapi taal, en de uitbreiding der produktiviteit is volkomen onvoldoende, zodanig dat zelfs enkele miljarden meer van de Verenigde Staten geen oplossing zouden bieden. Iedereen weet, wat er aan hapert. Ten eerste zou er een drastische geboortenbeperking nodig zijn, maar de katho lieke bevolking (grotendeels analfabeet) is geenszins „ge ëmancipeerd", zoals in vele Europese landen. Nu groeit het aantal mensen zodanig, dat de bevolking verdubbelt binnen dertig jaar. Het ge brek aan scholen, huizen, werkplaatsen, levensmiddelen en kleren neemt daardoor toe. Ten tweede is de produktie per hectare in het algemeen ontstellend laag. Kleine boer tjes "hebben geen geld, werk tuigen of kennis genoeg om de opbrengst voldoende te verhogen, de belastingen en pachten zijn voor hen veel te zwaar. De grootgrondbezit ters, die nog de toon aan geven, bewerken de bodem niet intensief en plegen zelfs roofbouw op de grond. Zij hebben zoveel land. zij be talen hun arbeiders zo slecht, zij verlangen zulke hoge pachten, dat zij toch rijk ge noeg zijn. En uit vrees voor opstandigheid van het volk brengen zij veel kapitaal in veiligheid in het buitenland, in plaats van het in het vaderland te beleggen. Enige jaren geleden be rekende men, dat de feodale en militaire kasten van La tijns-Amerika niet minder dan veertien miljard dollar naar rijke en rustige gebieden hadden overgebracht. Maar ook de buitenlandse beleg gers, die in Midden- en Zuid- Amerika mijnen, plantages en bedrijven exploiteren of er handel drijven, voeren veel geld uit, brengen hun win sten graag terug naar hun eigen land. Onder zulke om standigheden kan er van vooruitgang geen sprake zijn. In Latijns-Amerika zijn dus revolutionaire veranderingen nodig. Voeren vooruitstreven de regeringen die niet langs wettelijke weg door, dan zal de armoe en de ontreddering zo toenemen, dat men onwettelijke omwentelingen vrezen moet. Van de negen tien Latijnse leden der O.A.S. zijn er echter maar vijf, die tenminste hebben geprobeerd (zij het met onvoldoende succes) de laatste jaren her vormingen van enige beteke nis te verwerkelijken: Mexico, Chili, Peru, Venezuela en Ecuador. Andere werden con servatiever en dictatorialer dan zij waren geweest, zoals Costa Rica, Guatemala en Bo livia. De politici zijn er alle maal een slag rechtser dan in Europa. Noemen zij zich liberaal, dan zijn zij gewoon lijk reactionair; heten zij democratisch, dan zijn zij con servatief; de socialisten zou den wij meestal liberalen noemen en zelfs de officiële communisten (indien toege laten) zijn meer „reformisten en opportunisten", tot ver bolgenheid van Fidel Castro, die pas hevig tegen hen is uit gevallen. Wat in elk geval nodig zou zijn is: actie en opvoeding voor geboortenbeperking; op heffing van het grootgrond bezit; het afzetten van de parasitaire militaire klieken, met hun kostbare strijdkrach ten voor binnenlands gebruik; maatregelen tegen export van kapitaal; industrialisatie en sociale hervormingen. De Noordamerikanen, die miljar den in het zuiden hebben be legd, nemen nu met de ene hand terug wat zij met de andere hand hebben geïnves teerd. Afgezien van wat zij dan nog verdienen aan de levering van machines, auto's, industriële artikelen, wapens en levensmiddelen. Door het uitblijven van drastische wettelijke hervor mingen barst telkens weer de ontevredenheid uit in opstan den. De strijdkrachten moeten thans tegen guerrilla's op- optreden in Guatemala, Vene zuela, Colombia, Peru, Brazi lië en Bolivia. En daarvoor wordt een deel van de hulp der Verenigde Staten ge bruikt, terwijl die hulp juist zulke guerrilla's had moeten voorkomen! Dit nu is de vicieuze cirkel, waarin Johnson zit. Een door Noordamerikaanse officieren geleide krijgsschool in de ka naalzone van Panama heeft al 18.000 officieren van de Latijnsamerikaanse legers op geleid voor de „anti-guerril la". Maar wat geeft dit als de armoe in deze landen toe neemt? En zo kan men de felle uitval verklaren van dominee Martin Luther King, die op 5 april in New York het volgende zei: „Wij hebben de laatste tien jaar een nieuw systeem van onderdrukking zien ontstaan, dat de aan wezigheid moet rechtvaardi gen van onze militaire advi seurs in Venezuela. De be hoefte om een sociaal systeem te handhaven, dat gunstig is voor onze investeringen, zit óók voor bij de contra-revo lutionaire activiteit der Ame rikaanse strijdkrachten in Guatemala: zij verklaart waarom onze helikopters worden gebruikt tegen de re bellen van Colombia en na palm wordt uitgestrooid in Peru, waar de „groene baret ten" al actief Zijn geweest". Deze laatste term slaat op de speciale anti-guerrilla-een- heden, door Noord-Amerika nen geleid. Wanneer een overigens zo evenwichtig man als Luther King aldus spreekt moet het zijn uit wanhoop, dat men op standen gaat bestrijden, die voorkomen hadden moeten worden, door grondige sociale en politieke hervormingen. Ziet men dit niet in, dan zal geen enkele inter-Ameri kaanse conferentie een uitweg openen. ADVERTENTIE ^,JTTEGfis ^£>3j.ir^V BETROUWBAAR Dit merk op de winkelruit brengt u binnen bij een specia list-woninginrichter. EFFICIËNT Dit merk brengt u bij een Heuga dealer. Dat betekent solide advies en prompte, perfekte service. DICHTBIJ Dit merk vindt u in uw naaste omgeving.' Het Hollandse Huis biedt u een royale lijst van Heuga dealers. ^YJTTEG^ LAnnnnnnnnnnnnfwinnnnfyifWwirnr- Busongeluk. Zeven mensen kwamen om het leven en elf werden ernstig gewond, toen hun bus bij Ordoe in Noord-Tur- kije kantelde. Protest. De georganiseerde arbeiders uit de EEG-landen hebben geprotesteerd tegen de beslissing om een voorkeurs handelsovereenkomst tussen de EEG en Spanje te sluiten. Adviseurs. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meege deeld, dat drie of vier militaire advi seurs uit de Verenigde Staten in La Paz zijn aangekomen om de komst naar Bolivia voor te bereiden van een groep anti-guerrillaspecialisten. Amfibievaartuig. Twee leden van het Westduitse leger zijn donderdag bij Wilhelmshaven om het leven gekomen, toen bij voorbereidingen voor een oefe ning eer) amfibievoertuig in een onder water staande steengroeve zonk. Een derde inzittende kon zich redden. Spoorwegongeluk. In Beieren is donder dag één spoorwegarbeider om het leven gekomen en werden er twaalf gewond, doordat op het baanvak Schwandorf Neurenberg een werktrein in volle vaart inreed op een machine waarmee reparaties aan de rails werden verricht. Enige gewonden zijn er ernstig aan toe. Relletjes. Oproerpolitie heeft donderdag in Addis Abeba een grote groep stu denten uiteengeslagen, die betoogden tegen een nieuwe wet over het houden van openbare demonstraties. Verbod. De gemeenteraad van Genève heeft besloten langharigen de toegang te verbieden tot een nieuw zwembad in de stad. Vonnissen. Zes jonge Basken zijn donder dag in Madrid tot gevangenisstraffen van zes maanden en boeten van ruim 500 gulden veroordeeld voor het voeren van „illegale propaganda". Vliegtuig. Bij het vliegveld van Aulnat, niet ver van Clermont-Ferrand, is don derdag een Franse jager neergestort. Het toestel kwam terecht op een villa, waarin brand uitbrak De piloot was on middellijk dood. Twee vrouwen en een kind, die in de villa waren, werden ge wond. Steenhard. De Poolse politie heeft don derdag van de wapenstok en traangas gebruikgemaakt om duizenden tieners te kalmeren, die het Paleis voor Cul tuur in Warschau trachtten te bestor men om een glimp op te vangen van de Britse beatgroep „The Rolling Stones", die daar een uitvoering gaven.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3