Beverwijk en Heemskerk komen met gelijke streekplan-nota's Verenigingsnieuws uit de IJmond ZEEUW Schaaktoernooi-penningmeester vierde feest bij Hoogovens Volop spanning in de halve finales Velsens schoolvoetbal DP DO Rode-Kruisoefening in Bezoek onze OCCASION-SHOW Velsen-Noord jubileum aanbieding Raad Heemskerk al mee akkoord Brandkast met zesduizend gulden gestolen Ondernemingsraad Hoogovens Kwart eeuw in cijfers Kerkdienst in de Franse taal Carillonklanken over Velsen Procestechniek op UTS in Santpoort Telstar 2 naar Heracles 2 „A/arm" bij de Plaatwellerij Havenberichten G. I N I A ZENTVELD en VAN BREEMEN VRIJDAG 14 APRTL 1967 Velsen-IJ muiden Beverwijk Schakelen of automatisch? (Waarom niet allebei tegelijk?!) SIMCA Bisschop van Haarlem bracht werkbezoek aan Hoogovens Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties ADVERTENTIE De colleges van Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Bever wijk en Heemskerk hebben zicli in nota's uitgesproken over het voor ontwerp-streekplan voor het Noordzeekanaal. In Beverwijk is deze nota donderdagavond in een besloten zitting besproken. Maandagavond zal de gemeenteraad zich hierover in een openbare raadsbijeenkomst uitspreken. In Heemskerk is de desbetreffende nota donderdagavond tijdens een open bare raadsvergadering behandeld. Beide nota's zijn nagenoeg geheel gelijk luidend, hetgeen de veronderstelling rechtvaardigt, dat er tussen de ge meentebesturen van Beverwijk en Heemskerk een zeer intens contact heeft plaatsgehad. Ook de standpunten, welke beide colleges innemen zijn vrij wel identiek, met dien verstande, dat het dagelijks bestuur van Beverwijk enige standpunten méér heeft met betrekking tot zaken, die specifiek des Beverwijks zijn. Allereerst wordt gesteld, dat het uit gangspunt van het streekplan: de wense lijkheid van de industriële ontwikkeling, steeds punt van onderzoek moet blijven. De voor het Noordzeekanaalgebied beoog de ontwikkeling dient in één streekplan voor het gehele gebied te worden aange geven. Voorts zijn beide colleges van oordeel, dat met name de provincie een grote taak heeft in het aanwijzen van de met de ver wezenlijking van het plan te belasten or ganen en instanties. Uitgaande van de provincie moeten middelen worden ver strekt om de noodzakelijke wegenaanleg te realiseren. Met het oog op de herinrichting van het Noordzeekanaalgebied en voor het tref fen van de daardoor noodzakelijke bege leidende maatregelen dient er zo spoedig mogelijk een bestuursverband voor het gehele Noordzeekanaalgebied te komen. In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in een houten kantoor keet, die zich in de noordwestelijke hoek van het Hoogoventerrein in IJmuiden be vindt. Men is het lokaal binnengedron gen door het verbreken van een achter raam, waarna de twee vertrekken wer den doorzocht en de inhoud van de bu reauladen over de grond verspreid. Vermist wordt een brandkast van on geveer 500 kg, die de daders vermoede lijk via het achterraam op een auto heb ben geplaatst en vervolgens afgevoerd. De inhoud bestond uit zesduizend gulden in contanten en zevenduizend gulden aan vakantiebonnen. Voorts is een metalen kaartenbak van de loonadministratie ver dwenen, waarin zich ook nog ruim hon derd gulden bevond. De politie staat voorlopig nog voor een raadsel over de vraag, hoe de daders in staat zijn geweest de zware brandkast van het terrein af te voeren. Beide gemeenten maken bezwaar tegen de geschetste kanaalverbinding tussen het Noordzeekanaal en het Alkmaardermeer De voorgestelde vorm achten zij niet ge oorloofd. Met betrekking tot de groen zónes aan de noordzijde van het Noord zeekanaal wordt benadrukt, dat voor de ze, dezelfde omschrijvingen en dezelfde waarborgen voor de verwezenlijking moe ten gelden als voor de zuidelijke groen zones. Uitbreiding van het industriegebied „De Pijp" in Beverwijk wordt door beide ge meentebesturen noodzakelijk geacht, me de omdat dit gebied de faciliteit van zee haven heeft verkregen en aantrekkelijk blijkt te zijn voor vestigingen, welke vaarwater van middelbare diepte behoe ven. Het tracé van de leidingzöne voor het aardgas behoeft nadere bestudering, daar het voorgestelde tracé reeds vol is. Aan dacht wordt gevraagd voor de capaciteit van de Velsertunnel, waarheen het ver keer aan de noord- zowel als aan de zuid zijde over zes rijstroken wordt gevoerd, doch waarin men slechts de beschikking heeft over twee rijstroken. Voorts wordt gepleit voor een diepgaand verkeerson- derzoek op korte termijn, ten behoeve van de wegenplannen. Tot zover de Beverwijkse en Heems- kerkse standpunten, waarbij zoals wij al schreven dient te worden aangete kend, dat de gemeenteraad van Heems kerk daarmee volkomen akkoord gaat Als standpunten van het Beverwijkse col lege van burgemeester en wethouders die nen daaraan nog te worden toegevoegd, dat zij van oordeel zijn, dat er door de provincie goede regelingen getroffen die nen te worden om te komen tot de ge wenste spreiding van de woongelegen heid. Voorts meent het Beverwijkse ge meentebestuur, dat de beoogde vier be stuursconcentraties in de hoekpunten van het Noordzeekanaalgebied: Amsterdam/ Zaanstreek en IJmond Noord/Zuid Ken nemerland ontoereikend zijn voor een gelijkwaardige ontwikkeling van het ge bied, in het bijzonder ten aanzien van de ruimte tussen de vier hoekpunten. De fusie van de drie IJmondgemeenten zo vervolgen B. en W. van Beverwijk past niet in de nieuwe ontwikkeling van het Noordzeekanaal en verdraagt zich VRIJDAG 14 APRIL Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 19 tot 21.15 u.; filiaal gemeen tebibliotheek en r.k. bibliotheek in Sant poort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüs- telaan 79, 19 tot 21.30 uur: r.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal r.k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 19 tot 21 uur. ZATERDAG 15 APRIL Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden- Oost, 20 u.: Accordeonconcert en caba ret, optreden van „IJmuidens Roem Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Willemsbeekweg in IJmuiden zijn ge opend van 10 tot 12.30 uur. niet met de planologische opzet van het voorontwerp en de tweede nota over de ruimtelijke ordening. Verder wordt door het Beverwijkse be stuurscollege gesteld, dat aan de zuidzij-1 de van het Noordzeekanaal een nieuwe plaats voor een kruithaven dient te wor den opgenomen; dat er ernstig bezwaar bestaat tegen de wegverbinding over het Zijkanaal A. Deze verbinding dient ruim één kilometer in noordelijke richting ver schoven te worden. Tevens pleiten zij voor een herziening van de uitmonding van de spoorlijn Zaanstreek-Beverwijk, welke dwars door de huidige vuilnisstort-1 plaats, het goedgekeurde plan-in-uitvoe-1 ring St. Aagtenbos voert. Tot slot zegt de nota van B. en W. van I Beverwijk, dat ook buiten het eigenlijke streekplangebied de ingetekende wegen belopen in overeenstemming behoren te zijn met reeds eerder vastgestelde of goedgekeurde plannen. De ondernemingsraad bij Hoogovens- IJmuiden is thans definitief als volgt samengesteld: St. Eloy: P, M. Mulder (Beverwijk), J. C. Sturk (Beverwijk), H. N. Rijs (Vel sen-Noord), J. H. Koopmanschap (Bever wijk), C. Dekker (Velsen-Noord) en L Aardenburg (Wijk aan Zee). C.M.B.: J( J. C. Geluk (Alkmaar), P. Vermeulen (IJmuiden) en J. van der Berge (Heemskerk). A.N.M.B.: R. van Aalst (Beverwijk) P. J. Rijken (Beverwijk), H. van Wijk (Beverwijk), H. Broers (Driehuis), A. Prinssen (Velsen-Noord). W. Bunte (S poort), M. van Vierzen IJmuiden) en J. Ham (Velsen-Noord) K.F.B.I. en N.B.T.: H. J. Stelder (Be verwijk), H. J. Peekei (Velsen-Noord) en A. Landwehr-Johann (Santpoort). Eenheidslijst: H. Teeuwen (Haarlem). Waarom niet een Simca 1000 sémi-automatisch? Dan kiest u even onderweg! Dan zet u de selectie- handle op „Stadsverkeer'Bergland" of op „Buiten weg" en u rijdt alleen met gas. Of u gebruikt die zelfde handle als een gewone schakelpook! Onge lofelijk vernuftig. Past weer helemaal bij Simca. Waarom niet een échte auto, een comfortabele 4-deurs(!) Simca 1000 sémi-automatisch. De nieuw prijs is laag en de inruilwaarde hoog! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 AUTOMATISCH VANAF f 6095.— V<o7- ÏO NEDERLAND N.V. Voor Gemeente Velsen Kennemerlaan 222 - 226 SIMCA IJ m u i d e n Tel. 02550 -14324 en 1 62 38 De bisschop van Haarlem, mgr. D. Th. Zwartkruis heeft donderdag een werkbe zoek gebracht aan Hoogovens in IJmuiden, waarbij hij door zijn vicarissen en mede werkers van het bedrijfsapostolaat werd vergezeld. Het gezelschap werd des mor- „De Schakel": H. Burghout (Haarlem- gens Gp het hoofdkantoor ontvangen door Noord) en J. A. Westerhout (Heer Hugo- de raacl van bestuur, waarvan ir. A. Drij- waard). ver en ,r. \y. H. Schoenmaker, respectie- N.V.H.: D. van der Kroef (Beverwijk), velijk. voorzitter en bestuurslid de bis- F. van Arenthals (Beverwijk) en F. Rot schop hebben voorgelicht over de sociale (Velsen-Zuid). ADVERTENTIE Orionweg 88 - IJMUIDEN - Tel. 2232 I VRIJDDAG 14 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Koperwerk o.l.v. Annie Bruggert door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk: Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arends- weg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, de Zwaanstraal 4a, volw.: 19-21 u.; jeugd: gesloten: Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.: jeugd: ge sloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30- 17.30 u. ZATERDAG 15 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. J. C. Heeck. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15 u.; 10.45-12 u.; 12.30- 13.45 u. en 14.15-15.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheken Be verwijk-Heemskerk: Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. van 10-12 u.; jeugd: 10-11.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 10-12.30 u.; jeugd, 10-12.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw. 10-12.30 u.; jeugd 10-12.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, gesloten; Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4a, volw. 10-12.30 u.; jeugd 10-12.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 10-12.80 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 10-12.30 u. Hoewel het komende Hoogovenschaak toernooi nog ver in het verschiet ligt, is dit schaakevenement bij Hoogovens don derdag toch weer op veler lippen ge weest. Oorzaak daartoe vormde het zilve ren arbeidsjubileum bij Hoogovens van de schaaktoernooi-penningmeester „Ko" Zon neveld, de man die het beheer voert over de toernooi-cijfers op financieel gebied. Drie jaar geleden maakte hij voor het eerst nader kennis met het schaakgebeu- ren van Hoogovens, door zijn medewer king aan de bulletin-administratie. Het jaar daarna, in 1966 werd hij de opvolger van de toenmalige penningmeester de heer Zwemstra en hij is het gebleven. Zijn zilveren jubileum bij het Hoogoven- bedrijf deed als vanzelfsprekend ook zijn schaak-functie naar voren komen. En zijn arbeid voor Hoogovens zowel als voor het schaken is op de jubileumdag in vele toonaarden bezongen. Mocht hij van de directie de gebruikelijke enveloppe, het gouden insigne met robijn en het gedenk bord ontvangen, zijn medewerkers en me dewerksters bij het schaaktoernooi ver rasten hen met een fraaie schaarlamp. De collega's van zijn afdeling schonken hem een kijker. De jubilaris is in 1942 bij Hoogovens gekomen en kreeg tot taak het rondbren gen van de post naar de in Velsen-Noord en Beverwijk ondergebrachte kantooraf delingen. In 1945 kwam hij bij de admini stratie van het centraal magazijn. De ja ren 1947 tot 1950 bracht hij door als ma rinier en in 1950 keerde hij bij Hoogovens terug in de afdeling factuur-controle, waar hij sinds 1962 de functie van hoofd-assi- stent bekleedt. In die hoedanigheid is hij donderdag officieel gefêteerd, hetgeen tot gevolg had, dat zijn woning een ware bloementuin is geworden en het hem aan stoffelijke blijken van waardering en vriendschap niet heeft ontbroken. Wegens werkzaamheden zullen in IJmui den de Warmenhovenstraat tot de Guliker straat voor drie weken en de Eksterlaan voor vier weken voor alle verkeer worden afgesloten. o..»/i<\ m ;.v en economische aspecten van het bedrijf. In zijn dankwoord voor de invitatie I werd door mgr. Zwartkruis onder meer opgemerkt, dat de onderneming niet al leen dient als kostwinster voor de eigen i mensen, maar bovendien een belangrijke rol vervult in de totale wereldeconomie en als zodanig dus een dienende functie heeft voor de gehele mensheid. Daarom zal ook de kerk in al haar geledingen de verantwoordelijkheid hoog moeten op nemen ten aanzien van de gehele werk week. Volgens spreker is de tijd dat de kerk zich vrijwel uitsluitend beperkte tot de zondag, het gezin en de opvoeding van de jeugd thans voorgoed voorbij. Het ver kennen van de wereld van de industrie en het zich inleven in de bedrijfsverhoudin- gen vraagt echter de nodige tijd en ge duld, waarbij de bisschop te kennen gaf tezamen met de gelovigen uit andere kerken zijn bijdrage te willen leveren. Op het ogenblik zijn immers reeds hon derdzeventig priesters werkzaam in het bedrijfsapostolaat of belasten zij zich met de zielzorg van de buitenlanders. Na de lunch heeft het gezelschap het bedrijf bezichtigd, waarbij onder meer een bezoek werd gebracht aan de hoog ovens, de oxystaalfabriek en de kaliber - walserijen. Aan dit werkbezoek werd voorts deelgenomen door de industrie predikanten ds. M. de Jong en ds. J. Pasveer. Zondagavond hoopt Ds. Jospin, van de I Waalse kerk in Amsterdam om 7.15 uur in „Het Braambos" aan de Zeeweg te IJmuiden voor te gaan in een bijzondere dienst in de Franse taal, voor de oudere schooljeugd en andere belangstellenden Een gestencilde liturgie wordt aan de in gang uitgereikt. De samenzang wordt be geleid door Paul van Tongeren; verder verlenen muzikale medewerking: Cornelie Schaafsma fluit, de heren De Veen en Ruiter respectievelijk cello en clavecim bel. De tekst: Prediker 11-12: „Jeune homme, réjouis-toi dans ta jeunesse, livre ton coeur a la joie mais wordt door Ds. Jospin in verband gebracht met het spreekwoord „II faut que jeunesse se pas se". Hoewel geen der medewerkers een ver goeding vraagt, zijn de kosten van deze dienst van dien aard, dat een collecte nodig is. Voor het wekelijks concert op het caril lon van de stadhuistoren in Velsen door beiaardier Hein de Ligt, dat zaterdagmid dag van 4 tot 5 uur zal worden gegeven luidt het programma als volgt: Preludium No. 2 in C, van Staf Nees Het Molentje, van Bart Verhallen; De Kleinste, van Jos Beltjens; Mooi Holland, van Georg Beyerle; Rondo Allegro, van J A. H. Wagenaar; Onze broeder Lazarus De Vleegerd; De Driekusman; Chaconne, van Aug. Durand; La Molinara van G Paesiëllo; Caro mio ben, van T. Giordini Santa Lucia, van T. Cottran; Rhythmen- dans, van Staf Nees; Fantasia, van Arth. Lynds Bigeloro. Op 29 augustus 1962 heeft de raad de oprichting en instandhouding nodig ge oordeeld van een school voor uitgebreid technisch onderwijs, op basis van samen werking voor de IJmond en het Haar lemse gebied. Het ligt in het voornemen de bouw van de school in de tweede helft van dit jaar aan te vangen. De school vormt een onderdeel van een landelijk seriebouw-project van 23 scholen voor uit gebreid technisch onderwijs en wordt be stemd voor de opleidingen werktuigbouw, bouwkunde en elektrotechniek. Vorige week op 5 april stelde de raad om preadvies in handen van B. en W. een verzoek van het bestuur der school om, ook een verklaring te willen afge ven betreffende de noodzakelijkheid van de uitbreiding der school met een afde ling procestechniek. Uit de inhoud van een bijgevoegde nota blijkt, dat de IJ mond als één der gebieden wordt be schouwd, welke voor een dergelijke op leiding in aanmerking komen. Het is voorts niet uitgesloten, dat me de door de ontwikkeling in het kanaal- gebied de noodzaak van de gevraagde uitbreiding nog wordt geaccentueerd. Een ontwerp-leerplan voor de afdeling chemische techniek is mede bij de stuk ken gevoegd. Als doel van de opleiding wordt vermeld het geven van een voor bereiding voor beroepen van chemisch - technische aard voor beambten, werk zaam in de lijn- of staffuncties. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Zondagmiddag speelt Telstar 2 tegen Heracles 2. Een wedstrijd die voor Tel star 2 niet meer belangrijk is. De 23 door Telstar vergaarde punten zijn voor een drietal ploegen niet meer bereikbaar. Van dat drietal, moeten er twee degra deren. Voor Telstar 2 dus geen degradatiezor- gen. Wel voor Heracles 2. De oostelijke ploeg zal alles in het werk stellen om DOS 2 voor te blijven en is dus alleen gebaat bij een overwinning. Toch zal het gezien de resultaten van de laatste we ken van beide teams de punten wel moe ten afstaan. Trainer de Visser heeft de volgende spelers voor zijn tweede elftal beschik baar: doel Vos-Egner; achter: Van Kampen, Hendrikse, Van de Gevel, Bielkus en van Son; midden: Althof, Glas en Gallis, voor: Jonker, Cleeren, Matijasic, Boon tjes en Seegers. ADVERTENTIE VERCHROOMDE 1 ROESTVRIJE i PERSONEN WEEGSCHAAL. Speciaal voor de D.A. vervaardigd door. een van Eu ropa's grootste fa brieken. Normale prijs 22,95. D.A. jubileumprijs 17,95 Drogisterij Parfumerie „DE CEDER' j, CEDERSTRAAT 31 IJmuiden-O., tel. 5610 f e*©»©* In samenwerking met de bedrijfsbrandweer van de n.v. „De Plaatwel lerij" hebben de Roode Kruisafdelingen Velsen-Noord en Velsen-IJmuiden donderdagavond op het fabrieksterrein in Velsen-Noord onverwacht een gecombineerde oefening gehouden. Verondersteld werd dat jongens in de onmiddellijke omgeving van de opslagplaats voor zuurstof- en gascilinders een vuurtje hadden gestookt, waarna door overgeslagen vonken een begin van brand was ontstaan. De jongens waien daarop in paniek weggeiend, waarbij het niet aan allen was gelukt de scherven van ontploffende ci linders te ontwijken. ADVERTENTIE HEDENAVOND 17.00-22.30 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF Wijk aan Zeeërweg 194 - IJMUIDEN - Austin-dealer Onmiddellijk werd de bedrijfsbrand weer gealarmeerd, waarvan de leden het vuur direct bestreden en voorts ontdekte men een aantal gewonden, dat in een deel van de hal werd ondergebracht. Na een waarschuwing van de bedrijfsecho alarmeerde men vervolgens het Roode Kruis in Velsen, welke colonne op haar wekelijks oefenuur in „De Slingermuur" bijeen was. Alleen de commandant, de srts A. Wermenbol was met deze oefe ning in Velsen-Noord op de hoogte, zo dat het verrassingselement bleef behouden Op dit alarm werden door luitenant N. Kloosterhuis onmiddellijk de groepen hel pers en helpsters geformeerd, waarna men zich met de meeste spoed uaar de plaats de onheils begaf. Dit is bijzonder vlug verlopen, want nadat om 19.48 uur de melding bij „De Slingermuur" was binnengekomen, arriveerde om 20.04 uur de commandant en zijn verbindingsdienst bij „De Plaatwellerij", dertien minuten later gevolgd door de Roode Kruiskara vaan. De vijftien gewonden en de twee veronderstelde doden werden daarop vlot behandeld en om 21.08 was het laatste slachtoffer in de als noodhospitaal inge richte kantine ondergebracht. Inmiddels was de brandweer, onder leiding van de heer G. W. Verhoef, vei ligheidsinspecteur bij P.W. met de na blussing begonnen, waarna zij bij het ver voer der gewonden konden worden inge schakeld. Ook de leden van de jeugdaf delingen van het Roode Kruis hebben zich hierbij bijzonder verdienstelijk gemaakt, Zoals gewoonlijk werd na afloop van de oefening door commandant Wermen bol een nabeschouwing gehouden, waar bij kon worden vastgesteld dat men zelfs op het schema nog enige minuten was in gelopen. De verschillende medewerkers werden voor hun voortvarendheid en ac tiviteit bedankt, waarna de heer Wermen bol tenslotte nog wees op het nut, dat het bezit van verplaatsbare standaards ten behoeve van de bloedtransfusie voor de afdeling zou betekenen. (Van een medewerker) Mede door het fraaie voorjaarsweer trokken de halve finales van de lagere schoolelftallen in het Velsense schoolvoet- baltoernooi donderdagmiddag grote be langstelling. Het was tijdens dit toernooi nog niet zo druk geweest op Schoonen- berg. En niet alleen de scholieren moe digden de jonge voetballers luidkeels aan, maar ook de moeders lieten zich niet onbetuigd. Alle acht poulewinnaars kwamen tweemaal in actie en daarbij brachten de Ossendorp en Theo Thijssen met Comité 1 en St. Franciscus het tot een dubbele triomf. Zij moeten het van daag tegen elkaar opnemen om uit te maken wie er zaterdagmorgen de fina le zullen spelen. De liefhebbers van doelpunten onder de vele kijkers zijn gisteren vrij goed aan hun trekken gekomen, want er werden in de acht wedstrijdjes van tweemaal een kwartier 24 goals geproduceerd. De hoog ste scores kwamen met 3-0 van Ossendorp tegen T. Brandsma 2 en St. Franciscus tegen Clara. Voor de Titus Brandsma- school was het bepaald een off day, want alle twee de ploegen in de halve finales werden twee keer geklopt. Zij zijn daar mee voor de eindstrijd uitgeschakeld. Evenals trouwens Dr. Visser en Clara. Een bepaalde favoriet voor de eindzege viel er na de wedstrijden van gisteren nog niet aan te wijzen, want in de ene poule kwamen Comité 1 en St. Francis cus tot twee overwinningen en in de an dere presteerden dat Ossendorp en Theo Thijssen. Deze dubbele triomfators ko men vandaag tegen elkaar in het strijd perk en daarbij komen de finalisten te voorschijn. De uitslagen waren: Clara-Comité 1 0-1; Ossendorp-T. Brandsma 3-0; Dr. Visser -St. Franciscus 1-2; Theo Thijssen-T. Brandsma 1 3-2; Clara-St. Franciscus 0- 3; Ossendorp-T. Brandsma 1 3-1; Dr. Vis ser-Comité 1 0-1; Theo Thijssen-T. Brands ma 2 3-1. De finale in afdeling E van de lagere scholen wordt zaterdagmorgen om half tien gespeeld. De eindstrijd tussen de Hu- go Üe Groot Ulo 2 en Joannes Uo 2 in afdeling D vindt woensdagmiddag 19 april plaats en de twee andere finales in B en C gaan op maandag 1 mei door. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Conger, van Manchester; Roerdomp, Leith, IJmuiden; Dintelborg, Aberdeen, IJmuiden; Irtysh, Rouaan, IJmuiden; Bruse, Halden; Imme Oldendorff. Castellon; Dongeborg, Mantyluoto; Hainig, Huelva; Zaanstroom, Hull; Agnes, Londen; Maasborg, Hamina, Beverwijk; Gazelle, Boston, Zaandam; Jans, Londen; Antje Oltmann, Avilez, IJmuiden; Gunda, Rouaan, IJmuiden; Hannes Luenstedt, Helsingfors; Pirjo, Helsinki; Brinda, Poole. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hathor, naar Rotterdam; Windhuk, Bremen; Claus, Londen, IJmuiden; Plover, Felixtowe; Coconia, Genua; Glowe. Antwerpen, Beverwijk; Hada 2, Rotterdam; Poolster, Oskarshamn, IJmuiden; Oranjeborg, Delfzijl, Beverwijk; Altnes, Simons- vik, IJmuiden; Polaris, Soernaes; Dinslaken, Boulogne, Beverwijk; Altefaehr, Hamburg, Zaandam; Wotan, Dagenham; Tilla Doris, Rot terdam; Berkelstroom, Rotterdam; Texelstroom, Liverpool; Arzamas, Bremen; Saint Philippe, Duinkerken; Augsburg, Christobal; Hangard, Landskrona, IJmuiden, Lenie, Trolhattan, IJ muiden; Conger, Manchester; Phoenix, Londen; Sierra Bravia, Bilbao; Imme Oldendorff, Rot terdam. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Havel, van Drammen; Wolfenbüttel, Venetië; Mathilde, Baton Rouge; Prinses Margriet, Vego. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Dintelborg, naar Plymouth, IJmuiden; Aeneas, Rotterdam; Agnes, Londen; Mynias, Rotterdam; Daphnis, Barrioshoek; Hainig, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5