AGNES GEENE moest titel afstaan aan haar clubgenote FELICE DE NOOYER - op verrassende wijze - NIEUWE KAMPIOEN Imre Rietveld is vandaag de bruid Jacht van Janssen mislukte door val Dure rustig mannen sliepen in het peloton Den Hartog uit vergetelheid door zege in Amstel Goldrace Oosterkwartier nog een punt achter koploper Excelsior Eventueel beslissingsduel van SVE en Landlust in Haarlem Gert Bongers - ondanks rugpijn winnaar ronde van Friesland Hegemonie van Japan in WK tafeltennis I Badmintoncijfers Plan van Harry Steevens mislukte BEP in slotfase baas over Haarlem DES/Blokkeer weer kampioen Aad Duyker op de vierde plaats Zege voor Janssen Steevens kreeg zijn revanche MAANDAG 1 PRIL 1967 11 Preiskeit ploegleider in Pour de France Hockey B-team won van Rheinland-Westfalen r t I r 1 Tevreden Volleybalprogramma «V (Van onze badmintonmedewerker) Het toernooi om de nationale bad- mintontitels, dit weekeinde in de sporthal-West in Amsterdam gehou den, heeft in de enkelspelen enige sensationele verrassingen opgeleverd. Men mocht verwachten dat Agnes Geene, bij de afwezigheid van Imre Rietveld, gemakkelijk haar nationaal kampioenschap zou prolongeren, maar in de finale werd Agnes in twee games nog wel, door haar club genote Felice de Nooijer verslagen. De titel bij de heren is weer terug in handen van de Utrechtse Duinwijcker Herman Leidelmeijer, die ook in 1964 en 1965 als veelbelovende jongeling, nationaal kampioen werd. De 20- jarige Leidelmeijer, die volgende maand onder de wapenen moet, mt- troonde de Tilburger Huub van Gin- neken. De 22-jarige Felice de Nooijer, die sa men met Agnes Geene de damespartijen vertolkt in het nationale kampioensteam van „Haarlem", had voorheen nog nooit van Agnes kunnen winnen. „Mentaal had ik r e op deze grote strijd voorbereid" vertelde de nieuwe kampioene, „maar aan een zege dacht ik nauwelijks". „Het spel van Agnes blijft altijd verrassend, ook al moet ik haar spel door en door kennen". Felice had zich met haar zuster Mirette danig voorbereid op de titel strijd, echter met het doel het „dames- dubbel" in de wacht te slepen. Deze op zet slaagde niet, want Agnes Geene ver sloeg met Marja Ridder van Duinwijck, de afvaardiging van „badmintonfamilie de Nooijer" in de finale met 15-11 en 15-9. Doch in de enkelspelfinale, kwam het Felice de Nooyer. Heren enkelspel, halve finales: Huub van GinnekenLeo Kountul 17-15, 15-7, Herman LeidelmeyerRuud van Ginneken 15-10, 15-3. Finale: Herman LeidelmeyerHuub van Gin neken 15-6, 15-7. Dames enkelspel, halve finales: Agnes GeeneMargot ter Metz 11-5, 11-4, Felice de NooyerJoke van Beusekom 11-6, 11-4. Fi nale: Felice de NooyerAgnes Geene 11-7, 11-3. Gemengd dubbelspel, halve finales: Felice de Nooyer/Ruud van GinnekenMarja Rid- der/Jos Rijmers 15-9, 15-11, Tonny Panne mans/Leo KountulJoke van Beusekom/Leo Hansen 15-6, 15-6. Finale: Felice de Nooyer/ Ruud van GinnekenTonny Pannemans/Leo Kountul 15-5, 15-9. Dames dubbelspel, halve finales: Agnes Geene/Marja RidderHenriëtte Ernst/Tineke Liebregts 15-13, 15-4, Felice en Mirette de NooyerJoke van Beusekom/Therese Diep straten 15-12, 15-9. Finale: Agnes Geene/ Marja RidderFelice en Mirette de Nooyer 15-9, 15-11. Heren dubbelspel, halve finales: Huub en Ruud van GinnekenLeo Hansen/Hans Sweep 15-3, 15-1, Leo Kountul/Herman Lei delmeyerBoudewijn Ridder/Jos Rijmers 15-6, 15-9. Finale: Leo Kountul/Herman Lei delmeyerHuub en Ruud van Ginneken 15-11, 15-9. Hans Preiskeit is zaterdag in Frankfort op een bijeenkomst van beroepswielren ners en officials benoemd tot leider van de Westduitse ploeg voor de Tour de France. Als kopman werd Rudi Altig, wereldkampioen op de weg, aangewezen. toen niet verwachte succes. Agnes Geene, evenals Felice een pupil van trainer Wol- ters, had kennelijk de strijd met haar clubgenote rijkelijk onderschat. Wel liep Agnes direct tot 6-1 uit, maar Felice ste vende Agnes in de score voorbij. Haar lems eerste dame raakte aangeslagen en miste in dit duel de kracht om zich te herstellen. Agnes onzeker, werd door een goed spelende Felice met 11-7 en 11-3 vol komen onder de voet gelopen. Herman Leidelmeijer die zich aan het begin van dit bijna afgesloten seizoen bij Duinwijck meldde, voelt zich bij de Haarlemmers uitstekend op zijn plaats. „Ik heb bij Duinwijck goede tegenstan ders en een uitstekende training", zei Leidelmeijer. Hij heeft zijn goede vorm weer terug en dat heeft Huub van Ginne ken in de eindstrijd ervaren. Snelle reac ties en snerpende smashes maakte de Tilburger kansloos; 15-6 en 15-7. Ook in de finale herendubbel ondervond Huub van Ginneken samen met zijn broer Ruud de kracht van de Duinwijcker, die nau welijks boven de netrand uitsteekt. Met zijn partner Leo Kountul uit Heerlen ver sloeg Leidelmeijer de Tilburgers met 15-11 en 15-9. Het gemengd dubbel werd de vijfde partij die in twee games werd be slist. De piepjonge nationale kampioene Felice de Nooijer versloeg samen met Huub van Ginneken het Limburgse duo Tonny Pannemans en Leo Kountul met 15-5 en 15-9. Het Nederlands B-hockey-elftal heeft op „Beekhuizen" in Velp in een matig gespeelde hockeywedstrijd met 1-0 ge wonnen van het vertegenwoordigende elf tal van Rheinland-Westfalen. Het doel punt werd gemaakt door Frans Spits. Imre Rietveld is vanochtend in Vei sen getrouwd met de Deense bad- mintoncrack Knud Aage Nielsen. (Van onze sportredacteur) Geen naam van het dure „rennerspak ket", dat uit binnen- en buitenland was aangetrokken voor de Amstel Goldrace, prijkte in de voorste gelederen van deze zaterdag gereden profkoers van Helmond naar Meerssen. Geen monsieur Anquetil (hij peddelde, vriendelijk naar het Lim burgse volk langs de weg kijkend, voort durend aan de staart van het peloton, handen losjes op het stuur), geen Eddie Merckx (die zich lekker in het zonnetje koesterend mee liet voeren in de grote groep), geen Poulidor (die zich ook niet al te veel wilde inspannen). Jan Janssen is ook niet bij de eerste tien te vinden, maar hij heeft wel waar voor zijn start- geldt van enkele duizenden gulden) gebo den. Wie wel won was Arie den Hartog, meesterknecht in Franse dienst, fietsende butler van de geachte heer Anquetil of (zoals in de laatste fase van de afgelo pen Tour de Franse) in de wielerkringen iets minder geachte heer Aimar. Einde lijk dan weer eens een overwinning voor de in oranje (BIC-) trui gestoken Den Hartog, eens gedoodverfd als de grote man van de toekomst, maar na zijn jam merlijke aftocht op een Franse Tour-hel- ling in de grote vergetelheid weggezonken. Arie den Hartog had heel hard een over winning nodig. Hij was dan ook zeer te vreden, dat hij de eindsprint won van een groepje van tien man. Die sprintzege was een diepe teleurstelling voor de Limbur gers Steëvens en Schepers, de twee Ca- Dallero-rijders, die alles hadden gedaan om zich goed op deze koers voor te bereiden. Het tweetal had de afgelopen week het parcours gereden. De beide vrienden ken den elke bocht. Ze wisten waar de finish was. Ze hadden ook uitgekiend, hoe ze ae sprint zouden laten verlopen, want het stond voor hen vast dat ze in een kopgroep zouden zitten. Alles klopte. Tot op de laatste dertig meters.want de organisatoren hadden op het laatste moment de finish verlegd, meer naar de „top" van de Lange Raarberg in Meers sen. Later zei Caballero-manager Van der Ende tegen zijn Limburgers: „jullie zijn toch tijdens de eerste doortocht door Meerssen over de streep gekomen en jul lie hadden het toch kunnen zien, dat hij anders lag?" Steevens en Schepers haal den teleurgesteld de schouders op. „De Witte" mompelde: „ik voelde me zo sterk. Ik dacht gewoon te zullen winnen. Maar ik viel tijdens de sprint tegen de nelling heel even stil". Ploegmaat Via- nen (die voortreffelijk rijdt) had het voorbereidende werk gedaan voor Stee vens en Schepers zou dat op het laatste stuk overnemen. Maar het ging allemaal veel te hard. Steevens begon zodoende te vroeg aan zijn sprint. Kees Lute schoot nu langs Steevens, maar hij kon Den Har tog, die goed profijt trok van de verkeer de timing van de Caballero's, niet voor bij komen. Niettemin mocht Caballero-ploegleider Gé Peters wel tevreden zijn: vier man bij de eerste tien. Hij kon meer lachen dan Kees Pellenaars, die zijn Televizieren op Zoet en v.d. Vleuten na bepaald niet heeft zien vlammen. Meer ook dan Ton Vissers, die geen Willem ÏI-ers in de kopgroep had. Wel tevreden was Louviot. Hij had Arie den Hartog van tevoren ge zegd, dat hij hem alle steun zou geven in deze koers, hetgeen prompt geschied de, omdat monsieur Anquetil deze keer geen extra zorgen behoefde op zijn toe ristische trektocht door Limburg. De slag viel na 88 km in de buurt van Stein. De jonge garde trok ten aanval onder im pulsen van de driftige Limburgers Steevens, Schepers, Beugels en Tummers. Zij vonden na enkele kilometers, toen de vluchtgroep zich geformeerd had, naast zich Den Hartog, Pieterse, Snepvangers, Van der Vleuten, Van der Flaes, de Fransen Novak en Bodin en de Zwitser De Rugna. Dit ploegje kreeg een voor sprong van 2.30. Lute, Zoet en de Frans man Chappe en de Zwitser Herger ver droot het niet-reageren van het peloton en zij kregen in het prachtige heuvel land rond Slenaken de kop te pakken, waaruit v.d. Flaes door een lekke band was weggevallen. In die heuvels moesten Novak (die veel werk voor Den Hartog had verricht), Snepvangers, Da Rugna en Herger lossen. Inmiddels was Jan Janssen met Eef Dolman uit het peloton vertrokken en hun jacht, practisch steeds geleid voor de winnaar van Parijs-Roubaix, leek te gaan slagen. Maar een haakse bocht verraste Janssen. Hij ging onderuit en daarmee was het tempo verstoord. Janssen voegde zich weer wel bij Dolman, maar de voor ste groep kon het tweetal niet meer be reiken. Ook de greep van het peloton reikte niet ver genoeg meer. De dure mannen vonden het best zo. Monter en opgewekt fietste de heer Anquetil naar zijn hotel, waar de beurs gevuld klaar lagDat de finish van de grote groep een chaotisch verloop had gehad, deer de hem niet. Hans Rombouts 1. Den Hartog (Ned.) 213 km in 4.51.00; 2. Kees Lute (Ned.) z.t.; 3. Steevens (Ned.) z.t.; 4. Schepers (Ned.) z.t.; 6. Beugels (Ned.) z.t.; 7. Bodin (Fr.) z.t..; 8. Chappe (Fr.) z.t.; 9. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; 10. Tummers (Ned.) z.t.; 11. Vianen (Ned.) op 38 sec.; 12. Pieterse (Ned.) op 54 sec.; 13. Janssen (Ned.) z.t.; 14. Dolman iNed.) z.t.; 15. Van Looy (België) op 1 min.; 16. Merckx (België) op 1.21; 18. Jacque- tnain (België) z.t.; 19. In 't Ven (België) z.t.; 20. Cools (België) z.t.; 24. Karstens (Ned.) z.t.; 29. Post (Ned.) op 1.42; 41. v. d. Horst (Ned.) op 2.21; 46. Peters (Ned.) z.t. (Van onze korfbalmedewerker) Hoewel Oosterkwartier tegen OKV slechts gelijk speelde (5-5), werd het toch een goede dag voor de Haarlemmers, daar de naaste concurrent, Excelsior, met 12-9 van MEO verloor. Haarlem speelde een goede wedstrijd tegen BEP, maar verloor toch met 6-5. In de derde klasse won Nieuw Flora met 5-1 van WWSV, maar verloren Neptunus (7-2 van Racing A'dam) en Watervliet (5-1 van Biko). Haarlem heeft tegen BEP vooral voor de rust goed gespeeld en kwam door Van Groen, Kaart en Carla Hendriks op een 3-2 ruststand. In de tweede helft nam Haarlem steeds weer de leiding; na 3-3 werd het 4-3 door V. Ladestein. Via 4-4 werd het door Kaart op zeer fraaie wijze nog 5-4. Maar de gasten beschikten daar na over een iets beter schot en wonnen met 6-5. Oosterkwartier was tegen OKV niet op dreef. In de eerste helft viel het no£ mee en kwamen de Haarlemmers met 2-1 voor door Jongkind en v. Dokkum. Toen Mek king na de rust de stand op 3-1 bracht, scheen de thuisclub op fluweel te zitten. Doch OKV sloeg terug en kwam op 3-3 en 3-4 en 4-5, waarna Rosendahl voor de gelijkmaker zorgde. Excelsior 13 18, O'Kwartier 13 17, DDV 16 17, Altius 14 16, Amersfoort 14 16, OKV 13 12, Aurora 14 12, MEO 14 10, BFC 15 8. In de derde klasse heeft Nieuw Flora het stug spelende WWSV op eigen veld met 5-1 verslagen via een 2-1 ruststand. Voor de rust scoorde Poelgeest (2 x) en na de thee vergrootten het echtpaar v. Bree en Van der Mey de voorsprong tot 5-1. Biko was schotvaardiger dan Water vliet, dat met 5-1 verloor. Neptunus nam in zijn uitwedstrijd tegen Racing A'dam in de eerste helft een 2-1 voorsprong. Na de rust waren de Amsterdammers tech nisch veel beter en wonnen verdiend met 7-2. Het Haagse Blokkeer is voor de derde achtereenvolgende maal Nederlands vol leybalkampioen geworden. Blokkeer, dat in 1964 een fusie aanging met het Voor- burgse DES, won zaterdag in Den Haag met 3-1 van Hevok, terwijl de enig over gebleven concurrent, Olhaco, verrassend van AMVJ verloor. Het volleybalprogramma voor van avond in de Kennemer Sporthal luidt: heren: Alliance 7 Gios 4, PWN 2—Alliance 4, HVS 5—OVRA 7, DES—Ruijs 2, HSVC 3—Triumph 2, GIOS 2WIK 2, die Raeckse 3VCIJ 3, De Blinkert 2—HSVC 4, PSCB—Triumph, RuijsRapiditas, DSSOVRA 3, VCIJ 2 die Raeckse 2, WIKOVRA 4. Dames: Alliance 2DSS 2, HVSVes- mia, PWN—HBC 2, HSVC—VCM, HVS 2 DSS 3, DSS—PSVH, DSS 4—Alliance 4, WIK 2—OVRA 5, WIK—VCIJ 3, HVS 3— die Raeckse 7, Gios 3Ruijs, De Gazel lenTriumph 2. (Van onze basketbalmedewerker) Nu in de basketbaleredivisie bij de he ren zowel SVE als Landlust beide weer wonnen, kan het haast niet anders of in een beslissingswedstrijd tussen deze twee ploegen zal de kampioen van Nederland bekend worden. Deze beslissingswedstrijd zal dan vrijwel zeker in de Kennemer- sporthal gespeeld worden. SVE had in Amersfoort niet veel moei te met Agon, terwijl Landlust zeer over tuigend van Blue Stars, dat nu terug zakt, won. SVE krijgt het nu nog in een uitwedstrijd op te nemen tegen AMVJ, dat in die wedstrijd voor de laatste kans op behoud speelt. Landlust moet in Delft het momenteel hevig teleurgestelde Punch bekampen en ontvangt in de „eigen" hal nog bezoek van het reeds gedegradeerde US. Onderaan de ranglijst heeft Wilskracht het ook dit jaar vrijwel zeker weer ge haald. Evenals vorig seizoen kenden de rood-groenen dit seizoen een sterke eind sprint, die zaterdagavond werd bekroond met een zege op de medegegadigde voor degradatie AMVJ. Dit bijzonder spannende duel gaf in de eerste helft weinig krachtsverschil te zien, getuige tussenstanden van 2-4; 4-14; 18-16 en de 29-26 ruststand. In de tweede helft bleef het evenwicht lang bewaard. Na 36-36 en 46-46 werden bij de stand 54- Arie den Hartog, breeduit lachend na zijn zege in de Amstel Gold Race, samen met de ronde-miss. Gert Bongers prachtige winnaar van de tiende wielerronde van Friesland keek zijn vader na afloop met een brede grins aan. De wereldrecordhouder op de 5 kilometer met staande start voor ama teurs (overdekte baan) was er zelf ook nog helemaal „ondersteboven" van. Hij Gert Bongers was winnaar gewor den van de eerste amateurklassieker waaraan hij dit jaar had deegenomen. Uitgerekend hij, die 's morgens aan de start in Leeuwarden nog als een berg te gen de 188 kilometer op had gezien om dat zijn in de winter opgelopen rugbles sure nog steeds niet genezen was. Bongers was zich pas gaan roeren toen Piet de Wit, Wim Prinsen, Daan Holst, Fedor den Hertog, Rene Pijnen en Nanne Bakker even voor Drachten dertig secon den voorsprong hadden veroverd op een hoofdmacht. Bongers was naar de zes koplopers gesprongen maar zijn vreugde van het „erbij zijn" was van zeer korte duur want na 140 km riep het peloton de zeven rebellen tot dc orde. Bongers wist vanaf dat moment echter dat de „forme" er was en toen hij even later samen met Jurrie Dokter, Daan Holst, Wim Prinsen, Fedoer den Hertog, Guus Leliaart, Aad Duyker en Jan Boo- de wederom ontsnapte, was de zaak be klonken. Gert zat „van voren" en een knappe jongen, die hem er vandaan kreeg. Maar juist toen Boode in Dokkum tegen de straatstenen smakte, Dokter en Leliaart moesten lossen en Pijnen in „de achtervolging van de dag" het gat tussen het peloton en de leiders overbrugde, kwam die rugpijn terug. Maar Bongers liet zich niet lossen. Pas op het Vrijheids plein in de Friese hoofdstad, met nog duizend meter voor de boeg „explodeer de" Bongers. Als een kanonskogel schoot hij naar voren en niemand die hem toen nog bij kon benen. Gé v.d. Winden, die door angina geplaagd werd, zag zijn kans op een eervolle Dlaats door een lekke band ontnomen. 1. Bongers (Voorst 188 km in 4.32.32, 2. Holst (A'dam) op 5 sec., 3. Pijnen (Woensdrecht) z.t., 4. Aad Duyker (Be verwijk) z.t., 5. Den Hertog (Harderwijk) z.t., 6. Prinsen (Hank) z.t., 7. Minnebo (Heenvliet) op 1.45, 8. Harry Jansen (Westzaan) op 1.48, 9. Serpenti (Wijk aan Zee) z.t., 10. Gerrits (Oploo) z.t.. 11. Groen (Steenwijk) z.t., 12. De Wit (Wor- mer) z.t., 13. Kister (Amsterdam) z.t., 14. Ted Blom (Haarlem) z.t., 15. Corne- lissen (A'dam) z.t. 52 enkele slordigheidjes AMVJ nodlottig. Het zijn naam alle eer aandoende Wils kracht liep naar 59-52 en zette toen goed door, om met 72-61 te winnen. Topscorers voor Wilskracht: Hilverink: 10-10; Jan Ravelli: 12-5 en Schouwenburg: 4-9. Bij AMVJ: Bakker: 8-6 en Van der Veer: 6-11. Met de wedstrijd tegen SVE nog voor de boeg en een achterstand van twee punten, zal er bij AMVJ weinig hoop meer zijn. Bij de dames waren er geen verrassingen omdat AMVJ en HOC hun bezoek aan Amsterdam-Noord bij resp. Landlust en Herly winnend afsloten. De ranglijsten zien er nu als volgt uit: Dames: Heren: SVE 21 36 AMVJ 19 38 Landlust 20 34 Blue Stars 19 36 Flamingo's 21 32 HOC 20 32 Herly 21 30 AGON 19 18 Blue Stars 22 22 Giants 19 18 Punch 21 20 Landlust 19 18 Agon 22 20 White Stars 19 16 DED 22 18 DED 20 16 Suvrikri 21 16 Herly 19 12 Wilskracht 22 14 BOB 18 2 AMVJ 21 12 DTV 18 0 U.S. 20 0 Zowel bij de heren als bij de dames is Japan het sterkste tafeltennisland ge bleken. Vooral de Aziatische dames im poneerden. Met 3-0 triomf over Rusland behaalden zij voor de zevende maal in de lange geschiedenis van de wereldkam pioenschappen de titel en de Corbiilon- beker. De Japanse heren hadden meer moeite om de Noordkoreanen te bedwin gen, maar ook zij trokken aan het lang ste eind: 5-3. Nederland is bij de dames boven ver wachting goed voor de dag gekomen. Een dertiende plaats van de 24 deelnemende landen is alleszins redelijk en ten opzich te van de vorige wereldkampioenschap pen van 1965 in Lubljana zijn de dames zes plaatsen geklommen. De Nederlandse heren hebben, evenals twee jaar geleden, een twintigste plaats behaald. Na de nederlaag tegen Dene marken in de voorronden, zat er ook niet meer in. Het is opvallend, dat Bert On nes over het algemeen betere resultaten heeft geboekt dan de Nederlandse kam pioen Bert van der Helm. de laatste wed strijd om de negentiende en twintigste plaats tegen Indonesië ging met 3-5 ver loren. Jan Janssen heeft zondag in Poitiers de Grote Prijs van Trimouille gewonnen. Hij legde de 110 kilometer af in 2 uur en 48 minuten en versloeg in de eindspring de Fransman André Fouché. Lebaube, Epaud en Angiade (allen Frankrijk) werden op 48 seconden derde, vierde en vijfde. De Beg Daniel van Rijckeghem heeft zondag in Frankfort de zesde editie van „Rond de Henningertoren" gewonnen. De Belg won de sprint van een grote groep renners voor zijn landgenoten Planckaert en Van Cooningsloo. Seis werd vijfde, Merckx zevende. De Belg Guido Rey- broeck is in de Elfstedenronde eerste ge worden. Harrie Steevens heeft de profronde van Munstergeleen gewonnen. Hij klopte in de eindsprint Arie den Hartog en nam daarmee revanche voor de sprintneder laag in de Amstel Goldrace. De uitslag luidt: 1. Steevens (Elsloo) 100 km in 2 uur, 31 min. en 5 sec., 2. Den Hartog (Elsloo) z.t., 3. Schuuring (Amsterdam) z.t., 4. Jacquemins (Belg.) z.t., 5. Post (Amstelveen) z..t., 6. Schepers (Stein) z.t., 7. De Jager (Den Haag) op 3 sec., 8. Van Looy (Belg.) op 49 sec., 9. Vianen (Kockengen) z.t., 10. Van Es pen (Arnhem) z.t.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11