Nederlands-Belgische samenwerking op gebied van visserijonderzoek Uitvoering van belangrijk programma gaat beginnen Verenigingsnieuws uit de IJmond Mr 'm NJ VELO UST ,Jeugdteam" van IJmuider Harmonie goed op dreef Neuwieder brandweer was een dagje in Beverwijk Weer inbraken in IJmuiden Zes kisten tong gestolen Kort IJmondnieuws sJl Speelgoed ontvreemd Statenfractie van PSP tegen het streekplanontwerp Noordzeekanaal Grondverkoop voor zelfbouw van vier woningen in Velsen Onbewoonbare woning aan Kanaalstraat in IJmuiden ÜJgP! Invitatie voor het eeuwfeest in de partnerstad Op vreemde manier onderdak gezocht Havenberichten Bromfietsberijdster kwam ten val 4 MAANDAG 17 APRIL 1967 l elsen-IJmuiden Beverwijk x VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET Hmp» ffjm Voor modern vakwerk DAMESKAPSALON tfri Deze week gaat een Nederlands-Belgische samenwerking in het tech nisch onderzoek ter verbetering van de garnalenvisserij de inleiding vor men \an een uitgebreid programma, waarbij de wetenschapsmensen op vissenjgebied van beide Benelux-partners hopen te komen tot een contact dat binnen de kortst mogelijke tijd nuttige resultaten zal opleveren. Voorzitter. In de vacature ontstaan in het bestuur van de stichting sociaal culturele voorzieningen in Beverwijk door het uittreden van wethouder A. J. Her mes als voorzitter, is voorzien door de benoeming van de heer F. J. Scholten, die tot dusver het vice-voorzitterschap bekleedde. sip? Na het praktisch beproeven in Bres kens en in Nieuwpoort van een door dr Boddeke van het Rijksinstituut voor Vis serijonderzoek in IJmuiden ontwikkelde methode waardoor de enorme vernietiging van toekomstige consumptiegarnaal, jon ge tong en schol tot een minimum kan worden beperkt terwijl voor de garnalen visser een groter rendement wordt be reikt, gaan Nederlanders en Belgen de visserij met het pelagisch net onder de loep nemen. In de komende zomer maanden komen dan het biologisch onder zoek, de kwaliteitsnormen en diverse tech nologische aangelegenheden aan de beurt De directeur van het Proefstation voor Zeevisserij in Oostende, de heer Hovart gaf in het afgelopen weekeinde tegenover een groep in de visserij geïnteresseerden uit Nederland en België blijk van zijn MAANDAG 17 APRIL Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30-20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u. Uitleenpost parochiezaal onder Petrus- kerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 u. DINSDAG 18 APRIL Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, 20 u.: jaarvergadering Ver «niging Volksonderwijs. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur IJmuiden en omgeving: van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, telef. 02550-5010; Velseri-Noord: 11-12 uur in gem. vergaderzaal, Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-12550; Santpoort: 15-16 uur in gebouw Cusa, Hoofdstraat 117 tel. 02560-8014 Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. MAANDAG 17 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur; naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Vrije dramatische expressie; docenten Sas- kia Verwayen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: schilde ren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, door De Gieteling. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20 u.: tekenen o.l.v. de heer Barendse door Kennemerstaten. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Voorlichtingsbijeenkomst voor Katholieke Vrouwen Gilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30, 18.30-19.45 en 20.45-21.30 uur. Gezamenlijke Openbare Bibliotheken Beverwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u. en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 19-21 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, volw.: 19-21 u.; Wijk aan Zee, gesloten; Heemskerk, Kerk- weg 45, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 19-21 uur. DINSDAG 18 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor- lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gem. Huishoudschool, Moensplein, 19 u.: koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Clubavond voor „Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk: Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee: gesloten; Heems kerk, Kerkweg 45, volw.: gesloten; Ruys- daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. grote verlangen dat een naar zijn ge voel wegens gebrek aan personeel en beschikbare financiën te lang uitgestel de samenwerking met het RIVO in IJ muiden eindelijk wordt gerealiseerd. Vol trots toonde hij zijn Nederlandse en Belgische gasten onder wie de voor zitter van het Nederlandse Visserijschap, leden van Nederlandse en Belgische re dersverenigingen, vissers, vertegenwoor digers van rederijen en scheepsmotoren- fabrieken, directeuren van visserij scholen en journalisten zijn klein maar uiterma te efficiënt ingericht laboratorium. Hier vormde de apparatuur voor de toepassing van vloeibare stikstof in de diepvriestech niek ten behoeve van de visserij het pa radepaard van de Belgen, die volgens hun mening met de Europese primeur op dit terrein zijn gekomen. Zowel aan boord van de vissersschepen als bij het transport over land zou dit een investering betekenen die 25 percent goedkoper is dan bij de huidige in het algemeen toegepas te systemen, welke bovendien een ingewik kelder en meer ruimte vergende uitrusting hebben dan bij de nieuwe methode, die po pulair gezegd neerkomt op: „betrekkelijk kleine grondstoftank, kranen opendraaien en klaar is Kees". Een bezoek aan de vismijn in Oostende liet een andere primeur zien, namelijk de (zich nog in een proefstadium bevinden de) vervanging van de rieten vismanden door plastic vismanden, waaraan uit psy chologische overwegingen de voorkeur wordt gegeven boven de op sommige Ne derlandse visveilingen geïntroduceerde rechthoekige plastic kisten. Het nieuwe gebouw van de Visserijschool John Bauwens (kosten: 40 miljoen franks) waar nog geen zestig jongens voor de vis serij worden opgeleid maakte op de Nederlanders een ietwat pompeuze in druk. De grote ruimte, ingenomen door het doelmatig ingerichte instructief visse rij museum en de zeer uitgebreide moto renzaal, alsmede het moderne elektroni sche materiaal waarmee de toekomstige vissers vertrouwd worden gemaakt oogst sten bewondering bij de bezoekers, die door de heer Boels, bestuurder van de school, werden rondgeleid. Op het nieuwe stadhuis, waar de gas ten uit Nederland namens het stadsbe stuur werden ontvangen door de schepen voor handels- en schippershaven, de heer Van den Kieboom, sprak deze onder meer zijn vertrouwen uit ten aanzien van het Europese visserijbeleid, dat medio vol gend jaar in werking zal treden. Het visserijbedrijf in België en het vis serijbedrijf in Nederland worden gecon fronteerd met veelal de zelfde vraagstuk ken, zodat een gezamenlijke bespreking kan bijdragen tot een oplossing. Met een aanvoer van 40 miljoen kilo vis en een omzet van 400 miljoen frank per jaar, een vloot van 200 eenheden tot een geza menlijke inhoud van 15.000 ton en een mo torvermogen van 30.000 paardekrachten, rekende de stadsbestuurder Oostende tot een van de belangrijkste vissershavens van West-Europa. De menselijke kant van het visserij bedrijf in de Belgische kustprovincies werd belicht door de heer E. Hiet van het Westvlaams Economische Studiebu reel. De door hem gehouden causerie over Motieven en weerstanden ten overstaan van de visserij" getuigde van een diep gaande studie van een ingewikkelde ma terie, die evenals in Nederland de weg kan wijzen bij het streven naar een oplossing van factoren welke een essen tiële rol spelen in het bemanningsvraag- stuk bij de zeevisserijvloot. Voor de Nederlanders die straks direct het grootste belang hebben bij de wijze waarop het Europese visserijbeleid wordt uitgevoerd was de uiteenzetting op het hoofdkwartier van de Europese Gemeen schap in Brussel door de heer R. Simon- net, hoofd van de afdeling visserij produk- ten van het directoraat-generaal Land bouw, aanleiding tot het afvuren van een reeks vragen, welke getuigden van een zekere angst dat de te nemen maatre gelen soms al te zeer in het nadeel van de Nederlandse producenten zouden gaan werken. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 Zaterdagmorgen werd de Velsense po litie er door het personeel van een gara ge in IJmuiden-Oost van in kennis ge steld dat men hier twee jongens van elf en twaalf jaar had vastgehouden, die in de omgeving van de garage iets in de grond hadden begraven. Bij onderzoek vond de politie hier zestien modelbouw vliegtuigjes die, naar de jongens beken den, door hen bij een warenhuis in IJ muiden waren ontvreemd. De discussies, die hieruit voortvloeiden, leken onder meer de verwachting te rechtvaardigen, dat de EEG-commissie, nog in de loop van dit jaar de voorstel len voor een gemeenschappelijke visserij- politiek moet uitwerken, hierbij voor dik wijls zeer moeilijke problemen zal komen te staan en dat wanneer eenmaal deze vis- serijpolitiek van kracht is geworden, een periocje met veel kinderziekten moet wor den doorgeworsteld. Nederland zal „in het algemeen be lang" ook in deze te voeren Europese politiek zekere teleurstellingen hebben te incasseren. Het streven om een eerlijke concurren tie te bevorderen, heeft reeds zich tegen over elkaar opstellende juridische inter pretaties van wat „volgens het boekje" mag en niet mag ontmoet. Het oriëntatie- en studiebezoek van de Nederlandse groep aan Oostende en Brus sel geschiedde op initiatief van de Volks hogeschool „De Blankaart" van Woumen, in samenwerking met de Volkshogeschool in Bergen (Noord-Holland), respectieve lijk vertegenwoordigd door de heer L. Kempynck en ir. Th. Knook. ADVERTENTIE Permabel en Cold-wave Pruiken en haarstukjes Lange Nieuwstraat 471. Tel 8166 De nieuwe visserijschool in Oostende „John Bauwens"; het gebouw heeft 40 miljoen franks gekostmomen teel worden er 55 jongens opgeleid. IJmuiden is al vele jaren gewens aan de martiale verschijning van de tamboers van de IJmuider Harmonie, die kans ziet de kijkers op urenlange shows te ver gasten. Vele taptoes zijn al verzorgd door de harmonie met de drumband, en het succes was verankerd in enkele bekende elementen: de muzikaliteit van het em semble, de ijver, waarme wordt geëxer ceerd en de kostuums, die op iedere nieu we kijker een overrompelende indruk ma ken. De laatste jaren had ook de jeugddrum band een aandeel(tje) in de shows, maar zaterdag heeft IJmuiden kunnen zien, dat dit jeugdensemble ook zelfstandig al tot veel in staat is. Een mars door de gemeente trok overal veel belangstelling en dat gold des te meer voor het optreden op het Marktplein. Daar werd een show gegeven nadat bestuursleden eerst het pu bliek hadden moeten verzoeken achteruit te- gaan omdat de politie niet aanwezig was. De ruimte was evenwel spoedig gescha pen en toen lieten de jeugdige muzikanten in hun fraaie uniformen zien dat zij al veel van hun grote broers en zusters hebben geleerd. Het bleek meteen al bij de „Saints", als altijd „marching in", het kwam ook tot uiting in de andere shownummers, die met vaart en accurates se werden uitgevoerd. Het slotnummer, waarin drie groepen onafhankelijk en toch samen voor mooie patronen zorgden, be tekende een waardige afsluiting van dit optreden, dat voor vele belangstellenden en kwartiertje te vroeg kwam. Want de genen, die om vijf uur naar de show wilden verlaten plein. Een plein in elk geval zon der jeugd. Want die was „met de muziek mee. De PSP-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Holland zal zich verzetten te gen de goedkeuring van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied. Dit heeft de heer A. Kemmink uit Hoorn zaterdag middag in Zaandam gezegd in de jaar vergadering van het gewest Noord-Hol land van de PSP. Volgens de heer Kem mink bestaan er uit een oogpunt van mi lieuhygiëne alleen maar bezwaren tegen dit plan. Het zal zijns inziens leiden tot een veel te grote industrialisatie zonder garanties dat de leefbaarheid van het ge bied niet wordt aangetast. (De PSP-fractie maakt met haar acht leden tellende frac tie rond 10 percent van de Provinciale Staten uit). Volgens de heer Kemmink staat het alle andere beweringen ten spijt zelfs vast dat alleen al door de komst van Mo- biloil en aanverwante bedrijven de lucht vervuiling aanzienlijk zal toenemen. Hij meent dat ook de overheid hiervan over tuigd is want anders zouden er geen komen kijken vonden een al weer vrijwel groenstroken in het plan zijn opgenomen. Tijdens afwezigheid van de bewoners is zaterdag ingebroken in een perceel aan de Wijkerstraatweg in IJmuiden, waar voor de daders via een brandgang over de afgesloten poortdeur zijn geklommen Vervolgens werd van de eveneens geslo ten keukendeur het slot verbroken, waar na nog drie binnendeuren werden gefor ceerd. In de woning geschiedde hetzelfde met het deurtje van een buffet en het deksel van een grote geldkist. Verder heeft men alle kasten en laden doorzocht, waarvan de inhoud over de grond werd verspreid. Uit de woning werd ongeveer vijftig gulden vermist, waarna het per ceel langs dezelfde weg weer werd ver laten. Waarschijnlijk omstreeks dezelfde tijd is ook ingebroken in twee percelen aan de Watervlietstraat, waarvan men de ene woning binnendrong via een openstaand slaapkamerraam op de bovenverdieping. Ook hier werden alle kasten doorzocht, waarna bij een voorlopig onderzoek een bedrag van 8.50 werd vermist. De heren W. Scheringa, E. van Kampen A. van der Doe en J. Demmers, allen uit IJmuiden, hebben het plan in hun vrije tijd vier woningen te bouwen op een per ceel grond aan de 's Gravenlust in Vel- sen-Zuid. Burgemeester en wethouders van Vel sen menen dat hun verzoek kan worden ingewilligd. De grond zou ƒ26.000 moe ten opbrengen, met welke prijs de ver zoekers hebben ingestemd. De raad moet nog beslissen. Uit een onderzoek is gebleken, dat de woning Kanaalstraat 35 rood in slechte toestand verkeert; er zijn zo veel gebre ken geconstateerd, dat het pand niet meer in bewoonbare staat kan worden terug gebracht. Burgemeester en wethouders van Velsen hebben de gemeenteraad ver zocht te besluiten de woning onbewoon baar te verklaren en de ontruimingster mijn te stellen op zeven dagen. De woning wordt momenteel niet bewoond. •^y^Vf'VV'v'-V' kv'-\' -">• Het korte bezoek, dat de Neuwieder brandweer heeft gebracht aan Beverwijk, is weer achter de rug. Zaterdagmorgen arriveerden de gasten uit de Duitse part nerstad Neuwied zondagmorgen ver trokken zij voor een bezoek aan de bol lenstreek, met daarop aansluitend de te rugreis. In de middaguren zijn de Duitse brand weerlieden, met hun dames en enkele Be- verwijkse collega's naar Amsterdam ge togen voor het maken van een rondvaart Tegen zes uur 's middags waren zij weer terug en werden zij op het Stadskantoor officieel door burgemeester en wethou ders ontvangen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma schetste in het kort de totstand- In de naclit van zaterdag op zondag werd van de zijde van het Antoniuszie- kenhuis de assistentie van de Velsense politie ingeroepen, omdat een man zich wilde laten opnemen en daarom weiger de de ingang te verlaten. Bij de komst van de politie had hij zich languit en als bewusteloos op de grond uitgestrekt. De man, die enigszins naar sterkedrank rook, verklaarde tegenover de politie aan een twist met nozems een bloedende lip te hebben overgehouden, zodat hij voor een bed in het ziekenhuis in aanmerking meende te komen. Het was een 39-jarige inwoner van Zaandam, die verder te ken nen gaf geen lust te hebben naar een hotel te gaan. „Dat doe ik altijd op deze manier", vertelde hij, „ik ga altijd ergens voor dood op de stoep liggen. Dit is voor mij de beste methode gebleken om direct onderdak te krijgen". Welnu, de politie heeft hem dit onder komen inderdaad verleend, alleen niet op een hotelbed. Door een erehaag van brandweer- lieden bestegen de Neuwieder brandweerlieden de trap in het Stadskantoor, welke hen naar de salie des pas perdus voerde. Buiten op het Kennedyplein hadden zij te voren kennis genomen van het Beverwijkse brandweermaterieel, dat hier stond opgesteld. koming van het partnerschap en wees vervolgens op de taak van de brand weerman. Uit naam van de Neuwieder brandweer sprak de commandant de heer Lethen een woord van dank voor de ont vangst. Hij bood het college van burge meester en wethouders een schild van zijn brandweer aan, waarop de comman dant van de Beverwijkse brandweer ir. L. Stoelinga een brandweervaan schonk aan zijn Duitse collega, zowel aan B. en W. van Beverwijk. Op de muzikale tonen van een piano en een viool bleef men ge zellig bijeen. Daarna wachtte hen het Kennemer The ater, waar een voortreffelijke koude lunch gereed stond. Deze werd alle eer aangedaan. In aansluiting daarop volgde in de grote toneelzaal een gezellige avond waarbij veel is gedanst en gepraat, Slechts node kon diep in de nacht af scheid van elkander worden genomen. Dit vond echter niet eerder plaats, alvo rens de Beverwijkers dankbaar waren in gegaan op de uitnodiging om begin sep tember in Neuwied het 100-jarig be- staansfeest van de brandweer daar mee te maken. Door de politie van het Staatsvissersha- venbedrijf werd de assistentie gevraagd van de Velsense politie, in verband met diefstal van zes kisten tong. Deze kisten werden later teruggevonden in een koel cel van het koelhuis „IJsvries" en hier in beslag genomen. Als verdacht van deze diefstal werd door de politie een 27-jarige visknecht uit IJmuiden aangehouden, waarop later arrestatie volgde van een 32-jarige vishandelaar en een 25-jarige visknecht-chauffeur, beiden eveneens uit IJmuiden. Deze laatsten wegens heling. Zij hebben allen bekend. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Yarra- wonga. van Freetown; Hille Oldendorff, Huelva; Johannes. Vlissingen; Souli, Philadelphia; Ava- lon, Harwich; Skauborg, Vitoria, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Realta, Dagenham; Troll- heim, Tubarao. IJmuiden; Marianne Weber. Hull. IJmuiden; Laertes, Antwerpen; Polaris, Dundee Spaarnestroom, Hull; Maria Althoff, Creeek- mouth; Horizont, Gdynia; Bern, Pern, Velsen; Zenith, Gdynia; Gladonia, Par; Fivelborg, Ro chester, IJmuiden; Pieter Winsemius. Poole; Claus, Londen, IJmuiden; Carola, Kingslynn; Kon Tiki, Karlstad, Zaandam; Wotan, Dagen- ham; John V, Newhaven; Stormont, Newcastle; Bandak, Hampton Roads; Dneprogres, Le Havre; Anna Marina, West on Point; West Riding Goole; Buka, Londen; Plover, Felixtowe; Swift III, Londen; Hondsbosch, Londen. Zaandam; Schokland, Landsend Pergo, Den Helder, IJ muiden; Doni, Ipswich. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Gunda, naar Gothenburg, IJmuiden; Aghios Dimitrios, Piraeus; Scarcity, Silloth; Calvijn. Sharpness, IJmuiden; Ordinence, Ostende; Teunika, Lon den; Nella, Lisabon; Ilse M.. Aarhus; Conzelo, Londen Jans, Londen; Susan Constant, Canada; Jean-E., Londen; Gertrud Fritzen, Monrovia, IJmuiden; Wiedstein, Hamburg; Yarrawonga, Gdynia; Mercansea, üxelosund, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Servaaskerk, Hamburg- Magas, Leixoes; Hille Oldendorff, Kiel; Othonia, Bilbao, IJmuiden; Nordlicht II, Bilbao IJmui den. Zondag aangekomen te IJmuiden: Boekanier, van Norwich; Walter Richter, Trollhattan; Ares, Le Havre; Kirsten Wesch, Avonmouth, IJmui den; Greenland, Terneuzen; Rudolf Oetker, Houston; Trio. Leith; Activity, Dublin; Aar- denburgh, Stockholm; Lien, Hull; Dania, Ko penhagen; Ronndiek, Duinkerken; Baerenstein Bremen; Havelland, Bremen; Greundiek, Duin kerken; Ulysses, Hamburg; Rutger Vinnen, St. Malo; Toften, Karlstad; Lutetia, Gravelines Catharinapolder, Leith; Sethia Budhi, Bremer haven; Draco, Aarhus; Ruth Dieter, Koeping; Norse Transporter, Baie Comeau; Aldebaren, Hudiksvall; Els Teekman, Landsend; Trito, Dublin; Donata, Londen, Vijfhuizen: Jörg I Vestervik, Beverwijk; Kinnaird Head, Liver pool; Hansy, Norsbronn. Zondag vertrokken van IJmuiden: Dutch Mate, naar Tyseport; Zaanstroom, Huil; Rijnstroom, Shoreham; Hontestroom, Sheerness; Vliestroom, Leith; Avalon, Harwich. Maandag aangekomen te IJmuiden: Spaarne- borg, van Sharpness, IJmuiden Johanna Buite laar, Klaipeda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Op de rijwieloversteekplaats gelegen in de Spoorsingel in Beverwijk is een 60- jarige bromfietsberijdster geglipt en op de grond gevallen. Met een hersenschud ding en gekneusde ribben is zij in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4