WANDELENDE LUNS WEKTE OVATIE Houtrusthal bleef „Haags" bij het geweld van de Stones Verboden film morgen in de Utrechtse filmliga en t.v.- Meisje verguld en gestorven Sumerische muziek op kleitafeltje Na afloop: diefstal en vandalisme Germ de Jong gecremeerd Simon Wiesenthal ontvangt opbrengst „Van Harte" Luydjens Romeins Académicien icasso Amsterdam zorgt voor record Steinertoneel naar Amsterdam Toto, keizerlijke komiek overleden MAANDAG 17 APRIL 1967 7 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Nederland is het eerste land ter wereld, dat de Rolling Stones rustig heeft laten komen en weggaan. Ditmaal geen vernielde zaal als in augustus 1964 de Kurzaal, of de massale community singing van de sfeerloze Bossche veilinghal, precies een jaar geleden. Achtduizend toe schouwers, waarvan zeker de helft niet meer tot het tienerdom kon wor den gerekend, hebben zaterdagavond dicht op elkaar staand, op eikaars schouders zittend of rustig op de ver afgelegen tribunes toekijkend, de Stones-show aanschouwd. Het en thousiasme, dat het Haagse publiek niet voor de buitenlandse Stones kon opbrengen, viel halverwege de voor stelling wel minister Luns ten deel, die met zijn zeventienjarige zoon langs de halflege stalen hekken een ommetje maakte door de zaal. Het gejuich van het tribunepubliek voor de minister overstemde gedurende enkele seconden de beat van de Stones. Goedkoper Lauwheid Kampioen Zeg het met bloemen Als eerste Nederlander O Bloemen brengen sfeer erjaardag bloemen CINEAST: AFKEURING IS MISVERSTAND Zelfmoordenaars (Van onze correspondent) ROME. In Rome is zaterdagoch- gens grote overeenkomsten vertoont de opnamen is gemaakt in Hilvarenbeek, Terwijl Chaplin is voortgekomen uit waar Van der Heyden is geboren en waar Me joodse galgenhumor, was Toto de hij tot ongeveer zijn dertigste jaar heeft ]aatste grote vertegenwoordiger van gewoond. Hij laat in zijn film een kermis- r -pt „p „n oud-Romeinse A fwezig voeren. De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma's De avond begon al bij ieder beatfes- tijn. Lawaaierige, langharige tieners kwa men rond acht uur de Houtrusthal binnen en stelden zich op voor het twee meter hoge, acht meter brede podium. De orkes ten in een voorprogramma hebben altijd de ondankbare taak het publiek op te warmen, wat zelden lukt, doordat het pu bliek op belangrijker zaken wacht. Al leen „Full House" ssprong er voor de se rieus luisterende toeschouwer uit, en dan vooral door de knappe prestaties van saxofonist Gijs Hendrix. Voor dertigduizend gulden tiendui zend gulden minder dan vorig jaar hebben de Stones vijfendertig minuten op het toneel gestaan. Voor het eerst heb ben ze duizenden jonge mensen niet tot hysterie kunnen opzwepen. Het Haagse publiek heeft de Stones beheerst en rustig bekeken. De tieners lopen snel uit de hit te de koude avond in. De Rolling Stones-show heeft noch de politie veertig man sterk, van wie veer tien in burger in de zaal noch de uit een kleine honderd man bestaande eigen ordedienst van organisator Acket enige last bezorgd. Wie van de achtduizend aan wezigen zich misdrpeg, werd spel afge voerd. Hetzelfde gebeurde met hen, die door opwinding, hitte of rook flauwvie len. De Stones kregen de zaal niet mee. De laatste poging van zanger Mick Jagger, die zijn tamboerijn en bloemen in het De Stones nemen de benen na de koele Haagse ontvangst. De politie van de Portugese stad Coim- bra heeft een schouwing gelast op het lijk van een leerling-actrice, die is overleden na op het toneel te zijn verschenen be dekt met een dikke laag goudverf. De 24-jarige oude Helena Aquiar is gisteren overleden na vijf dagen in een coma ge legen te hebben in het ziekenhuis van Coimbra. Zij was in allerijl naar het zie kenhuis gebracht, omdat men een lever ontsteking vermoedde. Helena speelde een rol in het stuk „zodra vijf jaren voorbij zijn" van de Spaanse schrijver Garcia Lorca. De Argentijnse regisseur Victor Garcia had haar opdracht gegeven als pop in een der scènes een dikke laag goud verf te dragen. De dag voor de première in Lissabon, twee weken geleden, zakte mej. Aquiar na de generale repetitie in een. ADVERTENTIE tenaP°*ef9ebaar' dat op ptlj» wordt gesteld Volgens een Belgische musicologe, dr Duchesne-Guillemin van de universiteit van Luik, bevat een kleitafeltje in het museum van de universiteit van Pennsyl vania gegevens, die onze kennis van de muziek met op zijn minst 1000 jaar ver lengen. Het 4000 jaar oude kleitafeltj vertoont een toonschaal van Sumerische muziek, die ouder is dan elk eerder ont dekt muzikaal stelsel. Het tafeltje berust al bijna zeventig jaar in de archieven van het museum, maar niemand wist precies wat de inscriptie betekende, tot dr. Duchesne-Guillemin er kort geleden een bezoek bracht. „Het is geen partituur" zei ze, „het is slechts een muziektheorie." Volgens haar hadden de Sumeriërs een zeer geavan ceerde cultuur en hadden zij „enkele zeer mooie" muziekinstrumenten geprodu ceerd, hoofdzakelijk harpen en lieren. Zij gaf als haar mening te kennen, dat de Sumerische muziek veel leek op de mu ziek van het Nabije Oosten. publiek wierp, om de zaak alsnog uit de hand te laten lopen, strandde op de lauw heid van de tieners. Na hun laatste num mer renden de Engelse jongens van het toneel en verdwenen binnen een halve minuut in hun auto's, die buiten met draaiende motor gereed stonden. Zij ver trokken dezelfde avond nog per vliegtuig haar Londen. Vanavond treden zij in Athene op. De enige schade aan het Hout- rustgebouw: twee deuren uit de scharnie ren, een ruit gesneuveld. Beatfans hebben zaterdagnacht na af loop van het rustig verlopen optreden van de „Rolling Stones" een spoor van vernieling door de Haagse binnenstad en langs het strand getrokken. Er werd voor duizenden guldens schade aangericht. De politie arresteerde achttien jongelui, die zich ondermeer aan diefstal en inbraken schuldig maakten. Op het strand bivak keerden ettelijke tientallen jongelui in pa viljoens. Uit de aangiften, die gisteren binnenstroomden, bleek, dat deuren en kozijnen en planken waren losgemaakt en opgestookt, soms in een kachel in een strandtent, ook wel op het strand in de open lucht. Werd daarmee de kilte van de nacht te lijf gegaan, de jongelui ver dreven honger en dorst door dranken en etenswaren weg te nemen. In aanwezigheid van honderden kun- stenaars is zaterdag het stoffelijk over schot van de schilder Germ de Jong op Driehuis-Westerveld gecremeerd. De voorzitter van Arti, Academie-professor O. de Kadt, hield de lijkrede. In het Apollopaviljoen heeft de vervol ger van oorlogsmisdadigers Simon Wie senthal uit de handen van de radiosecre taris van de VARA, J. de Troye, symbo lisch het bedrag in ontvangst genomen dat was bijeengebracht tijdens en na het radioprogramma „Van harte" op maan dag 1 april. De heer De Troye overhandigde hem een enveloppe met de toezegging, dat het geld dat in de afgelopen dagen is opgehaald en thans nog steeds blijft binnenkomen over gemaakt zal worden aan het Wiessenthal fonds. In totaal is thans ruim 250.000 gul den bijeengebracht. De heer Wiessenthal, die voor deze gele genheid speciaal naar Nederland was ge komen, was onder de indruk van dit ini tiatief. Wat hem het meest trof was de gulheid waarmee vooral de jongeren, die de oorlog niet hebben meegemaakt en van wie men in het algemeen aanneemt dat het hun niet raakt, een bijdrage hebben geleverd. Bronstijd. Enige dagen geleden is is Oes tertaelje in het oosten van Zweden een drieduizend jaar oude tekening op steen ontdekt door spelende kinderen. De teke ning moet in de bronstijd gemaakt zijn, zij meet 15 bij 25 centimeter en stelt een lange boot met negen personen voor. Intussen is vastgesteld, dat de tekening echt is en niet het werk van een zonder ling, die honderd jaar geleden in dit gebied zelf „vondsten uit de oudheid' fabriceerde. NEDERLAND 1. Na Pipo, het nieuws en de reclame de rubriek van actualitei ten op het gebied van kerk en samenle ving, Kenmerk, en vervolgens van de NCRV voor de derde maal Jazz from a swinging era. Het was de bedoeling, dat de NCRV een programma van een half uur zou maken van het optreden van de Amerikaanse jazzgroep met Earl Hines onlangs in ons land. Het werd zo'n pretti ge avond, dat er twee shows en nu zelfs nog een derde uit gehaald werden. „Oude mannen" als Buck Clayton. Bud Free man, Budd Johnson en Roy Eldridge mu siceerden met veel elan. Na het journaal eerst de TROS en dus een aflevering van de serie Mijn oom van Mars. Vandaag is hij bezig te strijden tegen een kracht, die nog sterker is dan hijzelf, namelijk die van het onweer. Als hij probeert zich daartegen te verzetten, gebeuren er vreemde dingen, waarvan mevr. Brown het slachtoffer dreigt te worden. De TROS-actualiteitenrubriek Kompas krijgt vandaag de rest van het uur. Vijf kwar tier vervolgens de NCRV. De Duitse TV tweeling Maria Matray en Answlad Krü- ger heeft geprobeerd de achtergronden te ontdekken van de zwartste dag uit de jaren twintig, namelijk de 29ste oktober 1929, toen de New Yorkse effectenbeurs ineenstortte: het begin van de enorme crisis. Wat gebeurde er in de maanden voorafgaande aan de zwarte vrijdag en wat waren de gevolgen? Eerst voor de makelaars en speculanten, die van schat rijk in een paar uur straatarm waren, daarna voor de politici en tenslotte voor de arbeiders in de hele wereld. In het stuk worden bekende figuren uit de financiële en politieke wereld van die tijd ten to nele gevoerd. Onder degenen, die hen uit beelden, zijn onder meer Curd Jürgens en Dieter Borsche. Nederland 2. Het VARA-programma bestaat uit drie onderdelen: Z-cars, Coro nation Street en daar tussenin Achter het Nieuws. In Z-cars krijgt detective rechercheur Lynch een heel moeilijk zaakje op te knappen. Hij moet zien uit te vinden, waar het geld is gebleven, dat een eenvoudige kantoorbediende zegt kwijt te zijn geraakt. Het onderzoek wordt dubbel moeilijk, omdat de man zichzelf door zijn gedragingen verdacht maakt en Lynch vermoedt, dat er veel meer achter zit dan dit ene gevalletje Natuurlijk (en gelukkig) bemoeit ook Graham zich ermee Verder zijn alle be kenden weer van de partij. In Corona tion Street gaat het leven van de hoofd personen rustig verder. Het echtpaar Che- veski sukkelt met problemen en natuur lijk bemoeit de roddelende bemoeial Elsie Tanner zich ermee. Dan nog een kort na- tuurfilmpje van Jan Veenman over her melijnen en bisams voor het laatste nieuws en daarna een les in de cursus Automatisering van Teleac. Prof. v.d Poel gaat uit de doeken doen, wat nu precies een computer is en hoe zo'n appa raat werkt. De Picassotentoonstelling in het Ste delijk Museum in Amsterdam heeft een rekord-aantal bezoekers getrokken. Vrij dag werd de 118.266-ste bezoeker door de directeur van het museum, mr. E. de Wilde, ontvangen. Het was de 23-jarige mej. M. van Nispen, lerares Frans te Zen deren in Overijsel. Mr. de Wilde over handigde haar een bos tulpen, een jaar abonnement op het Stedelijk Museum en het boek „Picasso" van prof. Jaffé dat onlangs is verschenen. Het rekordaantal bezoekers stond tot nu toe op naam van de tentoonstelling „Family of man" die in 1956 118.265 belangstellenden trok. Onze correspondent in Rome, Adriaan H. Luydjens, is gekozen tot academicus van de „Accademia Tiberina". Hij heeft zijn verkiezing te danken aan zijn bijdra- I gen tot het culturele en artistieke leven in Italië.1 Pele vooraanstaande personen zijn lid van deze academie, die tot doel heeft we tenschap en cultuur te bevorderen. Onder hen zijn prelaten, die later paus zijn ge worden. Tot de leden behoorden ook voor aanstaande buitenlanders als Chateau briand, Frans Liszt, Thomas Masaryk en Madame Curie. Onze correspondent is de eerste Neder lander, die in dit illustere gezelschap is I opgenomen. Voordracht en keuze hebben plaats zonder dat de betrokkene van te voren wordt geraadpleegd. Pas wanneer de voordracht door de meerderheid der leden is aangenomen, wordt de kandidaat gevraagd of hij zijn benoeming wil aan nemen. Maandagavond 24 april zal het Eurit- I mie-theater München onder leiding van Friedhelm Gollert een voorstelling geven in het Sigma-centrum, de Doelenzaal in Amsterdam. Dit optreden, het eerste en enige van deze jonge groep in Amster dam, staat onder auspiciën van de Sika (samenwerkende instituten voor kunston derwijs te Amsterdam). De „Euritmie" heeft lange tijd een verborgen bestaan geleid, in welke tijd aan de verdere ont wikkeling van deze in het begin van de eeuw door onder anderen Rudolf Steiner geïnaugureerde bewegingskunst is ge- werkt. Bud Freeman en Budd Johnson. ADVERTENTIE gO< •emen 'm huis ADVERTENTIE als er bloemen In huis zijn (Van onze correspondent) GRONINGEN. „Voor mijn ge Qi^dat er n^et veej voor VOelt voel heeft de keuringscommissie uitleggen. van de slachtoffers van de gewraakte kerkelijke wet. Hij weet nog niet of hij herkeuring zal aanvragen (binnen dertig katholieke volksdeel niet willen j kwetsen". De 39-jarige cineast Jef van Lcht der Heyden, zelf katholiek uit Maar er ,g nQg wel dU; toen Van der Beetsterzwaag, wiens film „Unge- ueyden destijds in Hilvarenbeek bezig wijde aarde" werd afgekeurd door de was met zijn opnamen, deed zich het centrale commissie voor de filmkeu- enigszins lugubere toeval voor, dat de a öp Hilvarenbeekse pastoor dr. K. .de Beer ring, noemt deze beslissing „een ge- kwam te overlijden». De cineast heeft welaig misverstand tegenover de lQen opnamen gemaakt van de begrafenis nuchtere zuiderlingen, die gewend en deze opname ingelast in zijn film „On- ziin dat de vetste moppen over de gewijde aarde". De keuringscommissie is kerk van de pastoor zelf komen'De 5Ï3Z afgewezen film is vrijdag in Amster- renbeeki een aantal geestelijken en ande- dam in besloten kring gedraaid om te ren> die de begrafenis van de pastoor van zien of daarin inderdaad met „lijken Hilvarenbeek hebben bijgewoond, hier „ordt gesold", zoals in de toelichting ve«»nd worden op de bezwaren van de commissie zou werking zouden hebben willen geven", zijn meegedeeld. Van der Heyden: Twee broers van de overleden pastoor „iedereen die de film gezien heeft zei: (beiden ook priester) zouden duidelijk dit is volslagen belachelijk De ver- ^^baar^zijn.^^^ huuider, mijn adviseur en de jour na gekost heeft zal morgen voor de listen die er waren dachten er alle- utrechtse filmliga (dus besloten) worden maal zo over. Jan Blokker van het gedraaid Algemeen Handelsblad zei: in de film van Jacopetti, Africo Addio, wordt aan de lopende band met lijken ge sold en die mocht wel worden ge toond". „Ongewijde aarde'' die over ongeveer tend de grootste Italiaanse komiek, twee weken in premiere zou gaan („ik had „aQrrl Trvtn" nTOr in Groningen een grootse première wil- bekend onder de naam Toto over- len brengen") is een satire op de regel leden. Toto wordt m Italië beschouwd in de rooms-katholieke kerk, dat zelf- als tenminste de gelijke, zo niet meer- moordenaars en doodgeborenen (de on- dere yan Chaplin, met wie hij overi- gast hooglopende ruzie maken met de «e antiek-OrieKse en oua Romeinse plaatselijke pastoor. De kermisman wil kluchten, die in zijn geboortestad Na- een herbegrafenis van zijn vader, die des- pels door de eeuwen heen gebleven tijds zelfmoord heeft gepleegd en die in zun Geboren in een van de armste ongewijde aarde is begraven. Wanneer de Naöels was Totö toch pastoor plotseling is overleden, laat Van wijken van lNapeis, was ioio toen der Heyden de kermisgast (Ton Lensink) door en door een heer. Zijn eigenlijke en zijn meisje (Shireen Strooker) in een naam, men schrikke niet: zijne kei- bevrijd schaterlachen losbarsten om ver- zerlijke hoogheid Antonio Maria prins volgens te suggereren, dat de man des Cnrtis-Gagliardi Griffi Focas her nachts de stoffelijke resten van zijn va- fe uurtis uagliarai uniii rocas ner der opdelft en in het vers gedolven graf tog Comnenus van Byzantium, voor de pastoor legt. Uiteraard wordt de ste afstammeling van keizer Justitia- ongewijde diep onder in het graf met een nus van het Oostromeinse rijk. Over laagje zand onttrokken aan het oog van .jt f d geweest de komende begrafenisstoet. De kermis- deze "tel ve?A °°en man is gelukkig, nu zijn vader dan einde- I maar tenslotte heeft de rechter in lijk toch in gewijde aarde rust en boven- Napels vonnis gewezen, dat hij inder- dien bij de teraardebestelling alsnog alle raad gerechtigd is hem volledig te zegening en eerbetoon van de kerk deel achtig zal worden. „Zedenkwetsend en ongeschikt voor het Nederlandse bioscooppubliek, zo luid de het oordeel van de centrale commissie voor de filmkeuring. Iemand belde mij er over op. Ik dacht echt, dat het een mop- was", vertelde Jef van der Heyden. „Je Inmiddels waren zijn ouders straatar me mensen. Hij zou oorspronkelijk zee man worden, maar als kind was hij ui terst ongelukkig en als jongeman nog veel ongelukkiger wegens zijn buitengewoon vreemde voorkomen. De Curtis had een volledig a-symmetrisch gezicht en een enorme onderkaak, die bovendien scheef zat, zodat zijn heel grote kin aan de rech- ziet in de film niet een lijk, noch van die ter'kard een paar centimeter langer was vader, noch van de pastoor en het derde dan aan de linkerzijde. Maar hij was een lijk is een bluebanddoosje met een dood geboren kindje erin, dat 's morgens vroeg door de vader zelf op zijn dooie eentje in ongewijde aarde wordt begraven. De cineast heeft verklaard, dat hij zich van de satire bediend heeft om uitdruk king te geven aan zijn piëteit ten opzichte Hilversum 1. 402 m. 7 00 Nws. 7.10 Ochtengymnastiek. 7.20 Gr. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actu aliteiten. 8.15 Gramm. muziek. 8.50 Morgen wijding. 9.00 Moderne muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.02 R.V.U. Stromingen in de moderne Nederlandse poë zie. 12.00 Dansorkest. 12.25 Beurs. 12.27 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Orgel muziek. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beurs 13.30 Jiddische liederen, en Klassieke ka- mermuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Moderne muziek. 16.00 Nws. 16 02 Moderne liederen. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling 17.20 Gramm. mu ziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Actua liteiten. 18.25 Orkestmuziek. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Hersengymnastiek. 19.20 Licht muziek- progamma voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Hou je aan je woord. 20.45 Liedjes. 21.15 Marie Celsete, het verlaten schip (hoorspel). 22.00 Internationale volksliedjes. 22.30 Nws. 2240 Actualiteiten. 22.50 Muzikale lezing. 23üö platenrpogamma. 23.55 Nws. Hilversum II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord (medi tatie). 7.15 Lichte gramm. muziek. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. mu ziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw 10.00 Aubade: klassieke en moderne orkestwerken 11 00 Regeringsverklaring. 12.00 Musette or kest en zangsolist. 12.18 Marktberichten voor de schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.3 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Lichte gramm. muziek. 14.20 Schoolradio. 14.40 Licht instru mentaal ensumble. 15.00 Pizicato. 17.00 Overheidsvoorlichting 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Koninklijke harmonie St. Caecilia. 18.20 Uitzending van de A.R.P. 18.30 Jonge artiesten. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Concilipostbus. 19.35 De zingende kerk. 19.45 Nieuwe katechismus voor volwassenen. 20.00 Moderne en klassieke muziek. 21.00 Voor dracht. 21.15 Klassieke muziek. 21.30 Moder ne muziek. 22.00 Kunst: cultureel progam- ...a. 22.30 Nws. 22.40 Overweging 22.45 - klankbeeld over Zweden. 23.15 Context. 23.45 Lichte gramm. muziek. 23.55 Nws. Hilversum III. 240 m. 9.00 Nws. 902 Actualiteiten. 9.07 Program ma van Harmen Siezen 10.00 Nws. 10.02 Kwink: lichte muziek 12.00 Nws. 12.02 Mu zikaal VARA-Varia. 13.00 Nws. 13.02 Actua liteiten. 13.05 Gast-vrij. 14.00 Nws. 14.02 Ac tualiteiten. 14.05 Decor. 15.00 Nws. 15.02 Ac tualiteiten. 15.05 Elektronisch orgelspel. 15.25 Lichte orkestmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Ac tualiteiten. 16.05 Progr. voor tieners. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Verzoekpla ten. Brussel 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Muziek la carte. 12.40 Weerbericht. 12.48 Amusementsmuziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Eigen-aardig. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Licht muziek. 16.30 Voor oudere luis teraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 17.45 Amuse- musement. 18.00 Nws. 18.03 Voor de solda ten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Amusement. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gramm. muziek. 19.00 Nws. 19.30 Amu sement. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hand in hand met Nederland. 20.30 Hoorspel. 21.14 Kamermuziek. 22.00 Nws. VOOR MAANDAG NEDERLAND I geboren toneelspeler. Al jong trad hij op in kleine Napolitaanse kroegjes in sket ches. De rol van Pulcinella, het masker van Napels, was hem op het lijf geschre ven. Hij werd in 1898 geboren. Omstreeks 1920 was hij een zeer bekend man in de wereld van het variété-theater en toen schiep hij een figuur van Totó: de Napoli- taan, gekleed in een te ruime afgedra gen redingote, een veel te korte gestreep te broek en een bolhoed op het hoofd. Aan die rol van Totó is hij tot zijn laatste le vensdag trouw gebleven, maar altijd was er een enorme afstand tussen Totó en de prins de Curtis. Kort na de oorlog, toen Totó al grote naam had in de Italiaanse revue-wereld, maakten de film-producers zich van hem meester. Hij heeft in meer dan honderd films de hoofdrol vertolkt, maar het on geluk wilde dat hij slechts bij hoge uit- 181.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.55 ZOndering heeft samengewerkt met grote Reclame. 19.00 Kenmerk. 19.30 Jazz. 19.56 6 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. regisseurs, zodat van zijn films er maar 20"2Ö~ Mi j n oom van Mars (TV-film). 20.45 I weinig in het buitenland zijn doorgedron- Kompas: aktualiteitenrubriek. 21.20 Zwarte gen. Hij deed ook veel te veel. Er zijn vrijdag (TV-spel). 22.40 Overdenking. 22.45 j jaren geweest, waarin hij 15, 16 films Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Z-Cars: Gewoon wat routine vragen (TV-film). 20.55 Achter het nieuws. 21.20 Coronation street (TV-film). 21.45 Bespied, een film over de natuur. 21.56 Reclame. 22.00 Journaal. 22.30 Teleac (Automatisering). VOOR DINSDAG Nederland I. 10.20 Schooltelevisie. 12.00 Teleac: De de taillist als ondernemer. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Zoo Zoo. 19.30 The Monkees. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame 20.20 Muziekpro gramma met ballades, swing, jazz en klas siek. 21.00 AVRO's Televizier. 21.30 De fan tastische avonturen van het ruimteschip Ori on (TV-film). 22.30 Journaal. 23.00 Teleac, (Kernfysica). Nederland II. heeft gemaakt. De laatste ijd drong zijn roem echter in de hele wereld door. Ook in ons land is de film Uccellacci e Uccel- lini vertoond, gemaakt door Pasolini en verleden jaar in Cannes bekroond. De laatste tien jaar was Totó bijna vol ledig blind. In zijn huis was het sche merdonker daar hij het zonlicht niet kon verdragen en in zijn laatste dertig films was het werken buiten de studio voor hem bijzonder moeilijk. Men moest zijn bewe gingen leiden met onzichtbare nylondra den. Geen mens die Uccellacci e Uccellini heeft gezien, zal daar iets van hebben be merkt. 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 De zaak Blum (TV-spel). 22.01 Reclame. 22.05 Jour naal. Chaplin. De levensloop van filmacteur Charlie Chaplin zal het onderwerp zijn, van een film, getiteld „dü grappigste man ter wereld", die door Vernon Becker-Mel May zal worden vervaar digd. Douglas Fairbanks jr. zal de rol prent, die men in september klaar hoopt te hebben, van commentaar voor zien.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7