VERRASSING NA TELEURSTELLING Alleen Kessler en Muller spraken en Israel omdat hij opdracht „niet praten" even vergeten was Strategische zet van de Belgen PIET KEIZER UITSCHAKELEN pakte na geluksgoal goed uit KESSLER WIST: „Publiek verwachtte een goede wedstrijd" Nottingham Forest nu één punt achter op Manchester United Stommetje spelen in de kleedkamer VANDENSTOCK: Nederlanders kunnen beter Schotland bracht Engeland verlies toe op Wembley (Van onze sportredactie) „Ik wou dat ik op dat moment maar geen hoofd had gehad", grapte Rinus Israel na afloop in de kleedkamer. Dat gebeurde stil in een hoekje ver van Georg Kessler, waar Israel een gebod vergeten was. In de kleed kamer waren de Nederlanders zwij gers. met uitzondering van aanvoer der Muller. Zo had Kessler bepaald en dat was een grotere verrassing dan de wedstrjjd. Die was teleurstellend en alleen beslist, doordat Israel na achttien minuten een bal weg wilde koppen, maar zelf Doesburg pas seerde. 'TVan onze sportredactie) „Het publiek verwachtte een leuke wedstrijd. Daarop heb ik de jongens voorbereid. Wij zijn niet alleen gekomen om een goede wedstrijd te spelen, maar ook om te winnen". Georg Kessler sprak in de stille Nederlandse kleedkamer mooie woorden. De praktijk was anders geweest en de bonds coach ontkende het niet. „Ik wil geen excuses zoeken. Het was niet goed. Het publiek was terecht teleurgesteld. Maar de terreinomstandigheid was niet best. Het was een hard veld en dat heeft nadelig gewerkt. De tactische fout was, dat er te korte combinaties werden uitgevoerd en die waren op dit terrein niet uit te voeren". Maar de wedstrijd had, Kesslers traditie ge trouw, ook positieve punten opgeleverd „We hebben meer en meer geleerd om op nul te spelen. Dat is weliswaar niet helemaal gelukt, maar toch in dit verband moet ik zeggen dat Doesburg en Eijkenbroek rust in ons spel hebben gebracht". Fout van die rustige verdediging achtte Kessler: „vanuit onze achterhoede kwam de bal te gemakkelijk in het bezit van de tegenstander". Van beslis sende betekenis was, meende hij, dat in de eerste twintig minuten niet ge profiteerd was van de nervositeit van de Belgen. „We waren hier min of meer als favoriet en dat heeft ook zijn nadelige kanten": Aanvoerder Ben Muller vervulde trouw de rol van spreekbuis van het elftal. „Ik kan niet zeggen dat de een beter was dan de ander", en over het spelpeil: „de laatste tijd heb je nooit anders dan op een zacht veld gespeeld en nu ineens dit". De overige tien stapten min of meer zwijgend in de bus. „We mogen niets zeggen, ga maar naar Muller". Over die zotte situatie zei Kessler: „Ik neb meer dan één reden hiervoor. Het is niet zo maar een impuls; hier loop ik al veertien dagen mee rond. Het is voornamelijk bedoeld om het aan voerderschap meer te accentueren. Maar het kan best de volgende wedstrijd wel eens anders zijn". Of Kessler dit al eens eerder had meegemaakt. „Ja, in West-Duitsland". Of Kessler niet dacht, dat deze maatregel impopulair was. „Ja, dat dit impopulair was, wist ik van te voren. Maar ik heb er mijn redenen voor. Ik ben benieuwd naar de reacties". THEO REITSMA Het doelpunt was de afsluiting van een aaneenschakeling van Nederlandse verde- digingsfouten en het einde van een periode, die kort en mooi was geweest. Even had Keizer geflonkerd in een aanval, die op weg scheen naar goals. Even maar, toen werkte de strategische zet uit, die Con stant Vandenstock had uitgedacht. Thio bleef op het middenveld en assisteerde Heylens. Keizer kon worden uitgeteld en met hem het Nederlands elftal. Het grote Nederlandse contingent toeschouwers, des morgens een enthousiaste optimistische groep op de Keyzerlei, showde dankbaar met de Belgen ongenoegen: ritmisch hand geklap, langzaam en vernietigend. Het enige doelpunt. Eijkenbroek staat op de doellijn en kan niets meer doen. De uitgestrekte armen van Doesburg wachten vergeefs op de bal en Kemper en Muller (rechts) kunnen er evenmin meer iets aan veranderen: Israel heeft in eigen doel gekopt. Vloeiende combinaties Keizer-Swart- Mulder en Keizer-Nuninga-Mulder hadden er in de eerste tien minuten het beste van doen vermoeden. Maar toen al had Puis weinig moeite met Flinkevleugel, toen al waren Kemper en Eijkenbroek niet doeltreffend in hun afweer tegen Thio en Van Himst en deed Stockman ijverig zijn best om te bewijzen, dat Anderlecht hém had moeten behouden als aanvals- spits. Het doelpunt in de achttiende minuut werkte ontluisterend. Eijkenbroek ver keek zich bij 'n inworp en had prompt me ters achterstand op Stockman. Diens rush vanaf de middenlijn naar de achterlijn op dat moment door niemandsland werd gevolgd door een voorzet, die de vrijstaande Puis bereikte. Hij schoot in, Doesburg zou de bal gepakt hebben, maar Israel had een hoofd en de bal schampte er langs (1-0). Steeds vaker bleven de bedoelingen van de Nederlanders daarna steken in goed bedoelde pogingen. Meer en meer schoof Heylens mee naar voren als voornaamste onruststoker van de Belgen tegen een niet goed spelende achterhoede. Maar wat kreeg Doesburg te doen? Feitelijk had hij het net zo rustig als Boone, de 32-jarige Keizer in duel met Heylens. De be langrijke mannen van de interland aan het werk. Keizer, die uitgescha keld werd door Heylens, die boven dien nog tijd vond voor vele aan vallende acties. Belgische keeper, die zich van zijn de buut meer had voorgesteld. Vorig jaar was hij door zijn club Brugge al min of meer afgeschreven, dit jaar kwam hij terug. „Misschien breng ik het zelfs wel tot international" merkte hij op. Nico— lay's blessure maakte hem dat gisteren mogelijk. Maar Boone ttiocht niet bewij zen, dat hij goed is. De Nederlanders ble ven verre bij hem vandaan. Ook Mulder, die na rust steeds eenzamer in de omge ving van Sulon en Hanon kwam te ver keren. Heylens klopte hem eens bemoe digend op de rug, maar kansen gaf hij ook niet weg. Van de Anderlecht-spelers moest de Groninger het ook al niet heb ben. Puis werkte hem in de eerste helft zelfs grof tegen de grond. Jurion was de eerste om Puis duidelijk te maken, dat dit niet strookte met de belangen van hun aller Anderlecht. Mulder was nog eens van de bal gelopen. Toen in 't straf schopgebied door Sulon, maar de West- öuitse scheidsrechter Weyland legde de bal buiten het gebied voor de vrije trap. Nederland drong na de rust aan, maar België verzorgde zo nu en dan wat op windend gevaar. Heijlens door Eijken broek in het strafschopgebied te omspe len, kon met zijn schot Doesburg net niet passeren. Stockman door een lange pass te laten volgen door een lange sprint, die hem voor Doesburg bracht. Zijn boogbal ging net naast. Nederland verdedigde ove rigens beter in die tweede helft en Kern- per was zelfs het dichtste bij succes door uit een vrije trap van Swart net over te koppen. Mooi weer bleef het. Saai de wedstrijd. Jan Mulder (rechts) kan niet gevaarlijk worden. Boone heeft de bal al in zijn bezit. (Van onze sportredactie) Constant Vandenstock, de grote man van het Belgische voetbal, straal de na afloop tevredenheid uit. „Kei zer was de gevaarlijkste. Die hebben we uitgeschakeld. Thio hielden we daarvoor wat achter. En Heylens kreeg zo ruimte voor onverwachte aanvallen. Ik denk ,dat de Nederlanders verrast waren over deze zet. Alleen in de eerste tien minuten waren ze beter." Op een Nederlandse beschuldiging, dat de Belgen hard hadden gespeeld antwoordde Vandenstock: „vroeger waren we te zwak. Nu zijn we dat niet en nu zijn we te hard. 't Is toch ze ker voetbal." Vandenstock oordeel de over het spel van de Nederlanders: „die kunnen beter. De ene dag is de an dere niet." Pummy Bergholtz bevond zich in de omgeving van de Belgen. „Het heeft me verbaasd. De achterste vier vond ik goed, dat had ik niet ver wacht." Bergholtz sprak over de Bel gen en niet over de Nederlanders. „Daar zeg ik niks van." Maar hij maakte een uitzondering voor clubge noot Mulder. „Ik vond Jan niet slecht spelen. Hij was niet zoals hij kan zijn, maar echt niet slecht. Hij stond ook vaak alleen." En verder „ach een slecht doelpunt, een slechte scheids rechter, een slechte wedstrijd, wat is er nog meer te zeggen." Nottingham Forest is weer een stap dichter bij Manchester United, leider in de eerste Engelse divisie, gekomen. Fo rest versloeg Aston Villa met 3-0 en ligt, met nog vijf wedstrijden voor de boeg, slechts één punt achter. Liverpool, dat niet speelde, heeft een achterstand van vier punten, terwijl Tottenham Hotspur dat zonder Jimmy Greaves op deze inhaal dag met veel moeite Sheffield Wednes day versloeg de vierde plaats met vjjf punten achterstand bezet. In de onderste regionen viel de eerste beslissing. Blackpool, sinds 1937 in de eerste divisie, verloor met 2-0 van Stoke City, waarmee de degradatie naar de tweede divisie een feit werd. De uitslagen zijn: BurnleySunder land 1-0; Nottingham ForestAston Villa 3-0; Stoke CityBlackpool 2-0; Totten ham HotspurSheffield Wednesday 2-1; West Bromwich AlbionLeicester City 1-0. Na de 28ste speeldag in de bundesliga zijn er nog drie kandidaten over, die ern stig aanspraak op de landstitel maken. Eintracht Braunschweig met 37 punten, Swart is van de bal gewerkt door Bohez. Eintracht Frankfort met 35 en München 1860 met 34 punten. Er zijn nog zes wed strijden te spelen. Leider Braunschweig boekte een onver wacht hoge 5-2 overwinning op Bayern München, dat door deze nederlaag de aan sluiting met de koplopers kwijtraakte. Eintracht Frankfort won met 5-0 van Rot- weiss Essen. Titelverdediger München 1860 zegevierde met 3-0 op eigen terrein over Hannover'96. De uitslagen zijn: München 1860Han nover'96 3-0; Eintracht Braunschweig Bayern München 5-2; Werder Bremen Karlsruher Sc 0-3; DuisburgHamburger Sv 2-1; NürnbergBorussia Mönchenglad- bach 1-0; Schalke'04Kaiserslautern 0-3; Eintracht FrankfurtRot-weiss Essen 5-0 StuttgartBorussia Dortmund 1-0; Fc KölnFortuna Düsseldorf 2-0. Internationale stevent nog steeds op ver lenging van de Italiaanse titel af. In Vene tië werd met 2-3 van de gelijknamige ver eniging gewonnen, waardoor Inter met nog zes wedstrijden te spelen 44 punten heeft verzameld, vier meer dan achter volger Juventus Turijn. In Portugal bleven de koplopers Benfi- ca en Academica zonder verlies. Benfi- ca versloeg Cuf met 1-2 en Academica bleef met dezelfde cijfers Guimardas de baas. Benfica heeft met nog drie wed strijden voor de boeg 39 punten, Academi ca heeft er 36. In Spanje is Real Madrid vorige week reeds kampioen geworden. Real speelde met 2-2 gelijk tegen stadgenoot Atletico en heeft met nog één match te goed 45 punten. Barcelona heeft er 40. Engeland, sinds de nederlaag tegen Oostenrijk in oktober 1965 ongeslagen, heeft zaterdag in het Londense Wembley, hetzelfde stadion waar het vorig jaar we reldkampioen werd, zjjn meerdere in Schotland moeten erkennen. De Engelsen verloren in een dramatische ont moeting, waarin de 100.000 toeschouwers bijna alles te zien kregen van wat voet bal kan bieden, met 2-3 van Schotland en zagen hierdoor hun kansen op een plaats in de eindronden van het toernooi om het Europees kampioenschap dalen. Engeland, dat in de strijd om het Eu ropees kampioenschap reeds met 2-0 van Noord-Ierland en met 5-1 van Wales heeft gewonnen, liep in de 27ste minuut een achterstand op, toen Denis Law een pass van Willie Wallace benutte. In de tweede helft vergrootte Lennox in de 78ste minuut de voorsprong tot 0-2, maar zes minuten voor het einde scoor de de hinkende Jack Charlton tegen. En geland leek mogelijkheden op een beter resultaat te hebben, maar in de laatste sensationele minuten stelde McCalliog de Schotse zege veilig. De treffer, die Geoff Hurst nauwelijks een minuut later scoor de (2-3), kon hier niets aan veranderen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9