Rel van 14 januari in CS voor de politierechter KOFFIE Vtrno Belasting niet hoger maar ook niet lager Eenvoudiger wetten om de afstand tussen burger en overheid te verminderen Nieuwe staatssecretarissen voor aarlem en de IJmond Kort en bondig V Veel schade door verzet tegen gezag", zegt mr. R. de Waard Week geëist waarom Koffie Hag? Open brief uit Rotterdam naar Van Hall Vragen over optreden van politie Twee kinderen bij brand omgekomen Roofovervallers veroordeeld Het blijft koud V De Limbyrgsche Kolenhandel DINSDAG 18 APRIL 1967 KOFFIE HflG Topschaatsers op visite Loonpolitiek Bepaalde uitgaven schrappen Grondwet Openbare orde Woningbouw Ontwikkelingshulp I J J V Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk wijn is niet duur 12 „Geen categorie misdrijven heeft de laatste twee jaar Amsterdam economisch zoveel schade berokkend en zoveel goodwill in het buitenland gekost als juist de stelselmatige mis drijven tegen het gezag van de po litie". Deze uitspraak heeft de Am sterdamse politierechter mr. Romke de Waard gedaan bij de behandeling van de bekende rel op 14 januari in de hal van het Centraal Station in Amsterdam, waarbij het C.P.N.-raads lid W. F. H. van het Schip, die zich er als toeschouwer mee bemoeide, is betrokken geraakt. Daaruit ontstond later het incident met de hoofdagent J. Bakker, die toen tegen de heer Van het Schip gezegd zou heb ben, dat de raadsleden lapswanzen zijn. Hij heeft later ontkend dit te hebben ge zegd. De rel in het C.S., die volgens de poli tierechter een bagatelzaakje was, begon met de weigering van een 25-jarige bouw vakarbeider zich op verzoek van een in uniform geklede diensthondgeleider der spoorwegrecherche uit de hal te verwij deren. Zo hevig verzette de jongeman zich tenslotte tegen zijn aanhouding dat politie-assistentie werd ingeroepen, het publiek er zich mee bemoeide en een complete rel ontstond. Conform de eis legde de politierechter de bouwvakker, die al eerder terzake van mishandeling en lokaalvredebreuk was veroordeeld, terzake van weerspannig heid zes weken gevangenisstraf waarvan drie weken voorwaardelijk op. Een twin tigjarige magazijnbediende die een ter assistentie van twee collega's verschenen hoofdagent tegen zijn knie had geschopt, werd eveneens overeenkomstig de eis we gens het belemmeren van de agent veroor deeld tot drie weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk. De bouwvakarbeider had uit de auto matiek in de hal iets gebruikt en stond te wachten om tegen vijf uur met een bus te vertrekken. Het verzoek van de N.S.-rechercheur om weg te gaan had hij genegeerd, zo verklaarde hij ter zit ting omdat hij zich volkomen in zijn recht voelde om daar te zijn. Hebt u nooit in de krant gelezen van ordeverstoringen in de hal? vroeg de po litierechter hem. Amsterdam wordt al een paar jaar geteisterd door rellen, merkte de politierechter nog op. Op een vraag van mr. De Waard in het algemeen daarover aan de N.S.-re chercheur bevestigde deze, dat jongelui zich in het station min of meer aanstote lijk voor de eerbaarheid gedragen. Het raadslid dat de rel zag wilde, in dachtig aan vele klachten tegen de poli tie, wel eens van dichtbij waarnemen hoe de politie tegen een arrestant optrad, zo zei hij in zijn voorgelezen verklaring. Toen het raadslid een agent een gebaar zag maken of hij de arrestant in het gezicht wilde stompen had hij gezegd: Hé, moet Een week hechtenis heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse recht bank geëist tegen een der organisatoren van de maandelijkse Vietnamdemonstra- ties in de hoofdstad, een 53-jarige inwo ner van Heilo, docent aan de sociale aka- demie in Amsterdam. ADVERTENTIE Drinkt u graag koffie? Maar reageert u slecht op coffeïne? Slaapt u slecht als u 's avonds koffie hebt gedronken? Neem dan Koffie HAG! Pittig, rijk van aroma èn ...coffeïnevrij, dus veilig voor het hart en zenuwen, maag, lever en gal. Er is nu ook coffeïnevrije HAG Oploskoffie. Handig om altijd in huis te hebben! coffeïnevrij met hart voor uw gezondheid dat nou, kan dat niet anders? Het raads lid had toen van de hoofdagent een klap in zijn gezicht gekregen. De agent meen de namelijk dat de heer Van het Schip degene was die een van zijn collega's kort te voren bij diens tuniek had beet gepakt. De politierechter sprak van de spannin gen die worden opgeroepen door de aan wezigheid van jongelui in de hal van het C.S. De situatie is zo dat bepaalde men sen zich ergeren aan het gedrag van an deren. Dan heeft de spoorwegrecherche de taak, aldus de politierechter, om pre ventief op te treden. Als zij dat niet doet, dan kunnen we veel erger dingen beleven zoals de recente bliksemactie. De Amsterdammer heeft volgens mr. De Waard een enorme bemoeizucht. Als de politie niet optreedt dan gaat de een of andere knokploeg, die geen recht van knokken heeft, er op af en zegt men waar is de politie? zo merkte de politierechter nog op. Nederlands drie topschaatsers zijn gisteren in Soestdijk op bezoek ge weest. Van links naar rechts Stien Kaiser, koningin Juliana, prins Bernhard, Kees Verkerk en Ard Schenk. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De afdeling Rijnmond van de socialistische jeugd van Nederland heeft in een open brief aan burgemeester Van Hall van Amsterdam zijn ernstige bezorgdheid uitgesproken naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich zater- dat tijdens een demonstratieve mars van de aktiegroep-Vietnam hebben voorge daan. „Bezorgdheid over het feit" aldus de brief, „dat in Amsterdam de moeilijkhe den een stadium hebben bereikt waarin men nog slechts kan spreken van geüni formeerde terreur." De socialistische jeugd vraagt de burgemeester zich ern stig te bezinnen op wat zich in Amster dam afspeelt en dringt aan op het ge bruik van gezond verstand. (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG. Het kabinet-De Jong zegt in de regeringsverklaring dat een verdere verhoging van de be lastingtarieven zoveel mogelijk moet worden voorkomen. Ook zonder (a- riefverhogingen wordt echter de be lastingdruk door de progressiewer king verzwaard. Juist bij de directe belastingen dringt zich het sterkst de wenselijkheid op van een verlichting van druk voor de lagere inkomens, de middengroepen en in het bijzonder de zelfstandigen. Een verlaging van de loon- en in komstenbelasting is voorlopig echter niet mogelijk. Neutralisering van de progressiewerking, voorzover deze optreedt door de stijging van het reële nationale inkomen, kan de eerste jaren evenmin worden verwezenlijkt. Bezien zal worden of in de tweede helft van de kabinetsperiode de uitgavenkant van de begroting daarvoor wèl mogelijk heden biedt. De progressiewerking, die voortvloeit uit de inflatie (dus uit de no minale stijging van het nationale inko men) zal wel moeten worden geneutrali seerd. De regering wil de ontwikkeling van de loonkosten afhankelijk stellen van de toeneming van de arbeidsproduktiviteit. Het geldende prijsbeleid wordt voortge zet. Het kabinet zal zich in verbinding stellen met het georganiseerde bedrijfsle ven over een wettelijk kader voor de loonvorming. Over de Wet Zware Genees kundige Risico's wil het kabinet zich na der beraden. De sociale zekerheid zal ver der worden geconsolideerd, waarbij enige premiestijging niet te vermijden zal zijn. Temporisering van uitgaven in de sec tor van onderwijs, wetenschap en cultuur is geboden. De regering vindt een kritisch onderzoek van een aantal regelingen op hun economische doelmatigheid noodza kelijk. Voor de bepaling van de begrotings ruimte wil de regering de Zijlstra-norm hanteren, dat wil zeggen dat uitgaven verhogingen en fiscale wijzigingen niet mogen uitgaan boven de ruimte die daar voor als gevolg van de trendmatige stij ging van het reële nationale inkomen be schikbaar komt. Deze ruimte wordt voor de komende periode op 6 percent per jaar van de belastingopbrengst geschat. In dien nieuwe activiteiten geheel achterwe ge zouden blijven, zou de begrotingsruim te voor 1968 echter reeds met meer dan een miljard worden overschreden als ge volg van een extra-last op 1968 door uit stel van uitgaven onder de kabinetten Cals en Zijlstra. Alleen door terugdringen van minder urgente uitgaven kan nog een zekere ruimte worden geschapen voor een aan tal zeer wenselijke voorzieningen. Ingrij pende beleidsbeslissingen zullen daartoe nodi| zijn, waardoor het economische kli maat echter niet mag worden aangetast. Het kabinet zal voorts streven naar zo veel mogelijk efficiency in het overheids apparaat. Een onderzoek zal worden in gesteld naar de mogelijkheden om over heidstaken in te perken of te beëindigen. Er zal meer dan tot dusver voor bepaalde overheidsvoorzieningen betaald moeten worden. De gemeenten krijgen meer financiële armslag door uitbreiding van het ge meentelijk belastinggebied. Daartoe zal spoedig een wetsontwerp worden inge diend. De reeds aangekondigde staatscommis sie voor de grondwetsherziening zal wor den samengesteld uit vertegenwoordigers van politieke groeperingen. De commissie zal zich vooral moeten bezighouden met de verhouding tussen kiezer en gekozene, het kiesstelsel en de verhouding tussen regering en parlement. Eventuele veranderingen zullen nog voor de volgende periodieke verkiezingen (1971) van kracht kunnen zijn. Het kabinet wil de rechtspositie en de mate van medezeggenschap van de werk- De koningin heeft vandaag de nieuwe staatssecretarissen in het kabinet-De Jong beëdigd. De heer J. C. E. Haex, thans president directeur van het staatsbedrijf „Artillerie Inrichtingen" is staatssecretaris van De fensie: nemers in de onderneming verbeteren. Een wet op de jaarrekeningen van onder nemingen is in voorbereiding. Vooruitlo pend op adviezen van de SER wil 't kabi net voorbereidingen treffen voor wets voorstellen inzake 't recht van enquête, uitbreiding van de taken van de onderne mingsraden en versterking van de rech ten van de werknemers bij faillissemen ten. De kring, waaruit commissarissen voortkomen, moet worden uitgebreid, o.m. met personen, betrokken bij de sociale aspecten van het leven. Het kabinet wil de afstand tussen bur ger en overheid verkleinen door vereen voudiging van de sociale wetgeving, de belastingwetgeving, de voorschriften om trent het bouwen en wonen en de behan deling van verzoekschriften. Het kabinet is van oordeel dat de per soonlijke levenssfeer van de burger be ter beschermd moet worden. Binnenkort zal een desbetreffend wetsontwerp wor den ingediend. Nagegaan zal worden hoe demonstratievrijheid en handhaving van de openbare orde in een evenwichtige ver houding tot elkaar kunnen worden ge bracht. Daarbij zal ook de regeling van het politieestel bijzondere aandacht heb ben. Het produktieniveau van 125.000 wo ningen per jaar zal worden gehandhaafd. Vermindering van het aantal woningwet woningen in 1968 zal alleen kunnen ge schieden als in de overige sectoren een groter aantal vergelijkbare woningen kan worden gebouwd. Het subsidiebeleid moet vooral diegenen helpen, die uit eigen inkomen de kostprijshuur niet kunnen be talen. Voorkomen moet worden dat bewo ners, die de kostprijshuur wel kunnen betalen toch subsidie krijgen. Het sprei- dingsbeleid zal worden voortgezet, o.a. door rijksdiensten uit Den Haag naar an dere plaatsen te verhuizen. Het kabinet zal het door het kabinet- Cals ingediende wetsontwerp tegen spe culatiewinst op de helling zetten. Het ka binet wil de onteigeningsprocedure ver snellen en speculaties bij onteigeningen tegengaan. De paragraaf Buitenlands Beleid van de regeringsverklaring bevat weinig nieuws. De oude uitgangspunten worden gehand haafd. Daarentegen wil het kabinet de overheidshulp geleidelijk tot één percent van het nationale inkomen laten stijgen. Aan het parlement zal een vierjarenplan voor de Nederlandse hulpverlening wor den voorgelegd. Het kabinet wil het be drijfsleven meer inschakelen bij de ont wikkelingshulp en zal een wetsontwerp indienen met garanties tegen politieke risico's bij investeringen in ontwikke lingslanden. De Tweede Kamer zal morgenochtend om elf uur beginnen met antwoord op de regeringsverklaring. Donderdagmiddag om een uur zal premier De Jong de Kamer van repliek dienen. De heer M. J. Keyzer, lid van de Twee de Kamer voor de V.V.D., staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat: Drs. L. J. M. van Son, oud-staatsseere- taris in het kabinet-Zijlstra, is staatsse cretaris van Economische Zaken. Dr. R. J. H. Kruisinga, directeur-gene raal van de Volksgezondheid, is staatsse cretaris van Socilae Zaken en Volksge zondheid geworden. De heren Haex en Keyzer bekleedden deze functie reeds in het kabinet-Marij- nen. De heer Haex (C.H.U.) was staats secretaris van Defensie (Landmacht) van 14 augustus 1953 tot 14 april 1965. De heer Keyzer (V.V.D.) was staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat van 22 ok tober 1963 tot 14 april 1965. De heer Van Son (K.V.P.) was staatssecretaris van Eco nomische Zaken van december 1966 tot 5 april van dit jaar. Dr. R. J. H. Kruisinga (C.H.U.) werd 1 november 1966 als direc teur-generaal belast met de leiding van het directoraat-generaal voor de Gezondheids zorg. Dr. Kruisinga was na zijn studie specialist in Leeuwarden en later ge neeskundig inspecteur voor de volksge zondheid in Friesland. In 1962 werd hij directeur Wetenschappelijk Onderzoek bij het Directoraat-generaal van de Volksge zondheid. In 1964 werd hij directeur Ge zondheidsbescherming en in 1965 Direc teur-generaal van de Volksgezondheid. Sedert 1 november 1966, na de splitsing van dit directoraat-generaal in gezond heidszorg en gezondheidsbescherming leidde dr. Kruisinga het Directoraat-ge neraal voor de Gezondheidszorg. Drs. J. M. Aarden, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. en directeur van het (r.-k.) Centrum voor Staatkundige Vorming, heeft bedankt voor een benoe ming tot staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk. Hij heeft medegedeeld, „dat zijn persoonlijke voorkeur voor een ander en anders tot stand gekomen kabinet bij zijn beslissing een belangrijke rol heeft gespeeld." Een tweede staatssecretaris die in het kabinet-De Jong nu nog ontbreekt, is die voor luchtmacht. Minister Den Toom heeft over deze post contact opgenomen met het kamerlid Duynstee (K.V.P.). De heer Duynstee heeft zijn beslissing nog enkele dagen in beraad willen houden. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Amsterdamse raad, drs. Ed van Thijn heeft aan B. en W. van de hoofdstad vra gen gesteld over het optreden van de po litie bij de Vietnamdemonstratie van zaterdag. Hij wil onder meer weten waarom de politie met geweld is opgetreden tegen de demonstranten die met een vergun ning van B. en W. hun protestmars hielden. Bij een brand in een barak van het Ambonnezenwoonoord „Schattenberg" bij Westerbork zijn twee kinderen van het ge zin Rumamori om het leven gekomen. Door de brand, die omstreeks drie uur uitbrak, brandde de woning geheel uit. De overige negen leden van het gezin bleven gespaard. '■■i t - - V; e i x V k WK V ■■tfg. ,$c: Grote- of Sint Bavokerk, vandaag, 20 u.: Orgelconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Moura Lympany, piano. Stadsschouwburg, woensdag, 20 u.: De Haagse Comedie met „De vrouwen van Troje" van Jean Paul Sartre. Regie: Joris Diels en Carl van der Plas. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Slaaf van zijn driften" 18 j. Frans Hals, vandaag, 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Bittere Rijst", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sherlock Holmes contra Jack the Ripper", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed geschoten Matt Helm" lij. Minerva, vandaag en woensdag: geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je Ariane", 18 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „De gebochel de van Rome", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Naakte on schuld". 14 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67), Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf' expositie van werken van 50 internationale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks ge opend van 11-17 uur, zondags van 13-17 u. Cruquius Museum, (Cruquiusweg, Heem stede), Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u en 20 tot 22 uur Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22,30 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst ADVERTENTIE BROUWERSVAART 106 - HAARLEM TELEFOON 10748 SUPERBE ANTRACIET, de ideale brandstof in het ideale zakje. Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op Werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Waag (Spaarne): Expositie van werk van Haarlemse kunstenaars (K.Z.O.D.) Tot 21 april. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, Hasselaersplein 35, woensdag,14.30 u.: „De Chinese Draak". Keukenhof, Lisse Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen. DINSDAG 18 APRIL City, 20 u.: „II Posto" (filmserie Velser Kunstkring). Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. WOENSDAG 19 APRIL City, 20 u.: „The Collector". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. WOENSDAG 19 APRIL Kennemcr Theater, 19 en 21.15 u.' „The Professionals". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De Saint contra Stuurman verdronken. In het Noordlim burgse plaatsje Bergen is de zeventien jarige stuurman R. Leijs uit Born (Lim- bur) zaterdagnacht overboord geslagen en verdronken. Aangezien de jongeman zeer goed kon zwemmen wordt aange nomen dat hij is gestruikeld en bij de val met zijn hoofd tegen een ander schip is gekomen. Stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Kandidaten. Er zijn twintig kandidaten gesteld voor de verkiezing van een pre sident van India, die zes mei zal wor den gehouden. Slechts twee ervan geeft men enige kans. Dat zijn de kandidaat van de Congrespartij, dr. Zakir Hoesain, een mohammedaan, en de huidige vi ce-president, Koka Soebba Rao, die door de oppositiepartijen wordt gesteund. Uitvaartverbond. Opgericht is het Neder lands Verbond van Uitvaartverenigingen. Deze organisatie is ontstaan door sa mengaan van het Centraal Genootschap van Verenigingen voor Uitvaartverzor ging en de Nederlandse Bond van Be grafenisverenigingen. De nieuwe orga nisatie omvat 220 plaatselijke vereni gingen voor uitvaartverzorging op on derlinge basis, zonder winstmotief en klassenonderscheid. ADVERTENTIE De officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. K. Thijssen, heeft tegen de drie daders van een roofoverval, op 31 augustus in Berkel Enschot gepleegd, acht jaar gevangenisstraf en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering geëist. De rechtbank heeft na de pleidooien van de raadslieden, die meenden dat niet alle daders even schuldig waren, de hoofddader, een 28-jarige inwoner van Tilburg, veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf met drie jaar proeftijd, een 32-jarige inwoner van Vlijmen tot vijf jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en een ne gentienjarige inwoner van Tilburg tot vier jaar gevangenisstraf en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering. Het KNMI deelt mee: Achter een depressie, die van Midden- Noorwegen naar de omgeving van Le ningrad trok, stroomde in de afgelopen nacht met noorwestelijke winden koudere en onstabiele lucht ons land binnen. Bo ven het noorden van de Noordzee, Dene marken en Zuid-Zweden stond een harde tot stormachtige wind. In onze omgeving was de windsnelheid belangrijk minder. In de onstabiele lucht ontwikkelen zich stapelwolken, waaruit plaatselijk enkele regen- en hagelbuien vielen. In het komende etmaal zal een storing van het zeegebied ten zuidwesten van IJsland naar de Noordzee trekken. Op de nadering ervan neemt later de kans op re gen toe. In de komende nacht zal in het binnenland plaatselijk nachtvorst voorko men. Morgen overdag zullen de tempera turen ongeveer dezelfde zijn als vandaag. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland Z O "C K c *6 C E£ ei £E E£ Den Helder regenbui n 11 7 Ypenburg zw. bew. n 13 7 Vlissingen zw. bew. nno 12 7 Eelde half bew. wnw 14 4 De Bilt zw, bew. nnw 16 6 Twente zw. bew. nw 16 4 Eindhoven zw. bew. nno 17 7 Z.-Limburg geh. bew. nno 17 7 Helsinki zw. bew. no 10 _2 Stockholm geh. bew. nw 14 -1 Oslo zw. bew. nw 13 -3 Kopenhagen licht bew. wnw 12 2 Aberdeen zw. bew. wnw 14 1 Londen half bew nnw 21 6 Amsterdam zw. bew. nnw 11 5 Luxemburg zw. bew. w 21 8 Parijs zw. bew. n 20 7 Bordeaux half bew. windst. 22 9 Grenoble onbewolkt windst. 22 3 Nice onbewolkt n 20 14 Berlijn zw. bew. nw 18 4 Frankfort motregen w 21 9 München onbewolkt wzw 20 7 Zürich mist zzo 20 4 Genève licht bew. w 20 t Locarno onbewolkt windst. 22 5 Wenen onbewolkt w 21 10 Innsbruck onbewolkt w 22 2 Belgrado onbewolkt windst. 20 7 Athene onbewolkt nw 22 12 Rome onbewolkt windst. 21 9 Barcelona zw. bew. nnw 20 9 Madrid zw. bew. windst. 14 7 Mallorca geh. bew. windst. 21 12 Lissabon onbewolkt no 18 9 Woensdag 19 april Zon op 5.36 uur; onder 19.43 uur. Maan op 12.38 uur; onder 4.08 uur. Maanstanden Volle maan 24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmliden Dinsdag 18 april Hoog water 9.19 lur en 22.05 uur. Laag water 4.29 uur en 17.15 uur. Woensdag 19 april Hoog water 10.47 uur en 23.42 uur. Laag water 5.49 uur en 18.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2