Perscommentaren Apothekersorganisatie gaat 125-jarig bestaan vieren DE GREEP y VAN DE GRIEP? Kort en bondig WITTE KRUIS Doden in het verkeer Prijsvraag voor stadhuis in Amsterdam Minister wil een nieuwe „CS-slag" voorkomen Regerings verklaring en formatieverloop in boekvorm J. G. Suurhoff in Tweede Kamer herdacht Overleden tijdens regerings verklaring Vrouw gaf man muizenkorrels „Teleraaf "-venter aangehouden Arbeidsongeval bij Mobil Oil PSP-vragen over politie-optreden Wisselvallig weer V WOENSDAG 19 APRIL 1967 De l olkskrant Het Vrije Volk Algemeen Dagblad Leeuwarder Courant Het Parool De Waarheid NRC De Telegraaf Het Vaderland Algemeen Handelsblad Zwolse Courant Utrechts Nieuwsblad poeders helpen u eruit! R otter dammer-bi aden Cobouw Handels- en Tra nsportcou ran t Het Binnenhof De Gelderlander if 1 m gmm Eis half jaar voorwaardelijk wyers Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Sl Eü zzw Zürich Terecht werd verwacht dat het nieuwe kabinet sterk de nadruk zou leggen op het probleem van de werkgelegenheid Maar van een forse aanpak is geen spra ke. Wij menen dat de werkgelegenheid een te ernstige zaak is geworden om met vaagheden genoegen te nemen. Zit in de passage over de woningbouw niet bedekt het voornemen om het aantal woningwetwoningen te verminderen? Voor de K.V.P. en zo mogelijk nog meer voor de A.R. geldt dat zij in hun verkie zingsprogram toch niet de nadruk hebben gelegd op een bezuinigingspolitiek tot elke prijs. Zo bekeken zou het zeker öp de weg van K.V.P. en A.R. liggen om zich bij het debat over de regeringsverklaring al bij voorbaat tegen ontoelaatbare bezuinigin gen te keren. De regeringsverklaring is er een van een conservatief kabinet. Voor de komen de vier jaar geeft het regeringsprogram vrijwel geen enkel perspectief. Van een koers is geen sprake, er is zelfs geen po ging gedaan een richting aan te geven. De regeringsverklaring hoort rimpelen van zorg tussen de wenkbrauwen van de staatsburger teweeg te brengen. Het stuk is realistisch, behoedzaam en gematigd ambitieus. Men zal deze verklaring voor al moeten zien als terreinverkenning en voorpostengevecht. Welke zullen de „ingrijpende beleids beslissingen" zijn? Kondigt het kabinet dan toch een uitstel van de Mammoetwet aan en dat op een ogenblik waarop aller- wege het lager en middelbaar onderwijs bezig is de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen? Het kabinet denkt aan een herziening op staatkundig gebied in de structuur en de rechtsvorm van de onderneming, maar de regeringsverklaring blijft in gebreke daarvan al de hoofdlijnen aan te geven. In visie blijft het kabinet-De Jong duidelijk achter bij de kijk op te toekomst die het kabinet-Cals had ontwikkeld. Het kabinet-De Jong heeft een door en door anti-democratisch program voor ogen dat zich richt tegen de belangen en de opvattingen van de grote massa der bevolking. Uit de regeringsverklaring blijkt dat dit kabinet niets wil doen tegen de massa-ontslagen in sommige delen van ons land. Het kabinet wil kennelijk zijn best doen om aansluiting te zoeken bij allerlei nieuwe denkbeelden, ook die van de jon gere generatie. De huidige regering ziet zich voor de zware en gecompliceerde taak geplaatst een uitgavenbeleid te ver wezenlijken dat binnen de beperkte fi nanciële mogelijkheden voor de vervul ling van vele wensen geen ruimte zal laten. De regering lijkt zich daarvan ter dege bewust te zijn. Dit zal haar het voeren van een gezond financieel-econo- misch beleid niet makkelijker maken maar het zal de kans om te slagen wel vergroten. Na het roekeloze avontuur van het ka binet Cals-Vondeling, dat ons land op het randje van een ernstige economische in zinking bracht, ziet het kabinet De Jong- Witteveen zich bij zjn eerste optreden geplaatst voor de belangrijkste taak het financiële evenwicht te herstellen. Voor het eerst na de oorlog valt een periode van grotere werkloosheid niet samen met een krachtig herstel van de betalingsba lans. Maatregelen tot steun van de beste dingen houden dan ook het gevaar in dat het moeizame herstel van de betalingsba lans zal omslaan in groeiende tekorten. Het is inmiddels verheugend dat het ka binet heeft besloten dat een langer uitstel van de verlaging van de loon- en inkom stenbelasting onverantwoord zou zijn en dat de definitieve datum thans is gesteld op 1 juli. In hoge mate zal op de heer Witteveen de taak rusten de natie aan het verstand te brengen dat niet langer elke wens kan worden ingewilligd. Wanneer de overheid nu met een beleid komt, dat aan de ene kant gericht is op een zo goed mogelijk evenwicht tussen ontvangsten en uitgaven en dat aan de andere kant inspirerend werkt op het bedrijfsleven waar de welvaart tenslotte vandaan moet komen is deze financiële flessehals wel door te komen. Het meest doorwrocht is de paragraaf over het begrotingsbeleid, die zo uit het college-dictaat Witteveen lijkt te zijn ge knipt. Cryptisch zijn de mededelingen die worden gedaan over het onderwijs en de invoering van de niet met zoveel woorden genoemde Mammoetwet. Het in het uit zicht gestelde kritische onderzoek vervult ons met enige argwaan. Toch geen dood- doenertje om de boot blijvend af te hou den? Het schip van De Jong heeft zee geko zen, maar met een snelheid van enkele knopen. Het is alsof de opstellers van de verkla ring hebben willen laten zien, dat de leef sfeer van een volk nog wel door andere factoren wordt bepaald dan alleen mate riële. Kortom: er wordt ernstig gedacht aan het wegnemen van een aantal oorza ken van onbehagen in ons staatsbestel. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij ter Bevordering der Pharmacie bestaat zondag 125 jaar. Zij viert dit jubi leum maandag in het RAI-centrum in Amsterdam. Daar zal minister Roolvink een rede houden over de positie van de farmacie in het maatschappelijk bestel. De voorzitter, dr. J. H. M. Winters uit Delft zal-spreken over de geschiedenis de taak en de plaats van de Nederlandse apothekers in de toekomst, mede in EEG verband en ook zal Sir Hugh Linstead uit Londen het woord voeren. Hij is jaren lang president geweest van de Federation internationale Pharmaceutique, waarbij ruim 50 landen zijn aangesloten. Onlangs heeft dr. Winters hem opgevolgd. Die maandag wordt ook in het gehele land een vouwblad verspreid met een ern stige waarschuwing van het publiek tegen de gevaren van de vele en velerlei vergif ten die met name jonge kinderen tegen woordig in huis bedreigen. De thans jubilerende organisatie kwam tot stand op initiatief van de bekende Amsterdamse medicus dr. S. Sarphati. De maatschappij telt nu 1315 leden, verdeeld over 15 departementen. Uniek in Europa is het reeds vóór de Tweede Oorlog door alle leden vrijwillig aanvaarde vestigingsbeleid. Daardoor wordt een zo rationeel mogelijke ver spreiding van apotheken bereikt. Het aantal geneesmiddelen is sinds de grote ontwikkeling van de chemie een veelvoud van het vroegere. Ongeveer 30 percent van de verstrekte geneesmidde len wordt nu verpakt afgeleverd. De KNMP kreeg in 1949 een documen tatiedienst, welke de Nederlandse apothe kers in staat stelt zich te documenteren en te oriënteren op het gebied van genees- ADVERTENT1ES Wie van de regeringsverklaring kennis neemt vanuit de onbetwistbare weten schap dat voor dit kabinet de financiële mogelijkheden nu eenmaal sterk beperkt zijn, zal eerlijk moeten bekennen dat het met de voornemens van de regering waar lijk nog wel meevalt. Voor de bouwsector zou het wenselijker zijn geweest als de concrete voorstellen van dr. Zijlstra zouden zijn overgenomen. Gedoeld wordt daarbij op de dringende noodzaak van meerjarenplannen in het belang van het investeringsbeleid. Uit de regeringsverklaring blijkt weinig elan met betrekking tot het stimuleren van onze welvaartsbronnen. Minister Witteveen zit in een merk waardige positie; als schatkistbewaarder in het kabinet-Marijnen is hij mede ver antwoordelijk voor het toenemen van de kwaal, die nu 's lands budget in een slech te toestand heeft gebracht. Als minister in de nieuwe regering moet hij nu de be zuinigingsremedie gaan toedienen, waar mee hij als opposant het kabinet-Cals in gebreke heeft gesteld. Het kabinet heeft toch maar weer ge kozen voor een begrotingspolitiek, waar bij de ruimte voor overheidsuitgaven ge leidelijk wat sterker wordt vergroot dan overeenkomt met het nationaal inkomen. middelen in de ruimste zin van het woord Het moederkaartsysteem bevat circa 90.000 kaarten. Het voor elke apotheker als persoonlijke eigendom daaruit samen gestelde systeem omvat ruim 14.000 kaar ten. Elke apotheker bezit bovendien een systeem van 500 kaarten met toxicologi sche documentatie. De jubilerende maatschappij is ook trots op haar in 1955 opgerichte laborato rium, dat in Utrecht is gevestigd. Het zal binnenkort naar Den Haag worden over gebracht en deel uitmaken van het Far maceutisch Centrum aan de Alexander- straat, waarin alle activiteiten van de KNMP worden geconcentreerd. De 28-jarige directeur J. Moerkerk uit Rotterdam is na een verkeersongeval overleden. Hij was vrijdagmiddag in een ziekenhuis opgenomen met ernstige brand wonden, na een aanrijding met een vracht auto waarbij zijn motor in brand vloog. Op rijksweg 28 (Hoevelaken-Zwolle) bij Hooglanderveen is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 41-jarige chauffeur A. Schmaai uit Delfzijl om het leven is ge komen. Het ongeluk ontstond doordat de vracht wagen met oplegger van de heer Schmaai tegen een voor hem rijdende trekker met oplegger reed en daar gedeeltelijk onder schoof. Op de Boxtelseweg te Vught is ter hoog te van het psychiatrisch ziekenhuis Voor burg de 55-jarige mevrouw H. Baken-Ver beek uit Eindhoven bij het oversteken van de weg door een passerende perso nenauto aangereden. Zij was op slag dood. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De voorbereidingen voor de nieuwe prijsvraag voor een ont werp van een nieuw Amsterdams stad huis zijn nu zover gevorderd, dat deze prijsvraag binnenkort kan worden uitge schreven. Op 8 mei zal burgemeester mr. G. van Hall haar officieel aankondigen. Het besluit tot het uitschrijven van de nieuwe prijsvraag is reeds twee jaar ge leden door de gemeenteraad genomen. Conform dit besluit heeft het gemeen tebestuur contact opgenomen met de in ternationale vereniging van architecten om mededinging van buitenlandse ont werpers mogelijk te maken. Het stadhuis moet bij het Waterlooplein aan de Amstel komen te staan. „Toen uit Den Helder een mededeling van de marechaussee kwam dat tachtig marinemannen de nozemachtige figuren uit het Centraal Station wilden komen verwijderen heeft de dienstdoende com mandant van de marechausseebrigade vijf man naar het station gezonden die zich later hebben bemoeid met het van elkaar scheiden van schepelingen en CS-jeugd. „Dit zegt minister Den Toom van Defen sie in antwoord op vragen van de Tweede- Kamerleden mevrouw Singer-Dekker en de heer Wierda. (beiden P.v.d.A.) Een versterking van vijf man mare chaussee, die ter beschikking van de ge meentepolitie waren gesteld, moest voor het CS patrouilleren. Ook deze groep is naar binnen gegaan toen de tachtig mari nemannen onverwacht van de tramhal tes voor het station de hal binnendrongen en daar een gevecht aangingen met de on geveer vijftig „nozemachtige figuren." De minister zegt dat ter voorkoming van herhaling aan het marinepersoneel ver schillende aanwijzingen zijn gegeven met de strekking dat men zich van iedere or- deverstorende activiteit dient te onthouden. Het onderzoek, door de marechaussee in gesteld, is nog niet geheel beëindigd. Na dat het onderzoek is afgesloten zullen de gerapporteerde feiten door de desbetref fende commandanten aan de krijgstucht worden getoetst, aldus minister Den Toom 5 I a Minister Luns luistert aandachtig toe bij het voorlezen van de re geringsverklaring door premier De Jong. Direct na het uitspreken van de rege ringsverklaring zijn de leden van de Tweede Kamer in het bezit gesteld van het boekwerkje „Regeringsverklaring 18-4-'67". De tekst van de regeringsver klaring is erin opgenomen evenals de in houd van de documenten, die tijdens de kabinetsformatie zijn gewisseld, onder meer de brieven van de fractievoorzitters Schmelzer, Den Uyl, Toxopeus, Biesheu vel en Beernink, de conclusies van infor mateur prof. Zijlstra en de hoofdlijnen van een beknopt regeringsprogramma, zo als dat op 4 maart werd vastgesteld. DEN HAAG Voordat premier De Jong in de Tweede Kamer aan het afleg gen van de regeringsverklaring begon, is oud-minister J. G. Suurhoff herdacht. Kamervoorzitter mr. Van Thiel noemde zijn heengaan een groot verlies. Aan men sen als Suurhoff heeft het parlement gro te behoefte, zei hij. De heer Suurhoff is minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid geweest en minister van Ver keer en Waterstaat. Mr. Van Thiel noem de hem een van onze prominente politici. Hij had een grote persoonlijkheid, gezond verstand en een groot analytisch vermo gen. Aan zijn felheid en bewogenheid lag een groot idealisme ten grondslag. Aan de totstandkoming van de Algemene Ouder domswet, die de heer Suurhoff indertijd als minister van Sociale Zaken invoerde, zal voor altijd zijn naam verbonden blij ven. Minister-president De Jong sloot zich namens de regering bij de woorden van mr. Van Thiel aan. Voordag de regeringsverklaring werd afgelegd, zijn vier nieuwe leden beëdigd: mej. mr. J. A. Haars (C.H.U.), mr. R. van de Bergh (P.v.d.A.), dr. A. Veerman (A.R.) en de heer H. Wiegel (V.V.D.). Mej. Haars neemt in de C.H.-fractie de plaats in van mr. Beernink, die minister is geworden. Dr. Veerman vervult de va cature Roolvink, de heer Wiegel komt in de plaats van prof. Witteveen en mr. Van den Bergh vervult de vacature in de fractie van de P.v.d.A., die is ontstaan door het overlijden van de heer Suurhoff. Het hoofd van de afdeling perszaken van het ministerie van Financiën, de heer W. M. van Gogh uit Den Haag is gister middag zeer onverwacht overleden. Hij was aanwezig in het gebouw van de Tweede Kamer, waar minister-president De Jong de regeringsverklaring uitsprak. (Van onze correspondent) ZWOLLE. Tegen een 26-jarige huis vrouw in Harderwijk is een voorwaarde lijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het Nederlands ge nootschap tot reclassering geëist wegens uitlokking en poging tot moord. Zij wordt ervan verdacht haar echtge noot om het leven te hebben willen bren gen door het toevoegen van een hoeveel heid „muizentarwe" aan zijn eten. Ook stond zij trecht wegens een poging haar minnaar te bewegen haar echtgenoot, die niet kan zwemmen, tijdens het vissen in het water te duwen. Haar minnaar, een negentienjarige in woner uit Leiden, stond eveneens terecht. Hij werd ervan beschuldigd de vrouw de muizentarwe te hebben overhandigd. Te gen hem werd eveneens een voorwaarde lijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar geëist. De Haagse politie heeft een negentien jarige timmerman uit Den Haag aange houden, daar hij op de hoek van de Vla mingstraat en de Wagenstraat colporteer de met het door het Amsterdams „provo- tariaat" uitgegeven blad „De Teleraaf". Hij werd overgebracht naar het politie bureau en na opmaken van een proces verbaal heengezonden. De politie heeft de tweehonderd exem plaren die de jongeman bij zich had in beslag genomen. Naar de politie verklaar de was de aanhouding geschied op grond van het feit dat onafhankelijk van de inhoud van een blad op d i e plaats en op d a t tijdstip volgens de Haagse alge mene politieverordening niet gevent mag worden. Bij de in aanbouw zijnde raffinaderij van de Mobil Oil in het westelijk haven gebied van Amsterdam is de 23-jarige uit Tours afkomstige Franse monteur Lucien Maurice Launaix van een steiger gevallen en op een ijzeren vloer acht meter lager beland. Hij is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Het Tweede Kamerlid Wiebenga (PSP) heeft de ministers van Binnenlandse Za ken en van Justitie schriftelijk vragen gesteld over de gebeurtenissen in Am sterdam bij de Vietnamdemonstratie op zaterdag 15 april. Hef grootscheepse gebruik maken van geweld leidt bij publiek en deelnemers tot de mening, dat de politie in feite een angstsituatie nastreeft ten opzichte van het deelnemen aan een dergelijke demonstratie, zo betoogt hij. Opleiding. De textielfabrieken Nijverdal- Ten Cate N.V. te Almelo, de Hollandse Signaalapparaten N.V. te Hengelo, de machinefabriek Stork N.V. te Hengelo en Philips' computerindustrie te Apel doorn hebben een stichting in het leven geroepen, die zich ten doel stelt het be vorderen van wetenschappelijke vor ming en voortgezette opleiding, in eer ste instantie van personeel van bedrij. ven en instellingen. Baby in wasketel verdronken. De dertien maanden oude Tjalke Gerrit, het jong ste kind van het gezin Voolstrat uit Heerenveen. is een wasketel gevallen en verdronken. J. M. Zegers overleden. In het Sint Ra- boudziekenhuis in Nijmegen is op 72- jarige leeftijd overleden de heer J. M. Zegers, oud-lid van de Tweede Kamer. De heer Zegers was officier in de orde van Oranje Nassau en ridder in de or de van de H. Gregorius de Grote. ADVERTENTIE Het internationale merk voor goedgekeurde tapijten. Intertest tapijt wordt geleverd via de erkende woninginrichter. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: De Haagsche Comedi met De vrouwen van Troje" van Jean Paul Sartre. Regie: Joris Diels en Carl van der Plas. Donderdag, 20 u.: Toneelvereniging Alb. Thym met „Hedda Gabler". Regie: Hr. Wiertsma. Concertgebouw, donderdag, 20 u.: con cert door het Symfonie-orkest Haerlem o.l.v. Marinus Adam. Solist: Vera Beths, vioool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Slaaf van zijn driften", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „King Kong", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Bittere Rijst", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 „De boekaniers", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sherlock Holmes contra the Ripper", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Drie op de divan", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed geschoten Matt Helm" lij. Minerva, donderdag, 20 u.: „Chinese avonturen in China", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je Ariane", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Natlekk", 18 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „De gebochel de van Rome", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Oog om oog, tand om tand". Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Naakte on- scchuld", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lilith", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67), Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf" expositie van werken van 50 internationale hedendaagse kunstenaars Dagelijks ge opend van 11-17 uur, zondags van 13-17 u Cruquius Museum, (Cruquiusweg, Heem stede), Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland) Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten In 't Goede Cur (Nieuwe Kerksplein). Expositie van grafiek van Frans de Jong Dagelijks van 10 tot !8 u en 20 tot 22 uur Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemsq school van de 16de tot er, met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22.30 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13 30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo Tot 1 juni Permanente ex positie van schilderijen fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot, 17 u De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur Waag (Spaarne): Expositie van werk van Haarlemse kunstenaars (K.Z.O.D.). Tot 21 april. DIVERSEN Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen Gemeentehuis Bloemendaal, donderdag, 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 19 APRIL City, 20 u.: „The collector". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Karei Appel. De tentoonstelling duurt tot en met 23 april. DONDERDAG 20 APRIL City, 20 u.: „The collector". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: 14 tot 17 u.: Expositie werken van Karei Appel. Pieter Vernieulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 3.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. WOENSDAG 19 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Professionals". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Saint contra Het KNMI deelt mee: Een rug van hoge luchtdruk trók de afgelopen nacht over ons land. Tijdens opklaringen en weinig wind daalde de temperatuur plaatselijk tot 4 graden onder nul. Aan de noordflank van het hoge- drukgebied trekt een depressie bij IJs land oostwaarts, waarmee zachtere en vochtiger lucht naar de Britse eilanden wordt getransporteerd. Morgen zal de depressie boven het noorden van de Noordzee en Zuid-Scandinavië aankomen. Tijdens de nacht zal ons land zich in de zachtere lucht bevinden, zodat er geen nachtvorst meer zal voorkomen. Morgen overdag stroomt achter het koufront van de depressie weer koelere lucht binnen. Dit zal met regen of motregen gepaard gaan, waarbij de wind toeneemt uit wes telijke richting. WEERRAPPORTEN o, SS E2 Maximum- en minimum •0 C temperaturen binnen- en buitenland ■5 o "C c Den Helder zw. bew. w 8 Ypenburg zw. bew. w 8 Vlissingen zw. bew. wzw 9 Eelde zw. bew. wzw 8 De Bilt half bew. zzw 9 Twente motregen wzw 10 Eindhoven licht bew. wzw 9 Z.-Limburg licht bew 9 Helsinki half bew. w 5 Stockholm onbewolkt nw 7 Oslo zw. bew. windst. 8 Kopenhagen half bew w 7 Aberdeen regen wnw 8 Londen onbewolkt zzw 12 Amsterdam half bew wzw 8 Brussel half bew. windst. 11 Luxemburg onbewolkt no 11 Parijs onbewolkt nno 14 Bordeaux onbewolkt nno 22 Grenoble zw. bew. nnw 21 Nice licht bew. ono 18 Berlijn half bew. w 9 Frankfort zw. bew. windst. 12 München onbewolkt wnw 17 onbewolkt nno 18 Genève onbewolkt nno 21 Locarno half bew. ono 24 Wenen half bew. nw 18 Innsbruck licht bew. windst. Belgrado zw. bew. nw 23 Athene half bew. ozo 22 Rome half bew. windst. 20 Barcelona onbewolkt nnw 22 Madrid onbewolkt windst. 19 Mallorca zw. bew. windst. 21 Lissabon regenbui ono 22 6 3 4 1 0 1 -1 -1 -5 -2 -2 2 4 3 1 -1 -1 1 6 7 10 -0 -3 -1 0 5 9 3 1 5 15 7 11 3 9 12 Donderdag 20 april Zon op 5.34 uur; onder 19.45 uur. Maan op 14.07 uur; onder 4.29 uur. Maanstanden Volle maan 24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmliden Woensdag 19 april Hoog water 10.47 uur en 23.42 uur. Laag water 5.49 uur en 18.56 uur. Donderdag 20 april Hoog water 12.22 uur en uur. Laag water 7.28 uur en 20.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2