„Ik kan niet tegen zegt textielbaron natrappen Van Heek WEES M 1 Wereldraad van kerken sluit topberaad af Het visioen J M w u "T VELO WEGWIJS NEDERLAND nur \J1 NI „We willen geen beschermingwel strijd met gelijke wapens MIELE WASAUTOMATEN KVP, AR en CHU gaan praten over partijvorming Concert in Velsen-N. door „De Eendracht'1 m WOONWIJS Uitbreiding van Prof. Vissering hbs in Velsen A. B. de Zeeuw overleden Acht weken voor toeschouwer bij happening Oplichter na 22 jaar gegrepen DONDERDAG 20 APRIL 1967 Oost-West Slechts 5 A mattend HARTENDORP T ragiek KIES DE JUISTE VLOER BEDEKKING IN UW ZITKAMER uiij maken u graag jpBB Koop bij uw kruidenier NUR DIE kwaliteitsnylons en u zult zien: de nieuwe kwaliteit is af. .7; - ?r' idrwudfT oum v VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Nico van Heek is geladen. En bewogen. Hij ziet rond om zich bedrijven naar de afgrond schuiven. De onderneming, waarvan hij zelf één der directeuren is de Kon. Textielfabrieken Gebroeders Van Heek n.v. (Schuttersveld), die in hetzelfde jaar werd geboren als Van Heek en Co Kon. Textielfabrieken n.v., in 1859 is kerngezond en ver trouwt er op door een uiterste krachtsinspanning met de volle be zetting van 2.000 man de ontstellende slijtageslag, die er gaande is in de textiel te overleven. En omdat nie mand hem kan aanwrijven, zoals „lichtvaardige scribenten en televisie praters" zeggen, namelijk dat „de Van Heeks de zaak in de krul hebben laten lopen", moet hij zijn hart luchten. Als pas afgetreden voorzitter van de Verenigde Katoen-, Rayon- en Linnenin dustrie, kan hij vanuit een achtergrond praten. En zijn andere achtergrond is dit gewest, dat meer dan 200 jaar met de textiel is verweven en dat zijn ongeveins de toewijding heeft, zoals ontelbare inwo ners kunnen navertellen. Deze man, die zegt dat hij altijd zenuwachtig is als hij in het openbaar het woord moet voeren, kan zijn gehoor in een slag boeien als hij zijn spontaniteit en pictorgle woordkeus de vrije teugel laat. Hij heeft het de jour nalisten vaak gemakkelijk gemaakt bij het bedenken van koppen. „Wij vrijen graag, maar trouwen nog niet", zei hij eens op een jaarvergadering van de open vennootschap Schuttersveld. Ook zegt hij over fusies: „als de wolven door de wei jagen, hokken de schapen van angst te zamen". Weten de stuurlui aan de wal het beter dan de technici, de commerciële en orga nisatorische mensen, die dag en nacht ge worsteld hebben en nu de mededeling krij gen dat ze bedankt worden? Ik zelf", zegt hij, „weet iets van die worsteling af. „De gewone man in het bedrijf weet drommels goed waar de schoen hem wringt in de textiel. Iedereen die in onze bedrijven werkt, weet wat er gedaan is op het gebied van modernisering, automati sering en mechanisering. Sommigen zeg gen: er is geen voldoende research. Men weet dan blijkbaar niet dat de honder den uiteenlopende proefstukken, die per jaar het bedrijf doorlopen en nauwkeurig van bewerking tot bewerking worden ge volgd voor ons een uiterst kostbare re search betekenen, naast de meer in het oog vallende research in de diverse labo ratoria." Denk aan die duizend man in Deventer, waar een prachtig bedrijf als Ankersmit moest worden gesloten. In Enschede waar uiterst moderne delen van Van Heek en Co ten onder gaan. En heb maar geen illusie. Als een fabriek wordt gesloten, dan komt ie nooit meer op gang. En dat is dan het slot van een afmattende worsteling, die al jaren op een breed front gaande is. Maar in plaats dat dan over de werkelijke kern van de problemen een dis cussie ontstaat, leest en hoort men einde loos over de laatste vijf minuten of wel Vorige week dinsdag heeft hij een paar hartige woorden gericht tot de fractiele den van de V.V.D., die zich in Twente kwamen oriënteren. Ik heb ze statistie ken laten zien, waarvan ze opkeken. Onze lonen zijn in tien jaar bijna twee-en-een half keer zo hoog geworden. Sedert vijf tien jaar is de prijs voor stoffen vrijwel niet verhoogd, de indexcijfers van het le vensonderhoud zijn daarentegen met 50 percent gestegen. Hier ligt ook een stuk invloed respectievelijk van de vakbonden en de overheid. Als textiel uit de hele wereld op onze kleine markt gespuid mag worden op de zelfde manier als wij ook de autokneus jes en -wrakken zien binnenslepen, dan mag dat voor sommigen profijtelijk zijn, maar er ontstaat een zodanige zware druk dat de broodnodige prijsaanpassing reeds jaren achterwege moet blijven. Ik kan u dit zeggen: slechts vijf percent prijsver hoging voor textielprodukten zou werken als het milde voorjaar en zou een opbloei van ons hele gewest betekenen. Waarom steunen andere landen wel hun textiel en wij niet? Tien jaar geleden zat de Amerikaanse textiel in zak en as. Me de op grond van dezelfde oorzaken als hier. Maar de Amerikaanse regering heeft zijn textielindustrie niet in de steek gela ten en nam afdoende maatregelen (Ken nedy's 7 punten-steunprogramma). Nu bloeit ze als nooit tevoren (al heeft de oorlog in Vietnam natuurlijk een grote invloed). Een paar graden beter klimaat We hebben het hem al jaren horen zeg gen. Maar de textiel vindt weinig gehoor. „Ons leger wordt door het buitenland ge kleed. Geen ander land haalt dat in zijn hoofd. De textiel is ziek gemaakt en als op een zieke kip pikt nu het hele verdere bloeddorstige toom". „Maar dat verdomde natrappen", zegt Nico van Heek, „dat gooien met mod der. Daar kan ik niet tegen. Dat raads lid van Enschede bijvoorbeeld, dat meen de te moeten onthullen dat Van Heek en Co het vorige jaar nog acht percent divi dend had uitgekeerd en nu de mensen de straat op stuurt, daarmee de indruk wek kend dat de familie zelf wel aan haar trekken is gekomen. Dat raadslid blunder de. Ik kan verzekeren dat Van Heek en Co in geen jaren dividend heeft uitge keerd. Wij en daarmee bedoelt hij de familie Van Heek in de meest uitge breide zin hebben een paar jaar gele den nog kapitalen in dit bedrijf gestoken om te redden wat er te redden was. Maar als de garens ons land binnenstro men tegen een prijs, die vrijwel gelijk ligt met de ruwe katoen, wie kan daar dan nog tegenop boksen? Zeg voor mijn part dat het trots geweest is van die fa milie om te proberen het bedrijf op gang te houden, maar je kunt ook zeggen dat het liefde voor het bedrijf en de streek is. En als de familie dat niet gedaan had in aanmerking genomen dat de regering de infustrie ook in de kou laat staan dan hadden we al veel eerder brokken gehad. En wat", zegt hij, „denkt de buiten staander van de leiding die jaren van zijn leven opoffert om tegen deze stroom op te roeien? En dan de honderden men sen, leidinggevend personeel en anderen, waarmee nou de vloer wordt aangeveegd? ADVERTENTIE DAGELIJKS DEMONSTRATIE Belangrijke prijsverlaging Gen. Cronjéstr. 43, tel. 52760 - Haarlem iBOOOOKAXWUUUUUOOOOOOOOOUUUUUUUOOOOOOOOOOOC Delegaties van de KVP, de AR en de CHU gaan nog deze maand een eerste oriënteringsbespreking houden over de partijvorming. In de delegaties zullen o.a. de partijvoorzitters en vertegenwoordigers van jongeren- en vrouwenorganisaties zit ting hebben. Het voorjaarsconcert van de harmonie kapel „De Eendracht" van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. zal voor de eerste maal onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer W. J. Singer- ling uit Zaandam, op zaterdag 29 april 's avonds om acht uur in gebouw Concor dia in Velsen-Noord worden gehouden. Aan dit concert verleent medewerking de gemengde zangvereniging „Daniël de Lange", onder directie van de heer Nic. Grandiek uit de Zaanstreek. Vooor de zangvereniging is een belang rijk deel van het programma ingeruimd met een verscheidenheid aan werken van Normann Luboff en negro songs. De Eendracht heeft in haar repertoire de mars The Fairest of the Fair van Sou- sa, de ouverture Nabucco van G. Verdi, de Salzburg Suite van Denis Wright, Ta bleaux des Voges van Meindert Boekei en tenslotte een selectie uit de musical Okla homa van Rogers Hammerstein. de vakbonden, de ondernemingsraad, het direct betrokken personeel of de overheid in de juiste volgorde werden ingelicht. De door mij gekozen volgorde zal ook wel niet juist zijn", zegt hij „en ik ver wacht dan ook wel een storm van protest. Dat is het facet gekanker, maar men gaat aan de kern van het probleem voorbij. Ik zie de textielproblemen als een zeer complex geval, dat zich voordoet in bijna alle verwerkingsintensieve industrieën. Het is niet alleen de katoenindustrie, maar evenzeer de wol, de tricot de con fectie, de schoenenindustrie, de keramiek, noem maar op. Het zijn juist deze ver werkingsintensieve industrieën, die aan de periferie van ons land zijn gevestigd en de nadelen van een volkomen en on genuanceerd importbeleid ondervinden. We hebben bij de textiel niet te maken met een politiek links-rechts probleem, zoals men ons dat zo graag wil doen ge loven, maar veeleer een oost-west-pro bleem, waarbij met „oost" de andere uit einden van ons land worden bedoeld. Het is het sterke Hollando-centrisme, dat ons steeds meer parten begint te spelen. Wat wij nodig hebben is een genuanceerd importbeleid, met als basis het wederke righeidsprincipe. Slaat men ons, dan moe ten wij in de gelegenheid zijn om terug te slaan. Wij willen geen protectie. Wij willen alleen vechten met gelijke wapens Maar wat zien we. We zijn de koplo pers, wat de import van katoenen garens, weefsels en kleding betreft. De gevolgen daarvan kunnen niet uitblijven. De tra giek van de ontwikkeling is dat de bedrij ven zich tegen dat noodlot verzetten door de aanschaffing van steeds duurdere, be tere machines om de kostprijs zo laag mogelijk te houden. Dat betekent hoge kapitaalslasten en veel rente. En als je dan geen prijs kunt maken, dan worden modern uitgeruste fabrieken vaak het eerste slachtoffer. Men zegt dat de werk nemers te weinig inspraak hebben in het ondernemingsbeleid. Ik wil er dit van zeggen: als men wil meepraten in het beleid van de onderne ming en de regering gaat rustig door om de concurrentiepositie van deze onderne ming te ondermijnen, dan is die inspraak misschien wel interessant, maar men gaat aan de kern van het probleem voorbij. We zijn niet gebaat met gepraat, met hengelen naar applaus op de publieke tribune of met onthullingen, die er naast zijn. De essentie is dat men ons, een be drijfstak met duizenden mensen en goed uitgeruste fabrieken in de kou laat staan. En nu het kalf dreigt te verdrinken, loopt men te hoop. We moeten een beter kli maat hebben voor onze industrie. Twente moet onder andere ook die eis stellen. Het alternatief is een grote werkloosheid. We kunnen", zegt Nico van Heek, „nu eenmaal niet onze bomen en struiken in een noord poolklimaat laten groeien, al gooien we er karren vol mest onder. ADVERTENTIE woonwijs Laten we eerlijk zijn. in uw zitkamer wordt niet alleen gezeten. Er wordt ook gelopen en geleefd en gespeeld door de kinderen. Daarom is de tspijtkeuze zo belangrijk. Welk tapijt kiest u Wij als moderne woninginrichter kunnen u de weg wijzen in de doolhof van mogelijkheden. Alle tapijtsoorten zijn goed. Maar! Niet alle tapijtsoorten zijn even goed voor uw per soonlijke manier van wonen! Misschien is voor u Desso 600 of 700 ideaal. Maar 't kan ook Hatéma Enkalon zijn. Of Parade 7M. Of Promenade. Of Petra. Of Heugafelt. Komt u gewoon eens langs voor een eerlijk advies, 't Kost wegwijs Woninginrichting Marktplein 29, IJmuiden, telefoon 025 50-' 7541 EUROPA *1 EU BEU De toeneming van het aantal leerlingen van de gemeentelijke h.b.s. in Velsen met haar afdelingen maakte het gewenst bij de aanvang van het schooljaar 1966-1967 voor de huisvesting van de klassen een drietal naast het Velserbad gelegen ma- vemlokalen in gebruik te nemen. Het laat zich aanzien dat de groei van het leer lingenaantal zal doorzetten. In verband hiermede is een plan ontwor pen voor een uitbreiding met drie lokalen op het terrein nabij de voormalige ge meentelijke middelbare meisjesschool aan de Tolsduinerlaan. Aan de noordzijde van het gebouw is tussen het gemeente lijk sportpark Schoonenberg en de Van Houtenlaan nog een perceel grond be schikbaar, waarop deze lokalen kunnen worden geplaatst. De verbinding tussen de nieuwbouw en het bestaande gebouw zal worden verkregen door 'n gang welke op de hal van dit laatste gebouw uit komt. Aan de realisering van dit plan is vol gens B. en W. van Velsen, het voordeel verbonden, dat een eventuele nieuwbouw op het terrein aan de Briniostraat geen hinder ondervindt van de aanwezigheid op het terrein van een mavemgebouw. Voor de bouw van de tijdelijke behui zing zal gebruik kunnen worden gemaakt van aan het lager onderwijs te onttrek ken leegkomende mavemlokalen. De kosten van het afbreken, opbouwen en hergroeperen van deze lokalen, waar bij inbegrepen die van het kopen van nieuwe elementen en bijkomende mate rialen, alsmede die van de stoffering van het gebouw worden geraamd op f 124.500. De raad moet een voor dit doel aange vraagd krediet nog goedkeuren. (Van onze correspondent) BLARICUM Op 85-jarige leeftijd is de heer A. B. de Zeeuw overleden. Hij was oud-wethouder van Rotter dam, oud-lid van provinciale staten van Zuid-Holland, van de Tweede Kamer en van de Eerste Kamer. De overledene wordt vrijdag in Westerveld gecremeerd. De heer De Zeeuw werd geboren in Rijs- aord en heeft in Zuid-Holland een be langrijke rol gespeeld in de socialistische beweging. ADVERTENTIE 'wi, -'-v A Het Amsterdamse gerechtshof heeft in beroep een 24-jarige cineast uit de hoofdstad conform de eis wegens het zich niet verwijderen uit een volksoploop op het Spui, weerspannigheid en mishande ling van een politieinspecteur veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf waarvan vijf voorwaardelijk. Dezelfde straf had de politierechter hem in eerste instantie opgelegd. Vorig jaar koninginnedag-avond had de man tij dens een happening op het Spui, geen gevolg gegeven aan het bevel van de po litie zich te verwijderen. Vervolgens had hij zich verzet tegen zijn arrestatie en daarbij de inspecteur H. J. Terhaar een klap tegen zijn hoofd gegeven. Ruim zestig kerkleiders en deskundigen op internationaal kerkgebied uit alle delen van de wereld hebben in het Kurhaus te Scheveningen een intern topberaad van de Wereldraad van Kerken afgesloten over de taak van de kerken in internationale vraagstukken en de bijdragen die de ker ken kunnen geven aan de wereldvrede, ge baseerd op recht en vrijheid. In het bijzonder heeft de conferentie in Scheveningen zich bezig gehouden met de commissie internationale zaken van de We reldraad van Kerken, de „Commission of the Churches on International Affairs" (CCIA). In drie werkgroepen zijn rapporten op gesteld, ter voorbereiding van de vergade- Dit is een tijd waarin de jeugd het hoogste woord heeft verkregen. Zij geeft de mode aan, zij domineert de straat, zij bepaalt veel aspecten onzer samenleving op een eigenaar dige, welbewuste, maar toch vage manier. Want zij weet zelden waarom en waartoe zij handelt, demonstreert of pro voceert. En als men een spe cimen van deze nieuwe gene ratie vraagt, wat hij bedoelt, zegt hij: „het oude moet wij ken voor het nieuwe." Dat zegt hij, omdat hij denkt dat het oude hem niets meer kan leren waarmee hij zijn voordeel kan doen. Maar in werkelijkheid generaliseert hij even dom als sommige ouderen, die „de jeugd" in haar geheel met hel en ver doemenis dreigen. Deze kleine inleiding moet dienen om de gastvrijheid te argumenteren, die in deze ru briek vandaag wordt verleend aan een „oudere". Een man van boven de zeventig, die de wereldzeeën heeft bevaren en genoeg van de wereld gezien heeft om erover te kunnen meepraten. Het merkwaardi ge is, dat deze man geleerd heeft de „wereld in het klein" te zien, met andere woorden, er afstand van te nemen en als het ware uit de verte te bekijken wat er eigenlijk ge beurt. „Geen auteur, buitenker kelijk, veel nagedacht" zo schrijft hij. „En tijdens een orkaan op de Atlantische Oceaan werd ik mij bewust van de plaats die de mens in de schepping inneemt." Een eenvoudige verklaring van een moeilijk worstelen om eindelijk te kunnen ge tuigen. Voor deze keer staan wij de plaatsruimte van deze rubriek gaarne aan hem af. Hij schrijft: ,Ik ga u vertellen van een eigenaardige belevenis, een visioen. Plotseling bevond ik mij op een punt ver buiten de Aarde en overzag de gehele planeet tijdens haar omwentelingen. Ook hoorde ik een „Stem", helder en duidelijk, die zeide: „Zie en zeg Mij wat ge ziet." Verbijsterd vroeg ik: „Wie zijt Gij?", waarop de Stem antwoordde: „Ik was, Ik ben en Ik zal altijd zijn. Ik word op talloze wijzen aanbeden, doch gij kunt Mij niet kennen. Daartoe is Uw mensenverstand te be grensd." Na deze woorden richtte ik mijn blik op de Aarde en ik zag de aardkorst bedekt met grote vlekken, gele, lichtbrui ne, zwarte en witte vlekken, gelijkend op schimmels. De vlekken pulseerden, trokken zich samen en namen in om vang toe. De toename was verreweg het grootst. Allengs werd mijn blik scherper, zozeer zelfs, dat ik helder aanschouwde wat zich voordeed. Ik zag, dat de vermeende vlekken bestonden uit ge weldige mensenmassa's. Ik zag, hoe ontelbare van de lichtbruine mensen van honger omkwamen. Mannen, vrouwen en kinderen. Van de laatsten het meest. Dit was een gevolg van het feit, dat de mens daar vrucht baarder was dan de grond, die het voedsel moest leve ren. Ook de andere vlekken wer den steeds groter, vooral de gele, doch daar was tot nog toe voedsel. Diep onder de indruk van hetgeen ik zag, mompelde ik: „De dieren hebben, volgens een wijs besluit, een bronst tijd. Waarom de mens niet?" Veel tijd om hierover te mijmeren had ik niet, want daar kwam het antwoord al. „Ik gaf de mens het redelijk inzicht, rustte hem toe met verstandelijke vermogens." Dit moest ik wel even ver werken, want ik zag. dat de mens wel gehoor wilde ge ven aan de innerlijke drang tot redelijkheid, doch dat het leek of iets anders het weer terugdrukte. Iets dierlijks scheen het mij toe. Dit sprak te meer, omdat ik zag, hoe de mensen elkaar uitmoordden. Ik zag hoe op een bepaald punt bommenwerpers hun do delijke lasten lieten vallen. Een geheel land, mensen, die ren, wouden, akkers en dor pen, werd door witte mensen vernietigd. Ik zag duidelijk, hoe witte mensen grote voorraden rijst aan het verbranden waren. Rijst, waaraan de bruine men sen gebrek hadden. Hoewel ik nog niets vroeg, vertelde de Stem mij, wat hiervan de aanleiding was. Ik begreep, dat er twee mensengroepen op Aarde wo nen, die beide het geluk der mensen willen verwezenlij ken. „Daar zijn ze dan nu zeker aan bezig". Ik overzag de Aarde niet alleen in het heden, maar kon op een gegeven ogenblik in de nabije toekomst zien. Ik zag namelijk een opperhoofd van de witte mensen op zijn sterfbed. Hij probeerde, hoe wel tevergeefs, zijn politieke geweten in overeenstemming te brengen met zijn beschul digend menselijk geweten. Ik wendde mij gauw af, want het was droevig wat zich daar afspeelde. Nog steeds verwijlde ik op mijn post, ver van de Aarde. En weer werd mijn blik aan getrokken door iets eigenaar digs. Ik zag overal op Aarde gro te gebouwen, vele met torens. In die gebouwen was meestal één mens aan het woord, spre kende tot een grote menigte. In opperste verbazing vroeg ik wat dit voorstelde. Ietwat verbolgen kwam de Stem: „Dit zijn mensen, die voorgeven, alles omtrent Mij te weten. Als Ik hen en hun volgelingen hoor spreken, schaam Ik Mij soms over Mijn onkunde. Ook zij beogen het geluk der mensen van allerlei kleur. Maar zij gaan verder. Zij beloven, op bepaalde voor waarden, een geluk na de dood, dat zelfs het Aardse geluk overtreft". Dit gehoord hebbende be greep ik, waarom de mensen elkaar het Leven benemen. Hetgeen ik tot nu toe ge zien had, was onvoorstelbaar triest en ontmoedigend. Ik kon me echter niet bedwingen en barstte in een onbedaarlijk lachen los. Ik zag namelijk twee witte mensen in een metalen kogeltje sprongetjes rond de Aardkorst maken. Het was een grappig ge zicht. Ik zag ook een lichtflitsje en daarop zo'n kegeltje naar de Maan gaan. Wat stond die Maan, van hier gezien, vlak bij de Aarde. De Stem lichtte mij in en vertelde, dat die mensen zich „ruimtevaarders" noemen. Zij verbeelden zich het Heelal te gaan verkennen. Trillend van verontwaardi ging ging de Stem verder. „en dat terwijl het planeetje dat Ik de mensen ter bewo ning heb gegeven nog in een chaotische toestand verkeert. Met het geld en de energie hieraan ten koste gelegd kun nen alle onvruchtbare plek ken op Aarde in akkers om getoverd worden". Ik herinner mij ook nog, dat ik overal op Aarde geleer den naarstig bezig zag met het zoeken naar de Waarheid. Maar hierbij deed zich iets heel merkwaardigs voor. Als de geleerden, figuurlijk ge sproken, een stap vooruit de den, week de Waarheid twee stappen achteruit. Hierna werd mijn blik on scherp en zag ik de Aarde alleen nog als een klein stipje, draaiend om de zon. Maar luider, indringend werd de Stem, die aldus sprak: „Ontwaak en ga terug naar de Aarde en vertel de mensen, witte, bruine, zwarte en gele, wat ge gezien en ge hoord hebt. Zeg hun niet te vertwijfelen, want eens zal er een Mens de Aarde bevolken, die evenver van de huidige Mens af staat als deze van de primaten. Deze Mens zal de Waarheid niet meer zoeken, want ze is in hem. Dan zal hij Mij wel niet kennen, doch wel er varen". Terug tot de Aardse wer kelijkheid overpeinsde ik het geen ik gezien en gehoord had. Honger, dood en verderf, hebzucht, naijver, leugen, be drog en wellust was het beeld, dat domineerde in mijn her innering. En toch.we zijn met ons allen op weg." Tot zover JAC. GAIJAARD. Het zou onjuist zijn, hier aan iets méér toe te voegen dan dit: dromen en visioenen moet men niet commentari ëren, trachten uit te leggen of proberen aan te vullen. Men moet ze doorgeven zoals ze zijn. Dat is dan hiermee ge beurd. ring van het centraal comité van de We reldraad, dat in augustus 1967 op het eiland Kreta bijeen zal komen. Het eerste rapport handelt over de the ologische uitgangspunten, het tweede rap port noemt onderwerpen voor het toekom stige werk op internationaal gebied voor de Wereldraad en in het derde rapport wordt over de organisatie en structuur van dit werk gesproken. Uit dit laatste rapport wordt nog niets bekend gemaakt, totdat het in augustus is voorgelegd aan het cen traal comité van de Wereldraad. Tweederde van de kerkleiders en inter nationale deskundigen, die aan de confe rentie deelnamen, hebben geen directe contacten met de Commission of the Churches on International Affairs (CCIA). Dit is met opzet gebeurd om zoveel moge lijk nieuwe, frisse ideeën over het inter nationale werk van de Wereldraad in de discussies te kunnen brengen. De leiders en stafmedewerkers van de CCIA traden tijdens de conferentie alleen in een advi serende functie op. Tijdens de discussies in de voltallige ver gaderingen van het interne topberaad i* een brede overeenstemming aan de dag ge treden over het werk en het programma van de CCIA, hoewel verscheidene afge vaardigden ervoor pleitten, dat grotere na druk zou worden gelegd op contacten met de bij de Wereldraad aangesloten kerken en oecumenische organisaties in de we reld, en met organen van de Wereldraad zelf, met name het departement kerk en samenleving van de Wereldraad, dat veel aanrakingsvlakken heeft met het werk van de CCIA. Voorts werd een betere vertegenwoordi ging in de CCIA en in haar staf gevraagd voor vertegenwoordigers uit „de derde wereld", namelijk uit Azië, Afrika en La tijns Amerika. ADVERTENTIE WASMACHINES KOEI KASTEN ELECTS ArtiiKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 (Van onze correspondent) DORDRECHT De Dordtse recherche heeft dezer dagen een 68-jarige directeur aangehouden omdat hij het Dordtse ener giebedrijf in de afgelopen jraen voor vele duizenden guldens heeft opgelicht. Sinds de oorlog heeft de man kans ge zien om in zijn twee zaken in Dordrecht op ingenieuze wijze met de elektriciteits meter te knoeien. Bij tussentijdse controle liep hij deze week tegen de lamp.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13