Huiskes accepteert vrijwel zeker aanbod van de Zweden Geleen overweegt financiële steun voor Fortuna-in-nood Tafeltennissers boekten in Stockholm weinig successen Inter liet zich meeslepen in vertragende acties van CSKA Roeiwedstrijden „Westelijke" op het Zuiderbuitenspaarne „Ik ben niet pessimistisch voor duel tegen Zuid-Afrika" fris in de mond Glasgow Rangers kandidaat voor finaleplaats in Europa Cup II Antwoord Kessler aan de NSP Nicolic vaste trainer PSV Knap gelijkspel van Bulgaren Jan Janssen in ronde van Spanje DAVIS CUP-AANVOERDEP WIM BREUKINK: Brink startte goed in NHSB-strijd DONDERDAG 20 APRIL 1967 21 Twee speelsters van BDHG in nationale B-ploeg Everton versloeg Chdlsea (Van een speciale verslaggever) Het vertrek van oud-schaatscoach Anton Huiskes naar Zweden lijkt nu toch heel erg nabij. Op 25 april reist Huiskes naar Stockholm om met de Zweedse schaatsleiders een laatste bespreking te voeren, gekoppeld aan een kennismaking met de toprijders, in een trainingskamp even buiten de Zweedse hoofdstad. Tydens de be sprekingen zal men zich vooral bezig houden met een aantal ondergeschik te punten, want in een uitvoerige briefwisseling tussen de Zweedse „big boss" Sven Laftman en Huiskes is over de hoofdzaken van zijn aan stelling als trainer principiële over eenstemming bereikt. Wanneer ook deze laatste besprekingen in positieve zin worden afgerond, gaat de man, die Verkerk, Schenk en een aantal anderen naar grote successen voerde, en de Nederlandse schaatssport de basis gaf, waarop zeker de twee toprijders ook dit jaar hebben kunnen voortbouwen, in no vember voor vier maanden naar zijn nieu we arbeidsterrein. Dat gebeurt op vrijwel dezelfde basis, als waarop Huiskes des tijds „in dienst" van de KNSB was: zijn werkgever de katholieke jeugdraad in Utrecht krijgt een schadeloosstelling, maar houdt Huiskes in dienst. Wanneer na de vier maanden alles tot tevreden heid is verlopen, kan Huiskes een contract voor vijf jaar krijgen. Dan zal hij naar Zweden verhuizen. De Zweden zijn vlot op epn aantal eisen van Huiskes ingegaan: éénhoofdige lei ding van de training, conditietraining vol gens richtlijnen van de coach, een tech nische commissie, die slechts als advise rend en organisatorisch uitgevoerd li chaam optreedt. Huiskes over zijn vertrek: „het is geen vlucht, geen noodsprong. Hier in Nederland is de situatie niet van dien aard, dat ik als coach zou kunnen te rugkeren, dat niet, maar ik heb tenslotte mijn normale baan, dus er bestaat geen enkele noodzaak om weg te gaan. Maar aan de andere kant voel ik me toch wel trainer, vakman, en men moet het zó zien, dat ik een door de Zweden geboden kans op mijn specifieke terrein wel wil grijpen. Een bruggenbouwer vertrekt toch ook naar het buitenland als hij van daar een aanbieding krijgt, die gunstig is? De Zweden hebben mij zeer aantrekke lijke voorstellen gedaan." De Schotse bekerhouder Glasgow Ran gers staat met een been in de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerhouders, die op 31 mei in Neuren berg gespeeld wordt. De Schotten wonnen de eerste wedstrijd voor de halve finales in Sofia met 1-0 van Slavia Sofia, zodat in de thuiswedstrijd op 3 mei al een gelijk spel voldoende is om zich voor de finale te kwalificeren. Het beslissende doelpunt viel in de 32ste minuut toen de Slavia- doelman Simeonov een schot van Wilson onvoldoende wegwerkte en Willoughby de bal in het net deed belanden. De wed strijd, die werd bijgewoond door 20.000 toeschouwers, stond onder leiding van de Rus Bakhramof, eerder dit seizoen scheidsrechter bij AjaxDukla Praag. Lokomotive Leipzig heeft woensdag in Leipzig met 1-0 van FC Kilmarnock ge wonnen in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de jaar- beursstedenbeker. Dynamo Zagreb plaats te zich voor de halve finales van dit toernooi. Het versloeg in Zagreb Juventus met 3-0. De eerste wedstrijd indigde in een 2-2 gelijkspel. Ook Leeds United heeft zich geplaatst voor de halve finales. De Engelsen wonnen op eigen terrein met 1-0 van Bologna. Aan gezien de eerste ontmoeting in Italië eveneens in een 1-0 overwinning voor de thuisclub eindigde, was een verlenging noodzakelijk. Er werd echter in dit ver lengstuk van een half uur niet meer ge scoord, zodat loting de beslissing moest brengen. Toen de. 42.000 toeschouwers na de toss de spelers van Leeds United za gen opveren en de Italianen met gebogen hoofden zagen rondlopen, was het duide lijk: Leeds United in de halve finale. '0: ..r.-ltlp y> In antwoord op de brief, die het bestuur van de Nederlandse Sportpers heeft gezon den aan de heer Kessler in verband met het spreekverbod, dat deze de spelers na af loop van de wedstrijd te Antwerpen tegen over de pers heeft opgelegd, heeft de heer Kessler een verklaring gegeven. Hij zegt daarin te hebben gehandeld in de vaste overtuiging, dat hij op deze wijze de be langen van het Nederlands elftal diende en dat hij de consequenties van zijn besluit ten aanzien van de andere partij, in casu de journalisten, niet volledig had kunnen overzien. Hij erkent, dat zij zich door zijn plotseling afgekondigde verbod gehandi capt konden achten bij het verrichten van hun werk en zal gaarne in nader overleg naar een oplossing zoeken voor het combi neren van beider belangen. (Van onze sportredactie) Per 1 juli is tot trainer van P.S.V. be noemd Milan Nicolic, die na het aftreden van Bram Appel in een interimperiode beperkte bevoegdheden bij de Eindho- vense club had verkregen. De 38-jarige Joegoslaaf, thans Nederlands staatsbur ger, heeft van 1955 tot 1957 voor P.S.V. gespeeld. Hij was afkomstig van Rapid Wien. Daarna werd hij naar Willem II in Tilburg getransfereerd. Enkele jaren ge leden keerde hij terug naar P.S.V., waar hij onder meer als tweede trainer is op getreden. De K.N.V.B. heeft erin toegestemd, dat Nicolic, die momenteel de A-cursus oefen- meester volgt, een éénjarig contract sluit met P.S.V. (Van onze correspondent) Burgemeester en wethouders van Ge leen hebben de raad van die gemeente voor een spoedeisende vergadering van avond bijeengeroepen. Enig agendapunt voor de vergadering is de hulp (subsidie verlening aan de eredivisieclub Fortuna '54. Nadat eerder deze week besprekingen op gang zijn gebracht Fortuna '54 samen te voegen met het Brunssumse „Limbur- gia" met als thuishaven het stadion te Heerlen, doen overheid en particulieren nu koortsachtige pogingen Fortuna '54 voor Geleen te behouden. "De raad van Geleen zal, voor besluiten worden geno men, tijdens een besloten vergadering worden ingelicht over de stand van zaken in de vereniging van voorzitter Gied Joos- ten. Het staat vast, dat (wat ook de toe komst voor Fortuna '54 brengt) de ex- Vascomij-directeur buiten spel zal komen te staan. Financieel en organisatorisch is Fortu na '54 in ernstige moeilijkheden gedom peld. Hardnekkig wordt ontkend, dat die moeilijkheden gevolg zijn van het Vasco- mijdebacle, waarbij ook de N.V. Panta Rei (eigenares van het Geleense stadion met een aandelenpakket, dat volledig in handen van de familie Joosten ligt) nauw betrokken was. De gemeente Geleen heeft voor ongeveer 2 ton hypotheekrechten op dit stadion. Niet ontkend kan worden, dat de moeilijkheden bij Fortuna '54 onmid dellijk na het schokkende Vascomijdrama aan de oppervlakte zijn gekomen. Ook enkele particulieren in Geleen zijn benaderd om de voetbalclub de helpende hand toe te steken. De besprekingen daar over zijn nog lang niet afgesloten. Even- De Nederlandse deelnemers aan de we reldkampioenschappen tafeltennis in Stockholm hebben moeten ervaren dat het internationale peil zeer hoog is. In de enkel- en dubbelspelen werden alle Ne derlandse deelnemers en combinaties uit geschakeld. Alleen in het gemengd dubbel zouden onze landgenoten nog een rol kun nen spelen. Ria Bogmans werd in de twee de ronde uitgeschakeld door de Hongaar se Beatrix Kishazi en in dezelfde ronde Inter-afgod Herrara volgens eigen zeggen de beste trainer ter wereld heeft woensdagavond zware uren doorge bracht op het reserve-bankje bij de ont moeting voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker tussen Inter en CSKA Sofia. Verbijsterend heeft hij moeten toezien hoe het leger van naamlozen uit Sofia standhield tegen de Italiaanse miljoenenclub. Ja zelfs met tien man tegen elf een achterstand van 0-1 ongedaan maakte en uiteindelijk met een kostbaar zwaarbevochten gelijkspel (1-1) het veld verliet. Aan het einde overstem de het gejoel het applaus. Het Italiaanse publiek apprecieerde de Bulgaarse wijze van tijdrekken niet maar toonde zich evenzeer gebeten op de Italiaanse sterren, die zich vooraf al in de finale hadden ge waand en de tegenstander veel te licht hadden opgenomen. Het gelijkspel dat Inter in deze eerste halve ontmoeting CSKA moest toestaan, had op het luidruchtige Italiaanse publiek dezelfde uitwerking als de 1-0 nederlaag van Inter vorig jaar tegen Real Madrid, die als het grootste Italiaanse echec uit de jongste historie stond geboekstaafd. In feite was het prestige-verlies ditmaal groter. Want Inter dat in voorgaande ron den afrekende met teams van standing als Real Madrid, Vasa Boedapest en Tor pedo Moskou was tegen CSKA stellig de zwakste van de vier halve finalisten alle gevoel voor tempo kwijt. De Bul garen vertraagden knap, dat dient ge zegd. Maar de wijze waarop Internaziona- le zich daarin mee liet slepen, was iets dat weinigen voor mogelijk hadden ge houden. Internazionale heeft van de meer dan negentig minuten speeltijd, die de nogal Italiaans gezinde scheidsrechter Wlacha- janis (Oostenrijk) toestond, er ongeveer 85 aangevallen. Maar de snelheid om de versterkte Bulgaarse verdediging te door breken ontbrak. Slechts als Suarez een van zijn befaamde dieptepasses gaf, dreigde er gevaar. Op rechts liep Jair zichzelf voorbij en in het midden stokte de samenwerking tussen routinen Mazzo- la en newcomer Capellini. Meestal was het een Bulgaars been, dat het laatste tikje gaf eer de bal doelman Jordanov bereikte. De Bulgaren voetbalden daaren tegen bekwaam achteruit. Vanaf het eer- (Van onze sportredactie Zondag worden op het Zuiderbuiten spaarne in Haarlem de wedstrijden van de Westelijke Roeibond georganiseerd door de vereniging Het Spaarne. Dit roei- festijn wordt om de 5 jaar op het Spaar ne genouden. Er is een grote deelname. Vijftien verenigingen sturen ruim tach tig ploegen naar de start. De start van deze traditionele wedstrij den voor dames, heren en jeugd in alle klassen is om half elf. De laatste wed strijd wordt om kwart over vijf geroeid Het beging van de 1000 meter-race is bij het Karei van Manderlyceum. De finish is bij het clubgebouw van Het Spaarne. De deelnemende verenigingen zijn Die Leythe (Leiden), De Laak (Den Haag), DDS (Delft), De Goudsche (Gouda), Proteus (Delft), Njord (Leiden), Hades (Rotterdam), Nautilus (Rotterdam), Hon- te (Middelburg), De Stern (IJmuiden), M. de Ruyter (Uithoorn), Dudok van Heel (Breda), Poseidon (Amsterdam), Asopos (Leiden). ste begin begonnen zij met deze speel wijze tijd te rekken en Inter, dat zelf ook graag vanuit de achterhoede opereert, durfde niet voldoende mannen naar vo ren te sturen om de Bulgaren tot grote re spoed te dwingen. Zelfs toen CSKA na de drieëndertigste minuut met tien man verder moest spelen, gingen de Bulgaar se vertragingsacties onverminderd door zonder dat Inter er veel aan kon doen. Pas in de laatste minuten had het slot- offensief van de Italianen nog bijna suc ces, maar een schot van Facchetti ket ste af tegen de lat en voor het overige wierpen de uitgeputte Bulgaren zich in de baan van elk schot zonder zich om de gevolgen te bekommeren. Het uit het veld sturen van Raikov heeft de ontmoeting in ongunstige zin beïnvloed. De Italianen speelden op het moment van het incident met tien tegen elf, omdat Bedin zich even buiten de lijnen liet verzorgen. Suarez jongleerde op de rand van het strafschop gebied met de bal, beging daarbij een overtreding, maar werd niet bestraft, ja kreeg zelfs een vrij veld voor zich. De terugstormende Raikov werkte de Span jaard tegen de grond. Deze viel krim pend van de pijn neer en scheidsrechter Wlachajanis stuurde de Bulgaar het veld uit. Suarez werd uit het veld gedragen, maar keerde nog geen minuut later vol komen fit terug, evenals trouwens Bedin. Pas in de extra-minuten, die door de scheidsrechter voor dit oponthoud werden bijgeteld, kon Facchetti de numerieke meerderheid van de Italianen in de ope ningstreffer uitdrukken. De verwachting dat CSKA na de rust zou ineenstorten de club leed in de Europabekercom- petitie van dit jaar reeds nederlagen te gen Olympiakos Pyreus (0-1en Gornik De Franse wielerploeg Pelforth-Sauva- ge-Lejeune zal 29 april in Vigo met de volgende renners aan de start verschijnen in de ronde van Spanje: Jan Janssen, Bernard van de Kerkhoven, Willy Monty, George Groussard, Edouard Delverghe, Roger Milliot, Jonny Achleck, Julien De- locht, André van Espen en Maurice Izier. Het Nederlandse dames B-hockey-elftal dat zaterdag 22 april in Deurne tegen Bel- gië-B speelt, is als volgt samengesteld: doel: Jos Jilesen (MEP), achter: Hanneke Moolenburgh (BDHC) en Marijke Als- bach (Laren), midden: Jobs Verkaaik (Gooise HC), Anke Dienske (Deventer) en Gaby van Meerwijk (Groen Geel), voor: Marjolijn Vorstelman (Gooise HC), Mar- jolijn Bakker (HDM), Anja Smits (Ra cing), Emilie Bouwman (BDHC) en Mie- ke Muller (Zandvoort). Reserve: Oda Wy- tens (Oranje Zwart). De uitslagen van de woensdagavond ge speelde wedstrijden voor de Engelse eerste divisie luiden: FulhamArsenal 0-0, Manchester City Aston Villa 1-1, Sheffield Wednesday West Bromwich Albion 1-0, Sunderland Nottingham Forrest 1-0, EvertonChelsea 3-1. Zabre (0-3) werd niet bewaarheid, één van de schaarse tegenaanvallen leidde in de 67ste minuut zelfs tot de gelijkma ker van Tzanev, die in tweede instantie uit een vrije schop inschoot. De Italia nen vielen daarna nog wel hevig aan, maar hun acties misten raffinement en bovendien bemoeiden sommige spelers zich meer met de leiding dan met het spel. Over een week krijgt Inter in So fia de kans dé misstap 'an woensdag goed te maken. •was de Engelse Joyce Williams te sterk voor Annemarie Wijnants. Ursula Stule- meijer-Artz, die zich, door een overwin ning op de Bulgaarse Ivanova, op uitste kende wijze bij de laatste zestien ge speeld had, moest zich in de vijfde ronde gewonnen geven tegen de Japanse Nori- ko Yamanaka, die men een plaats in de finale toebedacht heeft. De Japanse bleek met 21-11, 21-14 en 21-12 weliswaar duide lijk sterker, maar de Nederlandse vocht voor wat ze waard was en gaf geen punt cadeau. De als eerste geplaatste speelster is van het tapijt verdwenen. Svetlana Grin berg, de 23-jarige Russische zilveren me daillewinnares bij het Europese titeltoer- nooi van vorig jaar, verloor in de vierde ronde van de Roemeense Eleanora Mi halca met 18-21, 21-12, 16-21, 21-9 en 15 21. Het Nederlandse dubbel Ursula Stule- meijer-Artz-Ria Bogmans verloor in de vierde ronde van het damesdubbel van de Zuidslavische combinatie Pirc-Stojsil. De cijfers waren: 21-23, 18-21 en 11-21. In de eerste ronde van het herendubbel spel wonnen Bert Schoofs en Bert Onnes in vier games van de Spaanse combinatie Pales-Hernandez, maar in de volgende ronde verloor het Nederlandse duo van de Zwitsers Antal en Grimm. Bert van der Helm en Frans Schoofs kwamen pas in de derde ronde in actie, maar gingen hierin roemloos in drie games ten onder tegen de Noordkoreanen Jun Duk Chi- Jung Yang Woong. Jan Hajer, Evert Schneider, Niek Fleu- ry en Peter Soeters, uit hen zal straks de tweede man worden gekozen om aan de zijde van Tom Okker de Nederlandse kansen te verdedigen in het Davis Cup duel tegen Zuid-Afrika. Het derfle tref fen in drie jaar tegen dit zeer sterke tennisland. In 1965 wonnen de Zuidafri kanen met 4-0, in 1966 werd het 4-1. „Er zijn mensen, die ons ook nu geen schijn van kans geven, maar zo pessimistisch ben ik niet", zegt Davis Cupaanvoerder Willem Breukink desondanks. „De Zuid afrikanen hebben weliswaar Hewitt er bij, maar dat is een bijzonder wissel vallige speler, die vrij snel uit concen tratie is en van wie Tom in Hilversum heeft gewonnen. Verder is Drysdale ge opereerd en misschien wel uit vorm. Nee, Zuid-Afrika blijft natuurlijk een sterke tegenstander, maar pessimistisch behoeft men bepaald niet te zijn. Ik heb met mijn vakantie rekening gehouden met de Challenge-round, want je kunt nooit we ten." Als de Zuidafrikaanse ploeg over tien dagen arriveert, zal captain Claude Lis ter waarschijnlijk op dezelfde wijze over het Nederlandse team spreken. Toen Ha jer afzag van het spelen an grote toer nooien, bleef alleen Tom Okker over als tennis-vakman. Pas eind vorig jaar heeft de KNLTB twee jongeren Jan Hordijk en Freddy Hemmes bereid gevonden ten nis als semi-officieel beroep te kiezen. Wellicht ook zal Peter Soeters zijn studie een jaar onderbreken om te tennissen. Maar zij hebben nog te weinig speel- kracht. Men moest derhalve wel een be roep doen op welwillende amateurs: Niek Fleury, Evert Schneider en Jan Hajer. Fleury's voorbereiding werd doorkruist door een ziekenhuisopname van een week na een nogal ernstige bloeduitstorting op gelopen bij een partijtje basketbal. Evert Schneider had wegens studie driekwart jaar geen racket aangeraakt en kon zich slechts drie middagen in de week vrij maken van militaire dienst. Jan Hajer tenslotte nam een assistent in dienst voor zijn sportschool en begon weer te trainen. Hij maakte na Okker tot dusverre de beste resultaten in de onderlinge com petitie en zal als de oefenwedstrijd tegen Griekenland gunstig uitvalt wel worden gekozen als tweede enkelspeler. De trai ning is dit mael overigens straffer geweest dan in voorgaande jaren, omdat na de dagelijkse onderlinge wedstrijden nog eens een anderhalf uur lang aandacht aan de conditie werd besteed. „Tom Okker heeft nog nooit zo'n conditie gehad" ver telde trainer G. de Smit. „Al duurt een partij drie of vier uur, lichamelijk kan hij het volledig aan." Het Nederlandse Davis Cupteam zal morgen tien dagen door de loting worden bekend gemaakt. Van de vijf gegadigden Okker, Hajer, Schneider, Fleury en Soeters zal één moe ten afvallen. De overige vier komen uit in de oefenwedstrijd op 28, 29 en 30 april in Eindhoven tegen Griekenland. Van het Griekse team bestaande uit Nicolas La- logerapoulos, Periklis Gavriilidas, Epam Argyriou en Mamassis heeft eerstge noemde meestal Niki Kalo genoemd verreweg de meeste internationale rou tine. Door een telegram zal de KNLTB Tom Okker min is overeenstemming bereikt over de fusie met Limburgia. Met Gied Joosten zal, zo wordt verwacht, ook de bekende manager Huub Adriaans van het Fortuna- veld verdwijnen. Het contract met trai ner Marotzke zal na het einde van het huidige speelseizoen niet meer worden verlengd. Een hergroepering van spelers zal na dit seizoen nodig zijn, omdat de spelers Jean Munsters, Gene Geraedts, Peter Benen en Giel Haenen voor de ver dere (voetbal)eer hebben bedankt. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. (Van onze schaakmedewerker) In de Badmintonhal in Haarlem zijn de wedstrijden om het persoonlijk schaak kampioenschap van de NHSB begonnen. In de hoofd- en eerste klasse spelen seni oren en jeugd om de begeerde titels. Fa vorieten in de hoofdklasse zijn R. Faase (Het Oosten), K. Steijn (VHS), G. E. Kay- ser (VVV) en C. Brink (ZSC). Van hem kwam Brink tot nu toe het best voor de dag. Hij klopte eerste Dek ker (Het Witte Paard) en daarna Van Maanen (Het Oosten.) Steijri, die v.d. Vegt (De Pion) versloeg en zijn tweede partij tot dinsdag uitstelde kar» nog naast hem komen. Faase begon voortreffelijk met een zege op Kayser maar moest ver volgens Eiserman (VHS) een puntverde- ling toestaan. In de eerste klasse zijn Peet (De Uil) en Hall (ZSC) tot nu toe het best voor de dag gekomen. Beide spelers hebben 1 punt. Bij de jeugd lijkt een grote twee strijd op komst tussen Wytze Nijdam (VHS) en Marcel Jansen (HWP). Beide spelers hebben 1% punt. Zij speelden reed tegen elkaar remise. In de eerste klasse is Hans van Nieuwenhuizen (Driehuis) heel goed van start gegaan. De uitslagen van de persoonlijke NHSB- kampioenschappen le ronde: Hoofdklasse: BrinkDekker 1-0, Eiserman Elzerman 1-0, FaaseKayser 1-0, LuderVan Maanen 0-1, MolMostert 1-0, Steijnv. d. Vegt 1-0. le klasse: PeetVis 1-0, HallVeenhuyzen 1-0, Van VelsenKensen 1-0, PancrasLindenbergh remise. JEUGD Hoofdklasse: Broersenv. d. Erf 0-1, Janssen Nijdam remise, RijndersStapel 0-1, Vromans Witteman 0-1. le klasse: v. d. BergHoning 0-1, Van Nieu wenhuizenv. d. Leden 1-0, d'OUvatKoopman 1-0, TeeuwenRooymans afgebr. Tweede ronde: Hoofdklasse: Van MaanenBrink 0-1, Faase Eiserman remise, SteijnMol uitgesteld, Dek kerLuder 0-1, KayserElzerman 1-0, v. d. Vegt Mostert 1-0. le klasse: VisLindenbergh afgebr., Kensen Pancras remise, VeenhuyzenVan Velsen uit gesteld, PeetHall remise. JEUGD Hoofdklasse: Stapel—v. d. Erf uitgesteld, Wit temanJanssen 0-i, NijdamVromans 1-0, Rijn dersBroersen 0-1. le klasse: Honingd'Olivat 1-0, Rooymans Van Nieuwenhuizen 0-1, v. d. LedenTeeuwen 0-1, Koopman—v. d. Berg 0-1. proberen hem vanaf 22 april naar Neder land te halen om als sparringpartner te dienen van het Nederlandse team, waar van de militairen: Okker, Fleury en Schneider de resterende dagen voor de Davis Cupwedstrijd van 4, 5 en 6 mei vrij zijn van militaire dienst.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 21