Kamer reageert goedmoedig op vage regeringsverklaring Demonstratie vóór V.S. leidde tot botsingen op Caledonia wordt onhoudbaar Studentenschip loopt leeg HENSEN Olie op kust van Texel ;enda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig VEL Fa. B. ENGELENBERG M: Bezorgdheid bij VVD en D '66 over situatie in de hoofdstad Jongen dronk fles cognac leeg Doden in het verkeer Redactie G 3 wil niet terug treden „Alkyone" is vlotgetrokken -- V' r iï -r pil 1IJ j Nog geen lenteweer VERBOUWING INDUS HORLOGES DONDERDAG 20 APRIL 1967 2 Grondwet en kiesstelsel Werkloosheid A msterdam Vietnam Ontwikkelingshulp Districtenstelsel JPDRAKA OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het nieuwe kabinet heeft het gisteren in de Tweede Kamer niet moeilijk gehad. De commentaren van de regeringsgezinde fractievoorzitters waren vriendelijk en enigszins afwachtend. De P.v.d.A.- fractievoorzitter drs. Den Uyl, beperkte zich tot een algemene veroor deling van de koers die het kabinet-De Jong wil gaan volgen. De duidelijk ste taal werd gesproken door fractievoorzitter mr. Van Mierlo van Demo craten '66, die zijn parlementaire entree begeleidde met een geslaagde maidenspeech. Mr. Van Mierlo kondigde de indiening van twee moties aan, één over uitbreiding van de ontwikkelingshulp, en één over middenlange termijn-planning van de economie. Ook zou hij een initiatiefwet indienen inzake de verantwoordingsplicht van de burgemeesters. Het elftal fractievoorzitters besteedde de meeste tijd aan de formatie van- het kabinet-De Jong, aan de staatscommissie voor de grondwet en het kiesstelsel, aan de werkgelegenheid, de financiële poli tiek, het probleem „Amsterdam" en de ontwikkelingshulp. Over de regeringsverklaring zelf is niet zo veel gezegd. Drs. den Uyl noemde haar vaag, mr. Van Mierlo miste een werke lijke visie. A.R.-fractievoorzitter mr. Bies heuvel wilde veel vragen bewaren tot prinsjesdag. Mr. Toxopeus (V.V.D.) zag in de regeringsverklaring een evenwichtige benadering van de individuele burger in de hedendaagse samenleving. Drs. Schmel- (K.V.P.) sprak van een evenwichtig stuk dat een rustige en veilige leiding belooft, de C.H.-fractievoorzitter Mellema vond de bescheidenheid waarmee het nieuwe ka binet zich presenteert een deugd „die ve len hebben afgeleerd". Over het moeizame verloop van de for matie is ook veel gezegd. Mr. Biesheuvel was van mening dat de wijze van for meren het kabinetsgezag niet vergroot. Mr. Toxopeus toonde zich voorstander van een manier van formeren waarbij alleen de politieke koers door de formateur zou worden aangegeven waarna het program ma door de kandidaat-ministers zou moe ten worden opgesteld. Volgens drs. Den Uyl had na de onverwachte verkiezings uitslag de formatie een voorbeeld moeten zijn, maar dat was het juist niet. Het grootste bezwaar van mr. Van Mierlo was dat bij de formatie de behoefte aan ver nieuwing helemaal niet voorop had ge- «taan. Het voornemen van het nieuwe kabinet om een staatscommissie voor grondwets herziening en verandering van het kies stelsel in te stellen had de instemming van de confessionele fractievoorzitters, al sprak mr. Biesheuvel de waarschuwing uit dat de herziening van het kiesstelsel niet gebruikt mag worden om de kleine fracties uit het parlement te weren. Mr. Toxopeus drong aan op een nadere taak omschrijving van de staatscommissie. Mr. Van Mierlo stelde voor de taak van de commissie pas vast te stellen na een Ka merdebat en het parlement gelegenheid te geven tot periodieke discussies over in terim-rapporten van de commissie. Drs. Den Uyl rekende de verantwoordings plicht van de burgemeester aan de ge meenteraad ook onder de middelen tot vergroting van de kiezersinvloed. Mr. Van Mierlo drukte zich nog wat krachtiger uit: de verantwoording van de burgemeester is meer dan ooit dringend geboden. Van verschillende zijden werd aange drongen op herinvoering van de fiscale faciliteiten ter bevordering van de inves teringen. Drs. Den Uyl achtte het onaan vaardbaar dat de regering nog niet beslo ten heeft waar bezuinigd zal moeten wor den. Mr. Van Mierlo ontwikkelde bezwa ren tegen de hantering van de Zijlstra- norm als enige beslissende norm. Hij vond (Van onze correspondent) De twaalfjarige zoon van de familie K. uit het Branbantse Hoeven is in het zie kenhuis van Oudenbosch opgenomen na dat hij een hele fles cognac had leegge dronken. Tijdens een verlovingsfeestje van zijn zuster had hij de fles met geest rijk vocht uit de kelder gehaald om deze in alle stilte in de tuin op te drinken. 's Avonds trof men de jongen aan in de tuin, waar hij zijn roes lag uit te slapen. Op de Kanaaldijk in de gemeente Berli- cum is een personenauto, die geen voor rang verleende, tegen een vrachtauto met aanhangwagen gebotst. De bestuurder van de auto, de vijftigjarige A. M. van Gerwen uit Son en Breugel kwam hierbij om het leven. Zijn dochter raakte zwaar en zijn echtgenote lichtgewond. Op de Scheepswerfstraat in Stadskanaal is de 58-jarige J. C. Jansen uit Ter Apel met zijn auto in het kanaal gereden en verdronken. De greep van een Nederlandse vracht- sutochauffeur naar zijn pakje lucifers heeft op de autoweg Leverkusen-Kamen- münster diens 28-jarige bijrijder het le ven gekost. Toen de chauffeur uit Zwijn- drecht een sigaret wilde aansteken, gleed het luciferdoosje uit zijn vingers. Hij buk te zich om het op te rapen en daarbij vloog zijn wagen op een vrachtauto die voor hem reed. De chauffeur kwam met de schrik vrij. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! dat de behoefte en de financieringsmoge lijkheden voor de rijksuitgaven verwerkt zouden moeten worden in vierjarenplan nen. Wat de werkloosheid betreft bestreed drs. Deh Uyl de stelling van het kabinet dat Nederland verkeert in een fundamen tele onevenwichtigheid ten opzichte van het buitenland. Hij achtte het gevaarlijk dat nu de binnenlandse bestedingen gaan teruglopen. Mr. Toxopeus vroeg zich af of de regering ook niet handelspolitieke maatregelen moet nemen ter bescherming van de textiel. Bij de bespreking van het probleem „Amsterdam" vroegen drs. Den Uyl, mr. Van Mierlo en mr. Toxopeus spoedige pu- blikatie van het eerste rapport van de commissie-Enschede. Mr. Van Mierlo, die voor Amsterdam een nieuw seizoen vrees de van „honden met agenten aan de lijn", vond dat de leiding van de hoofdstad op nieuw faalde. Mr. Van Mierlo vond dat Nederland het initiatief moet nemen tot internationale conferenties voor het bereiken van ont spanning in Europa en Vietnam. Drs. Schmelzer vroeg het kabinet toenade ringspogingen van de NAVO tot de landen van het Warschau-pact te steunen en zo mogelijk met eigen initiatieven te komen. Het beleid inzake de ontwikkelingshulp ontmoette vooral bij de leiders van de re- geringgezinde fracties instemming. Drs. Schmelzer bepleitte steun van Nederland aan Indonesië bij zijn streven de export naar de E.E.G. uit te ^reiden. Mr. Van Mierlo en drs. Den Uyl bepleitten een verlaging van de defensie-uitgaven ter uitbreiding van de ontwikkelingshulp. Vier van de vijf kleine partijen hadden critiek op de drang naar staatsrechtelijke hervormingen. „Als de Boerenpartij met het districten stelsel als inzet bij de verkiezingen was gekomen, had men ons verweten de klok 50 jaar terug te willen zetten", zei de heer Koekoek. De heer Jongeling van het G.P.V. zei, dat het districtenstelsel een halve eeuw geleden aan eigen zwakte ten onder is gegaan. C.P.N.-fractievoorzitter Bakker vond dat de pogingen tot veran dering van het kiesstelsel samenhangen met de groei van het fascisme in Neder land. „Een kabinet met een sterk conser vatief karakter", zo oordeelde de heer Lankhorst, fractieleider van de P.S.P. over het kabinet-De Jong. Hij had critiek op het sociaal-economische deel van de rege ringsverklaring. Volgens hem wordt het accent te sterk op particuliere investerin gen gelegd. Woningbouw, wegenaanleg en andere gemeenschappelijke voorzieningen scheppen evenzeer werkgelegenheid, zei hij. Het verbaasde hem dat in de moei lijke financiële situatie geen enkele po ging wordt gedaan op de defensie-uitga ven te bezuinigen. De redactie van het r.k.-blad voor mi litairen G 3 gaat niet zonder meer ak koord met de beslissing van het bestuur dat de redactie heeft gevraagd terug te treden. Voorgesteld wordt een commissie te benoemen die een gesprek over de ge rezen moeilijkheden zou kunnen bevorde ren. Minister Den Toom (Defensie) heeft in antwoord op vragen van de heer Jonge ling (G.P.V.) gezegd dat het blad op dit moment niet voor subsidie in aanmerking zou mogen komen wegens de inhoud. Hij wil echter nog geen maatregelen nemen, omdat het bestuur zelf doende is veran dering in de constellatie van het blad aan te brengen. De maatregel van het bestuur bestond uit het aanstellen van een andere redactie, waar de huidige redactie dus niet mee akkoord gaat. Europoort-sleepboten zijn er in geslaagd het Griekse schip „Alkyone" los te trek ken van de Zuiderpier in Hoek van Hol land. i De „Alkyone" was op 18 maart bij het uitvaren op de pier vastgelopen. De sleep boot „Vikingbank" is zoals men weet bij pogingen de „Alkyone" vlot te trekken te gen dezelfde pier geslagen. Nog steeds is het niet gelukt de „Vikingbank" te ber gen. Erecomité. Ter gelegenheid van de we reldtentoonstelling in Canada is een „erecomité Nederlandse deelneming Expo '67 Montreal" ingesteld. Erevoor zitter is prins Bernhard. (Van onze correspondent) DEN HAAG Honderd voor het meren deel Rotterdamse studenten hebben gis termiddag met een mars van het Vre despaleis naar de Amerikaanse ambassa de gedemonstreerd vóór het Amerikaanse beleid in Vietnam. Honderd langharigen en pacifistisch-so- cialistische jongeren in jacks en spijker broek liepen mee en demonstreerden te gen, schreeuwden anti-Amerikaanse leu zen, gooiden hier en daar een rookbom en probeerden keer op keer in de pro-Ame- rika-gelederen te infiltreren. Met drie overvalwagens vol agenten met lange wapenstokken, twee VW-busjes vol agenten met gummiknuppels, agenten te paard, agenten te voet en met porto foons, agenten met honden, rechercheurs in burger, agenten op zware motoren en In een maandelijkse publikatie van de afdeling Amsterdam van de Nederlandse studentenvakbeweging klagen de bewo ners van het studentenschip „Caledonia" in het westelijk havengebied in Amster dam hun nood. Volgens hen is de toestand langzamerhand onhoudbaar geworden. Be halve de ligging van het schip laten de voorzieningen nog veel te wensen over. Volgens eerder gedane beloften van de stichting studentenhuisvesting zou er een ruim aantal douches komen. Thans functi oneren er drie die redelijk bruikbaar zijn. De studenten moeten service-kosten be talen, maar volgens hen is er van een be hoorlijke huishoudelijke dienst geen spra ke. Het schip vervuilt met de dag. De sa nitaire voorzieningen zijn niet voldoende. Tengevolge van de ongunstige ligging van het schip is het isolement voelbaar geworden. „De sfeer op het schip wordt getekend door geïrriteerdheid om eikaars gedragingen en vaak lamlendige verve ling. De ontzettende geluidshinder, die de bewoners door de houten wanden van el kaar ondervinden heeft al tot enige vecht partijen geleid", aldus de scheepsbewo- ners. Ook de studieresultaten worden na delig beïnvloed. Op het ogenblik loopt de „Caledonia" leeg. Niemand wil er een kamer hebben. Het is duidelijk, dat het schip waarin en kele miljoenen guldens zijn gestoken een mislukking is geworden. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! met politiemannen in stafwagens, surveil lance-auto's en in jeeps probeerde de Haagse politie de twee groepen wel zeer verschillende demonstranten uit elkaar te houden. Keer op keer voerde de politie char ges uit. Drie pacifisten werden gearres teerd. Na enkele uren op het bureau mochten ze weer naar huis. De foto geeft een beeld van de woelingen. Bij het ministerie van Buitenlandse Za ken en bij de Amerikaanse ambassade hebben de initiatiefnemers van het actie comité Vrij Zuid-Vietnam een door drie honderd sympathisanten ondertekende adhesiebetuiging overhandigd waarin na mens miljoenen Nederlanders vertrouwen in Amerika en de Amerikaanse politiek werden benadrukt. ADVERTENTIE Toch helpen wij U nog graag keus maken in witte vakkleding buizen-koksbroeken laboratoriumjassen, colberts. stofjassen sterke kwaliteit vele modellen en kleuren. ONZE VERKOOP GAAT DOOR Paarlaarsteeg 1 HAARLEM (Van onze correspondent) TEXEL. Over de gehele lengte van het strand langs de westkust van het ei land Texel is een anderhalve meter bre de strook van afgewerkte olie in de vorm van klonters aangespoed. De bruine klon ters, die tengevolge van de vloed hoog op het strand zijn gekomen, zijn nog be trekkelijk schoon, waaruit men afleidt, dat zij afkomstig zijn van een schip dat de afgewerkte olie nog maar kortgeleden ge lost heeft. Rijkswaterstaat vindt de toe stand niet verontrustend. ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem - Tel. 15252 AUTOBANDEN-ZWART iMiHi 1 Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelvereniging Alb. Thym met „Hedda Gabler". Regie: Hr. Wiertsma. Vrijdag, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Wie kan er twee heren dienen" van Carlo Goldoni. Regie: Ton Lutz en Nicolaas Wijnberg. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Con cert door het Symfonie-orkest Haerlem o.l.v. Marinus Adam. Solist: Vera Beths, vioool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „King Kong", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De Boeka niers", 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Legende der liefde". Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie op de di van", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed ge schoten Matt Helm", 14 j. Minerva, 20 u.: „Chinese avonturen in China", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: Nattlek", i8 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Oog om oog, tand om tand", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lilith", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67), Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf". expositie van werken van 50 internationale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks ge opend van 11-17 uur, zondags van 13-17 u. Cruquius Museum, (Cruquiusweg, Heem stede), Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u en 20 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22.30 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 u. tot 8 mei. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo Tot 1 juni Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Waag (Spaarne): Expositie van werk van Haarlemse kunstenaars (K.Z.O.D.). Tot 21 april. Vleeshal (Grote Markt), Van 21 t.m. 30 april Stedebouwkundige tentoonstelling uit Osnabrück. Dagelijks van 10-17 u. Op zon- en feestdagen van 13-17 u. Vishal (Grote Markt), Van 21 april t.m. 21 mei werken van kunstenaars uit Osna brück. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Op zon en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vrijdag 21 u.: Optreden van jonge gast-artisten. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorjaarsbloemen. DONDERDAG 20 APRIL City, 20 u.: „The collector". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zater dag en zondag van 14 tot 17 uur. VRIJDAG 21 APRIL City, 20 u.: „Operatie Opium". Stadsschouwburg, 20 u.: „Noodlanding in de Kalahari" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: expositie werken van Karei Appel; de ten toonstelling duurt tot en met 23 april en is geopend op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en voorts elke middag, ook zater dag en zondag van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. DONDERDAG 20 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nattlek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sesey Gang". VRIJDAG 21 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nattlek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sesey Gang". W.B. Theater, 20 u.: „The bridge over the River Kwai". Kobaltnaald. Politie, leger en functiona rissen van de medische faculteit van de universiteit van Rijeka in Joegoslavië zoeken met geigertellers naar een door kinderen gestolen kobaltnaald. De naald die radioactief is, wordt gebruikt bij bestraling tegen kanker. Vrouw van balkon overleden. In Rotter dam is de 65-jarige mevrouw J. A. van Rossen-Stuut van het balkon van haar vierde etagewoning aan de Leopold- straat gevallen en overleden. Kannibalisme bij vechtpartij. Na een vechtpartij in Venlo tussen zes jonge mannen is de twintigjarige J. G. uit Venlo zeer ernstig gewond in een zie kenhuis opgenomen. Hij miste na de vechtpartij namelijk een stuk van zijn bovenlip en van zijn onderlip. Pauselijke onderscheiding. Paus Paulus heeft prof. dr. J. M. Pieters, hoogle raar in de bestuurswetenschappen aan de katholieke hogeschool te Tilburg, benoemd tot commandeur in de orde van Sint Silvester. Antiekveiling „Kerk en Wereld". Op zaterdag 29 april wordt in de recreatie zaal van het „Grote Bos" voor de derde maal een antiekveiling gehouden door het instituut „Kerk en Wereld" in Drie bergen. Circa 450 nummers antiek en curiosa zullen van half tien af publiek worden verkocht. Nog niet vlot. Pogingen om het Griek se schip „Manes", dat dinsdag op een strekdam bij Schiermonnikoog is ge varen, vlot te krijgen, hebben nog geen succes opgeleverd. Voor nieuwe pogin gen van vier sleepboten van Doeksen's Bergingsmaatschappij zal eerst het weer wat kalmer moeten zijn. Afscheid. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de voorzitter der Verzekeringskamer, prof. dr. J P. van Rooijen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Prof. Van Rooijen zal vrijdagmiddag 28 april een afscheidsreceptie houden in paviljoen Vondelpark in Amsterdam. ADVERTENTIE De gehele moderne collectie verkrijgbaar bij AfWWWWWWWWWWWWWWIfWIHfWWWWWWWWWWVUVWWWII Het KNMI deelt mee: Een omvangrijk gebied van hoge lucht druk strekt zich uit van het zeegebied ten noorden van de Azoren via Frankrijk en de Alpen tot boven de Balkan. Langs de noordflank ervan is een aktieve de pressie, in diepte toenemend, naar Zuid- Scandinavië getrokken. Een bijbehorend koufront passeerde vanochtend vroeg ons land. Ten zuiden van IJsland is een vol gende depressie tot ontwikkeling geko men. Deze zal zich over de Noordzee ver plaatsen en morgen dicht langs ons land trekken, hetgeen met veel bewolking en buien gepaard zal gaan. Achter deze sto ring zal met westelijke winden opnieuw koude polaire lucht West-Europa binnen stromen. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland j ft kB B2 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. regen motregen geh. bew. licht bew. geh. bew. regen sneeuw regen regenbui zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. geh. bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. half bew. mist w w w wzw wzw zw wzw zw z zo nnw zw nw wzw wzw wzw wzw wzw windst. windst. n zzw zzw zw zzo zw windst. verand. w zzw n ono nnw windst. windst. ono 8 10 10 9 10 10 11 12 4 7 6 7 15 16 11 14 13 15 18 18 19 8 13 11 12 14 20 11 12 10 21 21 20 21 21 23 a SB ES 8 3 7 7 7 8 6 6 -5 1 -1 5 4 8 8 6 4 4 2 5 11 5 3 1 1 0 9 1 -3 -1 12 9 11 7 8 10 Vrijdag 21 april Zon op 5.32 uur; onder 19.47 uur. Maan op 15.37 uur; onder 4.45 uur. Maanstanden Volle maan24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmliden Donderdag 20 april Hoog water 12.22 uur en uur. Laag water 7.28 uur en 20.30 uur. Vrijdag 21 april Hoog water 1.01 uur en 13.26 uur. Laag water 8.50 uur en 21.35 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2