Streekplan Noord zeekanaal gebied door gemeenteraad van Velsen doodgepraat hobby Gans Velsense wethouder verbolgen over publikatie kruithaven Rotary-dagen in Velsen Velsens college antwoordt op vragen over Telstar Geen voorrang verleend kom kijken en vragen bij LANGS SLUIZEN EN HAVENS Gordias" van de KNSM Vernielingen in speeltuin Perspectief moet niet somber worden gezien Emmabloemcollecte in Velsen In gipsput gevallen DONDERDAG 20 APRIL 1967 5 ste/nwnU». Onvoldoende doordacht Teleurgesteld Onevenwichtig NUTSSPAARBANK Onbehagen Voortuin Minderheid Respect Van de Middellandsche Zeevaart Compagnie werden in het jaar 1940 de laatste schepen verkocht. Het waren de Jonge Johanna en de Jonge Willem, waarvan laatstgenoemde een jaar oud was. Beide schepen vonden nieuw emplooi bij de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschap pij in Amsterdam, waarbij de Jonge Johanna de naam Jupiter kreeg en de Jonge Willem herdoopt werd in Gordias. Dit jaar is de Rotary club Velsen de organisatie opgedragen van de land dagen van het district Groningen, Friesland, Drente, Noord-Holland en Emmeleroord, die aldus vrijdag 21 en zaterdag 22 april in deze gemeente zullen worden gehouden. Men ver wacht hiervoor ongeveer vierhonderd bezoekers. iaa^sissigBiBigaiHsei w i Het was gisteren de langste raadsvergadering in Velsen van de laatste jaren. Er werd met gespannen aandacht geluisterd naar wethouder H. de Boer die het minderheidsstandpunt in het college over het voorontwerp streekplan Noordzeekanaalgebied verdedigde. De verschillende fractie gingen dermate uitvoerig op het voorontwerp in dat een der raadsleden in de loop van de avond de verzuchting slaakte dat de ver gadering wel een „spreekplan" geleek. Het was voor de aanwezigen dan ook bijzonder moeilijk van half acht tot bijna één uur in de nacht steeds op de betogen attent te blijven, vandaar dat de eerst behoorlijk gevulde tribune steeds meer lege plaatsen begon te tellen. En ook de raadsleden zelf hebben hun verveling niet altijd kunnen onderdrukken. Zo telden wij op een gegeven moment in de raadzaal niet minder dan negen onbezette zetels van leden die. de spreker in dit geval de heer Buist van de P.S.P. de spreker hadden gelaten, terwijl anderen zich in de lectuur van krant of tijdschrift gingen verdiepen. Zelfs zagen wij van de perstribune af, dat een der leden van de P.v.d.A.-fractie zich vol aandacht over een zakschaak- spel had gebogen. Wethouder H. de Boer Het niet verlenen van voorrang had woensdag in de gemeente Velsen weer twee ongelukken tengevolge. Om kwart voor twee 's middags verleende een zes tienjarige bromfietser geen voorrang aan een eenenveertigjarige technische beamb te, die op zijn scooter door de Ladder beekstraat reed. Beiden kwamen ten val en de bromfietser kneusde zijn knie, ter wijl de scooterrijder er vrij goed afkwam met een gekneusde duim en een wond aan zijn rechterbeen. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Op het kruispunt Wenckebachstraat- Staalhavenweg verleende een autobus 's avonds om kwart over tien geen voor rang aan een bromfietser, een 25-jarige Hoogovenarbeider uit Heemskerk, die met grote snelheid het kruispunt naderde. De botsing liep vrij goed af met lichte ver wondingen. ADVERTENTIE Veelzijdig en toch compact. Dat is de eenoog-reflex. Voor wie een hobby maakt van de foto grafie. Allep kan. Een vlieg levensgroot of een hert op 1000 meter. Want deze camera heeft verwisselbare optiek. Een came ra voor de veeleisende hobby man. neMMMMN*»*. Veeleisend mag U rustig zijn bi) de Asahi Pentax. De wereldbe roemde eenoogreflex. Tientallen lenzen en accessoires leverbaar. Volautomatisch diafragma. Vlug- terug spiegel. Fresnel matglas met instelvlakje. Spleetsluiter tot 1/500 sec. Ragscherpe Takumar 2/55 mm, instel- pa» baar tot 45 cm. If I m (Pentax SV, 1/ X 1000 sec. f 605,-) m Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 De eerste spreker die met frisse moed van start ging was de heer Hoorn (CPN), die uit het voorontwerp had af geleid dat in het streekplan de Mobil Oil centraal is gesteld, een beslissing welke buiten de raad om is genomen. „Voor ons blijft alleen de illusie, zich voor of te gen het plan te mogen uitspreken", meen de de heer Hoorn, die er met het oog op een zo doelmatig mogelijke bescherming van de bevolking op aandrong, dat er in ieder geval de nodige openbaarheid zal worden gegeven aan de voorwaarden, welke aan de vestiging van deze industrie zijn verbonden. In dit verband bepleitte hij ook een drastische verbetering van de Hinderwet, evenals door hem te kennen werd gegeven dat het van het grootste be lang is de samenvoeging van de IJmond- gemeenten spoedig weer aan de orde te stellen. De heer Hoek (PSP) noemde het streekplan meer prognose dan visie, waarbij de konsekwenties onvoldoende zijn doordacht. Zo miste hij bijvoorbeeld een oplossing voor het probleem van de agrariërs, wier gebied voor de recreatie moet worden opgeëist. Voorts gaf spre ker te kennen zich wel eens te hebben af gevraagd, waarom deze industrie nu tot elke prijs in deze omgeving moet worden gevestigd, terwijl hier toch stellig ook in Limburg of Twente voldoende ruimte voor a anwezig is. Andere wensen van de heer Hoek be stonden uit de bouw van een tweede Vel- ser tunnel en wel ten oosten van de hui dige, een verbod tot zandwinning in het recreatiegebied en een onderzoek naar de noodzaak van een kruithaven. Tenslotte stelde hij voor de notulen van deze ver gadering te voegen bij het pre-advies voor Provinciale Staten, zodat men ook hier kan kennisnemen van de opvattingen van de Velsense gemeenteraad. Zijn fractie genoot, de heer Buist bracht later op de avond het woonprobleem in de IJ- mond nog ter sprake, waarbij hij erop aandrong de dreigende veroudering op een juiste wijze op te vangen. De heer Van Os van den Abee 1 e n (PvdA) gaf vervolgens te kennen bijzonder teleurgesteld te zijn over de manier, waarop dit streekplan is voorbe reid. Volgens hem was deze werkwijze al lerminst beyorderlijk voor de democratie In het vervolg van zijn betoog noemde spreker het minderheidsstandpunt van het college een „demonstratie van ongenoe gen", waarbij hij er toch wel op wilde wijzen dat zowel de Nederlandse rege ring als de Amsterdamse raad de Mobil Oil zelf met een grote meerderheid heb ben binnengehaald. „Nu het besluit een maal is gevallen kunnen wij er voor zijn of er tegen, maar ongedaan kan het niet meer worden gemaakt," vervolgde de heer Van Os, die het in dit verband ook nog dienstig achtte even te herinneren aan een geheime raadsvergadering van een halve eeuw geleden, waarin over de vestiging van Hoogovens moest worden beslist. „Om veel van de toen geopperde bezwaren zouden wij nu stellig glimla chen", meende hij, om zich vervolgens af te vragen, of wellicht over enige tijd ook deze discussies voor een lichte hila riteit aanleiding zullen geven. In het an dere geval is het misschien niet uitgeslo ten, dat men na ongeveer vijfentwintig jaar de oprichting van een standbeeld voor wethouder De Boer in overweging neemt. Op zijn beurt noemde ook i r. Schoon- kind (VVD) het streekplan ongelukkig en onevenwichtig, hetgeen volgens hem overigens moeilijk anders had gekund, omdat men nu eenmaal is uitgegaan van een petrochemische industrie. Aan de an dere kant was spreker van oordeel, dat men beter met een beroerd plan te ma ken kan hebben dan met helemaal niets. Nadat de heer Schoonkind zich er voorstander van had getoond de groene zone onaangetast te laten, vestigde hij er de aandacht op dat de bouwgrond in de gemeente begint op te raken, zodat hij het college adviseert zijn gedachten eens over een beëindigingsplan te laten gaan. Voorts kan men wellicht het huisves tingsbeleid een andere basis geven. Met betrekking tot de minderheidsnota gaf spreker tenslotte te kennen dit stuk te be schouwen als een „cri de coeur", waarin hij echter de alternatieve oplossing had gemist. Tijdens de woensdag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Velsen waarin het voorontwerp streekplan Noordzeekanaal werd behandeld, heeft wethouder C. Ockeloen van die gemeente een vrij scherpe aanval ondernomen op de pers in het algemeen en op onze pu blikatie in het bijzonder. Dit laatste naar aanleiding van een artikel, dat woensdag gepubliceerd is en waarin werd onthuld, dat onder verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat bij de uitmonding van Zij kanaal B reeds een nieuwe kruithaven wordt aangelegd. Echter zonder dat men de besturen van de omliggende gemeen ten van dit voornemen op de hoogte heeft gebracht. De wethouder deelde de raad mede, na ingewonnen informaties te kunnen ver zekeren, dat het desbetreffende verhaal een volkomen verkeerde interpretatie is van „iemand", die op deze plaats iets heeft waargenomen. Hij noemde dit een bijzonder droevige zaak, waarmee door de pers ten onrechte onrust wordt ge zaaid en hij beschouwde dit als een voor beeld van een der gevallen, waarmee aan de zaak van de democratie afbreuk wordt gedaan. Wij willen volstaan met het volgende: De heer C. Ockeloen vergist zich wanneer hij stelt dat het verhaal een interpretatie is van hetgeen „iemand" heeft waarge nomen zonder te weten wat er aan de hand zou zijn. Onze gegevens stammen uit een bron, welke wij zonder enige te rughoudendheid als zeer betrouwbaar en gezaghebbend moeten erkennen. ADVERTENTIE De heer Algra (Prot. Chr.) gaf uit drukking aan zijn „intens gevoel van on behagen", opgeroepen door de overtui ging dat een streekplan zo ingewikkeld is geworden, dat het door de leden van een raad niet meer in al zijn facetten kan worden overzien. Wel wilde hij voorop stel len, dat de onherroepelijkheid van een groenstrook als een paal boven water zal moeten staan. Verder bleek ook de heer Algra van mening dat men als alterna tief van een natuurlijke groei zal moeten aandringen op samenvoeging van de drie IJmondgemeenten, welke wens aan Gede puteerde Staten kenbaar kan worden ge maakt, door van deze vergadering een korte inventarisatie aan de nota toe te voegen. Pas om kwart over elf kwam namens de KVP-fractie drs. Van Geffen aan het woord, die het „streekplan" eerst vergeleek met' een soort ontwerp voor een grote werkplaats met voortuin, waar de buren dan maar mee moeten proberen om te springen. Ook was spreker van me ning dat hier eigenlijk een structuurplan aan vooraf had moeten gaan, terwijl hij voorts de haast betreurde waarmee dit de gemeente was aangeboden. In ieder geval vroeg de heer Van Gef- den van de Mobil Oil voldoende garanties voor het in deze streek handhaven van een behoorlijk levenspeil, waarbij hij on der meer de groenstrook voor een distan ciërende functie van de grootste beteke nis achtte. Eveneens dient er volgens hem paal en perk te worden gesteld aan de ontzanding van dit gebied. Het middernachtelijk uur was al dicht genaderd, toen eindelijk voor wethou der De Boer het ogenblik was aange broken om zijn minderheidsstandpunt in het college toe te lichten. Een van de ve le redenen hiervoor is zijn verbazing ge weest over de brutaliteit, waarmee deze plannen zijn ontworpen, zonder dat hier bij in wezen inspraak van de bevolking heeft plaatsgehad. Een dergelijke gang van zaken noem de de wethouder een voorbeeld van kei harde economie, waarbij met de mens geen enkele rekening wordt gehouden. De gevolgen hiervan zullen bestaan uit een wurging van de kleine industrie, waar men het straks zonder geschoolde arbeids krachten zal moeten stellen, terwijl hier bovendien de grondprijzen aanzienlijk zul len stijgen, waardoor de woningnood voor de minder kapitaalkrachtigen ongetwijfeld nog meer zal toenemen. Andere nadelen bestaan volgens de wethouder uit het toe nemen van het verkeer en een voor dit gebied dalende belangstelling bij de vreemdelingen, terwijl hij verder voor spelde dat er ook aan de noordkant nog een petrochemische industrie zal verrij zen. Dit alles is dan het gevolg van de grote druk, die door sterke financiële machten is uitgeoefend. „Voor deze besluiten zal ons straks door een nieuwe generatie de rekening worden gepresenteerd", vervolgde de wethouder zijn betoog, „want wij dragen haar een gebied over zonder woningen en scholen" Toch verzocht de heer De Boer de raad hem niet te beschouwen als een wanhopi ge verliezer. Hij is immers voldoende op timist gebleven om zoveel vertrouwen te hebben in de nieuwe generatie, dat hi; het waagde de overtuiging uit te spreken dat zij straks stellig zal redden, wat er nog te redden valt., Wethouder C. Ockeloen Hij gaf daarbij te kennen dat de overige leden de visie van wethouder De Boer respecteren, zonder dit evenwel te delen. Zonder scepticisme en ongeloof is er im mers nog nimmer iets groots tot stand gebracht en daarom verheugde het spre ker uit de verschillende redevoeringen van de fractieleiders te kunnen concluderen, dat de raad het standpunt van het colle ge in grote lijnen deelt. De wethouder vervolgde met er de aan dacht op te vestigen, dat men in dit ge bied nog zal moeten leren meer in streek- verband te denken. Immers, wanneer deze plannen thans niet zouden worden aan genomen, is er waarschijnlijk reeds over tien jaar al geen sprake meer van nieuwe impulsen voor de IJmond, omdat hier dan intussen al lang weer andere plaatsen in de wereld voor in aanmerking zijn ge komen. Wethouder Ockeloen stelde de raad tenslotte gerust met betrekking tot de agrariërs, die van deze ontwikkeling in geen geval de dupe zullen worden. De wethouder kon namelijk wijzen op diverse vruchtbare contacten, waarna hij nog vaststelde dat het lijstje van opmerkingen dat deze avond door de raad kenbaar was gemaakt, in de meeste 'gevallen door het college volkomen kon worden onder schreven. Op dit moment achtte de voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann eindelijk de tijd gekomen de vergadering te verdragen tot hedenavond half acht. Hij verzocht de leden echter wel zich dan niet al te zeer uit te putten in allerlei voor stellen, omdat hierdoor de overtuigings kracht van het advies stellig zal worden verzwakt. Nadat de heer Kruisman met het oog op het reeds vergevorderde uur vergeefs had getracht de vergadering op dit tijdstip te verdragen kwam wethouder Ockeloen als laatste spreker aan het woord, om het standpunt van de meerderheid in het col lege te verdedigen. De Middellandsche Zeevaart Compag nie, ook Emzetco-Lijn genoemd, was in het jaar 1924 begonnen met drie stoom- vrachtschepen, die toen al enkele jaren oud waren en voordien hadden toebehoord aan de Algemene Stoomvaart Maatschap pij waarover Wambersie Zoon de di rectie voerde. Deze rederij had in 1921-1922 de sche pen Slot Honingen, Slot Loevestein en Slot Weena nieuw in de vaart gebracht. Eerst genoemd schip was afkomstig van de Scheepswerf De Waal in Nijmegen en de twee andere schepen waren gebouwd door de Scheepswerf v/h De Groot Van Vliet in Slikkerveer. Het waren zusterschepen, elk 1750 bruto reg. ton. groot met 2952 ton draagvermogen. 85,13 m. lang en met een machinevermogen van 1325 pk. Dit waren dan de drie vrachtvaarders waar mede de Middellandse Zeevaart Compag nie in 1924 is begonnen. De Slot Honingen werd de Jonge Catha- rina, de Slot Loevestein kreeg de naam Jonge Anthony en de Slot Weena is de Jonge Jacobus geworden. De jonge Catha- rina moest een jaara later al van de vloot worden afgevoerd. De rederij onderging in. 1927 haar eer ste uitbreiding. Van de Chargeurs de 1'Quest in Nantes werd een stoom schip van 1872 ton, dat toen zeven jaar oud was, aangekocht, welk schip als Jonge Maria in bedrijf kwam. Daarna bestel de men twee nieuwe schepen, die in 1928 als Jonge Elisabeth en Jonge Johanna aan de vloot werden toegevoegd, zodat er vijf „Jonge" schepen in de vaart waren. Eén van deze vijf, de Jonge Maria werd in 1930 van de hand gedaan en ging naar Chili. Nadat de Jonge Jacobus in 1936 was vergaan, bleven er drie schepen over, waarvan er twee in 1939 eveneens van de sterkte werden afgevoerd: de Jonge Anthony naar Duitsland en de Jonge Eli sabeth naar Indo-China. Op dat moment was de Jonge Johanna het enige schip van de Emzetco-Lijn. De nieuwgebouwde Jonge Willem, die n 1939 gereed kwam, is de laatste geweest. Met de Jonge Johanna ging dit schip in 1940 naar de K.N.S.M. De Jonge Johanna heeft tot 1960 als Jupiter voor deze maatschappij gevaren en «NR|M Wtètöm. werd toen naar het buitenland verkocht. Het schip kreeg de naam Maria de Lour- des en vertrok 8 juli 1960 uit IJmuiden. Sinds enige jaren is het niet meer in de vaart. De Jonge Willem werd in 1940 de Gor dias. Het schip had een inhoud van 1647 bruto reg. ton, was 92,78 m. lang over alles, 12,88 m. breed, 4.88 m diep en de machine had een vermogen van 1500 pk. De Gordias is in 1959 verkocht aan Isth mus Steamship Salvage Co te Pana ma en de naam veranderde in Christo pher, welke het heeft gehouden tot in 1963. Toen werd de Panmese vlag vervangen door die van Liberia. De Gria Steamship in Monrovia was eigenaar geworden en de naam werd ge wijzigd in Gria. Onder die naam heeft het schip, de vroegere Jonge Willem dus, tot 1966 gevaren. In dat jaar, toen het er 27 jaar op had zitten (geen hoge leeftijd dus) ging deze vrachtvaarder naar de slo per. Arie van der Veer Als onderwerp voor deze bijeenkomst is gekozen het thema „Voortvarendheid", waarmee men zich hoopt te bezinnen op de maatschappelijke en technische ont wikkelingen in de komende decennia. Door drie sprekers zullen enkele facet ten van deze problemen nader worden be licht, zodat dr. K. H. Groensmit uit Be verwijk zal spreken over „Wat denkt de jeugd van de toekomst?"; prof. mr. A. Kleyn uit Meppel over „Hoe gaat Neder land leven en wonen?" en prof. dr. H.W Julius uit Den Haag oevr „Wetenschap en samenleving, thans en straks." Het ge zelschap wordt vrijdagmorgen ontvangen in de Velsense Stadsschouwburg en onder meer begroet door de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland mr. F. J. Kranenburg en de burgemees ter van Velsen, mr. J. C. Bührmann. La ter volgt nog een ontvangst door het ge meentebestuur van Velsen op het raad huis. Het attractieve programma voor de ze landdagen vermeldt voorts excursies naar Hoogovens, de havens van IJmuiden, het Seinpostduin, de tuin van het land goed „Beeckesteyn", de Kennemerduinen en de bollenvelden bij Limmen. Boven dien zullen de Rotarians zaterdagmorgen worden ontvangen in het Opleidingscen trum van Hoogovens in Velsen-Noord, voor welke gelegenheid nog een concert wordt gegeven door het Haarlems Jeugd orkest onder leiding van André Kaart. Da landdagen worden zaterdagavond be sloten met een diner in hotel „Royal" aan de Kennemerlaan in IJmuiden. In verband met gepleegde vernielingen is een jeugdleider op 17 april tussen de middag eens gaan posten in de speeltuin „Vrij en Blij" aan de Zeeweg in IJmuiden. Óm kwart over twaalf kwam een acht tal jongens de speeltuin binnen. De jeugd leider nam hen mee naar het hoofdbu reau van politie. Bij verhoor van deze en nog vijf andere knapen bekenden acht van de tien jongens, dat zij tien draadglasrui ten hadden ingegooid van het speeltuin gebouw. De kinderpolitie zal de zaak ver der regelen. „Gordias'', oorspronkelijk „Jonge Willem". In Velsen wordt van maandag 24 tot en met zaterdag 27 april de jaarlijkse Emmabloemcollecte gehouden, waar voor de districtsarts in de IJmond, me vrouw S. J. Cornelissen de volgende aan beveling schreef: „Hoewel Nederland tot een van de lan den behoort waar tuberculose het minst voorkomt, bestaat er toch geen enkele reden de waakzaamheid te laten verslap pen. Want reeds direct over onze grenzen is de situatie, wat de tuberculose betreft, geheel anders. Door het intensieve toeristenverkeer tus sen Nederland en andere landen is de kans op besmetting steeds aanwezig. Hon derdduizenden vreemdelingen komen im mers jaarlijks over onze grenzen, terwijl omgekeerd talrijke landgenoten naar het buitenland trekken. Besmettingen in hotels en op kampeerterreinen zijn reeds meer malen voorgekomen hoewel deze dank zij de intensieve arbeid van de consultatie bureaus spoedig konden worden achter haald en onderdrukt. Vandaar dat een verzoek om financiële steun voor dit werk stellig niet als overbodig kan worden be schouwd". Door eigen onvoorzichtigheid is een 39- jarige Hoogovenarbeider uit Heemskerk van een hoogte van zeven meter af in een gipsput van de Cemij gevallen. Met rug klachten is hij in het Rode Kruis-zieken- huis in Beverwijk opgenomen. Zijn toe stand is niet levensgevaralijk. Onlangs heeft het raadslid de heer Th. C. Witte een aantal vragen gericht tot Velsens college met betrekking tot het geen in de IJmuider Courant is gepu bliceerd over het bedanken van de secre taris van de voetbalvereniging Telstar, alsmede over het aftreden van het Tel star-bestuur, respectievelijk in de IJ.C. van 29 febrpari en 1 april van dit jaar. Het college heeft thans geantwoord, dat het geen reden heeft te veronderstellen, dat de verslagen onjuist zijn. Voor het overige merken B. en W. van Velsen op, dat het stichtingsbestuur zijn taak in hoofdzaak dient te richten op be waking en naleving van de volgende grondbeginselen a. gezonde ontplooiing van het profes sionele topvoetbal, mede als bijdrage voor de sociale recreatie; b. bewaking van de geïnvesteerde gel den en begroting, welke jaarlijks wordt vastgesteld. Daarnaast eist het belang van „Telstar", dat welomschreven taken dienen te be rusten bij: manager, coach, trainer, me dicus, verzorger, sociale begeleider, admi nistrateur. De vertegenwoordigers der financiers (commissarissen) hebben van hun op drachtgevers tot taak gekregen er op toe te zien, dat een en ander tot zijn recht komt. Tot dusver echter hebben de bemoeienissen van de commissarissen zich beperkt tot bewaking der kredieten en beoordeling der uitgaven, een taak ove rigens, door de raad als voorwaarde bij de verlening van het subsidie gesteld. Dat de commissarissen buiten hun be voegdheid zijn getreden, moet worden ontkent. Overigens is door de overgang van ama teuristisch voetbal naar het (semi) pro fessionalisme een aan de dag tredend verschil van opvatting over bestuurs- en beheervorm van de (semi) profclubs be grijpelijk. Niet alleen is deze overscha keling met alle daaraan verbonden con- sekwenties moeilijk voor de spelers, maar ook in de besluitvorming van bestuur en leden kan het vroegere amateurisme nog teveel haar invloed doen gelden. Een verondersteld verschil van mening tussen stichtingsbestuur en commissaris sen omtrent de uitbreiding op zich van de leden (advies) raad is niet aanwezig. Wel moet naar het oordeel van commis sarissen (en het college is het daarmede eens) uitgangspunt bij de beoordeling van die uitbreiding zijn: de structuur en het doel der stichting en in niet mindere mate de verantwoordelijkheid voor het geïnvesteerde kapitaal. B. en W. zouden het verstandig achten om deze uitbreiding te zoeken in aan te trekken vertegen woordigers van verschillende organisaties in het IJmond-gebied, die een betere waarborg zouden verschaffen dan een willekeurig aan te wijzen aantal per sonen. Het perspectief voor „Telstar" moet niet somber worden gezien. Voor een algeheel slagen is echter noodzakelijk, dat ook landelijk een gezonde ontwikkeling zal plaats hebben, welke leidt tot: sa nering, afschaffing transfers, verplichte scholing van jong prof-talent en juiste organisatie-vorm. Omtrent de financiële steun aan „Tel star" heeft de raad zich nog niet zolang geleden uitgesproken. Mocht in de op vatting te dien aanzien wijziging op treden, dan zullen B. en W. uiteraard de raad tijdig van voorlichting dienen, aldus het college.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5