Wereldtitelstrijd tafeltennis een onderonsje van Japanners Tennissers beginnen zondag aan de nieuwe competitie Jaap Oudkerk snelste stayer op Stadionbaan Herenteam van dicht bij de IJmond titel Clay: Nederlandse combinaties in gemengd dubbel er uit Bloemendaal zocht het ver van huis VELSEN N.V. Zaterdag finale om Kulingbeker VEW kan SAC helpen met zege op ASC '37 Lorenzo Bandini met 175,111 km/u over circuit Jan Janssen derde in Beziers Geleen steunt Fortuna onder meer uit vermakelijkheidsbelasting Van Leeuwen en Doesburg hadden het niet moeilijk Peter Soeters in Davis Cup team onder geen enkele omstandigheid in legeruniform Tulpenrallye start maandag VRIJDAG 21 APRIL 1967 23 Basketbaluitslagen Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Zaterdagvoetbal Oosterkwartier zal kampioenskans niet laten verstoren De uitslagen van de gisteravond in het district Haarlem gespeelde basketbal wedstrijden luiden: Dames: Lions - Spetters 4 19-25. Heren: Haarlem Cardinals 3 - Typhoons 3 35-12, Antilopen 2 - Exercitia 2 34-52, Exercitia 3 - HOC 3 63-34, Typhoons 2 - Haarlem Cardinals 2 49-36, Flamingo's 3 - HOC 2 46-74. De Japanners hebben er tijdens het toernooi ont de wereldkampioen schappen tafeltennis in Stockholm een onderonsje van gemaakt. Zowel in de finale van het dames- als het herenenkelspel zullen vertegenwoor digers uit het land van de rijzende zon elkaar de titels betwisten. Van de acht spelers en speelsters, die het tot de halve finales brachten kwamen er zes uit Japan, een uit Rusland en een uit West-Duitsland. De Duitser Eberhard Schöler herhaald? zijn prestatie van de wereldkampioenschappen in Ljubljana twee jaar geleden, toen hij eveneens de halve eindstrijd bereikte. Nu versloeg Schö ler, die vooral enorm sterk defensief speelt in de kwartfinale na heroïsche strijd de Noordkoreaan Kim Chang Ho in vijf ga mes: 20-22, 18-21, 21-19, 21-15 en 23-21. De eerste twee games werden een prooi voor de Noordkoreaan en niemand gaf nog iets voor de kansen van Schöler, maar deze kwam steeds beter op dreef en de onmo gelijkste ballen sloeg hij terug, terwijl hij zich met katachtige sprongen achter de tafel bewoog. Toen de strijd in de vijfde en beslissende game het hoogtepunt na derde moedigde het publiek ip het Johan- neshov-ijshockeystadion beide spelers fa natiek aan. Het rumoer was zelfs zo hin derlijk, dat een andere partij onderbro ken moest worden. Tepslotte sloeg Chang Ho bij de stand 22-21 Voor de Duitser de bal in het net, daarmee zijn tegenstander de overwinning en een plaats in de halve finale bezorgend. In de halve finale kon de vermoeide Schöler niet meer de kracht opbrengen voor een nieuwe topprestatie en hij werd in drie games (22-20, 21-14, 21-9) door de grote favoriet Nobuhiko Hasegawa (Ja pan) geklopt. De Tsjech Miko moest zich in de kwartfinales gewonnen geven maar deed dat niet dan na harde strijd tegen Kimura, die vijf games nodig had voor de overwinning 21-16, 14-21, 21-18, 17-21 en 2 15. De laatste finalist werd de Japanner Kono, die vrij gemakkelijk won van de Noordkoreaan Pak Sin II. Uit de halve finalewedstrijden kwamen tenslotte Mit- suru Kono en Nobuhiko Hasegawa als overwinnaars te voorschijn. Ook bij de dames beheersten de Japan se deelnemers de strijd. Naoko Fukazu, be reikte zonder zich bovenmatig in te span nen de finale door de enige niet-Japanse die tot de laatste vier was doorgedrongen, Zoiya Rudnova (Rusland) met 21-14, 21- 15, en 21-14 te verslaan. Sachiko Morisawa zorgde nog voor een lichte verrassing door de landskampioene Noriko Yamanaka uit te schakelen. Vijf games duurde deze opwindende strijd, die na 21-19, 17-21, 21-23 in het voofdeel van Yamanaka leek te eindigen maar Mori sawa zette hierna alles op alles en won de vierde game met 21-6. Deze slag kwam Yamanaka niet meer te boven en zij moest ook de vijfde game uit handen geven (21- 18). Voor de Nederlanders is het toernooi om de wereldkampioenschappen tafelten nis, afgelopen. Donderdag werden alle Ne derlandse combinaties in het gemengd dub< belspel uitgeschakeld. Bert Schoofs en Ria Bogmans verloren in de derde ronde van de Engelse combinatie Barnes Mary Wright. Ook het koppel Bert Onnes en Annemarie Wijnants kon zich niet voor de vierde ronde plaatsen. Zij verloren van het sterke Russische duo Amelin - Zoija Rudnova in drie gameg. Bert van der Helm kwam met Ursula Stulemeijer Arts wel door de derde ronde via een drie games overwinning op de Zwitsers Schmidt - Lehman, maar in de vierde ron de moesten zij alle hoop laten varen, toen zij door de Zweeds-Russiche combinatie Mellstroem - Balashite uitgeschakeld wer den. (Van onze wielermedlewerker) Op de baan van het Olympisch Stadion in de hoofdstad werden donderdagavond de eerste „populaires" van dit seizoen ge houden en daarvoor bestond ondanks de kou zowel onder de renners als wielerenthousiasten een redelijke belang stelling. Het hoofdnummer van de avond, een wedstrijd achter grote motoren voor profs en amateurs, leverde een overwin ning op voor favoriet Jaap Oudkerk. Hij fietste achter gangmaker Bertus de Graaf al zijn tegenstanders op één of meer rondes achterstand. Het programma werd ingezet met sprints voor nieuwelingen en daarbij wist de Haarlemmer Pim Moerkerk wel iswaar een rit te winnen, maar hij werd in de halve finale uitgeschakeld. De felle Utrechter Wim Klinkenberg bleek tenslot te in de finale rapper dan Jamin en. Kot- terer. Zijn tijd over de laatste 200 meter was 13 sec. rond. Nadien bleef Klipken- berg ook in een premiewedstrijd over 10 km aan de winnende hand. De Haarlem mer Jack Groene veld bezette de vierde plaats en Frank Schutter uit Heemstede stak een „vette" premie op zak. In de laatste ronde van deze wedstrijd kwam de Amsterdammer Piet 'Buisman lelijk ten val en liep daarbij een hersenschudding op. De sprintfinale van de amateurs lever de Wim Koopman bij absentie van kampioen Jansen niet al te veel moei lijkheden op. Hij bleef Loevenzijn en Ten Tije met duidelijk waarneembaar ver schil de baas in 12,6 sec. Een premie wedstrijd voor amateurs, waarin Gerrie ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 2046 (0 2550) - IJMUIDEN Nu de handbalcompetitie het einde met rasse schreden nadert, zijn veel wedstrij den van geen belang meer. Enkele Haar lemse ploegen zijn echter nog in hevige kampioens- of degradatiestrijd gewikkeld, zodat er ook nog wel belangwekkende duels plaatsvinden. Eén ontmoeting, die er zondag duidelijk uitspringt, is de strijd, welke de nummers 1 en 2 van de 2e klasse B (heren) gaan uitvechten. Op „Konings veld" in Velsen-Noord ontvangt IJmond namelijk Concordia en de Velsenaren zul len met zekere schroom dit treffen tege moet zien. De traditie wil, dat de Haar lemmers hun tegenstanders vaak tegen de verwachting in kloppen. Concordia kan echter nog steeds niet in zijn sterk ste opstelling uitkomen (met name de verdediging is verzwakt) en we tippen toch IJmond als favoriet, die bjj een overwinning de kampioensvlag mag hij sen. (aanvang 13 uur). Een uur eerder heeft de Velser dames- ploeg weinig moeite met de Concordia- dames. IJmond al kampioen zal ze ker een ruime zege behalen op het in degradatiegevaar zijnde -Concordia. De donkere wolken, die de heren van De Blinkert boven het hoofd hingen, zijn ge deeltelijk afgedreven, maar het degrada tiespook is nog niet geheel verdwenen. Een overwinning op Niloc 2 (die moge lijkheid is zeker aanwezig) zou de Haar lemmers verder van de onderste plaats verwijderen. De Blinkert-dames spelen een onbelangrijke uitwedstrijd tegen VZV en kunnen met beide punten huiswaarts keren. SEW is hier al kampioen en Actief daalt af naar de eerste klasse. Full Speed, plotseling weer een kanshebstertje, zal het in Utrecht zwaar krijgen tegen Spi rit. Toch moeten de IJmuider dames een kleine overwinning kunnen boeken. JHCDe Blinkert 2 (dames) is alleen voor de gastvrouwen van belang, die zon dag ADO van zich af schudden. De Haar lemsen kunnen Julianadorp met de volle winst verlaten. Ook bij RapiditasADO heeft slechts één ploeg werkelijk belang bij de uitslag; ADO zal dolgraag de laat ste plaats aan een ander willen overdoen. De Rapiditas-heren gaan op bezoek bij Lijnden en er zal weinig krachtsverschil zijn. In de afdeling Haarlem kan de he renkampioen bekend worden. Ook dit wordt een strijd tussen IJmond en Con cordia. De reserves van beide ploegen zijn namelijk de enige kandidaten voor de ti tel. Wint Concordia 2, dan is deze ploeg kampioen. Bij Velser winst wordt de si tuatie interessanter. Concordia 2 zal dan zijn inhaalwedstrijd tegen De Blinkert 2 in winst moeten omzetten om een beslis sings wedstrijd tegen IJmond 2 te force ren. De honkballers beginnen de volgende week met hun competitie. Het komende weekeinde wordt dan ook gebruikt voor een aantal toernooien en oefenwedstrijden Zaterdagmiddag wordt het SC Haarlem- toernooi om de J. H. Kulingbeker afgeslo ten. Om 12 uur spelen hoofdklasser Storks en de eersteklasser Feijenoord om de der de en vierde plaats. Om drie uur begint de finale tussen de hoofdklassers Schoten en Ajax. De wedstrijden worden ge speeld in het honkbalstadion in het Pim Muliersportpark. Haarlem Nicols neemt zaterdag en zon dag deel aan het ABC-toernooi om de „Hans Volkers Trophee". Dit ABC-toer- nooi is anders van opzet dan de vorige 21. Voor de eerste maal nemen er slechts vier ploegen deel en worden er volledige wedstrijden gespeeld. Dit is in ons kli maat de meest acceptabele manier om zo vroeg in het seizoen een toernooi te organiseren. Zaterdagmiddag wordt hel toernooi geopend met de wedstrijd OVV ABC, terwijl Haarlem Nicols om drie uur aantreedt tegen Storks. Zondag spelen de verliezers om half twaalf om de derde en vierde plaats, terwijl de finale om twee uur begint. Bruin, Henk van Leeuwen en Leo v.d. Berg vergeefs probeerden te ontsnappen, werd op fraaie wijze gewonnen door Klaas Balk. Er was niemand die zijn felle demarrage kon pareren en met lengtes verschil ging Balk als eerste door de fi nish in 13.07 over de 10 km. In een ploe- genachtervolging bleken Van der Voort, Dunnewijk, Van de Berg en Kettenis el kaar beter te verstaan dan Van Piere, Bruin, Stam en Pennings. De tijden over de 4 km. waren resp. 5.04,8 en 5.06,5. In de strijd achter grote motoren voerde Dries Helsloot rondenlang het „veld" aan en moest die positie tenslotte prijsgeven aan Oudkerk. Toen Helsloot door de sterk opgerukte Henny Marinus, die een geslaagd wederoptreden als stayer deed, zelfs van de tweede plaats werd verdron gen, maakte Oudkerk zich Uit de voeten. Hij gaf Marinus geen kans om in zijn buurt te komen en zeven ronden voor het einde bezorgde Oudkerk ook zijn directe tegenstander een „lap". Er kon hem toen niets meer gebeuren. De uitslag: 1.. J. Oudkerk (De Graaf), de 40 km. in 31.42; 2. H. Marinus (Pel ser) op 1 ronde; 3. P. de Wit (Koch); 4. A. Helsloot (Wiersma) op 2 ronden; 5. B. Romeyn (Walraven) op 5 ronden; 6. R. Neesman (Bos) op 8 ronden; 7. H. van Campen (Van Roey) op 9 ronden. (Van een medewerker) In de vierde klas van het zaterdag voetbal moet VEW zijn laatste competi tiewedstrijd op eigen veld tegen ASC '37 (2-1) Spelen. Met een nieuwe overwinni kan VEW hekkesluiter SAC de helpende hand toesteken om alsnog aan degradatie te ontkomen. SAC heeft namelijk twee punten minder en één wedstrijd meer ge speeld dan ASC '37. Volgende week za terdag moeten beide ploegen het in Ab coude tegen elkaar opnemen. Als ASC '37 dus van VEW verliest en ook in SAC zijn meerdere moet erkennen, dan is er een beslissingswedstrijd nodig. Er is dus een héél klein kansje voor SAC aanwezig om de dans te ontspringen. Zes clubs uit Haarlem en naaste omge Ving zijn nog in de bekerwedstrijd be trokken en beginnen zaterdag aan de tweede ronde. Alleen Zandvoortmeeuwen en SMS spelen thuiswedstrijden tegen respectievelijk DVS '33 en BOL. Kampi oen SIZO gaat op bezoek hij DOSC, IJ- muiden gaat naar Jonathan, Kennemer- land heeft een uitwedstrijd tegen NSC en SAC speelt uit tegen PVWA. Over de re sultaten valt helemaal niets te voorspel len, omdat er van de tegenstanders wei nig bekend is. Anderhalve dag heeft de Italiaanse coureur Lorenzo Bandini op het circuit van Zandvoort banden beproefd van een Amerikaanse firma. Hij reed met een nieuwe 3 1 Ferrari formule 1-renwagen Woensdag kwam de grand Prix-coureur al tot een tijd van 1 min 27,1 sec op het zeer winderige circuit, dat is 1,1 sec on der het baanrecord dat in bezit is van wereldkampioen Jack Brabham. Donder dag bleek de Italiaan nog sneller. Hij draaide een snelste ronde van 1.26,2, wat neerkomt op een gemiddelde van 175,111 km per uur. Bandini reed met de nieuwe Ferrari ongeveer 140 ronden (600 km). De Fransman Bernard Guyot versloeg donderdag Jacques Anquetil in de sprint tijdens de grote prijs van de .Marseilla Ise", die in' Beziers betwist werd. Jan Janssen won de sprint van het peloton en eindigde op de derde plaats Arie den Hartog werd toende. Oudkerk passeert Romeijn. (Van onze tennismedewerker) Zondag begint de tenniscompetitie. De clubs uit het distrikt Haarlem zijn vooral goed vertegenwoordigd in de overgangs klasse A en B. Bloemendaal promoveer de vorig seizoen naar de overgangsklas se A en staat nu op gelijk niveau met de Haarlemse LTC, terwijl Groenendaal en Heemstede zich in de overgangsklas se B voegden b(j WOC, HLTC 2, Brederode en Zandvoort. In de tweede klasse vonden we slechts vier Haarlemse ploegen, na melijk de tweede teams van WOC, Heem stede, Bloemendaal en Brederode, zodat de onderbouw b(j enkele clubs verbetering verdient. „Bloemendaal" dat op eigen verzoek ver van huis gaat en ingedeeld is bij het Velpse Beekhuizen, Het Armhemse ALTB en het Amersfoortse Fléhite, heeft voor zijn derde herensingle Piet Titiheru aan het eerste team toegevoegd. Met Cees Nieland, Wim Meijer Piet TitL heru en Margot en Lily ter Metz zullen de Bloemendalers in Amersfoort debute ren. De Haarlemsche LTC zal voor de com petitie niet meer kunnen beschikken over Kea Onstein-Okker. Zij zal worden ver vangen door mej. E. Rinkel, die voorheen voor de Eindhovense LTC speelde. Het eerste team onderging verder geen wijzi gingen en zal aantreden met Reus, Wei- dema, Den Hartog mevr. Cremers-Blais- se en mej. Rinkel. De tegenstanders van Nederlands oudste club zijn de Meemt, DDV 3, en Leimonias 3. WOC begint de competitie niet op „Wim bledon" maar op de nieuwe eigen tennis banen aan de Zeeweg aan de voet van de Haarlemse watertoren. Het fraaie park wordt zaterdag 29 april officieel geopend. Het eerste team bestaat uit Han van Splun- ter, Jan v.d. Veer, die in de eerste strijd met de Oranje TC 2 wordt vervangen door Gert Jan Broekers, Annette Broekers en mej. H. Achterberg, die overkwam van de Metselaars en voorheen overgangsklasse A speelde. Groenendaal debuteert in de overgangsklasse B met Els Borgerding, Yvonne Koenders-Verheek, Jean Ben- (Van onze correspondent) Het gemeentebestuur van Geleen heeft donderdagavond (na een twee uren du rende besloten spoedeisende raadsverga dering) besloten de eredivisie-voetbalclub Fortuna '54 de helpende hand toe te ste ken. Het is het gemeentebestuur voorlo pig bijna een half miljoen gulden waard de vereniging voor Geleen te behouden. Dit gaat Geleen voor Fortuna '54 doen: Vijftien jaar lang wil de gemeente Ge leen jaarlijks bijna 30.000 gulden aan ren ten en aflossingen betalen van een nog aan te gane lening van 300.000 gulden. Uit de wekelijks door de voetbalvereni ging af te dragen bedragen aan verma kelijkheidsbelasting zal 'n bestemmings fonds Fortuna '54 worden gevormd. Uit dat fonds zal kunnen worden geput voor de aankoop van nieuwe spelers. Er was in Groningen bij de inhaalwed strijd GVAVSparta gisteravond geen vergelijking te trekken tussen de beide doelverdedigers en Oranje-kandidaten, Tonny van Leeuwen en Pim Doesburg Zij kregen nauwelijks schoten van enige importantie te verwerken, zodat het beetje werk dat zij moesten opknappen slechts enige routine vereiste. Van Leeuwen kreeg in de eerste helft maar twee lastige schoten op zich afgevuurd en na de rust was het Doesburg, die een enkele maal handelend moest optreden. Voor het overige was er voor beide ge selecteerden weinig eer te behalen (00). De stand in de eredivisie is: Ajax 30 23 4 3 50 110-28 Feijenoord 30 18 8 4 44 69-29 ADO 30 17 8 5 42 62-33 Sparta 29 17 7 5 41 46-23 Go Ahead 30 16 5 9 37 52-32 DWS 30 12 8 10 32 51-45 GVAV 30 12 7 11 31 46-39 Xerxes 30 11 8 11 30 42-40 PSV 30 10 10 10 30 52-52 Sittardia 30 11 8 11 30 29-37 MVV 30 7 12 11 26 36-53 FC Twente 30 7 11 12 25 37-52 NAC 30 8 8 14 24 37-43 Fortuna '54 30 7 9 14 23 39-56 DOS 30 9 5 16 23 43-73 Telstar 30 6 7 17 19 38-64 Elinkwijk 30 5 8 17 18 31-77 Willem II 29 2 9 18 13 26-70 Het gemeentebestuur zal medewerken aan de vestiging van een groots benzine verkooppunt op een van de bij-terreinen van het Fortuna-stadion. Het tankstation zal worden bemand met Fortuna-spelers. Een oliemaatschappij betaalt voor dat tankstation 200.000 gulden aan Fortuna '54. Het gemeentebestuur wil ook het' recre atieschap voor de westelijke mijnstreek en de N.V. Staatsmijnen bewegen de voetbalclub hulp te verlenen om uit een financieel en organisatorisch slop te ra ken. De lening van drie ton zou moeten wor den verkregen bij particulieren in en rond Geleen tegen een rente van 5 procent. Tot nu is dat nog maar voor een vierde ge lukt. Het gemeentebestuur heeft haar hulp door enkele ingrijpende voorwaar den strak omlijnd. In het bestuur van de club zal een gemeentelijke vertegenwoor diging zitting moeten kunnen nemen. Re kening en begroting behoeven dan in de toekomst de goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders. Voorwaarde is ook, dat de nauw aan de bankroete bouw maatschappij Vascomij verwante N.V. Panta Rei (gevestigd in Geleen) het sta dion voor 25 jaar verhuurt aan Fortuna. De huuropzeggingsmogelijkheden vo die N.V. zullen worden beperkt. Het gemeentebestuur hangt boven het Fortuna-stadion een waar zwaard van Damocles met haar voorwaarde, dat bij degradatie of likwidatie, de gemeente haar financiële verplichtingen zal kunnen verhalen uit „de opbrengst van de spe lers en andere activa". Haarlem gaat zondag op bezoek bij Groen Geel in Wormerveer, dat tot een der sterkste twaalftallen van de eerste klasse behoort; voorlopig dus meer winst kansen voor de thuisclub dan voor de be zoekers. Oosterkwartier speelt zaterdag middag van 15-17 uur tegen Altius uit Hilversum en zal, gezien zijn kampioens kansen, zich wel niet door de bezoekers laten verrassen. Aurora, dat bezoek ontvangt van Excel sior uit Hilversum, kan stadgenote Oos terkwartier een groot genoegen doen, om de bezoekers één of twee winstpunten af handig te maken. In de derde klasse komt Racing Amsterdam naar Neptunus en heeft reeds aan een gelijk spel voldoende om de kampioensvlag te hijsen. ner en Noud Weijers, die zich als club kampioen een plaats in het eerste team verwierf. H. Borgerding achtte de tijd ge komen om zijn plaats in het eerste team van Heemstede aan een jongere kracht af te staan. De Eindenhout-bespelers ko men op het gravel met mej. E. v. Scher- penzeel, mevr. Klint-Groot, Verploegh Chassé en R. Klint. Bij „Zandvoort" is de jeugd tot het eerste team doorgedron gen. Hughan heeft zijn plaats afgestaan aan zijn zoon Jean Robert en Frits Has- sink vinden we nu in het tweede team. De jeugdige Zandvoortse ploeg wordt ge formeerd door Martje Blom en mej. Haas, Maarten Blom, Jean Rober Hughan en Wim Brandse. Het tweede team van de HLTC verschijnt in de overgangsklasse B met mej. Simon van Leeuwen, Irene Menke, Mart Jan v.d. Knoop, Noppen en Van Walsem. Brederode heeft een veer moeten laten. Han Möller is niet beschik baar en Eric Verkade de eerste weken eveneens niet. Zij worden vervangen door W. Braun en de Amerikaan H. A. Alixo- pulos, die met Cock en Wil van de Broek het Santpoortse kwartet vormen. Het Nederlandse Davis Cupteam, dat op 4, 5 en 6 mei in Scheveningen tegen Zuid Afrika aantreedt, bestaat uit Jan Hajer, Tom Okker, Evert Schneider en Peter Soeters. Van de vijf spelers, die zich de afgelopen maand intensief hebben voorbereid op het Davis Cupduel voor de eerste ronden van de Europese zone, is Niek Fleury afgevallen. De Amsterdam mer had de handicap dat hij midden tij dens de trainingsperiode twaalf dagen in het militair hospitaal belandde wegens een vrij ernstige beenblessure opgelopen bij een basketbalwedstrijd. De Davis Cupaanvoerder Wim Breuking is er niet zeker van dat Fleury een zwa re Davis Cupwedstrijd in zijn huidige con ditie zal kunnen doorstaan In vergelijking met het team dat vorig jaar tegen Zuid Afrika aantrad, is de helft van de ploeg vervangen. Alleen Okker en Hajer zijn ge bleven. Niek Fleury en de naar Amerika vertrokken Ron van Gelder maakten plaats voor Evert Schneider, die na het suksesvol afsluiten van zijn studie weer tijd kreeg voor tennis en de in Davi* Cupkringen debuterende Peter Soeters. Deze studeert in Delft, maar het is mo gelijk dat hij het volgend jaar zijn studie onderbreekt om een jaar lang al leen te tennissen. In verband hiermee acht Breuking het nuttig dat deze jonge speler internationale ervaring opdoet. ff ff De wereldkampioen zwaargewicht boksen, Cassius Clay, heeft vandaag verklaard dat hij „onder geen enkele omstandigheid ooit een legeruniform zal aantrekken." Clay rei dat het een verloochening zou zijn van zijn mo hammedaanse godsdienst. „Nee, ik ga geen 16.000 kilometer hier vandaan helpen bij het uitmoorden en vermoor den van een ander arm volk alleen om de overheersing van donker gekleurde mensen in de gehele wereld te helpen bestendigen", aldus verklaarde hij tij dens een persconferentie. De 25-jarige bokser moet zich 28 april in Houston, Texas voor het leger melden. Clay zei dat hij ervoor gewaar schuwd was dat een dergelijk stand punt hem zijn prestige en miljoenen dollars zal kosten. „Maar als ik blijf zwijgen, mijn uniform aantrek en weg ga, zal dit een smerig verraad zijn aan mijn volk en ongeacht wat mij dit kost, de gevangenis of mijn leven, zal ik mijn godsdienst, mijn volk of mij zelf geen schande aandoen." Hij zei, dat wanneer hij iets anders zou doen „dit hem zal maken tot een werktuig om hen die strijden voor recht, gelijkheid en vrijheid tot slaven te maken." Op een vraag of hij bij de strijdkrachten een functie wil bekle den, waarbij hij niet behoeft te vech ten, antwoordde hij: „Nee." Tijdens de persconferentie werd hem gevraagd wat een mogelijke gevangen schap voor invloed zal hebben op zijn titel. „Zelfs als ik drie jaar krijg, kan ik in conditie blijven als ik goed voed sel kan krijgen. Maar op dit ogenblik denk ik niet aan boksen." De Tulpenrally gaat maandagmorgen vroeg van start. Honderdeenentwintig equipes uit elf landen hebben ingeschre ven. Daaronder is de formatie Tom Gatso- nides, rechts, voorgrond, en R. H. van Nievelt, links. Totjn. Gatsonides uit Aer- denhout zoon van oud-rallyrijder Maus Gatsonides, rechts achter rijdt de Tul penrally voor de derde maal.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 23