r Zondag verkiezingen in twee Westduitse deelstaten Sch ijnwerpers overlijden van Begrafenis van dr. Adenauer op CDU door dr. Adenauer Instortingsramp van Aberfan had voorkomen kunnen worden Mangaten in de straten van Hanoi Veel Zweedse scholieren gebruiken narcotica mm TRESLONG Van dag tot van de Berger Twee problemen oude.., of jonge... klare is toch maar Je ware! Defferre en Ribière duelleren Britannia maakte geslaagde noodlanding 25 1.50 Surveyor-3 maakte drie maanlandingen Ook Nederlanders bij vliegramp op Cyprus gedood telegrammen VRIJDAG 21 APRIL 1967 ,Niet bekvechten kleine glaasjes, groot genoegen en; FEEST VAN DE MAAND Vermaarde Zwitserse specialiteiten (maandag geen muziek) Onthullende verklaring van kolenraadvoorzitter m u N\ (Van onze correspondent) STOCKHOLM. Een sociologisch onderzoek in enquêtevorm, dat op en kele Zweedse scholen is verricht, heeft een schokkend resultaat opge leverd. Gebleken is dat minstens tien percent van de leerlingen die bij het onderzoek betrokken waren, regel matig verdovende middelen gebruikt. V OOE Gras- en Bloemzaden Grasmachines en alle T uingereedschappen NAVO-kernmijnen bij Turks-Russische grens J Er wordt de laatste tijd veel geschre ven en gezegd over burger-recht en bur ger-plicht, vaak in een edel streven om de verhouding tussen burger en overheid soepeler te maken door een beter begrip van weerskanten. Dat de burger zowel rechten als plich ten heeft, zal de meesten van hen wel be kend zijn. Dat de laatste eeuwen zowel op het gebied van zijn verplichtingen als van zijn rechten veel ten goede is ver anderd, zal niemand kunnen ontgaan die de moeite neemt een vergelijking te trek ken met verouderde maatschappelijke si tuaties, sociale verhoudingen en de mate van sociale bescherming in vroeger eeu wen een verbetering ten goede die ge lijkelijk door grote verdiensten van over heid en burgerij tot stand is gekomen. Die sociale verbetering blijkt echter wonderlijk genoeg een doorn in het oog te zijn van het blad „Burgerrecht", een uitgave van de gelijknamige stichting, waarvan men toch zou verwachten dat de rechten van de burger haar voornaam ste zorg uitmaken. Schrijvende over het veelbesproken onderwerp van de rebelle rende jeugd en de verschijnselen van on behagen in de kring der jongere staats burgers, geeft het blad de volgende ver bazingwekkende ontboezeming ten beste: „Omstreeks 1600 waren er 3500 „am bachtsjongens en schamele meyskens", die leefden van bedelarij en diefstal. Toen was er ook een welvaartsstaat. De jongens kwamen in het in 1595 op gerichte model-tuchthuis, het Rasphuis aan de Heiligeweg. Voor erge gevallen was er een Secreet Tucht- of Verbeter huis. In het Spinhuis aan de Spinhuis steeg werden de schamele meyskens, maagden en vrouwen opgenomen. Toen keek het Gemeentebestuur blijk baar niet lijdelijk toe!" Tot zover „Burgerrecht". Hoe verba zingwekkend dit verlangen naar sociale misstanden in 1600 ook moge zijn van een blad dat zich „Burgerrecht" noemt, zo mogelijk nog merkwaardiger is de manier van geschiedschrijving, die dit blad be drijft. Het geeft een verklaring van het ontstaan van het nazidom in Duitsland die tot dusver werkelijk in geen enkel hoofd, hoe volgepropt met misverstanden, is kunnen opkomen: Zo vaag zal het in hun (de socialisten) herinnering zweven, dat het nationaal-so- cialisme in Duitsland vooral zijn kans kreeg door het gezagsondermijnend optre den van de publiciteitsmedia en de ter reur van de toenmalige provo's en no zems. De grote massa van de Duitsers wenste rust en veiligheid en deed de ver keerde keuze". En dan als klap op de vuurpijl: „Een groot deel van hen, die het ge vaar hadden opgeroepen, werden de eer ste slachtoffers". De eerste slachtoffers van het nazidom waren, zoals bekend mag worden verondersteld, de joden en, na dezen de moedig stand houdende pu blicisten van democratisch gerichte bla den. Dank zij „Burgerrecht" weten we nu eindelijk, wie de eigenlijke scheppers van het nationaal-socialisme zijn geweest. Als men dit laatste in verband brengt met het eerste citaat, dat zo hoog opgeeft van de toestand in löOO, begrijpt men wat „Burgerrecht" eigenlijk met ontevreden burgers wil: opsluiten in concentratie spinhuizen, waar het Recht van de Burger hoogtij viert. Twee onderwerpen van belang houden de openbare mening op het ogenblik sterk bezig, een daarvan is een nationale kwes tie, de andere een regionale. De eerste: is het ontslag van de burgemeester van Amsterdam, de heer Van Hall, aanstaan de? De tweede: komt er een kruithaven in het Noordzeekanaal bij de uitmonding van zijkanaal B? Wij hebben over beide onderwerpen po sitieve mededelingen gedaan, die niet lichtvaardig werden gepubliceerd, doch hun ontstaan vonden in zeer betrouwba re inlichtingen. Wat de kruithaven betreft, daarover zijn intussen vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. Vast staat, dat het plan tot aanleg van een kruithaven ter plaatse bij Rijkswaterstaat was uitge werkt. De thans in uitvoering zijnde wer ken zouden, indien het plan zou kunnen doorgaan, in die aanleg passen. Volgens Rijkswaterstaat echter zouden deze wer ken in het tegenovergestelde geval even zeer noodzakelijk zijn geweest. Dat met de directe aanleg al een aanvang is ge maakt, wordt echter ten stelligste ont kend. Rijkswaterstaat zou met een gun stige beslissing van de Kroon zeer ver heugd zijn, omdat de gereserveerde plek uitstekend geschikt is. Wat burgemeester Van Hall betreft, de Inhoud van het rapport-Enschedé maakt het ondenkbaar, dat deze functionaris zou kunnen worden gehandhaafd. Het ka binet moet zich nog over dit rapport be raden, maar zal zich aan de daarin neer gelegde conclusies niet kunnen onttrekken. Een formele beslissing is nog te wachten, maar de heer Van Hall heeft zich voor genomen uit de conclusies de consequen ties te trekken. (Van onze correspondent) BONN. In de deelstaten Slees- wijk-Holstein en Rijnland-Pfalz vin den zondag verkiezingen voor de parlementen plaats. De belangstel ling voor deze gebeurtenis was aan vankelijk groot, omdat het de eerste verkiezingen zijn sinds de grote coa litie van Christen-Democraten en So ciaal-Democraten in Bonn regeert. De dood van oud-kanselier Adenauer heeft de situatie echter drastisch ver anderd. De partijen hebben afgespro ken hun verkiezingscampagnes te staken en daarom is het sinds woens dag weer stil op de pleinen en in de zalen langs de Noordzee en de Moezel. Als zondag de kiezers ter stembus gaan zal het interessant zijn om te ervaren in hoeverre het overlijden van de oud-kan selier de sympathie voor de CDU even tueel zal hebben doen stijgen, al was het alleen maar omdat deze partij nauw verbonden als ze met Adenauer is de ze dagen meer in het nieuws is dan de partijen van de concurrerende parle- mentskandidaten. DE VERKIEZINGSSTRIJD (zo lang zij dan gevoerd werd) vertoonde overi gens enige vreemde aspecten. Voor het eerst stonden de Bonner prominenten, die voor de kiesverenigingen van de deelsta ten altijd de belangrijkste trekpleisters in hun campagnes zijn, niet tegenover maar naast elkaar. Bondskanselier Kie- singer diende zich ervoor te behoeden al te veel onaardigs over de SPD te zeggen, omdat hij beter dan wie ook weet dat het voortbestaan van de grote coalitie voorlo pig een levensnoodzaak voor het vertrou wen in de huidige politieke constitutie is. En de SPD-voorzitter, Willy Brandt, die als voorzitter op de verkiezingsbijeen komsten optrad, liet 't om dezelfde reden wel uit zijn hoofd de vroegere tegenpartij voor het hoofd te stoten. DE RICHTLIJNEN die Kiesinger voor zichzelf had opgesteld vermeden iedere polemiek. „Niet bekvechten, maar laten horen wat er allemaal voor positiefs ge daan kan worden", was zijn leuze. En het belangrijkste bericht dat hij steeds weer voor zijn toehoorders in petto had was: „er wordt weer geregeerd in Bonn". ADVERTENTIE (Van onze correspondent) BONN. Zaterdagmorgen wordt het stof felijk overschot van West-Duitslands oud kanselier Adenauer naar de grote zittings zaal van het Bundeskansleramt overge bracht. De route, die daarbij wordt ge volgd, is dezelfde die de oude staatsman al die jaren van Rhöndorf op weg naar zijn ambtswoning volgde. Bij Königs- winter gaat de stoet over de Rijn met de pont. In de zittingszaal waar hij jarenlang de onbestreden alleenheerser was, zal eerst het corps diplomatique afscheid van Adenauer nemen. Zondag krijgt het pu bliek gelegenheid de overledene de laat ste eer te bewijzen. Dinsdag wordt in de dom een plechtige requiemmis opgedragen door kardinaal Frings. De begrafenis op het Waldfriedhof in Rhöndorf zal alleen door de naaste fa milie worden bijgewoond. Van de ruim duizend officiële gasten, die de overleden' oud-kanselier Konrad Adenauer dinsdag de laatste eer komen bewijzen, wordt de komst van de Ameri kaanse president Johnson met de meeste interesse tegemoetgezien. Hij zal dan te zamen zijn met de Franse president De Gaulle en de Britse premier Wilson, en zal bovendien voor het eerst de nieuwe Westduitse kanselier Kiesinger ontmoe ten. De mogelijkheden voor een geïmpro viseerde topconferentie zijn dan ook niet geheel uit te sluiten. Het was de eerste maal dat Kiesinger zich op het vermoeidende pad van een dergelijke verkiezingstournee begeven moest. Iedereen is het er wel over eens, dat hij zich er uitstekend doorheen gesla gen heeft. De charme die Kiesinger uit straalt en die hij van zichzelf drom mels goed kent benutte hij tot in alle details, en deze taktiek miste zijn werking niet de meeste kiezers zagen Kiesinger voor het eerst in levende lijve en de ont moeting liet bij hen een gevoel achter van sympathie voor „deze nette man", die hen in verbazing bracht met zijn voor de vuist weg gedemonstreerde redenaars kunst. Willy Brandt is zelden behalve wan neer hij voor zijn Berlijners spreekt erg in vorm als hij voor grote menigten het woord moet voeren .Tijdens de tou- nee voor de bondsdagverkiezingen, nu twee jaar geleden, hadden zijn adviseurs hem een zo'n vreemde houding ingepraat dat de indruk die hij toen maakte weinig overtuigend was. Ook nu weer ging er van Brandt niet veel inspirerends uit. Het leek wel of hij de plaats waarop hij zich nu in het kabinet-Kiesinger bevindt zelf niet helemaal verklaren of goedpraten kon. Sleeswijk-Holstein en Rijnland-Pfalz zijn met Saarland de „armenhuizen" van de Bondsrepubliek. Niet meer dan de helft van hetgeen deze regeringen uitge ven, komt uit de zak van de belastingbe taler, de rest moet door de bond worden bijgespijkerd. SLEESWIJK-HOLSTEIN telt ,3 miljoen inwoners. De CDU bezet 34 zetels van de het parlement in Kiel, de SPD 29 en FDP 5 zetels. In Rijnland-Pfalz wonen 3,5 miljoen mensen. Het parlement in Mainz telt 46 CDU-afgevaardigden, 43 SPD- en elf FDP afgevaardigden. In totaal zullen in beide deelstaten zondag 4, miljoen kiezers ter stembus kunnen gaan. In de afgelopen zittingsperiode regeerde in Kiel de C.D.U. met de FDP, in Mainz eveneens de CDU met de FDP. De positie van de liberalen wordt echter steeds zwakker, niet in het minst sinds de tumultueuze partijdagen in Han nover enige weken geleden. Allereerst zal moeten worden afge wacht, of de FDP in staat is de vijf per cents-grens te overschrijden, die zij als iedere partij moet halen om in het par lement zitting te kunnen hebben. En dan staat nog te bezien hoeveel stemmen de neo-nazistische NPD op zich zal weten te verenigen. In deze uiterst rechtse partij heerst eve- eens grote onrust, om niet te zeggen anarchie. Sinds de poging van haar voor zitter Thielen om diens ietwat intelligen tere rivaal Von Thadden aan de dijk te zetten, een poging die zijn eigen onder gang betekende. Maar in een partij van dergelijke verstokte houwdegens als de NPD, lijken dergelijke op het eerste ge zicht dodelijke schermutselingen op de aanhang weinig invloe d te hebben. Von Thadden rekent in Sleeswijk-Holstein nog steeds op twaalf percent van de stemmen en in Rijnland-Pfalz op acht tot tien per cent. Wanneer de NPD er inderdaad in slaagt in beide parlementen zeven zetels te veroveren, zullen de grote partijen met de FDP geen coalitie meer aangaan en zal in beide deelstaten, naar het voorbeeld in Bonn, een „grote coalitie" tussen CDU en SPD moeten worden gevormd. Ook hiermee hadden de verkiezingsredenaars van de grote partijen rekening te houden. PARIJS (AFP) De gaullistische af gevaardigde René Ribière duelleert van daag op de degen met de oppositie-afge vaardigde en burgemeester van Marseille, Gaston Deferre. Tijdens het algemene po litieke debat in de Nationale Vergadering, noemde Deferre Ribière een „idioot". Pogingen van de president van de Na tionale Vergadering de twee parlements leden met elkaar te verzoenen, faalden. Secondanten bepaalden een geheime plaats en tijd voor het duel. Duelleren is verboden in Frankrijk. Als de duellerenden op heterdaad worden be trapt, zullen zij onmiddellijk gevangen worden gezet. De parlementaire on- onschendbaarheid geldt in het geval van een ernstige overtreding van de wet niet. Voor Ribière zou dat betekenen dat zijn voorgenomen huwelijk zaterdag niet kan doorgaan. ADVERTENTIE Dagelijks diner-dansant HILLEGOM TEL. 0 2520 - 53 47 Specialiteit: FONDUE DE BOEUF BOURGUIGNONNE ZATERDAG 22 APRIL: ZWITSERSE AVOND m.m.v. HANS WILJON en partner. Zalen voor partijen van 20-1-200 personen (Van onze correspondent) LONDEN Lord Robens, de voorzit ter van de Natioale Steenkolenraad, het bestuursorgaan van de Britse genationa liseerde steenkolenmijnen, heeft het gis teren zwaar te verantwoorden gehad voor het tribunaal, dat in Cardiff een onder zoek instelt naar de oorzaak van de ramp in Aberfan, waarbij in oktober door in storting van een sintelberg 144 personen, onder wie 116 kinderen, om het leven zijn gekomen. De raadsman van de ouders van de gedode kinderen had Robens ervan be schuldigd, dat hij twee dagen na de ramp voor de televisie een valse verklaring had afgelegd, namelijk dat de autoriteiten niet ÉÊÊIk S v - -i.\ 'L A Xv.S»*v i LT;-r V X A Van de leerlingen die, uit nieuwsgierig heid hasjisch of marihuana gerookt had den was 32% eraan verslaafd geraakt. Tien percent dacht dat zij er zonder meer mee kon ophouden en 58% had hier over geen eigen mening. Gebleken is tevens dat 23 percent van de ondervraagden een duidelijke verslech- (Van onze correspondent) LONDEN Na vijfenhalf uur boven Zuid-Engeland te hebben rondgecirkeld heeft donderdagmiddag om half een een door het Britse ministerie van Defensie gecharterde Britannia waarvan het lan dingsgestel defect was geraakt en die 74 mensen aan boord had, een geslaagde noodlanding op het vliegveld Manston gemaakt, waar reddingsploegen angstig toekeken. Alleen het neuswiel werkte. De machi ne schoof honderden meters op de buik over de grond. Het geblokkeerde lan dingsgestel knapte af, de propellers bogen om en er ontstond een kleine brand, die snel kon worden geblust. De brandweer had de landingsbaan in een tapijt van schuim veranderd. Het toestel was donderdagochtend ver trokken van Londen Airport met bestem ming Australië. Het landingsgestel bleef bij het intrekken steken. De piloot heeft urenlang getracht het los te wrikken. Hij bleef rondvliegen totdat de benzinelading tot een minimum was opgebruikt. Aan boord bevond zich een gezelschap Britse wetenschappelijke functionarissen die gaan werken aan een project op de Britse raketbasis in Woomera. „Irene" vlotgetrokken. In de afgelopen nacht hebben twee sleepboten uit Duin kerken de Nederlandse kustvaarder „Irene" vlotgetrokken, die enige dagen geleden in het nauw van Calais aan de grond was gelopen. tering van de studie-resultaten erkende, negen percent regelmatig 1 of meer les uren verzuimde en vijftien percen af en toe werkte om de kosten van het narco tica-gebruik te kunnen dekken. 68 percent gebruikte alleen narcotica op feestjes en als het werd aangeboden, 52 percent hoefde het nooit te kopen, maar kreeg het regelmatig aangeboden en 48 percent kocht regelmatig zelf verdovende middelen, waaronder morfine, opium, co caïne, LSD, hasjisch fenedrine, marihuana Tevens bleek uit het onderzoek dat nar cotica-gebruikers ook wat sterke drank be treft meer gebruikten. Het doel van dit onderzoek was het in kaart brengen van het contact dat de leer lingen, allen in de leeftijdsgroep van der tien tot zeventien jaar met narcotica heb ben en hun instelling ten opzichte van de maatschappij. Een gevolg van het onder zoek is, ondermeer, een actie van de Zweedse schooltelevisie, die binnen enkele dagen zal beginnen met een serie van der tig sehoolfilms, waarin de gevaren van het gebruiken van dergelijke middelen uitvoe rig zullen worden belicht. ADVERTENTIE Hanoi, de hoofdstad van Noord- Vietnam, heeft alle kenmerken van een stad in de frontlinie. In de stra ten van het centrum van de stad heeft men mangaten gegraven. Die moeten de mensen bescherming bie den tegen de bomaanvallen. Als er geen luchtalarm is, zijn de mangaten afgedekt met deksels. ADVERTENTIE „NATU A t_ I T E »N» in een grote sortering. Ged. Oude Gracht 62 Telef. 112 69 HAARLEM PASADENA (Californië) (AFP) De Amerikaanse „Surveyor-3" die woensdag is geland in de Oceaan der Stormen op de maan, heeft niet één, maar drie zachte landingen gemaakt. Na de eerste landing veerde de verken ner op tot een hoogte van 10 Vz meter om zes meter verder weer op de maan neer te komen. Daar veerde het ruimtevaar tuig nogmaals op nu tot een hoogte van ruim drie meter en kwam 2.40 meter van de tweede landingsplaats terecht. Oorzaak hiervan was de verbeterde uitvoering van de drie kleine remmotoren. Gebleken is dat de Surveyor-3 niet is beschadigd of in een verkeerde positie is terechtgeko men. Direct na de laatste landing zijn foto's genomen waarop de „voetsporen" van de eerste twee landingen te zien zijn. Technici menen dat het maanvaartuig in een krater is terechtgekomen die een straal van 45 meter en een diepte van 4% tot zes meter heeft. De foto's die tot nog toe genomen zijn. zijn goed, maar niet scherp. Het gebied waar de Surveyor 3 is terechtgekomen, is rotsachtiger dan dat waar vorig jaar zomer de eerste maan- verkenner landde, ongeveer zevenhonderd kilometer westelijker. ANKARA (AP) De NAVO heeft in beginsel een Turks voorstel aanvaard, om kernmij nen te leggen langs de grens tus sen Turkije en de Sovjet-Unie. Dit voor stel werd ingediend op de NAVO-verga- dering in Washington die werd bijge woond door de Turkse minister van De fensie, Ahmet Topaloglu. Het NAVO-hoofdkwartier is opgedra gen de defensie-strategie van Oost-Tur- kije te wijzigen met het oog op deze mijnen. Turkije heeft de NAVO-minis- ters meegedeeld dat het zelf de bevoegd heid wil hebben de mijnen tot ontplof fing te brengen, onderworpen aan bepaal de voorwaarden die de NAVO stelt. konden weten, dat er zich in het hart van de berg een waterbron bevond. De voorzitter van het tribunaal, rechter Edmund Davies, had daarop Robens uit genodigd om voor het tribunaal te ver schijnen als hij op de verklaring van de advocaat, die de kolenraad een schrome lijk gebrek aan competentie verweet, commentaar zou willen leveren. Robens besloot daarop onmiddellijk naar Cardiff te gaan. Daar bevestigde hij, dat als de verant woordelijke functionarissen van de Steen kolenraad de technische hulpmiddelen zouden hebben gebruikt, die ter hunner beschikking stonden, de waterstroom in derdaad had kunnen worden ontdekt en de ramp voorkomen. De rechter was diep geschokt door Ro bens verklaring. Hij verweet hem niet eerder uit eigen beweging naar het tribu naal te zijn gekomen. Weken, ja maanden van het onderzoek zouden dan overbodig zijn geweest. Robens, die een ex-Lager huislid voor Labour is, verklaarde later, dat hij was weggebleven omdat hij geen technische kennis bezit en alleen verant woordelijk is voor het algemene zakelijke beheer van de kolenraad. NICOSIA (Reuter) Gisteren zijn bij de vliegramp met het passagiersvliegtuig op Cyprus ook Nederlanders omge komen. De namen van de omgekomen Ne derlanders luide: Pieter de Vos uit Den Haag, de heer Buzaglio, wiens adres on bekend is en de in Breda woonachtige Thailandse mejuffrouw Brouwer von Gonzenbach. De overige inzittenden hadden de Zwit serse, Duitse, Franse, Oostenrijkse, Ita liaanse, Portugese en Britse nationaliteit. De ramp is op vijf na de ergste ramp in de geschiedenis van de verkeersvlie- gerij. De zwartste ramp had plaats in 1960 toen boven New York twee Ameri kaanse verkeerstoestellen met elkaar in botsing kwamen waarbij in de lucht en op de grond 136 mensen het leven ver loren. Benzineleed. De bedienden van benzine pompen in Rome zijn 36 uur in staking gegaan, omdat zij een groter aandeel willen hebben in de winsten van de verkoop van benzine. Stromboli. De vulkaan de Stromboli op het gelijknamige Italiaanse eilandje in de Tyreense zee is weer actief. De la va vloeit uit de centrale krater van de ongeveer duizend meter hoge vulkaan en tevens uit een nieuwe barst bij zee. Ontsnapping. Oostduitse grenswachten hebben donderdagavond op een zestien jarige jongen geschoten die naar West- Berlijn vluchtte. De jongen werd ge wond, maar wist toch West-Berlijns ge bied te bereiken. De politie heeft mee gedeeld dat de jongen een schotwond in de dij heeft. Aardschok. De in de Sovjet-Unie waar genomen aardschokken zijn volgens de Amerikaanse commissie voor kernener gie veroorzaakt door een kernproef van middelbare kracht. De schokken zijn on der meer waargenomen in het Zweed se Uppsala. Radio-actief. Een dertien-jarige jongen die een radio-actieve naald mee naar huis nam en bij zijn moeders krulspel den in een la stopte is in Rijekain, Joe goslavië in een ziekenhuis opgenomen om op besmetting onderzocht te wor den. Storm. Een hevige storm die maandag d« Indische staat Tripoera heeft geteis terd, heeft 25 mensen het leven gekost. Meer dan tweehonderd mensen werden gewond. Uit berichten die vrijdag New- Delhi bereikten, blijkt dat tallozen dak loos zijn geworden. Gewonde generaal. Generaal Ducourneau, commandant van het zesde militaire district in Metz is donderdag ernstig ge wond. Staking. Ongeveer zesduizend studenten van de rooms-katholieke universiteit in Washington zijn donderdag in staking gegaan uit protest tegen het ontslag van een jonge priester-professor die het niet eens is met het standpunt van zijn kerk over de geboorteregeling. Gift. Paus Paulus heeft donderdag 10.000 dollar geschonken voor het wereld-voed selprogramma. Hij deed dit op een audiëntie voor leden van de commissie voor het VN-wereldvoedselprogramma. Bevolking. 1 januari telde de bevolking van de Sovjet-Unie 234,401.000 zielen. Er zijn acht Russische steden met meer dan één miljoen inwoners. In Moskou wonen 6,507.000 mensen, in Leningrad 3,706.000 en in Kiev 1,417.000. Andere Russische steden met meer dan één miljoen inwoners zijn Bakoe, Tasjkent, Gorki, Charkov en Novosibirsk.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3