Gemeenteraad van Velsen akkoord met voorontwerp streekplan Verenigingsnieuws uit de IJmond Viskotter kapseisde door onvoldoende kennis van zaken bij schipper Toneel voor bejaarden in Velsen-Noord Wachten is nog op de beslissing van Kroon' Bezoek onze OCCASION-SHOW W. F. Happé: Eén gewest Kennemerland met twee stedelijke centrumfuncties Loodsdienst in IJmuiden gestaakt Matroos ging met schip ten onder Auto gekanteld in Velsertunnel Rijkswaterstaat over kruithaven P. v. d. A. Haarlem sprak over agglomeratieproblemen R eorga n isatie financiering noodzakelijk" Botsing op kruising Schulpweg Carillonklanken over Velsen Uw leverancier voor KOLEN en OLIE ZENTYELD en VAN BREEMEN VRIJDAG 21 APRIL 1967 5 Na twee vergaderingen, met in totaal bijna acht uur van langdurige ge- dachtenwisselingen, heeft het overgrote deel van de Velsense gemeente raad zich donderdagavond akkoord verklaard met de meerderheidsnota van het college inzake het voorontwerp streekplan Noordzeekanaalgebied. Het minderheidsstandpunt van wethouder De Boer vond alleen genade in de ogen van de heren C. Hoek en W. Buist van de P.S.P. en van mevrouw A. Schaar-Sanders en de heer L. Munnikes van de P.v.d.A. Aan het einde van deze vergadering werd nog besloten beide nota's ter informatie aan Gedeputeerde Staten toe te zenden, met een bijlage, waarin de meest sail lante punten uit de discussies zullen worden vermeld. VOOR DE ZEKERHEID AURORA Velsen-IJ muiden B everwij k Heemskerk Kruithaven Laatste spreker MEERVAL 11 11 Wethouder Happé: Plaats niet vast Streekplan Wethouder Ockeloen: „Geen woord terug Tijdens de donderdagavond gehou den vergadering van de Velsense ge meenteraad is onze publikatie van woensdag over de nieuwe kruithaven nogmaals het onderwerp van discus sie geweest. Onder meer naar aan leiding van een nabeschouwing van de heer Witte (K.V.P.) op de raadsvergadering van woensdag, waarin wethouder Ockeloen een be langrijk deel van de pers ervan had beschuldigd de democratie te onder mijnen. kolen, olie, gas? Puzzelprijswinnaars ADVERTENTIE Omdat wij er alles van weten •n u misschien nog niet. en omdat Luxaflex aluminium jaloezieën zoveel onzichtbare extra's hebben, daarom krijgt t» vanaf nu bij aankoop een zichtbaar extraatje: een derde fcoordknopje met twee rode hartjes (als sleutelketting). Voor de zekerheid. aluminium jaloezieën Wijkerstraatweg - Velsen-N. Lange Nieuwstraat - IJmuiden MEER DAN 100 MODELKAMERS De loodsdienst in IJmuiden werd he denmiddag 12 uur' gestaakt, zowel voor kleine als voor grote schepen. VRIJDAG 21 APRIL Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJ muiden-Oost, 20 u.: „De heilige vlam", door Herv.Toneelgroep. Cultureel Centrum, 20 u.: „Sex is over al", filmvoorstelling N.S.V.H. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 19 tot 21.15 u.; filiaal gemeen tebibliotheek en r.k. bibliotheek in Sant poort-Noord, gebouw „Spaarneberg", Wüstelaan 79, 19 en 21.30 uur; r.k. open bare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek- weg 96 IJmuiden, 19 tot 21 u.; filiaal r.k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 10 tot 21 uur. ZATERDAG 22 APRIL Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat 1, IJmuiden, 20 u.: Groninger Vereniging „De Martjnitoren", contactavond. Landdag Rotary: In de morgen bezoek aan Hoogovens, in de middag excursies. Herv. Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmui- den-Oost, 20 u.: Sociëteit Pagoen, dansen op muziek van „The lazy bones". Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen Velsen-Noord, Santpoort-Noord en in Willemsbeekweg in IJmuiden zijn opend van 10 tot 12.30 uur. ge- ZATERDAG 22 APRIL Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, ol.v. J. C. Heeck. Gebouw Wijkerbaan, Kennedyplein 3 a. 20 u: dansavond door U.V.V. Jongeren contact. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Toneelavond voor Gron.-Drentse Ver. „De Hondsrug". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15; 10.45-12 u.; 12.30-13.45 en 14.15-15.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk: Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 10-12.30 u.; jeugd: 10-12.30 u; Arendsweg 61, volw. 10.23.30 u.; jeugd 10-12.30 u.; Oosterwijk, Amstel- straat volw.: 10-12.30 u.; jeugd 10-12.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2: Gesloten; Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4a, volw. 10-12.30 u., jeugd: 10-12.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 10-12.30 u.; Ruysdael- straat la, jeugd: 10-12.30 u. VRIJDAG 21 APRIL Dr Prinsenhal.: kringvergadering Jeho vah Getuigen. ZATERDAG 22 APRIL De Magneet: 20 u. instuif. Dr Prinsenhal.: kringvergadering Jeho vah Getuigen. Na de uitputtende behandeling van woensdagavond, heeft de tweede verga dering slechts weinig nieuwe gezichtspun ten opgeleverd. Zo bleef de heer Hoorn (C.P.N.) twijfelen aan de noodzaak, dat voor een petrochemische industrie in de onmiddellijke nabijheid diep water aan wezig moet zijn er kunnen immers pijpleidingen worden aangelegd terwij hij voorts van mening bleek dat de bedrij ven, die voor de verontreiniging van het water verantwoordelijk zijn, dit geheel op eigen kosten moeten laten zuiveren. De heer Hoorn kwam ook nog even terug op onze publikatie over de nieuwe kruithaven, welke volgens hem misschien toch wel verstandig is geweest. De ver schillende reacties hierop hebben bij hem in ieder geval de vraag doen rijzen, of de ze haven toch weer niet in stilte wordt voorbereid. Spreker zou zich echter tegen deze plannen verzetten, omdat er in dit gebied geen plaats voor een kruithaven mag worden aangewezen. Tenslotte verklaarde de heer Hoorn in dien nodig voor de meerderheidsnota te zullen stemmen, omdat men de Mobil Oil toch niet meer kan tegenhouden. Zijn frac tie wenste namelijk niet, door zich ach ter het minderheidsstandpunt te scharen, de komst van de in het vooruitzicht ge stelde voorzieningen te belemmeren. Daarentegen verklaarde de heer Hoek (P.S.P.) zich voor de minderheidsnota, omdat hij het streekplan in zijn huidige vorm onjuist achtte. Wellicht zou hij hier anders tegenover hebben gestaan, wan neer het meer objectieve gegevens had vermeld. Indien het streekplan wordt goedgekeurd, zou hij gaarne willen aan dringen op een bestemmingsplan voor de recreatie. De heer Van Os van den Aeelen (P.v.d.A.) moest op zijn beurt bekennen aan het streekplan te twijfelen, maar om dat hij niet in staat was een betere visie te ontwikkelen, wenste hij een plaats naast de meerderheid van het college in te nemen. Mede omdat spreker in de nota van wethouder De Boer de alterna tieven had gemist, waardoor zijn twijfel misschien zou zijn weggenomen. Ook de heer Al gr a (Prot.-Chr.) on dersteunde namens zijn fractie de meer derheidsnota, ondanks het feit dat spre ker er toch niet helemaal gerust op was, of wethouder De Boer eenmaal onge lijk zou krijgen. Hij hoopte dit echter van harte. De heren mr. Waller V.V.D.) en drs. Van Greffen (K.V.P.) bleken evenmin nog behoefte te hebben aan lange verklaringefi, zodat zij het kort te kennen gaven voor het meerderheidsstandpunt te zijn. Vandaar dat ook wethouder D Boer met een enkel slot woord kon vol staan. Hij bleef van mening dat een ge meentebestuur de plicht heeft zijn stad tot ontwikkeling te brengen, waardoor el ke andere richting wordt uitgesloten. Met de heer A 1 g r a hoopte hij dan ook van harte, dat zijn ongelijk spoedig zal mogen blijken. Als laatste spreker over dit onderwerp lichtte wethouder Ockeloen be paalde punten nog even toe. Zo vestigde hij er de aandacht op dat het omstreden gebied slechts voor een klein deel aan de petrochemische industrie zal worden toegewezen en voor de rest aan andere be drijven, die niet met pijpleidingen kunnen volstaan. Vandaar de behoefte aan diep vaarwater, welke dus niet mag worden gebagatelliseerd. Daarnaast kon spreker de raad in het vooruitzicht stellen, dat binnen afzienbare tijd een bestemmingsplan in behandeling kan worden genomen voor het deel van de gemeente, dat in de groene zone is ge legen. Op deze wijze kan met rechtszeker heid een terrein voor recreatie worden vastgelegd. En tenslotte vestigde de wethouder er de aandacht op dat de vestigingsvoorwaar den voor de petrochemische industrie aan vankelijk geheim zijn geweest. Zij zijn echter inmiddels in de Staatscourant ge publiceerd, zodat thans een ieder hiervan kan kennisnemen. Hierna vond de slotbehandeling van het ontwerp plaats, met het reeds bovenver meld resultaat. Ofschoon de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam van oordeel is, dat uit het verloop van de gebeurtenissen, welke zijn voorafgegaan aan het zinken van het vissersvaartuig „Neeltje Cornelis" uit Den Helder op de Noordzee, is gebleken dat de schipper heeft gehandeld zonder voldoende kennis van zaken en zonder in zicht dat hij schip en bemanning in ge vaar bracht, zullen op hem geen maatre gelen worden toegepast. Een lid van be manning is bij deze ramp verdronken. De ramp gebeurde op 7 oktober van het vorig jaar op de Noordzee dwars van Callantsoog tijdens pogingen om een in het visnet geraakte vliegtuigmotor aan boord te hieuwen en in de midscheeps te plaatsen. De „Neeltje Cornelis" HD 6 kapseisde en is daarna gezonken. De motorkotter was uitgerust voor de boomkorvisseri j Aanvankelijk dacht men, dat het vis net in de grond was gelopen. De schip per legde de kotter stil en is het stuur- boordnet gaan halen, waarbij bleek dat in dit net een zware vliegmotor vastzat. Men wilde de motor binnenboord hieuwen maar bij die poging is het zware ding buiten boord gegleden en het kwam aan het einde van de stuurboordgiek te han gen. Er werden verschillende manoevres uitgevoerd om aan bakboord tegenwicht te vormen, maar dit mislukte. Het schip is toen steeds schever gaan liggen, waar door een olievat naar stuurboord rolde. Hierna is het schip snel over stuurboord gekapseisd. De schipper kon nog uit de stuurhut ontsnappen, nadat de kotter reeds was omgeslagen. De „Neeltje Cornelis" kwam met de kiel naar boven drijven. De broer van de schipper heeft zich niet meer uit de stuurhut kunnen bevrij den en is helaas omgekomen, ondanks de lofwaardige reddingspogingen van de kor poraal-machinist C. Nielen van de Konin klijke Marine, die, spoedig ter plaatse, enige malen heeft gedoken. De raad is van oordeel, dat de schip per van het boomkorvissersvaartuig een reeks manoevres heeft doen uitvoeren, die getuigen van onvoldoende kennis van za ken. Het schip had de haven met waar schijnlijk geringe slagzij kunnen berei- ADVERTENT1E KONINGSTRAAT 4 - IJMUIDEN Alle maten AQUARIA Tropische vissen - planten enz. ALLEEN ZATERDAGS DINSDAGAVONDS 7—9 UUR voorlichting over inrichting ziektebehandeling enz. ken, als hij die kennis wel had gehad en daarnaar had gehandeld. Vermoedelijk door onvoldoende oplei ding blijken de schippers veelal geen re kening te houden met de gevaren die drei gen indien men de stabiliteit van het schip veronachtzaamt. Zolang de voorschriften niet beletten, dat ongediplomeerde en/of onvoldoende ervaren schippers met dergelijke boom korren blijven varen, die in verband met hun afmetingen voor dit werk een geringe stabiliteit hebben, maar een groot mo torvermogen, kunnen dit soort rampen worden verwacht. De raad vraagt zich dan ook af, of het moment niet is geko men om van overheidswege geëigende maatregelen te nemen. Lettende op de. omstandigheden, besluit de raad geen maatregelen op deze schip per toe te passen. Vier gewonden waren donderdagavond het resultaat van een ongeluk in de west buis van de Velsertunnel als gevolg van een inhaalmanoeuvre. De bestuurder van een personenauto, een 38-jarige graficus uit Haarlem, wilde tegen acht uur een voor hem rijdende wagen passeren. Op de linker weghelft begon de auto te slingeren. De graficus raakte de macht over het stuur kwijt en de auto kwam eerst tegen de betonnen rand van het inspectieriad terecht en vervolgens tegen de rechter wand van de tunnelbuis, waarna het voer tuig gekanteld op het wegdek terecht kwam. Een veertienjarige zoon van de gra ficus werd uit de wagen geslingerd en kreeg een hersenschudding, een snijwond schaafwonden. De bejaarde schoonouders van de graficus, wonende in Driehuis en hun 38-jarige dochter uit IJmuiden Oost kregen lichte verwondingen. Zij konden na in het Antoniusziekenhuis te zijn be handeld naar huis terugkeren. De auto is zwaar beschadigd naar het hoofdbureau gesleept. Het verkeer ondervond geruime tijd vertraging. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. De actieve afdeling Velsen-noord van de Algemene Bond van Bejaarden heeft gisteravond met een uitvoering van een blijspel het seizoen afgesloten. Het Hervormd Wijkhuis aan de Dijck- mansstraat was geheel gevuld. Het blijspel, „De bekroonde K" werd opgevoerd door een toneelgroep die uit een aantal dames in Velsen-Noord was sa mengesteld. De uitvoering werd een groot succes. Voorzitter H. Andrea vertolkte de gevoe lens van de aanwezigen toen hij het da mestoneelgezelschap hartelijk bedankte voor het genbtene en liet blijken dat wat op het toneel was gepresteerd naar meer smaakte,' Natuurbad. Het natuurbad Velser- end gaat zaterdag 29 april, 's middags om drie uur weer open, onder het motto: meer zon, meer amusement in het nieuwe seizoen De openstelling zal met enige feestelijkheid geschieden. Rijkswaterstaat heeft, naar aanleiding van onze berichten over de uitvoering van werken voor een kruithaven in de uitmonding van zijkanaal B bij IJmuiden, de volgende informatie verstrekt: „In de plannen tot verbreding van het Noordzeekanaal is rekening gehouden met het te gelegener tijd aanleggen van een zogenaamde kruithaven, die van eco nomisch belang moet worden geacht voor de daarmee verbonden doorvoer van an dere goederen uit Duitsland naar onder andere Zuid-Amerika. Omtrent de plaats van aanleg is echter geen overeenstemming bereikt tussen de betrokken instanties. De werkzaamheden ter plaatse van de uitmonding van zij- naai B strekken slechts tot verruiming van het Noordzeekanaal. Het verleggen van de weg was een gevolg van de slech te toestand, waarin de daar gelegen brug verkeerde. Ofschoon de ter plaatse ont stane situatie de indruk zou kunnen ma ken dat al met de aanleg van de kruitha ven begonnen is, moet dit worden ont kend. Vast staat, dat de betrokken plek de meeste ruimte biedt voor een kruithaven. Het valt niet met stelligheid te zeggen dat er in de toekomst geen kruithaven zal worden aangelegd, maar daartoe moet de afloop van de procedure worden af gewacht. Rijkswaterstaat ziet in het ha vengebied van het Noordzeekanaal geen andere oplossing, doch moet in de te ver wachten beslissing van de Kroon be rusten". De Haarlemse wethouder van planoio gie en agglomeratieontwikkeling, de heer W. F. Happé, heeft het bericht in ons blad van woensdag over de aanleg van de nieuwe kruithaven bij de uitmon ding van Zijkanaal B in het Noordzeeka naal onjuist genoemd. Hg deed dit op de gisteravond in Haarlem gehouden algemene ledenvergadering van de Federatie Haar lem van de Partij van de Arbeid naar aanleiding van een vraag van een inwo ner van Spaarndam die zei verontrust te z(jn over de publikatie. „Er is wel ruimte voor een kruithaven op deze plaats gere serveerd, maar de haven kan ook ergens anders komen", zei hij. Volgens zijn in formaties betreft het thans in uitvoering zijnde werk het leiden van de weg over een dam, nadat de brug in verband met de afsluiting van het zijkanaal is verwij derd. De wethouder herinnerde er aan dat er bij de uitmonding van Zijkanaal B ai een kruithaven is. „Er is een plan geweest ernaast een nieu we te scheppen. Daarvoor was echter een vergunning op grond van de Hinderwet van Velsen nodig. Deze gemeente heeft die vergunning echter geweigerd. De pro vine ie heeft toen gezegd: „Er moet een kruithaven komen, maar wij zullen er geen plaats voor aangeven op de kaart". Wanneer Velsen door de Kroon in het on gelijk mocht worden gesteld, dan zou de Kruithaven hier wel kunnen komen, maar de meeste gemeenten in deze omgeving zijn het met deze plaats niet eens. Geen enkele gemeente heeft zo'n object graag in de buurt", aldus wethoudr Happé. ADVERTENTIE iKP* HEDENAVOND 17.00-22.30 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF Wijk aan Zeeërweg 194 - IJMUIDEN - Austin-dealer Een gewest Kennemerland met twee stedelijke centrumfuncties: Haarlem en Velsen, met taken voor het gehele gewest én voor bepaalde groepen in het ge west ziet de Haarlemse wethouder van planologie en agglomeratieontwikkeling, de heer W. F. Happé, als een mogelijke oplossing van de agglomeratieproblemen in deze omgeving. Hij bracht dit naar vo ren tijdens de algemene ledenvergadering die de Federatie Haarlem van de Par*ij van de Arbeid gisteravond hield in het hervormd wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht. Deze bijeenkomst was ge wijd aan intergemeentelijke samenwer king en agglomeratieproblemen, welk on derwerp er indertijd tijdens een vergade ring, waarop de PvdA-fractie tegenover de partijleden verantwoording aflegde over haar beleid, uitgelicht om eens apart onder de loep te nemen. De wethouder toonde zich op de verga dering van gisteravond andermaal voor stander van intergemeentelijke in plaats van bovengemeentelijke organen. De ide ale eindvorm is echter nog niet gevon den. Er zullen varianten zijn al naar ge lang de plaatselijke omstandigheden. „Er moeten landelijke richtlijnen komen, maar intussen moeten we wat doen. De taken lijden geen uitstel," aldus de heer Happé. Nu de gemeente Velsen in de op gang gekomen Zuidkennemer samenwerking pas op de plaats maakt in afwachting van het wetsontwerp samenvoeging voor de drie IJmondgemeenten, zal deze wacht tijd benut worden voor een onderzoek naar de vraag welke gemeenten nu pre cies in onze omgeving in een samenwer kingsorgaan zouden moeten worden onder gebracht. Daar zouden Castricum en Uit geest en eventueel Akersloot ook toe kun nen behoren, aldus de wethouder. Hij kondigde aan dat Haarlem sa men met Bennebroek, Heemstede, Bloe- mendaal en Zandvoort dit onderzoek gaat aanpakken, waarbij het onderzoek- apparaat van Haarlem regionaal wordt gebruikt. Meer dan intuïtief te werk gaan, zullen wij over concrete gegevens beschikken, zei de heer Happé. Schaalvergroting leidt tot taakvergro- ting. Het gaat om de toekomst van Ken nemerland, niet alleen om die van Haar lem. De wet op de ruimtelijke ordening kent de gemeenten grotere bevoegdheden toe. De taken kunnen echter alleen goed worden uitgevoerd, als de gemeenten het samen doen en een gezamenlijk on- derzoekapparaat instellen. Daarbij moet er een nauwe relatie zijn tussen onder zoekers, stedebouwkundigen en bestuur ders. Het is in de nabije toekomst al wen selijk dat de gemeenschappelijke orga nen méér mogen doen dan de wet voor schrijft, meer bevoegdheden zullen heb ben dan alleen die welke de gemeenten overdragen aan een bestuursraad. De macht van provincie en rijk zou daardoor kleiner kunnen worden. Er gaan nu zelfs stemmen op de provincies op te heffen. Er moet ook geen vierde bestuurslaag (die tussen gemeente en provincie) ont staan, aldus de wethouder die zei per soonlijk van mening te zijn dat de dis cussie over deze materie op korte termijn consequenties zal moeten hebben. De financiering van allerlei taken zal op de gemeenschappelijke organen afzon derlijk moeten worden afgestemd. Er zal geen sleutel op grond van inwonertal meer moeten worden gehanteerd. Een in grijpende reorganisatie op het gebied van de financiële verhoudingen is noodzakelijk, meende de heer Happé. De wethouder achtte het ook moge lijk dat bepaalde gewesten over de pro vinciegrenzen heengaan. Bepaalde schap pen, bijvoorbeeld haven-, industrie- en re creatieschappen, zouden weer verscheide ne gewesten kunnen omvatten. Tijdens de discussie die zich over de in leiding van de heer Happé ontspon, kwam ongerustheid over de ontwikkeling in het Noordzeekanaal naar voren. De wethou der erkende dat aan het maken van het streekplanontwerp te laat is begonnen. De economische ontwikkeling voltrekt zich zeer snel. We moeten nu nog trachten er het beste van te maken. Ondanks het be sluit van de regering de vestiging van Mobil Oil toe te staan, is toch nog ge tracht de belangen in het Noordzeekanaal gebied zo goed mogelijk tegen elkaar af te wegen. De heer Happé zei er echter van over tuigd te zijn dat het streekplan in grote lijnen hetzelfde beeld zou hebben ge toond, ook als er geen plannen voor een petrochemische industrie op tafel hadden gelegen. Het gaat om afwegen van de factoren economie, wonen en recreatie. Alleen zouden de demarcatielijnen wel licht anders hebben gelegen. Gevraagd naar de recreatie van Haar lem, antwoordde de heer Happé, dat in deze stad, zodra de hoofdlijnen van het grote recreatiegebied langs het Noord zeekanaal vast liggen, zal worden begon nen met het eigen gebied (tussen Vondel- weg en Spaarndam) binnen dit grote ge heel. De wethouder maakte echter het voorbehoud dat de financiën hierbij na tuurlijk een grote rol spelen. De heer Witte was van mening, dat de wethouder met een degelijke conclusie te ver is gegaan. De pers heeft immers tot taak de burgerij voor te lichten en zo lang het tegendeel van de waarheid van het bericht over de kruithaven niet is be wezen, kan er moeilijk van een fout of van ondergraving van de democratie wor den gesproken. En in dit geval had de wethouder hem niet van het ongelijk van de krant kunnen overtuigen. Want behal ve dat „een lachende hoofddistricts-direc- teur" nu niet bepaald als een sterk argu ment mag gelden, heeft de wethouder bo vendien verzuimd te vermelden, wat er dan wel op deze plaats wordt aangelegd. In zijn antwoord vestigde wethouder Ockeloen er in de eerste plaats de aandacht op, dat hij niet heeft gesproken van „een niet onbelangrijk deel". Het geen volgens spreker ongetwijfeld nogal enig verschil uitmaakt. Daarnaast meende de wethouder dat de za ken door de heer Witte worden omge draaid. Niet hij moet het ongelijk van de krant bewijzen, maar het blad de juist heid van zijn publikatie. Overigens nam de wethouder geen woord van zijn be weringen terug. Want op zijn beurt weiger de hij nu eenmaal aan te nemen, dat de stellige verklaringen van de arrondisse- ments-directeur en de directeur van het hoofddistrict van Rijkswaterstaat die de juistheid van het bericht ten stelligste heb ben ontkend, als bewuste en pertinente leugens moeten worden beschouwd. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaanl50, telefoon: 7745'. ijmuiden In de nacht van donderdag op vrijdag vond op het kruispunt SchulpwegBree- saperhof in Velsen-Noord een ernstig ver keersongeval plaats. Om kwart voor drie verleende een dertigjarige Duitse automo bilist, tijdelijk als monteur werkzaam bij Hoogovens, geen voorrang aan een veer tigjarige verzekeringsinspecteur uit Vel sen, die in zuidelijke richting over de Breesaperhof naderde. De verzekeringsin specteur werd met een grote hoofdwond en een hersenschudding naar het Anto niusziekenhuis gebracht, evenals de mon teur, die een diepe neuswond kreeg. Bei de auto's zijn zwaar beschadigd naar het hoofdbureau van politie gesleept. Het programma, dat beiaardier Hein de Ligt zaterdag 22 april van 16 tot 17 uur op het stadhuiscarillon van Velsen zal verzorgen, is als volgt samengesteld: Koekoekspreludium, van Matthias van den Gheyn; De groene boer; De blauwe boer; Allegro, van Boudewijn Schepers; Oh, ma tendre musette; Au clair de la lune; Sonate voor beiaard, Allegro, Me- nuetto, Andante en Rondo, van Ferdinand Timmermans; Londonderry air; Greens- leeves; Klein Suite voor beiaard, van B. Tideman-Weyers; Old black Joe; Nobody knows; Fantasie, van Addie de Jong. BREMERHAVEN (DPA) Het onge luk met de Westduitse reddingskruiser „Adolph Bermpohl" in de stormnacht van 24 februari is naar het oordeel van de raad voor de scheepvaart in Bremer haven het gevolg van force majeure. Vier opvarenden van het reddingsvaar tuig en drie geredde Nederlandse vis sers van de kotter „Burgemeester van Kampen" vonden de dood. De raad ver moedt dat de „Adolph Bermpohl" door een grondzee is getroffen, waarbij alle zeven van boord zijn geslagen. ADVERTENTIE Een sociale instelling zonder winstbejag. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen 7.50: H. F. Kliphuis, De Noostraat 84, IJmuiden. 5.00: Mevr. C. E. Melger, Margriet straat 21, Beverwijk. 2.50: J. van Belzen, Pegasusstraat 6, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5