Beverzvijkse beste Nederlandse tegen West-Duitsland Margo Klees grote klasse bevestigde haar in turninterland Dames van DWR door zege op HPC kampioen in eerste klas Nederlands korfbaltwaalftal goed op dreef tegen de Belgen Bloemendaal debuteerde goed in de overgangsklasse tennis Mat Gerrits vierde triomf Schaaktitel voor Philidor uit Leeuwarden Margoth Hilders greep NKGB-titel Turnploeg heren tegen Denemarken Gatsonides eerste in zuinigheidsrit Ben Pon snelste in Zolder Joke Stam verloor haar turntitel Jochen Rindt ook op Nürburgring weer winnaar TED BLOM ZAG ZEGE IN DE RONDE VAN GELDERLAND VOOR ZIJN NEUS WEGGEKAAPT Benauwde zege van Oosterkwartier op Altius (6-5) Nederland tweede in strijd om de Helvetia-cup 11 MAANDAG 24 APRIL 1967 IMMMMll lippij IPffil» Nederlands record voor Anneloes Bosman (Van onze turnmedewerker) Margo Klees is in de interland Neder- land-West-Duitsiand voor keurturnsters, in de sporthal in Terborg de beste Nederland se turnster geweest. Nederland behaalde een kleine overwinning, met drie-kwart punt meerderheid (179.85-179.10). Margo Klees plaatste zich tweede in het persoon lijk klassement. Een fraai succes voor de Beverwijkse, die opnieuw haar opmerke lijke turntalent toonde. Weliswaar was Ria Rietveld door een lichte knieblessure afwezig, maar dat maakt de prestatie van Margo Klees er toch niet minder waar devol door. De Duitse Irmi Krause werd eerste in het persoonlijk klassement. Zij kreeg 37,25 p., Margo Klees als tweede 36,20 p. Jannie Vierstra eindigde op de derde plaats met 36 punten rond. De Duitse ploeg was heel wat minder sterk dan bij de wereldkampioenschappen vorig jaar in Dortmund, toen deze turnstersploeg ruim tien punten op Nederland voor bleef. Er waren echter slechts twee dames van deze ploeg overgebleven in deze Duitse vertegenwoordiging, de rest bestond uit zeer jonge turnsters, van wie de „oudste" 18 jaar was. Overigens is de strijd wat de krachtsverhouding betreft zeer span nend geweest. Alleen bij het paardsprin- gen begon de Duitse ploeg met een klei ne voorsprong: 45,20 punten tegenover Nederland 45 punten. In het volgende deel van de wedstrijd, het brugturnen, veranderde de Nederlandse ploeg de ach terstand al in een minimale voorsprong van 0,05 punt en die voorsprong kon bij het turnen op de evenwichtsbalk en met vrije oefeningen geleidelijk iets worden vergroot tot drie-kwart punt. Als men het gemis van Ria Rietveld in aanmer king neemt, mag dat zeker een bevredi gend resultaat worden genoemd. Wel heeft de Nederlandse reserveturnster Atie van Veen (Quick, Huizum) goed gewerkt, zon der merkbare debutantenkoorts, maar on ze nationale kampioene zou toch zeker een hoger totaal hebben bereikt. Na Margo Klees, die haar topprestatie weer lever de bij haar subliem uitgevoerde vrije oefening (9,25 pnt.) dient Jannie Vierstra te worden genoemd, die bepaald pech had aan de brug. Bij haar afsprong kwam zij niet goed neer en dat bezorgde haar puntenaftrek: zij kwam niet verder dan 8,40 p. Ook jeugdkampioene Ans Heer schop had pech, vooral met haar vrije oefening, anders had zij beslist hoger ge komen dan de zevende plaats. Als num mer vijf van dit internationale gezelschap eindigde de Eindhovense turnster Femie Klunder, die constant goed werk leverde en vooral aan de brug en met haar vrije Onder overweldigende belangstelling, onder andere van het volledige dagelijks bestuur van de Haarlemse Sportraad on der aanvoering van de voorzitter de héér Beets, werden afgelopen zondag de na tionale kampioenschappen meisjes turnen van de NKGB in de Kennemer Sporthal gehouden. Wethouder Voskuilen reikte de prijzen aan de eerste 3 winnaressen uit. De titel ging naar Margoth Hilders van Hercules uit Haarlem. Anneke van der Voort van St. Pancratius werd tweede voor haar clubgenote Ankie Smit. De Nederlandse turnploeg, die zondag 30 april in Leek tegen Denemarken uit komt, is als volgt samengesteld: Cor Smulders, Hans Gunneman, Guus van Geet (allen PSV, Eindhoven), Jan Snel lenberg (Attila, Utrecht), Alex Knip (Mauritius, Volendam) en Gerrit ten Bos (Hercules Hebe, Enschede). Jan de Wee (VZOD, Ierseke) is reserve. Maus Gatsonides heeft zaterdag met zijn zoon Tom als co-equipier, een klasse overwinning opgeëist in de 12e mobil economy run. De zuinigheidswedstrijd bestond uit een rit van tien uur bij stro mende regen op het circuit van Le Mans De équipe uit Aerdenhout bereikte met een Citroën ID 19 een gemiddelde snel heid van 77.354 km per uur. Het ver bruik bedroeg 7.12 liter op 100 km. oefening knappe prestaties te zien gaf. De geroutineerde keurturnster Grietje van Essen (Quick, Huizum) werd zesde en voor haar was deze wedstrijd wel een gedenkwaardige. Het was namelijk haar 25ste internationale wedstrijd met de Ne derlandse ploeg en in de turnerij is zo'n aantal interlands een zeldzaam voorko mende gebeurtenis. Zij werd dan ook na afloop van de wedstrijd „voor het front van de troepen" gehuldigd met de me daille van verdienste van het KNGV. De individuele eindrangschikking luidt: (achtereenvolgens sprong, brug, balk, vrije oefening en totaal): 1 Irmi Krauser (West-Duitsland) 2 Margo Klees (Nederland) 3 Jannie Vierstra (Nederland) 4 Brigitte Doemski (West-Duitsland) 5 Femie Klundert (Nederland) 6 Grietje van Essen (Nederland) 7 Ans Heerschop (Nederland) 8 Marlies Stegemann (West-Duitsland) 9 Atie van Veen (Nederland) 10 Barbara Quester (West-Duitsland) 11 Helga Matschkur (West-Duitsland) 12 Anne Brigit Maring (West-Duitsland) 9.35 9.35 9.20 9.35 8.80 9.00 9.15 9.25 9.25 8.40 9.15 9.20 9.15 8.75 9.00 8.95 8.85 8.95 8.85 9.05 9.00 9.10 8.80 8.70 9.00 8.95 9.05 8.50 8.80 8.60 8.90 9.05 8.90 8.85 8.60 8.80 8.75 8.80 8.95 8.55 9.15 9.10 7.95 8.60 8.55 8.50 8.70 8.60 37.25 36.20 36.00 35.85 35.70 35.60 35.50 35.35 35.15 35.05 34.80 34.35 Ben Pon, vandaag alweer deelnemer aan de 19e Tuplenrally, heeft zondag op het circuit van Zolder bij Hasselt de auto race om de beker van België gewonnen. Hij heeft met zijn Porsche Carrera een aanvankelijk felle strijd moeten leveren met Firmin Dauwe, oud-kampioen van Beligë motorsport. Pon legde de 49 km af in 20 min., 51 sec., wat neerkomt op een gemiddeld van 144 km per uur. Dauwe werd met een Ford GT 40 twed in 21.11.3. (Van onze turnmedewerker) Joke Stam van SSS Halfweg heeft zon dag bij de kampioenschappen toesteltur- nen voor meisjes haar titel, die zij vorig jaar behaalde verloren. Bij de wedstrij den in de sporthal in Hengelo moest zij haar voorsprong prijsgeven, toen zij bij het brugturnen met haar voeten de grond raakte. Daardoor kreeg zij zoveel punten aftrek, dat zij de eerste plaats niet meer kon halen. Kampioen werd nu Ansje Gerven (PSV Eindhoven) met 34.30 punten. Joke Stam werd tweede met 34.20. Jochen Rindt, de succesvolle 25-jarige Oostenrijkse coureur, heeft zondag voor 120.000 toeschouwers op de Westduitse Nürburgring opnieuw een prachtige over winning geboekt. De Oostenrijker be heerste met zijn Brabham Cosworth de wedstrijd van de Formule-II-renwagens tellend voor de competitie om de Euro pese beker volkomen. Hij leidde van start tot finish. Oud-wereldkampioen Jim Clark, snelste in de training, werd door pech uitgeschakeld. In de wedstrijd van de formule-5- racers maakte Toni Sailer, drievoudig Olympisch skikampioen bij de Olympische winterspelen van 1956, zijn debuut in de autosport. Hij was niet erg gelukkig. In de vierde ronde kreeg hij bandenpech waardoor hij de strijd moest staken. Sai ler lag toen in twaalfde positie. Bij de motorwedstrijden die het pro gramma completeerden eiste de Neder lander Martien Mywaart in de 50 cc- klasse een tweede plaats op. Wereldkam pioen Hans-Georg Anscheidt was geen partij voor de Nederlander, die op een eigenbouw Jamathi uitkwam. De Duitse Suzuki-rijder had 4% minuut voorsprong op zijn tegenstander. De uitslagen waren: 50 cc-klasse (7 ton den 54.2 km): 1. Anscheidt (W.-Dld) met Suzuki 27.41.1 (gem. 117.5 km.h.), 2. My waart (Ned.) met Jamathi 32.11.1 (gem. 101.1 km.h.); 125 cc-klasse (6 ronden 46.2 km): 1. Anscheidt (W.-Dld) met Su zuki 24.32.2 (gem. 113.5 km.h.), 2. Ka tayama (Jap.) met Suzuki 24.41.9; 250 cc- klasse (8 ronden 62 km): 1. Findlay (Austr.) met Bultaco 33.06.2 (gem. 112.3 km.h.), 2. Curry (G.-B.) met Honda 33.52.8:350 cc-klasse (dertien ronden 101 km): 1. Dubb (G.-B.) met Paton 47.14.0 (gem. 127.8 km.h.), 2. Blanchard (G.-B.) met Seeley 47.14.2; 500 cc-klasse (8 ron den 62 km): 1. Findlay (Austr.) met Matchless 32.27.6 (gem. 114.5 km.h.), Duff (B.-B.) met Matchless 32.27.7. Formule-II-race, tellend voor de com petitie om de Europese beker voor for mule-II-renwagens (30 ronden 232.4 km) 1. Rindt (Oost.) met Brabham Cosworth 135.46.4 (gem. 145.4 km.h.), 2. Surtees (G.-B.) met Lola-BMW 1.36.03.3, 3. Ickx (Belg.) met Matra Cosworth 1.36.33.8, 4, Hahne (W.-Dld) met BMW 1.37.27..8 In het Sportfondsenbad in Haarlem werd zaterdag de laatste wekelijkse wa- terpoloavond gehouden voor de competi tie van de kring Haarlem KNZB. Het was voor DWR een goede avond met drie overwinningen. Bovendien legden de DWR dames beslag op de kampioensti tel van de eerste klasse. Na afloop van de dames wedstrijd HPC-DWR werden aan de HPC speelster Els van Dam- Kloots door voorzitter Bakker bloemen aangeboden. Het was de laatste wedstrijd die zij speelde. Els van Dam-Kloots sloot hiermee haar 35-jarige waterpolo-carriè- re bij HPC af. In de wedstrijd van DWR tegen HPC viel de beslissing al in de eer ste helft. Uit een voorzet van Mariska Wildschut joeg Marijke Houben de bal het HPC doel in. Kort daarna kreeg Marijke Houben een vrije worp te nemen, en de bal kwam bij Els de Veer die meteen in schoot. Het bleef bij een 2-0 overwinning voor DWR dat met 14 punten uit 9 wed strijden beslag op het kampioenschap leg de. Bij HVGB klopte er iets niet in de aan schrijvingen zodat het eerste in de wed strijd tegen DWR, met invallers moest spelen. Met een strafworp, genomen door Sint, nam DWR in de eerste periode de leiding. Na het wisselen had Rob Ter poorten succes waarna Jan Sint wederom 3 strafpunten voor een DWR-doelpunt in wisselde. Theo Schouten verkleinde de achterstand waarna de DWR-doelman Hans v.d. Booren een strafworp van Pe ter Schoberer stopte. Jan Sint scoorde daarna weer voor DWR. Op een ver rassende wijze bracht Herman van Lien den vervolgens de stand op 4-2. In de laat ste periode kwam DWR op 8-2. In de slotfase rehabiliteerde Schoberer zich door nu een strafworp in te schieten en daar mee de eindstand op 8-3 te brengen. De eindstand van de eerste klasse luidt: Njord '59 6 11 HVGB 6 DWR 6 6 VZV 6 De ontmoeting DWT-HVGB 2 was de laatste wedstrijd die voor de tweede klas se werd gespeeld. Met een strafworp open' de Piet Kok voor HVGB de score. Rob van Kampen maakte gelijk waarna Eich horn een strafworp in een DWT doel punt omzette. In de tweede periode bleef DWT sterker. Van Kampen en Eichhorn drukten dan in de score uit. Inmiddels stond HVGB op 3 strafpunten. Kok schoot de strafworp in. In de slotfase kreeg Eichhorn een strafworp toegewezen waardoor DWT met 5-2 zegevierde. De eindstand is: HPC 2 DAW 2 HVGB 2 10 10 10 20 12 11 DWT Haarlem Hillegom 10 10 10 Jochen Rindt Van onze korfbalmedewerker) Op het R.F.C.-veld te Rotterdam heeft het Nederlandse twaalftal een verdien de 10-4 zege op België behaald, dat voor al aanvallend zeer teleurstelde. Neder land startte in een hoog tempo en de al lerbeste speler van het veld. de Blauw witter Tommie v. Rhee zag binnen 7 min. kans Nederland een 2-0 voorsprong te be zorgen: eerst schoot hij van ver de bal door de korf en enige minuten later be nutte hij een fraaie doorloopbal achter de korf. Nederland hield 't initiatief en Noor tje ten Wolde, na fraai aangeven van Leo Borghols, vergrootte in de 12de minuut de voorsprong tot 3-0. Onmiddellijk hierna miste Meeussen voor België een straf worp, waardoor Theo v. Zee zeer handig de score op 4-0 kon brengen. Hoe slecht de Belgen op schot waren, bewees ook aanvoerder Jackie v.d. Vel de, die precies na 30 minuten spelen een strafworp onbenut liet. De Nederlandse aanval met Frits de Jong en Wil Reuter faalde hierna, waardoor de Scaldis speel ster Jannie Fret nog voor de rust de achterstand tot 4-2 wist te verkleinen Aanvoerder Gerard Bos, die 5 minuten voor de rust op zijn schouder viel, kwam (Van onze tennismedewerker) Zondag is de tenniscompetitie begon nen. Met een 9-0 zege op het Amersfoort- se Fléhite heeft tennisclub „Bloemendaal" zijn debuut in de overgangsklasse A ge vierd. Met uitzondering van het heren dubbelspel werden alle partijen in twee sets beslist, met sterke singles van Mar- got ter Metz, Cees Nieland en Wim Meijer. De Haarlemse LTC had een wat moeizame, maar niettemin een goed ge slaagde start, want het Haagse Leimonias 3 werd met 7-2 verslagen. Verloren ging de single van Den Hartog tegen Rob v.d. Weg en de partij van Weidema. die van Slootweg verloor met 7-5 in de final- game. Zonder Jan Tervoort bleek het Be verwijkse DEM niet opgewassen tegen Mozaïek, dat met 8-1 zegevierde. Van de B-overgangsklassers uit het district Haarlem heeft alleen WOC op de eerste competitiezondag het zoet van de overwinning geproefd. Het tweede team van de Oranje TC werd in eigen huis met 5-3 door WOC verslagen. Groenen- daal en Zandvoort deelden de punten met na de rust niet terug; zijn plaats werd ingenomen door John Boogers. Het begin van de tweede helft was direct een succes voor België, want Luc. v. Hemel schoot reeds in de eerste mi nuut raak (4-3). De Belgen hadden toen kunnen doorzetten, doch zij faalden voor de korf, waardoor Noortje ten Wolde de stand op 5-3 bracht. Hierna miste Meeu- respectievelijk Egmond en Thor RW 5. Brederode verloor van de Oranje TC 3 en Heemstede moest op „Eindenhout" bui gen voor Toeg Hillegersberg 5. Het was voornamelijk aan Els Borgerding en Yvonne Verheek te danken dat Groenen- daal zijn eerste wedstrijd op een gelijk spel kon afsluiten. Noud Weijers speelde een goede single maar kwam niet tot winst. Zandvoort won de drie herenpar tijen en de single van mej. De Haas en leidde tegen Thor RW 5 met liefst 4-1. Toch moesten de Zandvoorters de Haagse gasten nog een gelijkspel toestaan. Mart- je Blom stelde met drie verloren partijen wat teleur. Heemstede stond tegen een jeugdig Toeg 5 en kon pas in de laatste partij de eer redden. Brederode was te gen Oranje TC 3 niet ver van een gelijk spel. Na goede resultaten in de damespar tijen, bereikten Cock v.d. Broek en Braun in hun partij tweemaal matchpoint, doch helaas lieten zij de winst glippen en leed Brederode de kleinst mogelijke neder laag, 5-3. Bij de „mindere goden" speelde HBC wat onfortuinlijk, had in de laatste par tij nog een redelijke kans op een gelijk spel, kwam driemaal op matchpoint, doch liet met 5-3 de winst aan Lucky Stroke 6. ABC startte tegen Uithoorn met een ge lijk spel, evenals DSS tegen WOC 5 en NVA tegen HBC 3. Jatiloo moest met 6-2 de eer aan Mozaïek 4 laten en met de zelfde score verloor Velsen van Badhoe vedorp 2. Duinlust startte met een 6-2 zege op Heemstede 8. Het Kennemerly- ceura speelt geen competitie meer. st 1 Een aanval op de Belgische korf. uwnnnnnnnnnnnmnr- 9 0 ,Ik kon er toevallig links neven" was de simpele verklaring van de 23-jarige Brabander Matje Gerrits voor zijn verras sende spurtzege in de ronde van Gelder land, waarmee Gerrits zijn eerste klas sieker in een al jarenlange wielerloopbaan op zijn naam schreef. Gerrits is een van die coureurs, die altijd goede uitslagen maken maar op de lijsten van winnaars in het echte zware werk vrijwel nooit voorkomen. Zo een, die net tegen de top staat aan te dringen en moest wachten op deze kans om onopgemerkt uit een groep van enkele tientallen renners buitenom te sluipen en het eremetaal voor de neus van de teleurgestelde Haarlemmer Ted Blom, Sander Douma, Klaas Balk, Bart Solaro, Marcel Pennings en Peter Kiss- ner weg te kapen. Met kennelijk veel ge noegen onderging Matje uit Oploo de huldi ging en de gebruikelijke stormloop van kleine wielerliefhebbertjes voor wie al leen de overwinnaar nog meetelt, die dan de verslagen grootheden als Daan Holst, Rene Pijnen, Jan Boode en Fedor den Hertog niet meer zien. Ja, ook Fedor den Hertog, die nota bene op enkele honderden meters van de fi nish nog in winnende positie had gele gen, toen door de jagende hoofdmacht was overweldigd en volkomen uitgeput achter de grote groep langzaam over de eindstreep in het Apeldoornse Orderbos was gegleden. Die coupe van Fedor den Hertog zo'n tiental kilometers voor het einde van deze teleurstellende koers, had aan de ronde van Gelderland een waar winnaar kunnen schenken. Op zijn beken de overweldigende wijze was de slanke en sierlijke Den Hertog op een kilome terslang stuk grindweg, waar door lekke banden sterke coureurs werden uitgescha keld, achter de op dat moment alleen lei' dende Hennie Schouten aan gesprongen. Slechts even had Schouten de illusie om samen met Den Hertog verder te kunnen gaan. Want na een paar seconden rust te hebben genomen demarreerde Den Her tog nu ook van zijn vluchtpartner weg en begon met een voorsprong van wel drie honderd meter aan de laatste kilometers. Hij was te vroeg begonnen, want op het Asselsepad werd Den Hertog door de ja gende groep teruggepakt en meedogen loos achter gelaten. Dit was het nog ener verende slot van een overigens matte koers. Er waren veel starters (ruim 180) en onder hen te veel zwakke broeders, die voor talloze valpartijen zorgden. Slachtoffer daarvan werd in het begin favoriet Leo Duindam. ss ri/.f. 2. Mat Gerrits steekt de hand op als winnaar van de Ronde van Gelder land. Links Ted Blom, die met een half wiel wordt verslagen. Voorop kwam een groep met onder meer Leen de Groot, Piet de Wit, Harrie Jan sen, Hennie Schouten, Henk Nieuwkamp, Sander Douma, Piet Kettenis en Cees Rentmeester. Daarachter steeds met een paar honderd meter verschil twee andere sterke groepen, waarin Gaby Minneboo, Rene Pijnen, Fedor den Hertog, Jan Bols Klaas Balk en Marcel Pennings de orga nisatoren van de jachten waren. Na 65 km werd hun ijveren beloond en ontstond de hoofdmacht van ruim 50 renners, die ondanks demarrages van man nen als Minneboo, Benjamins, Wouters en Boode, tot aan de grindweg vrijwel inge wijzigd van samenstelling bleef. In die korte „cycle cross" brak de groep ach ter Hennie Schouten en Fedor den Hertog tenslotte definitief en trof Matje Gerrits het dat hij in het voorste gelid bleef. 1. Gerrits (Oploo) 162 km in 3 uur 41 min 46 sec. 2. Ted Blom (Haarlem). 3 Bouma (Grouw). 4. Balk (Badhoevedorp) 5. Solaro (Den Bosch) 6. Pennings (Nieuw Vennep). 7. Kissner (St. Jansteen) 8. De Wit (Wormer) 9. Benjamins (Holland- sche veld). 10. Hesse (Arnhem). 11. Kip ping (Den Haag). 12. Rentmeester (Ove- zande). 13. Pijnen (Woensdrecht). 14. Nieuwkamp (Born) 15. Holst (Amster dam). sen wederom een strafworp. Nederland bleef domineren en na fraai samenspel met Barends liet Theo v. Zee het zesde Nederlandse punt noteren. België kwam nog door Calluy terug, maar twee fraaie treffers van de uitmuntend spelende Ans v.d. Velde verhoogden de stand tot 8-4. Tom v. Rhee bracht tenslotte de eind stand op 10-4. Het was een bijzonder spor tieve wedstrijd, die door de Engelse ar biter Bygrave werd geleid. (Van onze korfbalmedewerker) In de korfal eerste klasse speelde Haar lem gelijk tegen Groen Geel (5-5). In de tweede klasse verloor Animo Ready met 5-3 van Tovers en won Oosterkwartier met 6-5 van Altius. Aurora behaalde een verdiende overwinning van 4-3 op Excel sior. In de derde klasse verloor Neptunus met 7-2 van Racing Amsterdam. De wedstrijd Groen Geel-Haarlem had een spannend verloop. De doelpunten voor Haarlem werden gemaakt door D. van La- desteyn (2x), C. Kaart (2x) terwijl het vijfde punt werd gescoord door mej. C. Hendriks. In de wedstrijd Oosterkwartier- Altius leidde Altius bij rust met 1-2. Het doelpunt voor Oosterkwartier kwam van E. Grünwald. Na de rust werd Ooster kwartier sterker. In de tweede helft wer den de doelpunten gemaakt door H. Mek king, mej. P. Starink, mej. Buitenhuis, E. Grünwald en mej. J. Jongkind. Ook de wedstrijd Aurora-Excelsior was zeer spannend. Met rust was de eindstand reeds bereikt. De doelpunten voor Auro ra werden gescoord door T. van Bilder- beek, B. Sibrandi (2x) en mej. C. Dodde- ma. De ruststand bij de wedstrijd Nep- tunus-Racing Amsterdam was 0-1 in het voordeel van De Amsterdammers. In de tweede helft waren de gasten veel ster ker. De beide doelpunten voor Neptunus werden gemaakt door J. Wielhouwer en J. Aberson. Door deze overwinning is Racing Amsterdam kampioen geworden. De Nijmeegse atlete Anneloes Bosman heeft zondag tijdens atletiekwedstrijden op het sportpark Ordevos in Apeldoorn met een tijd van 4 minuten 49.4 secon den het eerste Nederlands record op de 1500 meter gevestigd. De atlete van Nu- maga bleef ondanks de moeilijke omstan digheden er ontstond een harde wind dwars over de door de vele regenval bij zonder zwaar geworden baan als eer ste onder de door de KNAU gestelde li miettij d van 4 minuten 50 seconden. (Van onze schaakmedewerker) Philidor uit Leeuwarden is schaakkam pioen van Nederland geworden. De mara thon-partij tussen Etmans (Leiden) en Til- stra eindigde na 110 zetten in een punt- verdeling. Met deze zege overbrugde Leeuwarden het punt achterstand op zijn naamgenoot uit Leiden. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis dat de Friezen de nationale titel hebben vero verd. De eindstand luidt: 1. Philidor-Leeuwarden 23. Philidor-Leiden Rotterdam VAS-Amsterdam ASC-Amsterdam Utrecht AS V-Arnhem Unitas-Groningen Nog enkele uitslagen: le klasse, afd.A: WatergraafsmeerBSG 5-5, afd.B: Moer- wijkDordrecht 51 /a-41 /b (Dordrecht degra deert 2e klasse, afd.A: Philidor 3Groningen 4V2-5V2, EmmenPallas 5%-4%, afd.B: RL AC—HSG4%-5% (RLAC degradeert) afd.D: SMB—De Pion 6%-3%. Promotiecompetitie: Watergraafsmeer 11 10 10 8 6 5 5 1 Unitas 2 4V2-5V2, BSG 2—GES 5-4 voorl; RijswijkEuropoort 3V2-6Zierikzee Eindhoven 2 3% -6%. Het Nederlandse badmintonteam, zon der Imre Rietveld, Agnes Geene en de kampioen heren enkelspel Herman Lei- delmeyer is dit weekeinde als tweede geëindigd in het toernooi om de Helve tia-cup dat in Lausanne werd gehouden. Het Nederlandse team won met 8-0 van Zwitserland en met 7-1 van België, maar verloor in de finale met 1-7 van het superieure West-Duitsland. Het enige Nederlandse punt werd hier in gesqoord door Felice de Nooijer en Ruud van Ginneken, die met 9-15, 15-6, 15-3 wonnen van Maywald-Schafer. De eindstand werd: 1. West-Duitsland, 2. Ne derland, 3. Oostenrijk, 4. België, 5. Noor- 2Castricum 314-U& voorl; Philidor 4wegen, 6. Zwitserland.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11