„Nelly" verdween een kwartier na aanvaring in de diepte Gloednieuwe naaimachines Fa. B. ENGELENBERG Zondag* weer olie op het strand bij de Hoek Overval door pseudo-agent Drie leden van C.D.U.-bestuur afgetreden Doden in het verkeer De PSP is tegen een districtenstelsel Nellyverging; bemanning gered A.N.W.B. mag zijn hoofdkantoor niet uitbreiden Politiecordon om Indonesische ambassade Demonstraties tegen Griekse staatsgreep Bevoegdheden van burgemeester naar raadscommissie Gecoördineerde hulp aan „olievogels Feest van brandweer viel in het (blus)water mislukte Weer nachtvorst vanaf: 150. MAANDAG 24 APRIL 196? 2 Niet alles afkomstig van de „Torrey Canyon'? Y,#>Y: T Minister Schut: Examens Haagse KV P-jongeren: Gelden voor bevordering produktivitei? Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Wraak van concurrent? OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „CATALOY" METAALPLAMUUR WEERRAPPORTEN _*-> (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op ongeveer dezelfde plaats als waar vorige week de tanker „Diana" in brand gevlogen is, had zon dagmorgen omstreeks vier uur een aan varing plaats tussen de Zweedse ertstan ker „Mertainen" van 24.245 brt en de Nederlandse kustvaarder „Nelly" van 477 brt. De kustvaarder is direct na de aanvaring gekapseisd en gezonken. De achtkoppige bemanning heeft zich op het laatste nippertje door middel van een dinghy, een opvouwbare reddingboot die zichzelf in het water opblaast, in veilig heid kunnen stellen en is door de „Mer tainen" naar Vlissingen gebracht. De aanvaring geschiedde toen de ka pitein-eigenaar van de „Nelly", de 51-ja- rige heer P. A. Galenkamp, en vier an dere bemanningsleden lagen te slapen. Twee man onder leiding van de 42-jarige stuurman Ph. Wielinga stonden op wacht. De zee was rustig en het was helder weer. Plotseling werd kapitein Galen kamp door een geweldige klap wakker. In allerijl schoot hij zijn bed uit en ren de de kajuiten langs om de bemanning te wekken. De mannen klauterden door het kapseizende schip naar dek. De ding hy werd van het zwaar overhellende schip overboord gegooid en één voor een sprongen de mannen erin. De matroos P. van Wijk sprong mis, maar kon door zijn collega's in de reddingboot getrok ken worden. In een hotel in Vlissingen vertelt de kapitein: „Het was allemaal binnen tien minuten gebeurd". Nadat de bemanning ADVERTENTIE geheel compleet in koffer of cassette (Van onze correspondent) DEN HAAG. De geïmproviseerde „oliekustwacht" langs het strand bij Hoek van Holland heeft dit weekeinde veel nuttig werk gedaan. Zondag ontdekte een patrouille echter een nieuwe vrij grote stookolievlek. Onmiddellijk heeft men met bulldozers de vette laag verwijderd. Maar veel wandelaars die later op het strand kwamen kregen desondanks grote klompen „teer" onder hun schoenen. De dikke klonten smeerolie, die donderdag en vrijdag aanspoelden, waren namelijk ondergestoven en onzichtbaar geworden. Ook op het stand bij Kijkduin en Sche- veningen was het aantal „teerslachtof- fers" onder de wandelaars groter dan normaal. Men brengt de relatief grote hoeveel heden olie op de stranden langs onze ge hele kust nog steeds in verband met de ramp van de „Torrey Canyon". Maar het vermoeden bestaat dat een aantal sche pen de ramp hebben gebruikt om hun lading afgewerkte olie overboord te zet ten. Vliegtuigen, die over gedeelten van de Noordzee zijn gevlogen, heben geen mel dingen van nieuwe olievelden gedaan. Het ministerie van Verkeer en Water staat heeft ook van enkele schepen ge ruststellende berichten over de situatie voor onze kust gekregen. Langs de ge hele kust tussen Hoek van Holland en Den Haag worden thans regelmatig in specties op olievervuiling gehouden. het schip had verlaten, zag zij de „Nelly" met de kiel naar boven drijven. Even later verdween het schip in de diepte. De „Mertainen", die met erts geladen zelfs hun paspoorten en scheepspapieren niet hadden kunnen redden, naar Vlis singen. De „Mertaien", die met erts geladen op weg was van Narvik naar Antwer pen, heeft zijn reis kunnen vervolgen. De „Nelly" was leeg op weg van Rotter dam naar Engeland. Wegens „onverdraagzaamheid" In een te Hilversum gehouden verga dering van het dagelijks bestuur van de C.D.U. hebben de voorzitter, J. J. M. Smits uit Waalwijk, de algemeen-secre taris, mr. W. van Es uit Waalwijk, en de perschef, J. W. Hekman, zich uit het bestuur teruggetrokken. Zij zullen echter lid van de C.D.U. blijven. Naar de heer Hekman meedeelde is de oorzaak van het neerleggen der bestuurs functies het gebrek aan eensgezindheid binnen het bestuur. „Men kan zelfs spre ken van onverdraagzaamheid", aldus de heer Hekman. In Schermerhorn zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee bromfietsers door nog niet opgehelderde oorzaak tegen elkaar gebotst De 18-jarige L. J. J. M. van Dam uit Ursem is aan de gevolgen van het ongeluk overleden. De 17-jarige M. Boon uit Noord-Beemster is met een hersenschudding en kneuzingen in het ziekenhuis in Alkmaar opgenomen. Op de oude rijksweg Eist Nijmegen is de 47-jarige Th. A. J. Pels uit Eist met zijn auto tegen een boom gebotst. De bestuurder kwam om het leven. Het zesjarig dochtertje van de familie Grommans in Panningen dat achter een tractor fietste en plotseling de weg over stak is door een personenauto aangere den. Het kind was op slag dood. In Maarssen is de 18-jarige Petrus Lalic uit de Duitse stad Bielefeld met zijn au to tegen een boom gebotst. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Utrecht overleed hij. De 22-jarige P. M. A. van Elzen is in Rosmalen met zijn auto in een bocht ge slipt en tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. De Pacifistisch Socialistische Partij heeft in Utrecht hgar jaarvergadering ge-, houden. Na afloop is een verklaring uit gegeven, waarin o.m. wordt gezegd dat door de discussies over vernieuwing van het partijstelsel en wijzigingen in het kies stelsel actuele maatschappelijke proble men op de achtergrond dreigen te raken. De P.S.P. keert zich scherp tegen plannen tot verhoging van de toelatingsdrempel bij verkiezingen voor de Kamer en tot in voering van het districtenstelsel, mede omdat de moeilijkheden rondom de kabi netsformaties niets te maken hebben met het bestaan van de kleine partijen, maar in hoofdzaak te wijten zijn aan het optre den van de vijf grote politieke partijen met hun geringe politieke verschillen. Dit alles sluit niet de bereidheid van de PSP tot samenwerking in de prak tische politiek op bepaalde punten met allen die hiervoor openstaan uit. Het stelt de P.S.P. tevens voor de taak de moge lijkheden te onderzoeken en te stimule ren voor een eensgezind optreden van al le werkelijk linkse krachten in ons land, aldus wordt in de verklaring gezegd. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Dit is de bemanning van de Neder landse kustvaarder „Nelly", welk schip na een aanvaring met het Zweedse vrachtschip „Mertainen" binnen een kwartier in de Noordzee ten onder ging. De Zweed bracht de schipbreukelingen naar Vlis singen. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft bezwaar ge maakt tegen het voornemen van de ANWB de bebouwing op het terrein „Clingendael" uit te breiden met een kantoorgebouw, bestaande uit parterre met tien verdiepingen, waartoe enige wo ningen zouden moeten worden afgebro ken, een kantoorgebouw bestaande uit parterre en vijf verdiepingen en enige dienstwoningen. De minister vindt, dat met de kantoorgebouwen die reeds tot stand gekomen zijn, de grens van wat ter plaatse uit stedebouwkundig, recreatief en landschappelijk oogpunt aanvaardbaar is, reeds is overschreden. Uitreiding van deze bebouwing zou aan de omgeving van het landgoed „St. Annalands Clingen dael" onherstelbare schade toebrengen, onder meer omdat de voorgenomen hoge bebouwing in verre omtrek te zien zou zijn. S'd»-'4" IA* »w/VV t DEN HAAG De aanwezigheid van duizenden Zuid Molukkers, die de zeven tiende verjaardag van hun republiek her dachten, was voor de Haagse politiek aan leiding een zwaar cordon te leggen rond het gebouw van de Indonesische ambas sade aan de Tobias Asserlaan. Wel wer den enkele groepjes zuidmolukkers in de omgeving van het ambassadegebouw ge signaleerd, maar tot incidenten kwam het niet. De Zuid Molukkers hielden bijeen komsten op het Malieveld en in de Hout- rusthallen. Er waren groepen oud-mili tairen in uniform en enige honderden Zuidmolukse meisjes in nationale kleder dracht. Na een dans- en znagdemonstra- tie defileerden Ambonnese fluitorkesten, drumbands van het Oud-strijderslegioen, oorlogsveteranen en de meisjes. In een op tocht door de stad, voorafgegaan en ge volgd door politie te paard, werden talrij ke spandoeken meegedragen met leuzen als: „Naar Nederlands recht bestaat de R.M.S.", en „R.M.S.-testcase voor de in ternationale rechtsorde". In de Houtrust- hallen wisselden sprekers muziekensem- bles, zangkoren en dansgroepen elkaar af. (Van onze correspondenten) AMSTERDAM Enkele tientallen jon geren hebben zaterdagavond uit protest tegen de staatsgreep in Griekenland een paar ruiten ingegooid bij het Griekse consulaat aan het Rokin in Amsterdam. De demonstranten werden door de politie verspreid. Het bleef hierna nog enkele uren rumoerig in de binnenstad. Ver schillende keren maakte de politie van de wapenstok gebruik tegen groepen jon geren op het Leidseplein, bij Het Lieverd je, op het Spui en bij het Huis van Be waring aan de Amstelveense weg. Zowel op het Leidseplein als bij het Huis van Bewaring, waar de provo Hans Metz is gedetineerd, werden rookbommen gegooid. De politie verrichtte drie arrestaties o.m. wegens belediging, schreeuwen op de openbare weg en het niet voldoen aan een bevel van de politie. Ook bij de Griekse ambassade in Den Haag is door 15 jongeren twee uur lang gedemonstreerd tegen de staatsgreep in Griekenland. Op meegedragen borden stond te lezen dat de staatsgreep een groot gevaar inhoudt, omdat menselijke rech ten en vrijheden worden ontkend, om dat een belangrijk deel van de Griekse bevolking monddood wordt gemaakt en omdat Nederland als NAVO-partner di rect betrokken is bij de gebeurtenissen in Griekenland. Er deden zich tijdens de demonstratie, waarvoor vergunning was verleend, geen moeilijkheden voor. De de monstratie was georganiseerd door de Pa cifistisch Socialistische Jongeren Werk groepen. Deze werkgroepen hebben een brief ge stuurd waarin de staatsgreep een reactio naire actie van het leger wordt genoemd, die wordt beschouwd als een grove ver krachting van de democratische rechten en vrijheden van de Griekse burger. In de staatsgreep ziet de P.S.J.W. een poging van rechtse krachten om elke vooruit gang van sociale en politieke hervormin gen te stuiten. Leiden. Mejuffrouw G. M. Sanders is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „De vorming van lu- misterol en overbestralingsprodukten". Promotor was prof. dr. E. Havinga. Delft. Kandidaats werktuigkundig inge nieur: G. A. Stammes (Haarlemmermeer). ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! De jongerenorganisatie van de K.V.P. in Den Haag heeft bezwaren tegen het ont werp van de algemene politieverordening voor de residentie. Zij is voorstandster van een meldingsplicht, als het gaat om in het openbaar in volle vrijheid uiten van een mening. Beperkende punten ten aanzien van de demonstratievrijheid kun nen beoordeeld worden bij de mélding. Om deze zaak op democratische en ob jectieve wijze te laten verlopen wil de Jo-K.V.P. de bevoegdheden van de bur gemeester verleggen naar een raadscom missie, waarin alle fracties zijn vertegen woordigd. De burgemeester kan een beslis sing van de commissie eventueel schor sen. Als de burgemeester van dit veto gebruik maakt, kan bij een conflict tussen de burgemeester en de raadscommissie de kwestie in de eerstvolgende raadsverga dering aan de orde komen. Het al dan niet ordeverstorend karakter is in de nieuwe politieverordening afhan kelijk van de beoordeling door de burge meester of van het willekeurig en mo gelijk subjectieve oordeel van een po litieman. Dit gaat volgens de Jo-K.V.P. te ver. Mede met het oog hierop is de or ganisatie voorstandster van een verant woordingsplicht van de burgemeester aan de raad. Het artikel over homosexuelen in de nieuwe A.P.V. acht de Jo-K.V.P. uiter mate discriminerend. 77 De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren en de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Vogels heb ben zich beraden. Over de wijze waarop beide verenigin gen gecoördineerd zouden kunnen optre den als zich een olie-calamiteit op de Ne derlandse kust zou voordoen. Besloten is dat in een dergelijk geval de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels namens beide verenigingen naar buiten zal optreden o.a. bij contac ten met de overheid. Deze vereniging zal ook 't centrale punt zijn wanneer vogels gevaar lopen door olievelden op zee. In Enkhuizen heeft een felle brand het drie verdiepingen tellende laboratorium van Sluis Zaadhandel in de as gelegd. Met veel moeite wist de brandweer, die juist de jaarlijkse feestavond vierde, de nieu\ye gebouwen, die door middel van een luchtbrug met het laboratorium wa ren verbonden, te behouden. De schade van de brand, die vermoedelijk door kort sluiting in een koelmachine is ontstaan, loopt in de tonnen. De Groninger brandweer heeft zater dag een brand in de coöperatieve stro kartonfabriek „De Halm" in Hoogkerk bedwongen. Het vuur woedde in 700 ton oud papier. De schade wordt geraamd op ruim een ton. De installaties in de fa briek leden geen schade. Voor een aantal produktiviteitsacties zijn uit de voor dit doel bij het minis terie van economische Zaken beschikba re gelden subsidies ter beschikking ge steld aldus een mededeling van dit minis terie. Aan de commissie opvoering producti viteit is een subsidie van 60.000 toege kend. Dit is bestemd voor een onderzoek naar de bruikbaarheid en mogelijkheden van invoering van systemen voor produk- tiviteitstoerekening bij prestatie belonin gen. Aan de stichting Textielvak te Hengelo is een subsidie toegekend van 42.500 voor een sociologische onderzoek in de Twents-Ach terhoekse textielbedrij ven, waarvan de totale kosten 60.750 bedra gen. (Van onze correspondent) HEDEL. Drie onbekenden, van wie er zich één voordeed als politieagent, hebben een vergeefse poging gedaan om de Hedelse houthandelaar C. van de Bo- gert van zijn geld te beroven. Hij wérd in zijn auto door een als agent geklede man tot stoppen gedwongen en moest mee naar het „bureau". Met de „agent" naast zich reed de houthandelaar verder, totdat hij werd gedwongen een eenzame weg in te draaien. De heer Van de Bo- gert, die de zaak toen niet meer ver trouwde, weigerde dit, waarna twee man nen tevoorschijn kwamen, die hem sa men met de pseudo-agent te lijf wilden gaan. Er naderde echter een auto, waar op de drie rovers de benen namen. Zij zijn nog spoorloos. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Een appel voor de dorst" van Marcel Mithois. Regie: Fons Rademakers. Minerva Theater, Heemstede, dinsdag, 20.15 u.: Toneelgroep Ensemble: Caro van Eyck in „Elisabeth, de vrouw zonder man". Grote of Sint Bavokrek, dinsdag, 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „King Kong", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De boekaniers", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie op de divan", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed ge schoten, Matt Helm", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 uur: „Chinese avonturen in China", 14 j. Dinsdag: geen voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paris- Champagne", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lilith", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67). Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf" expositie van werken van 50 internatio nale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks geopend van 11-17 uur, zondags van 13-17 uur. Cruquius Museum, (Cruquiusweg, Heemstede), Historische stoommachines en maquette van Nederland met water standen en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22.30 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 8 mei. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van kunstwerken van het echtpaar Jorritsma. Dagelijks van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt), T.m. 30 april Stedebouwkundige tentoonstelling uit Osnabrück. Dagelijks van 10-17 u. Op zon en feestdagen van 13-17 u. Vishal (Grote Markt), T.m. 21 mei wer ken van kunstenaars uit Osnabrück. Da gelijks geopend van 10-17 uur. Op zon- en feestdagen van 13-17 uur. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voor j aarsbloemen. Concertgebouw, vandaag, 20 u.: Con cert door het Haarlemse Klavarscribo- accordeon club. MAANDAG 24 APRIL City, 20 u.: „De vrouw en het moeder schap". Stadsschouwburg, 20 u.: Musical „Heer lijk duurt 't langst", met Conny Stuart. DINSDAG 25 APRIL City, 20 u.: „De vrouw en het moeder schap". Stadsschouwburg, 20 u.: Musical „Heer lijk duurt 't langst", met Conny Stuart. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. MAANDAG 24 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nattlek". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De on gelooflijke overwinning". W.B. Theater, 20 u.: „The Bridge on the River Kwai" DINSDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nattlek". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De on gelooflijke overwinning". Station voor Utrecht. De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft het col lege van b. en w. van de gemeente Utrecht meegedeeld dat zij in principe heeft besloten zo spoedig mogelijk over te gaan tot stichting van een nieuwe halte „Utrecht Overvecht". Vraag naar politieoptreden. Het hoofdbe stuur van de pacifistisch Socialistische jongeren werkgroepen (PSJW) heeft de commissie voor Binnenlandse Zaken van de Tweede Kamer verzocht een onder zoek in te stellen naar het optreden van de politie bij de Vietnam-demonstratie op 15 april in Amsterdam. Kiesgerechtigden. Het centraal bureau voor de statistiek heeft de omvang vastgesteld van 't kiezerskorps voor de onlangs gehouden Tweede Kamer verkiezingen. Kiesgerechtigd waren 7.450.627 personen, 372837 van hen zijn niet bij de stembureaus verschenen, zo dat 7.077.790 (95%) hun stem hebben uitgebracht. Dit betekent een vrijwel ge lijke opkomst van de kiezers als in 1963, toen 95,1 percent aan de verkiezingen deelnam. Onder tractor geraakt. De 62-jarige R. C. Dam uit Rutten (Noordoostpolder) is bij landbouwwerkzaamheden op het be drijf van zijn zoon in Oostelijk Flevo land om het leven gekomen. Hij be stuurde een tractor, die kantelde en boven op hem viel. (Van onze coresponden) OTTERSUM In het Noordlimburg se plaatsje Ottersum ratelden in de nacht van zaterdag op zondag kogels uit een automatisch geweer. De schutter had het gemunt op de auto's, welke voor de deur stonden van het schoonmaakbedrijf van de heer M. Verstegen. De schoten wer den gelost uit een personenauto. Vier auto's van de heer Verstegen werden ge troffen. In een der auto's zaten zeven ko gelgaten. Ook ging nog een kogel dwars door de voordeur van de woning. De heer Verstegen is van oordeel dat het een soort wraakneming van een concurreren de beunhaas is. ADVERTENTIE Doclstraat J9 - Haarlem - Tel. 15252 Het KNMI deelt mee: Na het wegtrek ken van een storing, die ons land zondag voornamelijk in het zuiden wat regen bracht, kwam het weer onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Britse eilanden in de richting van ons land verplaatste. Er kwamen flinke op klaringen in voor, waarbij het 's nachts op vele plaatsen in het binnenland op de grond 2 tot 7 graden vroor. Bij IJsland is intussen een nieuwe oceaandepressie aangekomen. Het ziet er naar uit dat een afsplitsing ervan over de Britse eilanden in zuidoostelijke rich ting naar West-Europa zal trekken. Deze storing kan vooral in het westen van het land bewolking brengen. Of het bijbeho rend regengebied ons land zal bereiken, is nog niet zeker. Wel zal de komende nacht tijdens op klaringen vooral in het oosten van het land op vele plaatsen opnieuw nachtvorst optreden. Maximum- en minimum- c temperaturen vji x 5* c b binnen- en buitenland u ge Den Helder onbewolkt windst. 7 3 Ypenburg onbewolkt windst. 8 2 Vlissingen onbewolkt 0 8 3 Eelde onbewolkt wnw 8 -1 De Bilt onbewolkt nw 8 Twente onbewolkt windst. 7 -3 Eindhoven onbewolkt windst. 8 -3 Z.-Limburg onbewolkt wzw 6 -2 Helsinki half bew. n 7 -3 Stockholm onbewolkt nnw 7 -5 Oslo onbewolkt windst. 10 1 Kopenhagen onbewolkt n 7 3 Aberdeen regen zzo 10 3 Londen zw. bew. z 10 1 Amsterdam onbewolkt windst. 9 -2 Brussel onbewolkt no 0 Luxemburg onbewolkt n 7 -1 Parijs onbewolkt no 13 1 Bordeaux geh. bew. w 15 10 Grenoble geh. bew. no 13 7 Nice onbewolkt n 16 7 Berlijn onbewolkt nnw 8 0 Frankfort onbewolkt n 6 1 München sneeuw n 8 0 Zürich zw. bew. n 9 2 Genève zw. bew. no 10 4 Locarno onbewolkt windst. 17 0 Wenen zw. bew. nnw 11 2 Innsbruck sneeuw zw 8 0 Belgrado onbewolkt nw 6 0 Athene licht bew. w 20 9 Rome zw. bew. o 17 2 Barcelona onbewolkt windst. 16 9 Madrid licht bew. windst. 18 5 Mallorca onbewolkt windst. 17 5 Lissabon onbewolkt nnw 23 12 Dinsdag 25 april Zon op 5.24 uur; onder 19.33 uur. Maan op 21.48 uur; onder 5.44 uur. Maanstanden Volle maan24 april 13.03 uur Hoog en laag water in IJmliden Maandag 24 april Hoog water 3.20 uur en 15.43 uur. Laag water 11.26 uur en 23.50 uur. Dinsdag 25 april Hoog water 4.00 uur en 16.22 uur. Laag water 12.11 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2