Verenigingsnieuws uit de IJmond 'MM Philatelisten haalden hun harten op in Beverwijk Diepzuiger „Beverwijk 39" overgedragen Landdag 1968 van Rotary in Rotterdam VELO „DE HEILIGE VLAM" De Hervormde Toneelgroep met een probleemstuk Twee mannen gevlucht uit gestolen auto T entoonstelling voor huisvrouwen Geslipt tijdens hagelbui Nare afloop van stoeipartij Meisje op autoped aangereden Politiehonden in actie in Driehuis Ernstig ongeval bij Martin Staalfabriek Kotter met mijn in haven IJmuiden Nieuwe havensleper voor Rotterdam lj»MW Ook ruilen was mogelijk Ongevallen na verkeersfouten Kringvergadering Jehovah Getuigen Werkzaamheden ruilverkaveling vandaag begonnen Êm Af MAANDAG 24 APRIL 1967 „DE HEILIGE VLAM" van de betrekkelijk kort geleden gestorven En gelse auteur W. Somerset Maugham is een toneelspel, dat ondanks zijn relatieve ouderdom toch nog geenszins als verouderd kan worden be schouwd. De schrijver behandelde in dit stuk namelijk de bij uitstek precaire kwestie over een moeder, die zich het recht aanmatigt haar inva lide zoon het leven te benemen, teneinde hem aldus een ernstige desillusie in zijn jonge vrouw te besparen. Somerset Maugham heeft zich er echter zorgvuldig voor behoed op enige wijze in dit gevaarlijke probleem of het geoorloofd zou zijn een ongeneeslijk zieke te doden, om hem voor een groter lijden te behoeden partij te kiezen. Hij verkondigde nergens een eigen mening en bepaalde zich in hoofdzaak tot het „geval", dat hem als dramaturg een uitermate boeiend toneelspel heeft opgeleverd. Vandaar dat de aantrekkingskracht, die het stuk nog steeds op onze amateurs blijft uitoefenen, door de als een spannende thriller uitgewerkte intrige ge makkelijk valt te verklaren. Velsen-IJ muiden Succes in Hilversum van Algemeen Velser Bejaardenkoor ijl I ir Wê w' Hoe vlogen de duiven Chr. Besturenbonden bespraken streekplan Noordzeekanaalgebied HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 2743 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Beverwijk «r j In Heemskerk v VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET v iw \i 11 MET EEN RECENTE opvoering in het I ma beproefd en de resultaten van deze Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrand- poging kunnen verdienstelijk worden ge- laan heeft thans ook de Hervormde To- noemd. Dit wil niet zeggen dat de spelers neelgroep uit Umuiden haar krachten op de vele hun door de schrijve geboden kau dit lang niet gemakkelijk te spelen dra- sen ook volledig hebben aangewend om MAANDAG 24 APRIL Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor uitbarstingen. Vandaar ook de ongewens- Sexuele Hervorming, bibliotheek en in- te reacties in de zaal. daga^ond^an'l^b-lo^^uur!6^616 ^"1 /AN DE OVERIGE spelers kwam G Gem Openbare leeszaal en bibliotheek, Jansens als dr. Harvester als een der bes Plein 1945- 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant- ten voor de dag, naast de met een rus poort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor|tige beheersing gespeelde moeder van r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u.; Uitleenpost parochiezaal onder Petrus- kerk, Venusstraat 1, IJmuiden: 19 tot 21 u. de boeiende conflictstof van de voor de hand liggende dramatische spanningen te voorzien. Om dit te bereiken had re gisseur P. van Ginkel meer aandacht aan de tekst moeten schenken, door er de spelers op te wijzen dat de dialogen meestal te kleurloos werden behandeld Vooral C. Klein, die de invalide Maurice speelde, was in dit opzicht veel te onge nuanceerd, om daarbij in zijn scène met Stella acceptabel gespeeld door me vrouw G. Hundling-Poelstra, juist weer iets teveel te geven. Ook hierbij had de regie over het hoofd gezien, dat met so bere effecten dikwijls meer indruk wordt gemaakt dan met lichtelijk onbeheerste mevrouw R. Everink-van der Kolk heel goed was ook mevrouw C. de Haan-Maas land als de meer dan toegewijde ver pleegster, waarbij W. Mooy en E. Grave maker als Colin Tabret en majoor Licon da nog voldoende kunnen worden aan gemerkt. Mevrouw J. van Weelderen-de DINSDAG 25 APRIL I Zeeuw was tenslotte de traditionele dienst Zomeriust, Santpoort, 20.15 u.: Toneel- bode in een voorstelling, welke door het voorstelling door Toneelvereniging „Jan publiek over het algemeen in gespannen van Dommelen"; opgevoerd wordt „Het is I aandacht werd bekeken. nooit te laat". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 45, IJmuiden-Oost, 20 uur: Voorlichtings avond over kankerbestrijding en het Ko ningin Wilhelmina Fonds. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, 19.45 u.: Ouderavond Comité- school, lezing over de Mammoetwet door drs. Bierling, directeur Prins Bernhard HBS. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur IJmuiden en omgeving: van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, telef. 02550-5010; Velsen-Noord: 11-12 uur in gem. vergaderzaal, Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-12550; Santpoort: 15-16 uur in gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, na&? ^wll tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. Op het zaterdag in Hilversum gehou den Nederlands Koorfestival 1967, georga niseerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen en AVRO, heeft het Algemeen Velser Bejaar denkoor een derde prijs gewonnen. de Het koor stond onder leiding van me juffrouw Jeanne van Asselt. De Velsena ren wonnen met het verplichte nummer, Psalm 121 van J. P. Sweelinck, en met het'vrije nummer De vrolijke zangers van Max Bruch. Het progamma zal door de AVRO op een nog niet vastgestelde datum worden uitgezonden. Het Algemeen Velser Bejaardenkoor zal ter gelegenheid van de opening van havenmond IJmuiden op 15 juni welke, reeds hebben gemeld, zal ge schieden door koningin Juliana enige zangnummers ten gehore brengen. In de vroege zondagmorgenuren, even na vijf uur, meldde een Amsterdammer vanuit een telefooncel in IJmuiden aan de Velsense politie, dat hij een auto was na gereden tot de Engelmundusstraat. Toen de Amsterdammer de bestuurder wilde vragen waar hij een winkel in zeepieren zou kunnen vinden, sprongen er twee mannen uit de bestelauto, die hard weg liepen in de richting van de Velserdum- weg. Een onmiddellijk door de politie in gesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Van de achtergelaten bestelauto bleek het rechter portierraampje te zijn ver nield, terwijl het linker was geforceerd. De auto is ontvreemd op het parkeerter rein achter het raadhuis in IJmuiden. Op dit plein vertoonde een tweede auto van braak. In de nacht van vridjag op zaterdag zijn uit een op het parkeerterrein aan de Minister van Houtenlaan in Velsen ge parkeerde auto een fototoestel en een paraplu ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zondag is in de kabine van een bestelauto de gehe le bedrading los getrokken. De auto stond geparkeerd aan de Willemsbeekweg in IJmuiden. Waarschijnlijk heeft men met een valse sleutel het portier geopend De Stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting Velsen houdt op don derdag 27 april een tentoonstelling in de kantine van het raadhuis in IJmuiden die zowel 's middags als 's avonds geopend zal zijn. Op deze tentoonstelling kan men kennismaken met het werk van de stich- tin®- Tentoongesteld worden werkstuk ken van de verschillende cursussen, on der meer zelfgemaakte kleding, hoeden en accessoires, alsmede produkten van de cursus houtbewerking en bloemschikken en hapjes uit de fijne keuken. Voorts richt het Nederlands Zuivelbureau een stand in. De stichting kinderverzorging en opvoeding is vertegenwoordigd met een 'stand „Feestvieren in het gezin". Aan consumentenvoorlichting wordt veel aandacht besteed en voorts kan men tij dens de tentoonstelling inlichtingen in winnen over een twintigtal cursussen, die onder auspiciën van de stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting Velsen worden gegeven. Zaterdagmorgen om tien uur is een 33 jarige lasser uit Santpoort in de Broek bergenlaan in Santpoort-Noord met zijn auto uit de bocht geslipt tijdens een hagel bui. Hij reed tegen een lichtmast aan die afknapte. De lasser is met een diepe hoofdwond en een hersenschudding naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden ge bracht. Bij een stoeipartij op de schapenwei aan de Maasstraat in IJmuiden brak een ze ventienjarige jongen zaterdagmiddag op twee plaatsen zijn rechter sleutelbeen. Hij is door de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht. - ,v: -,/• wf r; mm. i{'\-rnt -mM v -A - H0? I Een negenjarig meisje reed zaterdag- middag tegen vier uur op haar autoped Een politiehond in actie op het terrein over het trottoir van de Planetenweg in nan de politiehondenvereniging Ymondin IJmuiden. Bij de voetgangersoversteek- Driehuis, waar gisteren onder auspiciën plaats reed zij plotseling de rijbaan op. van de Koninklijke Nederlandse Pohtie- hond Vereniging de eerste ronde van de competitie voor politiehonden werd ge houden. 's Morgens hadden de gehoorzaamheids oefeningen plaats en 's middags kwamen de praktijkoefeningen aan bod; het meer spectaculaire werk, waarbij een zoge naamde boef na een vluchtpoging tot staan diende te worden gebracht. De uitslagen luiden als volgt: 1. W. Gie- les van de politiehond vereniging „Spaar nest ad", Haarlem met 295 punten, 2. Pees van de p.h.v. Insulinde, Amsterdam Een juist passerende automobilist kon haar niet meer ontwijken. Het meisje brak bij de aanrijding haar linker been. In de Martin Staalfabriek van Hoog ovens is de 47-jarige W. C. Lauwers uit Beverwijk een vrij ernstig ongeluk over-, - i, komen, toen hij als bedieningsman van I tnet 290 punten, 3. .1. vanBrerova p. een motorschop vuil in een met vloeibare slak gevulde slakkenpan wilde scheppen. De pan was namelijk juist gevuld, toen de heer Lauwers de naast de pan geval len slak met zijn motorschop opruimde en in de pan stortte. Echter was ter plaatse even tevoren gespoten, zodat er vocht mee de pan in ging, waardoor een heftige re actie ontstond en vloeibaar staal over de rand van de pan op de motorschop vloeide. Deze vloog in brand. De bedieningsman slaagde erin zelf uit zijn voertuig te ko men en is met brandwonden overdekt ter stond naar het Rode Kruisziekenhuis over gebracht. DE IJMONDEN. Van de postduivenhou- I dersvereniging De IJmonden" (zaterdagvliegers! te IJmuiden namen 165 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand I van 103 km De lossing van de duiven geschied de om 1015 uur. Een duif van J Suurmond bereikte als eerste het hok om 11.51.19 uur; de laatste prijsduif om 12.01 uur. De leden van de N.A.B.V P. dienen zaterdag I hun duiven zo vroeg mogelijk los te laten. De f lossingsberichten voor de zaterdagvliegers komen om 8.30 uur op Hilversum II en om 9 uur op Hilversum I. De uitslag was als volgt: J. Suurmond 1, 5, 11. 23. 26 en 31; S. Hoekstra 2. 17, 18 en 29; C de Jong 3 en 24; J. v. d. Klugt 4, 14 en 32; H Kunst 6, 9, 10 en 15; J van Duyn 7, 20 en I 22; A. van Slooten 8 en 33; P. Kramer 12; R. Strijker 13; A. Broek 16; L. Knapen 19; P. v. d. Plas 21 en 27; H. Haver 25; Klinkenberg-Jansen 28 en 30. „Spaarnestad", met 276 punten, 4 Stalman van ph.v. Bussum, 5. J. Koning van p.h.v. „Spaarnestad" met 260 pun ten, 6. J. Scheffer van p.h.v. „Ymond Driehuis met 232 punten. Toen de kotter Scheveningen 67 zater dag de Scheveningse haven binnenliep met een magnetische mijn aan boord, werd het schip naar de IJmuidense haven verwezen, waar het 's avonds om twintig over elf arriveerde. 's Zondagsmorgens om twintig over acht is de mijn door personeel van H.M. Bome" op de Noordzee voor Wijk aan Zee tot ontploffing gebracht. Tijdens een zaterdag gehouden kader vergadering, belegd door de Christelijke besturenbonden de plaatselijke centra les van het C.N.V. van Amsterdam, Beverwijk, Haarlem, IJmuiden en Zaandam werd uitvoerig gesproken over het Streek plan Noordzeekanaalgebied. De vergadering sprak uit, dat bij de ontwikkeling van de streek bijzondere aandacht zal moeten worden geschonken aan de leefbaarheid. In het bijzonder zal moeten worden gelet op de bestrijding van de lucht- en watervervuiling en het zo snel mogelijk voorzien in de behoefte aan recreatiegebieden. Voor wat betreft de volkshuisvesting in de ontworpen woongebieden was men van mening dat de voorkeur moet worden ge geven aan de bouw van eengezinswonin gen boven die van flats. Voor zover het in haar vermogen ligt, zal de Christelijke Vakbeweging medewer ken aan een harmonische ontwikkeling van de streek. Volgend jaar zal de N.V. Nieuwe Rotter damse sleepdienst de beschikking krijgen over een nieuwe havensleper, die met een vermogen van 3400 pk veruit de grootste zal zijn van de dienst en tot de grootste havenslepers ter wereld zal gaan behoren. De sleper, waarvan nog niet be kend is waar hij zal worden gebouwd, gaat ruim drie miljoen gulden kosten. Het vaartuig wordt 36 meter lang, 11 meter breed en zal een diepgang van maximaal 4.70 meter hebben. ADVERTENTIE MAANDAG 24 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Vrije dramatische expressie, docenten Sas- kia Verwayen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: schilde ren en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, door „De Gieteling". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: tekenen o.l.v. de heer Barendse, door Kennemerstaten. Schoolgebouw IJsselstraat, Oosterwijk, 20 u.: Jaarvergadering afd. Vrouwengroep P.v.d.A. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, H. Burger- j straat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17.30 en 19-21 u„ jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Oosterwijk, volw.: 15-17.30 uur; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 19- 21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. DINSDAG 25 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur: Toneel voor jongeren, vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: Bejaardengymnastiek, o.l.v. mevr. W. R. Flieringade Voogt door St. Recreatie Bejaarden. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u.: Koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gebouw Wijkerbaan, Kennedyplein 3a, 20 u.: Gespreksavond door N.V.V.-Jonge- rencontact. Kennemer Theater, 20 u.: Avond ver zorgd door Produktschap in Groenten en Fruit, voor Kath. Vrouwengilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk; Beverwijk, H. Burger straat 70, volw.: 15-17.30 u1., jeugd: 15.30 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; T'- De expositie-annex-ruilbeurs, weike zon dag tussen half elf en vijf uur door de Kennemer Postzegelclub en de postzegel vereniging „Heemskerk" in het Kenne mer Theater in Beverwijk werd gehouden, is een bijzonder geslaagd evenement ge worden. Naast de veelbesproken mobiele post zegelexpositie van de Crown Agent Stamp Bureau uit Engeland, welke voor het eerst werd uitgeleend aan een postzegelvereni ging op het vasteland van Europa, heb ben de beide organiserende verenigingen ook een tentoonstelling opgebouwd. De op zet van deze tentoonstelling was de be zoeker te informeren over de manier, waarop men postzegels kan verzamelen. Vanzelfsprekend omvatte het tentoonge stelde slechts een kleine greep uit de ve le mogelijkheden, die de filatelie als hob by te bieden heeft. Iedere filatelist ver zamelt immers naar eigen inzicht, smaak en voorkeur. Voorts werd hierbij aangegeven, hoe men per se niet verzamelen moet, hoe het wel kan en wat mogelijk de beste opzet van een verzameling is. Ook werd men Op de Scheepswerf in Spaarndam is de diepzuiger „Beverwijk 39" door directeur G. P. Stapel officieel over gedragen aan de opdrachtgeefster, de Beverwijkse firma Van Hattum en Blankevoort n.v. in de persoon van de directeur, de heer F. van Hattum. Het was een feestelijke maar ook wat gure bijeenkomst op de brug van het schip waar de ge nodigden gestriemd werden door een koude westenwind. Onder de aan wezigen bevonden zich onder meer vertegenwoordigers van het college van B. en W. van de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, be nevens functionarissen van de Haarlemse Havendienst. Het hijsen van de bedrijfsvlag van de Bever wijkse firma ging met applaus ge paard. Na afloop deed het dorstige en koude gezelschap zich tegoed aan grote „flütes" champagne. Het schip is ruim vijfenzeventig meter lang en elf meter breed. Het totale ver mogen van de motoren bedraagt 2450 pk. De zandpomp wordt aan gedreven door een elektromotor die 1200 pk ontwikkelt. De Velsense brandweer rukte zondag middag om half vijf uit voor een berm- .w„„ brand aan de Wenckebachstr. in Velsen Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-1 Noord. Hoewel de brandweer het vuur I _1 iIrnn 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: geslo ten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u. spoedig meester was kon niet worden voorkomen dat ongeveer honderdvijftig vierkante meter ruigte verbrandde. Tijdens de 36ste landdag van de Rotari an International die dit weekeinde in de gemeente Velsen werd gehouden door de leden van het 158ste district, is de heer J. J. Esen uit Alkmaar tot gouverneur herkozen voor het Rotary-jaar 1968-1969. De volgende landdag van het district wordt in 1969 in Hoogeveen gehouden. In 1968 is er een landdag van alle Neder landse districten in Rotterdam. Hoogtepunt van de bijeenkomst op za terdag was de voordracht van prof. dr. H. W. Julius lid van de Haagse club. De heer Julius sprak over „Wetenschap en samenleving, thans en straks". Spre ker zette uiteeen, wat naar zijn mening de wetenschap in de toekomst voor de sa menleving zal betekenen. Hij voorzag, dat de wetenschap uiteindelijk nog meer gespecialiseerd zal worden, hetgeen de massa moet aanvaarden. Of weigeren zo als veel jongeren thans reeds doen. Een tussenweg is er echter niet. Prof. Julius dacht, dat de onderwerping van de samen leving aan de wetenschap wellicht aan- Een 31-jarige woninginrichter uit Alk maar reed zaterdagavond om half twaalf met zijn personenauto op de Havenkade in IJmuiden. Toen hij linksaf de Fulton- straat in wilde slaan naderde er een te genligger. De Alkmaarder week te veel naar rechts uit om een aanrijding te voor komen, maar bij botste daarbij tegen een vaardbaar kan worden gemaakt door we- aan de rechterzijde van de rijbaan staan- tenschappelijk na te gaan wat de mens is. de boom. De woninginrichter kreeg een Ook een herstel van het geloof kan daar- hoofdwond. Een mede-inzittende, zijn 32- bij belangrijk zijn. jarige in IJmuiden wonende broer, is met Eerder op de dag hadden de aanwezi- een hoofdwond en een hersenschudding gen intens genoten van een optreden van door de Ongevallendienst naar het Anto- het Haarlems Jeugdorkest onder leiding niusziekenhuis gebracht, van André Kaart, dat heel goed speelde. Van de diverse uitstapje binnen en bui- Zondagmiddag om half vier ontstond op ten de gemeente vielen met name de be-1 het kruispunt WijkerstraatwegStrating- zoeken aan Hoogovens en aan een hes- plantsoen een botsing tussen een bestel- trawler en 'n zeesleper erg in de smaak. I auto bestuurd door een 53-jarige bakker Het Amerikaanse meisje Margaret Lee I uit Koedijk en een 24-jarige bromfietser, Savoldi, dat gaste van de club van Vel-1 een Spaanse Hoogovenarbeider, verblij- op deze expositie geadviseerd over de wij ze van gebruiken en verzorgen van de zegels alsmede over de te verzamelen thema's zoals ruimtevaart, wapens, ge bouwen, vlaggen, fauna, sport en schepen. Aan de diverse tafeltjes werd een le vendige handel bedreven en verwisselde menig zegel van eigenaar. Ruim 1200 getuigen van Jehovah van kring II hebben vrijdag tot en met zondag in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk hun halfjaarlijkse vergadering gehouden. Uit Haarlem en omgeving waren 440 afge vaardigden, die de voorzitter in zijn ope ningstoespraak hoorden zeggen, dat zij bij hun geloof volharding moesten voegen. Dit was tevens het thema van-deze bijeen komst. De goede organisatorische opbouw van deze massale bijeenkomst bleek wel uit de vele taken, die door diverse vrijwilli gers werden behartigd. Vandaag beginnen de werkzaamheden rond de ruilverkaveling „IJmond-Noord". Als eerste onderdeel wordt de Creutz- berglaan doorgetrokken naar de Voorweg. In een later stadium wordt de Voorweg doorgetrokken naar de Oudendijk, waar door voor een aantal bedrijven een veel betere verbinding tot stand komt. Er wordt naar gestreefd met de wegen bin nen drie maanden in gebruik te kunnen nemen, zodat men deze zomer reeds van de verbeteringen kan profiteren. Het werk is gegund aan het aannemersbe drijf J. de Bie uit Beverwijk. sen is, gaf in het Nederlands haar indruk ken weer van haar verblijf in ons land. Zij vertelde over de verschillen in levens wijze in het gezin en op school in Neder land en de Verenigde Staten. De wissel beker van deze landdag werd gewonnen] door de club Winschoten, die naar verhou ding met het grootste aantal leden verte genwoordigd was en bovendien de groot ste afstand had afgelegd. vend in Euro Casa te Beverwijk. Bij het afslaan sneed de bestuurder van de be stelauto de bromfietser de weg af. De Spanjaard sloeg over het stuur van zijn bromfiets heen en kwam enkele meters verder op het wegdek terecht. Met smj- wonden aan zijn linker been en een her senschudding is hij eerst naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk en ver volgens naar Euro Casa gebracht. ADVERTENTIE WASMACHINES "koelkasten ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 UMUIDEN-O. - TEL. 5198

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5