Bergholtz in selectie voor oranje Manchester United dichter bij de titel TONNY VAN LEEUWEN Feijenoord en Sparta hielden de strohalm nog goed vast revancheerde zich tegen Ajax dat langer moet wachten op feestdag Elinkwijk had het niet moeilijk Telstar op degradatieplaats na nederlaag in Maastricht Velsense ploeg kreeg wel kansen, maar greep ze niet DHC wil fusie met Xerxes zeker van toekomst mémrnm(Van onze corr^p°ndent) Fortuna '54 niet pip Bondscoach Georg Kessler heeft naast Jan Mulder een tweede Anderlecht-spe- ler opgenomen in de selectieploeg voor het Nederlands elftal, Gerard Bergholtz. De selectiegroep, die woensdag 26 april voor de centrale training op het KNVB- sportcentrum in Zeist, ter voorbereiding op de interlandwedstrijd tegen Hongarije op 10 mei, bijeenkomt, ziet er als volgt uit: Pim Doesburg (Sparta), Tonny van Leeuwen (GVAV), Frits Flinkevleugel (DWS), Wim Suurbier (Ajax), Rinus Is- real en Cor Veldhoen (Feijenoord), Piet de Zoete (ADO), Peter Kemper (PSV), Henk Groot, Ben Muller, Piet Keizer, Klaas Nuninga en Sjaak Swart (allen Ajax), Van der Kuylen (PSV), Hans Eykenbroek (Sparta) en Jan Mulder en Gerard Bergholtz (beiden Anderlecht). DHC uit Delft voert fusiebesprekingen met Xerxes, waardoor Delft in plaats van een tweede-divisieclub, DHC is in de gradatiegevaar, een eredivisieclub rijker kan worden. Deze fusiebesprekingen staan niet op losse schroeven. Van de talrijke clubs, die naar de hand van Xerxes din gen, maakt DHC '66 naar wij verne men wel de beste kans. De afstand Rotterdam-Delft wordt nog ternauwernood als een bezwaar gezien. Het terrein, dat Xerxes door de gemeente Rotterdam is toegewezen, ligt op schotafstand van het sportpark aan de Delftse Brasserskade Zowel de gemeente Delft als de industrie in deze gemeente is bij de fusiebespre kingen geïnteresseerd. Pim Doesburg van Sparta slaat de bal weg boven het fioofd van Piet Kruiver (DWS). Ondanks een gelijkspel (0-0) tegen Sun derland is Manchester United, de ploeg van Denis Law, Bobby Charlton, Nobby Stiles en George Best weer een stap dich ter bij het Engelse kampioenschap geko men. Want ook Nottingham Forest, de voornaamste concurrent van Manchester, kwam niet verder dan een gelijkspel: 1-1 tegen Arsenal. Manchester United heeft hierdoor met nog drie wedstrijden te spe len een voorsprong van drie punten. Voor het opmerkelijke resultaat zorgde West Bromwich Albion, dat Liverpool dit seizoen de eerste nederlaag op eigen ter rein toebracht. De Londenaren zijn na de ze overwinning weer iets verder van de degradatiezone verwijderd, in tegenstel ling tot Aston Villa en Southampton, die beiden verloren. Wolverhampton Wanderers, dat in 1965 naar de tweede divisie degradeerde, ver overde weer een plaats in de eerste divi sie dankzij een overwinning op Bury: 4-1. Naast Wolverhampton zal waarschijnlijk ook Coventry City, dat tegen Cardiff City gelijkspeelde, naar de eerste divisie pro moveren. De uitslagen zijn: Arsenal - Nottingha Forest 1-1, Aston Vil la - Burnley 0-1, Blackpool - Everton 0-1, Chelsea - Stoke City 1-0, Leicester City - Sheffield United 2-2, Liverpool - West Bromwich Albion 0-1, Manchester City - Fulham 3-0, Sheffield Wednesday - New castle United 0-0, Southampton - Totten ham Hotspur 0-1, Sunderland - Manches ter United 0-0, Westham United - Leeds United 0-1. Op de 29ste competitiedag van de Bun- desliga viel niet minder dan zes keer een 1-1 gelijkspel te noteren. Ook koplo per Eintracht Braunschweig kwam ver rassend tot deze uitslag nadat het tegen het in degradatiezorgen verkerende For- tuna Düsseldorf lange tijd tegen een 1-0 achterstand had opgekeken. Pas in de 88ste minuut redde achterspeler Moll zijn team van een dreigende nederlaag. Ook Eintracht Frankfurt kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen het op de vijfde plaats staande Kaiserslautern, dat voor zijn allerlaatste kans op een kam pioenstitel vocht. München 1860 profiteer de niet van deze misstap van beide kop lopers en ging tegen Karlsruhe met 3-1 ten onder. Braunschweig heeft nu 38 pun ten en Frankfurt 36. Karlsruhe - Muchen 1860 3-1; Bay ern München - Stuttgart 1-1, Borussia - Mönchengladbach - Werder Bremen 1-1 Hamburger SV - Schalke 1-1, Rotweiss Essen - Nürnberg 1-1, Kaiserslautern Eintracht Frankfurt 1-1, Borussia Dort mund - Duisburg 4-1, Hannover '96 - FC Köln 0-1, Fortuna Düsseldorf - Eintracht Braunschweig 1-1. In België is het verschil tussen leider Anderlecht en achtervolger FC Brugge één punt gebleven. Anderlecht versloeg Charleroi met 2-0 en Brugge was Meche len met 1-0 de baas. Met nog drie wed strijden te spelen heeft Anderlecht 42 punten verzameld. Internationale moest in Italië dit week «inde genoegen nemen met een 0-0 gelijk spel tegen Lazio. De voorsprong op Ju- ventus is met nog 5 wedstrijden te spe len drie punten geworden, want Juventus versloeg Venetië met 2-1. In Portugal was de nederlaag van lei der Benfica uit, tegen Setubal met 3-2 het meest opvallende feit. Academica speelde met 1-1 gelijk en liep dus een punt in. Benfica heeft met nog 2 wedstrij den te spelen 39 punten en Academica heeft er 37. Het ziet ernaar uit, dat de hulp aan Fortuna '54 in Geleen niet voldoende zal zijn en bovendien niet snel genoeg gebo den kan worden om de eredivisieclub voor Geleen te behouden. De mogelijk heid van fusie met het Brunssumse Lim burgia wordt opengehouden. De nieuwe Fortuna '54Limburgcombinatie zal dan waarschijnlijk het stadion in Heerlen gaan bespelen. De voetbalwedstrijd GriekenlandOos tenrijk, die gisteren gespeeld had moeten worden, is in verband met de militaire staatsgreep in Griekenland niet doorge gaan. De Oostenrijkse spelers, die zich al in Griekenland bevonden, zouden Grie kenland ontmoeten in een wedstrijd voor groep 3 van het toernooi om het Europe se kampioenschap voor landenteams. De Rotterdamse ploegen Feijenoord en Sparta hebben hun kleine kansen op de eerste plaats behouden door overwinnin gen op Fortuna '54 en DWS. Het uiter mate zwakke, zonder een greintje vecht lust spelende Fortuna '54 is er met een nederlaag van 0-3 tegen Feijenoord nog goed vanaf gekomen. Als de ongeïnspi reerd spelende Rotterdammers slechts een derde van de talrijke kansen hadden gebruikt, dan zou de score tot 6-0 of 7-0 zijn opgelopen. Vooral de goed spelende Moulijn heeft zijn medespelers vaak prachtige schiet kansen geboden, maar de Feijenoorders sprongen er zo slordig mee om, dat het tot de 43ste minuut duurde voordat de Zweed Harry Bild de score kon openen. Kort daarna scoorde de Zweed opnieuw, maar scheidsrechter Regtop kon deze treffer niet goedkeuren, omdat hij juist voor de rust had gefloten. Fortuna '54 is er na de rust helemaal niet meer aan te pas gekomen. Dat de voorsprong van (Van onze sportredactie) Het rugnummer, waarmee Piet Fransen het veld opkwam, elf, was 89 minuten van de wedstrijd Ajax GVAV volkomen misplaatst, want natuurlijk speelde de oud-internatio nal zijn vertrouwde rol op het middenveld. Maar in die ene minuut, dat hij zich wel als linksbuiten mani festeerde, werd de eerste thuisneder laag van de landskampioen geboren. Wim Suurbier kreeg van zijn doel man de bal toegeworpen: Fransen schoot als een terrier toe om de ver raste Ajaxback de bal te ontfutselen; Bals liep vervolgens veel te ver uit en toen was het voor de toegeschoten Ole Fritsen niet zo moeilijk de voor zet van zijn ploeggenoot in een doel punt om te zetten, 01. In het resterende uur van de wedstrijd was een andere Groninger aan de beurt de aandacht van de volle tribunes ge vangen te houden: doelman Tonnie van Leeuwen. Een voluit aanvallend Ajax heeft een uur lang met geweldige ener gie de al even geweldige keeperskwalitei ten van deze Van Leeuwen getoetst. Het resultaat was een groot herstel van het zelfvertrouwen van de GVAV-doelman, die met de toename van de druk op zijn doel beter in vorm kwam. Het moet gezegd, ook de andere Groningse verdedigers (aanvallers telde de ploeg ook eigenlijk niet), hielden tot de aller laatste seconde het hoofd koel. Beuvink, de bewaker van Cruijff, degradeerde de nationale topscorer tot een matige voet baller, terwijl Koeman en Petterson hun doelman enkele keren beslissend op de doellijn assisteerden. Aanvallend had GVAV dus weinig in te brengen, dat hoofdstuk werd door Ajax geschreven. Binnen een kwartier hadden de Amsterdammers al zeven corners mo gen nemen, zonder daar echter een Oost- Duits effect in te kunnen leggen. In to taal mocht Ajax er 19 nemen en GVAV geen een.De opbrengst van al deze halve goals" was dus uiters mager. Wel adembenemende tonelen voor de veste van Van Leeuwen, twee keer een schot tegen paal en lat van Cruijff en Van Duivenbode en twee reddingen op de laatste lijn. De wedstrijd eindigde er ook mee, want een keiharde schuiver van Nu ninga werd door Koeman corner gewerkt Deze corner liet de goed leidende Dorp mans echter niet meer nemen. Gezien het resultaat van de 19 voorafgaande geen rampzalige beslissing. Feijenoord dan ook niet groter werd dan 3-0 (Venneker en Haak) pleit niet voor de aanvalskracht van de stadionbewoners. De straffe wind en de snelle grasmat waren factoren, die de bal vaak tot een weerbarstig en moeilijk controleerbaar voorwerp maakten. Maar dat kan» niet als afdoend excuus gelden voor het minder goede spel van beide ploegen. Sparta was in de eerste helft vrijwel voortdu rend in de aanval maar vooral de actieve Bosveld en ook Madsen zagen hun op mars soms op niet al te elegante wijze gestuit. De magnifieke kopbal waarmee Bouman de overigens goede DWS-doel- man Schrijvers versloeg, kon de ontmoe ting beslist niet redden. In de tweede helft werd er iets beter en ook wat vinniger gespeeld omdat DWS zich niet zonder meer bij 'n nederlaag wil de neerleggen In de eindfase kregen de Amsterdammers het begeerde gelijke spel toch nog binnen bereik. De schoten van Van der Loop, Flinkevleugel en Kruiver waren echter niet zuiver genoeg gericht. Dankzij voortreffelijk werk van doel man Thie na rust heeft ADO Go Ahead in Deventer van een overwinning kunnen afhouden. Voor rust waren de Hagenaars gevaarlijker dan hun gastheren. Doelman Van Zoghei bleek deze middag niet zo best op dreef. Daarvan wisten de ADO- ers slechts eenmaal te profiteren. In de 30e minuut slaagde Maassen erin de bal uit een vrije schop in te koppen. Maar twee minuten daarvoor had Veenstra een wegens ongeoorloofd aanvallen van Res- sel toegekende strafschop Go Ahead aan een 1-0 voorsprong geholpen. Een bijzonder zwak spelend DOS heeft in Utrecht een evenmin imponerend Xer xes niet van de winst af kunnen houden. In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd won Xerxes met 2-1. Slechts twee redelijke aanvallen van Xerxes binnen een tijdsbestek van twee minuten legden de basis voor de Rotter damse overwinning. Eerst was het Ja cobs, die een voorzet van Hanegem in kopte en even later kwam Klein jan alleen voor doelman Hoogeveen en dat beteken de 0-2. Na de rust ging DOS volledig in de aan val en toen doelman Treytel na een half uur de doorgebroken Van Renswouw met een enorme duw tegen de grond werkte, werd de Rotterdamse doelman door scheidsrechter Bus naar de kleedkamer verwezen. Hanegem nam toen de plaats onder de lat in. Verder dan een doelpunt van Van Renswouw kwam DOS echter niet. Al in de eerste minuut liet de NAC-doel man Korebrits zich verrassen door een schuiver van Van der Kuylen (1-0). Twin tig minuten later moest hij zich tweemaal achtereen gewonnen geven voor schoten van Van den Dungen, die na het uitvallen van Schrijvers in de Eindhovense voor hoede was terecht gekomen (3-0). Pelkmans zorgde in de 33e minuut voor 3-1, maar pas in de slotfase konden Vis- schers en Ab Graammans doelman Boersma het gelijke spel afdwingen. Elinkwijk heeft een vrij gemakkelijke middag gehad tegen Willem II. De Til- burgse ploeg speelde namelijk slecht, liep zich steeds vast in de Elinkwijkse buiten- spelval en kreeg zegge en schrijve één goede scoringskans. Dat was na een half uur, toen Senders de bal voor de voeten van Timmermans schoof, maar Willem U's voormalige goalgetter schoot op de lat. Elinkwijk, dat wat sneller en directer speelde, had toen al de leiding, dank zij een kopbal van Van der Merkt in de zesde minuut. Willem II was na de rust wel wat sterker maar nooit gevaar lijk. De spanning voor de ruim 1.000 Utrechtse supporters brak pas vijf minu ten voor het einde toen Oomens de ver diende overwinning veilig stelde Onder de toeschouwers bevond zich ook Jaap van der Leek, die hoogstwaarschijnlijk als trainer bij Willem II zal terugkeren. (Van onze correspondent) Er was eigenlijk geen enkele reden om van de tweede helft bij MVV Telstar nog iets goeds te verwachten. Vriens van Willem II kan Oomens van Elinkwijk niet afstoppen. De grensrechter houdt in de gaten of alles volgens de regels gebeurt. Terwijl de aanval van Telstar had blijk gegeven van een grote onmacht tegenover de hechte verdediging van MVV, had de Maastrichtse ploeg zelf al tweemaal de bal achter doelman Stuy gejaagd. Het bericht, dat de ruststand bij Willem IIElinkwijk 01 was, bleek al evenmin bevorder lijk voor het moreel van de gasten uit Velsen. Merkwaardig genoeg kwam er echter na de thee een ander Telstar in het veld, met een voor hoede die nu ook zelf een vuist kon maken. een vrij veld voor zich en hij liet zich ook niet door het uitlopen van doelman Körver weerhouden, 3-1. Körver zou daar na nog driemaal uit zijn goal moeten ko men. Tweemaal was hij tijdig terug om een schot van Bond en een kopbal van André te keren. De 3de keer toen hij op nieuw door André gepasseerd werd ging de bal naastDe zege van Elinkwijk over Willem II betekende, dat Telstar op de degradatieplaats was beland. V/1:-T - Daarvoor zorgde André, die zijn plaats in de verdediging had afgestaan aan Alt- hoff. Hij ontpopte zich als een permanent gevaar voor de verdediging van MVV, die voorheen niet de minste moeite had met Telstar's offensieve acties. Helaas moest Telstar achttien minuten na de rust de tegenslag incasseren van een derde doel punt van MVV, gescoord bij een uitval tijdens een periode van overwicht van de gasten. Verdiend kwam Telstar daarna nog op 3-1 en vooral door het toedoen van André heeft de verdediging van MW, niet zon der geluk, aan veel kritieke situaties het hoofd moeten bieden. Na tien minuten in de eerste helft rea geerde doelman Stuy te laat op een voor zet van Brokamp. Hoog opspringend kopte Wullems de bal over Stuy heen in het ver laten doel, 1-0. Twintig minuten later vloog een mislukt schot van Brokamp voorlangs doelman Stuy, doch de toe stormende Geurten schoot alsnog raak, 2-0. De aanvallen van Telstar mochten nau welijks naam hebben. Ver opgedrongen bood André een schietkans aan Bond, maar de bal ging langs de verkeerde kant van de paal. En bij een of fensieve actie van Kort ging diens schot voorlangs het doel. De aanwezigheid van André bracht na de rust nieuw leven in de (aanvals) brouwerij van Telstar, maar na achttien minuten voerde een verre trap van Hoenen de bal op de rechtervleu gel naar Wullems. Na zijn voorzet nam Geurten de bal ineens op zijn slof, 3-0. Door goed voorbereidend werk van An dré kreeg Bond na achtentwintig minuten 1

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9