Vermaan aan ouders: „Houdt medicijnen weg bij kinderen! Per dag 180 keer alarm voor kleuters die „snoepjes" vonden w Conferentie met Belgen over verkeersveiligheid Baby wordt deze week verwacht BBBB maak 'n Kort en bondig n ittaranka meubelen uw matras APOTHEKERSORGANISATIE 125 JAAR Jongen werd door ankertouw in zee getrokken Doden in het verkeer KI-luchtbrug naar Rome ProfPlate: A. E. M. Duynstee staatssecretaris Europavlag gaat naar Breda Geen geloop meer voor ambtenaren Christelijke partijen spraken over vernieuwing Het ei en de kip Man, die zijn vrouw doodde, is niet krankzinnig Den Uyl vraagt standpunt van regering Het blijft zonnig 2 ËMÉIff lillllIB Haarlems malrassenhuis DINSDAG 25 APRIL 1967 mmm In Arihem: „Johnson moordenaar": vijftien dagen Griekse staatsgreep Haarlem LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Velsen-IJ muiden te dun of veïsleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie 10.— tot ƒ25.— voor uw oude spiraal of ledikant De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter Bevordering der Pharmacie heeft in de Amsterdamse RAI haar 125-jarig bestaan gevierd. Prof. dr. E. M. Cohen hield daar de door hem geschreven folder „Zorg dat hij er niet bij kan" ten doop, welke in een oplage van 700.000 exempla ren door alle apothekers en apotheekhou dende artsen wordt verspreid. Deze fol der houdt een ernstige waarschuwing in tegen de ontstellende zorgeloosheid met geneesmiddelen in vele gezinnen. In ons land wordt gemiddeld 180 maal per dag alarm geslagen omdat kin deren ergens in huis buisjes met „snoep jes" hebben gevonden. Met een paar van die „snoepjes" krijgen zij soms een le vensgevaarlijke dosis van een gif binnen. Van de honderd vergif tigingsge- vallen hebben er tachtig betrekking op kinderen van zorgeloze ouders die buis jes met medicijnen niet goed hebben opgeborgen. De voorzitter van de jubilerende or ganisatie, dr. J. H. M. Winters, roerde in zijn feestrede enkele actuele kwes ties aan. Hij noemde de sociale zeker heid van de apotheker, in het bijzonder zijn oudedagsvoorziening, nog verre van De 16-jarige Jouke van der Werf uit Harlingen is maandagavond verdronken in de Waddenzee. Bij Terschelling stootte de kotter, waarop hij meevoer, aan de grond. Bij het uitzetten van het anker sloeg het touw om de benen van de jon gen, waardoor deze overboord werd ge trokken. Negen kotters, die in de nabijheid aan het vissen waren, zijn direct naar de drenkeling gaan zoeken. Tegen half tien 's avonds werd het stoffelijk overschot door een van de vissers uit zee opgehaald. In Den Haag is de 83-jarige P. Witzier overleden aan de verwondingen die hij bij een verkeersongeluk had opgelopen. Hij werd in zijn invalidenwagentje aange reden door een auto, toen hij plotseling linksaf sloeg. Tussen Rijswijk en Den Haag is een tienjarig jongetje door een sneltrein uit Amsterdam overreden. Het kind was op slag dood. Het ongeluk gebeurde op de spoordijk bij een viaduct. De jongen was over de afrastering geklommen en op de spoorbaan gaan lopen. De achttienjarige Maria Spruit uit Rot terdam is op een zebrapad bij de Rochus- senstraat-Pieter de Hooghbrug aangere den door een truck met oplegger. Bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis bleek dat ze was overleden. In een ziekenhuis in Den Haag is de 65- jarige L. de Koning uit deze stad over leden aan de gevolgen van een verkeers ongeval, waarbij hij zondagochtend be trokken was. De man was op het kruis punt Loosduinseweg-Regentesselaan-Paul Krugerlaan in Den Haag met zijn auto aangereden door een andere personen auto. Het achtjarig jongetje P. van Donk uit Streefkerk is bij het oversteken van de Dorpsstraat in zijn woonplaats door een vrachtauto aangereden. Hij was op slag dood. Het jongetje was op een verjaar dagpartijtje geweest en rende na afloop daarvan zonder voldoende op het verkeer te letten de straat op. Door onbekende oorzaak is de dertigja rige J. de Wit uit Tilburg zondagnacht op de Broekhovenseweg in zijn woon plaats met zijn bromfiets tegen een in een parkeerhaven staande auto gebotst. De man viel ongelukkig tegen de trottoir band en overleed ter plaatse. Aan het Zuideropgaande te Hollandsche- veld is de tienjarige A. J. Krabbé aan gereden door een auto. In het ziekenhuis te Hoogeveen is hij aan zijn verwondin gen overleden. Omstreeks half een gistermiddag is tus sen Rijswijk en Den Haag het negenjarig jongetje B. G. L. Oostdam uit Den Haag door een sneltrein uit Amsterdam overre den. Het kind was op slag dood. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Katholieke Illustratie zal paus Paulus verscheidene honderden le zers en lezeressen van het jubilerende blad morgen en overmorgen in audiëntie ontvangen. De Katholieke Illustratie heeft met het oog op deze gebeurtenis een luchtbrug naar Rome geslagen, waarbij zestien chartertoestellen van vijf ver schillende luchtvaartmaatschappijen wor den ingezet. Er zijn in totaal 1750 gegadigden, die, gesplitst in twee groepen, in één dag heen en weer worden gevlogen. De dagreizen zijn een unicum op toe ristisch gebied. Nimmer tevoren werden reisgezelschappen in één dag naar Rome en terug gevlogen. Na een tweetal oproe pen was de toeloop zo groot dat toestellen moesten worden bij gecharterd. Niettemin werden nog ongeveer vijftienhonderd aan vragers teleurgesteld. voldoende. Zich wendend tot minister Roolvink, die vóór hem de gelukwensen van de regering had uitgesproken, zei de voorzitter dat de K.N.M.P. met belang stelling afwacht welke maatregelen de overheid, mede naar aanleiding van de moeilijkheden met het huisartsencontract, zal gaan nemen. In zijn feestrede wijdde dr. Winters ook bijzondere aandacht aan de invloed op de farmacie van de ontwikkeling binnen de EEG. Een van de gevolgen zal zijn dat een apotheker uit een der zes landen het recht krijgt zich ook in een der vijf overige landen te vestigen. Nodig wor den daardoor uniforme richtlijnen over erkenning van diploma's. De Nederlandse apotheker heeft een achtjarige universi taire opleiding en een Italiaanse een vier jarige opleiding achter de rug. De oplei ding zal dus moeten worden gecoördi neerd. Er moet tot een opleiding van ca. vijf jaar en een stage van een half jaar worden besloten. Even moeilijk wordt de niet minder nodige coördinatie van de bepalingen der voorwaarden tot toelating Dr. Winters vond het „een twijfelachtig voorrecht" dat het apothekersberoep een der eerste is waarvoor een vrije uitwis seling geregeld gaat worden. De feestvergadering werd ook bijge woond door Sir Hugh Linstead uit Londen tot voor kort president van de Fédération Internationale Pharmaceutique (dr. Win ters is zijn opvolger in deze functie) die de internationale betekenis van de acti viteiten van de K.N.M.P. in het algemeen en de verdiensten van enkele leden en prominente Nederlandse hoogleraren in de farmacologie in het bijzonder schetste. W&mffimt 'm -w|;ï 3388158jPmj ',U// (Van onze correspondent) LAGE VUURSCHE. Prof. Plate, die gisteren een bezoek aan prinses Beatrix bracht, heeft meegedeeld dat de geboorte nog deze week verwacht kan worden. Prinses Beatrix heeft in de afgelopen weken honderden brieven en geschenken uit het hele land ontvangen, in het bij zonder uit de grote steden. Bij de afzen ders zijn veel jongeren van 10 tot 20 jaar, maar ook veel ouderen, sommigen zelfs van boven de 80 jaar. Ook vrouwenver enigingen en bejaardentehuizen hebben veel geschenken aangeboden. Een kinder wagenfabriek bood een bijzondere kin derwagen aan die de personenelsleden ge zamenlijk hebben vervaardigd. Een jon gen van 14 jaar stuurde een zilveren beker en een zilveren servetring, die zijn vader, een zilversmid, op zijn verzoek had gemaakt. Prinses Beatrix leest alle brieven en heeft alle geschenken gezien. De geschen ken zijn wegens plaatsgebrek in kasteel Drakensteyn voorlopig ondergebracht in het paleis Lange Voorhout in Den Haag. De heer A. E. M. Duynstee uit Maas tricht (46 jaar) is benoemd tot staats secretaris van Defensie, belast met lucht machtzaken. Hij was van 1965 tot de ver kiezingen van dit jaar lid van de Tweede Kamer-fractie van de K.V.P. Leden van de Belgische hoge raad voor de verkeersveiligheid en de Nederlandse stichting wetenschappelijk onderzoek ver keersveiligheid (SWOV) zijn maandag voor het eerst in Den Haag bijeenge weest met het doel te komen tot bilate rale samenwerking ten behoeve van de verkeersveiligheid in beide landen. Op de bijeenkomst werd besloten dat de volgende vier punten voor bilateraal onderzoek de hoogste prioriteit hebben: Het ontwikkelen van dezelfde tech nieken en uitgangspunten voor het ver- De burgemeester van Hasselt, mr. P. Meijers, zal vrijdag 5 mei in de raadszaal van het stadhuis van Breda namens de raad van Europa de Europavlag („Drap de 1'Europe") uitreiken aan de burge meester van Breda, ir. W. J. L. J. Merkx. De raad van Europa heeft deze onder scheiding in 1966 toegekend voor de vele contacten, die deze stad op Europees ni veau onderhoudt. De afdeling bevolking in het nog in af bouw zijnde Arnhemse stadhuis, dat vele miljoenen guldens kost, is de modernste van het Europese continent De adminis tratie is vrijwel geheel geautomatiseerd volgens een vernuftig systeem van eigen vinding waardoor aan alle geloop van de ambtenaren een einde is gekomen. De ruim 130.000 Arnhemmers staan nu geregistreerd in drie roterende archief kasten. Door middel van een elektro-trans- porteur (van 42 meter lang) kunnen de ambtenaren de gegevens a la minute voorgeschoteld krijgen. In de vanuit de kelder opgebouwde vier meter hoge rote rende kluis kunnen voorts in de kortst mogelijke tijd alle persoonsgegevens wor den betrokken, vanaf de invoering van de burgerlijke stand in 1811. krijgen van noodzakelijke basisgegevens, zoals ongevallenregistratie door politie en ziekenhuizen, snelheidsmetingen, intensi teitsmetingen, het bepalen van een in bei de landen identieke methode voor vast stelling van het alcoholgehalte enzo voorts. Een vergelijking van de Belgische met de Nederlandse verkeerswetgeving. niet ten aanzien van de juridische inhoud, maar ten aanzien van de gegeven con crete gedragsregels per situatie, en een diepgaand onderzoek naar het effect van alcoholgebruik op het wegverkeer. Op het gebied van het rij-onderricht: onderzoek naar de rijtaak, statistisch on derzoek naar rij-ervaring en ongevallen en een onderzoek van factoren, die van invloed zijn op het slagen of zakken voor een rij-examen. Delegaties van de K.V.P., A.R. en C.H.U. zijn in Utrecht bijeengeweest ter bespreking van de fundamentele grond slagen en uitgangspunten van hun partijen en de mogelijkheden die een samenwer king kan bieden voor de vernieuwing van de partijvorming in Nederland. Besloten is een werkgroep in te stel len, die op korte termijn een gespreks- nota voor de delegaties zal opstellen over de vraag welke inhoud in deze tijd chris telijke politiek moet hebben. De delegaties zullen half juni voor de bespreking van deze nota opnieuw bijeenkomen. De besprekingen in Utrecht stonden on der leiding van mr. B J. M. Aalberse, voorzitter van de K.V.P. De Amsterdamse politierechter mr. R. de Waard heeft een 57-jarige boekverko per uit de hoofdstad wegens het roepen van „Johnson moordenaar" tijdens een Vietnam-demonstratie op 16 oktober ver oordeeld tot vijftien dagen gevangenis straf, waarvan tien voorwaardelijk. ADVERTENTIE ^tedimstotfenj Het bij duizenden gebruikers van de autoweg E 8 bekende grote witte ei is getransformeerd in een „drive- in"-restaurant. Zonder de auto uit te komen kunnen mensen met haast en trek in een hartige hap genieten van culinaire kipgeneugten. (Van onze correspondent) BREDA Een 57-jarige inwoner van Alphen, die op 14 april zijn vrouw met een deel van een deurgrendel de hersens heeft ingeslagen, is maandag voor de of ficier van Justitie en de rechtercommissa ris van Breda geleid en daarna ingeslo ten in het huis van bewaring in Breda. De man heeft zijn daad gesteld in een vlaag van verstandsverbijstering. Hij meldde zichzelf bij de politie en werd toen overgebracht naar de psychiatrische inrichting in Voorburg. Daar is vastge steld dat hij niet krankzinnig is, zodat hij moest worden voorgeleid in Breda. Of hij vervolgd zal worden, zal afhangen van het over hem uit te brengen psychia trische rapport. Intussen blijft de man in voorarrest. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, drs. Den Uyl, heeft in vragen aan de minister van Buitenlandse Zaken geïnformeerd naar het standpunt van de Nederlandse regering over de re cente gebeurtenissen in Griekenland. Hij vraagt of de regering niet meent dat wat in Griekenland gebeurt in strijd is met het Europese verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en of de regering bereid is de gebeurtenissen in Grieken land aan de orde te stellen in het Comité van Ministers van de Raad van Europa. Ook informeert hij naar het standpunt van de regering inzake Griekenlands lid maatschap van de NAVO. Het hoofdbestuur van de onafhankelij ke liberale jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie heeft verklaard ernstig verontrust te zijn over de gebeurtenissen in Griekenland, welke de democratische beginselen rechtstreeks aantasten. Daar door ontstaat mede het gevaar dat de werkelijk progressieve Grieken onder druk van de omstandigheden in de ar men van ondemocratische krachten wor den gedreven, aldus het bestuur van de J.O.V.D., dat er bij de Nederlandse rege ring op aandringt zowel binnen de Ver enigde Naties als binnen de NAVO haar invloed aan te wenden opdat de democra tie in Griekenland hersteld wordt. v x- r Stadsschouwburg, vandaag en woens dag, 20 u.: Nederlandse Comedie met „Een appel voor de dorst" van Marcel Mithois. Regie: Fons Rademakers. Minervatheater, Heemstede, vandaag, 20.15 u.: Toneelgroep Ensemble met „Eli sabeth, de vrouw zonder man". Grote of Sint Bavokerk, vandaag, 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. De Ark (Nieuw Heiligland), woens dag, 20.30 u.: Recital door Marianne Jéru. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „King Kong", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De boekaniers", 14 j. ADVERTENTIE vla-flip Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie op de divan", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Goed ge schoten, Matt Helm", 14 j. Minerva, woensdag, 14.30 u.: „Winnetou keert terug", a.l.; woensdag, 20.15 u.: „Deserto Rosso", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paris- Champagne", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lilith", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67). Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf" expositie van werken van 50 internatio nale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks geopend van 11-17 uur, zondags van 13-17 uur. Cruquius Museum, (Cruquiusweg, Heemstede), Historische stoommachines en maquette van Nederland met water standen en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 uur. Zondags van 14- tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en van 20.30 tot 22.30 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 8 mei. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve ADVERTENTIE maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt), T.m. 30 april Stedebouwkundige tentoonstelling uit Osnabrück. Dagelijks van 10-17 u. Op zon en feestdagen van 13-17 u. Vishal (Grote Markt), T.m. 21 mei wer ken van kunstenaars uit Osnabrück. Da gelijks geopend van 10-17 uur. Op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van kunstwerken van het echtpaar Jorritsma. Dagelijks van 14-17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Toverhoed". Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang: voorj aarsbloemen. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 25 APRIL City, 20 u.: „De vrouw en het moeder schap". Stadsschouwburg, 20 u.: Velser Kunst kring, musical .Heerlijk duurt 't langst". WOENSDAG 26 APRIL City, 20 u.: „De vrouw en het moeder schap". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Duizend kuikens verbrand. In een schuur van een landbouwer in Renswoude zijn bij een brand duizend kuikens in de vlammen omgekomen. De brand is ver moedelijk ontstaan door een defect in de verwarmingsinstallatie. Frans vlootbezoek. De Franse vice-admi- raal C. E. Lahaye, commandant van het Atlantische smaldeel van de Franse vloot, brengt van 27 april tot 2 mei een bezoek aan Amsterdam met de twee fregatten „Chevalier Paul" en „Bou- vet". Om halfzes 's morgens worden beide oorlogsschepen voor IJmuiden verwacht, waarbij de „Chevalier Paul" en de kustbatterij saluutschoten zullen wisselen. „Caledonia" dichterbij? Het Amsterdam se gemeenteraadslid voor de P.v.d.A. de heer Kuypers heeft B. en W. ge vraagd of een andere ligplaats voor het studentenhuisvestingsschip „Caledonia" overwogen wordt en of de verplaatsing op korte termijn mogelijk is. De „Cale donia" ligt in het westelijk havenge bied, op flinke afstand van de universi teitsgebouwen. Deze afstand en het feit dat de behuizing aan boord van het schip weinig in de smaak valt, zijn oor zaak dat de animo van studenten op het schip te gaan wonen, steeds geringer wordt. Er staan ongeveer 100 hutten leeg. Tien bekeuringen tegelijk. De Haagse po litie heeft na een wilde achtervolging een 28-jarige kelner gearresteerd die na bij een café uit wraak een brandje te hebben gesticht met zijn auto op de vlucht sloeg. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt wegens brandstich- ing, het doorrijden na een aanrijding, het in gevaar brengen van het verkeer, het rijden door een stoplicht, het niet stoppen voor een politieman die een stopteken geeft, het overschrijden van de maximumsnelheidsgrens, het nemen van bochten zonder richting aan te geven, het rijden over stoepen, het niet voldoende rechtshouden en het zich ver zetten tegen de politie. ADVERTENTIE prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaf! grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 ^WWeWWWWMWWWWWWIWIWIHAAfWWWIWItfWVWWWWWft Het KNMI deelt mee: Boven Scandinavië bevindt zich een ge bied van hoge luchtdruk dat zich uit strekt tot onze omgeving, terwijl boven Zuid-Engeland een storing aanwezig is. Deze storing trekt in zuidoostelijke rich ting naar Frankrijk en beïnvloedt het weer in ons land vrijwel niet. Fronten systemen van de oceaan zullen niet ver der komen dan de Britse eilanden, zodat ei vrijwel overal in ons land opklaringen zullen voorkomen. Daardoor zal er even als in de afgelopen nacht opnieuw nacht vorst op verschillende plaatsen optreden. Morgen overdag zullen bij een overwe gend matige wind uit richtingen tussen oost en noord de temperaturen tot onge veer dezelfde waarden oplopen als van daag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. zzo licht bew. ozo zw. bew. zo onbewolkt ozo onbewolkt o onbewolkt o onbewolkt ozo onbewolkt o 9 11 10 10 11 11 11 9 onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. motregen licht bew. onbewolkt regen zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt sneeuwbui mist licht bew. onbewolkt licht bew. sneeuw licht bew. licht bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. half bew. n 8 windst. 9 no 10 ono wnw nw ozo no z zw 10 8 12 11 10 13 17 windst. 12 n 17 n 10 windst. 10 wnw 6 o no ono nnw o n 7 9 14 8 2 12 windst. 17 n 15 w 19 windst. 19 ono 21 n 21 .i SB E£ 3 0 6 -1 -1 -1 0 -1 -2 -5 -1 3 5 8 3 2 6 9 3 9 2 -3 -1 -2 0 -1 3 -2 -1 9 5 11 5 11 11 Woensdag 26 april Zon op 5.22 uur; onder 19.55 uur. Maan op 23.20 uur; onder 6.07 uur. Hoog en laag water in IJmliden Dinsdag 25 april Hoog water 4.00 uur en 16.22 uur. Laag water 12.11 uur en uur. Woensdag 26 april Hoog water 4.41 uur en 17.03 uur. Laag water 0.31 uur en 12.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2