Verkeersmaatregelen voor het bloemencorso Kinderkerk in IJmuiden viert gouden feest klagen de ;rs nog zo? Waarom klagen de Nederlanders nog zo? Verenigingsnieuws uit de IJmond Bond van Bejaarden Noord-Holland groeit Eerste twaalf woningen in Zeewijk-I Jmuiden worden opgeleverd Nieuwe vlet voor zeeverkenners in IJmuiden Brand op provoboot in Amsterdam Met Swiebertje Brommer tegen auto Visrestaurant in Santpoort PvdA Arnhem is tegen-gedachtenis hof in Venray Jaarvergadering in Beverwijk Gouden bruidspaar in Heemskerk Auto in de sloot Noteringen van groenteveiling UIT DE ZAKENWERELD dinsdag 2 5 APRIL 1967 5 •g in Heemskerk Pater Kruidenberg in Heemskerk NIEUWS Kort nieuws V elsen-I Jmuiden Beverwijk Eerste paal voor nieuw Oud-Katholiek Centrum ging de grond in PvdA-Vrouwengroep Beverwijk vergaderde - ff- De Kinderkerk in IJmuiden-Oost, wijk B, gaat woensdag 17 mei het vijftigjarig bestaan vieren in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Daar zullen Swiebertje met Bromsnor en Saartje de kinderen, hun ouders, personeelleden en genodigden in een feestelijke stemming brengen. Tevens vermeldt het programma het optreden van The Shepherds en een aubade van de lJmuider ^Harmonie. De meer plechtige viering van het gouden jubileum heeft op zondag 27 mei, aan vangende om tien uur, plaats in de Goede Herderkerk, onder leiding van de wijk- predikant ds. J. H. W. Dickhout en de secretaresse van de Kinderkerk, mej. M. Sto ker, die daarmee tevens haar werkzaamheden ten behoeve van de Kinderkerk afsluit. Het geld voor het spectaculaire kinderprogramma op de woensdagavond is beschikbaar gesteld door een kindervriend die onbekend wenst te blijven. De eerste twaalf woningen van het eer ste flatgebouw in Zeewijk IJmuiden zullen vrijdag 5 mei worden opgeleverd. Het is de bedoeling, dat de burgemees ter van Velsen, mr. J. C. Bührmann de sleutels aan de eerste bewoners in het duingebied van de gemeente zal overhan digen. Hieraan zal een bijeenkomst op de bouwplaats aan de Orionweg voorafgaan. Deze bijeenkomst wordt gehouden om vier uur 's middags in de kantine van de n.v. Panagro die de woningen heeft gebouwd, buitenl. Aanstaande zondag. 30 april, om elf uur zal op het kerkpleintje voor de Pa terskerk aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-oost de overdracht plaats heb ben van een vlot van de Zeeverkenners. De aanschaf van de zes meter lange vlet is mogelijk gemaakt door een bij drage, groot 500-, uit het Anjerfonds. De voorzitter van de lJmuider Red ding Brigade de heer Timmerman, zal zondagmorgen aan dertien jongens het jeugdbrevet zwemmend redden uitreiken. De tewaterlating van de nieuwe vlet heeft maandag plaats, vermoedelijk bij de Velserpont. en die in schrille tegenstelling staat tot de geweldige vooruitgang en weelde in ons eigen land. Gezien het feit, dat men hier tot en met beschermd wordt door sociale wet ten en men zich toch kan verheugen in een menswaardig bestaan, vroeg hij zich af, waarom de Nederlanders nog zo klagen. Mede doordat onze voorouders met alle energie gevochten hebben voor ons hui dige welvaartspeil en een sociale gebor genheid, meende pater Kruidenberg, dat de hedendaagse mens niet het recht heeft deze verworvenheden te laten verlopen. Spreker zag hierin voor de Nederlan ders zelfs een grotere verantwoordelijk heid, die zij niet tot zichzelf mogen be perken, maar tot de rest van de wereld dienen uit te breiden. De overige agenda van deze jaarverga dering werd in een gezapig tempo afge werkt. Ook dit jaar zullen door het korps Rijks politie op de dag van het bloemencorso wegens de te verwachten drukte weer ver schillende verkeersmaatregelen worden genomen om een zo soepel mogelijke doorstroming te verkrijgen. Wat betreft het verkeer dat de route van de Noordzijde nadert: het gedeelte van de Rijksweg 8, Warmonderdam (op stellingsplaats corsostoet) te Sassenheim is in beide richtingen niet toegankelijk voor verkeer over de rijbaan van 7.30 tot 11.25 uur. Vanaf 10.30 uur zal het door gaand verkeer, dat komt uit de richting Den Haag en zich over Wassenaar be geeft in de richting Haarlem, worden ge leid via de Rijksweg 4 tot het viaduct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Het verkeer in de richting van de Velsertunnel doet er goed aan tussen 15.00-18.00 uur Haarlem binnen te komen over de weg Schiphol- Badhoevedorp of een noorderlijker route. Het zal zoveel mogelijk worden geleid langs de Oostkant van Haarlem en dient de omleidingsborden richting Velsen-Alk- maar te volgen. Het doorgaande verkeer vanuit de Vel sertunnel in de richting Den Haag-Rotter dam dient vanaf Santpoort de omleidings route te volgen. Deze route leidt in de richting Badhoevedorp-Schiphol langs de Oostkant van Haarlem. Het verkeer in de richting Zandvoort vice versa zal in Haar lem tussen 15.00 tot 18.00 uur tijdelijk wor den geleid via Bloemendaal en de Zeeweg. Het doorgaande verkeer in de richting Leiden-Den Haag-Rotterdam dat in Haar lem de omleidingsroute via Badhoevedorp- Schiphol niet heeft genomen wordt dan in Heemstede van 9.30 tot 15.00 uur via de de Van Merlenlaan geleid naar Rijksweg 4 (Amsterdam-Den Haag). Het corso-verkeer zal zo lang mogelijk worden doorgelaten langs de Rijksweg 8 en de Glipperweg in de richting Benne- broek. Verder wordt des voormiddags het corso-verkeer via de Zandvoortselaan doorgelaten in zuidelijke richting langs de Leidsevaart. Het locaal verkeer in Bennebroek (ook voor Hillegom en Lisse) wordt tussen 14.05 en 14.30 uur doorgela ten waarna de volgende stremming zal duren tot ongeveer 16.45 uur, dit is de tijd waarop het corso de Rijksweg 8 (westelijke Randweg te Haarlem) heeft verlaten. In Haarlem ten zuiden van het Houtplein kan de route via Wagenweg-He renweg naar Heemstede vanaf 15.30 uur niet bereden worden. Tussen 16.00 en 17.00 uur kan deze route evenmin worden ge kruist. Men dient een noordelijker route te kiezen. Vooral waar de busroute in Haarlem de corso-route volgt of kruist Vanochtend omstreeks half tien is brand uitgebroken op de provoboot in de Korte Prinsengracht in Amsterdam. De inboedel werd door het vuur verwoest. De stalen provoboot zelf bleef intact. De brand ontstond, toen een jongen in de boot een kachel wilde aansteken en uitgleed over een plas olie, die onmiddel lijk vlam vatte. Het personeel van de twee uitgerukte brandweerwagens slaag de er binnen een kwartier in het vuur te blussen. Geen van de in de boot aanwezi ge provo's liep letsel op. De nu jubilerende kinderkerk begon vijftig jaren geleden onofficieel in een oud pakhuis aan de Kalverstraat. De be jaarde mevrouw MeijerBlom later beter en met ere bekend als tante Rein- tje werd doof. Zij kon de preek van dominee Elders niet meer verstaan en om dit gemis te compenseren bood zij aan de kinderen wie komen wilde was welkom 's zondagsmorgens Bijbelse verhalen te gaan vertellen. De eerste keer kwamen er zeventien kinderen, maar haar verteluurtje werd al spoedig populair bij zowel de kerkelijke als de niet-kerkelijke jeugd. Er bestond toen nog geen officiële band met de Ne derlands Hervormde Kerk. Die zou pas in 1952 tot stand komen en eerst in 1965 statutair worden vastgelegd. Voordien bestonden er vriendschappelij ke betrekkingen. De belangstelling van de kinderen was vijftig jaren geleden zo groot, dat men deze in groepen moest onderverdelen. Tante Reintje kon het niet meer alleen af en er moesten meerdere mensen be reid worden gevonden 's zondagsmor- Op het kruispunt Moerbergplantsoen- Dolfijnstr.Gijzenveltplantsoen in IJmui den verleende een zeventienjarige brom fietser, een leerling-machinist uit IJmui den, maandagavond om kwart voor zeven geen voorrang aan een negentienjarige administrateur eveneens uit IJmuiden, die in zijn auto het kruispunt naderde. De bromfietser reed op volle snelheid tegen de achterzijde van de auto aan. Hij is met ernstig hoofdletsel in het Antoniuszieken- huis opgenomen. gens met de kinderen te zingen en hun verhalen uit de Bijbel te vertellen. Het hoofd van de Julianaschool ging een cur sus geven om mensen voor deze taak op te leiden. Het pakhuis aan de Kalverstraat was inmiddels al te klein geworden en men verhuisde naar de Pieter Vermeulen- school aan de Stationsweg waar de Kin derkerk voor een rijksdaalder per jaar twee lokalen kon huren. De medewer kers van de Kinderkerk moesten 's mor gens vroeg eerst met houtjes de kachels aanmaken. Omdat een paar jongens op een zondag morgen een gevaarlijk spelletje speelden met een fles zoutzuur moest men deze school verlaten. Een nieuw onderdak vond de kinderkerk in de Julianaschool aan de Engelmundusweg, waar men ech ter 7,50 moest betalen, hetgeen de lei ding van de kinderkerk voor schier onop losbare financiële problemen stelde. Tijdens de tweede wereldoorlog werd de kinderkerk „normaal" voortgezet on der leiding van de heren P. Zwanenburg, N. v.d. Zwan en J. Menzel. Een groot deel van de bevolking in oud- IJmuiden werd geëvacueerd. Ook tante Reintje moest zich op hoge leeftijd el ders vestigen. Na de oorlog kwam zij te rug, maar ging toen in Beverwijk wonen, waar zij haar laatste levensdagen sleet. De heer J. Menzel is thans het oudste actieve personeellid. De kinderkerk is een begrip voor hem en omgekeerd is de kinderkerk moeilijk denkbaar zonder de heer Menzel. Nooit mist hij 's zon dagsmorgens. De moderne jeugd stelt hem niét voor problemen. ,,ïk vind de jongens en meisjes kalmer dan vroeger", is zijn opmerkelijke mening. „Vroeger moesten de kinderen stil zitten en luiste ren. Nu laten we hen meer bezig zijn met allerlei dat hun aandacht bezig houdt. Ze hebben nu geen tijd om ver velend te zijn. Ik kan het best met de jeugd vinden", zo luidt het commentaar van de man, die zich nog duidelijk kan herinneren dat de jongens in zwarte zon dagse pakken kwamen. Luisterden er die eerste maal maar zeventien kinderen naar tante Reintje, in het jaar 1950 kwamen er 475 kinderen naar de kinderkerk. Dat was een top jaar. In de jaren daarna verhuisden vele kinderen naar de nieuwe wijken en van doopsgezinde en gereformeerde zijde be- Tante Reintje begon vijftig jaren geleden met haar verteluurtjes op de zondagmorgen. gon men ook met vergelijkbare activitei ten op de zondagochtenden. De jubilerende kinderkerk in IJmuiden Oost, wijk B, telt nu nog tachtig kinde ren. De laatste tijd neemt de belangstel ling weer aanzienlijk toe, mede door de verjonging van de bevolking in het oude IJmuiden. In 1950 vroeg men Baron Van Tuyll van Serooskerken om een kerstboom. Sindsdien ligt er elk jaar ongevraagd een prachtige kerstboom klaar voor de kin deren, voor wie de kerstviering een heel bijzonder feest is. De eerste maal dat voor een luister rijke viering van het kerstfeest een kerst boom het lokaal sierde wekte die boom de hevige verontwaardiging op van tante Reintje, de grondlegster van de kinder kerk in IJmuiden. Die boom dat was heidens. De nieuwe geestelijk adviseur van de afdeling Heemskerk van de KABO, pater P. Kruidenberg, hield op de jaarvergade ring, die maandagavond in café-restau rant de Jansheeren werd gehouden, een korte toespraak ter kennismaking, waar in hij een vergelijking trok tussen de sociale toestanden in Zuid-Amerika en Nederland. Pater Kruidenberg, die vele jaren in Zuid-Amerika heetf gewerkt, vertelde over de bittere armoede, die in dit ge deelte van de wereld nog geleden wordt Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. F. Bloedjes en G. Nijman bi] acclamatie herkozen. Hoewel niet in de agenda vermeld, werd hier de verkiezing van twee ver tegenwoordigers voor het georganiseerd overleg aan vastgeknoopt. Na schriftelijke stemming werden de heren C. F. Bloed jes en J. A. Specht als vertegenwoordi gers in dit georganiseerd overleg be noemd. Financieel is de afdeling Heemskerk kerngezond Het voordelig saldo steeg van 796.85 tot 1.107.03; een vooruit gang derhalve van 310.18. Dat de Velsense brandweer niet al leen paraat is voor brand of andere kalamiteiten werd maandagmiddag weer eens bewezen, toen een be woonster van de Eenhoornstraat de deur van haar woning achter zich in het slot had laten vallen, terwijl de sleutel ergens in huis was achter gebleven. Even een seintje aan de brandweer is echter voldoende ge weest om twee man met een enorme Magïrusladder te laten uitrukken, voor wie dit euvel geen enkel pro bleem heeft opgeleverd. Inderdaad: „Goed, dat er brandweer is!" bestaat de mogelijkheid van stagnaties. Vanaf 12.00 uur is de weg Nieuw Ven- nep-Hillegom gestremd in de richting' Hil legom (dus westwaarts). Deze stremming zal duren tot ongeveer 14.00 uur. Overigens is het corso via de bestaan de wegen normaal te bereiken. In ver band met de enorme drukte dient een ie der vooral tijdig aanwezig te zijn, zoveel te meer nu het corso om 10.30 uur aan vangt te Sassenheim. 's Middags vertrekt het corso om 15.00 uur vanuit Bennebroek en zal omstreeks 16.00 uur via Heemste de-Haarlem binnenrijden. Het rijdt door naar het Houtplein en wordt in de omge ving van de Haarlemmerhout ontbonden. Om stagnatie op het traject Amsterdam- Den Haag vice versa over Rijksweg 4 te voorkomen, wordt al het autoverkeer Am sterdam-Den Haag vice versa aangeraden gebruik te maken van de Rijksweg 4a Burgerveen-Y penburg In Haarlem moeten de auto's van de bezoekers zodanig worden geparkeerd, dat zij het overige verkeer niet hinderen. In Hillegom. Lisse en Sassenheim is het voor auto's wel toegestaan langs de corso-route buiten de dorpskern te parkeren op de Rijksweg. In Sassenheim kan men parkeren in het gedeelte van de gemeente liggende ten oosten van Rijksweg 8 (omgeving Park laan, echter niet de Parklaan zelf). In Lisse kunnen auto's worden gepar keerd op de parkeerterreinen van Keu kenhof en in alle zijstraten in de bebouw de kom ten oosten van de corso-route. In Hillegom zijn parkeerterreinen achter en tegenover restaurant „Treslong", in de nieuwe woonwijken bij dat restaurant en aan de Haven. In Bennebroek-Heemstede kan men ge bruik maken van de parkeerterreinen van de „Linnaeushof" tegenover de ingang aan de Glipperweg en in de nieuwe woon wijk „Bloemhof". Om half elf vertrekt de stoet van de Warmonderdam in Sassenheim. Om onge veer elf uur arriveert zij aan de Heere- weg-Poellaan in Lisse, om kwart over twaalf aan de Leidsestraat in Hillegom en om half twee aan de Rijksstraatweg-Ben- nebroekerdreef in Bennebroek. VAN DE IJMOND Het visrestaurant Plant op de hoek van de Kerkweg en de Kruidbergerweg in Santpoort is van een „eetgelegenheid" achter de Viswinkel verbouwd tot een modern en intiem restaurant, waar men in de sfeer van de visvangst en de zee vaart kan dineren. Maandagmiddag is het restaurant met een druk bezochte re ceptie officieel heropend. De eigenaar, de heer J. H. M. Plant, heeft achttien jaren gevaren als kok, waarvan vijf jaren op een der jagers van de Willem Barendsz. Aan die vijf jaren herinneren nog vele voorwerpen, die nu het interieur verfraai en. Na die achttien jaren nu tien jaar geleden begon de heer Paint met een viswagen op de hoek van de Cremerlaan en het Kerkpad. Later werd het een kiosk, die echter in brand vloog. Toen zet te men de zaken weer voort in een viswa gen, maar het oog was in die tijd al ge vallen op het pand dat nu geheel ver bouwd is. Aan de ene zijde wordt een viswinkel geëxporteerd, terwijl aan de straatzijde de oppervlakte van het res taurant nu meer dan verdubbeld is om plaats te kunnen bieden aan het steeds toenemende aantal gasten. (Van onze correspondent) ARNHEM Op twee man na heeft de hele P.v.d.A-fractie in de Arnhemse ge meenteraad gisteren gestemd tegen het schenken van duizend gulden voor het aanbrengen van een gedachtenishof bij de Vredeskerk in Venra.v. Fractieleider mr. J. Hekkelman legde het waarom van het tegenstemmen uit. De kerk is gebouwd, zo stond in het „pre-advies", ter nagedachtenis aan alle in de tweede wereldoorlog op Nederland se bodem gevallen soldaten. Mr. Hekkel man zei er totaal geen behoefte aan te hebben om ook de hier gesneuvelde mili tairen te eren. De heer H. Heij onder streepte het door mr. Hekkelman naar vo ren gebrachte standpunt. De overige fracties gaven wel hun steun aan het voorstel, temeer omdat Rotter dam, zelf zwaar getroffen in de oorlog, ook een bijdrage leverde. Vooral voor de K.V.P. was deze houding bepalend voor haar keus. De V.V.D stemde voor op grond van het verzoeningskarakter van de kerk. Autobestuurder veroordeeld. Drie maan den gevangenisstraf en drie jaar intrek king van het rijbewijs heeft de Bredase rechtbank opgelegd aan een 31-jarige bewoner van Gilze, die op 18 septem ber vorig jaar onder Gilze een auto-on geluk heeft veroorzaakt. Daarbij kwa men vier personen om het leven en werd er een ernstig gewond. Eerste vrouwelijke promovendus. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is mej. drs. W. H. M. Visscher tot doctor in de technische wetenschappen gepro moveerd. Zij is hiermee de eerste vrou welijke promovendus aan de Eindho- vense hogeschool geworden. Man al acht weken dood. De Middelburg se politie heeft het overschot van de 81-jarige heer I. de Klerk in zijn wo ning aangetroffen. De man moet al on geveer acht weken geleden gestorven zijn. Spoorlijntje. De gemeenteraad van Wa- geningen heeft een motie van de pro testants christelijke fractie met negen tien stemmen tegen één aangenomen, waarin de opheffing wordt bepleit van het spoorlijntje naar Ede. DINSDAG 25 APRIL Zomerlust, Santpoort, 20.15 u.: Toneel voorstelling door Toneelvereniging „Jan van Dommelen"; opgevoerd wordt „Het is nooit te laat". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 45, IJmuiden-Oost, 20 uur: Voorlichtings avond K.W.F. De Rank, Koningin Wilhelminakade. IJmuiden, 19.45 u.: Ouderavond Comité school. Hotel Royal, Kennemerlaan, IJmuiden, 20 u.: Jaarvergadering Ver. Haven IJmui den. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 26 APRIL Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. De Weyman, Santpoort, 20 u.: Voorlich tingsavond K.W.F. Stadsschouwburg, 20 u.: Tavido-H.T.C. voert op: „Smaadschrift". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 uur polotraining of wedstrijden. DINSDAG 25 APRIL Huize Scheybeeck, Velserweg 2. 19 uur: Naaien door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 20 uur Toneel voor jongeren, vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5 10 u.: Bejaardengymnastiek, o.l.v. mevr. W R. Flieringade Voogt door St. Recreatie Bejaarden. Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 u. Koken door de St. v. huish. en gezinsvoor lichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20 u.: beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten. Gebouw Wljkerbaan, Kennedyplein 3a 20 u.: Gespreksavond door N.V.V.-Jonge rencontact. Kennemer Theater, 20 u.: Avond ver zorgd door Produktschap in Groenten en Fruit, voor Kath. Vrouwengilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wjjk-Heemskerk; Beverwijk, H Burger straat 70, volw.: 15-17.30 u„ jeugd: 15.30 17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk. Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a gesloten: Heemskerk, Kerkweg 45: geslo ten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 u, In Huize Terpsichoré in Beverwijk werd maandagmiddag de jaarvergadering ge houden van de Algemene Bond van Be jaarden, rayon Noord-Holland (noord). Voorzitter D. Zalm uit IJmuiden was verheugd, dat het rayon reeds over 16 afdelingen beschikte. Spreker was welis waar ingenomen met de recente verho ging van de A O.W., maar hij riep de afdelingen op strijdbaar te blijven. De heer Zalm vreesde onder andere, dat de bejaarden de dupe zouden worden van de bezuinigingspolitiek van de regering. Hij bleek voorts voorstander te zijn van het afschaffen van de Algemene Bijstands wet. Daarvoor in de plaats wilde hij 80 °/o van het gemiddeld loon als uitkering voor de bejaarden. Richtlijn voor die uitkering noemde hij 't gemiddeld loon van bouw vakkers, metaalbewerkers en werkne mers in de grafiscne industrie. Secretaris H. Andrea memoreerde dat de ledenwinst van het rayon met 650 toe nam tot 8350. In het verslag werd met name de afdeling genoemd, die in 1966 een winst boekte van 212 leden. Penningmeester N. Raven deelde mee dat er over 1966 een batig saldo was van 1098,84. Voorzitter Zalm zag dit geld graag gebruikt voor het oprichten van nieuwe afdelingen. De heer Raven kon digde aan, dat hij als hoofdbestuurslid Op 10 mei zal een bekend Heemskerks paar de heer en mevrouw Wit-Seignette, het gouden huwelijksfeest vieren. Zowel de bruidegom (80 jaar) als de bruid (73 jaar) is geboren en getogen in Heemskerk. Ofschoon een druk veehoudersbedrijf veel tijd vergde, heeft de heer Wit toch nog gelegenheid gevonden zich verdienste lijk te maken op maatschappelijk en ker kelijk terrein. Met een korte onderbreking tijdens de tweede wereldoorlog maakte hij onder an dere van 1927 tot 1964 deel uit van de KVP-fractie van de Heemskerkse ge meenteraad. Daarnaast is hij één der op richters geweest van de harddraverij-ver eniging, van welke vereniging hij jaren lang bestuurslid is geweest. Bovendien is hij een reeks van jaren actief lid geweest van de gymnastiek- en toneelvereniging „Ons Genoegen". Voor zijn verdiensten op kerkelijk ge bied ontving hij de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice. Op de heuglijke dag zal er in de pa rochiekerk van de H. Laurentius om half elf een plechtige H. Mis worden opgedra gen. 's Middags van 3 tot 5 uur zal het gou den paar recipiëren in café-restaurant de Jansheeren. zou bedanken wegens zijn hoge leeftijd. Als zijn opvolger stelde hij de heer Zalm kandidaat, hetgeen door de aanwezigen werd ondersteund. De aftredende be stuursleden Andrea, De Graaf en De Jong werden herkozen. De eerste paal voor het nieuwe kerke lijk centrum van de Oud-Katholieke Kerk aan de Sparrenstraat in IJmuiden is hedenmiddag door pastoor J. C. M. Ke- man de grond in geheid. Waarschijnlijk tengevolge van een lek ke band belandde maandagmorgen tegen negen uur een 31-jarige marine-officier uit Den Helder met zijn auto in de sloot langs rijksw. 9, ter hoogte van de afvoer- weg naar Santpoort. De officier kreeg geen letsel. De aan de linkerzijde ern stig beschadigde auto is door een kraan wagen op het droge gehesen. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Beverwijk, heeft maandagavond een vergadering gehouden in een schoolgebouwtje aan de IJssel straat. De bijeenkomst was daar belegd om de leden in de nieuwe buurten ook eens in de gelegenheid te stellen een vergadering dicht bij huis te hebben. De opkomst was dan ook heel goed. Na een kort huishoudelijk gedeelte was het woord aan de heer Ed van Tijn, lid van d Tweede Kamer en lid van de gemeente raad van Amsterdam. De heer Van Tijn behandelde eerst maar wat hij noemde vreemde manipula ties door diverse kopstukken in de Twee de Kamer. Deels om de goedgelovigen een rad voor de ogen te draaien en deels om weer te kunnen regeren zonder de leden van de Partij van de Arbeid. Het gevolg hiervan is, dat enkele door vorige regeringen aangenomen wetsvoorstellen van de baan zijn en dat andere daar voor in de plaats zijn gekomen, die meer in het belang zijn van het grootkapitaal. BEVERWIJK. 24 april 1967. Andijvie 59-90; spinazie 20-60; sla 12-25; radijs 24-40; rabarber 28-55; waspeen 18-36; prei 51-85; breekpeen 5-12, bloemkool 55-135.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5