PREMIÈRE IN NIJMEGEN Croiset maakte kluchtig spel van Gar sons satire „Macbird" Ük Beroemde postzegels naar de Amphilex Orkest van Tata Mirando blijft Veel Duits in KRO- zomerprogramma Fortunat George Noordhof prof. in Londen Geen vergunning voor goedkope Mexicoreizen Verzoek om meer contraprestatie NEGEN MUZEN Monstertoneel op Nijenrode WOENSDAG 26 APRIL 1967 11 Gekonkel Verdronken Afscheid bloemen Wm jubileum? Zeg het met bloemen! De radio geeft donderdag Televisie program ma's Denk aan uw trouwdag! Zeg het met bloemen Kerkelijk nieuws (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Zonder boe-geroep is gisteravond in de Nijmeegse Stads schouwburg Barbara Garsons satire over het politieke leven in de Ver enigde Staten, Macbird, ontvangen. Toch kwamen de insinuaties, waar mee het stuk vol zit, alle over het voetlicht. Regisseur Hans Croiset had de verdachtmakingen echter omgeven met zoveel kluchtige vondsten, dat de toeschouwers van deze parafrase op Shakespeares Macbeth een voor stelling te zien kregen, die geregeld een glimlach en soms een grijns te voorschijn bracht. De verdachtmakingen zijn in Mac bird niet van de lucht: het hele Ame rikaanse politieke leven wordt afge schilderd als corrupt, gewetenloos en als één grote strijd om persoonlijke macht. Barbara Garson volgt de han deling van Shakespeares stuk nauw gezet. Zo gebeurt het dat Macbird, net als Macbeth de Schotse koning Duncan, door machtswellust over mand de moord op Ken O'Dunc be raamt. De Ken O'Duncs komen er in het stuk niet veel beter af. Geen gekonkel is hun te min als het er om gaat Macbird van zijn troon te stoten en deze veilig te stel len voor hun pretendent. Na de moord vindt evenals na die op Kennedy een on derzoek plaats. Barbara Garsons rechter laat zich gemakkelijk overhalen om de feiten te verdoezelen en de felste bestrij der van het „Vietlandbeleid" strijdt als een Don Quichotte tegen windmolens. In de regie van Hans Croiset werd het geen wrange satire. Alle grapjes en vond sten van Barbara Garson diepte hij uit in de richting van de klucht. Zo verschenen de Ken O'Ducs als keurige cricketers ten tonele en Macbird als een wilde rugby speler. Het soms toch beslist bittere stuk verdronk in een zee van kluchtigheden, Alle moorddadigheid, corruptie en machtswellust op het toneel bracht geen moment verbijstering en angstige rillin gen teweeg, terwijl Barbara Garson er toch niet alleen op uit is geweest de schouwburgbezoekers een blijspelletje voor te zetten. Croiset schrijft in het pro gramma, dat een van de drijfveren achter de opvoering „de demonstratie van het vrije woord" is geweest. Hiervan blijft echter niet veel over, als dit vrije woord zo zachtjes wordt uitgesproken dat het nauwelijks verstaanbaar is. Hierop kwam de fraaie verpakking van Croiset die naast de regie ook de aankleding van spelers en toneel voor zijn rekening had genomen, neer. Wie zich daaraan wilde overgeven, kon overigens genieten van voortreffelijk spel Siem Vroom en Margreet Blanken in Macbird. Spelscène uit Macbird ADVERTENTIE Hiervoor zorgde in de eerste plaats Siem Vroom, die schitterend een handenpom- pende en schouderslaande Macbird op de planken zette. Vooral aan het slot, als Macbird sterft aan een hartaanval, omdat rebelse negers zijn netjes besnoeide tuin in brand steken, toont hij zijn acteerkwa- liteiten. Alle rollen werden trouwens goed ge speeld. Albert Abspoel en Arthur Boonie voldeden goed als Robert en John Ken O'Dunc. De laatste was bovendien een geestige „van Wayne tot Morse". Mar griet de Groot was een meer onbenullige dan doortastende Lady Macbird. Carol Lindsson maakte een bijzonder aardig type van „van ei tot hoofd" en Joop Keesmaat was een goed onderdanige tra want van Macbird. Van de anderen moet Otto Molenkamp nog als een makkelijk te verleiden „Graaf van Warren" genoemd worden. In het applaus liet Hans Croiset Bar bara Garson delen. De schrijfster die in Amsterdam logeerde was enkele dagen langer in ons land gebleven dan zij aan vankelijk van plan was, om de continen tale première te kunnen bijwonen. ARNHEM. Het orkest van de in bin nenland- en buitenland bekende „zigeu nerbaron" Tata Mirando die op 1 januari van dit jaar in Dieren overleed, zal blij ven bestaan. De zoons zullen de traditie, die eeuwen van vader op zoon is over gegaan, voortzetten. De zonen van Tata Mirando staan onder leiding van hun broer Meisel Mirando, die in Arnhem woont. Nadat ze wekenlang om de dood van Tata hebben gerouwd zijn ze vorige maand weer in de openbaarheid ge treden. (Van onze correspondent) HILVERSUM De K.R.O.-televisie heeft voor het zomerseizoen, van midden mei t/m september, een aantal buiten landse televisieprodukties aangekocht. Vooral in de vakantieperiode van half ju ni tot half augustus is de uitzending van eigen produkties ten gevolge van de nood zakelijke financiële en personele beperkin gen sterk verminderd, in het bijzonder op de zender Nederland-2. Deze situatie bood intussen de K.R.O. gelegenheid onder de titel „Zomertheater" .een reeks Duitse programma's te brengen, waarin toneel werken en enkele muzikale en muzikaal- documentaire programma's zijn opgeno men. In deze reeks kan men onder .meer zien een verhaal van Anton Tsjechow, geheten: „Pflicht ist Pflicht". Verder „Am- Herzen kann man sich nicht kratzen een satirisch televisiespel. Voorts een mu zikaal programma over München, por- trat einer Musikstradt". „Opernquer- schnitt" is een muzikaal programma, waarin wordt verteld over opera's. In Abschied von einer grossen Vergangen- heit" wordt een terugblik gegeven op het grote verleden van de Metropolitan Opera in New York. Wanneer deze uitzendingen bij de kijkers blijken aan te slaan, zal de K.R.O. voor het volgende zomerseizoen een soortgelijke buitenlandse reeks sa menstellen met werken uit Frankrijk en Engeland. De serie Engelse rechtszaken „On Trial' („De zaakwordt in de zomer maanden voortgezet met onder andere het proces Oscar Wilde. Na de ontvangst, die de eerste serie bioscoopsuccessen van weleer, met gunstiger films als „Jongens stad" en „San Francisco", in het seizoen '65-'66 ten deel is gevallen, zal de K.R.O. televisie in de maanden juni tot en met september op maandagavond een dergelij ke serie uitzenden. Het betreft nu uitslui tend Amerikaanse films, zoals „Hallelu jah" uit 1929. die geheel door negers wordt gespeeld, en voorts „The good earth" (de goede aarde), naar het ge lijknamige boek van Pearl Buck. George Noordhof is benoemd tot hoog-1 leraar aan de Bruneluniversiteit (een technische hogeschool met 3000 studen-1 ten) in Londen. Hij gaat daar met ingang van het nieuwe trimester onderwijstech-1 nologie de technische media, als tele visie, computer, film en lesmachines, die toegepast kunnen worden in het onder- I wijs doceren. Dit professoraat houdt in dat George Noordhof zijn werkzaamheden voor de Nederlandse televisie, met name de NTS, waarvoor hij sinds september vrijgezel Noël Fortunat in vervult. Bourvil, 1966 werkzaam is, goeddeels beëindigt. die eigenlijk André Rainbourg heet en in Hij blijft alleen nog correspondent met 1917 geboren werd. is pas na de oorlog bij standplaats Londen. de film terechtgekomen na een aanvanke- Noordhof werd 45 jaar geleden in Bloe-1 üjke carrière als musdc-hall-komiek. Even- mendaal geboren, op achtjarige leeftijd ajs zyn collega Louis de Funès, met wie hij verhuisde hij naar Engeland en kreeg de de laatste tijd vaak samenwerkt („Samen Engelse nationaliteit. Hij is doctor in de uik samen thuis") is ook hij van komische scheikunde en was tot 1950 lector aan de bijrol opgeklommen tot blijspelacteur van Universiteit van Cambridge. In 1950 trad formaat, die dan weer graag zijn veelzijdig- hij in dienst van de BBC om populair I beid in meer genuanceerde komische rollen wetenschappelijke programma's te ma-1 bewijzen wil. Die kans benutte Bourvil in ken. Eén van zijn bekendste series, „Fortunat", waarin hij onder regie van „You'd never believe it", die 75 afleverin- Ajex j0ffé de rol van een dorpse zonder gen haalde, kregen de Nederlandse tele- ung te spelen kreeg, die gedurende de oor- visiekijkers te zien, toen de NCRV Noord- j0g de plaatsvervangende echtgenoot moet hof in 1963 naar Nederland haalde. Het voorstellen van een voor de Duitsers ge- „GEEN TIJD VOOR TRANEN" is de Ne derlandse titel van de Franse film, die vanavond op Nederland 1 gaat. Het werk is, wat in vaktermen een „vehikel" ge noemd wordt voor een bepaalde acteur of actrice, in dit geval voor de komiek Bour vil, die er de tragikomische rol _van de programma heette hier „Hoe bestaat het en werd gepresenteerd door George Noordhof en Dick van Ruler. Na twee seizoenen „Hoe bestaat het" volgde een jaar lang de rubriek „Wijzer worden Daarnaast maakte Noordhof documen taires, had de samenstelling van de maandelijkse autorubriek „Achter het stuur' 'en vervaardigde 't kunstprogram ma „Zo te zien". Gedurende de periode dat Noordhof voor de NCRV programma's maakte, werkte hij ook freelance voor de BBC-te- levisie. Aan het begin van het wintersei zoen 1966-1967 werd George Noordhof, die met vrouw en zoon steeds in Londen is blijven wonen in de NTS-staf opgeno men. Hij was verantwoordelijk voor de serieprogramma's „Wie zijn toch die Brit ten" en „Wie zijn toch die Amerikanen" en voor de nog uit te zenden serie over het bevolkingsvraagstuk in landen als In dia, Japan en Nederland. vluchte vrouw. Hij moet deze Juliette Va- lecourt en haar beide kinderen over de de marcatielijn tussen bezet en onbezet £\oemen spreken waar woorden tekort schieten (Van onze correspondent) DEN HAAG De met veel nadruk geadverteerde goedkope vakantievlieg reizen van Nederland naar Mexico gaan maar op bescheiden schaal door. Van de twaalf reizen, die op het pro gramma stonden, worden er slechts vier uitgevoerd en dan nog voor een prijs, die ƒ200 hoger ligt dan de uitvoerende reisbureaus Centouri en Zuideuropa- stichting aanvankelijk hadden aange kondigd. Deze forse ingreep houdt verband met een weigering van de directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst de reizen te gen de lage prijs van rond 900 te laten doorgaan. Die prijs lag namelijk te ver beneden de officiële luchtvaarttarieven van de I.A.T.A. In verband met de voorgenomen ver vanging van de contra-prestatie regeling door een wettelijke regeling, heeft de be roepsvereniging van beeldende kunste naars aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid telegrafisch met de al lermeeste klem verzocht, haar onmiddel lijk rechtstreeks te betrekken bij het tot standkomen van deze wettelijke regeling en van een gelijktijdige dringend noodza kelijke herziening van de thans geldende bepalingen. Onafhankelijk van dit overleg dringt de vereniging aan op onmiddel lijke verhoging van de thans in de con tra-prestatie geldende weeknorm van 121,80 tot 166,85 per week. (Van onze correspondent) I De animo om deel te nemen was zo I AMSTERDAM - De postzegelverzame- U™ot dat er^ aan- laars gaan een geweldige tijd tegemoet. g selectie heeft afgewezen. Niette- Op 11 mei opent de - Verkeer steen.ie elf kilome I en Waterstaat, ars. J. A. BakKer, m net i joon en waterstaat, ar», u. I tpr moeten afleeeen om alle 4200 met RAI-gebouw te Q glas afgedekte uitstalkasten te passeren. 67, de wereldtentoonstelling op filateiis postzegelliefhebbers die hun va- eehoucten^Deze 'Tentoonstelling^'dle0 tot kantie hebben opgenomen om de expositie i üette terugkeert naar haar man in Parijs, gehoude nauwe samenwer- °P hun ëemak te kunnen bekijken. Uit Algx Joffé heeft later voora] mef „Noot Iw vL deXderirndsë boTd vaTftlate-1 de Verenigde Staten komen honderden I zaterdag„ naam gemaakt, in „Fortunat king van vaderlandse ver- filatelisten. Uit Japan komt een groot ge- -s n maar de handige regisseur van enSv^n postzegelhandelaren, wordt jeJschapmeteengecharterd vliegtuig, uit pen uogal sentimenteel _en aandoenlijk ver- Chaplin. Charlie Chaplin is de cultuur prijs 1967 van de Westduitse vakbonds federatie van twintigduizend mark toe gekend, aldus heeft de federatie van daag meegedeeld. Bourvil Frankrijk naar Toulouse begeleiden en de veiligste manier is tijdelijk door te gaan voor echtgenoot en vader, een plaats die hij enige jaren in feite bij de familie blijft innemen tot de oorlog is afgelopen en Ju- West-Duitsland worden op één dag 451 autobussen met liefhebbers verwacht. Ons Nederlands postmuseum staat met 14 kaders in de glazen zaal waar onder andere zeldzame portstempels van Am sterdam worden getoond. In de Europahal wordt een tijdelijk haal, waarin naast Michèle Morgan als Juliette vooral Bourvil de kans krijgt de toeschouwer van zijn gevarieerd talent te overtuigen. C. B. Nederland 1. Na Pipo en het journaal de tweede aflevering van Vakantie in Lipiza, een der grootste en belangrijkste, die ooit is gehouden. Er komen inzendingen uit vrijwel alle landen van de wereld, waaronder beroem de collecties zoals die van koningin Eliza beth de tweede van Engeland met vele r]1T.„na[lal WuiU, nog nooit tentoongestelde zegels, 1 postk£mtoor met achttien loketten inge Kana?6d^S PcflencollecUe van M A Bo- richt, waar men behalve de normale tweede aflevenng van vaKantie in mpiza, ianow'ic de verzameling Portugal van Jo- frankeerzegels, ook de speciale Amphilex- de Joegoslavische serie, die in de plaats is janowic, ae verzameling collectie series zal kunnen kopen. Post, hier tH- gekomen van Mona's avonturen. Het meis- |jam.v 7ai afaestem-tke julka^ dat bij haar logeert, is dikke vrienden geworden met 't prachtige paard Borej. Samen gaan we op avontuur, dit maal met grotonderzoekers. Het agrarisch journaal en een Socuterafilmpje over de Hartstichting vullen de tijd tot acht uur. Na het journaal eerst tien minuten met D '66 en vervolgens de speelfilm „Geen tijd voor tranen" ofwel „Fortunat", een Franse komedie met de bekende komiek Bourvil en met Michèle Morgan, Gaby Morley, Rosy Varte en Freddy Bilis. Na afloop nog een kort natuurfilmpje over marmotten, die hoog in de Alpen hun winterslaap hou den. se Gonzalez Garciaent decmiA hilex aangeboden, zal afgestem Mexico van de Franse verzamelaar dr. worden met het speciale tentoon- Schatkes. In totaal zijn er meer dan acht- ^in™mpeL I honderd inzendingen. 1 De Amphilex wordt een van de kost baarste tentoonstellingen die in het RAI gebouw zijn geweest. De waarde van de postzegelcollecties is voor vijftig miljoen Einstein-prijzen. De Albert Einstein-prij- gulden bij Lloyds in Londen verzekerd. zen zjjn gisteren toegekend aan de Er zijn uitgebreide veiligheidsmaatrege len getroffen. In het gebouw zullen par ticuliere rechercheurs van wie enkelen met honden patrouilleren, terwijl buiten het gebouw door de politie een bewaking wordt ingesteld. Om veiligheidsredenen zal de tentoonstelling 's avonds gesloten zijn. ADVERTENTIE Amerikaanse schilder Andrew Wyeth, zijn landgenoot de schrijver James A. Michener, dr. André Wolff, een Frans medicus en Sir Isaac Wolfson, een Brits financier, die de filantropische prijs zal ontvangen. De onderscheidin gen, bestaande uit medaillons van Ein stein, zullen uitgereikt worden op een diner op 7 mei in het hotel Americana te New York. Pepys. De Britse fiscus heeft de 17e- Zij 9even een 9eur e" kle Url (Van onze correspondent) BREUKELEN „Zoiets doe je maar éénmaal in je leven", zegt Studio-acteur Bram van der Vlugt. Hij staat op een soort voetbaltribune in de tuin van het Nederlands Opleidingsinstituut voor het Buitenland Nijenrode en beschouwt te vreden het nijvere gedoe van leerlingen van het instituut, die bezig zijn met de constructie van een gecompliceerd to neel. Op zaterdagavond 6 mei brengt Nijenrode ter gelegenheid van het vierde lustrum in de openlucht de Nederlandse première van „The Devils" van John Whiting. Bram van der Vlugt voert de regie. Het stuk, dat een 17e eeuwse maar nog steeds actuele religieuze problema- matiek behandelt, is in 1961 geschreven en is te zien geweest in Londen. New York en Wenen. Dit, omdat het technisch bijzonder moeilijk te verwezenlijken is. In Nijenrode is een toneel geconstrueerd, dat bestaat uit een stelsel van tien po dia op zeven verschillende niveaus. Op deze podia kunnen tweeëntwintig loka- ties worden gesuggereerd door gebruik van schijnwerpers en door het projecte ren van dia's. Om de acteurs en actrices verstaanbaar te doen zijn, wordt gebruik gemaakt van ingebouwde decors. De vijf en veertig medespelenden, onder wie twin tig man figuratie, zullen gekleed gaan in historische kostuums. De dure produktie wordt gedeeltelijk gefinancieerd door gro te bedrijven, waaronder de K.L.M. Nederland 2. De KRO begint het tweede net-programma met een uitzending van de gedanste hitparade Waauw, gepresenteerd door Theo Stokkink. Als speciale gasten eeuwse dagboekschrijver Samuel Pepys I treden op de vier Voorburgse beatjongens, een aangifteformulier toegezonden via I die zich Sandy Coast noemen. Leven aan zijn uitgever, waarop o.m. de vraag de zelfkant is een documentaire van de voorkomt, waar hij zijn inkomsten Australische televisie over het leven in de aangeeft en of hij een pensioen geniet, achterbuurten van Sidney. Zelfs in een De betrokken uitgever is bezig met een gloednieuw land als Australië zijn zwer- verjs en armoedzaaiers te vinden. Hazel is ook weer paraat. George Baxter heeft een assistent nodig. Hazel weet wel iemand, maar er zijn meer gegadigden. De bazige huishoudster laat zich echter niet gauw uit het veld slaan, zeker niet door een dame. Een programmavan de Vlaamse televisie sluit de KRO-avond af. Het is een totstandkomen in samenwerking met I reportage over het werk van de Vlaamse Maurice Béjart en zal het volgend sei- schilder Rogier van der Weyden, die vijf- zoen zijn première beleven in de Brus- honderd jaar geleden leefde. Na het laatste nieuwe editie van Pepys' dagboeken, hetgeen de fiscus kennelijk niet ont gaan is. Claus. Hugo Claus, het niet meer zo jon ge wonderkind van de Vlaamse letteren werkt aan het libretto voor een opera, die „Morituri" zal heten. Het werk zal journaal nog een Teleac-uitzending. De herhaling van de elfde les uit de cursus de Detaillist als Ondernemer met als onder werp: verbouwing van de winkel. ADVERTENTIE HILVERSUM 1 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. .10 Aktualiteiten. 8.15 Gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Moderne muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramm. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 12 00 Licht instrumentaal ensemble. 12.25 Beurs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Lichte orkestmuziek. 12.50 Draaiorgel. 13 00 Nws. 13.10 Journaal en beurs. 13.30 Ne derlands Koorfestival 1967. 14.00 Klassieke muziek. 14.15 Vraaggesprek. 14.30 Program ma over planten en dieren. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Aktuaütei ten 18.20 Uitzending van het GPV. 18.30 Tulpenrally 1967. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Klassieke en moderne muziek. 19.30 Avondgebed. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. 20.00 Nws. 20.05 Mo derne muziek. 21.35 De kinderen van Vero na (hoorspel) 22.30 Nws. 22.40 Aktualiteiten 22.55 Discotaria: nieuwe gramm. platen. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Pol der. 7.55 Overweging. 8 00 Nws. 8.10 Klassie ke gramm. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Lezing. 11.45 Streeksgewijs. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 Aktualiteiten. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klassieke gramm. mu ziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Klassieke en moderne muziek. 14.45 Muzikale lezing 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Oude muziek 16 00 Bijbeloverdenking. 16.30 Hobo en clave- cimbel: oude en moderne muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderzang. 17.30 Lichte ramm. muziek. 17.50 Lichte koorzang. 18.10 juort 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19 10 Radiokrant 19.30 Klassieke gewijde mu ziek 19.45 Praatje. 19.50 Lichte gramm mu ziek. 20.10 De familie Leenhouts (hoorspel). 20.45 Lichte gramm. muziek. 21.00 Documen taire over de Olympische Spelen. 21.25 Licht orkest 21.50 Lichte gramm. 22.15 Internatio nale oriëntatie in kerk, zending en oekume- ne 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Klassieke en moderne muziek. 23.15 Muziek van eigen tijd. 23.45 Lichte gramm. muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9 00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Nwe. langspeelplaten. 11.00 Nws 11.02 Licht platenprogramma. 12.00 Nws 12.02 Variant. 13.00 Nws. 13.02 Top Twintig. 14.00 Nws. 14.02 Instrumentaal al lerlei 1500 Nws. 15.02 Aktualiteiten. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nws. 16.02 Aktualiteiten. 16 05 10 RRRRrrrr. 17.00 Nws. 17.02 Ak tualiteiten. 17.05-18.00 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek 14.00 Nws. 14.30 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.09 Lichte mu ziek 17.00 Nws. 17.15 Amusement. 17.30 Koor zang. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 19.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte mu ziek 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.15 Con cert. 21.20 Boekbespreking. 21.35 Liederenre- cital, 22.00 Nws. selse Muntschouwburg, aldus onze Brus selse correspondent. Zeer kwetsend. De openbare aanklager in Milaan heeft als zijn mening te ken nen gegeven, dat de film „Le plaisir et l'amour" van de Franse regisseur Ro ger Vadim „zeer kwetsend is voor het schaamtegevoel van de gemiddelde en normale mens". Hij heeft Vadim, de spelers, onder wie Vadims vrouw Jane Fonda, en achttien personen van de maatschappij die de rolprent in Italië in omloop heeft gebracht in staat van beschuldiging gesteld. Dit geldt ook voor de in 1931 overleden Oostenrijkse schrijver Arthur Schnitzler, op wiens toneelstuk „Reigen" het scenario is ge baseerd. Vondelprijs. Aan de Hamburgse beeld houwer Hans Ruwoldt is de Hamburg- I se Joost van den Vondelprijs toegekend. De prijs, 10.000 mark groot, wordt sinds 1960 jaarlijks door een stichting ver-1 leend als erkenning van culturele pres taties in het Nederlands-Nederduits- Vlaamse taalgebied. T.V.-show. Nederland en Zweden onder-1 handelen op het ogenblik met de BBC over scripts van de populaire maar om- Geref. kerken, ia»,, --streden tv-show „Till death do part us I Aangenomen naar Maarssen J. A. C. me. 20.20 Een beetje lente in huis. 21.20 Ko- Het programma trok 20 miljoen tv-kij- Rullmann te Schoonoordi die bedankte kers in Engeland. Maar ook kritiek van voor Elburg, Geldermalsen, Idskenhuizen kerkelijke zijde, parlementsleden. Het I voor Vreeswijk-JUtPhaas. publiek, onderwijzers en poltiernannen Bedankt voor Valburg-Homoet D. B. van De grote attractie ervan is zijn on- Lokhorst te Eemnes-Buiten voor St. eerbiedigheid. Mitchell als Alf Garnett Johannesga h. v Dijk te Tweede Exloër- is een man met ingewortelde vooroor- mond VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17 00-17.35 Voor de kinderen. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reklame. 19.00 Vakantie in Lipiza (TV-film). 19.25 Interna tionaal Agrarisch nieuws. 19,51 Uitzending Stichting Socutera. 19.56 Reklame. 20.00 Jour naai en weeroverzicht. 20.16 Reklame. 20.20 Uitzending van D'66. 20.30 Geen tijd voor tranen (speelfilm) 22.25 Marmotten in de Al pen (korte film). 22.40-Journaal. NEDERLAND II 20 00 Nws. 20.01 Reklame. 20.05 Waauw: ge danste hitparade. 20.35 Documentaire over de achterbuurten van Sydney. 21.15 Hazel (TV-film). 21.40 Rogier van der Weyden en zijn tijd (dokumentaire). 22.10 Reklame. 22.15 Journaal. 22.30 Teleac: De detaillist als ondernemer. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reklame. 19.00 De verrekijker. 19.10 Van ge west tot gewest. 19.30 Mensen in de sport. 19.56 Reklame. 20.00 Journaal. 20.16 Rekla beetje lente in huis. ning Klant: consumentenrubriek. 21.50 Het Peleton-Anderson, reportage over de oorlog in Vietnam 22.40 Journaal. 22.45 De gou den Roos van Montreux. 23.00 Teleac. Auto matisering. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reklame. 20.05 Geen be ter leven dan buitenleven (TV-film) 20.35 - Jong-leren. alledaagse gebeurtenissen in een gezin. 21.45 Het verlovingsgeschenk, (detec tivefilm) 22.10 Reklame. 22.15 Journaal. 22.30 Dichterbij, (over de Bijbel). ten Y\eP°n een belofte tegelijk. eft delen, wiens tradities en dingen waar aan hij gelooft in botsing komen met het brutale cynisme van zijn schoon zoon uit Liverpool. Geref. Kerken Beroepen te Diever R. Pluim te Ooster end (Fr.).

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11