Peeman blijft bij Haarlem Verdedigingsgordel van Celtic was door Dukla niet te nemen T rainers toto-tips Nog 81 combinaties na nacht der verschrikkingen in rally Maslo gaat naar Keulen Tele vizier toch naar de Tour de France Witkamp heeft voor functie bij RCH bedankt Twee zeges voor M. Bouhuis op Hilverse baan 1000 km van Monza werd dubbele zege voor Ferrari Xerxes te sterk voor amateurteam Amateurs spelen in twee poules om nationale titel Gemeente steunt fusie Xerxes-DHC Theo Laseroms in Nederland Dertig miljoen toeschouwers bij Engels voetbal Schotse ploeg in de finale Vanavond CSKA- Inter Milaan 8» Coventry City naar eerste divisie Afvalwedstrijden NHSB van start Waarnemer met Wagtmans mee Altig zegevierde in Milaan-Vignola VELSEN N.V. WOENSDAG 26 APRIL 1967 15 (Van onze sportredactie) Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ "TtlrnendeDiLer^ssTrretrtreriaeg Afdelingselftal oefent tegen Zandvoortmeeuwen Oostenrijks trio leidt Hongarije-Nederland Zuidafrikaanse ploeg voor Davis Cup strijd wuinnnnnnnnnn■■■■■■■■■■■■■■■■■"■■■*^Aw^o»iiiywii^iiwiiiiiHiiinw*iwwimiiiimiiiwwwwwwwiMiiiiifiiinnniinnnnnnmmnnfi Peeman is ook in het seizoen 1967- 1968 trainer van Haarlem. Gister avond is de man. die Haarlem dit sei zoen naar de top van de tweede divi sie leidde, tot overeenstemming ge komen met het bestuur van de ver eniging over de condities. De leider van het betaalde voetbal van RCH, de secretaris van de sectie betaald voetbal, F. Witkamp, heeft met on middellijke ingang (23 april) zijn functie bij de Heemsteedse club nere- gelegd. Er zijn wat geschilpunten gerezen tus sen hem en het bestuur van RCH. Wit kamp acht het onder deze omstandighe den niet meer mogelijk tot een behoorlijke samenwerking te komen. Daarom heeft hij de voor hem toch wel moeilijke be slissing genomen Hij heeft vele jaren diverse functies bij RCH bekleed en was o.a. een van de mannen, die zeer gekant waren tegen een fusie met de Haarlemse L clubs en daartegen dan ook in het geweer kwam. RCH zal op 22 mei een buitenge wone algemene vergadering houden, waarin de moeilijkheden besproken zul len worden. M. Bouhuis ging tijdens de gisteravond verreden koersen in Hilversum tweemaal als eerste over de meet. De verdere uitsla gen waren: Mignon-prijs: 1. Diablo (M. Bouhuis) 1.27.6, 2. Elli Kan, 3. Etty Hollandia. Winn.: 6.30, pl. 1.60, 1.90, 1.80, cov. 6.10. kop. 6.30, trio 386.30. Toscaprijs le afd.: 1. Flora Axkit (D. Bol wijn) 1.31.7, 2. Faxy du Commerce, 3. Friday. Winn.: 2.70, pl. 1.50, 2.20, 3.50, cov. 4.60, kop. 3.80; 2e afd.: 1. Fay du Commerce (J. de Graaf i 1.32.4, 2. Freddy Scotch, 3. Eliza Winn.: 4.20. pl. 1.70, 1.90. 2.60. cov. 5.60, kop. 5.20. Otello-prijs: 1. Celia D (R. Konings) 1.25 - 2. Bentoprise, 3. Dox van Rood en Noot, Winn.: 36.70, pl. 5.20, 2.40, 1.30, cov. 7.90 kop. 36.10, trio 1199.20. Falstaff-prijs: 1. Quarterron 11 (G. v.d. Dominica, 3. Zilver Kid 1.70. 3.20, 1.80, cov. 7.60, 2. pl. Wal) 1.22.5, Winn.: 3.40, kop. 8.10. Aïda-prijs 2400 m: 1. Doriethe J <M. Bou huis) 1.27.6, 2 De Prinses K, 3. Elite Mac Winn. 8.70, pl. 2.10, 1.80, 2.80, cov. 4.10 kop. 24.80. Rigoletto-prijs: 1. Dorita H <B. Leeuwen kamp), 2. Edelpapagaai S, 3 Edward A Winn.: 3.30, pl. 1.80, 2.10, 1.90, cov. 10.40 kop. 14.70, trio 252.10. Turandot-prijs: 1. Diana Enterprise <M Schouten' 1.27.9, 2. Felix, 3. Ecce van Ake- rendam. Winn.: 8.20, pl. 4.50, 7.10, 3.10, cov 15.90, kop. 12.20. Totalisator-omzet 167.890. PAARDENSPORT. De in de na-oorlogse ïaren zo bekende dravermerrie Kitty Zora is op 24-jarige leeftijd op het entraine ment van haar fokker, trainer en eigenaar Jan Wagenaar sr. te Otterlo gestorven. De Italiaan Lorenzo Bandini en de Nieuwzeelander Chris Amon hebben dins dag in een Ferrari 330 de duizendkilome- terrace van Monza gewonnen. De Ferrari- equipe legde de afstand af in vijf uur, 7 minuten, 43 seconden, hetgeen een ge middelde snelheid van 196,934 km/u. be tekende. Bandini en Amon behaalden hiermee hun tweede zege in de strijd om het we reldkampioenschap merken boven de 200 cc. O p de tweede plaats eindigde even eens een Ferrari, gereden door de Ita liaan Ludovico Scarfiotti en de Brit Mike Parkes. De Westduitser Gerhard Mitter en de Oostenrijker Jochen Rindt eisten in een Porsche de derde plaats op. Mitter en Rindt, die drie ronden achterstand op de winnaar hadden, waren de snelste in een wagen onder de 2.000 cc. ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 2046 (0 2550) - IJMUIDEN Peeman blijft. ADVERTENTIE Vul nu een SPORTTOTO registratiekaart in vóór u het vergeet? Witkamp gaat. HetNederlands amateurselectie-elftal (Van onze correspondent) Evenals vorig seizoen zal ook dit maal het toernooi om het voetbalkampioen schap van Nederlandamateurs in twee pou les worden gespeeld. Er is echter een wijziging: er zullen geen twee wedstrij den in een weekeinde worden gespeeld. In groep A zijn ingedeeld: Sneek, A.F.C. en de kampioen van de eerste klasse B (Unitas of U.V.S.). In groep B: Minor Middelburg en Rheden. Er wordt in bei de groepen een hele competitie gespeeld. Het gemeentebestuur^vaTie tn I heeft gisteravond in Rotterdam een oefen- ^^TrU^fviTe zl?^lh.kom^n e? m Delft wedstrijd tegen de eredivisieclub Xerxes zal gaan spelen, financieel een aantal ja- met 3-2 verloren. Bij de met fractièvertegenwoordigers in de Delft- danX®r*®f en p^m e? Uwef^d oei Dun se gemeenteraad verklaard. Als voorwaar- en De Ridder zorgden met twee doelpun de stelt de gemeente Delft dat van de ten voor een ruststand die de krachtsver andere zijde eenzelfde bedrag beschik- houding goed weergaf. Het amateurteam, baar wordt gesteld. Tot nu toe hebben moest inde tweede helft het hoofd bui de gemeente en industrie zich in Delft gen toen Xerxes het tempo opvoerde. De afzijdig gehouden van het betaalde voet- Xerx es-doelpunten werden gescoord J 6 6 Hanegem, Heijermans en Kleingeld. (Van onze sportredactie) Theo Laseroms is op het ogenblik in afdelingselftal van de HVB, dat als Nederland. Zaterdag speelde hij nog in voorbereiding op het vierbondentoernooi Pittsburgh met de Phantoms tegen Toron- maandagmiddag een oefenwedstrijd te to, zondag vloog hij van Pittsburgh naar gen zandvoortmeeuwen, in Zandvoort, aan- New York, gisteren landde hij op Schip- vang half drie speelt, is als volgt samen hol. Lang blijft Theo Laseroms niet. HÜ gesteld: moet onmiddellijk weer terug, want vrij- Wesseling (WH); Ramakers (EHS) en dag staat hij weer met de Phantoms tus- Groeneveld (WH); Nijman (EDO), Be ien de lijnen tegen de Europeanen uit ren(js (EDO), Sluis (DSK); Metten (Geel bal. Wit), Van Berkel (Geel Wit), Kuhlman (Alliance), Smit (WH) en Tijms (Ter rasvogels). Reserves zijn Hoff (EHS), Cu veleir (DSOV), Cornet (Geel Wit, Rijke (Terras vogels). De Oostenrijker Franz Mayer zal 10 mei de wedstrijd tussen Hongarije en Ne derland leiden. Grensrechters zijn zijn Sint Louis. Op de tribunes van Old Trafford het terrein van de koploper in de Engelse eerste divisie, Manchester United ston den in het seizoen 1966-'67 tot nu toe nietlandgenoten Ferdinand Marschal en Franz minder dan 1 v" v°v" °f®^Tn Prht.er in Wöhnér. De wedstrijd wordt gespeeld in alleen de Busby-babes stonden echter in toernooi om de Europa Cup van lan de belangstelling van de Engelse voetbal- enthousiasten. Ook de andere clubs, died in de Engelse League uitkomen, trokken veel publiek. Voor het eerst sinds het sei zoen 1959-'60 kwamen er meer dan 30 miljoen toeschouwers naar het Engelse League-voetbal kijken en vooral de clubs in de eerste divisie per wedstrijd ging daar het bezoekersaantal tot nu toe ge middeld met 3.407 omhoog zullen meer dan tevreden zijn. Het aantal toeschou wers bij het Engelse League-voetbal ging tot nu toe ten opzichte van dezelfde pe riode in het seizoen 1965-'66 met 2.639.707 vooruit Dukla Praag, de Tsjechische legerploeg die Ajax de weg naar de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen versperde, is er niet in geslaagd de finale te bereiken. De 3-1 achterstand die de Tsjechen in de eer ste wedstrijd tegen de Schotse kampioen Celtic Glasgow hadden opgelopen, bleek dinsdagmiddag in het Juliska-stadion in Praag te groot. Celtic trok van het be gin af aan een verdedigingsgordel rond doelman Simpson op, die voor de nerveu ze en heftig aanvallende Tsjechen onpas- seerbaar bleek. Toen bovendien het spel naarmate de tijd verstreek, slordiger werd, was Celtic's finaleplaats buiten ge vaar (0-0). Door het doelpuntloze gelijk spel werd Celtic.de eerste Britse ploeg, die tot de finale van de Europacup doordrong. Wel hebben Britse clugs in het verleden succes sen geboekt in Europacup voor bekerwin naarstin 1963 legde Tottenham Hotspur en in '65 West Ham United beslag op de cup), maar in het toernooi voor landskampioe nen leverden de Britse clubs minder im ponerende prestaties. Celtic heeft de finaleplaats niet cadeau gekregen. De Tsjechen, aangemoedigd door ruim 20.000 toeschouwers, startten overrompelend en de eerste 20 minuten leek het erop dat ze de achterstand van twee doelpunten zouden kunnen wegwer ken. De Schotse defensie bleek echter zo hecht, dat noch de 35-jarige aanvoerder Masopust noch Geleta een opening kon den vinden. Toen bovendien de Tsjechen in de fout vervielen te veel door het cen trum te spelen en te weinig de vleugelspe lers in het spel te betrekken, werd het duidelijk, dat deze Schotse verdediging stand kon houden. Na wervelend en flitsend aanvalsspel in de eerste 20 minuten kreeg de strijd een steeds harder verloop en de Zwitserse scheidsrechter Dienst moest straf optre den. Verder dan een officiële waarschu wing aan de Schot Steve Chalmers hoef de hij echter niet te gaan. Nog twee kan sen slechts kregen de steeds nerveuzere en slordiger Tsjechen hierna, maar Sta- nislav Struc kopte vlak voor rust net over, terwijl hij vijf minuten voor het einde alleen voor doelman Simpson hoog over schoot. Celtic ontmoet in de finale, die woens dag 24 mei in Lissabon wordt gespeeld, de winnaar van de ontmoeting CSKA So fiaInter Milaan. Mocht vandaag in So fia geen beslissing vallen (de eerste wed strijd eindigde in een 1-1 gelijk spel), dan zal op 3 mei in het Oostenrijkse Graz een beslissingswedstrijd worden gehouden. (Van onze sportredactie) „We zitten pas in de put, wanneer de'bal voor het laatst heeft gerold," zegt De Visser en dat wordt overtui gend uitgesproken, ook al staat Tel star dan in een positie, die optimisme over het lot niet rechtvaardigt. „Ik heb de idee, dat we eerder kans ma ken om DOS of Fortuna te pakken, dan Elinkwijk, want dat heeft de rush goed te pakken. Ik had gedacht, die zullen wel eens in elkaar zakken, maar nu denk ik dat niet meer. Wij zullen alles op alles zetten om er onderuit te komen. Fortuna, dat zit toch ook een beetje moeilijk, moet nog spelen tegen Ajax en GVAV; wij nog tegen GVAV en Sparta en dan Fortuna-TelstarWij moeten punten halen." De Vissers concurrenten in onze to- torubriek houden nauwelijks rekening met het herstel van Telstar. Integen deel, De Vos en Gosen, denken aan streekderby's volgend seizoen in de eerste divisie. De Vos zegt: Voor ons is het prima; een derby erbij," en Gosen: „Ik heb regionale wedstrijden altijd aantrekkelijker gevonden. Dan neemt de tegenstander publiek mee Over eigen kansen voor zondag merkt De Vos op: „Het is goed dat wij een pak slaag hebben gekregen van De Graafschap. Nu zul je zien, wij klop pen NEC. Wij zijn een rare ploeg." Go sen houdt al rekening met promotie feest op Hemelvaartsdag: „Dan hou den wij een instuif. En als wij dan kampioen worden, dat kan op 7 mei, wanneer we zelf niet spelen en dat is wel jammer, volgt een receptie en een feest." Dergelijke woorden zijn EDO-trainer Klijn nu nog vreemd. Hij gaat verder op de weg om zijn team voor het vol gende seizoen voor te bereiden. Jonge spelers voldeden tot dusver goed. In de vorige toto behaalde De Vos 242, Gosen 241, De Vos 232, Klijn 215. In deze volgorde zijn hun voorspellin gen voor de volgende toto: TelstarGVAV ADOFeijenoord XerxesGo Ahead ElinkwijkDOS NACWillem II TwentePSV DWS—Sittardia MVV—Sparta HDVS—WV HaarlemExcelsior NOAD—Veendam Wageningen—Fortuna VI. AGOWBaronie ADVERTENTIE m Bent u al geregistreerd voor het nieuwe SPORTTOTO seizoen? Voor twaalf equipes betekende de „Nacht der verschrikkingen" de laatste rallyenacht in de Tulpenraellye. De pro blemen, waarvoor de in het vak vergrijs de wedstrijdleider Piet Nortier in de 450 kilometer lange tocht door de Franse Alpen had gezorgd, waren te veel voor hen. Tot degenen die de strijd moesten staken, behoorde, zoals verwacht Jean Pierre Henrioud, wiens fabrieks-Porsche Coventry City is dinsdagavond zonder 191Is dinsdagmorgen al herhaaldelijk in zelf in actie te zijn geweest naar de eerste moeilijkheden kwam. Ook de Nederlan- Engelse divisie gepromoveerd, doordat ders Paulen, directeur van het Nederlands Blackburn Rovers, de enige concurrent, Olympisch Comité en volgens traditie eer met 0-0 gelijkspeelde tegen Bolton Wan- ste inschrijver van de Tulpenrall.ve, moest derers. Reeds eerder was Wolverhampton in het nachtelijk duister de strijd opge- Wanderers naar de eerste divisie gepromo- ven. De gebroeders Dick en Wil de Wild veerd. Voor de eerste divisie werd dins- trof eenzelfde lot, evenals de fabrieksDAF dagavond één wedstrijd gespeeld: Arsenal gereden door de Fransen Claude Laurent - Everton 3-1. 1 Jacques Coolen. Toen om zes uur in de morgen te Ru- millij 1756 van de 3275 te rijden kilo meters waren op dat moment afgelegd werd gestart, bleken nog 81 van de 108 vertrokken combinaties in de strijd. Wel ke gevolgen de „tocht door de hel" voor het klassement heeft gehad, zal pas van avond vaststaan. Zeker is wel, dat de ze ven speciale etappen, waarin het voorge schreven gemiddelde slechts voor enkelen bereikbaar was, aanmerkelijke verschui vingen zal hebben veroorzaakt. Deson danks blijft de supersnelle Porsche 911s van de Brit Vic Elford de grote kansheb ber in de Tulpensterrit, die donderdag morgen in Noordwijk aan Zee eindigt Bij de toerwagens duurt het gevecht tus sen Porsche en BMC onverminderd voort. Nedorost van Dukla Praag in duel met een Schot. Dukla kon het niet klaren tegen Celtic. (Van onze sportredactie) Maslo, de schakelspeler van RCH, zal met zijn gezin naar Duitsland ver trekken. Hij gaat studeren aan de sport- hogeschool in Keulen, waar hij het oefen- meesterdiploma hoopt te gaan behalen. Maslo blijft wel voor RCH spelen. Hij komt alleen de weekeinds over naar Nederland. (Van onze schaakmedewerker) Met 48 kwartetten zijn de afvalwed strijden van de Noordhollandse Schaak bond begonnen. De eerste ronde heeft geen grote verrassingen gebracht omdat de kanshebbers zich wisten te hand haven. Wel hadden sommige ploegen na een 2-2 stand, snelschaakpartijen no dig om direct door te dringen tot de tweede ronde. Heemstede moest het van deze „blik- sem"-duels hebben om Castricum 4 er te kunnen onderhouden. Hetzelfde over kwam Weenink (Beverwijk) tegen Wie- ringermeer, HWP (Haarlem) tegen Kijk Uit 4 (IJmuiden) en VVV (Alkmaar) tegen Edam. De langste strijd werd ge streden in de wedstrijd Castricum 5— VHS 4 waar twee series snelschaak partijen nodig waren om VHS 4 tot winst te kunnen brengen. De teams welke de eerste ronde hebben verloren, komen deze week in de herkansing. De uitslagen zijn: Kijk Uit 3Aartswoud 31, BergenCastricum 6 04, Excelsior Castricum 1 04, Pat Mat 2Purmerend 1—3, Aris de HeerWitte Paard 3 1—3, VHS 1 —Het Oosten 2 l'h—V/t, Edam—VVV 1 2—2 (VVV wint). Weenink 3—De Pion 2 3—1, Witte Paard 2Het Oosten 1 22, Kijk Uit 6 Oppositie 2 13, Oppositie 1Aalsmeer Vit, Weenink 1Wieringermeer 22 (Weenink wint). Kijk Uit 5—Witte Paard 4 0^1, Witte Paard 1—VVV 2 3'/.—Kijk Uit 4—HWP 1 2—2 (HWP wint), Castricum 2Kijk Uit 2 3—1, Weenink 2—VHS 3 31. Castricum 5— VHS 4 2—2 (VHS wint), Kijk Uit 1—Weenink 4 40, Castricum 3Pat Mat 1 l'/i2'/i, VHS 2 De Pion I 3—1, HWP 2—Driehuis 04, Castri cum 4—Heemstede 2—2 (Heemstede wint), Pur merend 2Bloemendaal 13. De Zuidafrikaanse Davis Cup-ploeg, op 4, 5 en 6 mei op de Mets-banen in Scheve- ningen tegenstander van Nederland in de eerste wedstrijd voor de Europese zone van de Davis Cup, bestaat uit de volgende spelers: Cliff Drysdale, Bob Hewitt, Frew Macmillan en Robert Maud. In de voor lopige ploeg was naast deze vier spelers ook Ray Moore opgenomen. Het conflict tussen de KNWU en de extra-sportieve groepering Tele- vizier-Batavus is ten einde. Zoals be kend wilde Televizier aanvankelijk zijn renners niet voor een nationale ploeg in de Tour de France onder lei ding van Wout Wagtmans afstaan. Enkele weken geleden werd dit nog eens door de directie van het Sport fonds onderstreept. Maar nu is door de bemiddeling van de Amsterdamse sportarts J. C. Tetzner in het belang van de wielersport een verzoening tot stand gekomen. Wout Wagtmans blijft ploegleider in de tour de France, maar de KNWU zal de ploeg bovendien dien vergezellen door een door haar aan te wijzen waarnemer, die tijdens de koers niet in de bevoegdheden van Wagtmans zal mogen treden. Maar na de wedstrijd zal deze waarnemer Wagt mans op eventuele gemaakte fouten kun nen wijzen. Nu deze situatie is ontstaan heeft de directie van Televizier-Batavus zich be reid verklaard haar renners ter beschik king te stellen voor de nationale ploeg. In middels heeft de sportcommissie uit een Druk beraad in de Televizierploeg onder leiding van Rein van Rooy links op de voorgrond)de Tele- vizier-baas en Kees Pellenaars. De renners zijn (v.l.n.r.) Zilverberg, Van der Vleuten, Van Dongen, Karstens, Dolman en Zoet. groot arsenaal kunnen putten voor de voorlopige selectie, waaruit uiteindelijk de ploeg van tien man zal komen. Die se lectie bestaat uit de volgende renners: Jan Janssen (Pelforth), Eddy Beugel» (Mercier), Arie den Hartog (BIC). Jan Hugens en Cees Lute (beiden Smith-Ro- meo), Wim Schepers (Caballero), Kees Haast, Huub Harings, Gerben Karstens, Henk Nijdam, Jos van der Vleuten, Bart Zoet en Huub Zilverberg (allen Televi zier-Batavus) en Karei Ley ten, Harm Ot- tenbros, Jo de Roo en Jan Tummers (al len Willem 2-Gazelle). Binnenkort zullen nog drie renners aan deze selectie worden toegevoegd. De Westduitser Rudi Altig heeft dins dag de twaalfde editie van de wegwed strijd Milaan-)-Vignola gewonnen Altig legde de 245 kilometer af in 5 uur 20 mi nuten. De Italiaan Mealli werd op 3 se conden tweede. De Deen Ritter eindigde met 5 seconden achterstand op de derde plaats.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15