GEORG KESSLER Hongaren verwachten 10 mei prachtig duel GVAV heeft ook nog belang bij punten De opstellingen Clay weigerde dienst en raakte zijn bokstitel kwijt Grieken examineren Nederlandse tennistop Peter Post maakte het winnaar Merckx erg lastig in Waalse Pijl TELSTAR - GVAV Als onze jongens maar beseffen hoe goed Eenheid Ideaal Tiid Microkorfbalteam bleef België baas W aterpoloploeg verloor opnieuw Perurena nieuwe leider in Spanje Buitenlands cricketteam naar Bloemendaal Fedor den Hertog leider in België Telstar vecht tegen degradatie Gebrek Twee deelnemers met dertien in de sporttoto Liverpool werd twee punten rijker Tschenscher leidt Europa Cup finale HOC versloeg Tornado (17-30) Kv- Sterke bezetting op Mereveld Jan v. Dooyeweerd mag weer rijden «fi* ...os»» m VELSEN N.V. ZATERDAG 1967 »r zij zijn niiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiimiiiiiimmi (Van een medewerker) 11 Landentrofee KNAC-team Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Treytel geschorst V'"" - 'V-;'. Mijl van Dnindigt SPORTPARK SCHOONENBERG A.S. ZONDAG - AANVANG HALF DRIE TELSTAR REKENT OP UW STEUN niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHiiiiiiiim IIIHIIIIIIIIIII niiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiiii hier.Hier weten we al voor de com petitie begint dat het tussen Feyenoord en <r i,„i, ji, Rnerianest nos I Ajax zal gaan en zat Ajax al halverwe- Zondag heb k m "oedape* nog M dje c(fmpetitie op een veilige voor eens gezien welk een evenwichtig sprong verder geven hier de clubteams team onze eerstkomende interland- als ze na de eerste helft met twee of teenstanders hebben. En dat is nu drie-nul achterstaan al heel snel „de pijp i mankeert- evenwicht", aan Maarten". In het buitenland voelt juist wat ons mankeert, evenwicmverliezer als het laatste vertelt ons Georg Kessler, de KN\B fiuitsignaal van de scheidsrechter heeft coach. „Voor de wedstrijd Hongarije- Joegoslavië praatten de Hongaren niet over de zege van Oost-Duitsland, maar wel over het spel dat onze jon gens daar in Leipzig in de eerste helft lieten zien. Ze noemden dat onom wonden Europese topklasse. En dat is zo. Wij hebben Europese topspelers I mogen wij onze speiers nu nog niet in ons nationale team, ze moeten het j itwaiijjc nemen". alleen zelf beseffen. Niet op straat fluitsignaal geklonken. Door dat gebrek aan harde concurrentie in ons vaderlandse voetbal leren wij niet een verworven voorsprong kalm te consolideren of alles tot de laat ste seconden te geven om een achterstand in te halen. De wijze waarop wij van Oost-Duitsland verloren en eerder nog te gen Hongarije gelijk speelden zijn goede voorbeelden van onervaren spel. Dat ge maar als zij in een wedstrijd onder druk gezet worden. We kunnen op 10 mei tegen de Hongaren een prach tige wedstrijd spelen. Dat verwacht men daar. Als onze jongens in die in .Met voorbedachten raden heb ik tegen Oost-Duitsland Tonny van Leeuwen in het doel gezet. De wedstrijd die hij zondag te gen Ajax speelde was voor mij geen ver wedstrijd maar blijven beseffen hoe passing, alleen een rechtvaardiging van goed zij zijn, zelfverzekerd en zelf bewust spelen". We hebben een selectie van individueel knappe spelers, die voor geen anderen hoeven te doen. Het team begrijpt n op gelegde tactiek en weet die uit te voe ren. Toch kunnen we in wedstrijden nog verrast worden, eenvoudig omdat het elf tal te weinig routine heeft om een plotse-1 linge situatie als een eenheid op te van gen. Onvoldoende internationale ervaring I Neen bijvoorbeeld een Bennie Muller die heeft in 7-8 jaar maar 33 of 34 interlands gespeeld. Hongaarse spelers hebben in diezelfde tijd er minstens 75 gehad. mijn keuze. Ik heb Ton toen gekozen om zijn lichaamsbouw en zijn vaardigheden enom zijn kennis van het Oostduit- se voetbal. De voornaamste reden dat onze defensie in Leipzig steken liet val len was het gebrek aan eenheid Tussen de vier verdedigers en de keeper. „Men moet die defensie van Leipzig echter niet door de modder halen, want waarom kon onze voorhoede daar wel tot scoren komen en niet in Antwerpen? Eenvoudig omdat die defensie haar op bouwende taak beter uitvoerde dan het kwartet tegen de Belgen, dat echter de fensief weer sterker speelde. En daar zit ten we nu midden in het grootste pro bleem: hoe bouw je een defensie die ver dedigend sluit als een bus, maar opbou wend ook nog zoveel afgeeft, dat onze ta lentrijke voorhoede mogelijkheden krijgt Waarom speelt Ajax zo sterk? Omdat de Amsterdamse defensie haar opbouwende taak zo goed verstaat. Er zijn twee mogelijkheden in het mo derne voetbal: je speelt als bijvoorbeeld de Hongaren, die altijd proberen één doelpunt meer te scoren dan de tegen standers of zoals bijvoorebeld de Duitsers oal n die proberen één godl minder toe te la ten dan de tegenstanders. Het ideale elf tal is natuurlijk het team dat beide ta ken verstaat en weet uit te voeren. Wie heeft dat? De Hongaren benaderen dat ideaal heel dicht dankzij hun vaste kern van topspe- lers die al tientallen wedstrijden met el kaar spelen. Wij hebben spelers van Eup ropese topklasse die dat doel ook dicht kunnen benaderen. Geef ze alleen de mo gelijkheden en.de tijd! Zoiets bereik je niet in enkele wedstrijden. We zitten nog midden in een opbouw. In zo'n periode moet je nederlagen kunnen ondergaan en er van willen leren en durven te experi menteren. Niet om de directe winst, maar om de totale vooruitgang. In die poging tot groei past ook mijn keuze van Berg holtz bij de selectieploeg. Het moet altijd mogelijk blijven, ondanks 'n vooropgezet stramien, om een speler er bij te halen als je merkt dat een ander teruggaat in vorm. Zijn keuze betekent nog niet dat hi, in Boedapest zal spelen. Dat is afhanke lijk van de actuele vorm van spelers, die voor een bepaalde plaats in aanmer king komen!" Het Nederlandse microkorfbalteam heeft vrijdagavond in de Houtrusthallen in Den Haag met 11—5 gewonnen van België. Bij de rust had Nederland een 53 voorsprong. De Nederlandse doelpun ten werden gescoord door: Ton van Rhee (2), Roel Evenblij (3), Frits de Jong (2), Noortje Borger, Noortje ten Wolde (2) en Theo van Zee. Het Nederlandse waterpolo zevental heeft ook de derde officieuze inter land wed- De Spanjaard Domingo Perurena heeft vrijdag de tweede etappe van de ronde van Spanje gewonnen. Hij werd daarmee tevens leider in het algemeen klassement. Perurena versloeg in de eindsprint van de 186 km lange rit van Pontevedra naar Orensa een grote groep renners. De uitslag: 1. Perurena (Sp.) 186 km in 5 uur 20 min. en 16 sec.; 2. Dancelli (It.), 3 Bart Zoet (Ned.), 4. Ducasse (Fr.), 5. Wim de Jager (Ned.), 6. De Locht (Belg.), 7. Kees Haast (Ned.), 8. Lopez Car ril (Sp.), 9. Foucher (Fr.), 10. San Miguel (Sp.), 16. Den Hartog 5.20.16, 21. Janssen 5.23.09, 23. Karstens 5.23.16. Algemene klassement luidt; 1. Perurena 8.14.27, 2. Dancelli 8.14.47, 3. Lopez Rodri- (Sp.) 8.14.53, 4. Ducasse 8.14.58, 5. werd gespeeld, verloren. Ditmaal ver- Nederland met 3-7. De tussenstanden wa ren: 0-2, 0-1, 1-3 2-1. Drie buitenlandse teams zijn dit week-1 einde de gast van de cricketclub Bloe mendaal. Het zijn Coggenhall Town C.C., Lloyds Bank C.C. en Rams C.C. Vooral dit laatste team moet hoog worden aan geslagen omdat het bijna geheel uit oud spelers van de Country Hampshire is sa mengesteld. Bij Bloemendaal heeft zich ook een wijziging in het bestuur voorge daan Voorzitter H. Schlatmann is afgetre den en door de ledenvergadering tot ere-1 lid benoemd. De heer Schlatmann wordt opgevolgd door de heer W. Peschar. Het KNAC-team Slotemaker/Gorris, 7. San Miguel 8.15.01, 8. Diaz (Sp.) 8.15.04, 9. Groussard (Fr.) 8.15.05, 10 Delocht 8.15.07, 15. Haast 8.15.18, 18. Zoet 8.17.14, 19. Janssen 8.17.27, 25. Karstens 8.17.56, 32. Nijdam 8.18.06, 44. Harings 8.18.06, 44. v. d. Vleuten 8.18.09, 52 De Jager 8.18.22, 57. Van Dongen 8.18.14, 78 Zilverberg 3.18.22, 84 Lute 8.18.38, 86 Snepvangers 8.20.07, 89 Dolman 8.27.54, 90 Maliepaard 8.27.55, 99. Van Espen 8.28.21, 101. Beugels 8.28.22. De Nederlander Fedor den Hertog heeft vrijdag in Oostende de tweede etappe van de Ronde van België voor amateurs ge wonnen. Den Hertog legde de 146 kilo meter tussen St. Niklaas en Oostende af in 3 uur en 37 minuten. De Belg Ver meulen eindigde met een achterstand van dertein seconden aan de kop van het pe loton als tweede. Den Hertog werd lei der in het algemeen klassement. De uitslag luidt verder: 3. Petrov (Rusl.) Pon/Westerhuis en Jetten/Horbach heeft z.t.; 4. Jochmans (Belg.) z.t.; 5. Scher- de landentrofee van de 19e internationale mans (Belg.) z.t.; 6. Van Katwijk (Ned. Tulpenrallye veroverd. z.t. In het klassement voor de 1300-1600 cc Na twee dagen luidt het algemene klas- toerwagens heeft een rectificatie tot ge- sement: 1. Den Hertog 5.54,03; 2. Donie volg, dat Pon klassewinnaar is geworden. (Belg.) 5.54,13; 3. Vermeulen (Belg.) (Van onze sportredactie) Voor voetbalminnend Velsen I morgen een belangrijke dag. is het Telstar P.. vet I heeft nu het in een" wel zeer precaire si- „Ook individueel tonen spelers m het -s beland alleen baat bij een over- buitenland over meer doorzettingsvermo- winnj Door GVAV met lege handen gen te beschikken dan de onze. Dat mo- naa|. Groningen terug te sturen zou Tel gen wij onze jongens niet kwalijn ne- ël k op njfsbe- men. In Engeland en Dui sland worden verSchaffen. Op enkele ki- de competities pas op de iaahhe zondag Lmeters afstand heeft Haarlem heel beslist. Neem nou eens-j^iteUnd.^ Daar I t prettiger vooruitzichten. De Haar staat Eintracht Braunschweig a e I jemmers 2;jn bezig aan de laatste loodjes lang maar twee punten voor op iiiintracnt nnmarc naar Frankfurt en dat staat al vele weken I van hun indrukwekkende opmars naar - het kampioenschap in de tweede divisie. ™ar «n.._°L^e„e PXlen,o°°L Pwnrd, "et duel tegen de jeugdige ploeg van Ex celsior kan Haarlem weer een stapje vier concurrenten. Elke zondag wordt van spelers van minstens zes Duitse ver enigingen steeds het uiterste geëist dichter bij de begeerde titel brengen. Al leen Telstar en Haarlem, de twee ploe gen die voor eigen publiek aantreden, hebben nog belang bij het verdere ver loop van de competitie. RCH speelt een uitwedstrijd tegen NEC, en EDO gaat naar Hilversum voor de wedstrijd tegen Gooiland. Niet alleen voor Telstar is de wedstrijd 1 van zondag een uitermate gewichtige zaak Ook tegenstander GVAV wil aan het duel bijzonder graag een puntje overhouden. In dat geval zijn de Groningers verze kerd van een plaats in de intertoto-com- petitie en daar voelt men veel voor. Het zal voor Telstar dan ook niet gemakkelijk worden. Trainer De Visser heeft zijn op stelling nog niet rond. Vooral de tactiek die hij voor deze wedstrijd zal uitstippe len speelt een belangrijke rol bij de keu ze van de spelers, die zondag in actie ko men. GVAV speelt in dezelfde opstelling als de ploeg, die afgelopen zondag een einde maakte aan het ongeslagen thuisre- cord van landskampioen Ajax: Van Leeu wen - Petterson, Koeman, Renders en Van Vlierden - Fransen en Wortelboer - Ao i oo„ Libuda, Fritsen, Van Tilburg en Beu- De cijfers van sporttoto 43 luiden, aan- vjnk tal deelnemers: 582.150, bruto-inleg In het elftal yan RCH dat in Nijme- 798.528,60, prijzenbedrag 263.516 eer- NEC speelt, is Van Wooning, ste prijs 144.933,80, 2 meldingen, bruto I a enige weken door een kaakverzwering 72.466,80, tweede prijs 79.054,80, 44 de rouia(;ie geweest te zijn, weer te- meldingen, bruto 1796,60, derde prijs I g Ook Maslo is weer opgesteld. NEC f 1 dat 210^ bij een overwinning zeker weet van promotie, speelt als volgt: De Bree Kornelis, Koning Merks, en Schriewer Werts en Van Lien -Geutjes, Lelieveld Van Reeken, Weber. Excelsior is erg ge brand op een zege op koploper Haarlem Op eigen veld brachten de Rotterdam mers het tot een puntenverdeling tegen ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) - IJMUIDEN 39.527,40, 119 meldingen, bruto ca. Voor de eerste divise van de Engelse league werden vrijdagavond twee wed strijden gespeeld. De uitslagen luiden: Sheffield United - Liverpool 0-1. West Bromwich Albion - West Ham United 3-1. (Van onze sportredactie) Doelman Treytel van het Rotterdamse Xerxes, die zich in de zondag in Utrecht tegen D.O.S. gespeelde wedstrijd tegen over een tegenstander en tegenover het I heeft het Schotse Celtic Glasgow zich in publiek misdragen heeft, is door de middels geplaatst. Inter Milaan en CSKA K.N.V.B. voor 3 wedstrijden geschortst, gofia zullen op 3 mei in een beslissings- voorwaardelijk met een wedstrijd uitmaken wie de andere fina- De Westduitse scheidsrechter Kurt Tschenscher zal de finale van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen, die op 25 mei in Lissabon wordt gespeeld, leiden. Voor de eindstrijd Telstar (thuis tegen GVAV): wordt pas later bekend gemaakt. RCH (uit tegen NEC): Van der Mee- ren - Pirovano, Honout, Koning en Na- nai - Fransz en Maslo - Van Doesselaar, Van Wooning, De Goede en Meyer. Haarlem (thuis tegen Excelsior): Pa- ternotte - Wentink. Peys, Peters en Van Duffelen - Smit en Kruyer - Robert, Hoeben, Couperus en Van Haaren. EDO (uit tegen SC Gooiland)Ooster- baan - Van der Zon, Van Riemsdijk, Laan en Spiers - Maas en Van der Put ten - B. Bosdijk, R. Bosdijk, Koek en Haarlem „De beste ploeg, waar wij dit seizoen tegen gespeeld hebben", al dus secretaris Libregts. Excelsior heeft enkele invallers, omdat drie van de acht dienstplichtige militairen in de ploeg niet beschikbaar zijn: Van der Wekke - Den Butter, Kort, Mühlenbruh en Teeuw - Luck en Kosten - Kalkman, Beek, Bas- sant en Van der Stoep. EDO heeft »ijn ploeg op enkele plaat sen gewijzigd voor de uitwedstrijd tegen Gooiland. Dijkstra is vervangen door R. Bosdijk uit het tweede elftal en Burke heeft in ver band met examenzorgen niet kunnen trai nen. Zijn vervanger is nog niet bekend Gooiland: Bakker - Schouten, Coster, Hagoort en Brouwer - Vonk en Jansen Fahrenhorst, Voogt, Van der Hoogen en Krant. (Van onze basketbalmedewerker) In de basketbalrayonklasse wonnen de HOC-heren, na 13—17 bij de rust, met 1730 van het Alkmaarse Tornado. Ver steeg (4—6) en Winterink (6—10) waren voor HOC de topscores. De overige uit slagen luidden: Dames: Spetters 3White Stars 3 835 Spetters 2Tornado 3318; HOC 3 Lions 20 (reglementair). Heren: Antilopen 2HOC 2 2442 Exercitia 2Typhoon 2 44—46; HOC 4- White Stars 2 40—56; Akrides 2—Lions 50—52 (na verlenging); Lisse—Spetters 51—25; Exercitia—HOC 2 8—28; HOC 3 Haarlem Cardinals 3 28—54; Flamingo1 4Schoten 2 4137. 5.54,23; 4. Scheys (Belg.) 5.54,31; 5. Joch mans (Belg.) 5.54,16; 10. Van Katwijk (Ned.) z.t.; 13. H. Jansen (Ned.); 21. Wagtmans (Ned.) 22. Holst (Ned.) 27. Bongers Ned.) allen zelfde tijd. Op maandag 1 mei is er op de Mereveld de I traditionele Koninginnedagmeeting, die ondanks I het grote aantal koersen in dit weekeinde zeer sterk zijn bezet. Behalve veel jonge paarden zijn er in de overige draverijen de snellere paarden te vinden, waaronder Aureola, Maestro Rodney en Crony v. d. Lente, die merkwaardig genoeg op Mereveld zijn beste koersen loopt. De tips: 1. Lekkerkerk-prijs: 1. Freeloader; 2. Cyrus; I 3. Darina Braun; outsider: Enterprise Hollandia. 2. Koninginne-prijs: 1. Ekan Zora; 2. Equus; 3. Entusiasmo; outsider: Elba. 3. De Lier-prijs: 1. Florissant; 2. Fantastica; 3. Fararia; outsider: Flair S. 4. Moerkapelle-prijs: 1. Dores; 2. Dagmar; 3. Cereal Spencer; outsider: Eulogie II. 5. Boskoop-prijs: i'. Aureola; 2. Crony v. d. I Lente; 3. Bosvink S.; outsider: Maestro Rod- I ney. Cassius Clay, de wereldkampioen bok sen in het zwaargewicht, heeft vrijdag geweigerd in militaire dienst te gaan. Clay, die al lange tijd pogingen onder neemt om de dienstplicht te ontlopen, moest zich vrijdag in Houston melden bij de militaire autoriteiten om ingelijfd te worden. Toen zijn naam werd afgeroe pen weigerde Caly de traditionele stap voorwaarts te maken, die aangeeft dat men akkoord gaat met zijn inlijving. Door zijn dienstweigering stelt Clay zich bloot aan een gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaar. De wereldkampioen, die inmiddels door de World Boxing Association op grond van zijn dienstweigering van de titel ver vallen is verklaard, heeft zich tijdens de inlijvingsprocedure correct gedragen. Clay onderging alle medische onderzoe ken en testen, doch weigerde op het be slissende moment akkoord te gaan met de inlijving. Na zijn weigering kon Clay nor maal naar huis gaan. Binnen twee maan den kan hij nu een oproep ontvangen om voor de rechtbank te verschijnen. Clay eiste vrijstelling van militaire dienst omdat hij minister in actieve dienst van de zwarte moslimse-sekte zou zijn. Bij het verlaten van de kazerne verklaar de Clay tegenover verslaggevers: „Ik blijf mijn godsdienst trouw. Ik wil niet doden en daarom ook niet in het leger. Mijn titel gaat mee de gevangenis in. Ten slotte zal de waarheid zegevieren". De World Boxing Association heeft in middels acht boksers aangewezen die zul- Met de Mijl van Duindigt voor de volbloeds en de Prijs der Veelbelovenden voor de vier jarige dravers brengt Duindigt zondagmiddag twee absolute hoogtepunten. Bij de dravers is de Derby-winnaar Elisabeth Hollandia van de partij, doch zij zal een enorme prestatie moeten leveren om te kunnen winnen. De tips: DRAVER IJ EN 1. Rust en Vreugde-prijs: 1. Freya Hollandia; 2. Emma Quichotte; 3. Dalver L.; outsider: Etty Hollandia. 3. Meyendell-prijs: 1. Boyke Dear; 2. Constant Hollandia; 3. Brün Beer; outsider: Comtesse Terraise. 4. Oud-Wassenaar-prijs: 1. Cereal Spencer; 2. Evaliene; 2. Electra W.; 3. Entry Volann; out- isider: Stal Marion (Emberiza S., Elisabeth Hol len mogen uitkomen in een eliminatie- landia) toernooi om de vakante zwaargewicht- 7 Voorlinden-prljs: 1. Anton; 2. Liveley Rod ney; 3. Zilver Kid; outsider: Zanto. 8. Roggewoning-prijs: 1. Bromelia; 2. Zelos van Vredenhof; 3. Amigo; outsider: Abdullah Hanover. 10. Raaphorst-prijs: 1. Faola Hollandia; 2. Fridtjof; 3. Fluweeltje; outsider: Fabiola Kitty. RENNEN 2. Young Phalaris-prijs: 1. Magmaspic; 2. titel. Het zijn: Ernie Terrel, Floyd Pat terson, Joe Frazier, Jim Ellis, Thad Spen cer (allen VS), Karl Mildenberger, de Europese kampioen, George Chuvalo (Ca nada) en de Argentijn Oscar Bonavena. Europa en Engeland zullen waarschijn- lüb- Vict imnrhppM -.n dp Amerikaanse I Beautiful Girl; 3. Yum Yum, outsider. Oase lijk het voorbeeld van de Amerikaanse 5 van Dulndlgt. 1 stal Dee (Fit Boodie, boksbonden volgen en Clay van zijn titel oivisio, Silver Aster); 2. Happy Jinks vervallen verklaren. I Peeier; outsider: Lydia. Davis Cup aanvoerder Willem Breu- kink heeft de vrijdag in Eindhoven be gonnen 3-daagse oeieninterlandwedstrijd tegen Griekenland in de omstreeks deze tijd gebruikelijke vorm gegoten van een toelatingsexamen. De inzet is de plaats naast Okker in het Davis Cup duel van 4, 5 en 6 mei tegen Zuid-Afrika. De kans- didaten zijn Hajer, Schneider en Soeters. Helaas beschikken de Grieken maar over twee examinatoren: de tennissende emi- grantenzoon Niki Kalo en de jonge ont dekking Pericles Gavriilidis. De andere twee Griekse spelers zijn wel van goede wil maar missen de kwaliteit om de Ne derlandse gegadigden op de proef te stel len. waarvan een proeftijd van een jaar. I list wordt. ADVERTENTIE Bezoekt u allen deze zeer belangrijke wedstrijd. Eddy Merckx, de tweeëntwintigjarige Belgische prof, heeft vrijdagmiddag in de 31ste editie van de Waalse Pijl, de klas sieke wegwedstrijd door de Belgische Ar dennen, opnieuw zijn grote klasse bewe zen. Merckx, die het wielerseizoen 1967 opvallend begon met een overwinning in Milaan-San Remo, ging in het mijnstadje Marcinelle voor de tiende maal in enkele weken tijd zegevierend over de eind- streep. Niet alleen Eddy Merckx doch ook Pe ter Post, de koning van de winterbaan, heeft zijn stempel op de Waalse Pijl van dit jaar gedrukt. De 33-jarige Post was op de zonnige wegen door de Ardennen bij zonder actief en hij heeft tot in de slotfa se Merckx het vuur na aan de schenen gelegd. Onder invloed van het fraaie lenteweer werden al spoedig na de start van de 138 man sterke karavaan in Luik uitlooppo gingen ondernomen, waarbij vooral Post en Merckx bijzonder actief waren. De beslissende ontsnapping werd negen tig km voor de finish op de helling van Le Tremouroux ingeleid door Merckx, die onmiddellijk Peter Post en In 't Ven meekreeg. Enkele kilometers verder op vond Merckx het weer genoeg en hij bleef wachten op het peloton, waaruit Foré, Vanneste, Van Schil en Stablinski waren weggesprongen. Het viertal slaagde erin bij Post en In 't Ven te komen waarna de voorsprong snel groeide tot anderhalve minuut. Na tal van wisselingen aan de kop, ontstond tenslotte vijftien kilometer voor Marcinelle een groepje van 4 kop lopers bestaande uit Post, Bocklandt, In 't Ven en Merckx. Het viertal had de hel ling van Bommeree met nog 10 km voor de wielen, een voorsprong van een n nuut. Op de Point du Jour de laatste km voor Marcinelle ontsnapte Merckx aan de aandacht van zijn vluchtmakkers. Hoewel Peter Post nog vergeefs trachtte bij te komen, liep Merckx snel van zijn concur renten weg. In zijn poging Merckx te ach terhalen, raakte Post zijn twee concurren ten gemakkelijk kwijt. De uitslag: I. Merckx (Belg.) 233 km in 5 uur en 48 minuten. 2. Post (Ned.) op 44 sec. 3. Bock landt (Belg.) op 1.10. 4. In 't Ven (Belg.) z-t.5. Godefroot (Belg.) op 2.05; 6. Monty (Belg.) z.t. 7. Depauw (Belg.) z.t. 8 Huysmans (Belg.) z.t. 9. Bracke (Belg.) op 2.10. 10. Vandenberghe (Belg.) op 2.35 12. Aimer (Fr.) z.t. 15. Van Looy (Bel.) z.t. 27. Gimondi (It.) z.t. 37. Ottenbros (Ned.) op 6 min. 52. Nico Lutte (Ned.) op II.20. Dat werd vastgelegd in de cijfers: Ha- er tegen Mamassis 6-1 6-2 en Soeters te gen Argyrion 6-0 6-4. Van de twee reste rende Grieken, die vaak goed modern ten nis demonstreerden, nam Okker de 22-ja- rige Graviilidis voor zijn rekening en ver loor in een nonchalante bui zelfs de eerste set alvorens met 4-6 6-2 6-2 6-3 te zege vieren. Derhalve werd vrijdag op het riante Eindhovense sportpark alleen Schneider geducht aan de tand gevoeld door Niki Kalogeropoulos. Als een hard hitter van reputatie sloeg de lange Ha genaar zijn topspin backhands hard langs de lijnen en hij won de openingsset zo waar met 6-0. Kalogeropoulos vond dat wat al te ver beneden zijn stand. Hij verhoogde de pressie en Schneider, die al in de tweede set vermoeidheidsverschijn selen vertoonde, verloor met 2-6 6-0 6-8 2-6. De geplande dubbel van vrijdag werd in verband met het late uur niet ge speeld. Jammer voor Peter Soeters, die zich al in tennistenue had gestoken en nu geen kans kreeg naast Okker zijn kwali teiten te bewijzen. Zaterdag treedt de -ASTRID Grieken combinatie Okker/Hajer aan en zondag Okker/Schneider. Steeds tegen Kalo/Ga- vriilides zodat na deze drie dagen goed vergelijkingsmateriaal voorhanden is. De blijde gebeurtenis in het huis van Oranje is voor het hoofdbestuur van de stichting Nederlandse draf- en rensport aanleiding geweest om een aantal deelne mers aan de draf- en rensport lopende straffen voor de helft voorwaardelijk te maken. Voor de trainer/rijder J. van Dooyeweerd en de pikeur J. Wagenaar sr. betekent dit besluit van het hoofdbestuur dat zij dit weekeinde weer aan de koer sen kunnen deelnemen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11