Vorstin opende nieuwe Schiphol Li Diensttijdverkorting zal in september ingaan CHU wijst zowel fusie als twee-partijen stelsel af Kort en bondig RELÉl rifi ua-: mm I Agenda voor Haarlem en de Mmond PRINS CLAUS IN HET GEDRANG Wens op vertrektijdenbord: ,Lang leve de kleine prins' Minister keurt actie marinepersoneel in C.S.-Amsterdam af Doden in het verkeer Jongen zwaar gewond bij ontploffing Computer selecteertdepots voor basisopleiding verdwijnen Meisje in busje getrokken en aangerand Politieke integratie zal een lange weg nodig hebben W olkenvelden Nm n IN MOSKOU GEARRESTEERD EN VRIJGELATEN ri In juli geen nieuwe lichting Kerkelijk nieuws kiïPliijp-W' Gratis verkrijgbaar: Se e Haarlem f elsen-IJmuiden Zj i\ 1 EHUAU 2? r t\ I 1j 1 V 0 7 Met wapperende vlaggen, veel kleurige bloemen en hier en daar nog een verge ten kruiwagen heeft het nieuwe Schip hoi zich gisteren gepresenteerd aan 1200 genodigden, die de openingsplechtigheid door de koningin meemaakten. De vorstin nam met kennelijk genoegen een enthou siast applaus in ontvangst, dat bedoeld was als een spontane felicitatie. „Mag ik u van harte gelukwensen met de geboorte van uw kleinzoon", zo voeg de de president-commissaris va nde lucht haven, prof. dr. F. L. van Muiswinkel aan zijn officiële toespraak toe. Ook minister Bakker van Verkeer en Minister Beernink acht het schadelijk voor de gezagshandhaving als groepen burgers of militairen overgaan tot eigen richting. De bewindsman zegt dit in ant woord op vragen van de Tweede Kamer leden Geertsema en Vonhoff (beiden VVD) over het optreden van personeel van de koninklijke marine in het Cen traal Station in Amsterdam op 4 april Hij is van oordeel, dat het bevoegd gezag ter plaatse aan de overlast van de kant van een aantal jongelui in het C.S. een einde behoort te maken. De minister zegt verder dat de hal van het Centraal Station als pleisterplaats voor jongelieden ongunstig bekend is ge worden omstreeks mei 1966. De groep van 30 tot 50 personen was in het alge meen lastig en provocerend vooral in ge dragingen tegenover meisjes. Sinds het optreden van deze groep zijn 170 pro cessen-verbaal opgemaakt. Voorts werden door de politie uit de hal en van het Sta tionsplein naar het politieposthuis 199 minderjarigen en 77 anderen meegeno men. Het verwijderen van zeer jonge meisjes bracht soms moeilijkheden mee, omdat ouders hun dochtertje toestemming hadden gegeven zich daar op te houden. Er werden bovendien 21 processen-ver baal wegens misdrijf opgemaak, o.m. 9 gevallen van mishandeling of openlijke geweldpleging, waaronder het lastig val len van een meisje, en belediging of be dreiging en verzet tegen ambtenaren van de Nederlandse Spoorwegen. Voorts wer den sedert 1 mei 1966 17 diefstallen aan gegeven, die in de hal van het Centraal Station waren gepleegd, voornamelijk van koffers en dergelijke. De KLM-vertegenwoordiger in Mos kou, de heer Donker, die donderdag was gearresteerd, is vanmorgen vrij gelaten. Met de mededeling dat hij het land moet verlaten wegens, zo als het Sovjet-ministerie van Bui tenlandse Zaken het noemde, „daden die niet in het belang van het land zijn". Tussen Lemmer en Sneek is een 19- jarige Duitse studente uit München met haar auto in botsing gekomen met een te gemoetkomende vrahctauto. In een zie kenhuis in Sneek is zij later overleden. In Slootdorp (Wieringermeer) is het 8-jarig jongetje F. Beers met zijn fiets onder de achterwielen van een passeren de vrachtwagen gevallen. Het jongetje was op slag dood. In Roden (Dr.) is de 23-jarige veekoop man G. Bies door een auto aangereden toen hij plotseling de weg overstak zon der op het verkeer te letten. Hij was op ilag dood. De 17-jarige scholier J. A. Ouwerkerk is bij een ontploffing in zijn ouderlijke woning in Amsterdam-West ernstig ge wond. De explosie ontstond, toen de jon gen in zijn kamer een chemische proef wilde nemen. In de kamer ontstond een flinke ravage. Waterstaat feliciteerde in zijn toespraak de koningin. De beide directeuren van de luchthaven, mr. J. C. H. A. van Stapele en de heer S. de Mul, leidden de vorstin door het nieuwe stationsgebouw rond. Zij wijdde het lange „tapis roulant", het rol lende tapijt in tot groot enthousiasme van talloze cameralieden op het even wijdig lopende tapijt er naast. Voor de ingang van een avio-brug, die de verbinding vormt tussen de pier en het vliegtuig, bewonderde de koningin een ingenieus elektronisch apparaat waar op vertrektijden worden aangegeven. Nu stond er „Lang leve de kleine prins". Intussen was er alarm, omdat het lin- kerwiel van de KLM-Electra „Uranus", die met 25 passagiers uit Oslo kwam, niet in de normale uitgestoken stand kon worden gebracht. Na een half uurtje rondcirkelen slaagde de gezagvoerder er echter na ettelijke technische manoeuvres in het landingsgestel geheel uit te sto ten, waarna hij een normale landing maakte. Van de schuimbaan, die op een der landingsbanen was gelegd, behoefde hij geen gebruik te maken Wel is het nieuwe Schiphol thans ge opend, maar de volledige ingebruikne ming met een verhuizing van het lucht verkeer van het oudenaar het nieuwe Schiphol, zal in de nacht van zondag 7 op maandag 8 mei geschieden. (Van onze correspondent) DEN HAAG Met ingang van de iichtingsploeg 1967-V, die in septem ber moet opkomen, gaat de diensttijd verkorting van twee tot drie maanden in, die de toenmalige minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, vorig jaar juli al aankondigde. Voor het merendeel van de landmacht dienstplichtigen wordt de diensttijd dan zestien maanden in plaats van achttien. Reserve-officieren, dienst plichtige onderofficieren en een aan tal soldaten in gespecialiseerde func ties blijven met ingang van septem ber achttien maanden in dienst in plaats van eenentwintig. Deze verkorting van de diensttijd is mogelijk geworden dodr twee ingrijpende maatregelen. Ten eerste wordt de huidige basisopleiding van de dienstplichtige ge ïntegreerd in het opleidingsprogramma van de diverse scholen en schoolcom- pagnieën van de bataljons. De elf depots, waarin dienstplichtigen tot dusver op kwamen, kunnen daardoor worden opge heven. Ten tweede wordt de indeling van de landmachtdienstplichtigen geautomati seerd. Wat voorheen „met de hand" ge schiedde, gebeurt na de zomer per com puter, dus een snellere verwerking van de vele gegevens waarop de aspirant militair wordt beoordeeld en ingedeeld en meer zekerheid dat de juiste man op de uiste plaats komt. De computer kan meer dan de handigste selectie-officer. De opkomst rechtstreeks op de functie opleiding maakt het noodzakelijk, dat de dienstplichtige van de landmacht voort aan reeds vóór zijn opkomst voor een te vervullen functie wordt aangewezen. Dit kan omdat nagenoeg alle noodzakelijke gegevens al bekend zijn van de keuring, die hij ongeveer een jaar voor zijn op komst ondergaat. Wijzigingen, zoals in middels behaalde diploma's, rijbewijs, hu welijk en dergelijke, kunnen later nog worden toegevoegd. De toekomstige sol daat krijgt daartoe ongeveer vier maan den vóór zijn indiensttreding bij de waar- schuwingsoproep een kaart, waarop hij de veranderingen kan aangeven. De com puter heeft dan tot taak deze gegevens te sorteren en te rubriceren en het ant woord te geven op de vraag: „Waarheen met deze man?" Deze selectie vergde tot nu toe een aan zienlijk deel van de tijd die voor de basisopleiding is uitgetrokken, welke tijd dus straks kan worden uitgespaard. Op de periode dat de militair volledig ge oefend paraat is heeft de verkorting van de diensttijd dus geen effect. Deze perio de blijft onveranderd één jaar, zodat De fensie niet tornt aan de vervulling van onze NAVO-verplichtingen. Om in alle rust op het nieuwe systeem te kunnen ovérschakelén' zal er ï'n'' ylili geen'Iich tingsploeg worden opgeroepen. Voor ongeveer duizend dienstplichtigen van elke opkomstploeg biedt de computer geen uitkomst, omdat hun functies te uit eenlopend gespecialiseerd zijn. Zij wor den daarom, tegelijk met de waarschu- wingsoproep, uitgenodigd voor een ver blijf van één, twee of drie dagen in het selectiecentrum van de landmacht, waar nu reeds alle kandidaat-reserve-officieren op hun kwaliteiten worden bekeken. Verzoeken om vrijstelling of uitstel moe ten de computer vroegtijdig worden toe gediend. Die kunnen daarom van nu af direct na ontvangst van de waarschu- wingsoproep bij de gemeente van inwo ning worden afgegeven. Er behoeft niet meer te worden gewacht op de ontvangst van de definitieve oproep. Bij de marine en de luchtmacht wordt voorlopig nog niet tot automatisering van de indeling overgegaan, omdat het aantal dienstplichtigen daar veel geringer is. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Den Haag-West H. Biesma te Stadskanaal en B. van Smeden te Am sterdam-Nieuw West. Bedankt voor Boskoop Th. Rutters te Nijmegen. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Alblasserdam en voor Rijssen F. Mallan te Veenendaal. Iedereen wilde prins Claus geluk wensen toen deze in Lage Vuursche naar een in een caravan onderge brachte hulpstudio liep voor zijn radio- en t.v.-toespraak. Hij bleef vriendelijk glimlachen toen hij zich door de opdringende menigte moest wringen. In Amsterdam is 's avonds om half- 12 een 16-jarig meisje op de Martelaars gracht door een man, vermoedelijk een Italiaan in een busje geduwd. In dit bus je zaten nog twee Italianen. Zij reden naar de rand van de stad, waar het meisje door een van hen werd aange rand. Daarna werd het meisje op de Haarlemmerweg uit het busje gezet. (Van onze parlementaire redactie; APELDOORN. „De grote nuancerin gen in het Nederlandse volk zouden on voldoende tot uiting komen wanneer dat volk in het keurslijf van een tweepar tijenstelsel werd geperst. Het zou een verarming betekenen van het politieke leven en een verscherping van de ver houding tussen werkgevers en werkne mers. Daaraan hebben wij in Nederland geen behoefte". Dit zei de voorzitter van de Christelijk Historische Unie, drs. A. D. W. Tilanus, vanmorgen in de algemene vergadering van de C.H.U. in Apeldooorn. „Men zegt dat de partijvorming op basis van het evangelie uit de tijd is. Men suggereert dat de kiezer moet kiezen tussen links of rechts, tussen progressief en conservatief, tussen socialistisch en liberaal. Men wil een tweepartijenstelsel, maar de kiezer van 1967 heeft deze keuze, vooral opge drongen door de P.v.d.A., maar ook door de V.V.D. afgewezen", aldus de heer Tilanus. Hij zei dat de C.H.U. net als de andere christelijke partijen de belangen van alle groepen in het oog wil houden en zich niet met een bepaalde bevolkingsgroep vereenzelvigt. Volgens hem zijn liberalis me en socialisme uit de tijd. Zowel de liberalistische als de socialistische staats vorm is naar zijn oordeel achterhaald. In de ontwikkeling naar wat hij noem de de maatschappelijke staatsvorm staat centraal het overleg en de samenwerking van de samenleving en haar groeperingen met de overheid. Daarin hebben én over heid én maatschappelijke organen een taak. De christelijke partijen kunnen als centrumpartijen de balans in evenwicht houden. Volgens drs. Tilanus reiken de aanval len op de C.H.U. dieper dan louter het bestaansrecht van de unie. Het is het christendom dat wordt aangevallen. Hij sprak zich uit voor nauwe samenwerking tussen de drie confessionele partijen. Er is reeds een werkgroep die zich aan een nieuwe formulering van de betekenis van het evangelie voor de politiek zal zetten en de consequenties daarvan voor de christelijke partijvorming. Nadrukkelijk stelde drs. Tilanus, dat hij vooralsnog geen heil zag in een fusie van K.V.P., A.R.P. en C.H.U., „Wij heb- ADVERTENTIE ben ieder in onze partij ons eigen kli maat, onze eigen gedachten en zelfs onze eigen woorden", zei hij. „Wij zijn socio logisch bepaalde groepen. Het lijkt mij niet van werkelijkheidszin getuigen om dat te negeren. Het zal nog een lange |weg zijn, voordat deze bevolkingsgroepen geestelijk en politiek geïntegreerd zijn". Naar Montreal. Dinsdag zullen het fregat „Van Galen" en de jager „Rotterdam" vanuit Den Helder vertrekken naar Canada. De schepen, die van 13 tot 20 mei in Montreal zullen liggen, vormen de afvaardiging van de Koninklijke Marine bij de Nederlandse Dag tijdens de expo op 18 mei. Koningin Wilhelmina. Op 31 augustus zal in Rotterdam een standbeeld worden onthuld van koningin Wilhelmina. Het is ontworpen door de beeldhouwster Charlotte van Pallandt en krijgt een plaats dicht bij het havenfront aan de Westerlaan. Commissaris. Tot commissaris van politie te Enschede is benoemd de hoofdinspec teur G. W. Brouwer van de Rotterdam se politie. Oud-minister naar senaat. De oud-minis ter van Binnenlandse zaken prof. dr. P. J. Verdam is benoemd tot lid van de Eerste Kamer in de vacature J. de Jong Czn (A.R.) te Hilversum, die ont slag heeft genomen als senator. Spreekverbod. De Amsterdamse provo Bernhard de Vries heeft onlangs geen toestemming gekregen om op een ver gadering in Geel (België) te spreken, omdat zijn aanwezigheid de openbare orde in gevaar had kunnen brengen. Dit heeft de Belgische minister van Justitie verklaard in antwoord op een vraag uit de Belgische senaat over dit spreekver bod. De minister zegt dat De Vries kort voor dit spreekverbod werd uitgevaar digd, in Antwerpen brochures had ver kocht die de goede betrekkingen met Nederland hadden kunnen schaden. VWWVMftfWWWVWWVWWWWUVtfWWVWWWtAn/VWWMfWWMAfWWtfl ■AAMfWIMIIWUWIIIWMAMIVWWMAIUUWWWWIA/WWWWtAAAMWM U zoekt rust en ontspanning, natuurschoon, schilderachtige streken U stelt belang in oude kunststeden, historische gebouwen en musea U wenst concerten, festivals, kunstmanifestaties hij te wonen U interesseert zich voor de folklore of voor de beoefening van uw geliefde sport Of u houdt eenvoudig van een heerlijke keuken. Welnu, zoek dan niet langëf, u Vindt het alles tegen gunstige prijzen, dicht bij huis in België. aS.Wi fllÉ MEjP GYV/i Het zachte zilverzand der zeestranden. De vermaarde kuuroorden. De afwisselend rustige en woeste taferelen van de streek Ardennen-Maas. Uitgestrekte bossen, visrijke rivieren, riante valleien. De levendige, vrolijke folklore. Wereldberoemde kunstwerken. Hotelgids 1967. Lijst van te huren bungalows en vakantiehuisjes. Lijst van de kampeerterreinen. Nieuwe folders Belgische Kust en Ardennen-Maas. Brochure Modelsteden: Nijvel, Oudenaarde, Stavelot-Malmédy, Tongeren. Folder der festiviteiten „Europa 1900 - La Belle époque" te Oostende. Gids „Vakantie voor allen" met pensionadressen tegen 14,- p.p. per dag. Vraag inlichtingen bij uw vertrouwd reisbureau of bij het NAIIQNAAL BELGISCH VERKEERSBUREAU, Leidseplein 7, Amsterdam. Tel. 245959 Het KNMI deelt mee: Ten westen van Ierland bevindt zich nog steeds een krachtig hogedrukgebied. Tussen dit hogedrukgebied en een de- pcqssjr boven Noord-.Scandinavië staat een overwegend noordwestelijke stro ming. De hiermee aangevoerde lucht wordt, geleidelijk wat vochtiger, zodat zondag naast enkele opklaringen ook vrij uitgebreide wolkenvelden zullen voorko men. Aangezien de luchtdruk in onze omgeving vrij hoog blijft, blijven de neerslagkansen klein. De wind zal over wegend matig zijn uit richtingen tussen noordwest en west. In het temperatuur- verloop komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland E£ Eï Den Helder zw. bew. N 11 8 Ypenburg zw. bew. NNO 13 8 Vlissingen zw. bew. N 12-8 Eelde zw. bew. NNW 13 7 De Bilt zw. bew. NNW 14 8 Twente zw. bew. NNW 15 7 Eindhoven mist N 16 7 Z.-Limburg motregen W 16 6 mm m B B Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „De Thuiskomst" van Harold Pinter. Regie: Walter Kous. Maan dag 15 en 20 u.: Koninklijke Dag. Ver. Amsterdams Musical Theater: „Film festival in Venetië". Grote of Sint Bavokerk, vandaag 19.30 Orgelbespeling door Klaas Bolt. Koningskerk (Kloppersingel), vandaag, 19.30 u.: Feestconcert door Wim Sevinga, orgel; Gerrit van Slooten, trombone en de Verenigde Haarlemse Kerkkoren o.l.v. Pie- ter de Jong. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Kamer muziekconcert door Reinbert de Leeuw, piano; Govert Jurriaanse, fluit en piccolo en George Piterson, klarinet. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „King Kong", 14 j. Maan dag 14, 15 en 16 u.: „De bruiden van Oran je", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Partners", a.l.; vandaag 23.30 u.: „De duivel en de tien geboden", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Spionnen doden in stilte", 18 j. Zondag 11 u.: „De levensroman van Johann Strauss". Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Playgirl", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Een tikkeltje getikt", 14 j.; vandaag, zondag en maandag 14.30 u.: Avonturen van een zigeunerjongen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Nattlek", 18 j. Zondag 11 u.: De wereld zonder zon", a.l. ,*i- - ïswb; p j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Anthea, de slavin", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Een avond aan het strand", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De onschuldige verleiders", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie-T, (Bakenessergracht 67). Tot 9 mei vijfde manifestatie „L'Oeil de boeuf" expositie van werken van 50 in ternationale hedendaagse kunstenaars. Dagelijks geopend van 11/17 uur, zondags van 13-17 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-12.30 u. Op zaterdag van 9-12 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van gouaches en tekeningen van Kiek Schrieken. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Vanaf 1 mei, dagelijks van 10-20 u.: Expositie van kunstsmeed werk van Ab Vermeulen en schilderijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerkplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr.Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. en 20.30 tot 22.30 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werken van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 8 mei. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van Max Bueno de Mesquita en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Vanaf 1 mei: Expositie van schil derijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Jordaans. Gemeentehuis Overveen (Bloemen- daalseweg 158): Expositie van kunstwer ken van het echtpaar Jorritsma. Dage lijks van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): t.m. 30 april Stedebouwkundige tentoonstelling uit Osnabrück. Dagelijks van 10-17 u. Op zon en feestdagen van 13-17 u. Vishal (Grote Markt), T.m. 21 mei wer ken van kunstenaars uit Osnabrück. Da gelijks geopend van 10-17 uur. Op zon- en feestdagen van 13-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gast: Don Paulin. Zondag 21 u.: „Birds-Bees-Flowers-Trees", Linnaeushof, Bennebroek, tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang voorjaarsbloemen. ZATERDAG 29 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Ik, dr. Fu Manchu". Stadsschouwburg, 20 u.: „Nevada Smith" Gebouw Concordia, Velsen-Noord, 20 u.: Concert door „De Eendracht". ZONDAG 30 APRIL City, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik, dr. Fu Manchu". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het grote circus"; 20 u.: „Nevada Smith". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Jacob Hillenius. De expositie duurt tot en met 21 mei. MAANDAG 1 MEI Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Jacob Hillenius. De expositie duurt tot en met 21 mei. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: 1 mei-viering P.v.d.A. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg I Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn I Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome I Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. motregen onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt motregen licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt mist licht bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. NW WNW NW WNW windst. N N NNW N N windst. windst. windst. WNW windst. Z Windst. ZW O verand. W windst. NNW NNW N windst. NO 13 18 16 14 18 17 8 17 15 18 18 17 18 17 17 12 13 12 18 15 12 12 17 17 16 18 22 3 6 3 7 8 10 8 7 5 6 4 4 10 7 4 1 1 0 2 5 0 10 8 8 5 6 13 Zondag 30 april Zon op 5.14 uur; onder 20.02 uur. Maan op 2.34 uur; onder 9.34 uur. Maandag 1 mei Zon op 5.12 uur; onder 20.04 uur. Maan op 3.05 uur; onder 10.51 uur. Maanstanden Laatste kwartier1 mei 11.32 uur Nieuwe maan 9 mei 15.55 uur Eerste kwartier17 mei 6.18 uur Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 april Hoog water 6.55 uur en 19.27 uur. Laag water 2.37 uur en 15.02 uur. Zondag 30 april Hoog water 7.51 uur en 20.26 uur. Laag water 3.25 uur en 15.52 uur. Maandag 1 mei Hoog water 8.57 uur en 21.37 uur. Laag water 4.18 uur en 16.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. '*WWWtlwW\AflfWVWWWIIWWWWIIWWIIW>fllWWV>fWWMWW

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2