Beter telefoonverkeer door nieuwe centrale in IJmuiden Feest in Beverwijk Mr, Beernink naar de I Jmond A, G. Lindhout nam afscheid Schooljeugd Velsen-Nrd plantte „Oranjebomen" J. Spronk uit Velsen-Noord jubileert Goed concert van jubilerende BAV Verenigingsnieuws uit de IJmond GROTE OCCASION-SHOW bij ZENTVELD en VAN BREEMEN Omschakeling vond vrijdagavond plaats Lange wachtlijst behoort tot het verleden NCVB IJmuiden vierde feest Accordeonorkest in topvorm Beverwijk stuurde telegrammen stoutenbeek wmê. er zijn zóveel aparte geschenken in de Met het verrichten van enkele simpele handelingen door een handje vol witgejaste technici, is gisteravond om klokslag tien uur de omschake ling van het telefoonverkeer van de oude naar de nieuwe telefooncentrale in IJmuiden een feit geworden. In de enkele minuten, die de omschakeling kostte, was het telefoonverkeer naar en uit IJmuiden afgesloten. De omschakeling werd in twee fasen verricht. Fase nummer één hield in het uitschakelen van de oude telefooncentrale aan de Dirk Hartoghstraat. terwijl de tweede fase bestond uit het aanbrengen van de zekeringen in de aan de Dollardstraat gelegen nieuwe centrale. De omschakeling ge schiedde in aanwezigheid van de directie van het telefoondistrict Haarlem en enkele technici van Standard Electric, die de installatie leverde. Enkele ogenblikken na de totstandkoming van de nieuwe aansluitingen, werd door de centrales van de omliggende districten meteen verbinding gezocht met IJmuiden, om zich ervan te overtuigen, dat de omschakeling inderdaad gelukt was. Onze beide zaken zijn maandagmiddag a.s. GESLOTEN. Wij zijn dus WEL GEOPEND OP MAANDAGMORGEN en DINSDAGMORGEN Overcapaciteit Brandmelding PLEIN 1945 IJMUIDEN TELEFOON 10323 Dinsdag 16 mei De minister van Binnenlandse Za ken mr. Beernink zal dinsdag 16 mei een bezoek aan de IJmond brengen. De bewindsman wil met de gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk en Velsen van gedachten wisselen over de bestuurlijke herin deling van het IJmondgebied. Zoals bekend is, hoopt men in de drie ge noemde gemeenten dat „Den Haag" op korte termijn een beslissing zal nemen. Veel plannen in de IJmond moeten al jarenlang wachten aange zien men niet weet waar men aan toe is. Er is keus uit drie mogelijkheden: 1. één gemeente IJmuiden; 2. samen voeging van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk en 3. het instellen van een agglomeratiebestuur. Op welke wijze de minister zijn bezoekdag zal indelen is nog niet bekend. In Velsen i. Kees Maas V elsen-IJ muiden Kom kijken hoe mooi èn goed gebruikte auto's kunnen zijn Kijken kost niets! BOVAG-garantie - ANWB-keuring JAN DE WINDSTRAAT 2 - BEVERWIJK TELEFOON 23174 ZATERDAG 29 APRIL: 10 tot 10 uur ZONDAG 30 APRIL 11 tot 5 uur MAANDAG 1 MEI 10 tot 10 uur WEEKABONNEMENTEN WONINGINRICHTING BEVERWIJK ADVERTENTIE De technici zijn druk in de weer om de zekeringen in te drukken en zodoende de nieuwe centrale in be drijf te stellen. De oude centrale had een capaciteit van 5500 aansluitingen. De nieuwe centra le beschikt echter over 7100 aansluitin gen, dus 1600 meer .Dit houdt in, dat de ruim driehonderd aanvragen voor een te lefoonaansluiting binnen VA maand aan telefoon kunnen worden geholpen. Want degenen, die op de lange wachtlijst staan sommigen al meer dan twee jaar moeten wachten tot 15 juni op hun verbinding, want op die datum komen te gelijk alle nieuwe aansluitingen tot stand. Slechts in enkele urgente gevallen heeft de P.T.T. de laatste jaren telefoonaan sluitingen tot stand gebracht. Hun, die na 15 juni verzoeken om op het telefoonnet te worden aangesloten, zal onmiddel- ADVERTENTIE lijk een nummer worden toegewezen. Bin nen enkele dagen beschikken ze over een telefoon. Doordat men tot voor gisteravond dooi de drukke bezetting van de oude centrale niet over de nodige reservecapaciteit be schikte, kwamen de te voeren telefoonge sprekken slechts traag tot stand. Dit is nu verleden tijd. Om twee redenen zal het telefoonverkeer nu soepeler lopen. In de eerste plaats beschikt de nieuwe centrale over een zeer grote capaciteit, zodat de abonnees elkaar niet kunnen hinderen. Ten tweede kan de hypermoderne elek tronische apparatuur het binnekomende en uitgaande telefoonverkeer veel sneller verwerken, dan vroeger het geval was. De nieuwe centrale is er één van het zo genaamde type 7 EN en behoort tot het nieuwste type in Nederland, waarvan de eerste in Beverwijk werd gebouwd. In verband met de ingebruikneming van de nieuwe centrale, worden de abon nees in IJmuiden van een nieuw num mer voorzien. Alle viercijferige num mers worden vervangen door nummers bestaande uit vijf cijfers. Voor alle be staande nummers moet men nu eerst een één draaien, behalve bij de abonneenum mers, die beginnen met een zeven of een acht. De zeven en acht komen namelijk te vervallen. Hiervoor kiest men nu res pectievelijk een tien of een elf. De alarmnummers van politie, brand weer en ongevallendienst worden hele maal gewijzigd. De politie is tegenwoor dig te bereiken onder 02550-19019, het alarmnummer van de brandweer luidt per heden 02550-16400, terwijl de ongeval lendienst kan worden bereikt onder 02550 —15400. Overigens staat achter in de telefoon gids een aanvullende lijst met telefoon aansluitingen van abonnees in IJmuiden, terwijl bij het kiezen van het oude nummer door een vriendelijke dames stem wordt verteld, dat het nummer is gewijzigd en dat men de gids of de infor matiedienst moet raadplegen. Deze zoge naamde berichtenautomaat biljft zo lang in dienst totdat men een nieuwe gids uitgave 1967 in ontvangst heeft. Tijdens de omschakeling stond een brandweerauto van de Velsense brand weer bij de telefooncentrale, in verband met het uitvallen van de aansluitingen. Mocht er op de telefooncentrale een brandmelding doorkomen en de kazerne zou niet meer te bereiken zijn per tele foon, dan zou de „stand-by" van de brandweer de verbinding per mobylifoon onderhouden. sunart de kunst- nijverheids afdeling van Het President Kennedyplein in Bever wijk was vrijdagavond het centrum van de festiviteiten, die de vereniging „Ko ninginnedag" ter gelegenheid van de ge boorte van de prins op touw had gezet. Elders in de stad maakte de Beverwijkse Harmoniekapel een muzikale rondgang. Bovendien trokken de drumbands „Mee- restein", „De Zwervers" en „Speeltuin centrale" al roffelend vanuit hun wijken naar het Stadskantoor, waar het gemeen tebestuur vanaf het balkon getuige van deze manifestatie was. Ook de Kennemer Zwem Club gaf daar acte de présence. In de Salie des Pas Perdu werd door het college van burgemeester en wet houders gerecipieerd. Afgevaardigden van verenigingen en organisaties teken den het felicitatieregister en wensten het gemeentebestuur geluk. Zeer velen had den de uitnodiging aanvaard, zodat het gezellig druk werd. De feestvreugde werd verhoogd door het optreden van de band van Openbare Werken en de verrichtin gen van een Beverwijkse goochelaar in de trouwzaal. Op het balkon speelde een boerenkapel, terwijl in een muziektent op liet plein „The Hamiets" veel luiste raars trokken. Aan het begin van het feest gaf de dansgroep „Zieme" een alleraardigste demonstratie. Een groot aantal leden van de Neder landse Christelijke Vrouwenbond, afde ling IJmuiden, was gisteravond bijeen in de Petrazaal aan de Spaarnestraat in IJmuiden, waar de vrouwenbond zijn 43-jarig jubileum op feestelijke wijze vierde. In haar welkomstwoord sprak presidente mevrouw J. van Rijn-Prins, van een dubbele feestdag, nu prinses Bea trix het leven had geschonken aan een zoon. Spijtig vond mevrouw van Rijn de reac tie op de oproep voor de ledenwerfactie van 't Koningin Wilhelminafonds. Geen van de leden heeft op deze oproep gerea geerd. Tenslotte werd de N.C.V.B. IJmui den op hartelijke wijze toegesproken door een afgevaardigde van de zustervereni ging uit Bloemendaal. Ook de zusterver eniging uit Haarlem was in de zaal aan wezig. j Hoogtepunt op de feestelijke avond vormde wel het optreden van de Gerefor meerde amateurtoneelgroep „Oriënt uit IJmuiden, die het toneelspel van Hans Nesna op de planken bracht. Dit toneel stuk in drie bedrijven handelt over twee oude dames, die als enig tijdverdrijf de misdaad hebben gekozen, hetgeen vele aardige verwikkelingen mét zich mee brengt. De regie van het toneelstuk was in handen van C. Kofferman. Het is de bedoeling van deze amateurgroep om van het geld, dat ze met het toneelspelen ver dienen een jeugdhonk in de gemeente Vel- sen te stichten. De avond werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. Na een ruim 40-jarig dienstverband bij de gemeente Velsen man de heer A. G. Lindhout vrijdag, wegens het bereiken I van de pensioengerechtigde leeftijd, in de kring van chefs en collega's afscheid van zijn werkkring bij de gemeentesecre- I tarie. Tijdens zijn ambtelijke loopbaan werkte de heer Lindhout jarenlang op het kan toor van de gemeente-ontvanger, op het huisvestingsbureau en laatstelijk op de tweede afdeling (financiën) van de ge meentesecretarie. Hier was hij in het bij zonder belast met het toezicht op de na leving van de gemeentelijke belasting bepalingen. Bekendheid geniet de heer Lindhout ook door de belangrijke rol, die hij steeds heeft vervuld in het plaatselijke vereni- gings- en organisatieleven. Hij was en is actief in kringen van de Vrijzinnig Pro testantse Kerk, van de Partij van de Ar beid, van de geheelonthoudersbeweging. Volksonderwijs en in de sportwereld. Bij zijn 40-jarig dienstjubileum, vorig jaar, kregen zijn verdiensten officiële erkenning toen hem de eremedaille in goud van de Orde van Oranje Nassau werd uitgereikt. Bij zijn afscheid vertolkte de wethouder voor arbeidszaken, de heer J. van Leeu wen, de waardering en dank van het ge meentebestuur. ADVERTENTIE GARAGE: L. v. d. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT •*T" y In Velsen-Noord heeft de schooljeugd vrijdagmiddag ter ere van de geboorte van de prins een aantal bomen geplant. Dat gebeurde op een hoek van het Strating- plantsoen (nabij de hervormde kerk) met hulp van personeel van de gemeentelijke plantsoendienst. De drumbands van „Schulpen" en ,Meerweiden" zorgden voor tromgeroffel en klaroengeschal. Tevoren hadden de jonge musici reeds een muzi kale show gegeven. Bij dit boomplantfeest waren zes scho len betrokken: de Da Costaschool, de Delcourt van Krimpensehool, de Ir. Krij- gerschool, de r.k. meisjesschool, de r.k, jongensschool en de Watervlietschool. In totaal moesten zes iepen in tevoren ge graven gaten worden gepoot. Van elke school namen steeds twee leerlingen met oranjelint versierde schopjes ter hand. Dit tuingereedschap mochten ze na gebruik mee naar huis nemen. Dinsdag, 2 mei a.s. zal het 40 jaar gele den zijn dat de heer J. Spronk, wonende aan de Eendrachtstraat no. 5 te Velsen- Noord bij de papierfabriek in dienst trad Op deze dag zal hij in aanwezigheid van zijn naaste familieleden door de di rectie en door zijn chef en collega's voor dit heuglijke feit worden gehuldigd. De heer Spronk is zijn loopbaan begon nen bij de afdeling expeditie en heeft hier voornamelijk als kraandrijver gewerkt. Hij werd in 1948 over geplaatst naar de transportploeg van de algemene dienst Hoe goed accordeonmuziek kan klinken heeft de Beverwijkse Accordeon Vereni ging gisteravond duidelijk aangetoond. In het Verenigingsgebouw aan de Schans heeft het jubilerende (20 jaar) ensemble een voortreffelijk concert gegeven, waarin het alle facetten van zijn kunnen deed schit teren. Het begon meteen al daverend met „Ein- zug der Gladiatoren", welke onder leiding ,-an de heer Albert van der Wolff een uit bundig en toch over het algemeen accurate uitvoering kreeg. Het technisch belangrijkste werk op deze avond was de ouverture „Caprice" van Rudolf Würthner. Würtner is de grote man in de vernieuwing van de accofdeonmuziek. Dat blijkt ook duidelijk uit de genoemde ouverture, die een zeer speciaal coloriet heeft door de openliggende klank. De tien accordeonisten van de B.A.V bleken terdege op dit werk te hebben gestudeerd met als resultaat een fraai klinkend stuk muziek met mooi gereali seerde crescendi en recresendi en over het algemeen uitstekende pianissimo-ge- deelten. „Letzter Frühling" van Grieg werd met grote beheersing uitgevoerd, zonder dat daarbij de nodige dynamiek werd verwaarloosd. Ook het verdere programma van het orkest stond op hoog peil. De jeugdige orkestleden kregen de kans als solist op te treden en zij grepen die kans gretig aan, met als resultaat verdienstelijke uit voeringen van aardige nummers. De heer Van der Ploeg speelde op de piano de Polonaise in As van Chopin heel verdienstelijk, zij het met nogal wat misslagen en vooral geheugenfouten. Ook zijn pedaalgebruik was wat overvloedig. De Groninger-Drentse vereniging „De Martinitoren" uit IJmuiden geeft vrijdag 5 mei een toneelavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opge voerd wordt „De heilige vlam", toneel spel in drie bedrijven door W. Somer set Maugham. Met mevrouw Prins-Pal- land als regisseuse wordt het stuk ge speeld door de heren W. Siegers, P. Jonkman, Schepers en W. Vos en de da mes Prins, Bertholé-Starken, Franssens' Damstra en Kampst-Holman. Vrijdagmorgen werden vanuit Bever wijk twee telegrammen verzonden. Het eerste telegram was gericht aan prinses Beatrix en prins Claus met de navolgende tekst: „Gemeentebestuur en burgerij van Beverwijk zijn zeer verheugd over de ge boorte van de jonge prins en bieden u hun oprechte gelukwensen aan. Hun beste wensen voor een spoedige beterschap ver gezellen hun uiting van intense vreugde." Het tweede telegram werd verzonden naar koningin Juliana. De tekst van deze telegrafische boodschap luidde aldus: „Gemeentebestuur en burgerij van Bever wijk zijn zeer verheugd over de geboorte van de jonge prins, en bieden u en uw gemaal hun gelukwensen aan." Beide te legrammen waren door burgemeester J. G. S. Bruinsma ondertekend. ZATERDAG 29 APRIL Toneelvereniging „Jan van Dommelen", 20.15 u. zaal Zomerlust, Santpoort. Toneel voorstelling. opgevoerd wordt „Het is nooit te laat". Toneelvereniging „Advendo", 20 uur, Patronaatsgebouw Willemsbeekweg IJ muiden. Opgevoerd wordt „Sil, de strand jutter". Wijkgebouw Radarstraat, IJmuiden, 20 uur: Sociëteit Zodiak, dansen op muziek van „The insane Blues". ZONDAG 30 APRIL Zaal Griffioen, IJmuiden 20 u.: Beat- club „De Smurf", dansen op muziek van „S.Q. '66". MAANDAG 1 MEI Zaal Griffioen, IJmuiden, 20 u.: Oran jebal, met medewerking van „Bold as Brass". GEZELLIGE ZITJES GRATIS CONSUMPTIES PRESENTJES VOOR DE KINDEREN XJOOOOOOOOOCCOOOO tëenen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OXXXXIOOOUOOgiXXXXlUOUUUAMAAA 4

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5