m Russisch vademecum vo! aantoonbare lacunes u ELVIS PRESLEY GETROUWD Auden krijgt VS- litteratuurprijs Van der Kamp weg bij de KRO Pulitzerprijs voor Edward Albee Electr. Studio aan conservatorium r Zö KUK VANAVOND VUF VOOR ACHT Jan Wijn solist bij het N.Ph.O. i 13 S^ortgenó DINSDAG 2 MEI 1967 K <3 r0 mot uw Bio-tex krant in de hand naar de T.V. op Ned. I. Een-twee-drie: WIE? Wie heeft het pak" je in de hand? Lees je? Wiesje Klaart je Let goed op. 't Is zo voorbij. Kijk ook bij uw winkelier. Doe mee aan deze ge» zellige f 17.000," prijs- vraag met 1001 prijzen. Beethovencyclus K. M. De radio geeft woensdag T elevisieprogramma's De zanger en acteur Elvis Presley is gisteren in een hotelkamer te Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada in het huwelijk getreden met dc 21-jarige Pris- cilla Beaulieudie al acht jaar met hem bevriend is. Presley is twee en dertig. Er waren veertien gasten bij het huwelijk, dat werd gesloten door David Zenoff, lid van het hooggerechtshof van de staat Nevada. Naderhand was er een huwe lijkslunch, waaraan enkele honderden we derzijdse vrienden van het jonge paar aanzaten. Het paar gaat een' huwelijksreis van een maand maken door de Verenigde Staten. Als getuigen traden Presley's secreta rissen op. De bruidegom droeg een smo king, de bruid een met parels geborduur de japon van witte chiffon en een wijde sluier van chiffon. Het lijfje en de mou wen van haar lange jurk waren van kant, haar ring was bezet met diamanten, Beiden traden voor de eerste maal in het huwelijk. Op een persconferentie ant woordde Elvis op de vraag, waarom hij zo lang gewacht had: „Nou, ik vond dat het tijd begon te worden. Met het leven dat ik leidde vond ik het vroeger beter om wat te wachten, met al die shows en verplichtingen". Vóór de persconferentie hadden de gas ten zich te goed gedaan aan gebraden kippetjes, geroosterde speenvarkens, oes ters en gepocheerde verse zalm. Een strijkje speelde tijdens de maaltijd en bracht de bruid een serenade met „Love me tender", een van Presleys eerste succes sen. De in Engeland geboren dichter, toneel- ichrijver en essayist W. H. Auden heeft de Amerikaanse nationale litteratuurme daille gekregen, waarmee een hedendaag se Amerikaanse schrijver wordt onder scheiden wegens zijn gezamenlijke bendra- gen aan de nationale litteratuur. Aan de onderscheiding is een geldprijs van vijf duizend dollar verbonden. Deze zal de zestigjarige Auden, die in 1946 het Ame rikaanse staatsburgerschap verwierf, in de herfst worden uitgereikt. Regisseur Manus van der Kamp heeft de KRO na tien jaar zijn ontslag aange boden. Hij is het niet eens met de hou ding van deze omroep tegenover een door hem vervaardigde documentaire over ge boorteregeling. Al eerder werd een der gelijk progamma onder leiding van Dr. Trimbos ongeschikt geacht voor uitzen ding. Van der Kamp maakte toen een nieuw, maar opmerkingen over de Ro meinse Curie deden de KRO weer aarze len. Nu wilde de KRO het door Van der Kamp verzamelde materiaal door een an der laten schiften, wat de regisseur als schending van vertrouwen beschouwt. De Amerikaanse toneelschrijver Edward Albee heeft de Pulitzer-prijs voor toneel gekregen voor zijn stuk „A delicate Ba lance". De in 1928 geboren Albee heeft ook het beroemde toneelstuk „Wie is bang voor Virginia Woolf?" op zijn naam. Bernard Malamud kreeg de roman prijs op grond van zijn boek „The Fixer". De prijs voor historisch werk ging naar William Goetzmann, voor biografie en au tobiografie naar Justin Kaplan, voor poë zie naar Anne Sexton en voor muziekcom positie naar Leon Kirchner. Elvis met zijn bruid. Aan het huwelijk gingen drie dagen vol geruchten vooraf. Vorige week donderdag beëindigde Elvis zijn jongste film en trok hij zich terug in zijn goed bewaakte huis in Palm Springs. Het koninklijk conservatorium voor mu ziek in Den Haag heeft een elektroni sche studio. Het is een onderdeel van een groter project, dat pas volledig kan werden gerealiseerd, als de nieuwbouw voor het conservatorium in de wijk Be- zuidenhout tot stand zal zijn gekomen. Dit kan nog jaren duren. Met de studio werd niet langer gewacht, omdat die noodzakelijk is als onderdeel van het moderne compositie-onderwijs. De studio staat ook ter beschikking van composi tieleerlingen van andere conservatoria. De studio is ontworpen door de docent de heer D. Raaymakers. Naar hi] vorige week meedeelde zijn er over de hele we reld ongeveer dertig conservatoria waar aan een elektronische studio is verbon den. De directeur van het conservatorium, de heer Kees van Baaren, vertelde dat de inrichting de aanschaf en installatie van de apparatuur niet meer dan het instru mentarium voor twee beatbandjes had den gekost. De studio omvat de funda mentele eenheden. Van specialisatie is voorlopig afgezien. De elektronische studio in een onder deel van het plan voor een opleiding tot klankregisseur. Er zijn, naar de heer van Baaren meedeelde, besprekingen gaande om ook een toneelschool in het nieuwe gebouw onder te brengen. In zijn verbeelding ziet hij de nieuwbouw als een centrum, waar in alle opleidingen voor wat zich op het toneel afspeelt zullen zijn samengebracht. or. M. A. Lathouwers heeft een vademecum geschreven over de hedendaagse Russische letterkun de 1), dat een beeld wil geven van de ontwikkelingen in Rusland, dat een grote traditie heeft op het gebied van de schone letteren, maar nu voor vele litteratuurminnaars een witte vlek betekent. De schrijver heeft de verschillende stromingen geschetst die zich na het bloeitijdperk hebben voorgedaan, waarbij we juist het korte overzicht, dat hij van deze bloeitijd geeft, niet altijd even ge slaagd vinden. Dat dit overzicht onvolledig moest zijn is duidelijk, maar dat in een opsomming van Dostojevsky's belangrijkste werken „De Idioot" niet wordt genoemd, is een lacune. Gogolj wordt alleen via „De Re visor" en de „Dode Zielen" behandeld, waarbij de schrijver Tsitsjikov zielen laat verkopen in plaats van kopen. Korte ver halen als „De neus" en „De mantel", dj. van' en.örïrie betekenis zijn geweest vobr: de Russische litteratuur, blijven onge noemd. Juist nu de schrijver later betoogt, dat de avonturenroman in Rusland nooit zo'n opgang heeft gemaakt, mist men het op sommen van de avontuurlijke f ragmen ten, die men bij voorbeeld bij Poesjkin toch zeker kan vinden. Dat dr. Lathou wers belangstelling meer op de toekomst dan op het verleden is gericht, blijkt ook uit zijn beschrijving van Tendrjakovs ro man „Drie, zeven, aas". Nergens een verklaring van de titel, die toch duidelijk een reminiscentie is aan Poesjkins „Schoppen-vrouw", waarin de drie „wonderkaarten" de drie, de zeven en het aas zijn. Dr. Lathouwers geeft in zijn beschou wing over de moderne literatuur veel in formatie over de overgangslitteratuur, zo dat de religieuze litteratuur en de poëzie ruim aan hun trekken komen. Daardoor is echter zijn overzicht van de nieuwe litteratuur toch nog teleurstellend be scheiden. Figuren als Paustovski en Ba- bel, Pilnjak en Kazakov vindt men er zeer beknopt in behandeld, maar een be kend schrijver als Goelia zal men er ver geefs vinden. Het uitvoerigst kenschetst de schrijver Jevtoesjenko. Een panorama van de hedendaagse Rus sische letterkunde zou veel meer moeten bevatten. Er ontbreekt bijvoorbeeld een overzicht van datgene, wat de laatste ja ren wordt gepubliceerd in „Novi mir" of de „Literatoernaja Gazeta". Ook in ge illustreerde weekbladen als „Ogonjok" of Sovjetskaja Zjena" kan men soms goede korte verhalen of vervolgverhalen aan treffen. Maar wordt deze lacune niet ver klaard door de opmerking van dr. La thouwers, dat Ehrenburg in zijn meeste werken meer een goed journalist dan een goed litterator is? Merkwaardig in dit boek is ook de bloemlezing aan het eind. Men kan er kennismaken met fragmenten uit moder- Russische litteratuur en het gebodene De uitgeverij Sovjetski Choedozjnik" (Sovjet-kunstenaar) tekent voor veel kunstzinnige uitgaven. De bovenstaande tekening is er één uit een verzameling felicitatie- en uitnodigingskaartjes, die door deze uitgeverij op de markt worden gebracht: De tekenares is I. Iskrinskaja. Dezelfde uitgeverij verzorgde ook een verzameling gekleurde tekeningen, geba seerd op Poesjkins sprookje van de gou den haan. De op de ikonenkunst geïnspi reerde tekeningen hebben een sprookjes achtig karakter. A. Koerkin maakte ze, is inderdaad wel vrij representatief. Maar raadselachtig is het, dat de schrijver steeds gebruik maakt van vertalingen van anderen. Zijn grepen uit Nederlandse uit gaven laten vermoeden, dat hier de sleu tel ligt van de lacunes in dit boek, hoe ac tueel het hier en daar ook mag zijn. Een regelmatige kennisneming van de nieuwe Sovjet-uitgaven zou de schrijver op het spoor hebben gebracht van veel meer goede schrijvers, die nu door afwe zigheid schitteren. Zo missen wij bijvoor beeld de naam van Joeri Jakovlev, van wie onlangs in een speciaal voor Rus sisch studerende Britten door „Progress Publishers" in Moskou uitgegeven bloem lezing een prachtig verhaal verscheen on der de titel „Gewekt door de nachtega len." Zoals vaak in de Sovjet-litteratuur speelt een jeugdkamp een hoofdrol in het verhaal. De wijze waarop een jongen zich hier aanpast bij het leven in de gemeen schap het gebruikelijke thema wordt hier echter uiterst poëtisch benadert. Sel joezonok is een vreemde jongen, die niets uitvoert, alles pakt wat maar te pakken valt zonder der nuttig gebruik van te ma ken en dan ook als een ongewenst, ele ment wordt beschouwd. Als hij een stuk groene plasticine uit de beeldhouwers werkplaats haalt, is de maat vol. Hij zal naar huis worden teruggestuurd. Maar dan komt het nachtelijke moment, waar op hij de nachtegalen hoort zingen. „Het was vreemd dat hij de andere kin deren niet gewekt had", dacht de jongen. Hij liep naar de boom en keek naar bo ven. De nachtegaal zong vlak bij hem, maar hij kon hem niet zien. De geluiden vielen als zuivere kristallen druppels. Seljoezonok stond stil onder de boom. Om hem was de hemel donker en straalden de sterren helder. Hij bleef zo lang staan tot het aan de horizon licht begon te wor den. Seljoezonok was blij, dat het licht werd. Nu kon hij de nachtegaal zien. Maar het was toch niet mogelijk de nach tegaal in het gezicht te krijgen. De nach tegaal had de jongen gewekt, maar was zelf in slaap gevallen." In het verhaal merkt de jongen dan, dat de steen, die hij aanvankelijk uit zijn zak heeft gehaald om hem naar de nach tegaal te gooien het stuk plasticine is. Hij boetseert een nachtegaal, zoals hij zich die voorstelt. Een groene vogel met een kleine kop en reusachtige vleugels. En met deze schepping gaat hij de vol gende dag naar de studio, waar de lera res ontdekt dat Seljoezonok eindelijk een doel heeft gevonden. Hij mag blijven ko men, boetseert de meest vreemde voor werpen, maar als er een tentoonstelling komt, gebeurt er iets, dat de lerares ver bijstert. „Plotseling riep een van de kinderen: ADVERTENTIE f 1000,- f750,- f 750,- f 500,- f500,- f500,- f 250,- f 250,- f250,- f250,- f 250,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- 100,- f 100,- f 50,- etc. Op woensdag 10 mei 's avonds om kwart over acht, zal in het Concertgebouw te Haarlem het eerste concert van de Beet hovencyclus van het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaats hebben. Als solist zal de jonge Nederlandse pianist Jan Wijn, die dit seizoen reeds enige ma len met het N.Ph.O. heeft opgetreden, zijn solistische medewerking verlenen met het 4e Pianoconcert. Het concert opent met de ouverture Leonore III. Na de pau ze zal het N.Ph.O., onder leiding van Hen ri Arends, dit concert besluiten met de 2e Symfonie van Beethoven. Jan Wijn De pianist Jan Wijn, Amsterdammer van geboorte, heeft gestudeerd aan het Amsterdams Conservatorium en nadien nog bij Béla Siki te Genève, benevens Spaanse muziek bij Alicia de Larrocha. Sinds hij in 1960 bij eenstemmigheid van de jury de eerste prijs won tijdens het in ternationale concours van Orense in Span je heeft zijn carrière zich uiterst voor spoedig ontwikkeld. Zijn eerste tournee van betekenis vond plaats in het najaar van 1961 en thans behoort Jan Wijn tot de meest gevraagde solisten van ons land. Niet alleen is hij met alle Nederlandse or kesten bij herhaling opgetreden, maar ook is hij door enkèle als representatieve Ne derlandse solist meegenomen over de grenzen bij gelegenheid van buitenlands cultureel vlagvertoon. Kijk, Seljoezonok heeft een nachtegaal geboetseerd. Dit nieuws maakte op ieder een diepe indruk. Allen renden naar de tafel, waar het groene wezen met de gro te vleugels stond. De kinderen keken naar de nachtegaal als naar een groot wonder. „Hij lijkt precies", riepen ze, „niet waar? Precies!" „Het lijkt wel of hij leeft", riepen an deren. Niemand van de kinderen had ooit een nachtegaal gezien. Allen waren er van overtuigd, dat een nachtegaal werke lijk groen was en grote vleugels had. Seljoezonok stond terzijde en luisterde met grote voldoening. Het leek hem alsof ze niet over hem, maar over een andere Seljoezonok spraken. En die andere Sel joezönöK beviel hem Die nacht zong opnieuw de nachtegaal. De jongen opende de ogen en luisterde lang. Maar plotseling bedacht hij, dat het niet eerlijk is alleen naar een nachtegaal te luisteren. Hij sprong uit bed en begon de andere kinderen wakker te maken. „Sta op, de nachtegaal zingt! Luister! Binnen vijf minuten stonden allen op de grond. De kinderen gingen stil bij de ra men staan en luisterden naar de nachte gaal. Niemand kon de vogels zien, maar allen stelden zich een groene nachtegaal voor met grote vleugels. En het leek Sel joezonok toe, alsof zijn nachtegaal tot le ven was gekomen en daar aan het zingen was." Aldus besluit het verhaal van Jakovlev, wiens mooie „De jongen met de schaat sen" ook een ereplaats, heeft in deze bun del. Dezelfde bundel bevat ook een ver haal van Joeri Kazakov, een ook door dr. Lathouwers zeer geprezen schrijver, niet ten onrechte. 1) „De hedendaagse Russische letter kunde" door dr. M. A. Lathouwers. Uit geverij Desclée de Brouwer (Brugge- Utrecht). De genoemde Russsiche uitgaven wor den door Pegasus (Amsterdam) in Ne derland geïmporteerd. Jeugdtheater. Het Britse nationale jeugd theater maakt in september een tour nee door Nederland, België en West- Duitsland met een uitvoering van Romeo and Juliet van Shakespeare. Er worden onder meer voorstellingen gegeven in Amsterdam, Frankfort, Keulen en Brus sel. i Nederland 1. De KRO begint het avond programma na Pipo en het journaal met een avontuur van Batman en z'n vriend je Robin, die de Joker weer eens achter na zitten. Hij heeft het deze keer gemunt op de studenten, die hij met allerlei zoe tigheid benadert teneinde hun moreel te ondermijnen. Na het journaal een uitzen ding van de Boerenpartij. Om half negen tijd voor Witboek. Henk Neuman en Hans Bik besteden aandacht aan Dr. Seyss In- quart, rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse gebied gedurende de oorlog. Seyss Inquart, die een belangrijke rol had gespeeld bij de Anschluss van Oostenrijk, kwam met de vijandelijke troepen naar ons land en werd al in de eerste maand van de bezetting benoemd tot rijkscom missaris. Bij de processen in Neurenberg Hilversum 1. 402 M. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Orkestmuziek. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Lichte gramm mu ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramm. muziek. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Repor tages. 13.30 Klassieke opera-aria's. 14.00 De familie Leenhouts (hoorspel). 14.25 Lichte gramm. muziek. 15.00 Herdenkingsdienst in de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam. 15.30 Moderne orkestmuziek. 15.50 Bijbel- vertel ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Praatje. 17.15 Klassieke muziek. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Moderne muziek. 18.30 Spektrum. 18.50 Koorzang. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Dodenherdenking. - 19.30 Klankbeeld over 5 jaar bezetting. 19.58 Inleiding Herdenking op de Dam. 20.02 Wil helmus. 20.04 Bericht aan de levenden. 20.30 Franse muziek uit de twintigste eeuw. 21.30 Oor-zaken: gevarieerd progamma. 22.15 - Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Vocaal ensemble. 23.00 Lezing. 23.15 Lichte gramm. muziek. 23.55 Nws. Hilversum II. 298 M. 7.00 Nws. 7.23 Lichte gramm. muziek en reportages. 7.55 Deze dag (lezing). 8.00 Nws. 8.10 Gramm. muziek. 9.00 Klassieke gramm. muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws' 11.02 Abortus provocatus (klankbeeld. 11.40 Moderne muziek. 12.00 Licht ensemble. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Licht ensemble. 13.00 Nws. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Liedjes. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Klassieke muziek. 14.35 Moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Nws. Herdenkings plechtigheid en kranslegging bij het Natio nale Monument op de Dam. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gramm. muziek. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de C.H.U. 18.30 Dansmu ziek. 19.10 Amusementsmuziek. Dodenher denking. 20.30 Stereo Semi klassieke muziek. 21.50 Moderne muziek. 22.00 Voordracht. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Lichte gramm. muziek. 23.55 Nws. Hilversum III. 240 M. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Kalei- doskoop. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen. 12.00 Nws. 12.02 Operette varia. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Vrolijk platenpro- gamma. 15.00 Nws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt. 17.00 Nws. 17.02 Actu aliteiten. 17.05 Rhythm and blues. 17.35-18.00 Country and Western. Brussel 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Schoolradio. 14.20 Schoolkoor. 14.30 Waarom wij niet? 14.50 Radioschool- koor. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16 03 Beurs. 16.09 Jazz. 17.00 Nws. 17.15 Tophits 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.50 Sport 18 35 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Kinderweelde. 20.00 Operette. 21.10 Lichte muziek. 21.50 Pedagogische adviezen. 22.00 Nws. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 12.00 Teleac. De de taillist als ondernemer. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 18.56 Reklame. 19.00 Socute- ra. 19.05 Hongaarse muziek. 19.10 Batman. klame. 20.20 Uitzending van de Boerenpar tij. 20.30 Wie was Arthur Seyes-Inquart?, (dokumentaire). 21.15 Dodelijke mest (T.V.- film). 22.05 Vanavond in Nieuwspoort 22 35 Epiloog. 22.49 Journaal. 23.00 Teleac: Kern fysica. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reklame. 20.05 The Vir ginian (T.V.-film). 21.15 Wereldkampioen schappen Ballroom dansen voor amateurs. 22.01 Reklame. 22.05 Journaal. VOOR WOENSDAG Nederland I. 17.00 Voor de kinderen. 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal NATIONAAL PROGAMMA. 18.55 Reportage van de herdenkingsplechtig heid bij het Nationale Monument op de Dam 19.25 Bericht aan de levenden: muzikaal her- denkingsprogamma. 19.52 Dodenherden king op de Waalsdorpervlakte. 20.05 Pauze 20.15 Journaal en weeroverzicht. 20.30 Het lot van een mens (speelfilm). 22.05 Open baar Kunstbezit. 22.20 Journaal. Nederland II. 18.45 Zie Nederland I. VARA: 20.30 Coro nation Street (TV-film). 21.20 Achter het nieuws. 21.45 Nederland strijkorkest Bene detto Marcello: klassieke muziek. 22.35 Jour naal. 22.50 Teleac: De detaililst als onder nemer. „The Joker", vanavond weer de tegenstander van Batman. werd Seyss Inquart tot de strop veroor deeld. Hij stierf in oktober 1946. 54 jaar oud. Voordat de epiloog en Vanavond in Niewspoort de KRO-avond afsluiten, gaan we eerst nog even kijken naar John Steed en Emma Peel ofwel the Avengers. Fa tale Mest is de titel van deze aflevering. Er valt weer wat te wreken, want een ge vaarlijk soort mest heeft een groot stuk bouwland verwoest, waarbij bovendien veel dieren zijn omgekomen. Er blijkt kwade opzet in het spel te zijn. Helemaal aan het eind van de avond de 29ste les van Teleac over Kernfysica. Nederland 2. Wie wil, kan vóór hij naar the Avengers op het eerste net gaat kij ken, nog juist een andere Amerikaanse serie zien op Nederland 2. Namelijk the Virginian. Hij vecht weer tegen het on recht. Een vriend van Trampas wil z'n leven beteren. Hij heeft daar ook wel re den voor, want wegens diefstal van een lading goud is hij in het gevang terecht gekomen. Maar wie eenmaal in de wereld van de misdadigers verzeild is geraakt, komt daar niet zo gemakkelijk meer uit. Er zijn dan heel wat tegenwerkende krachten, zoals bijv. de oude strijdmak kers, die niet graag zien, dat een collega eerlijk wordt. Dat kan voor henzelf veel gevaar opleveren. Trampas en dus ook the Virginian helpen iemand altijd graag het goede pad terug te vinden. Zo ook nu. Als dat allemaal achter de rug is een veel vreedzamer strijd, hoewel het ook hier soms vurig toe kan gaan. In de Em pire Ballroom in Wembley bij Londen strijden amateurdansers uit vele landen om het wereldkampioenschap ballroom- dancing. Op het programma staan Latijns- Amerikaanse dansen, foxtrot, quickstep en formatie-dansen. Een reportage van drie kwartier. ADVERTENTIE cud - 2.doer cWorlcgeA - SCeltutn^leet Gr. Houtstraat 6, Haarlam, Tal. 02500-10616 Sex-films. De filmkeuring in New York wil verhinderen, dat liefhebbers van „sex-films" met valse voorspiegelingen naar de bioscoop worden gelokt. Het hoofd van de filmkeuring heeft verklaard dat hij zal eisen, dat films, die als zin nenprikkelend worden aangeprezen, in derdaad vertoond worden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13