R. Wijkstra: „Geen duikboten voor Zuid-Afrika" Verenigingsnieuws uit de IJmond DIGING TIP T deruijtër Dodenherdenking Velsen Prins Bernhard HBS kwam in twee finales niet tot winst S. J. DE GOEDE van Praag GAAT U MET VAKANTIE? 1 MEI-VIERING IN VELSEN Poging tot inbraak in vishal Havenberichten Meirede warme weelde voor uw slaapkamer tegen een verwonderlijk lage prijs MARKTPLEIN Stormvogels sloot af met nederlaag tegen Kennemers Drie ere-leden bij Oranjevereniging in IJmuiden-West Willem de Zwijger Ulo en LTS 2 sterkste Velser voetbalscholen Twee spelers gewond tijdens wedstrijd DINSDAG 2 MEI 1967 5 Slagroomtaart voor bruidspaar Velsen-lJ muiden Beverwijk TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN DIJKSTRA - LAMPEN VISSER ELECTROTECHNIEK B O OTS M A Zijlstraat 11-15 (bij de brug) Telefoon 13039 - HAARLEM tapijt tapijt kamerbreed slaapkamertapijt is een luxueus geschoren vloerbedekking van 100% Evlan-M. Warm en behaaglijk, 6 gemêleerde dessins enper meter op 3 meter breed f49,50. Moet u zien en voelen, dan wordt u vast enthousiast. Dat kan heel gemakkelijk. Loop even binnen bij tapijt gemaakt van 100% Evlan intermeubel MARKTPLEIN 30 - IJMUIDEN Dynamo zegevierde in Schorpioen-toernooi en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Ter gelegenheid van de 1-meiviering van de Partij van de Arbeid af deling IJmuiden, werd maandagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan door de leden van de sectie toneel van de Velser Gemeen schap een zeer verdienstelijke opvoering gegeven van Herman Heijermans' éénakter „Pitten". Dit geestige mini-stukje werd door Heijermans destijds geschreven naar aanleiding van een jubileum van de onder hem werkende populaire souffleur Ritman. In deze éénakter wordt op amusante wijze de aandacht gevestigd op het belangrijke werk van de souffleur, die hier in het middelpunt wordt geplaatst. Het mag worden gezien als een speelse aardigheid van de auteur, die hier tevens in de gelegenheid was zijn ac teurs en actrices hun niet altijd even volmaakte rolkennis onder de neus te wrijven. Het kijkje achter de schermen werd door de aanwezigen in hoge mate ge waardeerd, hetgeen naast Heijerman's geestig schrijverschap ook voor een groot deel te danken was aan hgt voortreffe lijk spel van de groep. Vooral Cor Gra- vemaker, die de rol van de regisseur voor zijn rekening nam en Toon Nierop als de souffleur zorgden door hun vermakelijke spel voor menige schaterlach. Eveneens wisten Riek Vosse en Gré Voortman het publiek op prettige wijze bezig te houden. In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in een vispakhuis in hal A van de rijksvishallen in IJmuiden. Men verschafte zich toegang door ver breking van een glasruit, waarna de haak aan de binnenzijde van een schuifdeur kon worden verwijderd. Hoewel er in kas ten en laden allerlei rook-, eet- en drink waren aanwezig waren, wordt slechts één flesje bier vermist. Uit een op het zogenoemde oude pla teau, een werkterrein van Rijkswaterstaat in het IJmuidense havengebied, gepar keerde auto zijn een plaid en twee paar schoenen ontvreemd. Hedenmorgen is wethouder J. van Leeu wen op felicitatiebezoek geweest bij de heer en mevrouw J. Hofman en C. Hof- man-Cossee, Gerard Doustraat 33 in IJ muiden, welk echtpaar vandaag zijn dia manten huwelijksfeest viert. Namens het gemeentebestuur kwam de heer Van Leeuwen zijn hartelijke gelukwensen aan bieden, welke felicitatie van een grote slag roomtaart ging vergezeld. Maandag te IJmuiden aangekomen: Lublin, van Las Palmas; Bramber, Thames; Ango, Mariestad; Spes. Swinoujscie, IJmuiden; Flen- sau Leningrad. IJmuiden; Els Teekman. Llan- dulas; Guanabara. Hamburg; Jagersfontein. Hamburg; Gansfjord, Rotterdam; La Horten- iia Takoradi; Jan Funck, Soernaess, Bever wijk; Strabo, Bordeaux; Schieborg, Manty- luóto; Zwaantiena, Mantyluoto; Antares. Rau- ma; Wislica, Lissabon; Lauwersborg. Lowestoft. Maandag vertrokken van IJmuiden: Fidueia, naar Rotterdam; Stella Maris, Hollevik; Kari- mun. Bremen; World Gallantry, Buenos Aires; Fred T Everard, Manchester; Crecence, Huil. Dinsdag te IJmuiden aangekomen: Plover, van Felixtowe: Hannes Luenstedt, Stockholm; Inari, Kotka; Martha Friesecke, Ipswich; Emile Delmas, Le Havre; Helena Schepers, Avel. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Steyning, naar Huil. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit, dat het be treffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) DINSDAG 2 MEI De Uilenboom, Santpoort, 20.15 u.: Jaar vergadering Harddraverij vereniging. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. Stadsschouwburg, 20 u.: Haarlemse To neelver. speelt „Smaadschrift" voor de Gieteling. WOENSDAG 3 MEI Dodenherdenking: 11 u.: Kranslegging door gemeentebestuur op de gemeentelijke begraafplaats Duinhof; 15.30 u.: Bloem- legging bij het Oorlogsmonument op Plein 1945; 19.45 u.: Herdenking op Westerveld. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945; 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14,30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-N., Ban- jaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 uur polotraining of wedstrijden. DINSDAG 2 MEI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.: Naaien door de St. v. huish- en gezins voorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar door Toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren door Kennemerstaten, o.l.v. Jan Campfens. Gem. Huishoudschool, Moenstraat, 19 u.: Koken door de St. v. huish.- en gezins voorlichting. De Opgang, 20 u.: Cursus muziek maken bij de film. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 u. WOENSDAG 3 MEI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, Naaien door de St. v. huish.- en gezinsvoorlich ting. Huize „Westerhout", Westerhoutweg 5 10 u.: Schilder- en tekenlessen o.l.v. Jaap Sax. door St. Recreatie Bejaarden. Gem. Sportpark, Clubontmoeting tegen „De Kampioen Haarlem", voor Bev. Ren nersclub „Kennemerland". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u., 10-11.30 u. (dames- zwemmen); 12-13.45 u.; 14.15-15.30 u.; 16- 17.15 u. en 20.45-22 u. Overigens presenteerde een ieder zich op zijn manier op even vermakelijke wijze waarbij toch nog wel even het goed op de achtergrond gehouden, doch duidelijk waarneembaar spel van de sullige inspe- ciënt en zijn al even onbenullige helper dient te worden genoemd. Het publiek was met deze voorstelling zeer ingenomen, het geen zich voortdurend uitte in een scha terende lach. Het programma vóór de pauze werd ge heel gevuld met een samenzang onder leiding van de Heer G. Diemer, en een toespraak van de heer R. Wijkstra, pre sident-directeur van de Arbeiderspers. De heer Wijkstra begon zijn meirede met een terugblik op hetgeen in het ver leden door het socialisme is bereikt, zo als de verheffing van de mens en de uit banning van de ergste armoede, waaruit duidelijk blijkt dat het socialisme zijn nut heeft bewezen. Op de door hemzelf opgeworpen vraag of het socialisme in deze moderne tijd ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.g.o. Ged. O. Gracht) Vrije toegang - Levering via de handel Geopend van half negen tot half zes, óók zaterdags verkrijgbaar bij BREESTRAAT 128 - BEVERWIJK DIJKSTRA LAMPEN óók verkrijgbaar bij of via Verlichtingsadviesbureau Kleine Houtstraat 26 - Haarlem - Tel. 12984 nog zijn nut heeft gaf de heer Wijkstra een uitgebreid antwoord. Hij sprak onder meer zijn grote bezorgdheid uit over de werkloosheid die na een periode van wel vaart op verscheidene plaatsen weer de kop opsteekt. Ook het uitblijven van een oplossing voor de woningnood, die onder minister Boogaers zo nabij leek, was voor de heer Wijkstra een punt van grote zorg. Voorts ageerde spreker scherp tegen de miljoenenorder van duikboten voor Zuid- Afrika, welke mogelijkerwijs door ons land geleverd kunnen worden. „Wij mo gen de apartheidspolitiek nimmer steu nen door een leverantie van onze duikbo ten" aldus de heer Wijkstra. Tenslotte sprak hij er zijn ongenoegen over uit dat bij de jongste verkiezingen een groot deel van de jongeren dat zich politiek bewust acht op de nieuwe partij D'66 heeft gestemd, reden waarom spre ker het belangrijk noemde een „appel" te vinden om de jeugd weer voor de ide alen en de overtuiging van het socialis me terug te winnen. Aan het eind van de avond werd uit vol le borst de socialisten-mars spontaan door alle aanwezigen meegezongen. ADVERTENTIE V-L-r 'AI De dodenherdenking op woensdag 3 mei begint in de gemeente Velsen 's morgens om elf uur: het gemeentebestuur legt dan een krans bij het beeld op de gemeentelijke begraafplaats „Duinhof" in IJmuiden-Oost. Daarna volgt in de middag, om kwart voor vier, een herdenking bij het monument op het Plein 1945. Aan deze herdenking nemen deel: het ge meentebestuur, deputaties van bedrijven en vertegenwoordigingen van ver enigingen en scholen. Het fanfarekorps Wilhelmina uit Santpoort speelt koraalmuziek en een leerling van de Prins Bernhard H.B.S. declameert. Ver volgens zullen aan de voet van het monument bloemen worden gelegd, waar bij de stadsbeiaardier, de heer Hein de Ligt, het carillon van het stadhuis zal bespelen. Met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus door alle aan wezigen zal deze plechtigheid op het plein voor Velsens stadhuis worden besloten. De traditionele stille gang naar Westerveld zal ook woensdagavond uit alle delen van de gemeente Velsen plaats hebben. Nadat van zes uur namiddag af van alle openbare gebouwen de vlag half stok is gehesen hetgeen ongetwijfeld door particulieren zal worden ge volgd vertrekt om zeven uur, vanaf Plein 1945, de groep uit IJmuiden. Driehuis sluit zich hierbij ongeveer 25 minuten later aan, ter hoogte van de katholieke kerk aan de Driehuizerkerkweg. De groepen uit Velsen-Noord en Velsen-Dorp vertrekken om zeven uur van de zuidzijde van de Velser pont, het Pontplein. Uit Santpoort-Noord vertrekt de groep te kwart voor zeven vanaf de Frans Netscherlaan. Het vertrek uit Santpoort-Zuid is op hetzelfde tijdstip, vanaf het Stationsplein. De weg naar Westerveld wordt uitsluitend te voet afgelegd, in volkomen stilzwijgen en zonder het meevoeren van vaandels, vlaggen etcetera. Alleen rechtstreekse nabestaanden van gevallenen zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet mogen innemen. Om 19.35 uur wordt bij de vijver rond het monument op Westerveld ko raalmuziek ten gehore gebracht door de harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen-Noord. Een koor, samengesteld uit de Velsense koren en onder leiding staande van Lou Tervoort, zal vervolgens een drietal liederen zingen. Precies om acht uur wordt twee minuten stilte aangekondigd door een roffel en een hoornsignaal. Hierna worden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Tenslotte wordt gedefileerd langs het Herdenkingsmonument, terwijl ko raalmuziek wordt gespeeld. Na het verlaten van Westerveld wordt het groepsverband verbroken. WuVWnAWVVVWAIVVIAfVVWHVWWWAAMMMWVVUWWWWVWWWVWWIWWinAnmWVMWWWIfMflMWVWVWWIWIfVVWWHV Maandagmiddag heeft Stormvogels de competitie afgesloten met een thuiswed strijd tegen De Kennemers. De reeds ge degradeerde Beverwijkers behaalden in deze wedstrijd hun tweede zege in dit seizoen: een 0-2 voorsprong bij rust re sulteerde uiteindelijk in een 2-3 overwin ning. Stormvogels begon sterk aanvallend maar De Kennemers bleek bij zijn uit vallen bijzonder gevaarlijk. In de eerste tien minuten kregen de Beverwijkers drie prachtige kansen op een doelpunt, waar van er slechts een benut werd: na zeven minuten spelen passeerde Meier Storm vogels doelman De Graaf. Er ontstond daarna 'n gelijkopgaande wedstrijd waar in een hoog tempo werd gespeeld. Beide ploegen kregen kansen, maar het was De Kennemers dat door de Vries scoorde 0-2. Stormvogels wilde het iets te mooi doen en bleef tot aan de rust zonder doelpun ten. Na de hervatting verminderde de Ken nemers tegenstand en vielen de IJmui- denaren met man en macht aan. Wortel had al snel succes: 1-2. Maar bij een snelle uitval bracht de actieve Beeldman De Kennemers op 1-3. Een Stormvogels offensief leverde niet meer op dan een doelpunt van Van der Putten:2-3. Als voorwedstrijd leverde een aantal Stormvogels-veteranen 'n bijzonder attrac tieve strijd. Het kampioenselftal van 1951 bleek het voetballen nog niet verleerd en hoewel er geen stap te veel gezet werd wonnen de mannen van Piet Kraak nog steeds een stijlvol doelman met 9-1. De leden van de Oranjevereniging in IJmuiden West hebben maandagavond tijdens een bijeenkomst in het City The- ateer aan de Kennemerlaan afscheid ge nomen van drie aftredende bestuursleden. Het waren de heren C. H. Vos, voorzitter; A. J. Tik, secretaris .en mevrouw A. W. Hoekv. d. Vecht, penningmeesteres. Bei de heren hebben zeventien jaar deel uit gemaakt van het bestuur van de Oran jevereniging, mevrouw Hoek was ge durende acht jaar penningmeesteres. Zij werden toegesproken door de heer C. van der Meer, die zijn lovende woord vergezeld deed gaan van een fraaie oor konde, vervaardigd door de heer T. Koop- mans uit IJmuiden. Bovendien werden de drie aftredende bestuurleden benoemd tot ere-leden van de Oranjevereniging. Tot nieuwe bestuursleden werden be noemd mevrouw M. Gravenmaker (pen ningmeesteres) en de heer C. Brand wijk (secretaris). De heer C. van de Meer werd tot voorzitter gekozen. Tijdens deze avond werden voorts en kele films vertoond en wijdde de heer v. d. Meer enige woorden aan het Oran jehuis en de jonge erfprins van Oranje. Op de foto overhandigt de heer Van der Meer de scheidende penningmeesteres de oorkonde. Op de achtergrond de heren C. H. Vos en A. J. Tik. Op het Waterlooterrein in Driehuis zijn tijdens een voetbalwedstrijd twee spelers met de hoofden tegen elkaar geklapt, toen zij gelijktijdig naar de bal kopten. De 23-jarige J. Meiboom uit IJmuiden kreeg een hersenschudding en bij de even oude C. Maliepaard uit Nieuw-Vennep werd een bloeduitstorting boven het linker oog geconstateerd. Beide spelers zijn door de Ongevallendienst naar het Antonius- ziekenhuis gebracht. Het derde Schorpioen volleybaltoernooi, dat in de Dr. Prinsensporthal werd ge houden, heeft bij de heren een overwin ning opgeleverd voor Dynamo. De Kenne mers zegevierde bij de dames. De uitslag bij de heren was verder: 2. Odin, 3. Ty foon. Bij de dames: 2. De Kennemers 2, 3. The Smash. ADVERTENTIE Door een abuis onzerzijds hebben enige klanten, die in de periode 822 april een rood of camelkleurig jack hebben gekocht te veel be taald. Wij verzoeken de be trokkenen zich tot ons te wenden zodat wij het te veel betaalde kunnen terugbe talen. Kennemerlaan 100, IJmuiden Telefoon 15501 (Van een medewerker) Op de velden van Waterloo werden maandagmorgen de twee taatste finale partijen gespeeld van het schoolvoetbal- toernooi in Velsen en daarvoor bestond een flinke belangstelling. Voor de suppor ters van de Prins Bernhard HBS, die meenden met twee elftallen een goede kans te maken op een kampioensfeestje, verliep de eindstrijd nu niet bepaald naar wens, want het eerste elftal verloor in af deling B enigszins onverdiend met 2-1 van de Willem de Zwijger Ulo en het tweede van de HBS werd in C kansloos met 3-1 geklopt door de Technische School 2. Het eerste van de Prins Bernhard HBS speelde over het algemeen beter dan de W. de Zwijger Ulo 1 en nam reeds na twee minuten spelen een 1-0 voorsprong. Een hoekschop werd door een der voor- waartsen met het hoofd tot een treffer afgerond. Helaas ging deze kleine winst bij een snelle uitval van W. de Zwijger weer teloor: 1-1. De goalie van de HBS dook naar de verkeerde hoek. Ook na de doelwisseling bleven de HBS-ers aanval len en daarbij verzuimden zij om aan hun schoten de goede richting mee te ge ven. Vijf minuten voor het eindsignaal viel het verwachte doelpunt aan de ande re kant, waar een corner ineens in het doel verdween: 1-2. Voor de derde keer in successie moest de Prins Bernhard HBS 1 zich met de tweede prijs tevreden stellen. In de andere finale was de Technische school 2 beter dan de Prins Bernhard HBS 2 en de technici kwamen dan ook al spoedig aan een 1-0 voorsprong. Zij kwa men nog voor de rust op 2-0, toen de HBS-keeper de bal niet volledig onder controle kon krijgen. Toen de LTS-ers meteen na de aftrap de winst tot 3-0 op voerden, was het pleit in feite beslecht. Bij een der tegenaanvallen konden de HBS-ers tenslotte de eer redden 3-1. De Technische school 2 zegevierde voor de derde achtereenvolgende keer en kwam daarmee definitief in het bezit van de be ker. De prijzen werden meteen na afloop door de heer A. H. Wedemeyer met een toepasselijk woord uitgereikt. De noteringen aan de groenteveiling „Kennemerland" in Beverwijk waren gisteren: Andijvie 30-67, spinazie 12-51, sla 10-30, radijs 18-37, rabarber 27-69, komkommer 30-41, bloemkool 110-130, to maten 150-170, prei 51-84, waspeen 18-25 en postelein 108-118. Deze service kunnen wij u bieden, maar wilt u wel rekening houden met de volgende punten -ft Nederland en België. Naar vakantie-adressen in Nederland en België zenden wij u gedurende 2 weken de krant toe zonder etxra kosten in rekening te brengen. ■ft Andere Europese landen. De posttarieven voor opzending van dag bladen naar het buitenland zijn zó drastisch verhoogd, dat wij voor opzending de portokosten wel in rekening brengen. Deze kosten zijn per gewone post 40 ct per dag en per luchtpost 60 ct per dag. Wilt u deze kosten gelijk met het opgeven van uw va kantie-adres per giro of in contanten voldoen Indien achteraf een rekening gezonden, of het bedrag per kwitantie geïnd moet worden, brengen wij hiervoor 80 ct extra kosten in rekening. -ft Wij garanderen u, dat de kranten elke dag op de juiste tijd verzonden worden aan het door u opgegeven adres. Dit betekent helaas niet, dat u de krant ook steeds zult ontvangen. De postbestelling in het buiten land en speciaal in Spanje. Italië, Joegoslavië, is bijzonder slecht. Voor het niet of niet op tijd ontvangen van de krant kunnen wij geen enkele verantwoording nemen. -ft Wilt u uw vakantie-adres tenminste 10 daqen vóór uw vertrek per briefkaart opgeven in de volgende vorm Vast adres verzoekt toezending van IJMUIDER COURANT BEVERWIJKSE COURANT Met ingang van t/m Ter voorkoming van fouten en gezien de qrote drukte qedurende de zomer maanden kunnen vakantie-adressen NIET TELEFONISCH WORDEN OPGENOMEN I Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantie-weken vooruit aan de bezorger betalen

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5