DINSDAG 2 MEI 1967 7 IJ mond-N oord s. w v ■..„AtkiVW Koninöienedaö in Kennemerland In de avonduren marcheerden ver scheidene drumbands door de stra ten van Beverwijk, terwijl fakkels aan het geheel een romantische in druk gaven. De paardensportliefhebbers, maar dan niet van de drafsport, hebben hun harten opgehaald op het Bever- wijkse sportpark, waar de rui ter sportvereniging Kapitein van der Wal" optrad. Misschien wel niet onder de meest ide ale weersomstandigheden, maar in elk geval toch nog wel regelmatig beschenen door een vriendelijk zonnetje heeft ge heel Kennemerland van noord tot zuid de verjaardag van koningin Juliana ge vierd. Vlaggen, aubades, muzikale mani festaties, volksspelen, cabaret- en dans avonden zij alle maakten deel uit van de viering van de verjaardag van de ko ningin. Een imponerend gezicht leverde maandagmorgen in Santpoort-Noord de vlaggenparade, waarbij ook wet houder J. G. Kolkman uit Velsen acte de présence verleende. In Heemskerk was een van de jaar lijkse, maar steeds weer even lieflijke tonelen, de optocht van de kleuters door de gemeente, gade geslagen door vele duizenden trotse ouderparen. In de verschillende gemeentedelen van Velsen is het verjaarsfeest met zeer veel enthousiasme gevierd. Jong en oud waren reeds vroeg op de been om in de eerste ochtenduren aanwezig te zijn bij de ver schillende manifestaties in de onderschei dene gemeentedelen. Men heeft gezongen en gemarcheerd, gekeken en geneuried bij die liederen, die men zich nog uit de eigen jeugd herinnerde. Men heeft gekeken naar de wedstrijden van de jeugd, ge juicht en gesupporterd; soms ook zelf van harte meegedaan, waar er iets voor de ouderen was georganiseerd. En niet alleen aangemoedigd: tal van ouders zijn ook dagen in de weer geweest met de verzorging van gekostumeerde optochten, waaraan hun kinderen hebben deelgeno men. De meest uiteenlopende hindernis sen zijn door de jeugd maandag over wonnen; zij zagen films, ontvingen trac- taties en keken naar allerlei voorstellin gen, terwijl de iets ouderen onder hen zich op de onderscheidene dansvloeren hebben gewaagd. Met veel genoegen keek menigeen naar de fraai uitgedoste jongens en meisjes, die zelf kennelijk ook veel plezier aan deze verkleedpartijen beleefden, 's Mor gens was het voor het raadhuis in Heems kerk een drukte van belang bij de aubade waar St. Caecilia en leerlingen van de De jongelui in Driehuis deden het wat kalmer aan. Zij leverden elkaar ernstige concurrentie op in de ge kostumeerde optocht welke haar begin vond in de Dr. Schaepman- laan. In Santpoort-Zuid moest de jeugd onder meer haar behendigheid tonen in het werpen van een bal: een soort hinderniswedstrijd, waarvan veel vaardigheid werd geëist. Een zeer voorname rol hebben dezer dagen niet alleen de diverse muziekkorp sen en drumbands vervuld, maar ook de organisatoren, die in alle gemeentedelen vooraan stonden, waar het er om ging een beroep op hen te doen. Zij hadden alles tevoren goed en gunstig geregeld en de resultaten daarvan zijn maandag zeker niet uitgebleven. In Beverwijk en Heemskerk ging het al even gezellig toe. Een van de hoogte punten van 't gevarieerde feestprogram ma in Beverwijk was voor velen onge twijfeld het hippisch evenement op het gemeentelijk sportpark. De belangstel ling voor de verrichtingen van de ruiter sportvereniging en ponyclub „Kapitein van der Wal" uit Hoofddorp was gewel dig te noemen. Onder leiding van de in structeurs Krijgsman en Huiskamp lieten ruiters en paarden prachtige staaltjes dressuur en springen zien. De prestaties werden door het publiek op de tribune veelvuldig met applaus beloond. Eerder op de dag trokken de ruiters en hun ede le viervoeters reeds veel bekijks tijdens hun tocht door de stad. die door de Hoogoven Harmoniekapel werd vooraf gegaan. Deze kapel verleende overigens meerder malen op Koninginnedag zijn diensten, evenals trouwens de Bever- wijkse Harmoniekapel. Leuk waren de straattekenwedstrijden voor de winkel galerij aan de Plantage, evenals de kin derspelen in Oosterwijk-Meerestein en op het Kuenenplein. De fakkeloptochten van de jeugddrumbands had ook niet over belangstelling te klagen. In de grote zaal van Lommerlust genoten veel leden van de Vereniging Koninginnedag van een cabaretprogramma, dat op uitstekende wijze door het „Amstel-Cabaret" werd gebracht. De optochten van leerlingen van kleuter- en lagere scholen brachten in Heemskerk veel mensen op de been. Met inspanning van al haar krach ten en het intomen van elke zenuw is hier een van de jeugdige deel neemsters bezig met het plaatsen van lucifers op de hals van een fles. volksmuziekschool medewerking aan ver verleenden. De festiviteiten werden 's avonds op het parkeerterrein voor de sporthal besloten met enkele amuse mentsfilms in de openlucht. Ook in Velsen-Noord werd een optocht gehouden. Daar had men eveneens niet over belangstelling te klagen. De bands van „Voorwaarts" en „Schulpen-Meer- weiden" verleenden aan dit onderdeel hun gewaardeerde medewerking. De voetbal- en slagbal wedstrijd op het sport park „Rooswijk" verliepen uitstekend. De jeugd genoot intens van een poppen kastvoorstelling in „De Meerpaal", waar gedurende anderhalf uur hartelijk is ge lachen. De jongeren kwamen 's avonds aan hun trekken in „De Loods" waar met medewerking van een tienerband een dansavond werd gehouden. In IJmuiden-West bevocht de jeugd elkaar onder meer in vrij heftige boegsprietgevechten.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7