Historische beslissing gevallen Engeland klopt opnieuw aan de poorten van de Euromarkt Volgende week aanmelding in officiële Brussel 50 Helena Rubinstein M2 Drie zeges voor Marcel Pennings op Alkmaarse baan Gazan-confectie ontslaat 100 man Kort economisch nieuws schenkt uw huid nieuw leven door de biologische samenstelling van Eis van een jaar tegen man die vriend doodde Regeringssteun voor scheepsbouw Samenwerking van Oranje-Nassaumijn 13 WfÊÊÊÊÊÊtÊÊÊm WOENSDAG 3 MEI 1967 EEN KEIJZER TAPIJT Slag om de arm Schiedams filiaal dicht Linkervleugel Landbouw Imtiim fc-.. t»* e«ws* SmlÈÊmÊt* Mensen, <f?t kan toch ntet langer? Een jas is toch allang meer dan een af weermiddel tegen wind en regen? Doe mee aan de nieuwe regenmóde - zo duur is een nieuwe niet. En kies meteen de goeie kleur en nieuwste snit, en de meest ideale superzorgeloze stof: Menko-Terlenka. 1ÉÉÉÉ Koersen Mereveld Nu Pas-Tunette steeds lichtere materialen gebruikt, draagt zelfs de jonge vrouw een korselet. Omdat het zo mooi afkleedt. Wij hebben een uitgebreide kollektie kor- selets voor ieder figuur. Ook voor u! L. NIEUWSTRAAT MARKTPLEIN TELEFOON 15205 IJ M U I D E N (Van onze correspondent) LONDEN. „De Britse regering heeft dinsdag besloten onder artikel 237 van het Verdrag van Rome een lidmaatschaps- aanvrage voor de Europese Economische Gemeenschap in te dienen, met overeen komstige aanvragen voor het lidmaat schap van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap en Eurotom". Dit was de korte en krachtige aanhef van premier Wilson's gistermiddag voor een vol Lagerhuis afgelegde verklaring. „Dit is een historische beslissing welke de toe komst van Engeland, Europa en de we reld voor tientallen jaren kan bepalen" aldus Wilson. De premier sprak recht op de man af, met een minimum aan voor behoud. Hij kon dit onder meer gemak kelijk doen omdat hij weet dat de tegen standers onder zijn ministers in dit sta dium zeker niet zullen aftreden. Zij zullen afwachten hoe de onderhandelingen uit vallen. Wilson trachtte duidelijk een zeer posi tieve indruk op de zes met name presi dent De Gaulle te maken. Hij verklaarde dat hij de moeilijkheden niet onoverko melijk acht. Om de dingen niet onnodig te compliceren en spoed te betrachten zal er in Brussel slechts worden onderhan deld over de punten waarop voor Enge land en het gemene best wezenlijke belan gen op het spel staan. Vele kleinere pro- ADVERTENTIE Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk, veer krachtig, kleurecht. Gemakke lijk in onderhoud. „Extra ka merbreed" (390 cm) vanaf 26 POSTBUS 39 - HILVERSUM (Van onze wielermedewerker) Marcel Pennings uit Nieuw Vennep heeft dinsdagavond tijdens de wekelijkse „populaires" op de Alkmaarse wieler baan een drievoudige overwinning be haald bij de amateurs. Eerst zegevierde hij in de klassementswedstrijd, won daarna een rit over onbepaalde afstand en tenslotte bleek hij ook in de race over 10 km. veruit de sterkste. Jan Buis ein digde steeds als tweede. Bij de nieuwe lingen triomfeerde de kwieke Haarlem mer Jack Groeneveld weer eens in een afvalkoers en de race over 5 km. Reeds in de klassementswedstrijd liet Pennings geen twijfel over zijn bedoelin gen bestaan en met groot gemak be sliste hij drie van de vier klassementen in zijn voordeel. De uitslag was: 1 M. Pennings 15 pnt.; 2 J. Buis 7 pnt.; 3 J. v. d. Pijl (Haarlem) 5 pnt.; 4 J. Peet oom (Vijfhuizen) 4 pnt. In de rit over on bepaalde afstand bleef Pennings de baas over Buis, Lissenburg (Haarlem) en Key- zer (Westzaan). Het klassement over bei de afstanden luidde: 1 Pennings 8 pnt.; 2 Buis 6 pnt.; 3 Lissenburg 2 pnt.; 4 Van der Pijl 2 pnt. In de race over 10 km. moesten de premiesprints het nodige le ven in de brouwerij brengen. Na de laat ste spurt om een „tientje" probeerden Buis en Van der Pijl door te gaan, maar Pennings liet ze niet schieten en bleef in de eindsprint met drie lengtes ver schil aan de winnende hand. De uitslag: 1 M. Pennings, de 10 km. in 14.59; 2 J. Buis, 3 W. Keyzer, 4 H. van Leeuwen (Haarlem). De Haarlemmer Jack Groeneveld bleef in de afvalrace voor nieuwelingen zijn stadgenoot Pim Moerkerk de baas. In de klassementsrit zegevierde Jan Bruessing (Bovenkerk) en werd Piet Neeskens (Haarlem) vierde. Het totaal klassement over beide ritten was: 1 Bruessing 6 pnt.; Groeneveld 4 pnt.; 3 De Vos (Aalsmeer) 3 pnt.; 4 Moerkerk 3 pnt. In de race over 5 km. ondernam Jan Oosterbeek uit Halfweg een vergeefse soloren. Het draai de op een eindsprint uit en die werd op overtuigende wijze gewonnen door Groe neveld. Tweede was De Vos, derde Fens (A'dam) en vierde Limmen (Schagen). De tijd van Groeneveld was 7.30. Jan Breure uit Vijfhuizen won de afval race voor aspiranten en werd tweede in de klassementswedstrijd achter de Am- eterdammer Banen. Een persoonlijke achtervolging voor dames over 3 km. werd in 4.46 gewonnen door Corry Boon uit Den Helder. Ria Sweers uit Heemstede had haar 40 meter moeten prijsgeven. blemen zullen moeten blijven liggen tot dat Engeland de poort van Europa zal zijn binnengegaan. De Britse regering wil precies dezelfde methode toepassen als destijds door de zes zelf bij hun toetreding tot het Ver drag van Rome is gevolgd, kennelijk om niemand aanleiding te geven tot een bij voorbaat afwerend gebaar. Inmiddels moet Wilson, terwille van Engelands po sitie en de interne verhoudingen in zijn partij, toch ook nu nog een slag om de arm houden. Het zou verkeerd zijn te den ken dat de keuze thans zou gaan tussen toetreding of ondergang, zei hij. Er be staan levenskrachtige alternatieven voor Engelands lidmaatschap van de E.E.G., maar volgens de Britse regering zijn deze economisch en politiek, zowel voor Enge land als voor Europa en de rest van de wereld, van minder bevredigende aard dan aansluiting bij de Europese gemeen schappen. Wilson heeft van het parlement, dat vol gende week een driedaags debat aan de De confectiefabriek „Gazan N.V.", die zijn hoofdbedrijf in Den Haag heeft, zal zijn vestiging in Schiedam sluiten. Ten gevolge van deze maatregel zullen bin nenkort ruim 100 werknemers, voor het merendeel jeugdige vrouwelijke werk krachten, alsmede enige staf- en kantoor medewerkers, worden ontslagen. Overleg met de vakbonden heeft tot een bevredi gende afvloeiingsregeling voor het betrok ken personeel geleid. De oorzaak van de reorganisatiemaatre gelen bij „Gazan n.v." is de kleine om vang van zowel de voorjaarsnabestellin gen als de aarzeling bij de detaillisten bij het plaatsen van najaarsorders. Gazan heeft vestigingen in Den Haag, Schiedam en in Lier (België), met een totale bezetting van ongeveer 550 perso nen. beslissing zal wijden, niets te vrezen om dat dit hem in overweldigende meerder heid steunt. De officiële lidmaatschaps- aanvrage een geheel nieuwe, niet een oprakelen van de nog steeds in een bure aulade in Brussel sluimerende vroegere sollicitatie zal na goedkeuring door het lagerhuis vrijwel onmiddellijk worden in gediend. Enkele passages in Wilsons verklaring veroorzaakten gistermiddag wel een woe dend gemompel bij de linkervleugel van de Labourpartij. Voor de rest kon hij op de overgrote sympathie van het Lager huis rekenen. Wilson deed scherp uitko men dat, afgescheiden van de economi sche argumenten, het Engeland vooral te doen is om de politieke kant van de zaak. „Engelands toetreding zal een gro te stap voorwaarts betekenen voor Euro pa's politieke eenheid. Wij kunnen en moe ten daaraan zo volledig mogelijk meewer ken", aldus de premier die verder betoog de dat, door Engelands lidmaatschap, het Europa van de E.E.G. in de internationa le politiek een rol zal kunnen spelen welke op het ogenblik niet wordt vervuld. Wilson herhaalde nog eens dat Enge land realistisch moet zijn en ook de E.E.G. landbouwpolitiek dient te aanvaarden. Dit betekent verregaande verandering in de structuur van de Britse landbouw gedu rende een (royale) overgangsperiode. De premier liet alvast een woord van pro test horen, toen hij zei dat het in hoge mate onbillijk zou zijn indien Engeland een onevenredig deel van de financiële kosten (met de daarbij behorende extra last voor de Britse betalingsbalans) zou krijgen te dragen. Dit was een zinspeling op het landbouwheffingsfonds van de E.E.G. Aangezien Engeland bijna de helft van zijn voedsel moet invoeren, veel meer dan enig ander land, zou de Britse bij drage volgens het huidige reglement gro ter kunnen zijn dan die van alle zes te- samen. Vanzelfsprekend bracht Wilson ook de problemen waarvoor Nieuw-Zeeland en de suikerproducerende gebieden van het Ge menebest worden geplaatst ter sprake. Gebieden, die grotendeels of geheel van de Britse markt afhankelijk zijn en waar voor speciale regelingen moeten worden getroffen. De Britse goud- en deviezenreserves zijn in april met 52 miljoen pond gestegen tot 1.216 miljoen pond. ADVERTENTIE SKMUFE S*i8 Eert regeneratie-behandeling die de veroudering van de huid drastisch tegengaat. Uw huid wordt levendiger, elastischer en zachter - ziet er jonger uit - door regelmatige behandeling met SKIN LIFE CREAM des avonds (actief celopbouwend) en SKIN LIFE EMULSION met haar voedende samen stelling voor gebruik overdag. De heilzame effecten van deze beide produkten worden gecompleteerd dooi het gebruik van SKIN LIFE CLEANSER, een verant woorde reiniging voor de tere huid. SKIN LIFE HONEY TONIC geeft, waar nodig, extra veerkracht aan de huid. Voor een snelle schoonheidsbehandeling SKIN LIFE MASK. ADVERTENTIE -s T OVERJARIGE REGENJASSEN MOETEN DE STRAAT LEVE NIEUW T1SSU Mm STOP menko Tëiïmka Tegen een 39-jarige man, die al ter be schikking van de regering is gesteld heeft de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank een gevangenisstraf van een jaar geëist. Op het Binnenhof in Den Haag had hij in januari zijn 56-jarige ka meraad van het leven beroofd. Beiden waren op de avond van de 27ste januari uit het tehuis van het Leger des Heils de stad ingegaan om te drinken. Beiden gingen tegen half elf terug naar het tehuis om geld te halen. Terug in de stad werd weer gedronken. Omdat zijn kameraad niet betaalde rekende de an der af en verkocht er zelfs zijn horloge voor. Na middernacht ging het tweetal op weg naar het tehuis. Bij het poortje aan het eind van de Hofsingel vroeg de ver dachte: „Hoe zit het met het geld?" De ander zei dat hij geen geld had. „Je be taalt of ik vermoord je", had de verdach te gezegd. Zijn vriend antwoordde: „Ik kan niet betalen, dus dan moet je me maar vermoorden". De verdachte had daarop zijn makker met diens sjaal ge wurgd. Hij was reeds in 1952 ter beschikking van de regering gesteld. Hij kreeg op 22 december 1966 proefverlof. De raadsman, mr. G. W. de Reiger, meende dat de opzet om te moorden niet aanwezig was. Bovendien meende hij dat zijn cliënt beter meteen in een inrichting kon worden opgenomen. De rechtbank zal op 16 mei uitspraak doen. Op Hemelvaartsdag treden op de baan Mere veld de Utrechtse veterinaire studenten weer op als pikeurs. De belangstelling voor deze ..paarden-varsity" was ditmaal zo groot dat de twaalf gegadigden uit 142 kandidaten moesten worden geloot. Vele weken lang hebben zij op Mereveld onder toezicht van trainer P. M. Smit geoefend, teneinde beslagen op de baan te komen. Later op de avond heeft het gala-feest plaats, waar de Peerdepiet 1967 zal worden gehuldigd. De omlijsting van dit feest is van uitzonderlijk goede kwaliteit, zodat Mereveld weer op een uitverkocht huis kan rekenen. De tips: 1. Prijs van de Diergeneeskundige Studenten kring: 1. Femandel; 2. Entry Volann: 3. Bum- ley Quick; outsider: Edelpapegaai S 2. Biltstraat-prljs: 1. Flair S.; 2. Future R.: 3. Fletcher D.; outsider: Fabiola Spencer. 3. Prijs van de Commillitoneskes: 1. Barba- rossa W.; 2. Crack Hollandia; 3. CH. van Rood en Noot; outsider: Benny Hollandia. 4. Criterium der 5-jarigen: 1. Diana R.; 2. Darling Jill; 3. Dirk de V.; outsider: Dominica. 5. Peerdepieten-prijs: 1. Bentoprise; 2. Bonny Jilia; 3. Bird van Hiddum; outsider: Bea. 6. Professoren-prijs: 1. Anton; 2. Quarteron II; 3. C. Alkestis van E.; outsider: Z. the Saint. 7. Numanka-prijs: 1. Brown Bomber; 2. Daisy Norton; 3. Buermann B.; outsider; Delphine W. 8. Zangborrel-prijs: 1. French Mac; 2 Etty Hollandia; 3. Enterprise Hollandia; outsider: Doeschka. VOETBAL. Nottingham Forest heeft voor de eerste divisie van de Engelse league met 2-0 van Manchester City ge wonnen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van economische zaken voor 1967 in ver band met steunverlening aan de scheeps bouw. Voor dit doel wordt machtiging ge vraagd om voor 1967 tot een bedrag van 36 min. aan verplichtingen te mogen aangaan in het kader van een rente-over bruggingsregeling die voor l'/s jaar zal gel den en waarvoor in totaal 54 min. aan overheidsgelden nodig zal zijn. De regering acht een tijdelijke financi ële steun aan deze bedrijfstak verant woord en noodzakelijk. De directies van de N.V. Oranje Nas- sau-mijnen te Heerlen en de N.V. Rubber industrie Enbi te Nuth hebben besloten gezamenlijk een nieuwe fabriek te stich ten voor de vervaardiging van hoogwaar dige technische artikelen op basis van kunststoffen. De N.V. Oranje Nassau mijnen zal voor veertig percent gaan deelnemen in het maatschappelijk kapi taal van de N.V. Enbi. De nieuwe fabriek zal naast de bestaande fabrieksinstalla- ties van de N.V. te Nuth worden ge bouwd. Met de werkzaamheden zal bin nenkort worden begonnen. De eerste fase voorziet in het scheppen van werkgele genheid voor ongeveer 100 personen. ADVERTENTIE Korselet voor goede figuurkorrekties door dubbel elastomeer op de juiste plaats, optilon rits in voorpand kanten cups met beugel: ook verkrijgbaar met yormbehoudende invisinet cups; vijf cupmaten en voor jaoon- maten 40-48 44.30 Prachtig korselet* met heel bijzondere kant; perfekte prettige figuurkorrektie, yormbehoudende invisinet cups; uniek: bijpassende lingerie verkrijgbaar! in wit, zwart en 'n heel fijne kleur NATUREL; vier cupmaten en voor japonmaten 38-44 25.95 van LYCRA elastomeer: maakt foundations dunner en soepeler dan ooit. Alleenverkoop voor IJmuiden

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13