Verhuizing van Schiphol had feestelijk en vlot verloop Iia; Éi* Nieuw spoor in moordzaak Wereldfederalisten-plan voor vrede binnen 25 jaar" Verkeer eiste dit weekeinde tal van slachtoffers en bondig Agenda voor Haarlem en de IJmond Fa. B. ENGELENBERG Alleen eerste bemanning moest met vorkheftruck worden bevrijd Jongeren willen begrip voor apartheid Bestuursorgaan voor gebied om het Noordzeekanaal Ambonezenoorlog in Sittard Mr. F. Grapperhaus staatssecretaris van Financiën Merwede-boog nu op zijn plaats Mysterieuze dood Plasticfabriek uitgebrand Iets warmer wasverzagers MAANDAG 8 MEI 1967 2 Zit ook u met het droog- en of ruimte probleem voor uw Avas? Wees verstandig mevrouw, laat die maandag ook bij u een normale dag zijn, doe als zoveel ver standige moderne dames, bel HA A K was verzorgers en uw was wordt gehaald en binnen enkele dagen, keurig gestreken, gevouwen, geperst Ja ,kastk!aar" weer bij u thuis bezorgd. tel.60550 Mr. Marijnen vraagt: M Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN MANOMETERS - LUCHTKRANEN WEERRAPPORTEN iï eü ll Schiphol is verhuisd. In de afgelopen nacht is de slotfase van de massale ver huizing van het oude Schiphol aan de Ringvaart bij het Amsterdamse Bos naar het nieuwe, tien kilometer verder gele gen areaal langs de rijksweg boven ver wachting goed verlopen. Door enkele in het donker weinig spectaculaire karava nen van verhuiswagens, platformwagens, trekkers en dergelijke werd in deze stil ste nacht van de week vrijwel al het materiaal, dat vandaag op het nieuwe Schiphol nodig is, versleept. Van ochtend stonden in het licht van de op komende zon langs de drie pieren de vliegtuigen gereed, die van het nieuwe platform in alle windstreken zullen weg vliegen. Het afscheid van het oude Schiphol is weinigen moeilijk gevallen. Het wat smoezelig geworden stationsgebouw, veel te klein geworden voor de honderddui zenden reizigers, die het jaarlijks kreeg te verwerken, bood op deze laatste -vond een feestelijk aanzien. Het personeel had de hallen en ,de wachtkamers opgesierd met lange slingers, vervaardigd uit aan elkaar geniete instapkaarten, brochures, prijslijsten, labels en catalogi. Grondste wardessen liep rond met vernuftig ge maakte hoeden en sjerpen van het zelf de materiaal en alles wat 's avonds nog aan het werk was liep te hoop, toen om tien uur met de allerlaatste uitgaande ADVERTENTIE Ds. G. J. H. Gijmink, voorzitter van de Nederlands-Zuidafrikaanse werkgemeen schap, heeft in Utrecht het hoofdbestuur van de jongerengroepering van de Ne derlands-Zuidafrikaanse werkgemeen schap geïnstalleerd. Deze jongeren stellen zich onder meer ten doel het wekken van begrip voor het op het ogenblik in Zuid-Afrika gevoerde samenlevingsbeleid (apartheid). De jongeren gingen meteen tot daden over. Zij stuurden een telegram aan mi nister-president De Jong, waarin zij „ge zien de huidige economische situatie met klem aandringen op een evenwichtige beoordeling van de duikbootleverantie aan Zuid-Afrika". Oud-premier mr. V. G. Marijnen, die nu voorzitter is van de raad van advies voor ruimtelijke ordening en van de Rijnmondraad, is een groot voorstander van bovengemeentelijke organen. In „Ruim Zicht", het orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond, zegt hij dat het met het oog op de ruimtelijke ordening dringend nodig is dat er in ons land nieuwe bestuursvormen komen. Men dient aldus mr. Marijnen veel meer één bepaalde streek als één geheel te zien. De bovengemeentelijke organen, waar voor hij pleit, dienen bevoegdheden te krijgen om voor een bepaald gebied te programmeren en moeten ook de moge lijkheden hebben zo'n programma te rea liseren. In feite is er in ons land nu nog één bo vengemeentelijk bestuursorgaan met wat bevoegdheden, de Rijnmondraad. Het ontwerp voor „Groot-Amsterdam" vindt hij al weer achterhaald. Veel beter zou mr. Marijnen het vinden als voor het hele gebied rondom het Noordzeekanaal één groot bovengemeentelijk bestuursor gaan zou komen. passagiersvlucht de laatste passagier bij de uitgang werd omhelsd door stewardess Ingrid Appels. Het was de 34-jarige za kenman John Donkers uit Canada, een Rotterdammer, die vijftien jaar geleden naar Canada geëmigreerd is. Deze laatste vlucht werd uitgevoerd door de BEA met een Trident-machine naar Londen. De Britse hoofdstad speelde trouwens toch een belangrijke rol op deze histori sche avond, want ook het laatste vlieg tuig, dat op het oude met passagiers ar riveerde, kwam uit Londen. Ditmaal was het een KLM-toestel. Aan de trap stond president-directeur dr. G. van der Wal ge reed om de laatste passagier, die de trap afdaalde, persoonlijk welkom te heten. Om 7.20 uur vanochtend is het eerste vliegtuig met passagiers, een DC-8 van de KLM uit New York, op het nieuwe Schiphol aangekomen. Het meerde nog wat onwennig langs de middenpier, waar na het voordraaien en aansluiten van de Aviobrug drie minuten in beslag nam. Met wat meer routine zal dat binnenkort binnen zestig seconden kunnen geschie den. Twintig minuten later, om 7.40 uur, draaide als eerste met passagiers ver trekkende toestel een Friendship van (Van onze correspondent) AMSTERDAM Jacoba van der Voort, de 37-jarige secretaresse die vorig week einde op beestachtige wijze met een broodzaag is vermoord, leefde zaterdag avond om half negen nog. De Amster damse recherche zoekt naar de identiteit van de man met wie zij om die tijd in de binnenstad is gezien. Inspecteur Nicaise en rechercheur Se- ket zijn gisteravond om negen uur on verrichter zake uit Duitsland terugge keerd. Zij reisden vrijdag naar München om daar een veertigjarige Nederlander te verhoren, die als vertegenwoordiger bij een Duitse uitgeverij werkt. De man was tot december een goede vriend van de in 1962 gescheiden mevrouw Van der Voort. Zij gingen na een hevige ruzie uit een en de vrouw had tegenover kennis sen laten blijken bang te zijn voor de terugkeer van deze man. Bij onderzoek in München bleek dat de man een water dicht alibi heeft. Hij is de laatste maarid niet in Nederland geweest. Twee uit het onderzoek voortgekomen tips die onafharfKeKjk tan elkaar wijzen op een man met wie het slachtoffer kort voor de moord is gezien hebben de re cherche echter nieuwe hoop gegeven. (Van onze correspondent) SITTARD. Sittard heeft het afgelo pen weekeinde een „Ambonezenoorlog" beleefd. Vrijdagavond raakten meer dan driehonderd Ambonezen en Sittardse jongeren slaags met de politie. Zaterdag rond negen uur 's avonds rukten met zesendertig mannen van het Sittardse po litiekorps ook nog elf mannen van de gemeentepolitie in Maastricht en negen tien mannen van de mobiele eenheid van de rijkspolitie in het district Maastricht uit om (met behulp van de wapenstok) de orde op straat te herstellen. Beide avonden is er duchtig (door beide par tijen) op los geslagen. De Ambonezen gebruikten bromfiets- kettingen als wapens en voerden per auto stukgeslagen trottoirtegels aan om de politie ermee te bekogelen. Dertien Ambonezen, onder wie de leiders, die respectievelijk dertig en veertig jaar oud zijn, zijn gearresteerd en in de cellen van verschillende politiebureaus in Lim burg ingesloten. Aanleiding was een vechtpartij tussen drie Ambonezen en drie Sittardse jonge ren, waarbij één Ambonees gewond werd. Toen zij vonden dat de politie de dader niet snel genoeg arresteerde, namen zij zelf het recht in handen, hetgeen tot de botsing met de politie leidde. Schreiner Airways het nieuwe platform af met bestemming Cambridge. Het eerste toestel, dat in feite actief gebruik maakte van het nieuwe areaal, was echter de DC-8 vrachtmachine „Al fred Nobel" van de KLM, die naar het platform van het nieuwe vrachtgebouw taxiede. De bemanning moest deze pri meur betalen met een oponthoud van een minuut of tien, omdat er op dat moment nog geen vliegtuigtrap verhuisd was. Het vijftal werd tenslotte door een vorkhef truck keurig op de grond gezet. (Van onze correspondent) DEN HAAG Binnenkort is de benoe ming te verwachten van mr. F. H. M. Grapperhaus uit Bussum tot staatssecre taris van Financiën. De heer Grapperhaus is lid van de K.V.P. en een bekend be lastingdeskundige in Amsterdam. Hij zal zich op het ministerie gaan bezighouden met belastingaangelegenheden. De heer Grapperhaus is 40 jaar en fir mant van het Amsterdamse belastingkan toor M. A. Wisselink en Co. In 1966 is hij aan de Tilburgse Economische Hoge school gepromoveerd op het proefschrift: „De besloten n.v., fiscaal vergeleken met de persoonlijke ondernemer en met de open n.v." Hij is ondermeer voorzitter van de Vereniging van Academisch Ge vormde Belastingdeskundigen. 99 De algemene vergadering van de we- reldfederalistenbeweging Nederland heeft op haar algemene vergadering in Arn hem een „programma voor de vrede" goedgekeurd, dat beoogt binnen vijfen twintig jaar vrede en veiligheid voor alle volkeren te waarborgen door het schep pen van bovennationale wetgevende en uitvoerende organen. Gedurende de eerste fase, dat wil zeg gen voor 1970, dienen de vredeshandha vende functie van de Verenigde Naties en de bevoegdheden van het internationale gerechtshof te worden versterkt, kernwa- penvrije zones te worden ingesteld en andere ontwapeningsmaatregelen te wor den getroffen. Gedurende deze fase zouden de NAVÓ en het pact van Warschau, of de leden- staten afzonderlijk, non-agressieveverdra- gen moeten sluiten. De wereldfederalis- tenbeweging Nederland, in wier college van advies kamerleden van de vijf grote partijen en de P.S.P. zitting hebben, is tevens gekant tegen een Atlantische of Europese kernmacht. In de tweede fase (tot 1977) zou de conventionele bewapening moeten wor den bevroren en buitenlandse militaire bases worden opgeheven, en een perma nente vredesmacht van de Verenigde Na ties moeten worden ingesteld. Tevens zou een kernwapenvrije zone in Europa moe ten worden ingesteld, en beide Duitslan- den zouden volledig moeten worden gede militariseerd. In de laatste fase tenslotte zou ver plichte jurisdictie van het internationale gerechtshof moeten gelden en zouden de NAVO, het pact van Warschau en andere militaire organisaties moeten worden op geheven. Alle atoom-, bacteriologische en chemische wapens zouden moeten zijn vernietigd, evenals alle andere wapens, voor zover niet overgedragen aan de Ver- De 2700 ton wegende 206 meter lange en 18% meter brede boog van de brug over de Merwede, die vrijdag een vaar tocht van 55 kilometer moest maken om dat de bruggen over de Oude Maas bij Dordrecht op de feitelijk af te leggen af stand van nauwelijks drie kilometer een onneembaar obstakel vormden, is zondag middag op de pijlers gelegd. enigde Naties of nodig voor de uitrusting van kleine nationale politie-eenheden voor interne ordehandhaving. De wereldfederalisten zijn voorstander van toelating van China tot de V.N. waarbij echter ook Formosa in de alge mene vergadering vertegenwoordigd dient te blijven snelle en vreedzame dekolonisatie, en neutralisatie van Zuid- oost-Azië onder waarborgen van de Ver enigde Naties. In Vietnam zou de neutralisatie voor afgegaan moeten worden door geleidelij ke vermindering van de militaire activi teiten. Drs. Van Wijngaarden, vooriztter van de wereldfederalistenbeweging, verweet de Verenigde Staten dat elke poging tot verdere escalatie van de oorlog in Viet nam de wereldvrede meer in gevaar brengt. Het is „onbehoorlijk" de oorlogs handelingen op te voeren en dan steeds weer een prijs te vragen voor het ver minderen van de oorlogsactiviteit, aldus drs. Van Wijngaarden. De laatste passagier uit het oude Schiphol, de heer J. Donk, een in Nederland geboren Canadees, maak te zijn vliegtocht naar Londen dik in de bloemen. Zijn instapkaart was waarschijnlijk de langste, die ooit op Schiphol is uitgereikt. De vierjarige Robert Schuiten, die vrij dagavond omstreeks half acht op een veldje aan de Eendrachtstraat in Den Helder vermoedelijk een steen tegen het hoofd heeft gekregen, is zaterdagmorgen dood op zijn bed aangetroffen. Het was een vrij onbeduidend hoofdwondje en hoe wel de jongen vertelde door een steen te zijn getroffen, werd dit door de huisdok ter in twijfel getrokken. Niets weeS in de richting van een hersenschudding, maar voor alle zekerheid liet de dokter het kind plat op bed liggen, waarna het rustig ging slapen. De politie heeft een onderzoek inge steld. Een der voetballende jongens, de tienjarige T.B., vertelde op een steen tfe hebben getrapt en deze weggeworpen te hebben. Of hij hiermede het kind geraakt heeft, wist hij niet, evenals de anderé kinderen die verklaarden niets te hebben gehoord of gezien. Vandaag zal sectie worden verricht. In het ziekenhuis in Zwolle is de 12- jarige scholiere Stefanie M. G. Jansen uit Doorsnpijk overleden aan de verwon dingen die zij daags tevoren had opgelo pen bij een verkeersongeluk. Het meisje, dat op het rijwielpad reed en de rijbaan overstak, werd overreden door een tege moetkomende vrachtauto. In de Noordbrabantse gemeente Eersel is het 7-jarige jongetje J. G. C. Lepelaars van het erf van een boerderij de weg op- gehold. Het kind werd door een auto aan gereden en overleed ter plaatse. Twee jongelui, rijdend op één brom fiets, zijn in Almkerk door een auto aan gereden. Een hunner, de 19-jarige A. P. van Wee uit Uitwijk, was op slag dood, de ander werd levensgevaarlijk gewond. Een houten klosje op de rijweg is er de oorzaak van geweest, dat de 39-jarige fabrieksarbeider J. H. Weenink te Hen gevelde (O.) om het leven is gekomen. De rechtervoorband van zijn auto wipte over dat klosje, waardoor hij de macht over het stuur verloor. De wagen sloeg om, waardoor de man uit de wagen werd geslingerd. Hij was op slag dood. Zondagmiddag is de 64-jarige P. J. Driessen uit Lottum in Horst aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. Het 5-jarig zoontje Reinier van de fa milie Ruitenburg in Axel is door een bromfietser aangereden, toen het onver wacht het rijwielpad overstak. Het jonge tje overleed ter plaatse. De 7-jarige Antonius Melsen uit Mook is in zijn woonplaats door een auto aan gereden, toen hij een uitrit uit kwam fietsen. Het jongetje is later in een zie kenhuis te Nijmegen overleden. In Made is een personenauto, bestuurd door de militair J. F. Nieber uit Amster dam, door onbekende oorzaak tegen een boom gebotst. De bestuurder en zijn pas- sagiere, de 18-jarige mej. M. Vermeulen uit Amsterdam, werden ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht, waar mej. Vermeulen is overleden. Bij een tweede verkeersongeluk in Ma de is een personenauto, bestuurd door de 60-jarige mevrouw A. de Vries-Nouwens uit Leiden geslipt en tegen een huis ge botst. Mevrouw De Vries en haar 80-jari- ge moeder werden zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Breda is mevrouw Nouwens overleden. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag, 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „20.000 mijlen onder zee", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Succes in nachtelijke zaken", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Elvis a go go", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Fluiten naar je duiten", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Gambit", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Les Bons Vivants", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meesters van het kwaad", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moderne liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 20.30 tot 22.30 u. Zondags 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Artificia (Heemstede)Dagelijks van 9.30 tot 18 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Jordaans. Gemeentehuis Overveen (Bloemen- daalseweg 158: Expositie van kunstwer ken van het echtpaar Jorritsma. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 14 mei. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u.: Expositie van de Stichting Samenwerkende Haarlemse Ziekenhuizen. Vishal (Grote Markt): Tot en met 21 mei werken van kunstenaars uit Osna- brück. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang voorjaarsbloemen. MAANDAG 8 MEI City, 20 u.: „The sound of music". DINSDAG 9 MEI City, 20 u.: „The sound of music". Felison, Heidestraat 45. IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie van schilderijen en grafiek van Jacob Hillenius en schilderijen van Carmi Butteling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks '(behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. MAANDAG 8 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen dollar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dood rijdt mee". W.B. Theater, 20 u.: „Derek Flint". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleur" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. DINSDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen dollar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dood rijdt mee". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleur" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Jongerenparlement Het Europees jonge- renparlement, dat voor de derde maal in Breda bijeen is geweest, heeft een reso lutie aangenomen waarin zo spoedig mo gelijk rechtstreekse verkiezing van de Nederlandse leden van het Europese par lement wordt gevraagd. Voor deze ver kiezingen, die niet mogen samenvallen met de Tweede Kamer-verkiezingen, zou geen opkomstplicht moeten bestaan, en de kandidaten zouden parlementslid die nen te zijn. Woning uitgebrand. Zaterdagmiddag is het huis van de alleenwonende eigenaar van de Doesburger molen te Ede, de heer C. Roelofsen, uitgebrand. Calling Van Hall. Tijdens de eerste week van Expo-'67 in Montreal zijn meer dan twee miljoen bezoekers geregis treerd. Het Nederlandse paviljoen is in die zeven dagen door ruim 100.000 men sen bezocht. Van de „Amsterdam- wand" met opschrift „The mayor of Amsterdam is calling you" blijkt een grote aantrekkingskracht uit te gaan. Aan deze wand hangen telefoons. Door de hoorn op te nemen is men (via een ge luidsband) in verbinding met burgemees ter Van Hall, die in het Frans en Engels een verhaal over onze hoofdstad ver telt. ADVERTENTIE Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 In de vroege zondagmorgenuren heeft een felle uitslaande brand ernstige schade aangericht aan een blik- en plasticfabriek (Langeveld en Zoon) in de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam. De brand ontstond in de opslagruimten aan de achterzijde van de serie percelen, die bij de fabriek in gebruik zijn. In deze ruimte lag pakmateriaal- als kartonnen dozen, blik en ook voorraden plastickor rels. Dit materiaal brandde zeer fel. De brandweer bestreed het vuur met twaalf stralen en slaagde erin te voorko- pien dat aangrenzende percelen schade opliepen. De omvang van de schade staat nog niet vast. ^^tWVWWIWIWIIIIWWWWWWWWWWWWWWWWWWIlWWWM Het KNMI deelt mee: j Tijdens het weekeinde bevond zich ten westen van Ierland een 4spressie- passage van een front van deze depres sie stroomde zaterdag onstabiele lucht ons land binnen, zodat zaterdag en zon dag de maximumtemperaturen varieerden tussen 13. en 16 graden, nadat vrijdag temperaturen van 18 a 22 graden waren bereikt. Gedurende het weekeinde viel op de meeste plaatsen enkele buien. Door dat de depressie bij Ierland opvult en de luchtdruk boven Duitsland stijgt, zal de buiigheid geleidelijk afnemen. Morgen zul len dan ook flinke zonnige perioden voor komen bij een overwegend matige zuide lijke wind. De temperaturen zullen iets hoger worden dan vandaag. Een kleine depressie, die zich thans tussen de Azo- ren en de Golf van Biscaje bevindt, ver plaatst zich in noordoostelijke richting, maar zal dinsdag nog geen invloed uit oefenen op het weer in ons land. Maximum- en minimum «0 t C temperaturen cS {f g binnen- en buitenland Den Helder zw. bew. zw 14 7 Ypenburg onbewolkt zw 14 7 Vlissingen zw. bew. zw 13 8 Eelde mist zzw 16 5 De Bilt onbewolkt zzw 15 4 Twente onbewolkt z 15 7 Eindhoven licht bew. zzw 15 6 Z.-Limburg onbewolkt z 16 5 Helsinki geh. bew. windst. 7 4 Stockholm geh. bew. windst. 5 5 Oslo regen o 5 5 Kopenhagen licht bew. zo 13 7 Aberdeen licht bew. windst. 7 4 Londen zw. bew. z 14 7 Amsterdam onbewolkt zzw 14 Brussel geh. bew. z 15 6 Luxemburg half bew. wnw 17 5 Parijs regen windst. 13 5 Bordeaux half bew. windst. - 8 Grenoble zw. bew. windst. 21 12 Nice half bew. n 17 10 Berlijn onbewolkt o 20 9 Frankfort half bew. zzw 19 7 München zw. bew. zzw 18 11 Zürich zw. bew. ozo 18 6 Genève zw. bew. w 18 8 Locarno onbewolkt wzw 18 4 Wenen onbewolkt wnw 21 9 Innsbruck zw. bew. windst. 21 10 Belgrado onbewolkt w 23 10 Athene onbewolkt windst. 24 18 Rome mist nno 20 9 Barcelona half bew. windst. 19 12 Madrid onbewolkt nnw 19 5 Mallorca zw. bew. nno 12 Lissabon onbewolkt n 20 11 Dinsdag 9 mei Zon op 4.57 uur; onder 20.17 uur. Maan op 4.49 uur; onder 20.29 uur. Maanstanden Nieuwe maan9 mei 15.55 uur Eerste kwartier17 mei 6.18 uur Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier 31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in [Jmuiden Maandag 8 mei Hoog water 3.13 uur en 15.31 uur. Laag water 11.10 uur en 23.31 uur. Dinsdag 9 mei Hoog water 3.42 uur en 15.59 uur. Laag water 11.43 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2