Behoudend elftal vanavond tegen Hongarije T rainers toto-tips Wim Buchel weer als scheidsrechter naar Europese judostrijd Sijbrands en Baba Sy hadden het moeilijk jm '^d'ek Jorrit Jorritsma snelste topsporter op de racefiets Nationaal honkbalteam speelt twee interlands in Haarlem fris in de mond MULDER HEEFT GEEN LAST VAN BLESSURE MEER aldus Kessler Kesselaar en Cees Groot gaan naar Amerika Post misschien in de Giro Janssen wel actief maar niet dichter bij de leiding in Ronde van Spanje echt moederdaggeschenk Grote mei-prijs voor Alchimist VELSEN N.V. HYB-team speelt tegen de marine Competitie 67/68 start 13 augustus MHj WOENSDAG 10 MEI 1967 19 Stand in poule 5 Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITER1J Westerhoff in commissie van onderzoek van IOC voor Zuid-Afrika Zege van Nederlands Olympisch voetbalteam „Ofschoon ik van experimenteren houd heb ik voor de wedstrijd tegen Hongarije een „behoudend elftal" samengesteld, waarvan ik hoop, dat u er achter zult staan", aldus bonds coach Georg Kessler in het restau rant van het NEP-stadion tegenover de journalisten, nadat hij het Neder lands elftal had bekendgemaakt. Te voren hadden de Nederlandse elftal spelers op een bijveld, gelegen temid den van prachtige beeldengroepen, een oefenpartijtje gespeeld, waarin de bondscoach zelf ook een actief aandeel had. Hongarije: Tamas Matrai, Mes- zöly, Szuecs, Ihasz Göröcs, Molnar Rakosi, Albert, Bene en Farkas. Nederland: Van Leeuwen Suur- bier, Israel, Eijkenbroek, Veldhoen Groot, Muller Bergholz, Mulder, Nuninga en Keizer. Scheidsrechter is de Oostenrijker Mayer. „Wij hopen van onze kant op dezelfde prestatie tegen de Hongaren als in Ne derland in het afgelopen najaar en bo vendien, dat we de laatste minuten beter door kunnen komen. Ik meen, dat dit een goed elftal is. Tot het laatste moment was het onzeker of Jan Mulder zou kun nen spelen in verband met een zondag opgelopen blessure. De dokter heeft ech ter goedgevonden, dat hij speelt en ik heb mij er vanmorgen van kunnen over tuigen, dat Mulder inderdaad geen last van zijn blessure heeft. Een tweede vraagteken voor mij lag op het punt van de tactiek. Hierover zal ik echter nu niet uitweiden. Daar de wedstrijd in de avonduren zal worden gespeeld, heb ik geen wijzigingen in de ploeg behoeven aan te brengen. Zou de wedstrijd echter in de middag zijn geweest, dat was in ieder geval een spe ler in verband met de hoge temperatuur hier vervangen", zo vervolgde de bonds coach. Wie dit was, liet hij over aan de fan tasie van de toehoorders. Kessler is er van overtuigd, dat, gezien de reputatie van de Hongaren, het een moeilijke wed strijd zal worden. Met dit „behoudende elftal" waarin voor hem de opstelling van Tonny van Leeuwen als doelverdediger geen vraagteken is geweest, door de tal rijke gesprekken, die hij na Leipzig met de GVAV-doelman heeft gehad, vertrouwt Kessler echter tot een goed resultaat te komen. (Van onze correspondent) De Alkmaar-speler Nico Kesselaar (28) ls in onderhandeling met de „Wilde" Ame rikaanse voetbalbond. Het contract van Kesselaar loopt aan het eind van dit sei zoen af. De transfersom is tijdens de be sprekingen al gezakt van 100.000 tot 50.000. Kesselaar zal gaan spelen bij de Baltimore Orioles. Deze vereniging heeft reeds 26 spelers onder contract. Ko Prins heeft zijn Pittsburgh Fan- toms opnieuw versterkt met een Neder landse speler. Het is de 34-jarige ex- middenvoor van Stormvogels en Ajax, Cees Groot. De Zaankanter, wiens con tract met FC Zaanstreek over drie weken afloopt, kwam wegens blessures de laat ste maanden weinig binnen de lijnen. Hij is echter ingegaan op een telefoontje uit Amerika, waar hij voorlopig vier maan den naar toe trekt. Zijn vrouw en kinde ren zullen in Nederland achterblijven. Te vens houdt Cees Groot zijn sportzaak in Koog aan de Zaan voorlopig aan. Ook Frits Soetekouw gaat naar Ameri ka De Ajacied, die na zijn ongelukkige wedstrijd tegen Dukla Praag niet meer in het eerste team van de Amsterdammers is opgesteld, zei teleurgesteld te zijn over de behandeling die hij van Ajax heeft ondervonden. Voetballers kaarten veelvuldig. Ook bij het spelen van Hongaarse mu ziek kunnen Israel, Flinkevleugel, Groot en Muller (v.l.n.r.) het niet laten. De Zoete, geheel links, kijkt toe. De wedstrijd tussen Hongarije en Ne derland voor het Europa Cup toernooi voor landenteams is de vijfde in poule vijf, waarin behalve deze twee landen Denemarken en Oost-Duitsland spelen. De stand in die poule is momenteel: Hongarije 2-3, Oost-Duitsland 1-2, Neder land 2-2; Denemarken 1-0. Op 24 mei speelt Hongarije tegen Denemarken. Nederland speelt op 13 september thuis tegen Oost- Duitsland. De Willem Il-ploeg voor de Ronde van Italië (van 20 mei tot en met 11 juni) is vrijwel compleet. Vast staat het rijden van Jo de Roo, Harm Ottenbros, Jan Schroder, Jan Tummers en Karei Leijten en de Belgen Rik van Looy, Julien Stevens, Henri de Wolf en Willie Derbo- ven. De tiende plaats zal wellicht worden ingenomen door Peter Post, maar Peter heeft maanden geleden al een contract getekend voor de Zesdaagse van Mon treal, die in dezelfde periode als de Giro valt. Men probeert thans Post van zijn Canadees contract vrij te krijgen zodat hij in Italië aan de start kan komen. Angel Ibanez, een jonge Spaanse re- gionkal kreeg dinsdag toestemming van de favorieten om in de dertiende etappe van de ronde van Spanje een kwartier voor het peloton uit te rijden. Ibanez won de 190 km lange etappe van Lerida naar Zaragoza, maar het verschil met het ach tervolgende groepje van tien bedroeg toen nog slechts twee en een halve minuut. De Fransman Jean Pierre Ducasse behield de gele leiderstrui. Na 140 km koersen nam de grote groep geleidelijk wat van het verschil op Ibanez terug. Janssen werd vooral actief, maar hij kreeg geen kans. Een demarrage van Perez Frances resulteerde uiteindelijk in een jachtgroep van tien man, waaronder de Nederlander Maliepaard. De luid door het publiek aangemoedigde Ibanez schoot 2.29 minuten eerder door de finish dan de jachtgroep die ruim een halve minuut was uitgelopen op het peloton. De uitslag: 1. Ibanez (Sp.) 4.40.26; 2. Perurena (Sp.) 4.42.57; 3. Perez Frances (Sp.) z.t.; 4. Echevarria (Sp.) z.t.5. Momene (Sp.) z.t.: 6. Van de Kerkhoven (Belg.) z.t.; 7. Granell (Sp.) z.t.; 8. De Rosso (It.) z.t.; 9. Maliepaard (Ned.) z.t.; 10. Gines Garcia (Sp.) z.t.; 11. Van de Rijse (Belg.) z.t. Het klassement-van de dertiende etappe luidt verder: 13. Den Hartog (Ned.) 4.43.02; 14 Karstens (Ned.) z.t.; 15. Nijdam (Ned.) 4.43.17; 16. Harings (Ned.) 4.43.34; 17. Janssen (Ned.) z.t.; 19. Snepvangers (Ned.) z.t.; 23. Zilverberg (Ned.) z.t.; 34. Dolman (Ned.) z.t.; 42. Van Dongen (Ned.) z.t.; 47. Haast (Ned.) z.t.; 62. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; 85. Van Espen (Ned.) z.t.; 87. Beugels (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Ducasse (Fr.) 59.06.37; 2. San Miguel (Sp.) 59.12.34; 3. Gonzales (Sp.) 59.12.43; 4. Lopez Rodri guez (Sp.) 59.13.44; 5. Janssen (Ned.) 59.14.00; 6. Haast (Ned.) 59.14.38; 7. Den Hartog (Ned.) 59.15.05; 8. Otano (Sp.) 59.15.32; 9. Ponton (Sp.) 59.17.16; 10. So- ler (Sp.) 59.17.29; 28 Harings (Ned.) 59.23.37; 29. Zilverberg (Ned.) z.t.; 35. Maliepaard (Ned.) 59.28.02; 47. Dolman (Ned.) 59.36.55: 63. Van der Vleuten (Ned.) 59.49.05: 64 Karstens (Ned.) 59.51.07; 66. Nijdam (Ned.) 59.51.42; 72. Beugels (Ned.) 59.58.53; 73 Snepvangers (Ned.) 60.02.38; 75. Van Espen (Ned.) 60.02.49; 80. Van Dongen (Ned.) 60.12.13. VOETBAL. Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal wgrden dinsdag de volgende ontmoetingen gespeeld: Leices- ter City-Chelsea 3-2, West Ham United- Tottenham Hotspur 0-2. Ton Sijbrands, zijn Franse meisje Cathé- rina (foto links), speciaal overgekomen voor het internationale damtoernooi in Hoogezand, waarin de jonge Amsterdam mer speelt, heeft in de eerste ronde een verrassende nederlaag geleden tegen de Fransman Mostovoj. Sijbrands zag zich op een gegeven moment in een positie be land, waarin hij een aanval moest doen om een dreigende nederlaag te ontgaan. Mostovoj vond echter de juiste verdedi ging en Sijbrands moest een nederlaag in casseren. Ook de Senegalees Baba Sy kwam ver rassend in moeilijkheden. Niet alleen met zijn sloffen (foto rechts), maar ook met zijn tegenstander Harm Wiersma. De jonge Fries speelde bijzonder sterk met een gelijkwaardige remise als resultaat. De overige uitslagen waren: Koeper- mann (Rusland) - Leclair (VS) 2-0, Des- lauriers (Can.) - Tsjegolev (Rusland) 0-2, Andreiko (Rusl.) - Cazemier (Zwitserl.) 2-0, Roozenburg (Ned.) - Germain (Hai ti) 2-0. ADVERTENTIE i De uitslagen van de dinsdag gehouden koer sen in Hilversum luiden: Madame Butterfly-prijs: 1. Freddy Hollandia (J. van Dooyeweerd); 2. Freddy Scotch; 3. Fabion. Toto: win. 5.70, pl. 1.90, 1.50, 3.30, koppel 11.cov. 4.30. Traviata-prijs (le afd.): 1. Blanchefloor (M. Vergay); 2. Darling Hollandia; 3. Accarello V. Toto: win. 4.30, pl. 2.50, 4.50, 3.40, koppel 9.70, cov. 10.20, trio 1411.30. Samson en Delila-prijs (le afd.): 1. Felix (A. de Wrede); 2. Flair S.; 3. Ecce van Akeren- dam. Toto: win. 3.50, pl. 1.70, 1.90, 2.10, koppel 12.60, cov. 7.—. Grote Mei-prijs: 1. Alchimist (P Strooper); 2. Zilver Kid; 3. Bonaire. Toto: win. 3.50, pl. 2.10, 1.50, 2.10, koppel 6.40. cov. 4.60. Don Carlos-prijs: 1. Allouez II (F. van Dooye weerd); 2. Zelos van Vredenhof; 3. Almad Kinley. Toto: win. 3.60, pl. 1.60, 1.70, 1.80, kop pel 6.90, cov. 6.70, trio 149. Traviata-prijs (2e afd.): 1. Duveltje van Ake- rendam (J. Oosting); 2. Comtesse Teraise; 3. Benny Hollandia. Toto: win. 3.50, pl. 1.60, 2. 8.—, koppel 8.40, cov. 4.40. Fledermaus-prijs: 1. ,Erro II (R. Kromkamp); 2. Edward Volann; 3. Brunhilde N. Toto: win. 8.60, pl. 3.30, 2.80, 6.koppel 15.cov. 6.30. Rosenkavalier-prijs: 1. Esculaap R. (J. Wage naar); 2. Doriethe J.; 3. Dora Williams. Toto: win. 3.60, pl. 1.80, 1.50, 3.10, koppel 10.30, cov. 5.50. trio 294.30. Samson en Delila-prijs (2e afd.): 1 Fantasie (M. Bouwhuis); 2. Esta Kinley; 3. Dielytra. Toto: win. 3.20, pl. 1.80, 2.40, 3.30, koppel 4.cov. 5.70. Totale omzet 199.993. ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) IJMUIDEN (Van onze sportredactie) De heer Gosen heeft goed lachen. De voorzitter van de sectie betaald voet bal van Haarlem, is als winnaar van onze toto-tips uit de bus gekomen. Twee weken geleden passeerde hij trai ner De Visser van Telstar, die lange tijd aan de top had gestaan. De heer Gosen stond de leiding niet meer af en vergrootte zijn voorsprong zelfs nog met een punt in de laatste afleve ring van deze toto. Het Haarlem-be stuurslid kwam deze week tot zes pun ten en zijn naaste concurrent De Vis ser vijf. De heren De Vos van RCH en Klijn van EDO, die al geruime tijd geen rol meer speelden in de strijd om de bezetting van de bovenste plaats brachten het deze week tot resp. zes en vier punten. De eindstand luidt: Gosen 252, De Visser 250, De Vos 238 en Klijn 223. (Van onze sportredactie) „Een scheidsrechter mag niet opval lend zijn. Hij moet snel een goede beslis sing kunnen nemen; hij moet duidelijk zijn. Correct en gedecideerd". Wim Buchel, een 36-jarige judoleraar spreekt over eigenschappen, waarmee hij zelf zijn fee ling voor de taak van scheidsrechter bij judo heeft bewezen. „Ik heb in Neder land een uitstekende naam opgebouwd en daardoor ben ik voor internationale ont moetingen aangezocht." Zo'n belang rijke internationale ontmoeting is er morgen en overmorgen in Rome: de Europese kampioenschappen, waar deze inwoner van Zandvoort een van de drie Nederlandse scheidsrechters is (Koning en Luyten zijn de anderen). Buchel maakte in 1953 kennis met judo, nadat hij zijn toenmalige woonplaats Gilze Rijen verliet voor een opleiding aan het CIOS in Overveen. „Judo heeft mij direct geïnspireerd", is een opmerking, die verklaard waarom Buchel, alhoewel met een voetbaloorsprong naar Overveen gekomen, judo als hoofdspecialisatie koos. ADVERTENTIE Al in het bezit van een nieuwe (gele) registratiekaart? Vul 'm in vóór u het vergeet! •••••••••••••a Schaatscrack Jorrit Jorritsma, ge- stayerd door een vinnige Jo de Roo, was dinsdag de snelste topsporter op de racefiets in de Vredestein-gentle- men wedstrijd, die voor de tweede maal op een parcours rond Hummelo werd gehouden. Jorritsma legde de 18.5 km af in de snelle tijd van 25 min. en 26 sec. en was meer dan een halve minuut sneller dan Frits Bart- Iing, die samen met Harrie Steevens naar de tweede plaats fietste. Peter Nottet eindigde als derde ter wijl Ard Schenk het tot een vijfde plaats achter zwemmer Arthur van Oest bracht. Maar Schenk kon als excuus aanvoeren dat hij de afstand vrijwel geheel in zijn eentje had moe ten fietsen nadat Henk Cornelisse al na een kilometer een lekke band had gekregen. Wel had de Amsterdamse professional daarna geprobeerd om Schenk in te halen maar de schaatser reed zo hard dat Cornelisse op enkele honderden meters bleef hangen. In de klasse der oud-renners zege vierde Roelofs achter Cees van Espen terwijl vroegere sterren ver achter hem eindigden: Wout Wagtmans met neef Rini als veertiende, Gerrit Schulte met Gerard Vianen als zeventiende, Henk Faanhof met Klaas Balk als 28ste en Daan de Groot met Joop Captein als 29ste. KNWU-hoofdbestuurslid comman deur buiten dienst J. van Duim, zege vierde in de toeristenklasse met Piet van der Lans. In dit gemeleerde ge zelschap werd de voorzitter van de sportcommissie, mr. J. van Ballegoyen de Jong, met Nol Kloosterman vijfde, non-playing tenniscaptain Wim Breu- kink met Peter Post twaalfde, de sportafdeling van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk beherende mr. J. Niëuwenhuy- zen Kruseman achter Eddy Kroon ze ventiende en zanger Willie Alberti met Gerard Koel 22ste. Jo de Roo kwam na afloop van deze mede dank zij het stralende weer bij zonder geslaagde wielerreünie twee maal op het erepodium. Behalve Jor rit Jorritsma bij de topsporters voer de hij ook journalist Trino Flothuis in de klasse van de schrijvende fiet sers naar de zege. (Van een medewerker) Op het veld van Haarlem speelt het Haarlems elftal dinsdagavond 16 mei een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de Koninklijke Marine. Dit laatste team is samengesteld uit bemanningsleden van de schepen die een vlootbezoek aan de Spaarnestad brengen. De wedstrijd be gint om kwart voor zeven. Het Haarlems elftal is aln volgt samen gesteld: doel: J. Wesseling (VVH); ach ter: L. Cuvelier (DSOV) en J. Groene- veld (VVH); midden: E. Nijman (EDO), R. Vreeken (VVH) en H. v.d. Sluis (DSK); voor: R. Metten (Geel Wit), J. Ramakers (EHS), L. van Berkel (Geel Wit), H. Smit (VVH) en A. Tijms (Terrasvogels). Het selectie-elftal van de afdeling Haar lem KNVB zette dinsdagavond zijn oefen campagne voor het komende Vierbonden- toernooi voort met een wedstrijd tegen de derdeklasser TYBB op het sportvel dencomplex aan de Schalkwij kerweg. De Yellows trokken daarbij met een 2-1 score aan het langste eind. Het Internationale olympische comité, dat in Teheran vergadert, heeft dinsdag de samenstelling bekendgemaakt van de commissie van onderzoek naar de verhou ding tussen de rassen in Zuid-Afrika. De commissie bestaat uit drie leden, van wie twee Afrikanen, Sir Ade Ademola (Ni geria) en Reginald Alexander (Kenia). Het derde lid is de Nederlandse secreta ris-generaal van het IOC, de heer J. Wes terhoff. Van het rapport dat deze commis sie uitbrengt, zal het afhangen of Zuid- Afrika tot de Olympische Spelen van 1968 in Mexico-City zal worden toegela ten, nadat het wegens rassendiscrimina tie van de spelen van 1964 uitgesloten was. (Van onze honkbalmedewerker) Het programma van het Nederlands honkbalteam omvat dit seizoen vier wed strijden tegen Italië, benevens een aan tal oefenwedstrijden. De Nederlandse ploeg vertrekt 6 juni naar Italië, waar woensdag 7 juni in Rome een lichtwed- strijd wordt gespeeld. De volgende dag vliegen beide ploegen naar Nederland, waar vrijdagavond 9 juni in het Haar- ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. ms honkbalstadion een lichtwedstrijd zal worden gespeeld. De derde ontmoeting wordt 10 juni wederom in Haarlem ge speeld, terwijl zondag 11 juni de vierde en laatste wedstrijd wordt gespeeld in Rotterdam. De Nederlandse ploeg is als volgt sa mengesteld: werpers: Beidschat, De Brou wer, Dom, Hoffman, Nagelkerken en Ter Neuzen, achtervangers: Augustinus, Blom, W. Crouwel, velders: Arrindell, Van de Berg, Van de Dungen Gronovius, John, B. Maat, R. Maat, Möllman, Richardson en Stroker. Robert Maat zal om studie redenen niet meegaan naar Italië, maar is wel beschikbaar voor de thuiswedstrij den. Als manager zal Charles Urbanus optreden, Nol Houtkamp is zijn assistent. De Amerikaan Smeltzly is als adviseur aan de ploeg toegevoegd. Tijdens de wedstrijdenserie hopen de bestuurders van de Nederlandse en de Italiaanse honkbalbond te komen tot de definitieve vormgeving van de nieuw op te richten Europese Federatie. Er be staat voorts een kans dat een Cubaans team eind juli, begin augustus naar Eu ropa komt. De Cubanen zouden dan Span je, Italië en Nederland aandoen. In het verleden zijn al eens meer van die spec taculaire berichten gelanceerd maar er is nimmer iets van terecht gekomen. De competitie betaald voetbal begint in het seizoen 1967-'68 op zondag 13 augus tus. Eventueel wordt al een week eerder begonnen aan de competitie tweede divi sie, indien het aantal tweede divisieclubs in de komende weken door fusies niet wordt teruggebracht tot twintig of minder. Momenteel zijn er 23 clubs in de tweede divisie. Wilhelmina wil een fusie met FC Den Bosch aangaan, DHC met Xerxes. Buchel In 1955 verliet hij gediplomeerd het in stituut voor de opleiding tot sportleraar. De eerste praktijkjaren bracht hij door bij de grote kleine man van het natio nale en internationale judo Nauwelaerts de Agé. In 1957 startte Buchel in Zand voort met zijn school, waaraan thans bijna 500 leerlingen verbonden zijn. Bu chel was toen al een jaar lid van de Ne derlandse scheidsrechterscommissie. Het was de oorsprong van zijn interna tionale loopbaan als scheidsrechter, waar in hij nu voor de tweede maal een Euro pees kampioenschap meemaakt. „Daar spelen vaak grote belangen een rol". Bu chel vindt dat aantrekkelijk in deze kant van zijn organisatorische werk, dat hem ook op andere functies in de nationale judo-organisatie heeft gebracht. „Het is een zeer goede organisatie geworden. De wereld moet democratisch zijn, de sport bonden dus ook. De judobond is het pu". In Zandvoort breidt Buchel inmiddels verder aan zijn sportschoolgedachten. Binnenkort begint de bouw van een nieu we school, nabij de voetbalvelden. „Ik geloof dat het belangrijk is, een goede accommodatie. Belangrijk voor het judo, waarvan een grote vormende werking uit gaat. Vooral van jeugdjudo. Je kweekt bij de jeugd een hoop lichamelijke en geestelijke voordelen aan". Het is de ju doleraar in Buchel, die ook een camping voor de gemeente beheert, die het zegt. ADVERTENTIE ••••••••••••a* 't SPORTTOTO seizoen loopt af, maar het nieuwe staat al voor de deur. Schrijf gauw 'n nieuwe registratiekaart! Het Nederlands olympisch elftal heeft dinsdagavond in Middelburg met 2-0 ge wonnen van een Engelse amateurcombi natie, die uitkwam onder de naam Middlesex Wanderers. Bij de rust leidde Nederland met 1-0 door een doelpunt van De Vos (Middelburg). In de 77ste minuut scoorde De Ridder (Vlissingen) de tweede treffer. Er waren tweeduizend toeschou wers.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 19