Wethouders in de hoofdstad voelen zich „belazerd Verontwaardigd over houding van minister H. Beernink Hf „Wegsturen mr. Van Hall lost probleem-Amsterdam niet op" Reacties op ontslag verdeeld en bondig^ OMEGA VAN NIEL Agenda voor Haarlem en de IJmond B. en W. van Rotterdam wijzen suggestie - Van Thijn af Kinderpolitie grijpt in op provoboot Man overleden aan brandwonden Prins Claus niet naar Liempde Vrij warm WOENSDAG 10 MEI 196 7 11 ,Geen oplossing' KOMPLETE UITRUSTINGEN Demonstratievrijheid Kerkelijk nieuws Te groot probleem I S-soldaten oefenen met Spaanse troepen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk i GEOPEND EERSTE HAARLEMSE CONFECTIEHUIS 5 Se (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Mr. Van Hall weigerde gisteren ieder commentaar op de kwestie van zijn ontslag. Loco burgemeester dr. P. Koets nam geen blad voor de mond toen hij sprak over de gang van zaken bij dit ont slag. „De beslissing was blijkbaar al genomen in de kabinetsvergadering van vorige week. Ik voel mij grote lijks belazerd. Wat bet college betreft, dat voelt zich genomen. Dit ter ken nis van de minister te brengen achten wij onze taak", aldus dr. Koets. Uit de verklaring van de heer Koets bleek dat de Amsterdamse wethouders tijdens het gesprek van gistermorgen met minister Beernink niet duidelijk is ge maakt dat de burgemeester verzocht zou worden zijn ontslag te vragen. „Het was een heel plezierig gesprek. Ik was aange naam verrast. Aan het eind zei de mi nister: Hartelijk dank. Ik heb aan inzicht gewonnen. Ik zal dit doorgeven aan het kabinet". Wij hadden de indruk dat de ontslagkwestie geen rol speelde", zei de heer Koets. Na het gesprek in Den Haag dat om half tien begon en om ongeveer elf uur eindig de, reisde dr. Koets terug naar Amster dam voor een andere bespreking. Tijdens deze bespreking ging de telefoon. Het was mr. Van Hall. die mededeelde dat mi nister Beernink hem verzocht had zijn ontslag te vragen. „Het enige wat ik kon uitbrengen was: „daar sla ik steil van achterover". Over het gesprek tussen de wethouders en de minister, zei dr Koets, dat dit plaats had gehad op verzoek van burge meester Van Hall. „Het ging over de situatie in Amsterdam. Het vraagstuk- Van Hall was er een onderdeel van. Op een vraag van de minister hebben wij eenstemmig en zonder aarzeling ge zegd dat een rauwelijks terugtreden van de heer Van Hall, als er verder niets gebeurde, geen oplossing zou brengen voor de moeilijkheden waarin Amster dam verkeert. „Wij hebben erop gewezen dat de situa tie in Amsterdam er een is die zich el ders in West-Europa en in ons land voor- ADVERTENTIE voor alle scheepvaartmaatschappijen en voor alle hogere zeevaartscholen uniformspecialisten Zijlstraat 71 Haarlem B. en W. van Rotterdam vinden dat de regeling van de demonstratievrijheid in de Maasstad niet behoeft te worden ver anderd. Het college wil demonstraties ge bonden houden aan een vergunning. Het verbinden van voorwaarden aan vergun ningen is volgens B. en W. noodzakelijk ten behoeve van het verkeer in spitsuren in het stadscentrum en op hoofdverkeers wegen en ten behoeve van de rust in de avonduren in volkrijke buurten met sla pende kinderen en continu-arbeiders, en ook bij scholen en kerken. Het uitgangs punt dient te zijn dat maximale vrijheid moet worden gegeven met door de handhaving van de openbare orde gebo den minimale gebondenheid. B. en W. van Rotterdam hebben over wegende bezwaren tegen de suggesties van het Amsterdamse gemeenteraadslid drs. Van Thijn, die demonstraties zonder ver gunning wil toelaten, mits zij tevoren zijn aangekondigd. De beslissing over de vraag of de open bare orde verstoord is wil hij achteraf door de rechter te laten beoordelen. B. en W. van Rotterdam tekenen hierbij aan dat de politie zal moeten vaststellen of de be palingen worden overtreden. De politie wordt daarmee in een moeilijk en wel haast onhoudbare positie geplaatst. Op de burger worden dan plichten en verant woordelijkheden gelegd, die hij in feite niet kan dragen, menen B. en W. van Rot terdam. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Opende- en Surhuis- terveen J. Geertsema te Kantens. Christ. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-West H. Bies- ma te Stadskanaal. doet de breuk tussen de generaties, het verlangen naar vernieuwing. Wij hebben ook gezegd dat het hierbij gaat om een aantal concreet aan te geven vraagstuk ken. zoals de onbestuurbaarheid van de grote steden doordat niet voldoende mid delen ter beschikking staan, de onderbe zetting van het politiekorps en het ge brek aan coördinatie van inzicht tussen de burgemeester als hoofd van de politie en de justitie. Verder hebben wij de mi nister gezegd dat een nieuwe aanpak, een nieuw beleid, nodig is en dat wij daar, als de regering dit mogelijk zou maken, wel een gat in zouden zien. Tenslotte heb- gen wij de minister erop gewezen dat de heer Van Hall, wanneer deze nieuwe aanpak er kwam, plaats wilde maken voor een nieuwe onbelaste man en ge zegd zou hebben: „Ik ga". De benoeming van een nieuwe burge meester vond de heer Koets een moeilij ke zaak. „Het is voor onze stad brood nodig dat er zo spoedig mogelijk een goe de burgemeester gevonden wordt. Ge makkelijk zal dat niet zijn. Er is te wei nig tijd om weloverwogen om te zien naar iemand die de moed en de bekwaamheid heeft. Als iemand op het ogenblik zou staan te springen om burgemeester van Amsterdam te worden, zou hij alleen daar door al volkomen ongeschikt zijn". Dr. Koets achtte het van belang dat het col lege en het seniorenconvent enigszins be trokken wordt bij een benoeming. Loco-burgemeester P. J. Koets heeft gisteravond in het Amsterdamse stadhuis een persconferentie gegeven naar aanleiding van het ontslag aan burgemeester Van Hall. De foto toont de heer Koets tijdens deze conferentie, met naast hem de heer J. Mastenbroek, hoofd van de afdeling voorlichting van de gemeente. AMSTERDAM. De meningen van de fractievoorzitters in de Am sterdamse gemeenteraad over de ont- slagkwestie-Van Hall zijn verdeeld, onder meer omdat het probleem- Amsterdam door dit ontslag niet wordt opgelost. De fractievoorzitter van de P.v.d.A., drs. Van Thijn, zei: „Gezien de bereid heid van mr. Van Hall terug te treden is het mij onbegrijpelijk dat de regering gemeend heeft hem nog vóór de publika- tie van het rapport-Enschedé op onvrij willige basis te moeten voordragen voor ontslag. Mr. Van Hall had gezien zijn grote verdienste voor Amsterdam recht op een eleganter en billijker procedure". De heer De Wilde, fractievoorzitter van de V.V.D. zei: „Vóór alles moet duidelijk zijn dat het weggaan van mr. Van Hall de Amsterdamse misère niet oplost. Of de kabinetsbeslissing juist is of niet kan ik niet zeggen. Daarvoor zijn er te veel on bekende factoren. Zeker is, dat de Am sterdamse gezagsbescherming die een na tionale zaak is, nog lang niet opgelost is. Op heel veel fronten zijn nog heel veel maatregelen nodig". Ook de heer Rossen, fractievoorzitter van de K.V.P., zag in de regeringsbeslis sing geen oplossing van de gezagscrisis. Hij noemde de opvolging een veel groter probleem dan het vertrek van de heer Van Hall. „Is er een opvolger van for maat te vinden?" De heer Bootsma, fractievoorzitter van de Protestants-Christelijke groepering, kon niet beoordelen in hoeverre de re geringsbeslissing billijk of onbillijk is. Aan de andere kant was hij verheugd dat er een beslissing is gevallen, omdat de onzekerheid van de laatste tijd bij zonder pijnlijk was. „Het is allemaal zeer teleurstellend voor de heer Van Hall per soonlijk. Hij is gestruikeld over de pro blematiek van de handhaving van de openbare orde. Omdat dit een té grote uitdaging voor zijn persoonlijkheidsstruc tuur was". De nestor van de gemeenteraad, de heer L. Seegers, die veertig jaren de C.P.N. vertegenwoordigt, zei: „Het is een bekwame kerel, maar geen burgemeester. Natuurlijk heeft Van Hall op economisch en financieel gebied veel goede dingen gedaan, maar daarvoor heb je geen bur gemeester nodig. Dat kan ook door een wethouder gedaan worden. Zijn grootste fout is, dat hij zijn taak als hoofd van de politie onvoldoende heeft willen uitvoe ren. Hij heeft openlijk toegegeven niet in staat te zijn de openbare orde te handhaven. Ik zou ook niet weg willen. Het is de fout van de regering dat Zij hem ooit benoemd hebben. Als je een land kunt regeren kun je nog geen stad regeren. Van Hall had zijn benoeming nooit moeten accepteren". De fractievoorzitter van de Boerenpar tij, de heer Verlaan, zei: „Het probleem is te groot geworden voor Amsterdam. De enige mogelijkheid is dat wij toegeven dat wij het niet meer aan kunnen en de verantwoording aan de regering overdra gen. Iedere werknemer heeft het recht zich tegen zijn ontslag te verzetten, zo ook de heer Van Hall. Ik ben er in dit geval echter niet gelukkig mee dat hij dit ook doet". De heer Schimmelpenninck, de verte genwoordiger van Provo in de raad, zei het vertrek van mr. Van Hall „oud nieuws" te vinden. Hij noemde het een gunstige ontwikkeling. „Van Hall had be lazerde ideeën, niet alleen over de ge- zagshandhaving, maar ook over de bin nenstad. Ook heeft hij altijd te weinig contact gezocht met de stad en haar bewoners". Ook enkele fractieleiders uit de Twee de Kamer hebben hun mening gegeven. De fractieleider van de C.H.U., de heer J. H. Mellema, was door het ontslag niet verrast. Hij meende dat de positie van de heer Van Hdll door de gebeurtenissen van de laatste tijd onhoudbaar was ge worden en het kwam hem voor dat de burgemeester, ongeacht de schuldvraag, niet meer te handhaven was. Hij zei het rapport-Enschedé niet te kennen, maar veronderstelde dat de regering geen licht vaardige beslissing genomen heeft. Drs. Schmelzer (K.V.P.) sloot zich in grote lijnen bij de verklaring van de heer Mellema aan. Mr. Aantjes, plaats vervangend fractievoorzitter van de A.R.- fractie in de Tweede Kamer, was ver baasd dat de heer Van Hall zijn ontslag nog zolang had willen uitstellen. Hij ziet het ontslag overigens slechts als een eer ste stap op weg naar goede verhoudingen in de hoofdstad. Hij heeft vertrouwen in het kabinet in dit opzicht. De fractieleider van de P.S.P., de heer Lankhorst, vond dat het vertrek van mr. Van Hall in de lijn der verwachtingen lag. De wijze waarop dat geschiedt vond hij echter weinig elegant. Het bestuur van de afdeling Amster dam van D'66 heeft de minister van Bin nenlandse Zaken per brief gevraagd in zijn overwegingen omtrent de voordracht van de nieuwe burgemeester de mening van de door Amsterdamse burgers geko zen gemeenteraad te betrekken. Het be stuur hoopt, dat de minister dit college op enigerlei wijze in staat wil stellen zijn voorkeur kenbaar te maken. Het bestuur meent dat een nieuwe burgemeester de kwaliteiten moet bezitten om door een persoonlijk beleid een positieve verbe tering te bewerkstelligen in de relatie tussen de burgers onderling en tussen de burgerij en de overheid. De commissaris der koningin in Noord- Holland, mr. F. Kranenburg, zei: „Ik zit tussen de minister en de burgemeester in. Ze moeten nu en in de toekomst van mij opaan blijven kunnen, dus kan ik geen commentaar geven". De hoofdcommissaris van de Amster damse politie, de heer De Jong, zei: „Ik wil eigenlijk geen commentaar geven. Het is niet goed nu weer allerlei discussies die de zaak verhitten op te zetten". Hij beperkte zich tot de opmerking dat hij de beslissing zeer betreurde. Hij zei niet te geloven dat dit d e oplossing voor Am sterdam was. Opnieuw heeft de Amsterdamse kinder politie een aantal veertien in totaal jongens en meisjes van de provoboot in de Korte Prinsengracht gehaald. Vijf van hen waren vreemdelingen en zijn aan de vreemdelingendienst overgegeven, die hen over de grens zal zetten. Tot de kinderen, die in de boot werden aangetroffen, behoorde een jongetje van veertien jaar. Verscheidene van de aan getroffen jongens en meisjes stonden ge signaleerd, onder meer een vijftienjarig meisje dat uit een tehuis in Groningen was weggelopen. In het Wilhelminagasthuis in Amster dam is de 77-jarige E. van Dam overle den aan brandwonden, die hij zaterdag avond had opgelopen. De man had zaterdagavond in de over tuiging dat zijn kachel uit was een scheut spiritus in de kachel gegooid. Deze brand de echter nog. Er ontstond een felle steekvlam. De man schrok zo dat hij viel en de fles met spiritus over zichzelf leeg goot. Daardoor raakte zijn kleren in brand met het noodlottig gevolg. Het voornemen bestaat om voor de ge meenschappelijke NAVO-strijdmacht be stemde troepen, die in West-Duitsland ge legerd zijn, te laten deelnemen aan een tussen 14 mei en 3 juni in Spanje te hou den oefening van luchtlandingsgroepen, waaraan ook Spaanse troepen deelnemen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zegt dit als ant woord op vragen van het Tweede-Ka merlid Wierenga (P.v.d.A.) en voegt hier aan toe, dat ook in de afgelopen jaren geregeld gemeenschappelijke oefeningen van Amerikaanse voor de NAVO bestem de eenheden en Spaanse strijdkrachten hebben plaatsgehad. Hij acht de gedragslijn van de Ameri kaanse legerleiding geen uitholling langs indirecte weg van het standpunt van de Nederlandse regering, dat het autoritair geregeerde Spanje dient te blijven bui tengesloten van het lidmaatschap van de NAVO. Prins Claus zal vandaag niet, zoals aanvankelijk de bedoeling was, de land- bouwweorktuigendagen te Liempde ope nen. Een advertentie, waarin de naam van prins Claus in verband wordt ge bracht met het rond de werktuigendagen gerezen conflict tussen de coöperatieve handelsvereniging te Veghel en een co mité van particuliere werktuigenhandela ren is de aanleiding tot het wegblijven van de prins. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 86 Haarlem Telefoon 10371 Speciaalzaak sinds 1883 Sadsschouwburg, vandaag en donderdag 20 u.: Toneelgroep Studio met „Verboden toegang" en „1, 2, 3, Buut vrij" van Lan- ford Wilson. Regie: Johan Greter. Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.. Beethoven-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Grote of Sint Bavokerk, donderdag 15 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: 20.000 mijlen onder zee", 14 j. Van don derdag af 14 en 20 u.: „The sound of mu sic", a.l. n Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Succes in nachtelijke zaken", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De sergeanten van Bengalen", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Elvis a go go i.L Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: Vuurdoop op de Jangtse Kiang", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Fluiten naar je duiten", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Kiss the girls and make them die", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De roverssymfonie a.l. Donderdag, 14.30 u.: „Nieuwe avon turen van Dik Trom", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Les bons vivants", 14 j .Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Super agent Mark Donen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meesters van het kwaad", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jonge oorlogshel den", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moderne liefde", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Maar niet met mijn vrouw", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan ie Noble. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en piet de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 20.30 tot 22.30 u. Zondags 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 +ot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beelhouwwerken van Johan Jorna. Gemeentehuis O verveen Bloemen - daalseweg 158) Expositie van kunstwer ken van het echtpaar Jorritsma. Dage lijks van 14-17 uur. Tot 14 mei. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u.: Expositie van de Stichting Samenwerkende Haarlemse Ziekenhuizen. Vishal (Grote Markt): Tot en met 21 mei werken van kunstenaars uit Osna- brück. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. DIVERSEN Raadhuis Lisse, vandaag 20 u.: Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Halfweg .vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang voor j aarsbloemen. De Ark, Nieuw Heiligland, vandaag, 20 u.: André Meulman zingt Engelse volks liedjes en Marlou Witsel zingt Israëlische liedjes. WOENSDAG 10 MEI City, 20 u.: „The sound of music". DONDERDAG 11 MEI City, 20 u.: „Zuster Luc". Feiison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 uur: Expositie van schilderijen en grafiek van Jacob Hillenius en schilderijen en etsen van Carmi Butteling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. WOENSDAG 10 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen dollar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Super Sexy 1966" Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleur" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. DONDERDAG 11 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De prooi". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sherlock Holmes contra Jack the Ripper". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie „20 jaar zwart-wit en kleur" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Familiekijkdag. Het hoofdbureau van po litie in Den Haag wordt langzamer hand een der bezienswaardigheden van de residentie. Op koninginnedag wer den 1673 bezoekers geboekt. Tweede pinksterdag zal familiekijkdag zijn. Dan worden rondleidingen gehouden voor gezinnen. Terwijl de ouders en de oudere kinderen rondkijken in het politiemuseum en het politielaborato- rium worden de jongeren onthaald op teken- en politiefilms. Vóór duikbootorder. De stichting Comi té Burgerrecht in Den Haag heeft de minister-president telegrafisch verzocht, ter bevordering van de werkgelegen heid en van betere betrekkingen tot het stamverwante Zuid-Afrika, alles in het werk te stellen om de duikbootorder alsnog in Nederland geplaatst te krij gen. x Eten voor India. Als onderdeel van de reeks hulpacties door allerlei landen en instellingen verscheept het Nederlandse Rode Kruis maandag 26.500 blikken speciale babyvoeding en 40 ton melk poeder naar India. Het Nederlandse Rode Kruis stuurt ook een zending van 6.700 blikken kleuter- en babyvoeding naar Noord-Syrië, dat door overstro mingen getroffen werd. Dodelijke steek. De rechtbank in Maas tricht heeft een 32-jarige Turkse mijn werker uit Hoensbroek veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De Turk had op 30 oktober tijdens een vechtpartij een 32-jarige landgenoot doodgestoken. Uit zelfverdediging nadat zijn landge noot gedreid had hem dood te schieten. De oorzaak van de vechtpartij was dat de verdachte zijn landgenoot ernstig had beledigd door hem in gezelschap terugbetaling van een lening te vorde ren. Deze belediging kan volgens Turk se begrippen slechts door bloedwraak worden uitgewist. Zes weken geëist. Zes weken gevangenis straf heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist te gen een 21-jarige Amerikaanse student en een mormonen-zendeling wegens het veroorzaken van een verkeersonge luk waarbij een persoon gedood en een tweede zwaar gewond werd. Brand. Een opslagplaats van stalen meu belen in Schalkwijk (Utrecht) is in kor te tijd uitgebrand. De schade wordt ge schat op ruim honderdduizend gulden Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. ADVERTENTIE Met het oog op de a.s. FEESTDAGEN zijn wij MORGEN (donderdag) - VRIJDAG en ZATERDAG Kleine Houtstraat 42 - Haarlem innnnnnnnnniymnrumru- j-ryinonrviryyinnnnrMUTrmnrM Het KNMI deelt mede: Boven Europa handhaaft zich een gebied van hoge luchtdruk, terwijl ten westen van Portugal zich een depressie bevindt. Hierdoor wordt een oostelijke stroming boven ons land in stand gehouden, waar bij droge continentale lucht wordt aan gevoerd waarin vrijwel geen bewolking voorkomt. De temperaturen overdag kun nen zomerse waarden bereiken. De ko mende 24 uur verandert er aan de weers- situatie niet veel. Wel kunnen door druk- dalingen boven Spanje en Frankrijk on weerstoringen, die aldaar gevormd wor den. geleidelijk in noordelijke richting ge voerd worden. De kans dat morgen zo'n onweerstoring ons land zal bereiken ii echter nog klein. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. geh. bew. regen zw. bew. onbewolkt mist licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. geh. bew. zw. bew. half bew. ftft 9 E „'ft .i SE 6£ ES n 16 10 ono 18 7 ono 18 9 windst. 19 7 windst. 19 5 o 19 5 verand. 20 6 windst. 20 7 nw 10 3 wzw 13 2 zzw 11 7 ozo 17 8 zzo 16 3 windst. 18 7 windst. 18 8 ono 22 10 no 21 10 nno 20 8 o 24 9 windst. 25 10 n 20 15 o 20 11 no 19 7 zzo 22 7 windst. 21 7 windst. 21 6 windst. 23 9 windst. 23 9 windst. 22 5 n 25 9 n 28 18 windst. 19 9 windst. 23 11 windst. 24 10 ozo 24 15 zzo 21 11 Donderdag 11 mei Zon op 4.54 uur; onder 20.20 uur. Maan op 5.28 uur; onder 22.58 uur. Maanstanden Eerste kwartier17 mei 6.18 uur Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier 31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 mei Hoog water 4.12 uur en 16.31 uur. Laag water 0.02 uur en 12.18 uur. Donderdag 11 mei Hoog water 4.42 uur en 17.02 uur. Laag water 0.33 uur en 12.52 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2