Kennemerduin in Wijk aan Zee wordt officieel heropend VEL0 Verenigingsnieuws uit de IJmond DIG1NG1 [T deruyter Minister Beernink op bezoek in Beverwijk, Heemskerk, Velsen S. J. DE GOEDE warme weelde voor uw slaapkamer tegen een verwonderlijk lage prijs .Sf i Meer perspectieven voor de stichting Vakantie vreugd Twee miljoen Reserve Veel vreemdelingen in de IJmond Indisch feest in het Kennemer Theater MARKTPLEIN Velsen gaf voor actie „Eten voor India" Op geleende brommer onder auto Herindeling IJmond vandaag weer actueel Inbraak op strand Met windbuks op vogels geschoten Havenberichten 5 intermeubel DINSDAG 16 MEI 1967 VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET V elsen-IJ muiden Beverwijk TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN Zijlstraat 11-15 (bij de brug) Telefoon 13039 - HAARLEM DIJKSTRA-LAMPEN VISSER ELECTROTECHNIEK tapijt tapijt kamerbreed sfaapkamertapQt is een Krxuetts geschoren vloerbedekking van 100% Evlan-M. Warm en behaaglijk, 6 gemêleerde dessins en... per meter op 3 meter breed f49,50. Moet u zien en voelen, dan wordt u vast enthousiast. Dat kan heel gemakkelijk. Loop even binnen bij tapijt MARKTPLEIN 30 - IJMUIDEN Precies in het jaar waarin de stichting' „Vakantievreugd" haar derde lustrum viert, zal een van de herbouwde huizen van deze stichting officieel heropend wor den. Het betreft het nieuwe vakantie- en conferentiecentrum „Kennemerduin" aan de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee. Hierdoor is een hernieuwd verblijf met 160 bedden toegevoegd aan de serie ho tels, die in eigendom zijn van deze stichting met haar 22 aangesloten bedrij ven. Het nieuwe gebouw, dat herrezen is op de fundamenten van het oude „Kenne merduin" wordt vrijdag 19 mei ingebruik gesteld doop wethouder E. Gerritse, aan gezien burgemeester J. G. S. Bruinsma verhinderd is, die dag aanwezig te zijn. ADVERTENTIE 1 WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 15198 DINSDAG 16 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 u. WOENSDAG 17 MEI Raadhuis, Plein 1945. IJmuiden, 19.30 u.: Openbare gementeraadsvergadering. Raadhuis, recreatiezaal, 15.45 uur: Af- icheid W. Th. P. Hirs, technisch hoofdamb tenaar Openbare Werken. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Flein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96. IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u.: zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u.: zwemtraining vanaf 16 j.; van 21 tot 21.30 u.: polotraining of wedstrijden. DINSDAG 16 MEI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 u.: Naailes, St. huish.- en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, Toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, Kennemerstaten. Gem. Huish. School, Moensstraat, 19 u.: Kookles, St. v. huish.- en gezinsvoorlich ting. „De Opgang", Florastraat, 20 u.: Fees telijke sluitingsavond Smalfilmclub „IJ mond Dubbel Acht". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk: Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15- 17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u. Oos- terwijk, Amstelstraat 44, volw. 15-17.30 en 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, vol.: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaan straat 4a: gesloten; Heemskerk, Kerkweg 45: gesloten; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. WOENSDAG 17 MEI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Bloemschikken door de St. v. huish. en ge zinsverzorging. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: schilder- en tekenles door St. Recre atie Bejaarden, o.l.v. Jaap Sax. Gebouw „Wijkerbaan", Pres. Kennedy- plein 3a, 20 u.: Instuif door N.V.V.-Jonge- rencontact. Gem. Sportpark, Clubontmoeting tegen Alcmaria Victrix, Alkmaar, voor de Bev. Rennersclub „Kennemerland". Kennemer Theater, Zeestraat, 20 uur: feestavond voor bejaarden door Ver. „De Nederl. Padvinders". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 uur, jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u., jeugd: 14-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30-17.30 u.; Mee restein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u., jeugd: 14.30-17.30 uur.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 uur; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 uur. Vijftien jaar geleden werd door enke le grote bedrijven met de N.V. Stork te Hengelo (O.) als initiatiefneemster de Stichting Vacantievreugd opgericht. De desbetreffende akte is op l-4-'52 voor no taris mr. D. te Winkel in Hengelo(O) verleden. De bedoeling van de oprichters van de Stichting was er aan mede te werken, dat het personeel van de deelne mende bedrijven de mogelijkheid van een verantwoorde vakantie geboden werd tegen minimale kosten. Te veel werden de vakanties versnipperd en te veel ge vallen waren er dat men met zg. dag tochtjes volstond en ook: de moeders kwamen aan een echte vakantie zelden toe. Vandaar dat de Stichting zich de bevordering van het sociaal toerisme ten doel stelde, te bereiken door onder an dere het exploiteren van vakantieoorden. Allereerst werd een Oost-Westverbin- ding gelegd in de verwerving van (een deel van) Besthmenerberg te Ommen en „Westerduin" te Wijk aan Zee, als re sultaat van 18 deelnemers in de Stichting tot een gezamenlijk kapitaal van 800.000,-. In 1957 werd „Kennemerduin" te Wijk aan Zee aangekocht, een oud pension met een capaciteit van 66 bedden. Deze koop geschiedde met het oog op de toe komst: het diende gesloopt te worden en van de grond af weer opgebouwd te worden. De herbouw heeft jaren gevergd. De aanvraag van een bouwvergunning was reeds in april 1962 in „Den Haag" ingediend. Ook door plannen van de plaatselijke overheid, die tenslotte geen doorgang vonden, liet een beslissing over de herbouw op zich wachten. Totdat thans het gebouw als een modern ingericht ingericht vakantieoord met hotelaccommo datie aan de reeks van eigen vakantie oorden der Stichting kan worden toege voegd: Besthmenerberg - Westerduin - Libra - Kennemerduin, terwijl de opening van „Remboe" te Vaassen nog dit sei zoen geschieden zal. De Stichting is hiermede bijzonder ver heugd, gezien de toeneming van het aan tal overnachtingen in haar centra: 1932- 24000, 1961-115.000, 1966-160.000. De vernieuwing van Kennemerduin heeft een investering gevergd van bijna 2 miljoen gulden. Doch hierdoor is be reikt dat in Kennemerduin beschikt kan worden over een modern geoutilleerd cen trum, bestaande uit twee hoofdvleugels van elk drie verdiepingen en een pavil joen, tezamen omvattend 64 kamers en 160 bedden. Tussen de hoofdvleugels en het paviljoen liggen twee binnenplaatsen, waarvan een met speelvijver. Het hoofdgebouw waaronder een ruim sousterrain ligt o.a. voor fietsenber ging en speelruimte bevat op de be gane grond moderne keukens (kook-, brood- en groentekeuken), een gezellige eetzaal, kantoor en een „toko". De bei de verdiepingen bevatten een grote con versatiezaal (buiten het seizoen te gebrui ken als conferentieruimte) en de slaapka mers, alle voorzien van koud en warm water, aan de voorgevel elk met een eigen balkon. De tweede hoofdvleugel en het paviljoen bevatten uitsluitend slaap kamers. In het hoogseizoen is het gebouw geheel bezet door personeelsleden der deelne mende ondernemingen, In voor- en na seizoen zal eventueel vrije ruimte be schikbaar kunnen zijn als uitbreiding van de logies-mogelijkheden in Wijk aan Zee. In deze zin zal Kennemerduin als „reser ve" een welkome aanvulling kunnen zijn op de in Wijk aan Zee reeds beschikba re pensiongelegenheid. Buiten het zomer seizoen zal Kennemerduin gasten kunnen ontvangen die als deelnemers aan in ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.g.o. Ged. O. Gracht) Vrije toegang - Levering via de handel Geopend van half negen tot half zes, óók zaterdags verkrijgbaar bij BREESTRAAT 128 - BEVERWIJK Kennemerduin te beleggen conferenties onderdak behoeven, terwijl de conferen tieruimten ook als zodanig dus zonder overnachtingen, b.v. voor meer plaatselij ke bijeenkomsten beschikbaar zijn. De deelnemende bedrijven zijn thans: Kon. Ned. Hoogovens, Ned. Spoorwegen, Kon. Mach. fabr. Gebr. Stork Co. N.V., Sociale Verzekeringsbank, Alg. Kunstzijde Unie, Philips Telecomm. Industrie, Kon. Ned. Zoutindustrie, Kon. Demka Staalfa brieken. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfa briek, N.V. Van Gend Loos, N.V. Elektriciteitsmij IJsselcentrale, Kon. Ind. v/h Noury v. d. Lande N.V., Ned. Tram weg Mij., Noord Zuidhollandse Vervoers- mij N.V., Esso Nederland N.V., N.V. Scholten, Beckers Son's N.V., N.V. Stork Apparatenfabriek, G. Dikkers en Co. N.V., Kon. Ned. Katoenspinnerij N.V., Ter Kuile, Alg. Levensverzekering Bank, R'dam. Het nieuwe Kennemerduin, Verlengde Voorstraat 8 te Wijk aan Zee is onder architectuur van het architectenbureau Roel Meinen BNA te Hengelo (O) ge bouwd door de fa. Gebr. Schram te Be verwijk. Het beheer van het nieuwe cen trum is opgedragen aan de heer J. L. v. d. Velde, die in vroegere werkkringen bij de Kon. Rotterdamsche Lloyd en de KLM een uitstekende ervaring heeft opgedaan en die tezamen met zijn echtgenote en beide kinderen het voor de beheerder be stemde gedeelte van Kennemerduin reeds heeft betrokken en die de uitdaging, die de nieuwe werkkring voor hem en zijn echtgenote inhoudt, graag heeft aanvaard. Met uitzondering van Velsen hebben de VVV-bureaus in de IJmond in het afge lopen weekeinde weer de handen vol ge had. Vrijdag begon de drukte, welke haar hoogtepunt kreeg op zaterdag. In de bad plaats Wijk aan Zee was ieder beschik baar bed, dat bij het VVV-kantoor gere gistreerd stond, bezet. ZoweL van de ho tels als bij particulieren. Hetzelfde beeld gold voor Beyerwijk, waar men ongeveer vierhonderd buitenlanders aan onderdak hielp. De Duitsers hadden allerwegen de overhand, doch er waren ook vrij veel Fransen naar de kust van Nederland ge komen. Daarnaast noteerde men Engelsen en Amerikanen. In Heemskerk waren de 206 bedden van de jeugdherberg Assum- burg alle bezet. De Heemskerkse VVV heeft 50 personen onderdak verschaft, daaronder bevonden zich één Japanner, Australiërs en Italianen. Voor IJmuiden betekenden de pinkster dagen een typisch „kampeerweekeind", hetgeen inhield dat de beschikbare hotel ruimte meer dan toereikend was en een aantal bedden onbezet is gebleven. De grootste belangstelling concentreerde zich dus ©j> het campingterein, dat aldus een behoorlijk aantal kampeerders heeft ontvangen, zonder evenwel geheel „uit verkocht" te geraken. Zaterdag heeft de Indische Vereniging in Kennemerland „D.E.S." haar traditio nele jaarfeest als afsluiting van het win terseizoen gehouden. Het Kennemer The ater was geheel gevuld met bezoekers toen om half negen een balletgroep van me vrouw Bolkoven het feest opende. De „Novelties" uit Amsterdam zorgden er tot diep in de nacht voor,dat de dansvloer gee"n ogenblik onbezet was. Tussen de bedrijven door werden enkele Indonesi sche en Huladansen uitgevoerd, welke zeer in de smaak vielen bij het talrijke publiek. ADVERTENTIE De actie „Eten voor India" heeft za terdag in de gemeente Velsen 16.650 op gebracht. Verreweg het grootste bedrag 13.790, werd bij de kerken gegeven; bij het raadhuis gaven de Velsenaren 2860. De beat group „The Sindies" uit Drie huis, die zaterdagmorgen om elf uur hun optreden op het bordes van het raadhuis begonnen en tot 13 uur doorspeelden, oogstten een enorm succes. Het enthousi ast gehoor werd uiteraard voornamelijk door jongeren gevormd. Een veertienjarge jongen uit Umuiden- West leende op de tweede pinksterdag even de bromfiets van een vriendje. Hij reed ermee in de richting van het Pleia- denplantsoen en stak met grote snelheid, zonder links of rechts te kijken, het kruis punt over. Hij werd daarbij geschept door een personenauto, bestuurd door een inwoonster van Amsterdam. De jongen kwam op de motorkap terecht. Met zijn rechterschouder uiut de kom en enige verwondingen aan armen en benen is hij naar het Antoniusziekenhuis gebracht. Na te zijn behandeld kon hij naar huis. De schade aan de auto beliep ongeveer twaalfhonderd gulden terwijl ook de bromfiets zwaar beschadigd is. De minister van binnenlandse zaken mr. H. Beernink en een klein gevolg van zijn departement brengen vandaag een be zoek aan de drie IJmondgemeenten om zich door de gemeenteraden van Bever wijk, Heemskerk en Velsen te laten in formeren over de problematiek van de bestuurlijke herindeling. Het eerste be zoek gold Beverwijk, waar de bewinds man in gezelschap van de commissaris der Koningin en het voltallig college van Gedeputeerde Staten om ruim tien uur arriveerde. Het gezelschap werd voor het Stadskantoor door burgemeester J. G. S. Bruinsma begroet. In zijn openingstoespraak aan het be gin van de buitengewone raadsvergade ring memoreerde de burgemeester in het kort de drie uitspraken van de raadsleden ten aanzien van de bestuurlijke herinde ling. Hij zei, dat de overgrote meerder heid van de raad (23 van de 27 leden) de fusie van de drie gemeenten zeer posi tief en beslist afwijst. Zeventien van hen, bestaande uit de leden van de fracties van de KVP, de Prot. Chr. Groepering en de VVD (een afspiegeling dus van de huidi ge regeringssamenstelling, aldus de bur gemeester) zijn voorstander van de hand having van de drie gemeenten. Zij zijn vóór samenwerking in agglomeratiever- band, groter dan de drie gemeenten. Vijf leden, behorende tot de fractie van de PvdA en de CPN huldigen het standpunt dat Beverwijk en Heemskerk gefuseerd moeten worden. Daarbij tekenen zij aan, dat de grens tussen Beverwijk en Velsen langs het Noordzeekanaal komt te liggen. Tenslotte scharen twee leden van de PvdA-fractie en de twee leden tellende PSP-fractie zich achter de mening van de gewezen staatssecretaris van binnenland se zaken Westerhout, namelijk samenvoe ging van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen. Burgemeester Bruinsma stelde het zeer op prijs, dat de minister voor overleg openstaat. Wij kennen u als een man, bij wie de zaken van de autonome gemeente hoog staan aangeschreven. Aldus de bur gemeester. In een besloten zitting, die vijf kwar tier duurde, kregen wethouder A. J. Her mes (KVP) en de PvdA-raadsleden me vr. M. E. Schmohl-Heijnes en dr. M. Al- brecht daarna gelegenheid de standpunten Bij de hoojdingang van het Stads kantoor verwelkomde burgemeester J. G. S. Bruinsma zijn hoge gasten. Links minister Beernink, in het mid den de commissaris der koningin mr. F. J. Kranenburg en rechts de burgemeester. van de drie groeperingen nader toe te lichten. Vijf kwartier werd er eveneens over de ze kwestie gesproken in Heemskerk. Na een pauze, die in „Het Hoge Duin" in Wijk aan Zee werd gehouden, werden de besprekingen vanmiddag met de ge meenteraad van Velsen voortgezet. In het pinksterweekend is ingebroken in een consumptietent op het IJmuidense strand. Men verschafte zich toegang door onder het badhok door te kruipen en enige planken uit de vloer te drukken. Na zich te goed te hebben gedaan aan ijs heeft men waarschijnlijk de nacht clandestien doorgebracht in een strandhuisje. In de nacht van zondag op maandag is ook ingebroken in de kantine van de sportvereniging V.S.V. Er worden drie voetballen vermist. Een bewoner van IJmuiden-Oost meld de maandagavond even na acht uur aan de Velsense politie, dat er uit een dak raam met een windbuks werd geschoten op vogels. Bij een door de politie inge steld onderzoek bleek, dat een negentien jarige metaalarbeider met een windpistool op de vogels had gemikt. Het wapen werd in beslag genomen. Tegen de jongeman is procesverbaal opgemaakt. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Sleiper-I, Hudiksvall. Zaandam: Thea. London, IJmuiden: Spaamestroom, Hull; Charlotte. Geile, Zaandam: Confid, Gravesend: Frank Delmas. Le Havre: Buka. London: Thorwald, Immingham: Ham Bernstein, Sevilla; Donata, London: Skiron, Pe- pel, IJmuiden: Hondsbosch, London. Zaandam: Ardeas. Hamburg; Stormont. New-Castle; Swift- III. London; Aria, Kotka; Hardy Merchant. Lon don; Pieter Winsemius, Poole. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Advent, Plymouth. IJmuiden: Christa Köndke, Hamburg: Holmsand. Jakobstad. Zaandam: Niagara. Lon don: Gunda, Gothenburg, IJmuiden; Habs, Im mingham: WoWtan. Dagenham; Laarderkerk, London; Equator, Bilbao. IJmuiden; Palias. Rot terdam; Embla, Stockholm; Jongkind. Huil; Tean-E, London; Pavonis. Halfstad, IJmuiden- Lydia-W, Colchester. IJmuiden; Gré. Huil; Miij ohael-M. Hamburg; Angelina-II, Sandness, Zaandam; Vliestroom, Leith; John Kruse. Mal- moe: Gertrud Fritzen. Port Cartier. IJmuiden- Normaville, Klaipeda, IJmuiden: Jan Kluver, Sönderborg. IJmuiden: Thea. London. IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden; Kendinger- land. Halstavik; Dah*a. Bremen; Ystroom, Da genham; Dania, Kopenhagen; Dintelborg. Kors- nass; Wien. Bremen: Mataram. Antwerpen: Marschenland, Swansea: Devaraya Jayanti. Bre men. IJmuiden; Vechtborg. Tunedal; Ragny. Texam City; Westertoren, Grangemouth: Catha- rinapolder. Leith; Fina Luxemburg. Aden; Bern, Par; Sarpedon, Bremen; Ema Oldendorff. Cana da. Velsen; Clarity, Swansea: Draco. Aamhus; □ba Overami, Hamburg; Yselborg, Par; Argo, Gdansk, Beverwijk: Helena chepers Amal- Trito. Belfast; Mittelrhein, Karlstad; Plover Felixtowe. Zondag vertrokken uit IJmuiden; Gerda-K Uddevalla; Rijnstroom, Shoreham: Thorwald', Immingham; Hontestroom, Sheetessa: Stefan-J Kopenhagen; Carmen. Stettin: Ulysses, Antwer pen: World Peace. Kpeme; Eastern Gulf. Puerto La Cruz. Maandag aangekomen te IJmuiden: Granö, Mantyluoto; Tor Angiia, Immingham; Lili Thol- strup, Grangemouth; Hada-II, Par. Velsen: Bis- hopsgate. Seven Islands: Lea, Gdynia: Sindi Riga: Nakskov, Isle of Grain: Kenia, Rotter dam; Friederike, Kalmar; Comtesse, Liverpool; Rhinö, Storneset. IJmuiden: Strabo. Bordeaux; Tor Hollandia, Immingham; Advance, Oslo; Ibis, Haminah; Irene Frijs, Casablanca: Amrum, Oxelösund; Sinoutskerk, Rotterdam; Wotan. Da- genham; Rodenkirchen. Ala, Beverwijk; Raila Dan. Avilez, IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Telamon, Hamburg; Tor Angiia, Gothenburg; Stormont. New Castle. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Capella, Angö; Brinio, Korsnaes; Triton, Kotha; Oranie Nassau, Southampton: Cyclops, Antwerpen: As- ta. Kotha, Velsen; Hontestroom, Sheerness. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Tor Hol landia, Immingham; Lili Tholstrup. Grange mouth. (Indien achter de scheepsnaam en de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip naar ot van Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5