Lesley— Turner verovert Italiaanse titel op Maria Bueno ünieltaai CHAOTISCHE TOESTAND NA BOKSDUEL TIGER-TORRES RCH weer compleet voor de bekerstrijd tegen Go Ahead fris in de mond Andreiko verdedigde toppositie door remise tegen Roozenburg Nigeriaan behield de wereldtitel Voetbal in VS: echte business Roemeen moest r naar huis toe Rustige dag in Vredeskoers Mulder niet in militair elftal tegen Marokko Dorpmans leidt duel in Leeds Zege in België van Gerard Yianen Turner Voronin werd neergeslagen Sijbrartds hield Tsjegolev in bedwang Dubbele zege voor Klaas Balk Vele gewonden bij promotiefeest VELSEN N.V. WOENSDAG 17 MEI 1967 19 Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit Carrosserie - Plaatschade AUTOSPUITERIJ Lesley Turner Het rennersveld tn de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag vond één rustdag kennnelijk niet genoeg, want na de adem pauze op pinkstermaandag bleven de cou reurs gisteren tijdens de zevende etappe voortdurend in gesloten gelederen bijeen en alleen in het Berlijnse Jahn-stadion, waar de aankomst plaats vond, werd hef tig om de ritoverwinning gestreden. 30.000 toeschouwers zagen de onbeken de Pool Czechowski als eerste het stadion binnenrijden. De 20-jarige monteur slaagde erin die positie tot op de eind streep te behouden, waarmee hij het eer ste grote succes in zijn wielercarrière boekte. De Westduitser Ebert en de Roe meen Cosma eindigden respectievelijk als tweede en derde. De beste Nederlander, was Fred Niemeijer, die naar de twaalf de plaats sprintte. De Tsjech Jan Smolik, die als negende binnenkwam, bleef in het bezit van de leiderstrui. Serpenti kwam als negentig ste binnen met een achterstand van 3 minuten. Het algemeen klassement luidt: 1. Smolik (Ts. SI) 22.36,54, 2. Heintz (Fr) 22.38,09, 3. Berland (Fr) 22.38,25, 4. Marks (O. Did) 22.38,42, 5. Kiriloff (Rus land) 22.39,24. De plaatsing van de Nederlanders: 17. Piet Tesselaar 22.43,58, Hans Tesse- laar 22.51,47, 57. Serpenti 22.59,13, 58. Niemeijer 22.59,43, 60. Hesse 23.02,47, 94. Van Lachterop 23.54,12. Lesley Turner het Australische speel- stertje dat wegens 'n zenuwinzinking een jaar buiten de wedstrijdsport is gebleven, heeft dinsdag in Rome voor het eerst de dames enkelspeltitel van de open Itali aanse tenniskampioenschappen op haar naam gebracht. Zij versloeg in de finale de Braziliaanse ster Maria Esther Bueno met 6-3, 6-3. Vijf jaar geleden stonden dezelfde speelsters ook reeds tegen over elkaar in de finale van Rome. Destijds won Bueno. De Australische, die als twee de was geplaatst achter de Braziliaanse, speelde briljant tennis en gaf haar tegen standster geen enkele kans de titel voor de vierde maal te veroveren, hetgeen een record betekend zou hebben. De partij werd gespeeld op één van de bijbanen, omdat de regen het centre- court-programma geheel in de war had j»e gooid. Er waren slechts weinig toeschou wers. Lesley Turner's groundstrokes wa ren bijzonder scherp geplaatst en vorm den een hechte basis om naar het net te gaan en te scoren met korte cross volleys. Elk van de speelsters forceer den twee doorbraken voordat het Aus tralische meisje in de achtste game op nieuw de service van haar tegenstandster nam en vervolgens de set uitserveerde. Buono gaf beter tegenspel in de tweede set. Zij scoorde met goedgeplaatste vol leys, maar haar pogingen Turner's solide baseline-spel te verstoren met dropshots faalden. Na 1-1 in de tweede set volgden vijf doorbraken alvorens Lesley Turner de hare kon houden en daarmee op 5-3 kwam. Vervolgens doorbrak zij Bueno's service met enkele briljante forehandshots en veroverde zij de eerste belangrijke Europese titel van dit seizoen. Ik dacht nooit, dat het zou lukken, ver telde Turner, die in het verleden driemaal zonder succes de finale betwistte. Ik bleef eraan denken hoe dicht ik er bij de vorige gelegenheden bij was geweest en het toch niet lukte. Maar dit keer was het fortuin mij gunstig gezind. Martin Mulligan, de in Italië gevestig de Australische rebel, die de titel behaal de in 1963 en 1965 kwam zonder verder spelen in de finale terecht, waarin hij zal moeten aantreden tegen de Australi sche hoop Tony Roche, die op de finale dag 22 jaar wordt. ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Uniel Wie kan het beter weten? Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood jong belegen; blauw - belegen; paars - extra belegen; geel a oud; bruin overjarige kaas. m Maria Esther Bueno Op tweede pinksterdag was de halve finale Mulligan Ion Tiriac wegens de invallende duisternis afgebroken bij de stand 6-3, 7-9, 6-4 in het voordeel van de Italiaanse Australiër. Tiriac en zijn land genoot Illie Nastase werden dinsdagmor gen vroeg door de Roemeense minister van sportzaken naar Boekarest gecom mandeerd om zich voor te bereiden op het Davis-cup-treffen tegen Spanje. Tiri ac moest zich daarop zowel uit het enkel spel als het herendubbel en de mixed te rug trekken. Mulligan Pietrangeli kwa men daarmee in de halve finales van het herendubbel, terwijl Bill Bowrey en Les ley Turner zich ineens geplaatst zagen voor de finale van het gemengd dubbel. De grote favoriet voor de heren enkelspel finale blijft overigens titelhouder Tony Roche. De linkshandige Australiër won met 7-5, 6-3, 8-6 van de eeuwige nummer één van Italië: Nicola Pietrangeli. Het was geen boeiende strijd omdat beide spe lers op de doorweekte banen hun normale snelle spel niet konden ontplooien. (Van onze sportredactie) Morgenavond speelt RCH zijn derde be kerwedstrijd in successie tegen een ere divisie-club. Het zal de Heemstedenaren tegen Go Ahead wel wat meer moeite kosten de halve finales te bereiken dan in de vorige twee wedstrijden. Evenals RCH heeft Go Ahead geen enkel competitie- belang meer en kan het dus alle aandacht richten op de strijd om de KNVB-beker. De winnaar van dit duel zal in de halve finales Ajax als tegenstander treffen en een wedstrijd tegen de landskampioenen is voor beide ploegen in ieder geval finan cieel aantrekkelijk. RCH komt in zijn sterkste opstelling uit. De Goede neemt zijn plaats in de voorhoede weer in en Van der Meeren is hersteld van zijn blessure en staat dus weer onder de lat. De Deventenaren ver trekken al vroeg naar Heemstede. Zij worden daar al in de middag verwacht. De doelman van het tweede elftal van Go Ahead oud-RCH-er Van der Voort, te vens hoofd-badmeester van het Heem- steedse zwembad zal zijn ploeggenoten 's- middags gezelschap houden. De Deventenaren kampen met nogal wat blessures Butter, Kattestaart, Kanse laar, Boekestein en Niehaus zullen waar schijnlijk niet van de partij zijn. Waar schijnlijk zullen de gasten weer een be roep moeten doen op de jeugdspelers Schneider en Hoekema. De kans is dus groot dat Go Ahead met hetzelfde elf tal binnen de lijnen komt als afgelopen De veelvoudige voetbalinternational van Uruguay Horacio Troche gaat met zijn landgenoot Juan Carlos Borteiro de Duitse regionalligakampioen Allemannia Aken versterken. De voetbalbond van Uruguay heeft hen daarvoor toestemming verleend. Troche, die 31 jaar oud is, heeft 49 wedstrijden in het nationale elftal van Uruguay gespeeld. In het toernooi om het wereldkampioenschap in Engeland was hij aanvoerder en een van de steunpilaren van zijn ploeg. zondag toen met 0-1 van Elinkwijk werd verloren. De wedstrijd op het Heemsteed- se Sportpark begint om half zeven. RCH speelt in de volgende opstelling: Van der Meeren-Pirovano, Koning, Honout, Croes -Maslo en Fransz-Meyer, De Goede, Van Wooning en Van Doesselaar. Het nationale militaire voetbalelftal, dat woensdagavond in Marokko in de tweede ronde van het toernooi om het internationaal militaire kampioenschap speelt, zal het zonder Jan Mulder moe ten doen. Wegens een blessure heeft hij zijn plaats aan amateur Ouwens moeten afstaan. De opstelling luidt: Doel: V.d. Wekke (Excelsior), achter: Peijs (Haarlem), Hulshof (Ajax), Ati Graaumans (NAC), en Van Egmond (Telstar), midden v. d. Vall en Jansen (beiden Feijenoord), voor: Klijnjan (DFC), Ouwens (TOP), v. d. Kuylen (PSV) en Ad Graaumans (NAC). Als reserves zijn aangewezen: Van Straaten (FC Den Bosch), Pansier (Xer xes), Vriens (Willem II) en v. d. Loop (DWS). De Arnhemse arbiter Dorpmans zal vrijdag in Leeds de wedstrijd Leeds Uni ted Kilmarnock voor de halve finales van het toernooi om de jaarbeurssteden- beker leiden. Hij zal worden geassisteerd door V.d. Veer en Verbeek. De tweede ontmoeting in de finale van de intertoto- competitie tussen Eintracht Frankfort en Inter Bratislava op veertien juni in Frank fort wordt gearbitreerd door de Leidse scheidsrechter Schalks, die bijgestaan wordt door Voermans en Mulders. ADVERTENTIE Zodra u de frisse en zuivere smaak van dubbel gezuiverde Doublemint proeft merkt u hoe koel en aangenaam Doublemint uw mond en adem houdt. Koop vandaag nog een pakje Doublemint - plezier voor twee - en ondervind zelf hoe Doublemint uw smaak ver frist. VOETBAL. De dinsdag in Liverpool voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde wedstrijd tussen Ever- ton en Sunderland is in een 4-1 over winning voor Everton geëindigd. v De Amerikaanse honkbalcoach geeft les aan jongens van 9 tot 12 jaar, die een tweedaags oefenkamp hebben in Amsterdam. Gerard Vianen heeft dinsdag in de Bel gische plaats Ninove een wielerwedstrijd voor professionals gewonnen. Hij had een minuut voorsprong op de Belg Ward Seis, die tweede werd. Vianen legde de 142 km af in 3 uur 27 minuten. Harry Harings eindigde met 1,35 achterstand als twaalf de. In Zinnik won de Belg Georges van Co- ningsloo een profwedstrijd voor zijn land genoten Noël Depauw, Roger Cooreman en Robert Lelangue. Cees Lute ging als zesde over de eindstreep. De Russische wereldkampioen turnen Michael Voronin werd dinsdag op weg naar zijn woning in Moskou door enkele dronken straatschenners overvallen, met ijzeren staven neergeslagen en met zware hoofd- en beenverwondingen in een zie kenhuis opgenomen. Voronin zal zeker en kele weken niet kunnen traien. Het tijd stip van zijn terugkeer in de wedstrijd sport. is onzeker. Volgens een bekendma king van de behandelende geneesheren zal de 22-jarige gymnast na zijn verblijf in het ziekenhuis nog geruime tijd dienen te worden verpleegd in een herstellingsoord. De zevende ronde van het internationa le damtoernooi in Hoogezand heeft geen noemenswaardige wijziging gebracht in het klassement. Andreiko behield door een puntenverdeling tegen Roozenburg de leiding. Tonny Sijbrands bleef op de ge deelde derde plaats door remise tegen Tsjegolev. Van deze topduels had de partij tussen Sijbrands en Tsjegolev een zeer enerve rend verloop. Sijbrands lanceerde een aanval op beide vleugels en hield na het verbreken van dit speltype een goede stand over. Tsjegolev viel een voorpost van Sijbrands aan en liep hierbij in een verrassende damcombtnatie, waarbij hij het geluk had een darti voor een gelijk aantal stukken te kuBnen ruilen. Zelfs de resterende stand bood voor hem bete re perspectieven. Om zijn aanval tegen de lange vleugel van de Nederlander te ondersteunen, bracht Tsjegolev een schijf offer, waarbij Sijbrands een wellicht win nende combinatie overzag. Hij gaf het stuk terug en kwam toen in een eindspel De Nigeriaan Dick Tiger heeft gister avond zijn wereldtitel in de halfzwaarge- wicht-categorie behouden door een ge vecht over 15 ronden tegen oud-kampioen José Torres van Puerto Rico met een klein puntenverschil te winnen. Na de uitspraak van de scheidsrechter ontstond in Madison Square Garden een groot tumult. Scheidsrechter Harold Valan en jurylid Johnny Dran waren van mening, dat Ti ger gewonnen had acht ronden tegen zeven. Het jurylid Joe Eppy meende, dat Torres de titel heroverd had met acht tegen zeven ronden. Nadat de uitspraak was bekendgemaakt vlogen een kwartier lang flessen en ander afval in de richting van de ring. Het pu bliek rondom de ring zat onder het bier uit die flessen. Tenminste acht toeschou wers en 'n suppoost werden gewond door het rondvliegende glas. Dick Tiger moest een klapstoel boven zijn hoofd houden om ongeschonden in de kleedkamer te ko men. Torres woont evenals vele zijner land genoten in New York. Vele Puertorica- nen zaten dinsdagavond in de zaal. De Britse scheidsrechter Peter Rho des heeft verklaard dat elf van de 21 keer dat hij voor een overtreding heeft gefloten in de voetbalwedstrijd tussen de Toronto Falcons en de Pitts burgh Phantoms, er geen sprake was van een overtreding. Hij floot deze elf keer om de omroepmaatschappij Co lumbia Broadcasting gelegenheid te geven tot het spuien van reclamebood schappen. De wedstrijd was in de ge hele Verenigde Staten op televisie te zien. Rhodes is speciaal „geïmporteerd" voor het fluiten van wedstrijden in de Amerikaanse National Professional Socer League. Hij heeft bij televisie wedstrijden een klein radio-ontvan- gertje op zijn rug. Als hij drie fluitto nen hoort, is dat een sein van de pro ducer dat het tijd is voor reclame. Hij legt het spel dan stil. Voor de wedstrijd bezoekt hij de twee ploegen in de kleedkamer en zegt dan dat als hij fluit, een van de spelers op de grond moet vallen of protesteren. De spelers werken mee, omdat ze de gelegenheid krijgen op adem te komen en ook omdat de bond op deze wijze geld moet verdienen. Rhodes zei dat het maximum aan reclameboodschappen tien is, maar eerder in het seizoen zou een scheids rechter in Los Angeles maar tijd voor drie boodschappen hebben gevonden. Hij werd door het publiek uitgejouwd en kon daardoor zijn ontvangertje niet horen. De scheidsrechter klaagde dat hij zoveel moet meesjouwen bij een wed strijd dat hij al bek-af is als hij het veld eenmaal heeft overgelopen. Be halve de ontvanger heeft hij bij zich een geladen startpistool, radarappara- tuur en een tellertje om bij te houden hoeveel reclameboodschappen er al zijn geweest. Iedereen vlucht na de bekend making van de uitslag. Rechts houdt iemand een emmer boven het hoofd, een ander zitkussentjes. Een derde duikt onder een tafel weg om de regen van flessen te ontlopen. Halverwege de strijd had Tiger een aan zienlijke puntenmeerderheid opgebouwd. Torres, die de halfzwaargewichttitel in hun laatste gevecht aan Tiger had moe ten afstaan, werd halverwege het gevecht door zijn supporters uitgejouwd. In de ne gende ronde kwam hij echter opzetten. Hij scoorde met lange stoten op hoofd en lichaam de negende en de tiende ronde waren voor hem. Tiger kwam in de elfde terug. Torres was in de laatste vier ronde su perieur. In de eerste ronden begonnen beiden in een verwoed tempo te boksen. De jonge re Torres was kennelijk uit op een knock out. Het tempo werd echter langzamer hand lager. Er waren geen knock downs hoewel Ti ger tegen het einde van de negende ronde uitgleed, waardoor zijn handschoenen het canvas raakten. Torres had voor het gevecht verklaard, dat hij de bokssport vaarwel zou zeggen indien hij verloor. Naderhand zei hij daar over in de kleedkamer: „ja dat zal ver moedelijk gebeuren, maar een dezer da gen zal ik een definitief besluit nemen". Tiger won de titel op 15 december door een gevecht over 15 ronden op punten te winnen van Torres. Toen werd de ring niet met flessen bekogeld. Het was Torres derde nederlaag. Hij heeft 39 gevechten gewonnen. Tigers staat van dienst is 57- 15-3. Het aantal bezoekers bedroeg 12.674. Zij hadden 104.559 dollar entreegeld betaald. Torres krijgt daarvan 20 en Tiger 40 per cent. Voor de televisie-ontvangsten geldt dezelfde verdeling. De wedstrijd was overal in het land be halve in het gebied van New York op de televisie te zien. VOETBAL. De Zwitser Ernst Thom- men, tot voor enkele jaren een van de vice-presidenten van de internationale voetbalfederatie (FIFA), is eerste pink sterdag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Thommen, die lange tijd ten nauwste betrokken is geweest bij de voorbereiding voor de wereldkampioen schappen voetbal, was op weg van Genè- ve naar Bazel. terecht, dat reddeloos verloren scheen. Op bizonder knappe wijze heeft Sijbrands dit eindspel, waarin hij op gegeven mo ment drie stukken achterstond, remise weten te houden. Ook Koeperman kwam niet tot winst te gen Baba Sy na eert goede partij met wis selende kansen. De Amerikaan Leclair gaf op eenvoudige wijze een schijf cadeau en kreeg tegen Mostovoy geen kans meer op herstel. De uitslagen van de zevende ronde luiden: Roozenburg (Ned.) - Andreiko (Rus land) 1-1. Baba Sy (Senegal) - Koeper man (Rusland) 1-1. Germain (Haiti)-Des- lauriers (Canada) 0-2. Cazemier (Zwits.l.) - Wiersma (Ned.) 1-1. Sijbrands (Ned. - Tsjegolev (Rusland) 1-1. Mostovoy (Fr.) - Leclair (Ver. Staten) 2-0. De stand luidt: 1. Andreiko, 11 punten. 2. Roozenburg 10. 3/5 Sijbrands, Koeper man en Tsjegolev 9. 6/8 Deslauriers, Baba Sy en Mostovoy 7. 9. Wiersma 6. 10. Cazemier 4. 11. Leclair 3. 12. Ger main 2. ADVERTENTIE KROMHOUTSTRAAT 60 (Strandweg) TELEFOON 12046 (0 2550) - IJMUIDEN (Van onze wielermedewerker) De snelle Badhoevedorper Klaas Balk heeft dinsdagavond tijdens de „populai- res" op de Alkmaarse wielerbaan weer een dubbele overwinning behaald: eerste zegevierde hij in de sprintfinale en daar na in de race over 10 km. Alleen in de afvalwedstrijd kwam hij niet tot succes en ging Marcel Pennings met een zege schoot. De sprintfinale van de nieuwelingen werd na een spannende finish gewonnen door de Aalsmeerder Peter de Vos in 13.3 sec. over de laatste 200 meter. Tweede was Jack Groeneveld (Haarlem) en der de Gerard Duwel (Santpoort). De eindsprint van de 5 km.-race kreeg een onregelmatig slot, omdat Bruessing en De Vos op de laatste 200 meter van hun rechte lijn afweken en Duwel van schrik omhoog stuurde. De rappe Groene veld, reeds vijf keer eerder winnaar van de 5 km, kwam daar door in de knel en kon zijn kansen niet verdedigen. De uit slag: 1. J. Bruessing (Bovenkerk), 2. P. de Vos, 3. G. Duwel, 4. J. Groeneveld. De tijd van Bruessing was 7.51.2. Vier renners dienden zich aan voor de sprint na de 10 km voor amateur* en van hen was Balk weer de snelste. De uitslag: 1. K. Balk (Badhoevedorp), de 10 km in 13.20.3, 2. M. Pennings (Nieuw- Vennep), 3. L. v.d. Berg (Noordwijk), 4. S. Pronk (Warmenhuizen). Sprintfinale: 1. K. Balk (12,7 sec.), 2. K. Norris (Australië), 3. M. Pennings. Afvalrace: 1. M. Pennings, 2. L. v.d. Berg, 3. J. Rol (Alkmaar). Tien toeschouwers zijn in een zieken huis opgenomen nadat duizenden suppor ters het veld waren opgestroomd na af loop van de voetbalwedstrijd, waarin Middlesbrough promotie naar de tweede divisie bereikte. Toen Middlesbrough na een 4-1 over winning op Oxford naar de kleedkamers liep. drong de menigte op. Een muur stortte in. Ziekenauto's reden het veld op om de gewonden af te voeren.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 19