„Groot gebrek aan kostenbesef bij de artsen" Bij streng arrest straks niet meer in de cel Pax Christi doet beroep op christelijke leiders Agenda voor Haarlem en de IJmond Scherpe critiek ziekenfonds Burgemeester woont altijd in glazen huis Rapport Enschedé en S>e&ma Man reed na ongeluk in paniek door Minister Den Toom kondigt aan: Zeepost verloren tijdens storm Kind verdronken in zeepsop Hartelijk welkom voor koningin en prins in Ottawa Man wilde zijn ex-verloofde laten doden Doden in het verkeer Kans op buien WOENSDAG 17 MEI 196 7 2 WO Instructies bleven uit Al te gek T and artsen Haarlem V els en-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN Het huidige verstrekkingenpakket van de ziekenfondsen moet geleverd worden tegen minder kosten en wel zodanig, dat de verzekerde niet gedwongen wordt, privé als eigen risico een deel van deze kosten te dragen. Dit zei de voorzit ter van de bond van Rooms-Katholieke (Vervolg pagina 1) Onze juridische medewerker tekent bij het ontslagbesluit aan burgemeester van Hall aan: Volgens een Koninklijk Besluit, dat de rechtspositie van de burgemeester regelt, moet het ontslag schriftelijk aan de bur gemeester worden verleend. In geval van ongevraagd ontslag of bij niet-herbenoe- ming wordt de burgemeester op zijn ver zoek de reden van het ontslag of van de niet-herbenoeming schriftelijk medege deeld. Daar de ontslagredenen niet wor den gepubliceerd, liggen de finesses van het ontslagbeleid van de regering ver scholen in de dossiers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat de redenen van het ontslag van mr. Van Hall niet binnenkamers zijn gebleven, moet als 'n uitzondering worden beschouwd. Een burgemeester woont als het ware in een glazen huis. De wet kent hem vele en grote bevoegdheden toe. Maar als er iets mis gaat, alshet beleid van de burgemeester te wensen laat, is hij de man, die de klappen krijgt. Voordat hij zijn ambt aanvaardt moet de burgemeester de eed afleggen dat hij trouw zal zijn aan de grondwet en de rijkswetten en dat hij de belangen der gemeente met al zijn vermogen zal voor staan en bevorderen. De burgemeester zweert dus geen trouw en gehoorzaam heid aan de regering. Maar een burge meester wordt telkens voor een periode van zes jaren benoemd. De voortzetting van het burgemeestersambt is dus afhan kelijk van een herbenoeming. Bovendien kan hij te allen tijde door de regering worden ontslagen. De ontslagbepalingen van het Rijksambtenarenreglement zijn niet op de burgemeester van toepassing. Een gewone ambtenaar zit heel wat ste viger te paard; hij kan slechts ontslagen worden op de gronden, welke het Ambte narenreglement daarvoor aangeeft. Het staat dus ter vrije beoordeling van de regering, of zij een burgemeester wenst te handhaven die in enig opzicht niet vol doet aan de eisen, wlke aan hem worden gesteld. Ofschoon het burgemeesters ambt vele kanten heeft, mag het dragen van overheidsgezag toch wel als de voor naamste taak van de burgemeester wor den beschouwd. Hiervoor zijn bijzondere hoedanigheden nodig, welke niet iedereen bezit, hoe goed of knap hij overigens ook moge zijn. Schiet een burgemeester in deze taak tekort, doordat hij onvol doende geestelijk overwicht heeft dan kan dat voor de regering aanleiding zijn hem niet langer te handhaven. (Vervolg pagina 1) De burgemeester had zich, aldus de regering, in dit gevel rechtstreeks kunnen wenden tot de com mandanten om bijstand van de mare chaussee te vorderen. Pas de volgende dag, toen het eigenlijk al te laat was, is van deze bevoegdheid gebruik gemaakt. Dat de toenmalige hoofdcommissaris op de ochtend van de I4de juni het bevel tot uitrukken van met karabijn bewapende mobiele eenheden aan zich heeft willen houden, acht de regering op zichzelf juist. Hij had dan echter afdoende concrete aanwijzingen aan de chef van de ge- uniformeerde politie dienen te geven. Dat heeft hij niet gedaan. De ministers Beernink en Polak menen dat de hoofdcommissaris op de morgen van de veertiende juni te lang in het stadhuis is blijven wachten op de burge meester en de procureur-generaal. Hij had op het hoofbureau bereikbaar moe ten zijn geweest voor zijn medewerkers en voor het geven van leiding. Uit het rapport-Enschedé blijkt dat de steeds alarmerender berichten noch de burgemeester noch de hoofdcommissaris tot enige actie of activiteit hebben kun- nen brengen. Pas na telefonische mede delingen van de chef van de geünifor meerde politie en de ministers van Bin nenlandse Zaken en van Justitie en na een interventie van de procureur-gene raal werd tot daden overgegaan. De ministers menen dat er eerder tegen de ordeverstoringen bij de kantoren van „De Telegraaf" had kunnen worden op getreden. Op het hoofdbureau van politie werd over voldoende personeel beschikt. Het zou mogelijk geweest zijn bovendien nog tijdig te kunnen beschikken over 60 man rijkspolitie. Een beroep op de mare chaussee had eerder kunnen worden ge daan. De ordeverstoringen wekten in geen enkel opzicht de indruk, dat de po litie zou komen te staan tegenover een gewapende menigte die zij niet de baas had kunnen worden. Het vasthouden van alle reserves lag dus niet voor de hand. Volgens de ministers ligt de beant woording van de vraag aan wie en aan welke omstandigheden te wijten is dat niet eerder is ingegrepen, in deze feite lijkheden besloten. De ministers verkla ren met voldoening te hebben geconsta teerd dat de commissie het politieoptre den op de 13de en de 14de juni als ade quaat en beheerst heeft beoordeeld. Ziekenfondsen, de heer J. Hendriks, van middag in Utrecht op de algemene ver gadering van deze bond. De kostenoverzichten per ziekenfonds laten markante verschillen zien, als men nagaat hoe ver de „kostprijzen" voor het zelfde verstrekkingenpakket in verschil lende steden en rayons van ons land uit eenlopen. Zo lag de kostprijs voor de far maceutische voorzieningen in 1965 in Rot terdam op gemiddeld 24 gulden per ver zekerde en tegelijkertijd in tal van ande re plaatsen 50 of meer percent hoger. Hier moet iets niet goed zijn, aldus de heer Hendriks, óf de hoeveelheden zijn te groot óf men vlucht in zeer dure speciali tés waar veel goedkopere doch chemisch identieke middelen voorradig zijn. Ook de grote verschillen in kostprijs van de geneesmiddelenvoorziening via de apo- theekhoudende arts duiden er volgens hem op, dat hier misschien onbewust sprake is van een vlucht in de ver strekking van die geneesmiddelen, die buiten het abonnement om apart door de fondsen worden vergoed. Het gevolg hiervan is, dat de normale abonnements vergoeding voor de grondstoffen die de apotheekhoudende arts voor het zelfberei- den van geneesmiddelen ontvangt, op veel plaatsen meer en meer het karakter krijgt van een verkapte honorering. De heer Hendriks memoreerde in dit verband, dat hij enige malen is benaderd door apotheekhoudende artsen, die mee deelden dat zij het afgelopen jaar op hun apotheek enkele duizenden guldens min- De rechtbank te Maastricht heeft een 36 jarige bedieningsman uit Geleen veroor deeld tot 'n boete va nf 250.- en 6 mnd. ontzegging van de rijbevoegdheid wegens het doorrijden na een aanrijding. De man had op 2 oktober 1966 's avonds laat tijdens noodweer buiten zijn schuld op de Schuureikenweg te Hoensbroek met zijn auto een bejaarde voetganger dood gereden. Toen er na twintig minuten nog geen automobilist op zijn noodseinen had gereageerd raakte hij in paniek en hees de dode man in zijn auto. Doelloos reed hij met 't lijk door Zuid-Limburg en ver borg het tenslotte in Geulle achter een heg. Daar werd het de dag er na door schoolkinderen ontdekt. der hadden „overgehouden" dan het jaar daarvoorHij vroeg zich dan ook af, of het geen tijd wordt het abonnement voor het apotheekhoudende deel te laten vervallen en uitsluitend te gaan werken op verrichtingenbasis. Is het niet al te gek, zo zei de heer Hendriks verder, als wij constateren, dat de afleveringskosten van de apothekers in een aantal plaatsen van het land het abonnementshonorarium voor deze groep al benaderen of overschrijden. De ziekenhuiskosten zijn van 1961 op 1965 met ruim 120 percent gestegen tot 62,85 per verzekerde. En, zo zei de heer Hendriks, we zijn nu al zover dat bepaal de ziekenhuizen met hun klassetarieven de 100 grens overschreden en daarmee duurder zijn dan onze meest luxueuze hotels. Ook bij de tandartsen valt een enorm groot verschil in praktijkvoering waar te nemen. De heer Hendriks noemde het bijna onaanvaardbaar, dat bijvoorbeeld het aantal behandelingen voor tandsteen- verwijdering in de praktijk varieert van 3 tot 80 percent van het totaal en dat een omzetting van de gedeclareerde posten in de zogenoemde „stoelminuten" vaak tot ongelofelijke kosten leidt. Er zijn decla raties die tot de conclusie moeten leiden dat de betrokken tandartsen gedurende vijftig weken per jaar 60 tot 80 uur per week zouden moeten werken, alleen al voor één ziekenfonds, terwijl ze toch ook nog particuliere patiënten hebben, voor andere fondsen werken en ingeschakeld zijn bij de schooltandverzorging. Het stel sel van stoelminuten kan dus niet klop pen, aldus de heer Hendriks ,en leidt dientengevolge tot excessief hoge jaar inkomens. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De ministers van Justi tie en Defensie hebben het plan in de naaste toekomst een wijziging in de wet op de krijgstucht aan te brengen, waar door aan de straf van streng arrest het stringent voorgeschreven cellulair karak ter wordt ontnomen. Dit heeft minister W. den Toom (Defensie) meegedeeld in antwoord op vragen van de heren Kleis- terlee en Manen (beiden K.V.P.) in ver band met mogelijke hervormingen ten behoeve van militairen. De minister zegt verder dat er in ver band met de bezwaren, die bestaan tegen het verplicht gebruik maken van mili taire treinen, overleg gaande is met de Nederlandse Spoorwegen. Hierbij wordt de mogelijkheid nagegaan de militaire treinen te vervangen door extra-treinen, die zowel door militairen als door bur gers zouden kunnen worden gebruikt. Minister Den Toom heeft er in beginsel geen bezwaar tegen dat militairen na de diensturen burgerkleding dragen. Op grond van praktische overwegingen kan dit echter niet onder alle omstandighe den voor elke categorie worden toege staan. Bij de Landmacht worden reeds twee jaar proeven genomen met het dra gen van burgerkleding na de diensturen. Landmachtmilitairen, die in West-Duits- land zijn gelegerd bij voorbeeld, is toe gestaan buiten de diensturen burgerkle ding te dragen. Nagegaan wordt momen teel of ook in Nederland verruiming van de huidige bepalingen mogelijk is. Meer vrijheid In antwoord op de vragen van de heren Kleisterlee en Manen of er in Nederland onderzoekingen worden gedaan om de dienstplichtigen meer vrijheid en zelf standigheid te verlenen zegt minister Den Toom dat er reeds een uitbreiding tot stand is gekomen op het gebied van de bewegingsvrijheid tijdens de weekeinden, dat er vakantieverlof is ingevoerd, dat de mogelijkheid om na het avondappèl te rug te komen is verruimd, dat er meer vrijheid is gekomen ten aanzien van het dragen van burgerkleding en dat de in komsten zijn verhoogd. Dit complex van maatregelen maakt, aldus de minister, dat de dienstplichtigen zich ruimer kunnen bewegen. Drs. W. K. N. Schmelzer, voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, zwaait op het Binnenhof met de petitie, hem aan geboden door de deelnemers aan de vredesmars. Tijdens een zware storm op de Atlanti sche Oceaan is aan boord van het Ame rikaanse ms „Mormac Vega" een van de bovendeks geplaatste containers zodanig beschadigd, dat een gedeelte van de daar in geladen post overboord is geslagen. Deze post, die voor Nederland bestemd was en hoofdzakelijk uit drukwerken en pakketten bestond, moet als verloren wor den beschouwd. Het schip vertrok op 28 april uit New York en arriveerde op 11 mei in Rotter dam. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT Het tweejarige meisje Jolanda de Vos uit Oosterhout is in een ketel met zeepsop in de tuin van haar ouderlijke woning verdronken. De moeder, die niet thuis was, had na het wassen het sop even buiten gezet. De vader, die in het schuurtje aan het werk was, ontdekte zijn dochtertje met het hoofd in de ketel zeepsop. Na een nachtelijke tocht van 35 km van Rotterdam via Overschie, Delft, Rijswijk naar Den Haag hebben ruim duizend jongeren aan de christelijke partijen hun visie ten aanzien van de ontwikkelings problematiek aangeboden in de persoon van de vertegenwoordiger van deze par tijen in Tweede Kamer en kabinet. In het manifest, dat aan KVP-fractie- voorzitter N. Schmelzer werd aangebo den, wordt ondermeer gezegd dat de jongeren van de „Pax Christi-tocht van 1000" bereid zijn naar vermogen een bijdrage te leveren tot de oplossing van de ontwikkelingsproblematiek. Voorts worden in het manifest een aantal concrete wensen ten aanzien van Officieel begon het bezoek van konin gin Juliana en prins Bernhard aan Cana da gisteren in de Canadese hoofdstad Ot tawa. Bij de welkomstplechtigheid voor het parlementsgebouw week koningin Ju liana af van het protocol. Na de inspectie van de erewacht en de begroeting door gouverneur-generaal Michener, liep de koningin naar een groep Nederlandse im migranten en gaf verscheidene kinderen een hand. Nadat de koninklijke standaard was gehesen en het Wilhelmus was gespeeld, hield de gouverneur-generaal1 een toe spraak. Hij wees op de vele banden tus sen Nederland en Canada, waarvan on der meer getuigen de 200.000 immigran ten, van wie er 10.000 in Ottawa en om geving wonen. Hij zei, dat de inwoners van Ottawa koningin Juliana als een der hunnen zien en dat dit in het bijzonder geldt voor prinses Margriet, „die ons de eer heeft bewezen hier geboren te wor den." Premier Pearson dankte de koningin voor haar jaarlijkse geschenk van 15.000 tulpenbollen aan Ottawa. De Nederland se bollen vormen de basis voor de bijna een miljoen tulpen die ieder voorjaar in de stad bloeien. In haar antwoord herinnerde de ko ningin aan het aandeel van Canada aan de bevrijding van Nederland en aan haar verblijf in Canada tijdens de oorlog. Zij wenste de Canadezen vrede en geluk, waarna de immigranten spontaan het „Oranje boven" inzetten. Na het Wilhel mus, dat door velen werd meegezongen, werd de koningin geestdriftig toegejuicht. Prins Bernhard heeft gisteren in een toespraak tot het congres van de Interna tionale Kamer van Koophandel in Mont- ïeal een krachtig pleidooi gehouden voor de vervaardiging op grote schaal van synthetische voedingsmiddelen als oplos sing van het dringende voedselprobleem in de wereld. het regeringsbeleid met betrekking tot de ontwikkelingshulp naar voren gebracht. De wensen van de jongeren zullen op genomen worden in de handelingen van de Tweede Kamer, voorzien van een brief van drs. Schmelzer, zo zegde drs. Schmelzer toe. Van de politieke partijen waren be halve Kamerleden van de KVP en de protestants christelijke partijen en mi nister Klompé aanwezig vertegenwoor digers van de PvdA, D'66 en de PSP. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 35-jarige ga ragehouder uit Hendrik Ido Ambacht, die in de gevangenis in Scheveningen aan verscheidene medegevangenen het verzoek heeft gedaan zijn ex-verloofde uit de weg te ruimen of ernstig lichame lijk letsel toe te brengen, een jaar ge vangenisstraf geëist. Verdachte, die achttien maanden ge vangenisstraf onderging wegens poging tot doodslag op dat meisje, had gezegd haar niet aan een ander te gunnen. Aan enkele medegevangenen had hij in de loop van '66 gevraagd het meisje „de laan uit te helpen" en anderen om vitriool in haar gezicht te gooien of haar woning in brand te steken. Daartoe had verdachte een schetstekeping van de straat en wo ning van het mefsje gemaakt en ook haar foto getoond. De 26-jarige H. B. K. Boeringga uit Zwijndrecht is overleden aan de verwon dingen, die hij zondagnacht opliep, toen hij met zijn motor op rijksweg 16 bij Dor drecht een andere motorrijder wilde in halen, maar deze raakte. De 86-jarige mevrouw J. H. van Putten uit Utrecht is in het Academisch Zieken huis overleden nadat zij op 3 mei op het verkeersplein bij de Sweden van Zuylen- weg gewond was geraakt. Ze werd toen niet aangereden, maar schrok op de over steekplaats zo van een naderende auto, dat ze viel en haar heup brak. De zevenjarige jongen R. Hoeve uit Staphorst is bij het oversteken van de rijksweg door deze gemeente met zijn fietsje door een auto aangereden. Hij was op slag dood. In Eersel passeerde een personenauto een voorgesorteerd staande auto aan de rechter kant, waarna hij frontaal tegen een hem tegemoet komende auto botste. De bestuurder van de passerende auto, de 61-jarige heer H. van Lierop uit Weert, overleed enige uren later aan de opgelo pen verwondingen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Madame Princes- se" van Félicien Marceau. Regie: Pim Dik kers. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Beet- hovenconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Grote of Sint Bavokerk, donderdag, 15 u.: orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De sergeanten van Bengalen", 14 j. Van don derdag af 19 en 21.15 u.: „Mondo Infame", 18 j. Lide, 14 en 20 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Kiss the girls and make them die", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „De macht van de generaals", 14 j Minerva, vandaag 14.30 u.: „Door het dolle heen", a.l.; vandaag en van donder dag af 20.15 u.: „Hoe steel ik 'n miljoen", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Super agent Mark Donen", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Gangsterlady" 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Oh, wat een belofte" 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man met het gou den pistool", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Maar niet met mijn vrouw", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cul de Sac", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 20.30 tot 22.30 u. Zondags 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beelhouwwerken van Johan Jorna. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt), dagelijks van 10 lot 17 u., op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u.: Expositie van de Stichting Samen werkende Haarlemse Ziekenhuizen. Vishal (Grote Markt): Tot en met 21 mei werken van kunstenaars uit Osna- bruck. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. Galerjj Judasoog, Westkolk, Spaarndam. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast, Strandhotel, Zandvoort, tot en met 4 juni op zaterdag- en zondagmid dagen van 2 tot 4 u.: Expositie van werk van Jenny Prins. DIVERSEN Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Keukenhof, Lisse. Tot half mei van acht uur tot een half uur na zonsondergang voorjaarsbloemen. WOENSDAG 17 MEI City, 20 u.: „Gooi 't maar in m'n pet". DONDERDAG 18 MEI City, 20 u.: „De verachting". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling van schilde rijen en grafiek van Jacob Hillenius en schilderijen en etsen van Carmi Butte- ling. De expositie duurt tot en met 21 mei. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. WOENSDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Prooi". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het naak te vlees". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. DONDERDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.:: „Post koets naar Gheyenne". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor Mr. Solo". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Weesp aan de grond. Weesp, dat onge veer 15.000 inwoners telt, heeft een te kort van ruim één miljoen gulden op de begroting en ziet geen kans uit de fi nanciële zorgen te komen zonder een bijdrage van het rijk. Het rijk heeft evenwel afwijzend beschikt op een des betreffend verzoek, tenzij Weesp de plaatselijke belastingen wil verhogen volgens door de ministers gestelde nor men, welke echter volgens de gemeen teraad voor de gemeentenaren funest zullen zijn. Straf voor ogensteken. Een 36-jarige grondwerker uit Delft is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering wegens zware mishandeling, in dronkenschap ge pleegd. Hij heeft op 7 oktober een 18- jarig meisje in Den Haag met de vin gers in de ogen gestoken. Het meisje heeft daarvoor een oog moeten missen. Zelf schoonmaken. Vier Utrechtse studen ten zijn door de politie van huis gehaald en aan het werk gezet in een straat, waar zij 's nachts zeer luidruchtig met lege bierflessen hadden lopen smijten. De politie heeft de jongelui de glas scherven grondig laten opruimen. Weer kostuums gestolen. De reeks inbra ken bij modezaken in Amsterdam is dit weekeinde weer uitgebreid. Bij een herenmodezaak in de Johan Huizinga- laan zijn 130 kostuums gestolen. De waarde wordt geschat op 20.000. ADVERTENTIE UW BABY IS ZOVEEL MOOIER IN EEN LUXUEUS GEBREID DELANA LUIERTRUITJE VAN DE FIJNSTE GLANSGARENS. WAS- EN KOOKECHT. MATEN 62-74 HET MOOISTE VAN DELANA VOOR SLECHTS 4,95. Het KNMI deelt mee: Het weer in West-Europa wordt nog steeds beheerst door een uitgestrekt la gedrukgebied. Kleine randstoringen er van veroorzaken ook in ons land buien. Boven Oost-Engeland bevindt zich een van de kernen van het depressiesysteem. Dit centrum trekt langzaam oostwaarts. De kans op buien of regen blijft daarom ook morgen bestaan. De wind zal tijdelijk ver anderlijk zijn. Later op de dag kan de wind naar noordelijke richtingen draaien, waarmee dan koelere lucht zal worden aangevoerd. Maximum- en minimum temperaturen „-et 5 C tg binnen- en buitenland O SP 16 G Den Helder onweer zzw 15 8 Ypenburg regenbui zw 18 8 Vlissingen zw. bew. zw 15 11 Eelde mist zo 18 6 De Bilt zw. bew. zzo 18 8 Twente licht bew. ozo 19 6 Eindhoven zw. bew. zw 17 9 Z.-Limburg regen zw 17 11 Helsinki geh. bew. w 11 5 Stockholm geh. bew. z 7 5 Oslo zw. bew. windst. 12 6 Kopenhagen regen o 18 11 Aberdeen geh. bew. nnw 8 5 Londen regen z 15 9 Amsterdam regenbui zw 18 7 Brussel licht bew. z 19 9 Luxemburg zw. bew. z 9 Parijs licht bew. zw 18 8 Bordeaux motregen windst. 20 8 Grenoble zw. bew. windst. 17 9 Nice onbewolkt n 21 11 Berlijn zw. bew. w 20 12 Frankfort zw. bew. zw 20 9 München geh. bew. wzw 20 11 Zürich mist windst. 18 9 Genève half bew. zzo 16 9 Locarno geh. bew. windst. 13 7 Wenen zw. bew. z 16 Innsbruck regen windst. 11 Belgrado regen zzo 25 17 Athene zw. bew. nnw 25 18 Rome half bew. wnw 21 15 Barcelona licht bew. nnw 21 13 Madrid regenbui wzw 15 8 Mallorca licht bew. w 22 16 Lissabon licht bew. wnw 17 10 Donderdag 18 mei Zon op 4.43 uur; onder 20.31 uur. Maan op 13.13 uur; onder 2.51 uur. Maanstanden Eerste kwartier17 mei 6.18 uur Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier 31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 17 mei Hoog water 9.14 uur en 21.53 uur. Laag water 4.29 uur en 17.05 uur. Donderdag 18 mei Hoog water 10.29 uur en 23.08 uur. Laag water 5.41 uur en 18.31 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2