Rapport van Commissie-Enschedé Mr. Van Hall onderschatte de ernstige situatie van 14 juni „We dachten: Ze gaan weer een optocht houden" nur die Hush Puppies schut Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig f 1.95 LICHTE VRACHTAUTO VAN DAF Fa. B. ENGELENBERG Paarl van Holland kwam uit Frankrijk Skyway-hotel in Rotterdam In ons land wordt reeds synthetisch voedsel gemaakt Nederland en de Griekse staatsgreep Regering steunde bedrijfsleven niet Doden in het verkeer Koningin opende tulpenfestijn in Ottawa Grote schade in Veen door windhoos Neem geen varkens pest van vakantie mee terug! Vrij koud DONDERDAG 18 MEI 196 7 2 „Pers, radio en tv zijn schuldig Nieuwe kwaliteit NUR DIE nylons. Een perfecte nylon voor bij uw kruidenier Duikboten voor Z.-Afrika Voor 20.000 geroofd uit juweliersetalage Haarlem OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN REDUCEERVENTIELEN Velsen-IJ muiden Beverwijk Twee zusjes verdronken WEERRAPPORTEN es (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „We dachten; ze gaan weer een optocht houden, zoals ze zoveel houden". Dit is de visie geweest van burgemeester Van Hall op de ochtend van de veertiende juni vorig jaar op de demonstratie van bouwvakarbeiders, die uitdraaide op oproer in Amsterdam. „Achteraf kun je natuurlijk zeggen, je bent ontzettend stom geweest, maar we hebben meer gehad dat zesduizend bouwvakkers een geweldige ruzie in de stad maakten. Daar is verder nooit iets uit voortgekomen". Deze opmerkingen maakte burgemeester Van Hall tegenover de commissie-Enschedé, die hem tweemaal hoorde. De gesprekken zijn weergegeven in het rapport van de commissie. Burgemeester Van Hall had op de och tend van 14 juni met de procureur-gene raal, de gemeentesecretaris en hoofdcom missaris Van der Molen een bespreking. „Pas na een telefoontje van „De Tele graaf" dat ze daar de boel kort en klein sloegen, merkten wij dat er een geweldi ge rel aan de gang was" aldus mr. Van Hall. Dat de hoofdcommissaris toen niet op zijn post was, vond mr. Van Hall geen bezwaar, omdat deze wel voor een ver vanger op het hoofdbureau had gezorgd. De indruk die de burgemeester van de demonstratie had, bleek er finaal naast le zijn. „Er was een storm opgestoken, de gemoederen waren verhit geweest en die storm was weer gaan liggen," zo verklaarde hij aan de Commissie-Ensche dé. „De vraag is wie bij ernstige orde verstoringen moet beslissen hoe de poli tie zal optreden. De burgemeester is het hoofd van de politie, maar wat de feite lijke leiding betreft is hij aangewezen op de deskundigheid van zijn politie-ambte- naren, in de eerste plaats van de hoofd commissaris. Hij mag niet zelf op de stoel van de hoofdcommissaris gaan zit ten. Over het gebruik van wapenstok, gummiknuppel of honden moeten de men sen beslissen die ter plaatse met de situ atie worden geconfronteerd. Geweld in de vorm van schieten en gebruik maken van traangasgranaten was toen nog nooit ♦er sprake gekomen", aldus mr. Van Hall. Pers, radio en televisie zijn volgens mr. Van Hall belangrijk schuldig aan de gebeurtenissen in Amsterdam. „Als de pers de zaak doodgezwegen had. zou waarschijnlijk binnen vrij korte tijd de onrust vanzelf zijn afgelopen. Pers, ra dio en t.v. zijn ook schuldig aan het te kort aan politie-agenten in Amsterdam", zei hij tot de Commissie-Enschedé. „Het tekort bij de politie is in Amsterdam re latief groter dan elders. Het lijkt weinig aantrekkelijk om dienst te nemen bij de Amsterdamse politie, omdat de bevolking via kranten, radio en televisie tegen de politie wordt opgestookt". „De Amsterdamse politie heeft op de avond van de dertiende juni 1966 ver geefse pogingen gedaan om de burgemees ter te bereiken". Oud-hoofdcommissaris Van der Molen heeft dat aan de Commis sie-Enschedé verklaard. (De burgemees ter was die avond bij een vriend op be zoek). De hoofdcommissaris hield er re kening mee dat er de volgende dag weer ongeregeldheden zouden zijn. Daarom liet hij voor de volgende ochtend een peloton van de karabijnbrigade oproepen. Hij dacht daar genoeg aan te hebben. Boven- (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse economi sche politierechter heeft een kaasgrossier uit Bodegraven tot een boete van 251 gul den veroordeeld, omdat de man op geïm porteerde Franse kaasjes een strookje „Parel van Holland", had geplakt. De Franse kaasjes leken als twee druppels water op Hollandse edammertjes. Een rijksmerk met de aanduiding van het vetgehalte ontbrak. Omdat de kaashandelaar in beroep wil de gaan legde de rechter hem een boete op van één gulden hoger dan de officier had geëist. Anders zou appèl niet moge lijk zijn. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) ROTTERDAM De commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft het Sky- wayhotel vlak bij het vliegveld van Rot terdam geopend. De architecten E. F. Groosman uit Rotterdam en Romke de Vries uit Den Haag hebben het in op dracht van de Bouw- en Exploitatiemaat- achappij „De Wereldhaven" gebouwd. dien leek het hem niet verstandig „veel uniformen te plaatsen tegenover een furi euze menigte. Dat zou", aldus de oud hoofdcommissaris, „haast neerkomen op het uitlokken van een rel". De volgende morgen bracht de heer Van der Molen verslag uit aan de burgemeester. Dat hij zich niet op de plaats bevond waar de be velen werden gegeven, was volgens de heer Van der Molen niet nodig omdat hij commissaris Molenkamp als plaatsvervan ger had aangewezen. Alleen het bevel tot het uitrukken vande mobiele eenheid had hij voor zich zelf gehouden. Hij gaf dat bevel, met de toestemming om te schieten, toen de alar merende berichten over de aanval op „De Telegraaf" binnenkwamen. Over het feit dat hij de mobiele eenheid tot op het laatste moment heeft binnengehouden zegt de heer Van der Molen: „Als ik niet tijdig op het hoofdbureau was ver schenen zou de mobiele eenheid zijn uit gerukt, gewapend met karabijnen en traangas. Waren zij daarmee op de menig te afgetrokken dan zouden er zeker do den gevallen zijn." De mobiele eenheid mocht vanaf dat moment alleen uitrukken met de uit drukkelijke toestemming van de heer Van der Molen. Zijn plaatsvervanger heeft op de ochtend van 14 juni in een te lefoongesprek aan de burgemeester toe stemming gevraagd voor het gebruik van vuurwapens. „De burgemeester gaf de Om het voedselprobleem in de wereld op te lossen zal men op grote schaal synthetisch voedsel moeten gaan maken. Dat heeft prins Bemhard in een rede in Montreal gesteld. In Nederland wordt sinds kort synthe tisch voedsel op bescheiden schaal ge maakt en verkocht. Binnenkort is er een verhoging van de produktie te verwach ten. Staatsmijnen D.S.M. verwachten binnen enkele maanden te kunnen begin nen met de produktie in de in aanbouw zijnde lysine fabriek. Na enkele maan den zal deze fabriek een produktiecapa- citeit van drie miljoen kilogram lysine kunnen bereiken. Lysine is een aminozuur dat de consu ment ervan mens of dier in staat stelt meer eiwitten uit zijn voedsel te halen. Omdat lysine-puur niet is te con sumeren moet het aan het gewone voed sel van mens of dier worden toegevoegd. Is er in het lichaam een tekort aan ly sine of aan andere tot deze groep beho rende aminozuren dan blijven andere, wél in voldoende hoeveelheid aanwezige aminozuren ongebruikt, omdat het bouw materiaal voor de eiwitten niet compleet is. Toevoeging van lysine aan het voed sel betekent dus verhoging van de ei- witwaarde van het voedsel. Deskundigen zijn reeds enige tijd bezig met een onderzoek naar de mogelijkhe den die lysine voor de wereldvoedsel voorziening biedt. hoorn toen aan mij, waarop ik zeer na drukkelijk toestemming heb gegeven. Ik deed dat zodanig dat de burgemeester duidelijk moest begrijpen welke instruc tie ik gaf. Hij reageerde niet en gaf daar mee zijn stilzwijgende toestemming", al dus verklaarde de heer Van der Molen aan de Commissie-Enschedé. De Commissie-Enschedé heeft ook de toenmalige minister van Binnenlandse Za ken gehoord. Uit de verklaringen van de heer Smal- lenbroek blijkt ook dat hij maatregelen had voorbereid om mr. Van Hall tijdelijk met ziekteverlof te sturen voor het geval hij de situatie in de hoofdstad niet meer aan zou kunnen. De commissaris der ko ningin in Noord-Holland, mr. Kranenburg, zou dan in die tijd het heft in handen ne men. De verwachting bestond dat mr. Van Hall zou „afknappen". Geen der wethou ders werd in staat geacht zijn taak met succes over te nemen. Deze beslissing moest alleen nog door het kabinet wor den bevestigd. (Hetgeen kennelijk nooit is gebeurd). Ook uit het verhoor van prof. Sam- kalden, de toenmalige minister van Justi tie, is gebleken dat reeds na de gebeurte nissen van 19 maart (de relletjes op de Prinsengracht) over de vervanging van de hoofdcommissaris en de burgemees ter of één van beiden, is gesproken. Uit de antwoorden die minister Luns mede namens minister-president De Jong heeft gegeven op vragen van een aantal Tweede-Kamerleden van de P.v.d.A. en de P.S.P. over de gebeurtenissen in Grie kenland blijkt, dat de regering van oor deel is, dat de militaire staatsgreep niet in overeenstemming moet worden geacht met de geest, welke spreekt uit de pream bule van het Europese Verdrag tot Be scherming van de Rechten van de Mens. „Sedertdien zijn er echter verschillende aanwijzingen, welke enige hoop geven dat uiteindelijk de weg zal worden terug gevonden naar het grondwettelijke en parlementaire regime", aldus de minister. De regering acht het, met de meeste en voornaamste van haar bondgenoten, thans niet zinvol deze aangelegenheid aan de orde te stellen in de Raad van Europa of de NAVO-raad. Berichten als zou Nederland het nieuwe bewind hebben erkend, zijn onjuist. De kwestie van een erkenning doet zich niet voor bij het optreden van een nieuw ka binet. Op een brief van de Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken, waarin de regeringswisseling bekend werd gemaakt, is gereageerd met een ontvangstbevesti ging, welke niet enigerlei goedkeuring van het karakter van het nieuwe bewind inhoudt, aldus mr. Luns. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Kronenburg van de Boerenpar tij hebben de ministers De Block, Luns en Roolvink geantwoord dat de Neder landse regering de pogingen van het Ne derlandse bedrijfsleven tot het verkrijgen van een order voor de bouw van duik boten voor Zuid-Afrika niet heeft gesteund. De ministers zijn van mening dat het verlenen van steun door de regering bij het verkrijgen van deze opdracht mede zou inhouden, dat de regering zich zou uitspreken over het verlenen van een uit voervergunning ten behoeve van de le vering. Een dergelijke uitspraak acht de regering niet juist, zolang het vraagstuk van de werkelijke uitvoer niet actueel is. De regering maakt bij het bepalen van haar politiek ten aanzien van het verkrij gen van buitenlandse orders voor het Ne derlandse bedrijfsleven in het algemeen geen onderscheid naar gelang van het po litieke systeem van de betrokken landen. Op deze regel gelden uitzonderingen, zo als voor oorlogsmaterieel, waarbij elk geval, mede in het licht van uitspraken van internationale organen, op zijn eigen betekenis wordt beoordeeld. In Sittard verleende de 31-jarige L. G. Meijs uit Kerkrade met zijn scooter geen voorrang aan een personenauto. Bij de botsing liep hij een schedelbasisfractuur op. Hij overleed later in een ziekenhuis. In de afgelopen nacht is voor een waar de van ongeveer 20.000 gulden aan sie raden geroofd uit de etalage van een'ju welier aan het Vredenburg in Utrecht. Omwonende hoorden omstreeks vier uur, dat de ruit van de etalage werd ingesla gen. Even daarna reed een auto snel weg. ADVERTENTIE passen meteen, zitten lekker, lopen licht! GROTE HOUTSTRAAT 153 (t.o. Proveniershuis) Filialen te: Amsterdam, Amstelveen, Hilversum, Bussum en Alkmaar. Deze lichte vrachtauto is de civiele versie van DAF's militaire terrein voertuig „Pony". De wagen heeft de 40 pk motor en de automatische variomatic-versnellingen van de DAF 44. Onder groot enthousiasme van het pu bliek heeft koningin Juliana in de Cana dese hoofdstad het jaarlijkse tulpenfeest geopend. Velen van de vijfduizend be langstellenden bij de tulpenbedden waren Nederlandse immigranten. Het feit dat de 140.000 tulpen nog niet bloeiden door het koude weer deed aan de feestvreugde niets af. De koningin onthulde een pla quette waarop staat dat zij jaarlijks tul penbollen schenkt aan de stad waar zij van 1940 tot 1944 heeft gewoond. Laat in de middag vertrok het konink lijk paar naar Montreal, waar het 's a- vonds een concert van het Concertge bouworkest bijwoonde na een djner, aan geboden door de provincie Quebec en de stad Montreal. Gistermiddag heeft een onweersbui, die gepaard ging met een windhoos, veel scha de aangericht in het Noordbrabantse dorpje Veen. Veel daken moesten het ont gelden, ruiten sneuvelden en bomen knap ten af. Een grote fruitbewaarplaats van een fruitexporteur werd ernstig be schadigd. Ook een garagebedrijf liep gro te schade op. Teneinde te voorkomen, dat het virus van de Afrikaanse varkenspest in ons land wordt ingevoerd, wendt de Veeart- senijkundige Dienst zich tot de Neder landse toeristen, die met vakantie naar Italië, Spanje of Portugal gaan. Hun me dewerking wordt ingeroepen om geen etenswaren waarin vlees is verwerkt, bij hun terugkeer uit deze landen mee te brengen. Blikconserven kunnen buiten beschou wing worden gelaten. Hoewel de toeris ten zelf met deze varkensziekte geen en kel gevaar lopen, kunnen de meegenomen etenswaren het virus bevatten van de Afrikaanse varkenspest, welke in die lan den voorkomt. Restanten van deze etens waren kunnen via het afvalvat bij var kens terechtkomen, zodat op die manier de voor de Nederlandse varkensstapel ruïneuze ziekte in ons land zou kunnen worden ingevoerd. Dat zou o.m. een enor me economische schade tot gevolg hebben. Aan kampeerders en caravanners wordt aangeraden alvorens de terugreis te aan vaarden vooral het keukengerei grondig te reinigen. Waalsekerk, vandaag, 20 u.: Concert van Barokmuziek door gezelschap uit Bre men. Concertgebouw, vrijdag 20.15 uur: Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Theater met „Mac Bird" van Barba ra Garson. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Mondo Infa me", 18 j. Vrijdag 23.30 u.: „Voor een hand vol dollars", 18 j. Lido, 14 en 20 uur: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De nacht der gene raals", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Hoe steel ik een mil joen", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gangster lady", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man met het gouden pistool", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cul de Sac", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. De Ark (Nieuw Heiligland): Dagelijks van 10 tot 20 u.: Expositie van kunst smeedwerk van Ab Vermeulen en schil derijen en beeldhouwwerken van Jan le Noble. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van Frans de Jong. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 20.30 tot 22.30 u. Zondags 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Artificia (Heemstede): Dagelijks van 9.30 tot 18 u.: Expositie van schilderijen en grafiek van Michel Overbeeke en beeldhouwwerken van Johan Jorna. Teylers Museum (Spaarne 16): Ten toonstelling van tekeningen, waaronder werken van Goltzius, Rembrandt en Michelangelo. Tot 1 juni. Permanente ex positie van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De 1ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleesbal (Grote Markt), dagelijks van 10 lot 17 u., op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u.: Expositie van de Stichting Samen werkende Haarlemse Ziekenhuizen. Vishal (Grote Markt): Tot en met 21 mei werken van kunstenaars uit Osna- bruck. Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. Galerij Judasoojf, Westkolk, Spaarndam. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur expositie van aquarellen van Jan van Geern. Duysterghast, Strandhotel, Zandvoort, tot en met 4 juni op zaterdag- en zondagmid dagen van 2 tot 4 u.: Expositie van werk van Jenny Prins. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vrijdag 21 u.: „Tour de chant" door Joost Nuissl m.m.v. gitarist Bert van Erk. Linnaeushof, Bennebroek, tot en met oktober: Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. ADVERTENTIE Doolstraat 19 - Haarlem - Tel. 15232 DONDERDAG 18 MEI City, 20 u.: „De verachting". VRIJDAG 19 MEI City, 20 u.: „Tobroek". Stadsschouwburg, 20 u.: „Django". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling van schilde rijen en grafiek van Jacob Hillenius en schilderijen en etsen van Carmi Butte- ling. De expositie duurt tot en met 21 mei. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tót 16.30 uur. DONDERDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Post koets naar Gheyenne". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor Mr. Solo". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. VRIJDAG 19 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Post koets naar Gheyenne". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor Mr. Solo". W.B. Theater, 20 uur: „Daniël Boone, schieten en doen". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie „20 jaar zwart-wit en kleuren" van Paul Huf, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Ontvlucht maar gepakt. Een 31-jarige ge detineerde heeft kans gezien uit het Arnhemse gemeenteziekenhuis te ont snappen. De man was er door een be waker van het huis van Bewaring naar toe gebracht wegens een verwonding aan zijn hand. Hij is enige uren later gegrepen in de bossen tussen Groenlo en Borculo. Met een in Doesburg gesto len auto was hij daarheen gereden. Kerk in brand. In Voorschoten heeft brand gewoed in een kerk, die nog niet in gebruik was. Een groot deel van het dak, waaraan nog werd gewerkt, werd verwoest. De oorzaak van de brand is onbekend. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeenten Asperen en Heukelum is be noemd mr. S. H. Scheenstra, sinds 1963 hoofdcommissies ter secretarie der ge meente Zaandam. Hij is 33 jaar, Ne derlands Hervormd en lid van de C.H.U. Humanisten over Vietnam. Het hoofdbe stuur van het Humanistisch Verbond heeft in een brief aan de minister-pre sident een dringend beroep op de Ne derlandse regering gedaan om alle haar in het internationale verkeer ten dien ste staande middelen, hetzij zelfstandig of in samenwerking met anderen, on verwijld aan te wenden om een zoda nige bemiddeling te bewerkstelligen, dat de voorwaarden worden geschapen voor een redelijk gesprek tussen alle betrokken partijen over de gang van zaken in Vietnam. Door stroom gedood. Aan boord van een Noorse kustvaarder die in Terneuzen ligt is een 45-jarige Spaanse opvarende om het leven gekomen toen hij bij het schoonmaken van een ruim door stroom uit een looplamp werd getroffen. Twee zusjes van 8 en 5 jaar zijn gis teren in het Friese dorp St. Jacobipa- rochie, op enkele honderden meters af stand van hun ouderlijke woning, in een vaart verdronken. De meisjes, dochter tjes van de veehouder P. Brouwer, wa ren 's morgens op de fiets weggegaan. Toen zij tegen het middaguur niet terug kwamen ging men zoeken. Omwonenden vonden de levenloze lichamen van de zus jes in de vaart. De meisjes moeten enke le minuten nadat zij van huis waren ge gaan al te water zijn geraakt. ADVERTENTIE LAAT BLOEMEN, PLANTEN (ook kuna.- ptanten) NIET LANGER VERNIELEN. POLIFLOR-INS VERDELGT INSECTEN OP BLOEMEN EN PLANTEN. Verkrijgbaar Roozen, Spekstr.; Beunders, Wagenmakerslaan; Boomsma, Floresstr.; Derksen, Gen. Cronjéstr.; Hoeben, Gen. Cronjéstraat. Het KNMI deelt mee Met een noordwestelijke stroming wordt in het komende etmaal koude en onsta biele lucht van de Noordzee naar ons land gevoerd, waarin naast opklaringen ook enkeke regen- of hagelbuien zullen voorkomen. Ten westen van Engeland tiekt een gebied met hoge barometer standen naar het oosten. Verwacht wordt, dat de kern van dit hogedrukgebied vrij dag bij ons land zal liggen. De wind neemt daardoor geleidelijk af, waarbij in de komende nacht tijdens opklaringen de temperatuur plaatselijk tot om het vries punt kan dalen. Een nieuwe depressie, die van Zuid-Groenland naar IJsland koerst, zal het weer bij ons nog niet beïnvloe den. Maximum- en minimum 00 c a c g temperaturen '■S C -C M Ói binnen- en buitenland ■2 O ZZ co C ES Den Helder half bew. nnw 14 8 Ypenburg motregen nnw 15 8 Vlissingen regenbui nnw 14 9 Eelde regenbui wnw 17 6 De Bilt regenbui nnw 16 8 Twenta zw. bew. w 19 8 Eindhoven geh. bew. w 17 9 Z.-Limburg regen wnw 19 8 Helsinki zw. bew. ozo 15 3 Stockholm regen O 15 8 Oslo regen windst. 12 9 Kopenhagen zw. bew. wnw 16 11 Aberdeen sneeuwbui w 8 0 Londen licht bew. nw 15 5 Amsterdam regenbui nw 15 7 Brussel geh. bew. nw 19 8 Luxemburg onbewolkt w 16 5 Parijs onbewolkt w 16 6 Bordeaux zw. bew. zzo 17 8 Grenoble geh. bew. nnw 18 11 Nice licht bew. n 11 Berlijn zw. bew. wnw 20 12 Frankfort half bew. w 20 9 München geh. bew. w 13 10 Zürich regenbui wnw 17 10 Genève regen w 16 9 Locarno regen ozo 18 10 Wenen half bew. wnw 20 15 Innsbruck regen w 14 10 Belgrado half bew. windst. 27 12 Athene zw. bew. windst. 25 17 Rome onweer nno 21 12 Barcelona zw. bew. nnw 20 11 Madrid licht bew. wnw 17 9 Mallorca half bew. windst. 21 14 Lissabon half bew. nnw 18 12 Vrijdag 19 mei Zon op 4.41 uur; onder 20.32 uur. Maan op 14.40 uur; onder 3.05 uur. Maanstanden Volle maan 23 mei 21.22 uur Laatste kwartier31 mei 2.52 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 18 mei Hoog water 10.29 uur en 23.08 uur. Laag water 5.41 uur en 18.31 uur. Vrijdag 19 mei Hoog water 11.44 uur en uur. Laag water 7.01 uur en 19.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2