Gedeeltelijk eerherstel voor Van der Lubbe in Berlijn Mond open ogen dicht Proef 1 VN-grenstroepen volgens Egypte teruggetrokken CADEAU VAN DAG TOT DAG Doodvonnis werd gewijzigd in acht jaar dwangarbeid Wilson blijft vastberaden Tito herkozen Thant: Toestand in Nabije-Oosten ernstig Koning Konstantijn „wist niets van staatsgreep" Heftige onlusten op Amerikaanse negeruniversiteit Rhodesië biedt de VS in Vietnam troepen aan Charles wordt over twee jaar prins van Wales Abonnement op autosnelwegen t@leg rammen DONDERDAG 18 MEI 196 7 V. J Geen halsmisdaad Al in april Spiljak nieuwe premier van Joegoslavië Aaaaaardbeien...! Heerlijk! Nu al? Hongaar vraagt assiel in de Verenigde Staten A anzien wasautomaat of koelkast waar ook in Nederland gekocht. Op de 50 Vraagt inlichtingen bij uw handelaar. Wellicht in België Twee ruimtesatellieten door Russen gelanceerd Amsterdam beleeft unieke evenemen ten, vergeleken bij het gezapige leventje dat de meeste Nederlandse steden leiden: het is uniek in de geschiedenis der grote Nederlandse steden dat een burgemeester met schuld belast ontslagen wordt, het is bovendien uniek dat aan de hand van lijvi ge rapporten het bestuurlijk beleid van een gemeente tot in de finesses wordt uiteen gerafeld en prijsgegeven aan de publie ke belangstelling. Unica zijn niet altijd dingen om trots op te zijn. Dat geldt zeker in dit Am sterdamse geval, waarin schromelijke te korten aan beslissingskracht, bestuurlijke tact en daadkracht aan het daglicht zijn gekomen, maar waarin ook een menselijk falen op een hoge post schril afsteekt bij de algemene klacht dat de eerbied voor het gezag zo duidelijk afbrokkelt. Die klacht is, wat Amsterdam betreft, nu wel gerechtvaardigd gebleken maar te gelijk duidelijk verklaard. Men kan niet rekenen op eerbied voor een gezag, dat volhardt in feilen en weigert de hand in eigen boezem te steken. Het gezag van „Het Gezag" is niet een hemels geschenk maar een kwestie van verdienste en consequentie. Een in vele opzichten ver dienstelijk, een humaan en ijverig man als burgemeester Van Hall zou in vele andere functies succes en ontzag hebben kunnen oogsten, maar hij is in de functie die hem om diverse redenen is toegeval len jammerlijk mislukt. Het ontbreken van de eigenschappen, die de bekleder van een gezagspositie werkelijk tot een „man van gezag" zouden hebben moeten maken, heeft hem parten gespeeld. Het is voor zijn persoonlijk leven een bijzonder tragische ontwikkeling, die men toch wel even in het oog moet houden bij alle ver wijten en veroordelingen waaraan hij op dit ogenblik blootstaat. Het aanvaarden van een zo moeilijke en verantwoordelijke post als burgemeester van de Nederlandse hoofdstad schept niet alleen verplichtingen, maar stelt boven dien hoge eisen aan de persoonlijkheid al vóór deze aan het werk gaat. Niet iedereen zou deze functie accepte ren en ambiëren, ook al zou de betrokke ne overtuigd zijn van eigen waarde en capaciteiten. Wie haar wél aanvaardt, doet dat toch voor een belangrijk deel uit daadwerkelijke belangstelling voor het belang der burgers. Als de heer Van Hall zijn eigen capaciteiten heeft over schat, dan blijft toch een zekere eerbied nodig voor de moed die hij heeft opge bracht om aan het moeilijke werk te be ginnen in het belang van de Amsterdam se burgerij. Dat dit belang juist door zijn falen lelijk in het gedrang is gekomen, zal hij nu wellicht zelf het bitterst beseffen. Er Is aan deze geschiedenis een leerrijke, harde les verbonden. De zucht tot schit teren en heersen in hooggeplaatste func ties kan als een pure menselijke eigen schap vergeven worden, maar de daad van benoeming draagt de strikte eis tot scherpe en nuchtere selectie in zich. De benoeming van functionarissen anders dan vanwege hun persoonlijkheid, getoetste capaciteiten en algemene geschiktheid is even onverantwoord als het ambiëren van een functie waarvoor men weet niet de goede man te zijn. De schuld, die de heer Van Hall nu te dragen krijgt en die niet gering is valt toch ook voor een deel te rug op hen die een burgemeester voor Am sterdam hebben voorgedragen en be noemd van wie niet vaststond dat hij dè man was. Een dergelijke fatale vergissing mag voor Amsterdam niet nóg eens worden ge maakt, maar ook niet voor andere be langrijke functies in het Nederlandse ge- zagsapparaat. Wil Het Gezag zijn presti ge herwinnen, dan zal dat slechts moge lijk zijn door persoonlijke verdiensten van geschikte mensen, niet door steeds sterker krachtsvertoon van een falend apparaat. Een doorlichting als die van het rapport- Enschedé zouden niet alle andere be stuurlijke eenheden in ons land met glans kunnen doorstaan. Er zouden zeker falen de autoriteiten aan de dag komen, die wel in titulatuur maar niet in beleid Het Ge zag dienen. Het gevaar van een zielloze bureaucra tie is in een democratische samenleving groter dan in een dictatuur. Het tekort schieten kan er vaak ongehinderd door gaan en er moet heel wat gebeuren voor dat van „doorlichting" sprake is. Toch blijft die vaak falende democratie het dierbaarste bezit van een beschaafde maatschappij. Maar men kan de feilen niet met geweld of wapenen te lijf gaan, als men niet wil vervallen in de dictato riale methoden. Sommigen staan die me thoden voor. Wie nu predikt voor méér geweld in Amsterdam, predikt tegen na tionale beginselen van ethiek en vrijheid. Niemand kan zeggen wat het gevolg zou zijn geweest van grof geweld op 14 juni 1966 in Amsterdam. Misschien zouden de gevolgen catastrofaler zijn geweest dan zij nu, bij alle falen van het bestuur, zijn geweest. Het is een onbewijsbare theorie, die de heer Van Hall niet schoonwast maar die wel tot grote voorzichtigheid maant bij alle getheoretiseer achteraf over wat er had móeten gebeuren. De strafkamer van het Westberlijnse Geréchtshof heeft de Nederlander Mari- nus van der Lubbe, die in 1934 door de nazi's is terechtgesteld wegens brand stichting in het Rijksdaggebouw, schuldig verklaard maar tot een geringere straf veroordeeld. Op deze manier heeft de Westduitse rechtsstaat getracht het ver zoek tot eerherstel van Van der Lubbe, door zijn familie ingediend, halverwege tegemoet te komen. Of het rechtsgevoel hierdoor bevredigd is, lijkt een vraag die al bij voorbaat ontkennend kan worden beantwoord. Veeleer is het een enigszins potsierlijk aandoend balanceren op twee volkomen verschillende opvattingen over recht en rechtspraak, namelijk die van Hitiers ju ridische vazallen en de thans in democra tische onafhankelijkheid handelende W.- duitse rechtspraak. Dat balanceren is een kwalijke zaak, omdat het de indruk wekt dat de verpolitiekte rechters van 1933 een zekere wettelijke bevoegdheid en juridi sche moraal niet konden worden ontzegd, terwijl in werkelijkheid „recht" gesproken werd in volstrekte afhankelijkheid van de Nazi-partij. Aangezien Van der Lubbe zo duidelijk misbruikt werd om de poli tieke doeleinden van de nazi's te dienen, was ook het proces van 1933 een pure ko medie. Een volkomen afstand nemen van die wettelijk gesanctioneerde wetsver krachting in de jaren van het Hitler-be- wind kan er blijkbaar ook nu nog niet af. Met Van der Lubbe blijven alle sa boteurs van het schrikbewind der n.azi's schuldig in Duitse ogen. (Van onze correspondent) BONN. Marinus van der Lubbe, de man die in 1934 nauwelijks 25 jaar oud het hoofd onder Hitiers valbijl moest leggen, veroordeeld als hij was als de brandstichter van het Kijks- Jaggebouw van Berlijn, is „gereha biliteerd". Zijn doodvonnis is „alsnog" gewijzigd in acht jaar dwangarbeid, het „eeuwig verlies van de burger rechten" is ongedaan gemaakt. Voor men zich nu de ogen uitwrijft, moet men wel be- j denken dat dit eer- i herstel is geschied in een Drocedure S en op een wijzt. waarvan de Duitse justitie wel he- patentrecht bezit Het gerechtshof in Berlijn meende na melijk geenszins tot de overtuiging te kunnen komen, dat Van der Lubbe niet de aanstichter was geweest van de brand, die 27 februari 1933 het gebouw van de Rijksdag in de as legde. Nationaal-socialisten of communisten hadden het logischerwijs moeten zijn, zij hadden ook in tegenstelling tot de ge makshalve dan maar voor anarchist ver sleten Van der Lybbe, duidelijke motie ven. Ze waren het echter niet, zo heet het in de motivering van het herziene von nis, „omdat dan de rechtbank zich des tijds zou moeten vergist hebben" en zo iets is wel denkbaar. Alleen de strafmaat was dan dus iets wederrechtelijks, omdat deze werd geba seerd op een pas na het begaan van het misdrijf door de nazi's uitgevaardigde wet. Voordien was brandstichten in Duits land geen halsmisdaad en dus behoefde barbertje niet in die mate te hangen als Göring had gewild. Acht jaar tuchthuis zou voldoende zijn geweest, aldus de rechtbank. De arme Van der Lubbe, die tijdens zijn proces destijds zo'n apathische in druk wekte dat men zich sterk afvroeg, of hij niet onder invloed van verdovende middelen stond, zal van deze mildheid achteraf nog moeilijk kunnen profiteren Het is bovendien zeer de vraag, of zijn in Amsterdam wonende broer, die al in 1955 bij de Berlijnse rechtbank revisie aanvroeg, drie jaar naderhand op formele grond ennul op zijn request kreeg doch het niet opgaf, nu wél recht kan doen gelden op schadevergoeding in het kader van wat er aan slachtoffers van het nazi regime wordt uitbetaald. Hiervoor zou eigenlijk een formele vrijspraak nodig zijn geweest. De rechtbank in West-Berlijn blijkt al 21 april in besloten zitting vonnis tegen Van der Lubbe te hebben gewezen. Een woordvoerder van de Westberlijnse se naat bevestigde dit gisteren niet dan met grote tegenzin, zoals men in Berlijn deze hele revisie weinig welwillend in behan deling had genomen. Er is in Duitsland zo langzamerhand een uitgebreide lectuur over de brand in het rijksdaggebouw ontstaan en er is onlangs door de Westduitse televisie een over twee avonden uitgesmeerd documentair toneelstuk aan gewijd, dat de twijfels over de ware toedracht alleen nog maar versterkte. Fritz Tobias, een Oberregierungsrat op het ministerie van Binnenlandse Zaken van Neder-Saksen, wist dankzij de om standigheid dat „Der Spiegel" zijn boek in een serie opnam, met zijn „Der Reichs- tagsbrand, Legende und Wirklichkeit" en- BELGRADO (Reuter) Het nieuwe Joe goslavische parlement heeft de 51-jarige Mika Spil jak, lid van het communistische partijpresidium, gekozen als premier. Hij is opvolger van Peter Stambolic. Spiljak was tevoren premier van de deel staat Kroatië. Hij is sinds 1938 lid van de communistische partij en vocht in de oor log met Tito's partisanen tegen de Duitse bezetters. Het Joegoslavische staatshoofd, president Tito, is herkozen als presi dent. Hier verlaat de bijna 75-jarige oud-partisanenleider met zijn jonge vrouw het parlementsgebouw ADVERTENTIE Ja, nu al. De eerste, de beste, de echte Hollandse aardbeien. Bij de groenteman. WASHINGTON (AFP). Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft bekend gemaakt dat een Hon gaarse diplomaat, Janos Radvanyi, tij delijk zaakgelastigde asiel in de Vere nigde Staten heeft gevraagd. Radvanyi was sedert februari 1962 verbonden aan de Hongaarse ambassade in Washington. Daarvoor werkte hij op de ambassades van Parijs, Bern, Ankara en Damascus, cus. (Van onze correspondent) JERUZALEM. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft bekend gemaakt dat hij een voorgeno men reis naar Europa in verband met de spanning in het Nabije Oosten heeft uitgesteld. Oe Thant noemde de toestand „ernstig". President Sjazar van Israël zal echter samen met zijn echtgenote morgen volgens plan uit Jeruzalem vertrekken naar Canada, IJsland en Schotland. Hieruit blijkt wel dat, al hebben nu behalve Egypte ook Jordanië en Irak hun troepen in staat van paraatheid gebracht, de Israëlische autoriteiten niet de indruk willen wek ken dat ook zij de toestand al werkelijk uiterst gevaarlijk vinden. Wel is echter een wereldwijde Israëli sche diplomatieke campagne gestart waar door de regeringen op de hoogte moeten worden gebracht van de agressie die Sy rië door zijn steun aan sabotage en in filtratie tegen Israël bedrijft. Radio-Caïro heeft vanmorgen bevestigd dat de VN- troepen zich teruggetrokken hebben uit de neutrale zone langs de Sinaï-grens. De Jordaanse radio citeerde gisteravond een naar Amman uitgewezen Egyptische officier, die beweerde dat de werkelijke reden voor de Egyptische militaire maat regelen de desertie zou zijn van drie een heden uit protest tegen de aanwezigheid van V.N.-troepen langs de grens met Is raël. Deze troepen zouden een obstakel zijn, wanneer Egypte mocht besluiten tot een aanval op het buurland. Volgens deze bron zou men het verzoek aan de Verenigde Naties om het 3400 man sterke V.N.-legertje, dat na de Suez-crisis in het grensgebied werd ge legerd terug te trekken, in verband moeten brengen met dit militaire protest tegen de aanwezigheid ervan. Israëlische officiële kringen echter beschouwen de Egyptische troepenbewe gingen naar de grens met Israël nog al tijd als een demonstratie van macht en van solidariteit met de Syriërs. Boven dien zou in het algemeen het Egyptische aanzien in de Arabische wereld erdoor kunnen stijgen. Wat Jordanië betreft: de troepen van dat land zijn weliswaar in staat van pa raatheid gebracht en verklaard is dat een Arabisch broedervolk in geval van nood te hulp zal worden gekomen, maar de indruk is gewekt dat het vooral gaat om de kwestie Jemen. Aan de Egyptische troepenbewegingen wordt door de Jor daanse pers en radio weinig aandacht geschonken. In Jeruzalem is van een Israëlische militaire activiteit nog altijd niets te be speuren. Gisteren waren militairen bezig de installaties op te ruimen, die waren aangebracht ter gelegenheid van onaf hankelijkheidsdag (Afgelopen maan dag). Noemen Egyptische bladen de toe stand „explosief", de Israëlische pers houdt het er voorlopig op dat Nasser er weinig voor zal voelen de waarde van zijn imponerende strijdmacht in de prak tijk te gaan testen. Het Egyptische kran- tebericht dat de V.N.-troepen al zouden zijn vervangen door Egyptische eenheden is hier niet au serieux genomen. Het is ook door de V.N. in New York tegengespro ken. Premier Esjkol en zijn regering heb ben zich gisteren opnieuw op de toestand beraden. Na afloop verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Aba Eban dat de regering de toestand „nauwlettend in het oog houdt". Zowel Egypte als Syrië speelt echter met vuur. De westelijke mo gendheden, die dus van de ontwikkeling op de hoogte gesteld worden, zullen bo vendien worden geattendeerd op de steun in de rug die beide landen uit Moskou ontvangen. Ook Koeweit heeft vandaag besloten zijn leger in staat van paraatheid te brengen en ter beschikking te stellen van het Vere nig Arabisch opperbevel, ter voorberei ding van „de heilige oorlog van het Ara bische volk". ATHENE (Reuter). Koning Konstan tijn heeft Griekenland van een bloedbad gered door de regering die er nu is te vormen na de staatsgreep van het leger op 21 april. Premier Kolias heeft dit in een vraaggesprek verklaard. „De koning wist absoluut niets van de staatsgreep. Ik kan dit persoonlijk bevestigen omdat ik eveneens niet van de plannen op de hoogte was. Hij had de keus tegen de jonge kolonels in te gaan en het land in een bloedbad te storten of een rege ring te vormen en voor zijn land te doen wat in zijn positie mogelijk was", aldus Kolias. Hdt Griekse ministerie van Binnenland se Zaken heeft per decreet 480 commu nisten van hun Griekse staatsburgerschap vervallen verklaard. De maatregel is ge nomen „ter bescherming van de veilig heid van het land". kele jaren geleden nog op de bestsellers lijst door te dringen maar ook hij kon on mogelijk alle onzekerheden opheffen, hoe scherp hij ook tot de conclusie kwam dat Van der Lubbe de dader was geweest. Meestal is het stil geworden rond de Rijksdag, maar zodra iemand weer over de brand begint, laaien meteen alle hartstochten hoog op. En ook nu weer is niet absoluut vast komen te staan, hoe Van der Lubbe dan wel in zijn eentje een operatie kon uitvoeren, waarvoor volgens experts zeker een half regiment anarchis ten, communisten of nationaal-socialis ten nodig moest zijn geweest. Enfin, Hitier herbouwde de Rijksdag, de geallieerden deden het werk van Van der Lubbe vervolgens nog eens dunne tjes over en nu zal dan tegen het einde van dit jaar de Rijksdag, dankzij de gril ligheid van de zonegrens net nog geheel op westelijk gebied staande, doch zó dicht bij de muur dat Ulbricht zonder al te veel ingenieuze apparatuur alles kan meeluisteren, weer in oude glorie geheel gerestaureerd worden heropend. Gewijd aan „Dem Deutschen Volk", zoals er weer in de stenen staat gebeiteld. Mis schien heeft de Westberlijnse rechtbank ook wel met het oog hierop gemeend het Nederlandse volk tevoren even een dienst te kunnen bewijzen. (Van onze correspondent) LONDEN In een rede voor de Britse werkgeversfederatie heeft premier Wilson gisteravon met uiterlijke vastberadenheid geantwoord op de verklaring van presi dent De Gaulle. Hij zei dat de Britse regering weigert het „neen" van De Gaul le te aanvaarden en vastbesloten is door snelle onderhandelingen succes te behalen. In een andere rede heeft Wilson zijn waarschuwing herhaald dat Groot-Brittan- nië het door eigen inspanning moet zien te klaren en dat zijn lot niet van de E.E.G. afhangt. Wilson is waarschijnlijk de enige Euro pese staatsman wiens persoonlijkheid te gen De Gaulle is opgewassen. Het is be kend dat Wilson in Brussel recht op zijn doel af wil stevenen door zich strikt aan het Verdrag van Rome te houden. Maar of Wilson door een dergelijke stormloop de Europese veste zal kunnen binnendrin gen, blijft de vraag. Als goed Engelsman moet hij op het ogenblik wel de bovenlip stijf houden. Engeland rekent er op met de steun van de andere vijf E.E.G.-partners De Gaulle uiteindelijk te vermurwen. Zowel voor De Gaulle als voor Wilson zijn de politieke argumenten het belang rijkste. Zij staan ten dele diametraal te genover elkaar, maar vallen ten dele sa men, met name op het gebied van een losse statenbond en het vormen van een economisch evenwicht tegen de Verenig de Staten. Maar Wilson kan pas winnen wanneer hij erin slaagt De Gaulle ervan te overtui gen dat, zoals „The Times" het uitdrukt, Engeland zijn historische betrekkingen met het Gemenebest en de Verenigde Staten meebrengt als een bruidsschat en niet als een last. ADVERTENTIE Fraay Korper Singel 422-424, Frenko Herengracht 391, Amsterdam. HOUSTON (Reuter). In Houston in de Amerikaanse staat Texas hebben zwaargewapende politiemannen gisteren 488 studenten van de Texas Southern Uni versity de belangrijkste universitaire in stelling voor negers in deze staat, gear resteerd na een nacht van felle onlus ten waarbij het herhaalde malen tot schietpartijen kwam. Drie politiemannen en een student wer den gewond. Een van de agenten is er ernstig aan toe. Hij is door een kogel tus sen de ogen getroffen. Er ontploften ook vier brandbommen. De politie legde na de bestorming van de slaapverblijven der studenten beslag op een geweer, een jachtgeweer en een pistool. De ongeregeldheden braken dinsdaga vond uit nadat de studenten kwaad wa ren geworden over de aanwezigheid van politiemannen op het universiteitsterrein, waar ijveraars voor gelijke burgerrech ten de studenten opwekten, deel te nemen aan een betoging bij kaarslicht op een gemeentelijke vuilnisbelt. WASHINGTON (AFP). Rhodesië is van plan troepen naar Vietnam te zen den, die aan de zijde van de Amerikaan se troepen zouden strijden. Dit heeft de Amerikaanse republikeinse senator Strom Thurmond gisteren bekendgemaakt. De senator zei een telegram van de Rhodesische regering ontvangen te heb ben met het voorstel een contingent van 5.000 man te zenden. Volgens Thurmond zal dit Rhodesische voorstel vandaag in Washington bekend gemaakt worden. De VS erkennen de regering-Smith niet en passen sancties toe tegen Rhode sië, waartoe door de Verenigde Naties is besloten. (Van onze correspondent) LONDEN Prins Charles, die in no vember negentien jaar wordt, zal in de zomer van 1969 officieel als prins van Wales en daarmee als troonopvolger wor den geïnstalleerd in een grootse plechtig heid op het middeleeuwse kasteel van Caernarvon, het magnifieke, hoog oprij zende bolwerk dat de Romeinen heeft weerstaan. Voor Wales heeft de gebeurtenis een bij zondere betekenis die een kroning na bij komt. De laatste maal dat een prins van Wales werd geïnstalleerd was in 1911. Dit was toen de tegenwoordige hertog van Windsor, ex-koning Edward VIII. Prins Charles is de 21ste prins van Wa les en de tweede van die naam. Het zal ook de tweede maal zijn dat een prins van Wales in Caernarvon zal worden uit geroepen, want in de middeleeuwen en daarna werden de houders van deze titel soms alleen maar formeel en vaak hele maal niet als zodanig geïnstalleerd. (Van onze correspondent) BRUSSEL Omdat een systeem met tolbetaien in België op de autosnelwegen moeilijk zou zijn in te voeren vanwege de vele opritten, denkt de regering aan een soort abonnement voor automobilis ten die van deze wegen gebruik willen maken. Dit heeft de minister van Openbare Werken gisteren bekendgemaakt in een toespraak voor de Belgische wegenfedera tie te Brussel. Binnen korte tijd zal de regering met voorstellen in die richting komen. Zij acht het mogelijk en noodzake lijk dat jaarlijks ten minste honderd kilo meter- autosnelweg wordt aangelegd. De financiering blijft echter het grote pro bleem vormen en men hoopt dat door middel van dergelijke abonnementen ge deeltelijk te kunnen oplossen. MOSKOU (ANP) De Sovjet-Unie heeft gisteren kort na elkaar twee satel lieten van de kosmos-serie, de kosmos- 159 en 160, in een baan om de aarde ge bracht voor onderzoek van de ruimte. Dit meldde het Russische persbureau Tass. I Veroordeeld. De rechtbank in Aarlen heeft de voormalige gouverneur van de Bel gische provincie Luxemburg, ridder La- malle, veroordeeld tot een voorwaarde lijke straf van tien maanden gevange nis en een boete van 140 gulden. Hij stond terecht op beschuldiging van vals heid in geschrifte. Afgezegd. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft zijn bezoek aan Groot-Brittannië deze maand afgezegd. Voortreffelijk. De Russische kosmonaut Joeri Gagarin, die als eerste ter we reld de ruimte inging, heeft zich in de Komsomolskaja Pravda, geciteerd door het persbureau Tass, zeer positief uit gelaten over 't nieuwe Russische ruim teschip Sojoez, ondanks de dodelijke val die de ruimtevaarder Vladimir Koma- rov daarmee op 24 april bij de landing maakte. „We zullen er mee leren vlie- gen. Het is een voortreffelijk, knap ge bouwd ruimteschip", aldus Gagarin. Gift De Indonesische minister voor Volks gezondheid, Idham Chalid, heeft een gift, bestaande uit veertien kisten medi camenten, aan de Pakistaanse ambassa deur in Indonesië overhandigd. Deze medicamenten zijn bestemd voor de tal rijke slachtoffers van wervelstormen in Oost-Pakistan. Haarknippen. In Tandjoeng Karang in Zuid-Sumatra heeft de politie driedui zend jongelui opgepakt en hun weelde rige haardos laten knippen, aldus meldt het officiële persbureau „Antara". De Indonesische autoriteiten hebben lang haar, minirokken, popmuziek en James Bond-films zedenbedervend genoemd. Terreur. In Aden zijn twee Britse militai ren door een sluipschutter doodgescho ten. Terroristen namen ook van de wal het Britse oorlogsschip „Brighton" on der vuur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3